» »

Potovanje v "rumeno državo" - je Airbnb rezervacija lahko dokazilo?

Potovanje v "rumeno državo" - je Airbnb rezervacija lahko dokazilo?

Dekameron ::

Cez kak teden grem za 14 dni na Češko. Vse od zavarovanja do izpolnjenih form imam ze urejeno, zanima me samo tale stvar:

Stanovanje si bom zrhital na Airbnb. Ker je Češka na rumenem seznamu sem se seznanil, da potrebujem dokazilo, da ne prihajam iz države z visokim tveganjem:

Iz držav na rumenem seznamu lahko brez karantene vstopijo v Slovenijo državljani Slovenije ne glede na bivališče in tujci s stalnim ali začasnim prebivališčem v Sloveniji, če predložijo dokazilo, da ne prihajajo iz držav z epidemiološko visokim tveganjem za okužbo z nalezljivo boleznijo covid-19 (rdeči seznam), na primer originalni račun za plačilo nastanitve v teh državah, dokazilo o lastništvu nepremičnine ali plovila, na katerem so bivali, uradni seznam posadke v primeru najema plovila oziroma drugo ustrezno dokazilo. Če tega ne morejo predložiti ali dokazati, se šteje, kot da prihajajo iz države z rdečega seznama in jim sledi obvezna 14-dnevna karantena.

http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa...

Zanima me, ali je rezervacija na Airbnb, sprinatana na A4 list lahko ustrezno dokazilo? ker od lastnika dvomim, da bom dobil kak "originalen račun".

Je imel kdo te dni že izkušnje ali informacije in lahko svetuje kako naj ravnam in pridobim ustrezno dokumentacijo za to, če pač ne grem ravno v hotel, kjer ti lahko pač sprintajo račun?

Kako recimo rešujete to tisti, ki greste za dalj časa na Hrvaško v najem prek airbnbja al pa bookinga?

tikitoki ::

Za opravljeno storitev moras dobiti racun. Mogoce ti ga posljejo potem, ko storitev koristis.

harvey ::

Zanima me, ali je rezervacija na Airbnb, sprinatana na A4 list lahko ustrezno dokazilo?

Da.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Dekameron ::

tikitoki je izjavil:

Za opravljeno storitev moras dobiti racun. Mogoce ti ga posljejo potem, ko storitev koristis.


Kot jaz vem, dobiš potrdilo o plačilu od Airbnb-ja takrat ko vse plačaš. Pač zanimalo me je a je to legit račun in če je kdo to že sprobal na meji.

harvey je izjavil:

Zanima me, ali je rezervacija na Airbnb, sprinatana na A4 list lahko ustrezno dokazilo?

Da.


Hvala harvey!

tikitoki ::

Glede nato, da gre za rezervacijo, ti jo verjetno zaracunajo storitev naknadno?

Dekameron ::

tikitoki je izjavil:

Glede nato, da gre za rezervacijo, ti jo verjetno zaracunajo storitev naknadno?


Ko gostitelj sprejme rezervacijo, ti Airbnb trga z računa in takrat tudi pošlje takle račun



Pravite, da naj bi bilo to dovolj jaz bom pa poročal kako se bo to obneslo ko bom prihajal nazaj v slo

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Ne vem v cem je potem problem, ce imas potrdilo o placilu storitve?

Dekameron ::

tikitoki je izjavil:

Ne vem v cem je potem problem, ce imas potrdilo o placilu storitve?


Ne, sej razumem samo mene je begal ta podatek v odloku da je dokazilo "originalen račun". Če jaz sprintam ta račun, to pravno-gledano ni original ampak kopija, pa me je pač zanimalo kako so potem naši kontrolorji sitni zarad tega.

Ampak vidim da za brezveze paničarim. Hvala za odgovore.

nejcek74 ::

to je samo slovenska obsedenost z birokracijo:
mislijo na račun ki je v skladu s slovenskimi računovodskimi standardi, drugje imajo pač svoje standarde. Verjetno je samo nekdo leno copy paste-al besedilo, ker računi iz tujine morajo ustrezat njihovim standardom in ne našim, tudi po slovenski zakonodaji (razen izjem povezanih s firmami).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Enodnevni "izlet" na hrvaško

Oddelek: Loža
242203 (987) sirotka
»

Furs deluje protizakonito ? AIRBNB in davki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45193230 (43470) RockyS
»

Uber, Lyft, AirBnB v težkem položaju

Oddelek: Novice / Rezultati
176119 (3585) PrihajaNodi
»

Booking.com - Odpoved - Visa: Kako Dobim Denar Nazaj?

Oddelek: Loža
214929 (4045) c3p0
»

Vzajemna - neupravičena izvržba

Oddelek: Loža
385591 (3989) Daniel

Več podobnih tem