» »

Varnostne kamere

Varnostne kamere

Generton ::

Pozdravljeni,

trenutno kupujem sistem varnostnih kamer, ki bi omogočale nočno snemanje. Ker se na to področje sploh ne spoznam bi potreboval malo pomoči. Kaj moram gledat oz. kaj so neke p/p rešitve? Idealno do 200-250€.

Potreboval bi 4 kamere, za snemanje in shranjevanje podatkov imam opcijo starega prenosnika z 1tb hdd. Do mest kjer bodo kamere imam speljano elektriko in požirke za kabel tako, da bi tudi žični sistem prišel v poštev.

Hvala za vse komentarje.

Lp G

fikus_ ::

Če kupuješ v SLO, mogoče

https://digitklik.si/
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

mambli ::

S sistemom za 250€, ne boš lih dobil štirih kamer, ki bi omogočale dobro nočno sliko. Slika bo že, ne bo pa ne vem kaj.

Likalnik ::

za tak budget bodo to bolj slabe nočne slike....jaz sem dal 500€ za 4 kamere...pa je bolj žalost.

imaš možnost, da dokupuješ...vsak mesec kakšno kamero...recimo poglej Reolink...nekako še najbolj ugodni...vse ostalo Dahua, Hikvision...je še dražje

fikus_ ::

Npr. tale komplet deluje po specifikacijah soliden
https://digitklik.si/izdelek_VIDEO-NADZ...

Dodatno še nabaviš disk in ga vgradiš

Vse skupaj več kot 250€!

Pozabi na "imam opcijo starega prenosnika z 1tb hdd".

Verjetno dobiš kje v EU ceneje podobne zadeve, ali pa kakšnega Kitajca iz Chine.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Machete ::

Jaz sem z reloink kamerami zelo zadovoljen, nimam pa sistema s snemalnikom.
https://store.reolink.com/security-came...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

videc ::

A se jih da kje kupiti v Sloveniji?

Likalnik ::

Nisem zasledil...drugače pa pošiljajo iz EU skladišča...in dodatnih stroškov ni.

Machete ::

Pa še zastonj je poštnina.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

njyngs ::

Moj predlog (na lastni izkušnji, ki teče že 6+ let):

BlueIris software (licenca na ebayu direktno od njih se dobi za cca 40EUR) + kamere v stilu https://digitklik.si/izdelek_POLICEtech...

Kamere v BlueIris skonektaš skozi ONVIF standard. Vse skupaj nastaviš v BlueIris (kam snema, kdaj snema (vedno ali samo ob gibanju), kateri sektorji aktivirajo snemanje,...). Imaš android app, imaš obvestila, imaš podporo za maile, ima tudi web vmesnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

videc ::

Če hočeš povsem brezžičen sistem vključno z napajanjem (baterija)... potem tvoj predlog ni najboljši.
Za ožičen sistem pa verjamem, da je ok.

njyngs ::

Odkrito sem poskušal brezžični sistem, pa ni deloval najboljše (izpadi broadcasta itd), tako da od takrat prisegam še samo na kabel. OP pa tudi pravi, da je žični sistem opcija.

LuIK ::

Machete je izjavil:

Jaz sem z reloink kamerami zelo zadovoljen, nimam pa sistema s snemalnikom.
https://store.reolink.com/security-came...


kako pa imaš to narejeno brez snemalnika? kam se ti shranjuje, lahko opišeš, kako imaš narejeno prosim

Likalnik ::

lahko povežeš recimo z NAS => Synology...tu vem, da dela..sem imel nekaj časa tako...sedaj imam snemalnik.

Možno je tudi preko RPI in dodatnim diskom (to sem bral, da naj bi se dalo)...bolj podrobno ti bodo pa drugi povedali

azislo ::

Brez snemalnika - ja kamere ima v mreži, potem pa, ali kak software (kot omenjeni BlueIris), da snema na neki mašini, ali pa ima priklopljene na kak NAS Synology.
Ali pa ima na vseh kamerah SD kartice in potem pregleduje.
Nekaj njihov kamer (npr. navadne 4K) brez NVR - snemalnika itak ne delujejo, se pravi tudi ne podpirajo kakšnega protokola ONVIF.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

Machete ::

Jaz imam samo SD kartice (256 GB, kar je več kot preveč).
Lahko preko FTP protokola nastaviš snemanje na server disk.

Lahko pa preko UIja v Windowsih prenesem preko wlan željene posnetke iz SD na pc disk.
Torej slabost tega je, če bi ti ukradli kamero s kartico, nimaš posnetkov. Ali ob okvari kartice.
Generalno niti ne gledam, enkrat na teden malo evente prečekiram, če je kaj 'izven reda'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jumpy ::

Jaz imam tudi sistem Reolink NVR s snemalnikom in z WiFi kamerami. Iz vseh kamer se posnetki shranjujejo na snemalnik, kamere pa lahko spremljam v živo (ali preglejujem posnetke za nazaj) z aplikacijo na telefonu. Deluje tudi obvestilo na telefonu, če/ko kamera zazna gibanje.

Posnetki so podnevi odlični, ponoči pa zelo dobri - recimo do 20 m se vse lepo in razločno vidi. Slaba stran: na določeni kameri se je zadrževal pajek, ki je lovil mrčes (IR razsvetljava privablja mrčes), zaradi česar je bilo potrebno pogosto čiščenje pajčevine. Zaradi tega sem ponoči imel lažna obvestila o gibanju, ki ga je zaznala kamera. Druga slaba stran: ena kamera je nameščena pod večjim nadstreškom, kjer je manj svetlobe. Kamera sicer to odlično kompenzira in prilagodi svetlost, a je obenem slika presvetla v kotu kadra, kjer je prostor izven nadstreška. Pri meni predstavlja to 80 % kadra pod streho (odlična vidljivost) in 20 % kadra, ki je čez dan presvetel (ponoči je OK).

WiFi kamere sem izbral, ker POE kamer nisem mogel namestiti - potegniti kable do vseh lokacij kamer. Je pa WiFi kamere potrebno najprej povezati z UTP kablom neposredno na NVR sistem, da se "uparijo", potem pa se montirajo na poljubni lokaciji, kjer mora seveda imeti WiFi signal. NVR pa je na mrežo priklopljen fizično.

Imam še Reolink baterijske WiFi kamere, nekatere priklopljene na elektriko, druge pa na solarni panel. Z vsemi sem zadovoljen in delujejo brez težav; aplikacija je pregledna in enostavna.

Osebno pa sem bolj naklonjen žičnemu priklopu, kot WiFi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadzorne kamere (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10616217 (383) Daniel
»

Zunanja solarna wifi "nadzorna" kamera

Oddelek: Kaj kupiti
122036 (1633) Konlov
»

Videonadzor kako in kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5013656 (10007) starfotr
»

Video nadzor. Kaj moram vedeti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91831 (1355) darksamurai
»

Pomoč pri izbiri kamere in opreme za snemanje okrog hiše

Oddelek: Strojna oprema
64080 (3856) SaXsIm

Več podobnih tem