» »

Cepljenje-delodajalec

Cepljenje-delodajalec

Hemi426 ::

Pozdravljeni!

V mojem poklicu sem zelo izpostavljen klopom. Delodajalec zavlačuje in se otepa naročila cepljenja.
Na katero institucijo se lahko obrnem v primeru pritožbe?

fikus_ ::

Pridobi oceno tveganja za tvoje delovno mesto. Če je notri omenjena nevarnost da dobiš klopa, verjetno tudi kaj piše o cepljenju. Če ne, je plačilo cepljenja dobra volja delodajalca.

starfotr ::

Mah to vsi malo preveč pretiravate.

Jaz sem imel to možnost, pa se nisem nikoli cepil.

Sodelavec se je cepil, pa je fasal lymsko boreliozo, tako, da je dobil antibiotike. Žal se je zanašal na to, da je cepljen, pa cepec ni vedel, da je cepljen proti meningitisu. In je bolezen že zelo napredovala. Pač moraš imeti res nesrečo... Jaz nikoli nisem nič fasal.

In še to, malo pozen si za letos... To se ne cepi sedaj. Sedaj je čas, da daš smučke nabrusit, ne pa kolo vozit na servis in montirat klime.

zasekamroz ::

Sodelavec se je cepil, pa je fasal lymsko boreliozo, tako, da je dobil antibiotike. Žal se je zanašal na to, da je cepljen, pa cepec ni vedel, da je cepljen proti meningitisu.

ker je tvoj sodelavec neizobražen naj se op ne cepi?

Konlov ::

zasekamroz je izjavil:

Sodelavec se je cepil, pa je fasal lymsko boreliozo, tako, da je dobil antibiotike. Žal se je zanašal na to, da je cepljen, pa cepec ni vedel, da je cepljen proti meningitisu.

ker je tvoj sodelavec neizobražen naj se op ne cepi?

Da. OP naj bo izobražen, pa se mu ni potrebno cepiti...

buttcrack ::

Izobrazba kot repelent proti klopom...

vsak dan kaj novega izveš :D

stara mama ::

Napačno mišlenje je, da se cepiš proti klopom.
Cepiš se samo proti eni izmed bolezni, ki jih klopi prenašajo.

Če si res tako zelo izpostavljen, pa vprašaj delodajalca, če si namesto cepljenja raje privošči tvojo morebitno bolniško.

Ml33k ::

starfotr je izjavil:

Mah to vsi malo preveč pretiravate.
Jaz nikoli nisem nič fasal.

Kakšno neumno razmišljanje.

Zmeraj ko grem čez cesto, nikoli ne pogledam levo in desno pa me še nikoli ni zbil avto. Ne vem zakaj se otroke uči drugače?

koli99 ::

Lahko se cepiš tudi sedaj. Sam sem prvo dozo dobil v začetku junija, drugo pa pred par dnevi (14 dni razmaka). Po drugi dozi si že zaščiten pred KME. Edina stvar ki naj bi jo pazil je da med prvo in drugo dozo ne dobiš klopa (ki prenaša KME...).

Smrekar1 ::

starfotr je izjavil:

Mah to vsi malo preveč pretiravate.

Jaz sem imel to možnost, pa se nisem nikoli cepil.


Še nikoli nisem bil udeležen v prometni nesreči, pa kljub temu uporabljam varnostni pas.

Cepljenje gre v isto kategorijo.

Fikus je prav povedal, ocena tveganja za delovno mesto, če je ugriz klopa omenjen kot tveganje bi moralo biti omenjeno tudi cepljenje proti KME na strošek delodajalca. Če ne zateži za ponovno oceno tveganja in omeni klopa.

buttcrack ::

BTW, že res če ti po OT pripada, da naj krije delodajalec, ampak če ti je do zdravja in meniš da si toliko izpostavljen, se pač cepi sam, ni to nek hud denar. prve tri doze so malo bolj pogosto, potem pa na 5 let.

zasekamroz ::

Konlov je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

Sodelavec se je cepil, pa je fasal lymsko boreliozo, tako, da je dobil antibiotike. Žal se je zanašal na to, da je cepljen, pa cepec ni vedel, da je cepljen proti meningitisu.

ker je tvoj sodelavec neizobražen naj se op ne cepi?

Da. OP naj bo izobražen, pa se mu ni potrebno cepiti...

kako ti izobrazba pomaga proti kme?

Highlag ::

Cepiš se lahko proti klopnemu meningitisu, ki je virus. Borelioza je bakterijska okužba in ni cepiva.
Vsekakor se cepi, tudi če ti delodajalec noče sponzorirati... zaradi meningitisa lahko pristaneš na vozičku.. Borelija je ozdravljiva z antibiotiki, samo pravi čas moraš k doktorju..
Never trust a computer you can't throw out a window

buttcrack ::

OP, če slučajno ne veš...

cena enega odmerka je 31€, torej v enem letu investiraš (!) borih 93€, potem pa 31€ na 5 let.

PINki ::

koli99 ::

buttcrack je izjavil:

OP, če slučajno ne veš...

cena enega odmerka je 31€, torej v enem letu investiraš (!) borih 93€, potem pa 31€ na 5 let.


Jaz sem dal za odmerek 15EUR + 7EUR za aplikacijo, torej skupaj 22EUR na odmerek.

Cepljenje pa gre tako:
1. odmerek
2. odmerek v razmaku 1 meseca (14 dni po hitrem postopku)
3. odmerek čez 9 mesecev od 2. odmerka
4. odmerek čez 3 leta od 3. odmerka
5. odmerek čez 5 let od 4. odmerka
in nato ponovitveni odmerki vsakih 5 let (razen pri rizični populaciji in starejših so obnovitveni odmerki na 3. leta).

Smrekar1 ::

Highlag je izjavil:

Cepiš se lahko proti klopnemu meningitisu, ki je virus. Borelioza je bakterijska okužba in ni cepiva.


Tudi proti bakterijam imaš cepiva - tifus, tuberkuloza, antraks in še marsikaj drugega. Pri bakterijah ni fora v tem, da se ne da narediti cepiva, temveč v tem, da imamo učinkovito zdravljenje (antibiotike), ki cepiva naredijo manj nujna. Cepiva imamo zato samo proti res zoprnim stvarem, kjer je cepljenje še vseeno zelo dobra, včasih nujna ideja.

Proti boreliji ni cepiva zato, ker ima več kot 60 različnih sevov in ne moreš narediti učinkovitega cepiva proti vsem ali celo večini njih.

Kvatebrigic ::

Če si veliko v gozdu/pogosto fašeš klopa, ne odlašaj in se pojdi cepit. Magari na lastne stroške. Sem prebolel tega hudiča in vam povem da bi takrat menjal za 930€ kaj šele 93€ any time!

buttcrack ::

koli99 je izjavil:

Jaz sem dal za odmerek 15EUR + 7EUR za aplikacijo, torej skupaj 22EUR na odmerek.


to si se verjetno že kar nekaj let nazaj cepil, danes je povprečna cena odmerka cca 30€

BRBR ::

Ena teorija je da nalašć poišćeš KME klopa, potem če bo potek ugoden te ne bo koštalo nikoli več nič ker boš permanentno odporen.
Je pa smrtnost 2%, se spomnim s plakata na infekcijski, koliko pa jih je z resnimi permanentnimi posledicai pa ne bi vedel iz glave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

koli99 ::

buttcrack je izjavil:

koli99 je izjavil:

Jaz sem dal za odmerek 15EUR + 7EUR za aplikacijo, torej skupaj 22EUR na odmerek.


to si se verjetno že kar nekaj let nazaj cepil, danes je povprečna cena odmerka cca 30EUR


? Cepil v začetku junija (letos) na urgenci v zdravstvenem domu Ajdovščina.

Gledam cenik pa se čudim: https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/f...

Račun sem vrgel že stran, v cepilni knjižici pa piše FSME IMMUN (sedaj imam 2 odmerka).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koli99 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klopni meningoencefalitis (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15517192 (3660) Trupl0

Uvaja se obvezno cepljenje (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45660960 (46199) vostok_1
»

Cepljenje

Oddelek: Loža
359082 (2767) tikitoki
»

Koliko klopov je okuženih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5820045 (17463) mirage

Več podobnih tem