» »

Enodnevni "izlet" na hrvaško

Enodnevni "izlet" na hrvaško

sirotka ::

zdravo,

Kako je glede karantene v primeru, da nimamo potrdila o bivanju na hrvaškem? V ZG sem zmenjen za nakup platišč, se pravi grem dol, plačam in odrinem nazaj domov. Ministrstvo in vsi ostali viri govorijo o obveznem potrdilu o bivanju, oz. plačilu takse, tega pa jaz seveda ob vrnitvi ne morem predložit.

Bo tole šlo čez ali raje odpovem, da ne bom imel težav pri vrnitvi?
hvala!

fikus_ ::

Saj boš imel račun za platišča?!

sirotka ::

Gre za rabljena oem platišča. Mogoče bi lahko tam nekje premontiral, da imam vsaj račun za storitev.

steev ::

Sam sem šel tudi po platišča pred tremi tedni (da ne mogoče k isti osebi?) pa nič niso težili. Nazaj grade so me vprašali, kje sem bil in kdaj sem šel dol. Sem rekel da pred eno uro in da sem šel po platišča, ki se jih je lepo dalo videt na zadnjih sedežih.
:|

sirotka ::

Čisto možno, ima precej platišč za nemce. Odlično, potem grem dol in kar bo pač bo.

anketar ::

nared slikco z mobičem pa mej masko na sliki

smacker ::

Sej vidi kdaj si šel dol, valda mu je jasno da nisi v 1 uri prišel do Sarajeva na čevape in nazaj.

sirotka ::

Ja, upam, da so razumevajoči, samo pri naših nikoli ne veš.

jukoz ::

V soboto ni noben nič vprašal kam in kje sem bil =)

Tale karantena je bolj tko - za hec =)

Invictus ::

Meni so pa težili, kljub rezervaciji na airbnb. Je težila zakaj nimam na papirju, ker sem pokazal rezervacijo na telefonu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Invictus je izjavil:

Meni so pa težili, kljub rezervaciji na airbnb. Je težila zakaj nimam na papirju, ker sem pokazal rezervacijo na telefonu...

Ja, ker Hrvati ko te prijavijo v njihov eVisitor ali kaj že imajo, dobijo ven potrdilo, ki ti ga lahko dajo, od kdaj do kdaj si pri njih prijavljen. Če svojega hosta niti ne vidiš, je to lahko problem. Tisto potrdilo na airnb si pa realno lahko vsak naprinta. No, sej eVisitor tudi, ampak za tisto moraš najprej vedet, da obstaja in kako zgleda...

sirotka ::

Sem dogovorjen za danes popoldan, upam, da naletim na enega, ki mu še niso pokvarili dneva :D

Dag ::

Naj ti napiše na en list, da si bil pri njemu zaradi nakupa platišč, dopiše naslov in datum ter se podpiše.

Kvinta ::

Naj ti jih na mejo prpelje kolega je tak kupo neko starinsko omaro :))
A.C.A.B

GupeM ::

Pa izpolni tisti obrazec, ki ga priporočajo za prečkanje meje.

https://entercroatia.mup.hr/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

J.McLane ::

smacker je izjavil:

Sej vidi kdaj si šel dol, valda mu je jasno da nisi v 1 uri prišel do Sarajeva na čevape in nazaj.


Ne tega naša Slovenija ne ve, ker ko zapuščaš državo ti samo veselo mahajo in se jim ne sanja kdaj si zapustil državo. To je eden večjih failov, saj lahko na primer brez problema greš v Bosno in si tam 14 dni, potem pa zadnjo noč prespiš nekje na Hrvaškem in si na meji clean karantene, čisti fail.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

bozicek ::

Malo morgen

Je pri nas na šihtu želel tako narediti
Šel v Srbijo za dopust in potem nazaj okol in okol pa čez Avstrijsko mejo k nam
So ga pohopsali in dali v karanteno za 14 dni
Darila letos samo za poredne

win64 ::

J.McLane je izjavil:

smacker je izjavil:

Sej vidi kdaj si šel dol, valda mu je jasno da nisi v 1 uri prišel do Sarajeva na čevape in nazaj.


Ne tega naša Slovenija ne ve, ker ko zapuščaš državo ti samo veselo mahajo in se jim ne sanja kdaj si zapustil državo. To je eden večjih failov, saj lahko na primer brez problema greš v Bosno in si tam 14 dni, potem pa zadnjo noč prespiš nekje na Hrvaškem in si na meji clean karantene, čisti fail.

Seveda vedo, če si zapustil Hrvaško. Hrvaška uporablja enako kot mi uporabljajo šengenski sistem na meji.
Zato ti tudi na meji za nazaj tako Hrvaška kot Slovenija skenira osebni dokument.

M.B. ::

@win64 edini ki so konec julija skenirali dokument na Sočergi so bili Hrvati ob vstopu na Hrvaško. Pa entercroatia listek so pogledali, vsi ostali so pa samo mahali. Tako da lahko bi bil tudi teden dni v Srbiji pa nebi noben vedo. Verjetno je sreča važna.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

dripac ::

Dva tedna nazaj sem šel pobrat prijatelja na letališče v ZG. Ob prestopu meje v HR me je hrvaški policist vprašal po kaj grem in kdaj se vračam. Sem mu pojasnil kam in zakaj grem, nobenega problema ob prečkanju meje ko sem šel nazaj.

J.McLane ::

Nas so ko smo bili za ca. 2h ure v Zagrebu kar zasliševali, zato sem mislil, da nimajo podatka o tem kdaj smo zapustili Slovenijo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Utk ::

dripac je izjavil:

Dva tedna nazaj sem šel pobrat prijatelja na letališče v ZG. Ob prestopu meje v HR me je hrvaški policist vprašal po kaj grem in kdaj se vračam. Sem mu pojasnil kam in zakaj grem, nobenega problema ob prečkanju meje ko sem šel nazaj.

Sej ni problem s Hrvati, ampak z našimi, če te vprašajo kje si bil. Mene so prvi dan po tem sistemu, sem imel papir, čeprav ubogi, pa še jim ni bilo najbolj prav, prejšnj teden pa niso niti vprašali. Kot vsak predpis pri nas, kakor se komu digne.

IL_DIAVOLO ::

Ocitno je res bolj naključno, ampak ce tako pogledamo je to najbolj efektivno. Časovno se izide, da ne izgubljajo cas z vsakim in nobenemu se ne sanja, ce ga bojo preverjali ali ne.

wajdujc ::

Pol bi morali imeti na mejnem prehodu generator random števil ki bi povsem naključno in transparentno z določeno verjetnostjo izbral avtomobile za podrobnejši pregled, ostale pa bi kar spustil mimo, ne glede če v njih so najbolj pristni slovenski fantje iz fare (ki so šli po heroin in na s korono bolne ženske v Bosno) ali grdi rjavi mužajdini (ki so šli do Zagreba kupit nove feltne)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdujc ()

sirotka ::

Nisem imel izpolnjenega tistega spletnega obrazca, tako da me je hrvat malo grdo gledal, vendar je bilo vse ok - razen platišč, ki so bila opraskana in oluščena :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meja z avstrijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11815848 (4807) kamiKaZaA
»

Zagreb letališče še odprto?

Oddelek: Loža
231425 (825) Pika na i
»

Pretečen potni list (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6510531 (8675) deleted
»

Kazen za posedovanje na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7312650 (9279) OrkAA
»

Grenka izkusnja letovanja na Hrvaskem

Oddelek: Loža
214218 (3285) JebatGa

Več podobnih tem