» »

Video nadzor - kaj kupiti? (snemalnik, kamere)

Video nadzor - kaj kupiti? (snemalnik, kamere)

max00slo ::

Zdravo

Kolega si bi omislil videonadzor... kaj mu priporočate?
Zaenkrat bi 4-6 kamer postavil zunaj in znotraj vsaj 2 (vrtljive, magari "dome").

Kaj se priporoča? Namesto snemalnika Synology? Ali pride vse skupaj predrago zaradi nakupa licenc?

Rad bi ugodno - torej ne rabi biti najcenejše - da je slika vredu podnevi, ponoči, snemalnik primerljive cene itn.
Zunaj ima možnost UTP kabla, znotraj bi morale biti WIFI.
Si non confectus, non reficiat.

link_up ::

Kar pojdi a synology, ker je zadosti dober za osnovne potrebe. Lahko pa seveda laufas dodatno skatlo. Predvsem je vprasanje, ce zelis ip kamere ali klasicne(ni hecanja s kitajci in njihovimi dolgimi prsti)?
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

max00slo ::

Ja ampak glede na to, da bi bilo na začetku ene 6-8 kamer, nato mogoče še kakšna več? Bi tole 220j poganjal? Ter cenovno gledano za licenciranje - se bolj splača namenski snemalnik? Če bi bil Synology, je rekel da bi seveda uporabil diskstation v svoj namen.

Kamere bi bile IP, seveda. Se išče predloge?
Si non confectus, non reficiat.

Bellzmet ::

Tudi jaz razmišljam kako se lotiti zadeve. Kaj bi priporočali, recimo za 4-8 kanalni IP sistem, POE kamere:
1. POE kamera + POE switch + NVR s HDD
2. POE kamera + POE switch + Synology

Če prav razumem se NVR/Synology poveže na LAN in se lahko potem preko PC z namenskim programom gleda posnetke? Kako je z obveščanjem na telefon?

Točka 2. mi je zanimiva, ker bi se Synology uporabljal tudi za backup PC (in verjetno bi Synology že itak imel).

lp

Egii ::

Če želiš stabilen sistem si vzami NVR od kompleta kamer, se pravi če boš šo v nakup Hikvision vzami njihovega če boš kupil Dahua vzami njihov snemalnik in pozabi na Synologyika rajši ga ponucaj za kaj bol pametnega. Glej da boš vzel kamere z pametnim SMD senzorjem, če že želiš imeti motion obveščenje. Jaz osebno ti priporočam Dahuo, ker za to ceno in kvaliteto ne boš dobol, niti približno kaj v tem rangu za to kvaliteto/denar.

UganiKdo ::

Meni je ravno v tem prednost synology, ker odpade že en gadget, še en vmesnik...

Synology survailance station za moje potrebe deluje odlično in nudi funkcije (prepoznavanje gibanja, predmetov/ljudi...), ki so za domačo uporbo vrh glave.

Glede kvalitete tako ali tako največ narediš z kamerami.

Egii ::

Ja ok tvoja odločitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egii ()

UganiKdo ::

Predvsem pa glede stabilnosti (6 kamer) do sedaj nisem imel še nobenih težav s synology.

Likalnik ::

Jaz imam 6 kamer doma + NVR...od Reolink...vse so POE (prav tako imam Synology ampak za druge stvari) kamere imam posebej.
Uglavnem zadeva deluje uredu...imaš možnost ogleda na tv-ju, pc-ju oziroma mobitelu....mobitel ti redno javlja vsa gibanja (95% uporabljam mobitel...ostalo PC....na TV-ju še nisem gledal)

Težava je samo to ker so motion sensorji zelo občutljivi (lahko si nastaviš kako občutljive hočeš imeti ampak so še vedno težave)...na mobitel ti pošilja notification že za vsako najmanjše gibanje (senca )...lahko pa si seveda notification izklopiš...
prav tako je težava kar se tiče mrčesa...pajki in njihove mreže...ponoči naredi čez kamero mrežo katere ti sproža motion detection.

Pri reolinku imaš vse vrste kamere wi-fi, POE, samo baterijske, 360 stopinjske....izbire kolikor hočeš...prav tako dobiš NVR že z vgrajenim diskom....
Glede cene...cca 500€ NVR + 5 kamer.....so še najcenejši v primerjavi z dobro konkurenco Hikvision, Dahua itd.
Imam že par let in zaenkrat poleg tega motion detektorja ni pripomb....sem se pa pozanimal...prakitčno imajo vsi težave z tem detekrotjem...prav tako glede mrčesa, če je IR kamera...IR privablja mrčes

Sindrom ::

Meni so glede kvalitete IP/PoE kamer svetovali naslednje firme:
Če imaš denar: Hikvision
Če nimaš denarja: Dahua

Glede senzorjev, IR in mrčesa je pa tako...
Moderne IP kamere že vsebujejo algoritme umetne inteligence, ki prepoznajo, da gre za mrčes in ne prožijo alarmov v teh primerih. Takšne kamere sicer stanejo malo več ampak imajo malo morje funkciji. Nekatere lahko prepoznajo tudi obraze, zapuščeno pritljago, lahko preštejejo ljudi, imajo možnost označitve cone interesa, itd. Skratka malo morje funkciji. Za foro si malo poglej kakšne modele imajo in preberi njihova navodila.

https://www.hikvision.com/en/products/p...
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

Likalnik ::

Se strinjam z napisanim...danes imas ze kamere katere ti ta nadlezni mrces res iznicijo oziroma se ne prizigajo....
Potrebno je pa pogledati zakaj se bodo kamere uporabljale...za neko podjetje kjer mora biti top nadzor in kjer bodo namenili tudi vecjo kolicino denarja...verjamem, da se jim izplaca take kamere kupiti.
Za nas...kateri si pa doma postavljamo nadzorni sistem so pa to pomoje bolj igrace....saj ne recem...je super, ko ves kaj se ti okoli hise dogaja...imas vsaj nek nadzor....na koncu se vse konca pri denarju...
Pet top kamer plus nvr...ne bos dobil za 500EUR....res pa je ce pride pravi vlomilec...mi nenpomagajo te moje kamere....samo internet mi prekine...pa sm slep

Ampak ja pod crto...ce lahko si privoscite Hikvision....definitivno top zadeva

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Egii ::

Jaz osebno pri zahtevnih strankam dam samo kamero z starlight tehnologijo in enim vhodnim alarmom, na keterega vežem DSC-jov alarmi senzor in preko njepa proži motion alarme in zadeva dela v nulo, ne glede na meglo,muhe,svetlobo,....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egii ()

Bellzmet ::

A NVR se da preko LAN priključiti na Synology, tako da NVR za videoposnetke uporablja HDD v Synologiju?

cronos1234 ::

Synology je nazadnje ko sem gledal rabil dodatne licence za več kot 2 kameri. Poleg tega ni delalo najbolje z Dahua kamerami.
Price/performance (sploh če rabiš tudi za zunaj) so se meni najbolj obnesle Dahua/Police kamere z njihovim snemalnikom in Poe switchem. Za nastavit simpl, app za telefon deluje, web vmesnik je dober, cena ugodna. V Trzinu v ind. coni je trgovina z Dahua robo, na netu nisem našel ceneje...

TOP ::

Če hočeš najbolše potle Hikvision ali pa Dahua vse drugo je tako,tako.Obvezno POE tukaj boš že omejen,ker vse kamere tega ne podpirajo največ Hikvision in kar se tiče snemanja je namenski snemalnik zakon vsedrugo so težave tudi z Synologijem predusem,ker ne podpira vseh kamer,zato snemalnik in maš mir.

Vuli ::

Sindrom je izjavil:

Meni so glede kvalitete IP/PoE kamer svetovali naslednje firme:
Če imaš denar: Hikvision
Če nimaš denarja: Dahua

Glede senzorjev, IR in mrčesa je pa tako...
Moderne IP kamere že vsebujejo algoritme umetne inteligence, ki prepoznajo, da gre za mrčes in ne prožijo alarmov v teh primerih. Takšne kamere sicer stanejo malo več ampak imajo malo morje funkciji. Nekatere lahko prepoznajo tudi obraze, zapuščeno pritljago, lahko preštejejo ljudi, imajo možnost označitve cone interesa, itd. Skratka malo morje funkciji. Za foro si malo poglej kakšne modele imajo in preberi njihova navodila.

https://www.hikvision.com/en/products/p...


če pa imaš še manj dnarja pa kak kitajski komplet za 150€. softver je tak kot je, odvisno kaj rabiš, za nek naveden nadzor je čist dost.
Drgač pa Dahua splača pogledat.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Sindrom ::

Vuli je izjavil:

če pa imaš še manj dnarja pa kak kitajski komplet za 150€. softver je tak kot je, odvisno kaj rabiš, za nek naveden nadzor je čist dost.

Tole si poglej:
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

Karen ::

Bellzmet je izjavil:

A NVR se da preko LAN priključiti na Synology, tako da NVR za videoposnetke uporablja HDD v Synologiju?

Verjetno odvisno od snemalnika. Če vzameš recimo 8kanalnega od HIKvision-a za nekih 80 EUR ima zraven software ki spozna NAS prostor na LAN-u, vsaj meni najde QNAP-a (mislim da je s Synology-jem isto, ne vidim razloga zakaj ne bi bilo - sicer imam Synology doma, samo doma imam samo 2 kameri pa snemam direkt na Synology z namenskim SW znotraj Synology-ja). Torej: v SW od Hikvision vržeš IP pod network storage, ti najde plac, na NAS-u narediš mapo in dodeliš pravice in SW na snemalniku ti jo "formatira" za uporabo. Pol pa določiš da ti na ta prostor zapisuje, pa je. To je baje tudi naj opcija če imaš več kot 2 kameri - snemalnik namenski te pride enih 80 somov, za disk nastaviš Synology, pa je. Licence za Synology so sicer way too expensive, tu dobiš za 80 somov HW in SW za 8 kamer, kar pokrije večino domačih potreb, ena sama dodatna licenca za Syonlogy je dražja od tega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hikvision, 5MP IP kamera

Oddelek: Kaj kupiti
467723 (3244) b3D_950
»

Nadzorna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6724560 (5063) refosk
»

Videonadzor kako in kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5012780 (9131) starfotr
»

Videonadzorni sistem

Oddelek: Omrežja in internet
182334 (1510) dc10
»

Spletna kamera prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
213968 (3214) Egii

Več podobnih tem