Prijavi se z GoogleID

» »

Hikvision, 5MP IP kamera

Hikvision, 5MP IP kamera

ahonen ::

Pozdravljeni,

kar nekaj časa se že odločam za nakup solidne IP kamere.
Na spletni strani od digitklika sem našel naslednjo kamero:
https://www.digitklik.si/izdelek_HIKVIS...

Na mestu, kjer bi kamera bila postavljena je internetna povezava (download) 8,71Mbps, mojster iz trgovine digitklik pa mi je dejal ta takšna kamera v delovanju (ko zazna gibanje) ``požre´´ cca 10mbps povezave, ko pa je v stanju pripravljenosti pa okrog 8Mbps.
Zdaj sem naredil zaključek da je brezveze kupovati takšno kamero, saj porabi preveč interneta.
Če se glede porabe motim prosim da me popravite.

Sem pa gledal veliko bolj poceni varianto na aliexpressu:
https://www.aliexpress.com/item/3288760...

Kolikor gledam, nima sploh povezave z internetom in posledično s telefonom v primeru zaznavanja gibanja, ampak se video nalaga zgolj na sd kartico.
Ali ima kdo kakšno rešitev?

soul ::

Tule primerjaš hruške in ananas. Prvo je videonadzorna kamera, drugo je cheap igračka, ki ni vredna imena kamera, kaj šele videonadzorna. Prav si sicer ugotovil, da druga snema samo na SD kartico in ne omogoča streamanja prek neta.

Najprej razčisti, če res rabiš 5MP kamero. Za večino potreb je full HD (1920x1080) popolnoma dovolj. Full HD stream rabi nekje 2 Mbps.

In podatek, ki je relevanten, je koliko imaš uploada na lokaciji, kjer bo kamera nameščena. Download je irelevanten, saj boš sliko na tej lokaciji pošiljal ven (upload), ne pa sprejemal (download).

Imaš prav, primerjam hruške in ananas ja :D
Gre se za to, da sem najprej imel namen kupiti omenjeno (Hikvision) kamero, vendar mi nobeden ne zna svetovat ali se mi glede na moje internetne zmožnosti kamero sploh splača kupiti.
Posledično sem ``za foro´´ pogledal še najcenejše variante, 5€ gor ali dol. Seveda, med sabo ju pa ne primerjam, da ne bo pomote.

Skratka, rabim 5MP kamero da je iz slike možno kaj razbrati. Se pravi, po tvoj je pomemben upload.....slednji je na lokaciji 0,40Mbps.

gavrin ::

Še jaz vprašam, katero kamero naj kupim da ima relejni izhod,vhod za povezavo z alarmom? Lahko žična ali wi-fi.

bluefish ::

ahonen je izjavil:

Skratka, rabim 5MP kamero da je iz slike možno kaj razbrati. Se pravi, po tvoj je pomemben upload.....slednji je na lokaciji 0,40Mbps.
Pozabi na 5MP pri tem UL, vsaj pri direkt prenosu.

b3D_950 ::

pri previewu lahko nastavljaš quality, tako da kar boš gledal preko Hik-Connect appa na telefonu ne bo vleklo 5Mbps, ampak bo manj.

js sm jo naročil preko https://www.megateh.eu sicer drug model kamere kot tvoj (ima še nek AI + diode ki utripajo in zvočnik) snemalnik imam pa od police-tech.
< blendernation.com > /////R52600X/B450/2xGTX1070TI/16GB3000////

Furbo ::

Jaz imam doma 1mbit UL, pa me to ni motilo, da ne bi nabavil 8mp (4K) kamere, ko na telefonu gledam, je to max 130 KB/s. Nastavil sem H.265, variable bit rate.. seveda je to kanal v nižji kvaliteti, dovolj za pogledat prek fona, na snemalnik gre pa v 4K.

V kamero vtakneš tudi micro sd kartico, ki služi kot rezerva, če ti kdo odnese snemalnik ipd.

To okrog interneta te lahko skrbi, če misliš gledati izključno prek njega, on je verjetno mislil, koliko ti to porabi na snemalniku, eni zmorejo zelo malo prenosa, drugi pa več kot dovolj.

Drugače ti kamere ne 'žrejo' internet, če jih ne čekiraš prek njega tisti moment, pa še to kot rečeno zelo malo, če ne greš gledati ravno v max kvaliteti.

Edit, zdaj vidim da gledaš brezžično.. verjetno je mislil, koliko ti bo okupirala domač wifi. Če se le da, raje vzemi kamero, ki ni brezžična.
Lp,f

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Furbo ()

Furbo je izjavil:

Jaz imam doma 1mbit UL, pa me to ni motilo, da ne bi nabavil 8mp (4K) kamere, ko na telefonu gledam, je to max 130 KB/s. Nastavil sem H.265, variable bit rate.. seveda je to kanal v nižji kvaliteti, dovolj za pogledat prek fona, na snemalnik gre pa v 4K.

V kamero vtakneš tudi micro sd kartico, ki služi kot rezerva, če ti kdo odnese snemalnik ipd.

To okrog interneta te lahko skrbi, če misliš gledati izključno prek njega, on je verjetno mislil, koliko ti to porabi na snemalniku, eni zmorejo zelo malo prenosa, drugi pa več kot dovolj.

Drugače ti kamere ne 'žrejo' internet, če jih ne čekiraš prek njega tisti moment, pa še to kot rečeno zelo malo, če ne greš gledati ravno v max kvaliteti.

Edit, zdaj vidim da gledaš brezžično.. verjetno je mislil, koliko ti bo okupirala domač wifi. Če se le da, raje vzemi kamero, ki ni brezžična.

Aha, no to me je zanimalo. Se pravi ko ti iz xy kraja hočeš preko aplikacije oz. telefona preverit stanje doma, takrat ti doma kamera požre max.130kb/s hitrosti.
Še enkrat, mogoče se nismo vredu razumeli oz. lahko da si tut sam kaj narobe interpretiram - mene zanima, koliko interneta ti skuri kamera (da se pri zaznavanju gibanja poveže na wifi in pošlje podatke aplikaciji)če je v pripravljenosti in koliko če zazna gibanje oz. hočem prek app preveriti stanje? In, ali porablja download ali upload?

tonis ::

Kar ti prejemaš (download), mora server na drugi strani oddajati (upload). Torej, če ti nekje prejemaš, mora kamera doma oddajati. Razumljivo?
Zdaj koliko ti takrat požre je pa stvar nastavitev, ampak to je nepomembno. Važno je, da informacija pride do tebe.

Bom pa še jaz pristavil svoj lonček, čeprav je tema hikvision. Je že kdo kupoval cheapshit kitajske kamere? Tole imam ogledano: https://www.aliexpress.com/item/3280330...
Ne pričakujem Dahue za ta denar. Zadevo bi povezal na NAS, da se bo tudi snemalo. Mi je pa ta firma(Hiseeu) čista neznanka.

Likalnik ::

Jaz imam reolink kamere...4komade in ce imam nastimano na max kvaliteto (5mp) mi pokuri 3000kbs....400kbs, ce je najnizja kvaliteta.
Uglavnem nikoli nimam tezav z netom...predvaja tekoce...uplouda imam na mojem paketu 13mbs

b3D_950 ::

Dokler je dnevna svetloba so te poceni kamere ok, v temi je pa bolj žalost+kakšno slabe vreme pa boš videl samo šum.

http://www.thebigcowblack.co.uk/blog/20...
< blendernation.com > /////R52600X/B450/2xGTX1070TI/16GB3000////

tonis je izjavil:

Bom pa še jaz pristavil svoj lonček, čeprav je tema hikvision. Je že kdo kupoval cheapshit kitajske kamere? Tole imam ogledano: https://www.aliexpress.com/item/3280330...
Ne pričakujem Dahue za ta denar. Zadevo bi povezal na NAS, da se bo tudi snemalo. Mi je pa ta firma(Hiseeu) čista neznanka.

https://digitklik.si/kategorija_IP-kame...

4mp imaš ful poceni tudi v Trzinu, ne vem če se splača čakati in plačevati carino.
Tisti njihov Policetech je v bistvu rebrandana dahua.
Lp,f

Aha, se pravi bistven je upload. Slednji pri meni na mestu, kjer bi kamela stala znaša 0,40Mbps. A misliš da bo to za omenjeno kamero (https://www.digitklik.si/izdelek_HIKVIS... dovolj, da bo prenesena slika takšna kot mora bit za 5MP?

tonis je izjavil:

Kar ti prejemaš (download), mora server na drugi strani oddajati (upload). Torej, če ti nekje prejemaš, mora kamera doma oddajati. Razumljivo?
Zdaj koliko ti takrat požre je pa stvar nastavitev, ampak to je nepomembno. Važno je, da informacija pride do tebe.

Daniel ::

Niti približno. Lahko si boš zgolj ogledal kakšno statično sliko v višji kakovosti, o 5MP videu pa pri 0,4 Mbit uploada niti ne sanjaj. To bo delalo zgolj na najslabši kvaliteti, ki jo kamera omogoča. Drugače pa imam tudi sam 4 Reolink kamere in sem razmeroma zadovoljen. Nimam pa težav z uploadom, tako, da zadeva dela tekoče.
LP
Daniel

dc10 ::

ahonen je izjavil:

Aha, se pravi bistven je upload. Slednji pri meni na mestu, kjer bi kamela stala znaša 0,40Mbps. A misliš da bo to za omenjeno kamero (https://www.digitklik.si/izdelek_HIKVIS... dovolj, da bo prenesena slika takšna kot mora bit za 5MP?

tonis je izjavil:

Če boš nabavil to kamero (hikvision) si v lokalnem (torej svojem domačem) omrežju dodaj še snemalnik in boš lahko gledal "za nazaj" posnetek v visoki kvaliteti. Za ogled "v živo" pa ti bo program za kamere hikvision ustrezno prilagodil kvaliteto glede na tvojo hitrost povezave...
Glede na to, da gledaš Wifi kamero....ne pozabi, da moraš imeti signal kamera-router odličen v tem primeru, sicer boš imel zelo slab posnetek oz. sliko v živo...
Raje poglej kakšno dahua ali policetech 4M, bo čisto dovolj, po možnosti POE kamero, če se le da, se izogibaj Wifi...

lp

dc10 je izjavil:

ahonen je izjavil:

tonis je izjavil:

Če boš nabavil to kamero (hikvision) si v lokalnem (torej svojem domačem) omrežju dodaj še snemalnik in boš lahko gledal "za nazaj" posnetek v visoki kvaliteti. Za ogled "v živo" pa ti bo program za kamere hikvision ustrezno prilagodil kvaliteto glede na tvojo hitrost povezave...
Glede na to, da gledaš Wifi kamero....ne pozabi, da moraš imeti signal kamera-router odličen v tem primeru, sicer boš imel zelo slab posnetek oz. sliko v živo...
Raje poglej kakšno dahua ali policetech 4M, bo čisto dovolj, po možnosti POE kamero, če se le da, se izogibaj Wifi...

lp

Hvala za odgovor, no zdaj so mi pa stvari že veliko bolj jasne.
Se pravi, sam program od Hikvisiona mi bo (če prav razumem) prilagodil kvaliteto slike glede na moj upload in takšno kvaliteto slike bom jaz v živo videl na telefonu. Če pa bom hotel videti sliko v polni ločljivosti oz. najboljši kvaliteti (5mp) pa bom doma pogledal posnetek iz microsd kartice. Popravi me prosim če se motim.
Zanima pa me še nekaj. Omenil si snemalnik v lokalnem oz. domačem omrežju. A ni dovolj, da vstavim microsd kartico v kamero? Ali si mogoče mislil da bi snemalnik služil za primere, če bi mi nepridipravi uničili oz. ukradli kamero, ki bi bila postavljena zunaj?
Drugače pa ja, kolegi pred tabo so mi vsi svetovali POE kamero. Tudi sam bi jo najrajši imel, vendar na mestu, kjer bi bila kamera postavljena žal nimam napeljave za ethernet kabel.

Se motiš, na kartico ne snemajo v najboljši kvaliteti.
Jaz furam police tech 8mp kamere, pa je sub stream (ki se snema na kartico) maksimalno 704x576.
Lp,f

dc10 ::

Tako je, program od Hikvisiona ti bo glede na hitrost povezave (lahko boš sicer tudi nastavil boljšo kakovost, vendar bodo težave zaradi slabe hitrosti interneta...) odprl substream1 ali 2, odvisno koliko jih ima kamera (običajno 1, nekatere imajo tudi 2). Kvaliteto vsakega streama pa boš nastavil v nastavitvah kamere... malo se boš poigral in boš videl, kaj ti vredu deluje in s čim boš pač zadovoljen...

Kot ti je že napisal @Furbo, če boš vstavil microSD kartico v kamero je vprašanje, če se da nastaviti v kameri, kateri stream ti naj snema na kartico. Doma nimam takšne kamere, ki bi to omogočala, zato ti tega ne vem povedati, malo po googlaj za točno ta tip kamere, če ima v nastavitvah možnost izbire kateri stream se naj snema na microsd kartico...Glavni stream je visoke kvalitete in se praviloma snema na snemalnik, ki ga imaš doma nekje priključenega na svoje lokalno omrežje (deluje s protokolom Onvif - seveda tudi kamera mora to podpirati!!). Najboljša rešitev je torej snemalnik (npr. policetech ali podoben), ki podpira kamere, ki jih boš imel in trdi disk v snemalniku za kamere (npr. WD purple 1TB, če boš imel samo 1 kamero, če misliš dodajati kamere, potem vzami večji disk)...
Ja snemalnik bi ti zagotovil posnetke tudi v primeru, da ti kdo "napade" kamero, seveda do takrat, ko je še delujoča...
Če boš imel Wifi kamero, moraš zagotoviti odličen signal do nje, če želiš kaj "v živo" ali "za nazaj" gledati, sicer boš moral vedno jemati kartico iz kamere in potem gledati posnetke...

lp

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Videonadzor kako in kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
504403 (754) starfotr
»

IP Kamera

Oddelek: Kaj kupiti
17672 (232) jero_no1