» »

Meja z avstrijo

Meja z avstrijo

«
1
2 3

alexribic ::

Kako je s prehodom v avstrijo? grem lahko tja in nazaj brez tezav? so kaksne ovire, pravila, pogoji, ure... itd.? nisem nic spremljal situacije s korono in mejami...
hvala
  • polepsal: Mavrik ()

Pac-Man ::

Rabiš max 4 dni staro potrdilo, da si COVID negativen.

Srečno.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

borisk ::

službeno brez problema, rabiš CMR, potni nalog ali povabilo stranke.

Killermode ::

Kaj pa nekoga iskat na letališče ki ima repatriacijo?

borisk ::

če imaš kak list od bilo koga razen od lokalnega kioska s kebabom mislim da ne bo težav,

Miha 333 ::

Ne pozabi, da je po povratku v Slovenijo obvezna 7-dnevna karantena ter nato obvezno testiranje.

UganiKdo ::

Kratek odgovor: težko :)

Malce dlje - uradno vstop slovenskega državljana v Avstrijo na opisan način ni dovoljen. Potnikom se svetuje, da kupijo vozovnico za vlak in potem taksi do meje.
Neuradno pa so potrjeni primeri, kjer so avstrijski policisti dovolili vstop Slovencu, ki je šel po nekoga na letališče. V skladu s pričevanji je zadostovalo, da je predložil letalske karte iz katerih je bilo razvidno po koga gre. Iz prve roke poznam en primer, ko je šel oče po najstniško hči. Taka izjema je stvar presoje avstrijskega policista.

Glede karantene ob povratku, je uradno predpisana 7 (oziroma 14) dnevna karantena. Pri čemer so med izjemami navedeni dnevni delovni migranti. Neuradno je glede na okoliščine možno, da se že ob izhodu dogovoriš z policistom kakšna je narava poti in se izogneš karanteni. Potnik, ki jo greš iskat bo karanteno skoraj zagotovo dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Killermode ::

@UganiKdo
Hvala. Se mi je zdelo.

Še eno dodatno vprašanje... Glede karantene: Na meji so rekli, da bodo vsi podatki glede karantene prišli po pošti. 7 dni bo mimo v četrtek informacij pa še vedno ni kaj in kako. Na kaj je res treba biti pozoren? Kakšne so sankcije itd?

Kvinta ::

Greš preko Weinstrasse te nben nič ne vpraša 8-)
A.C.A.B

UganiKdo ::

Killermode je izjavil:

@UganiKdo
Hvala. Se mi je zdelo.

Še eno dodatno vprašanje... Glede karantene: Na meji so rekli, da bodo vsi podatki glede karantene prišli po pošti. 7 dni bo mimo v četrtek informacij pa še vedno ni kaj in kako. Na kaj je res treba biti pozoren? Kakšne so sankcije itd?


Teoretično se vedno lahko izgovarjaš na to, da nisi dobil odločbe, je pa res, da do četrtka je še več kot dovolj časa, glede na to, da je danes ponedeljek.

V osnovi je zgodba z karanteno precej črnobela neodvisno od sklepa. Prvih sedem dni je brezpogojna in jo moraš upoštevat. Potem pa, če še vedno ne bo odločbe, pokličeš osebnega zdravnika in se pozanimaš kako je z testiranjem v vašem koncu ali pa pač počakaš še en teden, če ti okoliščine to dopuščajo.

Sparkxl ::

Če res hočeš gor, si sprintaj en a4 list z nekim tekstom, vseeno kaj piše. Je lahko tudi recept za tvojo najljubšo jed. S tem listom se vključiš v kolono vsakodnevnih gastarbajterjev. Ker gleda tega noben, zanima jih samo ali imaš list v roki. Velja za naše in jodlarje.

Če pa res hočeš it na sigurno varjanto, pa ti naj kolega s.p. napiše da greš gor v njegovem imenu na službeno pot.
Obstaja 0.0001% verjetnost da bo nekdo ta list pogledal in 0.000001% verjetnost, da ti bo zakompliciral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

alexribic ::

Privat bi šel en predmet iskat gor in takoj nazaj. Torej potrebujem neka potrdila oz. mi bodo komplicirali? In potem še 7 dni karantena? kakor sem slišal ljudje, ki so hodili v avstrijo niso bili v nobeni karanteni, saj jih ne morejo niti kontrolirati.

UganiKdo ::

Zakaj točno jih po tvoje ni mogoče kontrolirat?

alexribic ::

ja človek gre v avstrijo.... se vrne nazaj... je doma1 dan...gre v trgovino...gre v mesto...gre domov...ni karantene.

FTad ::

alexribic je izjavil:

Privat bi šel en predmet iskat gor in takoj nazaj. Torej potrebujem neka potrdila oz. mi bodo komplicirali? In potem še 7 dni karantena? kakor sem slišal ljudje, ki so hodili v avstrijo niso bili v nobeni karanteni, saj jih ne morejo niti kontrolirati.


AFAIK to ni mogoce. Razen ce imas zdravstveno potrdilo, da si negativen na virus, ki ni starejsi od 4 dni.

V At gres lahko na obisk ozje druzine, moras pa pokazati meldezettel od osebe, ki zivi v At, in da sta v sorodu.

Osebe, ki imamo stalno prebivalisce v At, pa zaenkrat ne moremo na obisk v Slovenijo brez karantene v obeh drzavah. Razen, kot ze prej napisano, ce nimas potrdila od osebnega zdravnika, da si negativen na virus (taka so navodila iz avstrijske strani).

Podrobneje si lahko preberes tukaj:
http://www.dunaj.veleposlanistvo.si/ind...

UganiKdo ::

alexribic je izjavil:

ja človek gre v avstrijo.... se vrne nazaj... je doma1 dan...gre v trgovino...gre v mesto...gre domov...ni karantene.

Medtem ko je v mestu pride policija, ugotovi krsitev in ti inspektorat poslje kazen. Od kje ti blodnja da ni karantene?

Izjeme od karantene so dolocene in izleti v avstrijo niso na seznamu.

tone31 ::

folk v avstrijo hodi na siht in na nakupe in nimajo nic karantene in jih nihce sploh ne pogledat pride tak da se nimas kaj sekirat

UganiKdo ::

Ne nakladaj, cezmejni delovni migranti so izjeme dolocene v odloku. Random folka, mi bi se sel malo peljat v avstrijo pa niti cez mejo ne bodo spustili.

FTad ::

tone31 je izjavil:

folk v avstrijo hodi na siht in na nakupe in nimajo nic karantene in jih nihce sploh ne pogledat pride tak da se nimas kaj sekirat


Na siht, ce imas potrdilo od delodajalca. Ja ti lahko gredo potem se po nakupih. Ne more pa kr en it malo za vikend v shopping. So sicer raznja pricevanja, da jih na meji vcasih temeljito pregledajo, vcasih pa nic. Ampak se ne mores potem zanasati na to loterijo.

tone31 ::

zrihtas si papir da si poslovno rabil jit kot da je to kaj teskega

FTad ::

Tukaj je bilo govora, ce se lahko gre cez mejo in nazaj za en dan, brez da imas to potrdilo. In odgovor je ne.

Sparkxl ::

Se vsak dan vozim preko in ne naši in ne jodlarji ne gledajo nič, nobenega. Samo nek papir moraš v roki držat in ti že na daleč maha da idi naprej. To velja za jutranjo in popoldansko konico. Čez dan, ko je manj prometa,zna bit da kdo pogleda ta papir.
Če hoče kdo prek meje, naj si zrihta papir od neke firme, da ga je napotila gor po pač nekaj.

__Devil__ ::

Slovenska policija je ob meji, kot tudi (kot že prej, kot vedno, od časa migrantov) Avstrijska policija oz. največkrat vojaki so ob meji, najbrž te oboji vprašajo za potrdilo, torej samo, če delaš v AT lahko greš preko. Nekaj sem ravno prej slišal na FM4, da se bo 15. junija meja odprla, če sem pravilno razumel? Saj v Avstrijo hodim samo tankat in občasno kolesarit.

Sparkxl ::

Še 1x napišem, tretjič na tej strani: živi bog ne gleda na nič drugega, razen na 3m, če imaš A4 papir v roki.
In tako kot površno pišes bedarije, tudi poslušaš površno: takrat se odpira meja z Nemčiji

UganiKdo ::

Lahko še 100x napišeš pa to ne spremeni dejstva kakšen je režim na meji. Ja, kar si napisal lahko deluje. Lahko pa ne in ti pač zavrnejo prestop meje, če nimaš sreče pa se to zgodi nazaj grede in ti odredijo karanteno. To je pač treba imet v mislih, da potem ne bo brezzveznega jokanja po forumih.

Glede nepismenosti, pa tudi tebi ne bi škodili, če bi kaj prebral preden pišeš bedarije. 15. junije je res datum ko se umikajo vse omejitve med nemčijo in avstrijo, hkrati pa je Avstrija najavila, da si bodo prizadevali enako ureditev vzpostaviti tudi z ostalimi državami na isti datum. Danes tudi na nivoju EK potekajo dogovori o ponovni vzpostavitvi prostega pretoka ljudi s 15 junijem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Sparkxl ::

Napisal si: Nekaj sem ravno prej slišal na FM4, da se bo 15. junija meja odprla, če sem pravilno razumel?

Kar je bedarija, ker ni res. Ne bluzi o tem kaj se eu dogovarja, ker o tem nisi pisal.
Napisal si:Avstrijska policija oz. največkrat vojaki so ob meji, najbrž te oboji vprašajo za potrdilo, torej samo, če delaš v AT lahko greš preko.

Spet ni res. Ne bluzi o riziku, ker o tem nisi pisal

UganiKdo ::

Kje sem karkoli od tega kar mi slaboumno podtikas napisal?

Sam tolk da koncamo to debato o tvoji nepismenosti in hudih tezavah z bralnim razumevanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Inventorista ::

Moj fotr se vsak dan vozi čez mejo in baje religiozno gledajo potrdilo! Ker ga vsakič ko ga vidim vprašam, če še vedno kontrolirajo.
Prejšnji ponedeljek pa je bila 2km dolga kolona in je celo zamudil na delo.
Lahko da so na kakšnih bolj prometnih prehodih manj zagriženi.

otago ::

Ce gres gor dobis en formular za izpolnit. Ime, priimek, rojstni datum. Par stvari za obkljukat. Ce imas hrvasko ali nemsko registracijo ni sanse da prides skozi brez kontrole. Ce reces Durchfahrt te spustijo skozi.

Na random tudi merijo temperaturo.

Na avstr-nemski meji so vceraj spuscali, brez kontrol skozi. Tudi ce imas romunsko, bolgarsko registracijo.

Na vstopu nem-at kolona in policija in vojska z avtomati.

V vseh primerih sem videl da so mlajse 25-40 simpaticne zenske policistke/vojakinje tiste z najvec stika s potniki. Potem tudi tisti avtomat ne zgleda vec tako sovrazno.

Zadeva je problematicna ce imas banko v at, prevzem blaga ali kak drug, prej rutinski opravek in zdaj ne smes mimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

jernejl ::

Inventorista je izjavil:

religiozno gledajo potrdilo

A to imajo versko policijo na meji, ali kako to poteka? :)

mahoni ::

In kaj pise na tem papirju? Jozica Kotar sme cez mejo, pika? Jozica Kotar darf die Grenze überqueren, punkt! To?

bf4ed ::

Schlüsselarbeitskraft, to piše.
Podjetje v katerem delaš in kaj delaš.

borisk ::

https://www.foerderportal.at/bestaetigu...

tole izpolni pa prlepi random podatke od neke firme gor, pa javi kak je šlo :)

bf4ed ::

Zdaj sem se vračal v .at in me avstrijski policaj na meji gnjavi (stalno prebivališče mam v .at, avto v .at registriran). Resno me je svadil.
Zdaj bodo gnjavili ko se počasi stvari milijo?

Pogledal je "papir" in osebno. Vpraša me od kod se vračam, pravim slovenije.
Vpraša me kaj sem delal tam, rečem mu da mam v slo hišo. Mogel sem mu dokazilo iz zemljiške knjige pokazat, dobro da sem mel s sabo.
Vpraša če sem dnevni migrant, mu rečem da ne, da se vsake par tednov peljem v slo.

Pa mi reče da ta "papir" ni za to namenjen in da je samo za dnevne migrante.
Me je pustil prek, brez karantene.

Sumljivi postajajo, bolj gledajo kot do zdaj. Mislim da je razlog da je hrvaška odprla meje za njihove.
Istočasno pa avstrija prepoveduje od 18.5.2020 vstop hrvaškim državljanom v avstrijo:
 cro-at_prepoved

cro-at_prepoved



Je..š tako EU ko meje zaradi gripe zapirajo.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

Ales ::

Mene osebno najbolj moti, da se vse skupaj vsaj navidezno dogaja popolnoma nekoordinirano. Pričakoval bi, da bodo zadeve vnaprej dogovorjene in jasne. Npr. če bo situacija taka in taka, bodo te meje odprte/zaprte do takrat in takrat... itd.

Tako pa se zdi, da so nekatere države privilegirane in nekatere čisto drugorazredne, pa ne izgleda, da bi dejanska situacija z epidemijo bila poglaviten razlog.

Ponovno, gre za vtis, ne nujno dejstva. A vtis je za prihodnost EU še kako pomemben.

Nimam pojma, kaj tile na ravni EU delajo. A so res tako nesposobni?

borisk ::

Na ravni EU se ne dela nič očitno, kdaj si slišal pri dnevniku (nima veze katerem) da je EU sprejela kak sklep, iz javo itd?? kot da jih ni trenutno...

fikus_ ::

Na meji je precej odvisno, na kakšnega človeka naletiš, kakšne volje je, . . .

Jer pa tudi res, da v EU niso vse države na enakem nivoju, ena država ne obravnava enako druge. To pišem za odnos AT do SLO. Medtem ko AT in DE odpirata mejo, meja med AT in SLO ostaja "zaprta". Prav tako se kaže pokroviteljski odnos AT do SLO s "schengeskim" nadzorom meje , ki ga opravlja AT ma meji s SLO. Pač za AT smo drugorazredna država.

bf4ed ::

Pač za AT smo drugorazredna država.


Da. Samo drugorazredna ali tretje? 8-O

FTad ::

bf4ed je izjavil:

Zdaj sem se vračal v .at in me avstrijski policaj na meji gnjavi (stalno prebivališče mam v .at, avto v .at registriran). Resno me je svadil.
Zdaj bodo gnjavili ko se počasi stvari milijo?

Pogledal je "papir" in osebno. Vpraša me od kod se vračam, pravim slovenije.
Vpraša me kaj sem delal tam, rečem mu da mam v slo hišo. Mogel sem mu dokazilo iz zemljiške knjige pokazat, dobro da sem mel s sabo.
Vpraša če sem dnevni migrant, mu rečem da ne, da se vsake par tednov peljem v slo.

Pa mi reče da ta "papir" ni za to namenjen in da je samo za dnevne migrante.
Me je pustil prek, brez karantene.

Sumljivi postajajo, bolj gledajo kot do zdaj. Mislim da je razlog da je hrvaška odprla meje za njihove.
Istočasno pa avstrija prepoveduje od 18.5.2020 vstop hrvaškim državljanom v avstrijo:
 cro-at_prepoved

cro-at_prepoved



Je..š tako EU ko meje zaradi gripe zapirajo.;((


Ja glede na to, da je jasno napisano, kakšni so pogoji za vstop v At, si jo še dobro odnesel, da ne rabiš v 14-dnevno karanteno:

Brez zdravniškega potrdila lahko vstopijo avstrijski državljani ali osebe, ki lahko dokažejo, da imajo v Avstriji začasno, stalno ali običajno prebivališče in se s podpisom izjave zavežejo, da bodo po vstopu v Avstrijo 14 dni ostali v domači karanteni. V primeru, da bi v teh 14 dnevih naredili test in bi ta bil negativen, lahko zaključijo s karanteno.


Tu vse jasno piše: http://www.dunaj.veleposlanistvo.si/ind...

Me pa jezi dejstvo, da je At dovolila prost prehod v sosednje drzave razen s Slovenijo. Za Italijo je jasno, da še ne dovolijo, glede na situacijo.

sunshine403 ::

FTad je izjavil:

Me pa jezi dejstvo, da je At dovolila prost prehod v sosednje drzave razen s Slovenijo. Za Italijo je jasno, da še ne dovolijo, glede na situacijo.

Jezi te lahko, je pa stvar dokaj logicna ;) Medtem ko pri nas ljudje pizdijo, da je resevanje turizma kretenizem in da naj bogatunska hotelirska golazen crkne, so pri Avstrijcih malo bolj pametni in pustijo mejo, preko katere bi sla vecina Nemcev, Cehov in Poljakov naprej na Hrvasko, zaprto. Saj ne da bodo s tem zadrzali pri sebi vecino le-teh, kar nekaj pa jih bodo. In na koncu je tudi kar nekaj denarja v proracun, ter toliko in toliko ljudi, ki ima zaradi tega sluzbe. Ampak kaj pa vedo Avstrijci o teh stvareh, nasi strokovnjaki na ST (pa vladi tudi, glede na to, da jim je prioriteta odprtje meje s Hrvasko) to neprimerno boljse obvladajo.

showsover ::

Ja, se strinjam, (vsaj) Avstrijci znajo naredit precej obiskano turisticno tocko iz vsake 'mlake', mrtvega 'rokava' reke itn., kaj sele kaksna jezera, bolje izkoriscena kot vsa nasa obala.

UganiKdo ::

sunshine403 je izjavil:

FTad je izjavil:

Me pa jezi dejstvo, da je At dovolila prost prehod v sosednje drzave razen s Slovenijo. Za Italijo je jasno, da še ne dovolijo, glede na situacijo.

Jezi te lahko, je pa stvar dokaj logicna ;) Medtem ko pri nas ljudje pizdijo, da je resevanje turizma kretenizem in da naj bogatunska hotelirska golazen crkne, so pri Avstrijcih malo bolj pametni in pustijo mejo, preko katere bi sla vecina Nemcev, Cehov in Poljakov naprej na Hrvasko, zaprto. Saj ne da bodo s tem zadrzali pri sebi vecino le-teh, kar nekaj pa jih bodo. In na koncu je tudi kar nekaj denarja v proracun, ter toliko in toliko ljudi, ki ima zaradi tega sluzbe. Ampak kaj pa vedo Avstrijci o teh stvareh, nasi strokovnjaki na ST (pa vladi tudi, glede na to, da jim je prioriteta odprtje meje s Hrvasko) to neprimerno boljse obvladajo.


Kaj pa imajo sedaj avstrici s pogoji vstopa v slovenijo in hrvasko? Saj oni ne omenujejo glede na drzavo vstopa ampak glede na drzavljanstvo/prebivalisce. Torej ceh lahko povsem neodvisno od avstricev pelje naprej. Tako da malo manj nakladanja prosim.

sunshine403 ::

Seveda se lahko... samo nazaj ne more. Ampak kot vedno... ni stvari, da je ti ne bi vedel boljse kot vsi ostali.

UganiKdo ::

O čem bluziš? zakaj čeh ne bi mogel nazaj? Avstrija je odprla meje za češke državljane, ne za prost prehod iz česke. Kar pomeni, da se bo Čeh mirno lahko vrnil skozi Avstrijo domov in ga avstrija pri ničemer ne ovira da gre na morje na hvaško ali v slovenijo. argument da je avstrija odprla meje s čehi in nemci, ne pa z nami, zato da bo zadržala turiste je pač neumen.

sunshine403 ::

UganiKdo je izjavil:

O čem bluziš? zakaj čeh ne bi mogel nazaj? Avstrija je odprla meje za češke državljane, ne za prost prehod iz česke. Kar pomeni, da se bo Čeh mirno lahko vrnil skozi Avstrijo domov in ga avstrija pri ničemer ne ovira da gre na morje na hvaško ali v slovenijo. argument da je avstrija odprla meje s čehi in nemci, ne pa z nami, zato da bo zadržala turiste je pač neumen.

A ti to tako malo po svoje in na pamet? Ker vidim, da kaj resnega nisi prebral ali pa vsaj ne razumel. Ker imam lih poln k* tvojega pametovanja v stilu "jaz sem edini ki kaj vem, vsi ostali ste kreteni", sem si vzel dve minuti casa in preveril. Avstrijska vlada oz. notranje ministrstvo pravi, da NI odprla mej za XY drzavljane, pac pa pa ravno tisto, kar ti trdis da ni. Odprli so mejo med Avstrijo in nekaterimi drugimi drzava (za katerekoli drzavljane). In meja med Slovenijo in Avstrijo ostaja do nadaljnega zaprta (razen za ze prej dolocene izjeme) tudi za drzavljane drzav, med katerimi ima drugace sproscen rezim prehodov mej.
Ne verjames? Preberi kaj pise avstrijska vlada sama. Ja pogoj je znanje nemscine, ampak predvidevam, da to ne bo nekaj nemogocega.

Invictus ::

Slovenija bi morala zapreti mejo za Avstrijce, pa naj na Hrvaško hodijo preko Madžarske...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

otago ::

V nedeljo na Passau, brez problemov v vstopu v AT, sicer policija in vojska. Na vstopu v DE enako policija in vojska, ki so kontrolirali potne liste, morebiti po km kolone. Na Sentilju ob vstopu v SI so se slovenski poicisti dolgocasili, za vstop v AT 200m kolona in pregled potnih listov.

Na poti videl kombije, nemskih in nizozemskih registracij, cele familije s pocitnisko kramo(lezalniki, kolesa itd)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

gapšl ::

Z včerajšnjim dnem ni več kontrolnih točk za vstop v SLO. Me pa zanima, če kdo ve ali so za vstop v Avstrijo kontrolne točke na mejnem prehodu Ljubelj ali Korensko sedlo? Se da recimo za par ur v Avstrijo brez kontrole..?

Sparkxl ::

Pozabi, na vsaki kozji stezi stojijo

jshadlsa232 ::

gapšl je izjavil:

Z včerajšnjim dnem ni več kontrolnih točk za vstop v SLO.

Česa ni?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Vstop v Avstrijo

Oddelek: Loža
494053 (2781) Sparkxl

Vstop avstrija

Oddelek: Loža
221679 (1158) Bolt

Vstop v avstrijo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42162184 (33130) PrihajaNodi
»

Prehod meje hrvaška

Oddelek: Loža
233190 (1924) snezak21
»

Prehod v Avstrijo AVG 2020 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
667553 (5155) gapšl

Več podobnih tem