» »

Sobno kolo

Sobno kolo

koli99 ::

Pozdravljeni!

Iščem sobno kolo za nek normalen denar. Punca si je pretrgala križne vezi in bi si pred operacijo rada/oz. mora okrepiti mišice. Pisal sem že hoferju če imajo mogoče še na zalogi/oz. je možno naročiti sobno kolo Crane, mene pa zanima katerega Vi priporočate.

BTW: Živiva na vrhu enega hriba, zato normalno kolo odpade ker ne bo gonila v tako velik klanec.

Hvala za pomoč!

Apofis ::

Sprehod se mal po kakem večjem Intersportu. Zdej majo posezonsko znižanje fitnes robe...

Goran's Blog ::

Če si je pretrgala križne vezi, ne kupuj sobnega kolesa brez vstrajnika (20kg,25kg...), saj le ta najbolj posnema navadno kolo. Navadno sobno kolo ji bo lahko bolj škodilo, saj bo vrtela "v prazno"!

koli99 ::

Goran's Blog je izjavil:

Če si je pretrgala križne vezi, ne kupuj sobnega kolesa brez vstrajnika (20kg,25kg...), saj le ta najbolj posnema navadno kolo. Navadno sobno kolo ji bo lahko bolj škodilo, saj bo vrtela "v prazno"!


E hvala, zaradi takih nasvetov sem dal vprašanje na forum. Veš potem kateri model bi bil primeren?

koli99 ::

Recimo kaj takega: Kettler Paso 309

Bi blo ok?

tx-z ::

Samo kolo bo premal; vsekakor ko vozi kolo nej ma visok sedež, če ne bo preveč pritiska na "križno vez", ki je pa v bistvu ni več in lahko pride še do kšne druge poškodbe.

Nej gre k zdravnici da ji da za fizioterapije napotnco in nej ji pokažejo mal še vaje in jih nej ornk dela.
tx-z

koli99 ::

Je že bila, imela fizioterapije in tam na veliko gonila kolo. Zato pa ga tudi iščem da lahko vaje nadaljuje doma.

tx-z ::

Mogoče se ji splača sposodt tut compex da dela še z elektrostimulacijo...
tx-z

Goran's Blog ::

Bom pogledal doma naše sobno kolo, katerega smo ka kupili očetu je imel strgane križne vezi (6 mesecev je moral biti na bolovanju in 3 mesece samo ležal, ter 3 teden toplic je imel), se ne spomnim sedaj kako se kliče, dali smo pa 270eur če se ne motim in mu je pomagalo zelo. Je pa res, da je bil na njem večkrat na dan.

Scorpia ::

Ko sem jaz imel pretrgane vezi, je bilo prej vazno da razgibavas nogo. Po taksni operaciji izgubis gibcnost noge, ki jo recimo s kolesom odpravis. Ker je pri meni, med poskodbo, bila zima, sem za za kolo naredil podstavek, da drzi zadnje kolo v zraku in sem na tak nacin nogo razgibaval. S kolesom nisem nikakor hotel okrepiti vezi, ker sem raje to pocel z drugacnimi vajami, za krepitev vezi. Se mi zdi, da ce ni dolgo minilo od operacije, ni pametno iti se na kolo obremenjevati. Takrat ko sem se kosarko igral, me noben fizioterapevt (od kluba in rehabilitacijski center) niso dali na kolo. Sam utezi na noge, pa prepdisane vaje za koleno, bazen pa vaje za koleno, elektro terapija, spet bazen in za konec masaza. Se nisem imel kaj za pritozevati :)
Misicno maso sem pa tudi hitro pridobil, tako da to tudi ni bil problem.
////

koli99 ::

Vezi (oz. sprednja, zadnja je baje cela) so sle letos na smučanju, tako da časovno ni problem. Fizioterapevtka pa jo je dala na kolo in ji priporočila naj nadaljuje.

jagababa ::

V Hoferju na Rudniku v Lj sem pred kratkim kupila tole kolo za 119,00 eur. Zadostovalo bo. Sem pa jaz pred operacijo križnih vezi hodila intenzivno na fitness 3 mesece. Intenzivno pomeni vsak dan. In se je zelo obrestovalo. Je pa zelo pomembno tudi kdo te operira. Priporočam Valdoltro.
lp

Apofis ::

Goran's Blog je izjavil:

Če si je pretrgala križne vezi, ne kupuj sobnega kolesa brez vstrajnika (20kg,25kg...), saj le ta najbolj posnema navadno kolo. Navadno sobno kolo ji bo lahko bolj škodilo, saj bo vrtela "v prazno"!

Kakšno je pa to kolo brez vztrajnika?

WarpedGone ::

Zakaj je sploh to sobno kolo boljše od stojala v katere pričvrstiš klasično kolo?
Zbogom in hvala za vse ribe

_IKE_ ::

@koli99: če ima punca že polno gibljivost kolena naj raje dela :

Počep in mrtvi dvig z prostimi utežmi ter upogib in izteg kolena na napravi v fitnesu

Te 4 vaje krepijo sprednjo in zadnjo stegensko mišico. Ojačanje omenjenih mišic pred operacijo bo po operaciji sp. križne vezi bistvenega pomena za čim hitrejše okrevanje.

Glede priporočila kolesa z strani fizioterapevtke pa domnevam da je bilo priporočilo mišljeno za čas pridobivanja polne gibljivosti kolena.

Enostaven test polne gibljivosti:



kjer med izvedbama vsake noge ne sme biti več kot 5 cm razlike
Po domače : nepoškodovana noga se recimo dotakne zadnjice z peto , poškodovana pa brez bolečin v kolenu ne sme biti odmaknjena več kot 5cm od zadnjice.

Kolo in plavanje naj bosta še vedno del priprave na operacijo, glavnino predstavljajo uteži...

Kot je nekdo že omenil : zelo pomemben je tudi operater.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Goran's Blog ::

Apofis je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Če si je pretrgala križne vezi, ne kupuj sobnega kolesa brez vstrajnika (20kg,25kg...), saj le ta najbolj posnema navadno kolo. Navadno sobno kolo ji bo lahko bolj škodilo, saj bo vrtela "v prazno"!

Kakšno je pa to kolo brez vztrajnika?


Sem se slabo izrazil, da ima težak vstrajnik.
Tak tip kolesa mislim, drugo je za vezi slabo!
http://www.mimovrste.com/artikel/391000...

koli99 ::

Sami super nasveti!

btw: nisem pričakoval takšnega odziva!

Operirana bo v Valdoltri, je na čakalni listi, ki je od 6-18 mesecev. Trenutno je od poškodbe minilo 7 mesecev. Ima že polno funkcionalnost kolena, a bi rada da je pred operacijo v dobri pripravljenosti za okrevanje. Predlagal ji bom počep ter mrtvi dvig s palico (brez uteži).

Vsekakor bi pa poleg rad da ima kolo (ga bi tudi jaz uporabljal). Če je kolo ki ga je mckmck predlagal primerno, ga naročim.

tx-z ::

izteg kolena na napravi v fitnesu


Te vaje ne smeš delat, če maš raztrgano sprednjo križno vez; po operaciji se je tudi vsaj 4 mesce ne sme izvajat. Karkoli dela v zvezi s počepi nej ne gre čez 90° upogiba.
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

jagababa ::

Glede na to, da ne vemo niti katere vezi ima potrgane je najboljše, da za vaje povpraša svojega fizioterapevta. Bicikl pa definitivno ne škodi nikomur :) In splošna telesna kondicija in mišična masa tudi ne. Glede na to, da bo operirana v Valdoltri je pa tako ali tako v dobrih rokah.

koli99 ::

Potrgana je sprednja križna vez, zadnja je baje ok...

_IKE_ ::

tx-z je izjavil:

izteg kolena na napravi v fitnesu


Te vaje ne smeš delat, če maš raztrgano sprednjo križno vez; po operaciji se je tudi vsaj 4 mesce ne sme izvajat. Karkoli dela v zvezi s počepi nej ne gre čez 90° upogiba.




Ne bo čisto držalo, kot giba mora biti primeren, pa se lahko brez problema dela tudi ti dve vaji ( ko sem pisal sem pozabil na kot )

AMPAK ker se lahko ta kot zelo hitro prekorači in se tem povzroči škoda, moram popravit svoj prejšnji nasvet glede vaj z utežmi :
dela naj samo počep in mrtvi dvig, katerima naj postopno dodaja težo. Kolo in plavanje seveda ostajata kot del priprave na operacijo....

Apofis ::

Goran's Blog je izjavil:

Apofis je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Če si je pretrgala križne vezi, ne kupuj sobnega kolesa brez vstrajnika (20kg,25kg...), saj le ta najbolj posnema navadno kolo. Navadno sobno kolo ji bo lahko bolj škodilo, saj bo vrtela "v prazno"!

Kakšno je pa to kolo brez vztrajnika?


Sem se slabo izrazil, da ima težak vstrajnik.
Tak tip kolesa mislim, drugo je za vezi slabo!
http://www.mimovrste.com/artikel/391000...

To so ponavad spinerji s tatežkimi vztr. Navadni sobni bicikli imajo precej manj kg pa še to navajajo kot težo vrteče se mase

koli99 ::

Kakšna pa naj bo teža vztrajnika?

Ti "cenejši" imajo okoli 13 kg, je to ok?

draciel ::

Punca si je zamislila sobno kolo za čez zimo. Danes popoldne greva malo pogledat po trgovinah ponudbo določenih trgovin ( Intersport ..itd). Sedaj me na hitro zanima nekaj in sicer kolikšna "mora" biti teža vztrajnika, da je vsaj malo challenging?

Goran's Blog ::

draciel je izjavil:

Punca si je zamislila sobno kolo za čez zimo. Danes popoldne greva malo pogledat po trgovinah ponudbo določenih trgovin ( Intersport ..itd). Sedaj me na hitro zanima nekaj in sicer kolikšna "mora" biti teža vztrajnika, da je vsaj malo challenging?

Tako kolo imam jaz doma:
http://www.liveactive.si/fitnes-oprema/...
Kolo je res super ima prikazovalnik (Hitrost,koliko si prevozil,kolikšen srčni utrip maš itd...) Vstrajnik je 20kg in za mojih 100kg se kolo super obnese. Priporočam seveda.
Ne vem pa ali imajo v intersportu, hervisu take kolesa.

WarpedGone ::

Sedaj me na hitro zanima nekaj in sicer kolikšna "mora" biti teža vztrajnika, da je vsaj malo challenging?

Sama teža je le del enačbe in zato da le del odgovora - bistveni del odgovora je v prenosnem razmerju.
Da pa vztrajnik nekaj dodatne stabilnosti celotni zadevi - težji kot je, težje se zvrneš po tleh.

Nasvet med brati: če zadeve še nikol nisi imel, vzemi rabljeno na bolhi. 80% šansa da boš prišparal 80% cene nove zadeve.
Zbogom in hvala za vse ribe

111111111111 ::

fosil ::

Če misliš kolo uporabljat za hujšanje, obstajajo boljše vaje za hujšanje, kot pa kolo.
Tako je!

mojca ::

Tale missisipi za 500 EUR mi izgleda enak kot Hoferjev za 130 EUR, ki ga omenja jagababa, samo da ima zraven še neko super duper tablico. Če hočeš takega (= Hoferjevega), ti ga jaz prodam za bistveno nižjo ceno. Tole o podobnosti sicer govorim na pamet, ker ga nisem testirala, ampak opis in videz dajeta ravno tak vtis. Morda se motim. Nočem reči, da je kolo slabo, ampak če kupuješ kolo, želiš vložiti v robusten dizajn, ne v kompjuter, na katerem boš lahko igral igrice, medtem ko kolesariš.

Kettlerja sta ravno na meji uporabnosti (ravno še dovolj velik vztrajnik, da ne "šteka" preveč - odvisno od tvoje zahtevnosti). Sedela sem že na njih, sicer kvalitetna znamka, ampak za to, kar ponujata, za moj okus predraga.

Pri sobnem kolesu imaš sicer dva tipa (ekstrema) uporabnikov: penzionistične in ultrašportnike. Za penzionistične, ki gonijo s svojimi tridesetimi watti, je dovolj vsak 3 kg vztrajnik. Meni osebno je muka poganjati poceni nekvaliteten bicikel - če nastaviš malenkost večjo moč zaviranja, postane gibanje zelo odrezavo in nenaravno. Vem, da je za marsikoga to čez glavo dovolj. Če pa želiš kolo udobno poganjati z malenkost več moči, potrebuješ bodisi dober/velik vztrajnik bodisi pomoč elektrike. Moja ocena čez palec je bila, da o vztrajniku pod 8 kg nima smisla niti razmišljati.

Všeč mi je bilo eno kolo s fitnesa, ki je zaviralo na elektromagnet, a me je minilo, ko sem izvedela ceno (krepko preko 2k EUR). V cenovnem rangu do 600 EUR spinning kolesa s cca. 18-20 kg verjetno nudijo najbolj udobno kolesarjenje brez zatikanja. Kolo, ki ga je omenil "Goran's Blog", je, če je kvalitetno, super ponudba. In ta inSPORTlinerja tudi izgledata v redu, samo dražja sta. (Oproščam se, če sem morebiti pristranska, ampak tile težki vztrajniki imajo svoj čar.)

Če ne potrebuješ 20 kg vztrajnika, pa verjetno Hoferjeva kolesa nudijo enega od najugodnejših razmerij price/performance. Cenejši model za 130 EUR in dražji za 190 EUR. Po mojih izkušnjah primerljivi modeli ostalih znamk stanejo dvakrat toliko.

Sicer pa poskusi najti kakšno trgovino, kjer lahko sedeš na kolo, preden ga kupiš. Poskusi poganjati pri maksimalni moči in preveri tudi, kako močna je konstrukcija. Kar nekaj omenjenih modelov je namreč deklariranih (le) do teže 120 kg. Jaz bi bila iz tega razloga vsaj malenkost previdna.

111111111111 ::

Hvala obema za odgovore. Dejansko sem si nameraval kupit sobno kolo za utrjevanje kolenskih in gleženjskih vezi, da ne bo prevelik šok za telo poleti ko začneva s kolegom trenirat za polovični maraton (20km) v dveh letih. Rad bi pa kupil nekaj robustnega.

bluefish ::

Maraton, četudi polovični, pri tej teži? Kolena ti ne bodo hvaležna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

GamerBoy ::

Kolo je super zadevca za kile zbijat, ampak te more veseliti kolesarjenje in ti ni muka ampak zabava. Kar se pa notranjih koles tiče je pa vedno muka, ker je živ dolgčas pa čeprav gledaš film zraven.

Jaz ko kolesarim na svojem spinnerju imam lepo film in zravn odprto okno pa četudi sredi zime. Če je pa topla zima si pa še ventilator naštimam, ker drugače je muka v tisti "sopari" gonit :D

Sicer sem v sredini januarja začel kolesariti vsak drugi dan in beležit prevožene km na kolesu + porabljene kcal(špotna ura, ker tisto od bicikla je larifari, pa še športna ura pretirava), čisto tako za motivacijo, cilj naj bi bil enih 3000km na sobnem in poleti vsaj še toliko na gorcu. Eden youtube uporabnik je celo vozil virtualno razdaljo čez vso državo in se tako motiviral. Vglavnem srečno pa dobro motivacijo si najdi in ne pretiravaj, ker te mine.

Definitivno predlagam spinner, magari rabljen.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

MaticKregar ::

Kupujem kolo za nabiranje kondicije, ne preveč drag. Budget je 150 eur. Kaj svetujete?

mojca ::

a) rabljeno spinning kolo (na bolhi imaš recimo enega za 120 EUR in ni edini)

b) novo kolo: Ko sem pred leti iskala, je bilo v tem cenovnem razredu skoraj vse en škart s 3-4 kg vztrajniki oz. maksimalno 6 kg, če si imel res srečo. Izjema Hoferjevo kolo z 8 kg vztrajnikom za 130 EUR. Če daš malo več (180 EUR), pa dobiš "električne zavore" do 400 W. Dražji model je po mojem mnenju vreden razlike v ceni. Pozna se zlasti pri večjih močeh. (Jaz sem kupila cenejši model, ker drugega niso imeli, ko sem ga nujno potrebovala, bi ga pa takoj zamenjala.) V tem hipu se dobita oba modela.

V vsakem primeru (razen če greš v Hofer) v trgovini testiraj kolo pri svoji največji moči poganjanja. Dobro kolo mora pri tej moči "samo" obrniti pedala še vsaj za 180 stopinj, ko nehaš poganjati (oz. ti dovoliti, da jih brez uporabe moči obrneš za vsaj pol kroga). Kolesa z lahkimi vztrajniki praviloma "štekajo" (ustavijo se takoj, ko nehaš poganjati) in izgubiš veselje, da bi jih sploh uporabljal. Izogibaj se mehanskim zavoram in išči (elektro)magnetne.

GamerBoy ::

Jaz imam na spinnerju mehanske, nekakšne "v-brake" kot na klasičnem biciklu, le da so namesto gume malce večje spužvice in zadeva šiba gladko, samo obračanje pedal je pa precej realistično v primerjavi s tistimi cenejšim sobnimi kolesi.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

kixs ::

Zdej, ko je koncno prisla pomlad... je prakticno res brezveze kupovat sobno kolo.

Sicer pa... ce ze sprasujes, je za pameten denar edino Hoferjev z elektronsko kontrolo - poklici v Hofer in ti bodo povedali katera poslovalnica ga ima, verjetno ti ga lahko dostavijo k tebi najblizji. Potem edino sedez in pedala zamenjas za kaksna bolj normalna.

Kato ::

Malo si bom sposodil temo.

Junija sem imel operacijo prednjih križnih vezi zdaj pa iščem sobno kolo za rehabilitacijo. Na rehabilitaciji so mi odsvetovali spinner saj nima prostega teka. Delal naj bi pa z obremenitvijo in brez. Najraje bi pa vzel kaj rabljenega, da ne bom dal lihk 500€ za nekaj kar bo v uporabi 3 mesece.

Kaj mi predlagate, oziroma na kaj moram biti pozoren?

GupeM ::

Jaz sem si ga za rehabilitacijo sposodil pri https://www.matt-sport.si/
Za 40 € na mesec se mi zdi povsem ok. Takoj ko sem prišel iz bolnišnice sem si pri njemu sposodil tudi kinetek za povečanje gibljivosti. Fajn tip.

Drugače pa naj bi v prvih dveh (mogoče celo treh) mesecih gonil kolo brez obremenitve. Obremenitve začneš dodajati šele po tretjem mesecu.

Kato ::

Ja jst sem tud mel sposojen kinetek pri njemu. Mogoče bom pa tud kolo. Sem drugač tud vidu, da ponuja kolo samo mi mal tak hecen deluje. Kok dolg si ga pa rabil? Vidim, da tud če ga kupim ni ravno drag (170€).

GupeM ::

Jaz sem ga imel cca 2 meseca, potem sem pa počasi na navadnega prešaltal, ko je zunaj nekoliko bolj toplo ratalo, pa koleno je ratalo že toliko boljše, da bi se v nujnih primerih lahko tudi ujel s poškodovano nogo. Prej sem zaradi možnosti padca ali izgube ravnotežja imel sobnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero sobno kolo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10529441 (2116) </head>
»

Sobno kolo

Oddelek: Šport
253933 (2853) techfreak :)
»

Sobno kolo

Oddelek: Šport
183725 (2777) Han
»

Nakup sobnega kolesa - Hofer?

Oddelek: Šport
157928 (7340) MacoLa27
»

sobno kolo za max 150 eur

Oddelek: Loža
278808 (8144) knap

Več podobnih tem