» »

Prehod v Avstrijo AVG 2020

Prehod v Avstrijo AVG 2020

«
1
2

Shadowstorm ::

Ukrep, da je za vstop v Avstrijo obvezen negativen test COVID-19 (ki ni starejši od 72 ur od takrat, ko je bil opravljen) ali 10-dnevna karantena (med karanteno je v roku 48 ur obvezno opraviti test COVID-19) ne velja za osebe, ki imajo stalno, začasno ali običajno prebivališče v Avstriji ali v eni izmed spodaj navedenih držav in potujejo v Avstrijo iz ene od navedenih držav:

Andora, Belgija, Bolgarija, Ciper, Češka republika, Danska, Estonija, Finska, Francija, Grčija, Irska, Islandija, Italija, Latvija, Litva, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Madžarska, Monako, Nemčija, Nizozemska, Norveška, Poljska, Romunija, San Marino, Slovaška, Slovenija, Španija, Švica in Vatikan.

Te osebe morajo verodostojno izkazati, da se v zadnjih 14 dneh niso mudile v nobeni drugi državi razen zgoraj navedenih. Za vse druge ostaja še naprej obvezen test oz. karantena, torej tudi za potnike, ki v Avstrijo vstopajo preko Slovenije npr. iz Bosne in Hercegovine, Srbije ali Severne Makedonije!

Mene zanima kako dokažeš, da nisi bil na Hrvaškem, če hočeš prečkati mejo v Avstrijo oziroma ali je samo osebna izkaznica dovolj?

FTad ::

Mogoce s kaksnim racunom npr. iz slovenskega bara ipd?

sniff ::

FTad je izjavil:

Mogoce s kaksnim racunom npr. iz slovenskega bara ipd?

če bo to je potlej brezpredmetno. Verjetno s kakšnim dokazilom bivanja - račun za nastanitev (hotel, camp, ...)

sunshine403 ::

Glede na to da si slovenski drzavljan, bodo verjetno verjeli na besedo, ker drugace ne vem kako bi lahko to dokazal. Razen ce povprasajo Americane pa bodo pogledali, kje se je tvoj telefon gibal zadnjih 14 dni. Bom pa jutri ali v cetrtek sprobal, ker imam plan iti gor na kaksno mtb turo pa bom videl kako bom "dokazoval" da v zadnjih 14 dnevih nisem bil na Hrvaskem :)

sniff je izjavil:

FTad je izjavil:

Mogoce s kaksnim racunom npr. iz slovenskega bara ipd?

če bo to je potlej brezpredmetno. Verjetno s kakšnim dokazilom bivanja - račun za nastanitev (hotel, camp, ...)

Kaksen racun za nastanitev? Jaz sem doma in doma si nekako ne izstavljam racuna za bivanje. ;) Razen ce moram pred potjo v Avstrijo najprej za 10dni v hotel pri nas :)

Zgodovina sprememb…

FTad ::

sniff je izjavil:

FTad je izjavil:

Mogoce s kaksnim racunom npr. iz slovenskega bara ipd?

če bo to je potlej brezpredmetno. Verjetno s kakšnim dokazilom bivanja - račun za nastanitev (hotel, camp, ...)


Ja kaj pa ce gres iz Graza v Maribor in nazaj?

Vuli ::

v zapor te bodo poslali. 8-O
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Sparkxl ::

Ne komplicirat kjer ni treba. Jodlarji slovencem, sploh pa lokalnim, samo mahajo na prehodu da gredo naprej

Pac-Man ::

Če nič drugega te lahko preverijo v šengenskem informacijskem sistemu. Prehod na Hrvaško bi moral bit zabeležen, sploh zdaj.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

sunshine403 ::

No danes zjutraj sel cez Korensko sedlo... Kot kaze sem bil prezgoden, ker ob 8:00 je policaj verjetno sele v Villachu prisel v sluzbo, na Koren pa je priromal verjetno sele po kavici okoli 9:00 ali 10:00. Tako da me ni nihce nic spraseval :)

kamiKaZaA ::

Pravkar prišel iz Avstrije. Prečkal mejo v popoldanskem času po moji službi. Stari mejni prehod Šentilj. Pred mejo je stalo 8 policistov. Vozil sem v koloni štirih vozil. Ko smo se vsi ustavili, je k vsakem avtu pristopil 1 policist. Pogledal osebne, jih vrnil in to je bilo to. Nobenih dodatnih vprašanj in nobenega skeniranja v računalnik.

IL_DIAVOLO ::

Ni čudno, da ne morejo omejit okuzb, ce je nadzor taksen kot je.

Ne dopustniki, ampak dnevni migranti.

Shadowstorm ::

Danes šel čez, opoldne, do deset avtov čakalo pred tunelom za v Avstrijo. Ko sem šel nazaj, za v Slovenijo prosto, kolona za v Avstrijo je bila ob 21:00 do koncentracijskega kampa. Če sem prav opazil, morajo Avstrijci izpolniti neke papirje, ostali samo pokažejo osebno izkaznico, brez vprašanj. Naši policisti so me samo pogledali, da imam slovensko registracijo in me pomahali čez.

Comandante ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ni čudno, da ne morejo omejit okuzb, ce je nadzor taksen kot je.

Ne dopustniki, ampak dnevni migranti.

Kaj pa bos naredil, ljudem ki delamo gor prepovedal da hodimo v sluzbo? Vsakemu od 20 000 ljudi ki se zjutraj peljemo gor skeniral osebno? Da bomo tri ure cakali na meji vsak dan?

Sumljive in tujce na meji ze potegnejo ven, preverijo dokumente in merijo temperaturo, nam z MB in MS tablicami pa praviloma samo pomahajo.

IL_DIAVOLO ::

Začasno bivališče v Avstriji in cez vikend domov.

Comandante ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Začasno bivališče v Avstriji in cez vikend domov.

Ja, seveda. Zena in otrok komaj cakata.

sgdjkdlsugi4 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ni čudno, da ne morejo omejit okuzb, ce je nadzor taksen kot je.

Ne dopustniki, ampak dnevni migranti.

Res je, pendler se bo prej okužil v lastnem domu, kot 19 letnik v Zrčah v smrdljivi vodi, v kateri vsi skačejo. Vklopi možgane za spremembo

IL_DIAVOLO ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ni čudno, da ne morejo omejit okuzb, ce je nadzor taksen kot je.

Ne dopustniki, ampak dnevni migranti.

Res je, pendler se bo prej okužil v lastnem domu, kot 19 letnik v Zrčah v smrdljivi vodi, v kateri vsi skačejo. Vklopi možgane za spremembo


19 letnik lahko gre v samoizolacijo, migrant pa bo nevede okuzil vse okoli sebe.

Prvo se hvalite, kako jodlarji mahajo vsem z mb in ms tablicami, potem pa cvilite in jokate. Tiho bodite.

Comandante ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


19 letnik lahko gre v samoizolacijo, migrant pa bo nevede okuzil vse okoli sebe.

Prvo se hvalite, kako jodlarji mahajo vsem z mb in ms tablicami, potem pa cvilite in jokate. Tiho bodite.

Zato pa nisi ti tisti ki sprejema odlocitve. Lahko si glasen, to pa je to. To je tvoj doseg :))

kamiKaZaA ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ni čudno, da ne morejo omejit okuzb, ce je nadzor taksen kot je.

Ne dopustniki, ampak dnevni migranti.

Res je, pendler se bo prej okužil v lastnem domu, kot 19 letnik v Zrčah v smrdljivi vodi, v kateri vsi skačejo. Vklopi možgane za spremembo


19 letnik lahko gre v samoizolacijo, migrant pa bo nevede okuzil vse okoli sebe.

Prvo se hvalite, kako jodlarji mahajo vsem z mb in ms tablicami, potem pa cvilite in jokate. Tiho bodite.

Kdo cvili in joka? Če bi bilo po moje, bi se vsi ukrepi ukinili, vse odprlo isto kot je bilo in v zimskem času se bi rizične osebe izogibale stikov z drugimi kot je to bila praksa do leta 2019 in v času vrhunca grip bi bolnice zaprli (tudi domove za ostarele) za obiske kot je to bila praksa do sedaj. Jaz zato kričim, da želim nazaj normalno življenje brez posebnih omejitev, kot sem ga živel zadnjih 30+ let. Pa so v tem času mnogi umrli zaradi gripe... Tega neboš z nobenim ukrepom preprečil, niti omejil. Lahko pa gremo vsi za naslednjih 50+ let živet vsak v svoj bunker brez izhodov na prosto, pa bodo ljudje kljub temu zboleli in umirali.

IL_DIAVOLO ::

Comandante je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


19 letnik lahko gre v samoizolacijo, migrant pa bo nevede okuzil vse okoli sebe.

Prvo se hvalite, kako jodlarji mahajo vsem z mb in ms tablicami, potem pa cvilite in jokate. Tiho bodite.

Zato pa nisi ti tisti ki sprejema odlocitve. Lahko si glasen, to pa je to. To je tvoj doseg :))


Seveda, kdaj sem pa rekel, da želim kaj vec.

Si ze preveč dolgo v Avstriji? :)

V glavnem, vsi ukrepi so brezpredmetni, dokler bodo migranti prehajali prosto med državami. Mislim, da bom Kacinkotu pisal. Nic bat, mogoce bo kaj, verjetno pa nic.

I have nothing to lose :)

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Comandante je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


19 letnik lahko gre v samoizolacijo, migrant pa bo nevede okuzil vse okoli sebe.

Prvo se hvalite, kako jodlarji mahajo vsem z mb in ms tablicami, potem pa cvilite in jokate. Tiho bodite.

Zato pa nisi ti tisti ki sprejema odlocitve. Lahko si glasen, to pa je to. To je tvoj doseg :))


Seveda, kdaj sem pa rekel, da želim kaj vec.

Si ze preveč dolgo v Avstriji? :)

V glavnem, vsi ukrepi so brezpredmetni, dokler bodo migranti prehajali prosto med državami. Mislim, da bom Kacinkotu pisal. Nic bat, mogoce bo kaj, verjetno pa nic.

I have nothing to lose :)

Sem zaposlen v Mariboru.

Ukrepi so bili potrebni na začetku, ko še nismo vedeli kakšno moč ima virus COVID-19. Sedaj po več kot pol leta pa vemo, da je malenkost bolj nevaren (za smrtnost) od klasične gripe. In že zaradi tega bi morali ukiniti vse ukrepe in se vrniti nazaj v normalno življenje. Vendar kot kaže so odzadaj nekakšni interesi in nekdo bo zelo profitiral s to COVID-19 manipulacijo in propagando. Na drugi strani pa bo vedno več brezposelnih in gospodarstvo bo trpelo in se pobiralo več let kot se pobira ponavadi po končani Svetovni vojni.

Lepo so nas nasankali in razdelili na dve strani s tem COVID-19 virusom. Deli in vladaj!

GRT ::

kamiKaZaA je izjavil:

Sedaj po več kot pol leta pa vemo, da je malenkost bolj nevaren (za smrtnost) od klasične gripe. In že zaradi tega bi morali ukiniti vse ukrepe in se vrniti nazaj v normalno življenje. Vendar kot kaže so odzadaj nekakšni interesi in nekdo bo zelo profitiral s to COVID-19 manipulacijo in propagando. Na drugi strani pa bo vedno več brezposelnih in gospodarstvo bo trpelo in se pobiralo več let kot se pobira ponavadi po končani Svetovni vojni.

Lepo so nas nasankali in razdelili na dve strani s tem COVID-19 virusom. Deli in vladaj!


Točno to. Se podpišem. Kaj več ni za dodat.

IL_DIAVOLO ::

kamiKaZaA je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Comandante je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


19 letnik lahko gre v samoizolacijo, migrant pa bo nevede okuzil vse okoli sebe.

Prvo se hvalite, kako jodlarji mahajo vsem z mb in ms tablicami, potem pa cvilite in jokate. Tiho bodite.

Zato pa nisi ti tisti ki sprejema odlocitve. Lahko si glasen, to pa je to. To je tvoj doseg :))


Seveda, kdaj sem pa rekel, da želim kaj vec.

Si ze preveč dolgo v Avstriji? :)

V glavnem, vsi ukrepi so brezpredmetni, dokler bodo migranti prehajali prosto med državami. Mislim, da bom Kacinkotu pisal. Nic bat, mogoce bo kaj, verjetno pa nic.

I have nothing to lose :)

Sem zaposlen v Mariboru.

Ukrepi so bili potrebni na začetku, ko še nismo vedeli kakšno moč ima virus COVID-19. Sedaj po več kot pol leta pa vemo, da je malenkost bolj nevaren (za smrtnost) od klasične gripe. In že zaradi tega bi morali ukiniti vse ukrepe in se vrniti nazaj v normalno življenje. Vendar kot kaže so odzadaj nekakšni interesi in nekdo bo zelo profitiral s to COVID-19 manipulacijo in propagando. Na drugi strani pa bo vedno več brezposelnih in gospodarstvo bo trpelo in se pobiralo več let kot se pobira ponavadi po končani Svetovni vojni.

Lepo so nas nasankali in razdelili na dve strani s tem COVID-19 virusom. Deli in vladaj!


V mb-ju kar dnevno poslušam teorije zarote, kak drzava plačuje pogrebe, ce baje podpišeš da je bil vzrok covid19. Wait wut? :))

Potem pa ga vprašam in kaj bi imeli od tega in ali res misliš da se je cel svet zmenil za zaroto? Potem pa zacne malo studira, da nekaj pa verjetno je na tem.

Nasankal vas je kvecjenu folk, ki ven spravlja te zgodbice.

Nobenemu ni v interesu, da bi drzava bankrotirala.

kamiKaZaA ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


V mb-ju kar dnevno poslušam teorije zarote, kak drzava plačuje pogrebe, ce baje podpišeš da je bil vzrok covid19. Wait wut? :))

Potem pa ga vprašam in kaj bi imeli od tega in ali res misliš da se je cel svet zmenil za zaroto? Potem pa zacne malo studira, da nekaj pa verjetno je na tem.

Nasankal vas je kvecjenu folk, ki ven spravlja te zgodbice.

Nobenemu ni v interesu, da bi drzava bankrotirala.

In kaj ima to veze z menoj? Sem kje jaz napisal teorijo zarote, da država plačuje pogrebe v zameno za karkoli že? Pokaži ta vpis! Vse stvari pa gredo trenutno v smeri (če imaš kaj kmečke pameti), da države obubožajo in bankrotirajo, da se zgodi en veliki reset, kateri se ponavadi zgodi, če pride do Svetovne vojne. Potem pa spet znova začet gradit na ekonomiji.

Nasankali pa nas niso navadni ljudje, ampak politiki, da moramo nositi maske, da ne smemo na prireditve, koncerte na drugi strani pa cerkev lahko izveda mašo s 3000 udeleženci brez mask (Rode je ni imel). Ti tukaj nič ne smrdi? Misliš, da bi se en 80+ letnik upal med 3000 ljudi, če bi virus res bil tako smrtonosen. In zakaj lahko se dobi 3000 ljudi na maši, na nogometni stadion pa ne sme noben. Kot tudi ne na koncert...

So zmožni tvoji možgani te stvari sprocesirati in uporabiti logičen zaključek? Ti dam kar jaz odgovor. Niso.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Saj pravim zarota svetovnih razseznosti :))

Vse kar se dogaja je dejstvo, da korone se vedno ne poznamo dovolj dobro in ko neke stvari ne poznamo dovolj dobro, se je opravičeno bojimo in delamo nepotrebno paniko. Nekateri pa so tako brezbrižni, da se je niti ne bojijo in krsijo vse po vrsti. To ni nobena zarota, samo neodgovornost.

Nwo? Grow up kiddo lol

kamiKaZaA ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


Nwo? Grow up kiddo lol

Točno to se sedaj dogaja. Ustvarili so krizo Svetovnih razsežnosti. In sledi Nwo... trenutno vse teče po planu.

IL_DIAVOLO ::

Niti priblizno.

Vse kar lahko recem, da so mnogi izkoriscali covid19 krizo za nateg nevednih ljudi. Ravno zadnjic sem bral, da so eno teto nahecali z odejo za 3 evre, da je to "korona odeja" za 100 evrov lol

Ni pa covid19 noben nwo, lepo te prosim no.

Razumem, da glupe Američane tako nahecas, ki verjamejo v zarote, ne pa inteligentne Evropejce, ki vejo da zarote obstajajo samo v filmih.

Ekonomske krize se pac dogajajo, ni tu stricov iz Murgelj od zadaj, ki gumbe stiskajo.

Kaj jaz tu berem :D

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


Ekonomske krize se pac dogajajo, ni tu stricov iz Murgelj od zadaj, ki gumbe stiskajo.

Ekonomska kriza je res en od navadnih ciklov. Ta COVID-19 ekonomska kriza, pa bo lahko naravni cikel krize poglobil na največjo možno krizo v zgodovini človeštva. Vsi ti ukrepi, katere bi že včeraj morali odpraviti še kako močno vplivajo na gostinstvo, kjer gostilne več ne morejo oddajati takšnega števila miz kot pred COVID-19 krizo, tu še je zraven celotni turizem, ostali storitveni sektor, letalska industrija in tako dalje. Vse to ni naravni cikel ekonomske krize, ampak izključno zaradi COVID-19 ukrepov in dlje kot bodo trajali ti ukrepi, hujša kriza bo iz tega nastala. In vse kaže, da je nekomu v interesu ustvariti najhujšo krizo vseh časov in da potem nastane kaos. In ti isti ljudje, kateri so ustvarili krizo, bodo potem ponudili tudi rešitev. Rešitev pa sliši na ime New World Order.

Si že slišal za taktiko: Problem, Reaction, Solution? Točno to taktiko so sedaj ubrali. Ustvarili so problem (virus COVID-19), prišlo je do reakcije (nastala je kriza) in ponujena bo rešitev (Nwo).

kamiKaZaA ::

Ne delam v Avstriji. Danes popldne prečkal mejo z Avstrijo. So samo oko vrgli na dokumente in sem nadaljeval z vožnjo. Nazaj pri vstopu v Slovenijo ni nobene kontrole. Sem imel pripravljen načrt (slip + račun), da bi lahko dokazal, da nisem bil na Dunaju, ampak le na štajerskem delu Avstrije.

FTad ::

kamiKaZaA je izjavil:

Ne delam v Avstriji. Danes popldne prečkal mejo z Avstrijo. So samo oko vrgli na dokumente in sem nadaljeval z vožnjo. Nazaj pri vstopu v Slovenijo ni nobene kontrole. Sem imel pripravljen načrt (slip + račun), da bi lahko dokazal, da nisem bil na Dunaju, ampak le na štajerskem delu Avstrije.


Imas slovenske ali avstrijske tablice?

kamiKaZaA ::

Slovenske. MB.

FTad ::

Me zanima, kako bodo preverjali, ce imas avstrijske tablice. IMO bos moral pokazati osebno s svojim naslovom in ce si iz Dunaja, potem karantena ali pa negativni test.

borisk ::

sam sem danes brez problema šel v avstrijo in nazaj, sicer sem službeno nekaj peljal v lipnico, ampak avstric mi je samo pomahal, še šipe nisem odprl, čeprav sem imel na prikolici lesen zaboj, 2x1x1.3m
Nazaj sem šel brez zaboja, s policistom sva se samo pozdravila, brez ustavljanja.

Bojevnik ::

Sem bil v soboto v Avstriji. Nobenih problemov. Mi niso niti dokumentov pogledali.

sunshine403 ::

Bojevnik je izjavil:

Sem bil v soboto v Avstriji. Nobenih problemov. Mi niso niti dokumentov pogledali.

V danasnjih casih popolnoma irelevantna informacija. Od ponedeljka dalje je drug rezim, tako da kaj je bilo v soboto je popolnoma brez pomena ;)

Sparkxl ::

Kaki drugi režim? Vse je isto z eno razliko verjetno, da bodo dunajčane potegnili na stran

sunshine403 ::

No torej le ni cisto isto, kajne. Pa s se eno manjso, za te case povsem nepomembno, razliko, da je bila Avstrija do ponedeljka na listi zelenih drzav, od ponedeljka dalje pa ni vec in je na listi oranznih, s tem da je Tirol, Vorarlberg in Dunaj na listi rdecih. Skoraj da ni sprememb ja. :|

Sparkxl ::

Glej sonček, za povprečnega janeza, torej za ljudi, ki tukaj sprašujejo, sprememb NI. In koga tu v tej temi briga kak bo en tiroler prišel preko meje?

sunshine403 ::

Ah sorry... vidim da je povprecni domet "povcprecnega Janeza" po tvoje Ikea v Celovcu. No ce gres slucajno >TI< na Dunaj ali na Tirolsko, tudi pades v to rdeco stvar in karanteno ko se vrnes nazaj. Ja vem ni pomembno torej ni sprememb... wtf??!!

Sparkxl ::

Daj ti biser meni povej kako bo oni na meji vedel kje sem jaz bil? Eno je bit pameten iza monitorja, drugo pa smo mi, ki se vsak dan vozimo preko. In še enkrat, ker vidim da težje dojemaš stvari: za nas sprememb NI. Ne včeraj, ne v ponedeljek. Kot vse dni prej, slovenske tablice samo pomahajo skozi. Rabiš še narisano?

UganiKdo ::

Sparkxl je izjavil:

Glej sonček, za povprečnega janeza, torej za ljudi, ki tukaj sprašujejo, sprememb NI. In koga tu v tej temi briga kak bo en tiroler prišel preko meje?

Kako ni razlike, ce ob prihodu iz dunaja ali innsbrucka fases karanteno ob prihodu v Slovenijo?

Sparkxl ::

Kak on ve kje se jaz bil? Tudi če bi hotel vedet, ne more. Ampak jih niti slučajno ne zanima.

UganiKdo ::

Sparkxl je izjavil:

Daj ti biser meni povej kako bo oni na meji vedel kje sem jaz bil? Eno je bit pameten iza monitorja, drugo pa smo mi, ki se vsak dan vozimo preko. In še enkrat, ker vidim da težje dojemaš stvari: za nas sprememb NI. Ne včeraj, ne v ponedeljek. Kot vse dni prej, slovenske tablice samo pomahajo skozi. Rabiš še narisano?


Ti rabis reves da ti kaj narisejo. Ti si namrec policistu dolzan predlozit dokazila od kje prihajas. Ce se ti dnevno vozis v celovec to se ne pomeni da poznas vse primere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Sparkxl ::

Aja? Vsak je DOLŽAN pokazat na meji kje je bil??? Pa si ti predstavljaš kake kolone bi bile na meji? Kaj vi biseri malo preveč poptv gledate? Iz prakse, nobenega ne zanima nič!!

UganiKdo ::

Ne vsak ne rabi, samo tisti kjer to polocija to zahteva. As simple as that. Lahko ti na besedo verjame da si bil na kavi v celovcu, lahko tinpa rece da daj racun na svetlo in ce ga nimas napise karanteno.

Sparkxl ::

UganiKdo je izjavil:

lahko tinpa rece da daj racun na svetlo in ce ga nimas napise karanteno.


Vir prosim,ker sumim na veliko količino online dreka

UganiKdo ::

Potrdila o yem od kje prihajas niso nic novega https://www.rtvslo.si/slovenija/za-preh...

Za rdece drzave veljajo drugacna pravila kot oranzbe in posledino ima policist vso pravico zahtevat dokazila od kje prihajas.

sunshine403 ::

Sparkxl je izjavil:

Vir prosim,ker sumim na veliko količino online dreka

Ja predvsem s tvoje strani.... tezko poiskati preden bluzis?

https://www.gov.si/teme/koronavirus-sar...
Rdeči seznam držav
Države s slabimi epidemiološkimi razmerami ali administrativne enote držav so uvrščene na rdeči seznam.
Osebi, ki vstopa v Republiko Slovenijo in ima prebivališče v državi na rdečem seznamu ali prihaja iz te države, se zaradi morebitne okužbe z virusom SARS-CoV-2 odredi karantena za deset dni.

Rdeči seznam držav (velja od 29. septembra 2020):
- države članice EU oziroma schengenskega območja:
Avstrija (samo posamezne administrativne enote)
Dunaj, Predarlska, Tirolska

Je sedaj dovolj jasno ali bos se vedno otresal da ni spremembe in da pri potovanju v Avstrijo ni nobenih omejitev ali tezav ne glede kaj in kako?

Sparkxl ::

Ni sprememb, čeprav vidim da določeni pač težje dojemate.
Piše: Osebi, ki vstopa v Republiko Slovenijo in ima prebivališče v državi na rdečem seznamu ali prihaja iz te države, se zaradi morebitne okužbe z virusom SARS-CoV-2 odredi karantena za deset dni.

Torej avtomatska karantena kak pridem iz avstrije? Tega seveda ni, ker ni cela avstrija rdeča.

In se vračamo na 2 moja vprašanja, na katera online teoretiki nimate odgovora:

1. Kak on ve kje sem jaz bil?
2. Vir za trditev da mi lahko napiše karanteno če se vračam iz graza in nimam računa.

Hvala za odgovore.

sunshine403 ::

Ok nima smisla. Vse je ok in je povsem enako kot je bilo septembra 2015.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meja z avstrijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11815859 (4818) kamiKaZaA
»

Odloki Vlade RS

Oddelek: Problemi človeštva
41078 (669) rejven
»

Vstop v Slovenijo iz tretje države - nejasnost

Oddelek: Loža
212110 (1283) UganiKdo
»

Potovanje v "rumeno državo" - je Airbnb rezervacija lahko dokazilo?

Oddelek: Loža
81027 (859) nejcek74

Več podobnih tem