» »

Meja z avstrijo

Meja z avstrijo

1
2
3

feryz ::

Policajev na slovenski meji z Avstrijo in Italijo, česa pk?

Sparkxl ::

jshadlsa232 je izjavil:

gapšl je izjavil:

Z včerajšnjim dnem ni več kontrolnih točk za vstop v SLO.

Česa ni?


Kontrolnih točk za vstop v SLO

jshadlsa232 ::

Ce mislis male mejne prehode, so ti zaprti ze od 15.3.

mahoni ::

A veste mogoce, ce je rojstvo otroka razlog, da oseba, ki prihaja iz Slovenije v Avstrijo ni napotena v karanteno po vrnitvi iz Avstrije? Sprasujem za frenda.Kolikor berem to spada pod neko izjemo.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Sparkxl ::

Še za tebe, mogoče si spregledal : Z včerajšnjim dnem ni več kontrolnih točk za vstop v SLO.

gapšl ::

Sparkxl je izjavil:

Še za tebe, mogoče si spregledal : Z včerajšnjim dnem ni več kontrolnih točk za vstop v SLO.

Folk ne zna brat novic? :)

Egidij88 ::

Če pa smo za avstrijce temnordeči in je iz temnordeče še vedno obvezna karantena?

Sparkxl ::

Še za tebe, on sprašuje: "...ni napotena v karanteno po vrnitvi iz Avstrije?"

Lahko počasi ustanovite društvo nepismenih

mahoni ::

Sparkxl je izjavil:

Še za tebe, mogoče si spregledal : Z včerajšnjim dnem ni več kontrolnih točk za vstop v SLO.

Prehajanje državne meje z Avstrijo

Na rdečem seznamu je celotna Avstrija (velja od 28. aprila 2021).

Osebo, ki prihaja iz Avstrije, se zaradi morebitne okužbe z virusom SARS-CoV-2 napoti v karanteno za deset dni.


Kako sedaj?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

gapšl ::

mahoni je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Še za tebe, mogoče si spregledal : Z včerajšnjim dnem ni več kontrolnih točk za vstop v SLO.

Prehajanje državne meje z Avstrijo

Na rdečem seznamu je celotna Avstrija (velja od 28. aprila 2021).

Osebo, ki prihaja iz Avstrije, se zaradi morebitne okužbe z virusom SARS-CoV-2 napoti v karanteno za deset dni.


Kako sedaj?

Ja če ni kontrolne točke potem te noben ne pošlje v karanteno. Naključne kontrole so še vedno mogoče ampak načeloma od včeraj ni več kontrolnih točk.

mahoni ::

Potem nisem dobil pravilnega odgovora na moje vprasanje.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

mancini ::

Sparkxl je izjavil:

Še za tebe, mogoče si spregledal : Z včerajšnjim dnem ni več kontrolnih točk za vstop v SLO.


So pa za vstop v Avstrijo. Mi smo se vedno na njihovem rdecem seznamu

gapšl ::

mancini je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Še za tebe, mogoče si spregledal : Z včerajšnjim dnem ni več kontrolnih točk za vstop v SLO.


So pa za vstop v Avstrijo. Mi smo se vedno na njihovem rdecem seznamu

Točno tako.. V SLO iz AVT prideš lahko brez karantene, če ni kontrole. Problem je priti v AVT do 19.5. (takrat se bo spremenil režim prehajanja meja z AVT), če nimaš negativnega testa in razloga, ki ga oni navajajo za vstop v AVT

Sparkxl ::

Res je, enako velja za Islandijo

mancini je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Še za tebe, mogoče si spregledal : Z včerajšnjim dnem ni več kontrolnih točk za vstop v SLO.


So pa za vstop v Avstrijo. Mi smo se vedno na njihovem rdecem seznamu


Res je. Enako velja za Islandijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

mahoni ::

Rojstvo otroka v Avstriji se steje kot izjema in ne rabis v karanteno. Se testa ne rabis.

Pac moras predlozit dokaze.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Sparkxl ::

Če kdo hoče v Avstrijo, prilagam vsaj 300x preizkušen recept: na meji se pojaviš med 6 in 7 zjutraj. Mejni prehod mora bit zelo prometen. Šentilj recimo. V roki imaš negativen hitri test, ko ga v 99.99% noben ne pogleda. Ampak za ziher Zraven pa še vsaj 5 A4 liste. Vsebina ni pomembna, samo da je papir. Več ga je, bolj resno izgledaš. In ti samo pomahajo

gapšl ::

Sparkxl je izjavil:

Če kdo hoče v Avstrijo, prilagam vsaj 300x preizkušen recept: na meji se pojaviš med 6 in 7 zjutraj. Mejni prehod mora bit zelo prometen. Šentilj recimo. V roki imaš negativen hitri test, ko ga v 99.99% noben ne pogleda. Ampak za ziher Zraven pa še vsaj 5 A4 liste. Vsebina ni pomembna, samo da je papir. Več ga je, bolj resno izgledaš. In ti samo pomahajo

Čudno, da nič ne sprašujejo razlogov zakaj greš v AVT. Kaj rečeš, če te vpraša? :)

mahoni ::

gapšl je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Če kdo hoče v Avstrijo, prilagam vsaj 300x preizkušen recept: na meji se pojaviš med 6 in 7 zjutraj. Mejni prehod mora bit zelo prometen. Šentilj recimo. V roki imaš negativen hitri test, ko ga v 99.99% noben ne pogleda. Ampak za ziher Zraven pa še vsaj 5 A4 liste. Vsebina ni pomembna, samo da je papir. Več ga je, bolj resno izgledaš. In ti samo pomahajo

Čudno, da nič ne sprašujejo razlogov zakaj greš v AVT. Kaj rečeš, če te vpraša? :)

Ja reces mu, da vse pise v listih :)
Pa nix deutsch...nix inglis. snicel gut
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mahoni ()

Sparkxl ::

gapšl je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Če kdo hoče v Avstrijo, prilagam vsaj 300x preizkušen recept: na meji se pojaviš med 6 in 7 zjutraj. Mejni prehod mora bit zelo prometen. Šentilj recimo. V roki imaš negativen hitri test, ko ga v 99.99% noben ne pogleda. Ampak za ziher Zraven pa še vsaj 5 A4 liste. Vsebina ni pomembna, samo da je papir. Več ga je, bolj resno izgledaš. In ti samo pomahajo

Čudno, da nič ne sprašujejo razlogov zakaj greš v AVT. Kaj rečeš, če te vpraša? :)


Med 6 in 7 nobenega nič ne zanima. Če pa se sredi dneva tam pojaviš, ko jim je malo dolgčas, takrat pa te rastavijo na prafaktore

gapšl ::

Sparkxl je izjavil:

gapšl je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Če kdo hoče v Avstrijo, prilagam vsaj 300x preizkušen recept: na meji se pojaviš med 6 in 7 zjutraj. Mejni prehod mora bit zelo prometen. Šentilj recimo. V roki imaš negativen hitri test, ko ga v 99.99% noben ne pogleda. Ampak za ziher Zraven pa še vsaj 5 A4 liste. Vsebina ni pomembna, samo da je papir. Več ga je, bolj resno izgledaš. In ti samo pomahajo

Čudno, da nič ne sprašujejo razlogov zakaj greš v AVT. Kaj rečeš, če te vpraša? :)


Med 6 in 7 nobenega nič ne zanima. Če pa se sredi dneva tam pojaviš, ko jim je malo dolgčas, takrat pa te rastavijo na prafaktore

Hvala za info

bf4ed ::

gapšl je izjavil:

Z včerajšnjim dnem ni več kontrolnih točk za vstop v SLO. Me pa zanima, če kdo ve ali so za vstop v Avstrijo kontrolne točke na mejnem prehodu Ljubelj ali Korensko sedlo? Se da recimo za par ur v Avstrijo brez kontrole..?


Pozabi, mislim da bo AT do konca maja zaprta.
Prejšnji vikend sem se vračal v AT, rabiš registracijo prehoda in negativen test. Za vas turiste ni vstopa.

Meni je podrobno pregledal papirje. Res pa da mam AT registrsko na avtu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

gapšl ::

bf4ed je izjavil:

gapšl je izjavil:

Z včerajšnjim dnem ni več kontrolnih točk za vstop v SLO. Me pa zanima, če kdo ve ali so za vstop v Avstrijo kontrolne točke na mejnem prehodu Ljubelj ali Korensko sedlo? Se da recimo za par ur v Avstrijo brez kontrole..?


Pozabi, mislim da bo AT do konca maja zaprta.
Prejšnji vikend sem se vračal v AT, rabiš registracijo prehoda in negativen test. Za vas turiste ni vstopa.

Meni je podrobno pregledal papirje. Res pa da mam AT registrsko na avtu.

Hvala za informacije, očitno različne izkušnje, odvisno na kakšnega človeka naletiš na meji in ob kateri uri.. Škoda si želim čimprejšnjega odprtja.

FTad ::

bf4ed je izjavil:

gapšl je izjavil:

Z včerajšnjim dnem ni več kontrolnih točk za vstop v SLO. Me pa zanima, če kdo ve ali so za vstop v Avstrijo kontrolne točke na mejnem prehodu Ljubelj ali Korensko sedlo? Se da recimo za par ur v Avstrijo brez kontrole..?


Pozabi, mislim da bo AT do konca maja zaprta.
Prejšnji vikend sem se vračal v AT, rabiš registracijo prehoda in negativen test. Za vas turiste ni vstopa.

Meni je podrobno pregledal papirje. Res pa da mam AT registrsko na avtu.


Moja izkusnja v soboto 24.04., peljal sem se zjutraj ob cca 8:30 v smeri proti Sloveniji preko starega prehoda na Šentilju - sploh ni nihce stal na meji. Zvečer ob 21h sem se vračal, spet čez mali prehod na Šentilju, me je policist vprašal po testu, sem mu na mobiju pokazal pdf z negativnim antigen testom in sem lahko šel naprej. Seveda sem se prej preventivno registiral za prehod.

Antigen teste naj bi bil dovolj v primeru "izjeme" obiska ozje druzine. Ampak nikjer ne najdem kakega obrazca/izjave, oz kako bi to dokazoval. Tudi jaz ima AT registrsko na avtu.

Bottom line, lahko je dosti loterija. Vprašanje je že, kako podrobno bi gledal, če bi šel čez prehod na avtocesti.

TheBlueOne ::

FTad je izjavil:



Antigen teste naj bi bil dovolj v primeru "izjeme" obiska ozje druzine. Ampak nikjer ne najdem kakega obrazca/izjave, oz kako bi to dokazoval. Tudi jaz ima AT registrsko na avtu.


Moras povedati, da se vozis redno.

https://www.oesterreich.gv.at/themen/fr...

Einreise von Pendlerinnen/Pendlern aus sonstigen Staaten (nicht in Anlage A genannt)
Regelmäßige Pendlerinnen/Pendler müssen bei Einreise aus sonstigen Staaten (jene, die nicht in Anlage A genannt sind) ein negatives PCR- oder Antigen-Testergebnis (ärztliches Gesundheitszeugnis in deutscher oder englischer Sprache bzw. in Österreich ausgestelltes Testergebnis) mitführen bzw. binnen 24 Stunden nach der Einreise durchführen zu lassen. Solche Pendlerinnen/Pendler sind Personen, die mindestens einmal pro Monat aus beruflichen oder privaten Gründen bzw. zu Ausbildungszwecken einreisen.

feryz ::

Jebo vas sunce, če greš v jodlarijo, samo rečeš, da se skozi pelješ, tranzit. Potem ga ne briga nič več.

Če te že jodlar po zdravju vpraša. Kar je redko.

__Devil__ ::

Ja kontrole že res mogoče nebo, ampak, če te ustavijo potem najbrž rabiš korona test star ~ 48 ur. Kar pa ni ravno praktično, mene samo zanima kdaj bomo lahko šli po nakupih v Avstrijo in krajši izlet za 1 dan brez testov in vsega, če sploh še kdaj? :| . Tudi tam, ko je kolesarska/peš pot preko meje čez reko v Avstrijo najbrž ne smeš preko oz. ni varno? Če te dobijo sledi kazen, karantena ali oboje..

Ben Dover ::

Cepi se, pa boš lahko šel na izlet brez testov in karanten ali pa ostani doma, zelo enostavno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

sunshine403 ::

Ben Dover je izjavil:

Cepi se, pa boš lahko šel na izlet brez testov in karanten ali pa ostani doma, zelo enostavno.

Lahko si 10x cepljen pa za potovanje v Avstrijo to ne pomeni, da gres lahko prosto po izbiri. Negativen test in karantena ti ne uideta, ne glede na to kako cepljen si.

bf4ed ::

Hitri test velja 72h od prejšnjega tedna. Torej jaz grem na test v četrtek in se morem v nedeljo vrnit. Ma nas "švabe" bolj jebejo kak druge. Upam da je čimprej konec teh gluposti. Že prej me je svadilo da so sploh ble kontrole na meji pred krono. Koji k. če je to EU?

redtech ::

Invictus je izjavil:

Slovenija bi morala zapreti mejo za Avstrijce, pa naj na Hrvaško hodijo preko Madžarske...

15. junija se bo vse odprlo tudi, če bo sev iz Marsa... dopust lahko rezerviraš, za čas poletja bo vstop na Hrvaško brez placebo potrdil.

Mare2 ::

A so ukinili tudi točko na Ljubelju?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

sunshine403 ::

@Mare2 ja Ljubelj je na meji z Avstrijo na kateri so ukinili kontrole. Tako da velja tudi za Ljubelj ja. No na Ljubelju je bilo ze do sedaj bolj od srece odvisno ce si koga nabasal.

__Devil__ ::

Jaz mislim, da obstaja možnost (in upanje), da se bo v poletnih mesecih vse odprlo zaradi turizma in denarja. Se pa zda zgodit, da si bodo za letos zmislili še kak dokaz zraven, recimo, da kam potuješ kjer si plačal, ali pa spet korona test :). Upajmo, da bo res konec teh gluposti letos, saj bi že bil čas, vendar pa so za tem veliki denarji, Nemčija bi naj dobila miljarde za cepljenje ljudi, zato se najbolj gre, čimveč cepit čimveč zaslužit. Prejšnji teden sta še bila dva Slovenska policijska avta in dva policaja na kotroli ob meji popoldan, ne pa cel dan. Za danes nevem kako je saj še nisem šel v tej smeri. Meja je najbrž odprta in se počasi sproščajo zadeve. Mislim, da če se človek ne cepi je še vedno lahko svoboden in potuje. Tako se začne povod v večji nazdor in kotrolo svobode, upajmo, da se bo umirilo letos, če pa ne, pa če do zdaj nismo, bomo tako takrat lahko vedeli, da se ne gre za virus.

sunshine403 ::

Za poleti sem skoraj 100% da bo vse prosto, ker je zadaj prevec denarja, da ga ne bi pobrali z omejitvami ala negativen test pred vstopom v gostilno/hotel. In ker je vecina drzav kar mocno odvisna od turizma (predvsem tujcev ne domacinov) bodo tudi meje po moje prosto odprte. Tako da pocakajmo se kaksen mesec pa se bo videlo ali bo res tako ali ne. Septembra ali oktobra pa ponovimo vajo, ce do takrat ne bodo nasli kaj boljsega za drkanje ljudi.

Inventorista ::

Jaz se vozim redno iz Avstrije v Slovenijo in nisem pendler. Vedno grem z antigen testom in rečem da grem družini na obisk. Mam sliko od mamine osebne in do zdaj nisem imel problema.
Je pa res, da me Avstrijec vpraša včasih, če se pogosto vozim oz. kdaj sem bil nazadnje v Sloveniji, ko se vračam. Rečem samo, da se vozim pogosto ali pa, da sem bil nazadnje pred cca 3 dnevi. Tehnično bi lahko preverili, ker moraš narediti pre travel check prijavo.
Vse je odvisno od policaja/vojaka. Grem pa vedno oborožen z vso dokumentacijo. :D
Edit: pri Pre travel checku izbiram pendler varijanto, ko prijavlam prečkanje mej. Verjetno zato sprašuje glede pogostosti prehodov.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Inventorista je izjavil:


Edit: pri Pre travel checku izbiram pendler varijanto, ko prijavlam prečkanje mej. Verjetno zato sprašuje glede pogostosti prehodov.


Kaj je to pendler varijanta?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Sparkxl ::

Da si gastarbajter

bf4ed ::

Ja saj jaz tudi izberem pendler pri pre travel checku. Vozim se tedensko, prijavljen v at. Čeprav te kao nisi pendler. Ali bmk. Itak so tečni še s tem papirom. Saj mu dam osebno pa naj jo skenira kot hrvati. Kaj se morem prijavljat na prehod meje? Totalno so prefuknjeni vsi.

Mare2 ::

Mene zanima, če grem 1x v Avstrijo službeno (vrnem se isti dan), kaj vse rabim. Kaj izberem v tistem obrazcu? A velja normalen hitri test? Za test za v Avstrijo na tistem obrazcu v LJ hočejo 20 EUR. Hvala za info.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Invictus ::

Rabil povabilo avstrijske firme, v 12 urah moraš biti nazaj. Potem naj ne bi rabil testa, sam to se spreminja na dnevni bazi. Tako slovenski kot avstrijski...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare2 ::

Obrazec me ne pusti me naprej, če ne izpolnem. Kaj naj napišem?

Address or residence in Austria (address of quarantine:

If your home address is not in Austria, or if you do not plan to stay at your Austrian home address after your entry, your effective residence in Austria must be entered. The address provided will be the one where the time of quarantine - if necessary - is to be spent.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Inventorista ::

Mare2 je izjavil:

Inventorista je izjavil:


Edit: pri Pre travel checku izbiram pendler varijanto, ko prijavlam prečkanje mej. Verjetno zato sprašuje glede pogostosti prehodov.


Kaj je to pendler varijanta?


Med pendlerje velja tudi redni obisk družine. Ni nujno da stanuješ v Sloveniji in delaš v Avstriji! Velja naprimer tudi, da stanuješ in delaš v Avstriji in redno hodiš v Slovenijo na obiske staršev.

DrSergioDJ ::

Invictus je izjavil:

Rabil povabilo avstrijske firme, v 12 urah moraš biti nazaj. Potem naj ne bi rabil testa, sam to se spreminja na dnevni bazi. Tako slovenski kot avstrijski...

To z 12 ursmi še velja? Moram naslednji cetrtek poslovno gor, vabilo dobim, hitri test bom naredil. Rabim še kaj?
...

feryz ::

A vi to resno, z nekimi prijavami, testi in podobnim?
Vsak mesec grem v Avstrijo. Vzamem osebno in to je to. Zakaj bi rabil kaj več?
V ponedeljek sem bil na Hrvaškem. Vzel sem osebno in to je to.

Kakšni testi, prijave, neka cepljenja in podobne oslarije? Ali pa imam res samo jaz tako srečo v življenju, da ne rabim vsega tega?

HappyPills ::

Nevem, možno. Sej v najslabšem primeru boš pač vzel položnico in to je to.

feryz ::

Cel hudič. Avstrijci so mi jih poslali že vsaj 50, pa se nič ne sekiram.
Če je prevedena in jo poštekam, jo plačam, če je v jodlarščini, se naredim majmuna in jo zabrišem v koš.

Btw, mam eno frišno, če vas zanima. Iz Munchna. V lepi Slovenščini so jo spisali. Tako da jim bom plačal za vloženi trud. 100 evrov pride 27 km prekoračitev na autobanu.

TheBlueOne ::

feryz je izjavil:


Kakšni testi, prijave, neka cepljenja in podobne oslarije? Ali pa imam res samo jaz tako srečo v življenju, da ne rabim vsega tega?


Verjetno ja, ker nas in vse, ki so bili pri meni na obisku so ustavili in pogledali dokumentacijo.

Glej:

http://www.dunaj.veleposlanistvo.si/ind...

Torej kakor kaze trenutno, v slo-tech jeziku:

Prekod meje TRUE WHEN (Prebolel OR Cepljen OR testiran) AND Registracija

feryz ::

Jaz ti povem iz prakse. Resda se samo skozi peljem, ampak to ne spremeni dejstva, kaj vzamem s sabo in kaj lahko na meji pokažem.

In to, pazi, v obdobjih, ko ste bili tukaj prepričani, da niti v sosednji blok ne smeš. Danes je itak vse zvodenelo.

Do jeseni. Potem pa nov krog.

DrSergioDJ ::

feryz je izjavil:

Jaz ti povem iz prakse. Resda se samo skozi peljem, ampak to ne spremeni dejstva, kaj vzamem s sabo in kaj lahko na meji pokažem.

In to, pazi, v obdobjih, ko ste bili tukaj prepričani, da niti v sosednji blok ne smeš. Danes je itak vse zvodenelo.

Do jeseni. Potem pa nov krog.

Super, vrhunsko zate, jaz pa si ne morem privosciti, da me slucajno obrnejo na meji oz. napotijo v karanteno, zato bi rad imel s seboj vse, kar se potencialno rabi.
Če nimas kaj pametnega za dodati, si pa tudi lahko tiho.
...

TheBlueOne ::

feryz je izjavil:

Jaz ti povem iz prakse. Resda se samo skozi peljem, ampak to ne spremeni dejstva, kaj vzamem s sabo in kaj lahko na meji pokažem.


Kaksne prakse? Jaz zivim v AT, se redno vozim v Slovenijo, imam redno obiske iz Slovenije in ti pravtako povem iz prakse, da praviloma potrebujes papirje. Je pa nekaj razlike med mejnimi prehodi, kakor tudi med policisti na meji.

Pac jaz ne bi svetoval, da nekdo gre na silo brez vsega, ker zna biti, da se bo na meji obrnil.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Vstop v Avstrijo

Oddelek: Loža
494171 (2899) Sparkxl

Vstop avstrija

Oddelek: Loža
221713 (1192) Bolt

Vstop v avstrijo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42163221 (34167) PrihajaNodi
»

Prehod meje hrvaška

Oddelek: Loža
233253 (1987) snezak21
»

Prehod v Avstrijo AVG 2020 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
667705 (5307) gapšl

Več podobnih tem