» »

Uvaja se obvezno cepljenje

Uvaja se obvezno cepljenje

««
9 / 10
»»

St235 ::

zasekaroza je izjavil:

St235 je izjavil:

Zdaj pa zamenjajte zavore s cepljenjem.


and there goes another idiot... Kaj če bi raje zamenjal vibrator za avion in si ga vtaknil kamor sonce ne posije?

Pa saj ti noben ne brani da se cepiš. Potem boš varen in to je to.


Smo že davno dojel, da ti osnovne stvari v življenju niso jasne. Tako, da takoj ko boš izseljen na samoten otok s tebi podobnimi bedaki bo vsem lepše.

zasekaroza ::

Zakaj? Ti se izseli, če ti kaj ni prav.

bigsmally ::

Jaz še zmeraj ne razumem kako cepljene izjemno skrbi za tiste ki se niso cepili?

zasekaroza ::

bigsmally je izjavil:

Jaz še zmeraj ne razumem kako cepljene izjemno skrbi za tiste ki se niso cepili?

Točno. Če bo cepivo varno in učinkovito tisth nekaj ljudi, ki se ne bodo cepili ne bo vplivalo na nikogar razen nase.

wajdujc ::

zasekaroza je izjavil:

bigsmally je izjavil:

Jaz še zmeraj ne razumem kako cepljene izjemno skrbi za tiste ki se niso cepili?

Točno. Če bo cepivo varno in učinkovito tisth nekaj ljudi, ki se ne bodo cepili ne bo vplivalo na nikogar razen nase.

Gagarin ::

Japajade frajerja. Težavo imajo tisti ki se zaradi zdravstvenih razlogov ne morejo cepiti. Če imajo okoli sebe množico bedastih antivaxerjev so lahko hitro v težavah.

;-) ::

Nimam nic proti cepljenju na sploh amapk proti temu prehladu pa se nebom cepil ker ni potrebe sploh.

zasekaroza ::

Cepljenje proti koroni mora biti brezplačno in dostopno vsem. Potem se naj pa vsak odloči.

Mr.B ::

zasekaroza je izjavil:

bigsmally je izjavil:

Jaz še zmeraj ne razumem kako cepljene izjemno skrbi za tiste ki se niso cepili?

Točno. Če bo cepivo varno in učinkovito tisth nekaj ljudi, ki se ne bodo cepili ne bo vplivalo na nikogar razen nase.

Verjetno , ker je takih ofc kot ti v istem vozu tudi nekaj.
Torej kot tak osel kot ti kihne, ali pa te zaradi vročine malo zgubiš zavest, te moremo reševati tisti cepljeni.
Problem je da ko sem debila kot ti moral prijeti, sem prenesel na sebe tudi vse viruse in bakterije.

In sedaj ko zaradi debila kot ti, primem ročko na javnem prvozu in jo v enu uri primek še naslednjih 100. Dovolj je sedaj teh 100 drugih nosi virus okoli in naletijo na še enega tage zdravega debila, ki bo zaradi interakcije postal še en tak bolan debil.

Torej nas cepljene ne skbi naše zdravje, nas cepljene skrbi TVOJE zdravje in stroški, ki jih bomo morali vsi plačati za tvoj debilizem.
Da zaradi debilov kot ti, moramo sedaj nositi maske in se razkuževati, ker se "večina2 še ni cepila proti...

zasekaroza je izjavil:

Cepljenje proti koroni mora biti brezplačno in dostopno vsem. Potem se naj pa vsak odloči.

A ja, misliš da bo tako državo stalo manj ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

vostok_1 ::

Mr.B, čez en teden nekje naj bi dobili covid app.
Naredi screenshot, selfie ali drugo dokazno sliko pa prilepi
http://shrani.najdi.si/
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Mr.B, čez en teden nekje naj bi dobili covid app.
Naredi screenshot, selfie ali drugo dokazno sliko pa prilepi
http://shrani.najdi.si/

Mi ni potrebno skrbeti, v državi z višjimi standardi taga ni potrebno. Kjer pa naciji kot ti predstavljajo večinski del, je potrebno uporabiti vzvode, da debili ne začno delati to, kar jim prodajao politiki tipa Trump. Včasih se tudi tam zgoraj malo ukalkolirajo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zasekaroza ::

Ob namestitvi te aplikacije bi moral dobiti 50 eur in potem še 10 eur vsak mesecev ko je nameščena. Bi si jo ljudje takoj šli namestit.

Mr.B ::

zasekaroza je izjavil:

Ob namestitvi te aplikacije bi moral dobiti 50 eur in potem še 10 eur vsak mesecev ko je nameščena. Bi si jo ljudje takoj šli namestit.

A ko uporabljaš google storitve dobiš tudi od države kak dnar ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

vostok_1 ::

Mr.B bo povsem zastonj to namestil.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Mr.B bo povsem zastonj to namestil.

Jp, se že veselim, še en razlog, zakaj sem zaputil državo, kjer admini ne zatirajo nacijev.
PS, imam kitajski telefon brez googpl pay store Shit happens.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FTad ::

Mr.B je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Mr.B bo povsem zastonj to namestil.

Jp, se že veselim, še en razlog, zakaj sem zaputil državo, kjer admini ne zatirajo nacijev.
PS, imam kitajski telefon brez googpl pay store Shit happens.


Lejga, Mr.B je novi jype

zasekaroza ::

Mr.B je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Mr.B bo povsem zastonj to namestil.

Jp, se že veselim, še en razlog, zakaj sem zaputil državo, kjer admini ne zatirajo nacijev.
PS, imam kitajski telefon brez googpl pay store Shit happens.

Nisem vedel da ima država admine.

Mr.B je izjavil:

zasekaroza je izjavil:

Ob namestitvi te aplikacije bi moral dobiti 50 eur in potem še 10 eur vsak mesecev ko je nameščena. Bi si jo ljudje takoj šli namestit.

A ko uporabljaš google storitve dobiš tudi od države kak dnar ?

Ne, google ti nudi brezplačne storitve v zameno za tvoje podatke.

Država te bo zaradi aplikacije dala v karanteno.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

zasekaroza je izjavil:

Mr.B je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Mr.B bo povsem zastonj to namestil.

Jp, se že veselim, še en razlog, zakaj sem zaputil državo, kjer admini ne zatirajo nacijev.
PS, imam kitajski telefon brez googpl pay store Shit happens.

Nisem vedel da ima država admine.

Mr.B je izjavil:

zasekaroza je izjavil:

Ob namestitvi te aplikacije bi moral dobiti 50 eur in potem še 10 eur vsak mesecev ko je nameščena. Bi si jo ljudje takoj šli namestit.

A ko uporabljaš google storitve dobiš tudi od države kak dnar ?

Ne, google ti nudi brezplačne storitve v zameno za tvoje podatke.

Država te bo zaradi aplikacije dala v karanteno.

Me država te zaradi aplikacije ne bo dala v karanteno.
Glede da z guglom nimaš problemov, verjento niti ne veš tematike, ki bi jo rad komentiral. Tako kot večina Trumpovih volilcev, make sense, če je res, bo ocenejval zmagovalec.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zasekaroza ::

Več vem od tebe deček.

Mr.B ::

O tem kar si napisal, hudo dvomim. razen če imaš vostok like argumente, povzete po trumpovih dejstvih. Vir pa 24kur.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Notnow ::

No,zej ko je to sprejeto,a mi lahka en od vas razloži,zakaj hudiča se pa zdravniki ne želijo cepit? in da navedejo
razlog,da se jih lahko preveč odpusti ker se nebi želeli cepit?!
In tisti odgovor Židanu ko ga je poslal na ministrstvo za zdravje glede transparentnosti cepiv glede študij in testiranj,
Očitno je res,da ko lapate da je na tisoče študij o varnosti cepiv,vse skup en velik BS kr potek študij je poslovna skrivnost.
Prav tako o sestavinah cepiv..
Nej mi en to zj razlož.Če je to res,kar očitno je,pol vsi lepo slepo vrjamete v varnost cepiv..ker itak morte vrjet na lepe oči,
ostalo je poslovna skrivnost...

darkolord ::

Ni res

Aston_11 ::

Notnow je izjavil:

No,zej ko je to sprejeto,a mi lahka en od vas razloži,zakaj hudiča se pa zdravniki ne želijo cepit?

Sicer ne razumem, zakaj ti je to važno, verjetno zato, ker domnevaš, da naj bi bili zdravniki pametni in naj bi vse vedeli. Kar pa seveda niso oziroma ne vedo vsega. In ker niso, in ker ne vedo vsega, je to pomemben podatek samo za tiste, ki tega ne vedo in jim je pomembno, kdo se (ne) cepi, ne pa zakaj se (ne) cepi.

V glavnem: zdravniki so v glavnem ultra egoisti. Če bi jim pa plačal, da se cepijo, bi se jih večina cepila. In preostali bi se cepili, če bi jim plačal še nekaj več.

Notnow je izjavil:

ker itak morte vrjet na lepe oči,
Pišeš grdo, ker ne znaš ali ker nočeš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Žiiiga ::

Če nista opazila prosi za razlago.

link_up ::

ja a ni to razlaga?

V glavnem: zdravniki so v glavnem ultra egoisti. Če bi jim pa plačal, da se cepijo, bi se jih večina cepila. In preostali bi se cepili, če bi jim plačal še nekaj več.
In and Out

Notnow ::

@darklord kaj ni res?

@aston_11 a taki grozni egoisti do svojga zdravja? hur hur plači mi če hočeš
da sem zdrav?
nene počasn sm,pa ne znam lepše pisat.ne diskriminiraj ...razloži mi počasi

@link_up sm mislu da se sam fejsbuk mame nočjo cepit?

Notnow ::

sploh pa nevem zaka sta ignorirala lih najbol pomembn del vprašanja,glede odgovora
židanu iz ministrstva,o transparentnosti študij..

UganiKdo ::

Od kje ti ideja da zdravniki niso cepljeni proti boleznim, kjer je zahtevano obvezno cepljenje?

Invictus ::

Od njih samih. Ne cepijo se ne sami, še manj pa svoje otroke.

Poleg tega so zdaj izvzeti iz obveznega cepljenja kot tudi ostali zdravstveni delavci.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Badwolff ::

Invictus je izjavil:

Od njih samih. Ne cepijo se ne sami, še manj pa svoje otroke.

Poleg tega so zdaj izvzeti iz obveznega cepljenja kot tudi ostali zdravstveni delavci.


A to maš kake podatke al neki na pamet?

ps - kaj pa je zdej sprejeto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

UganiKdo ::

Invictus je izjavil:

Od njih samih. Ne cepijo se ne sami, še manj pa svoje otroke.

Poleg tega so zdaj izvzeti iz obveznega cepljenja kot tudi ostali zdravstveni delavci.

Dajmo kak vir za tole neumnost. A to jim po tvoje ze ob rojstvu nabijejo na glavo Sorting hat in potem ce rece zdravstveni delavec ga ne cepijo? Jao, kake budalastine eni spravite skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

destroyer2k ::

Invictus je izjavil:

Od njih samih. Ne cepijo se ne sami, še manj pa svoje otroke.

Poleg tega so zdaj izvzeti iz obveznega cepljenja kot tudi ostali zdravstveni delavci.


A podaš link? Ker izvzeti so ceplenje proti gripi, kar pa tudi za druge ne spada v obvezno. In mislim da v tej temi sem podal link, da zdravniki so bili 57,8% cepljeni proti gripi (ukc ljubljana podatek), ki je bilo prostovoljno, medicinske sestre so bili pa 44 %. Sedaj pa podaj kakšen vir, kjer zdravniki v večjem številu ne cepijo svojih otrok.

In opombe raziskave:
pričakovano se proti gripi redno, to je
vsako leto, cepijo najbolj ozaveščeni
in najbolj izobraženi delavci, med
zdravniki se jih cepi 57,8 %


Vir: http://www.cilizadelo.si/e_files/conten...

Zgodovina sprememb…

HappyPills ::

Glede na 13% precepljenost proti gripi je to kar konkretno več.

Notnow ::

destroyer2k je izjavil:


A podaš link? Ker izvzeti so ceplenje proti gripi, kar pa tudi za druge ne spada v obvezno. In mislim da v tej temi sem podal link, da zdravniki so bili 57,8% cepljeni proti gripi (ukc ljubljana podatek), ki je bilo prostovoljno, medicinske sestre so bili pa 44 %. Sedaj pa podaj kakšen vir, kjer zdravniki v večjem številu ne cepijo svojih otrok.


Očitno ne...
DZ je v skladu s to usmeritvijo v torek zavrnil dopolnilo LMŠ, da morajo biti zaposleni v javni zdravstveni mreži ali javnih socialno varstvenih zavodih za opravljanje svojega dela cepljeni proti ošpicam, mumpsu, rdečkam, oslovskemu kašlju in hepatitisu B, redno pa morajo opravljati tudi cepljenje proti sezonski gripi.

zgleda da bi mogli cepljenje obnavljat..
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

Notnow ::

https://www.facebook.com/dejan.zidan/po...

Res ne vem kako še lahko kdo zagovarja obvezno cepljenje..
Z takimi zakoni je preveč preprosto zlorabljat kakovosti cepiv.

Pa če ma ker od vas strokovnjakov kje tiste navzkrižne študije,o varnosti,
nej prpopa kak link prosim.

6151 ::

Notnow je izjavil:

https://www.facebook.com/dejan.zidan/po...

Res ne vem kako še lahko kdo zagovarja obvezno cepljenje..
Z takimi zakoni je preveč preprosto zlorabljat kakovosti cepiv.

Pa če ma ker od vas strokovnjakov kje tiste navzkrižne študije,o varnosti,
nej prpopa kak link prosim.


Absolutno podpiram obvezno cepljenje. Cepiva so dokazano varna, kakovostna in učinkovita (drugače ne bi dobila dovoljenja za promet, postopki so izjemno strogi, zahteve so postavljene zelo visoko).
Žal mi je, da obstajajo ljudje, ki želijo sebi in svojim otrokom resne zaplete ki se zgodijo pri boleznih, ki jih z cepivi z lahkoto preprečimo.




https://ourworldindata.org/exports/Deat...
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Notnow ::

6151 je izjavil:



Absolutno podpiram obvezno cepljenje. Cepiva so dokazano varna, kakovostna in učinkovita (drugače ne bi dobila dovoljenja za promet, postopki so izjemno strogi, zahteve so postavljene zelo visoko).
Žal mi je, da obstajajo ljudje, ki želijo sebi in svojim otrokom resne zaplete ki se zgodijo pri boleznih, ki jih z cepivi z lahkoto preprečimo.




https://ourworldindata.org/exports/Deat...


Ka bi rad povedu z tem linkom?

Očitno pa jih lahka tudi nazaj sprožjo..
https://nationalpost.com/health/more-po...

vostok_1 ::

Cepiva so vredu, dokler ni zadaj profit motive in je dobro regulirano, testirano.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Miki N ::

S tem, da pri sezonskih cepivih se nihče niti ne sekira kaj dosti - sezona je kratka in potem pride nova. Povprečen uspeh in razne faile se vzame v zakup in to je to. Sezonska cepiva so neke vrste "junk food" v svetu cepiv.

vostok_1 ::

exactly. Gre pretežno za cuzanje denarja. Tamiflu itd.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Notnow ::

vostok_1 je izjavil:

Cepiva so vredu, dokler ni zadaj profit motive in je dobro regulirano, testirano.


Ja..zato se pol grejo konkurenco med cepivi,od mene pa pricakujejo nej riskiram stranske ucinke pri otroku,za dobro drugih otrok,oni se pa tulk niso da bi bilo vse popolnoma transparentno...

Ni zdrave pameti tle...ko eni nategunski avtosvercarji se mi zdijo...

Mato989 ::

6151 je izjavil:

Notnow je izjavil:

https://www.facebook.com/dejan.zidan/po...

Res ne vem kako še lahko kdo zagovarja obvezno cepljenje..
Z takimi zakoni je preveč preprosto zlorabljat kakovosti cepiv.

Pa če ma ker od vas strokovnjakov kje tiste navzkrižne študije,o varnosti,
nej prpopa kak link prosim.


Absolutno podpiram obvezno cepljenje. Cepiva so dokazano varna, kakovostna in učinkovita (drugače ne bi dobila dovoljenja za promet, postopki so izjemno strogi, zahteve so postavljene zelo visoko).
Žal mi je, da obstajajo ljudje, ki želijo sebi in svojim otrokom resne zaplete ki se zgodijo pri boleznih, ki jih z cepivi z lahkoto preprečimo.




https://ourworldindata.org/exports/Deat...


Cepiva so dokazano varna, učinkovita itd... dokler več niso... dovolj je ena crap serja in će zmaličijo mojega sorodnika ali znanca kaj šele otroka, kdo mu bo vrnil življenje pred tem?

Poznam osebo ki je pred cepljenjem proti gripi bila VSA LETA zdrava, od cepljenja naprej pa je bila v 2 letih 4x bolana... pa ima enak življenski slog...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miki N ::

vostok_1 je izjavil:

exactly. Gre pretežno za cuzanje denarja. Tamiflu itd.


Itak - ne pozabiti da bo tokrat povpraševanje še večje in temu primerne cene.

No mogoče, če se vrnemo na sezonska cepiva (nekako kar visi v zraku da bo cepivo za 'rono tudi te vrste) se prej spomnem na Flumist(tm) od AstzraZeneca - zato, ker bo ta firma sigurno eden največjih če ne največji igralec s cepivi saj v Evropi. Trik je, da se je Flumist(tm) dokaj soglasno smatral za precej "crap" cepivo - je bilo pa popularno, ker se aplicira nazalno - nič "buc". Pa še ogromno ljudi je fasalo neko bizarno gripo od njega, kar naj bi bilo tudi kao "normalno" - ja saj bi bilo, če bi jih tudi v redu preprečeval.


https://edition.cnn.com/2017/06/21/heal...

No saj mogoče pri nas itak ni bilo nikoli popularno oziroma mogoče celo ni bilo na voljo - ne vem, sam se že dolga leta ne cepim več proti gripi, ker pač ne vidim fore v teh sezonskih "verjetno učinkovitih" cepivih.

Poanta je ta, da kljub vsem testnim fazam in strogim kriterijem pač dobivaš ven izdelke različnih kvalitet, saj povsod je tako ne vem zakaj bi morala biti farmacija neka izjema. Skratka ni to kar nekako "zagarantirano".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Kvinta ::

Poznam osebo ki je pred cepljenjem proti gripi bila VSA LETA zdrava, od cepljenja naprej pa je bila v 2 letih 4x bolana... pa ima enak življenski slog...


Poznam enega ko se je cepil proti gripi pa je dobil globokovensko trombozo točno tam kjer je bil cepljen :|
A.C.A.B

Notnow ::

Mato989 je izjavil:


Cepiva so dokazano varna, učinkovita itd... dokler več niso... dovolj je ena crap serja


Evo.to je to...in kako razliko naredi,ce si se sam odlocil za cepivo...po enem failu,nekot ne morem zastopit,da bi me nekdo se vedno silil v to,ces da sej sedaj so pa zares vredu...

suzej ::

IL_DIAVOLO ::

Antivakserje moraš prisiliti, ker lepe besede ne razumejo. Tako antimaskerji ne.

Miki N ::

Skratka ne primerjat teh sezonskih čorbic s cepivi vašega starga fotra za otroške bolezni. Tam so dejansko tudi leto za letom pikali une črnčke - statistika je bila nedvoumna. Tukaj... pride sezona... prodaš šaržo.. dela ne dela - pač rečeš da je bilo "9% manj primerov sezonske gripe v primerjavi z lani" - ali pa predlani, če se lepše sliši ali nekaj takega in leto je okoli. Ponovi vajo. Fast food.

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

exactly. Gre pretežno za cuzanje denarja. Tamiflu itd.

Sej bi te povprašal, koliko srčnih bolnikov pri 40 letih bi preživeli če se nebi cepili. Ampak ja sej vem itak farmacevti mutijo...

Mato989 je izjavil:

6151 je izjavil:

Notnow je izjavil:

https://www.facebook.com/dejan.zidan/po...

Res ne vem kako še lahko kdo zagovarja obvezno cepljenje..
Z takimi zakoni je preveč preprosto zlorabljat kakovosti cepiv.

Pa če ma ker od vas strokovnjakov kje tiste navzkrižne študije,o varnosti,
nej prpopa kak link prosim.


Absolutno podpiram obvezno cepljenje. Cepiva so dokazano varna, kakovostna in učinkovita (drugače ne bi dobila dovoljenja za promet, postopki so izjemno strogi, zahteve so postavljene zelo visoko).
Žal mi je, da obstajajo ljudje, ki želijo sebi in svojim otrokom resne zaplete ki se zgodijo pri boleznih, ki jih z cepivi z lahkoto preprečimo.




https://ourworldindata.org/exports/Deat...


Cepiva so dokazano varna, učinkovita itd... dokler več niso... dovolj je ena crap serja in će zmaličijo mojega sorodnika ali znanca kaj šele otroka, kdo mu bo vrnil življenje pred tem?

Poznam osebo ki je pred cepljenjem proti gripi bila VSA LETA zdrava, od cepljenja naprej pa je bila v 2 letih 4x bolana... pa ima enak življenski slog...

Da sej vemo, tak koti ki gleda kje bo prišparal denar, sedaj hoče razmetavati z denarjaj za zdravljenje... oziroma upa da bodo tako hitro umrli, da bodo stroški manjši od cepiva... Da ja sej vemo kako je to v Ameriki...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

6151 ::

Mato989 je izjavil:

6151 je izjavil:

Notnow je izjavil:

https://www.facebook.com/dejan.zidan/po...

Res ne vem kako še lahko kdo zagovarja obvezno cepljenje..
Z takimi zakoni je preveč preprosto zlorabljat kakovosti cepiv.

Pa če ma ker od vas strokovnjakov kje tiste navzkrižne študije,o varnosti,
nej prpopa kak link prosim.


Absolutno podpiram obvezno cepljenje. Cepiva so dokazano varna, kakovostna in učinkovita (drugače ne bi dobila dovoljenja za promet, postopki so izjemno strogi, zahteve so postavljene zelo visoko).
Žal mi je, da obstajajo ljudje, ki želijo sebi in svojim otrokom resne zaplete ki se zgodijo pri boleznih, ki jih z cepivi z lahkoto preprečimo.




https://ourworldindata.org/exports/Deat...


Cepiva so dokazano varna, učinkovita itd... dokler več niso... dovolj je ena crap serja in će zmaličijo mojega sorodnika ali znanca kaj šele otroka, kdo mu bo vrnil življenje pred tem?

Poznam osebo ki je pred cepljenjem proti gripi bila VSA LETA zdrava, od cepljenja naprej pa je bila v 2 letih 4x bolana... pa ima enak življenski slog...


Bolezni so dokazano nevarne, cepiva pa so dokazano varna. Lahko se zgodi crap serija, vendar je verjetnost za to prakticno nicna. Tveganje je povsod, verjetno se ne vozis z avtom glede na to da lahko samo en trenutek nepozornosti ubije sorodnike, znance, tvojega otroka in tudi tebe, in to z nekaj velikostnih razredov visjo verjetnostjo kot zapleti pri cepljenju.
Na drugi strani imas tveganje za smrt pri teh boleznih izjemno veliko. In z necepljenjem tvegas prav tole, v nevarnost pa spravljas tudi ljudi ki se bi radi cepili, pa se ne morejo (bolniki z rakom, alergicnimj reakcijami,...)
Glede osebe ki se je cepila na gripo: cepivo za gripo je samo mesanica cepiv na dolocene seve, za katere je predvideno da se bodo tisto leto pojavljali. seveda za druge seve, ki se se vedno lahko pojavijo, zascite ni. Zgleda je zbolela za taksnim sevom.

Notnow je izjavil:

6151 je izjavil:



Absolutno podpiram obvezno cepljenje. Cepiva so dokazano varna, kakovostna in učinkovita (drugače ne bi dobila dovoljenja za promet, postopki so izjemno strogi, zahteve so postavljene zelo visoko).
Žal mi je, da obstajajo ljudje, ki želijo sebi in svojim otrokom resne zaplete ki se zgodijo pri boleznih, ki jih z cepivi z lahkoto preprečimo.




https://ourworldindata.org/exports/Deat...


Ka bi rad povedu z tem linkom?

Stevilo smrti, ki bi jih lahko preprecili

Očitno pa jih lahka tudi nazaj sprožjo..
https://nationalpost.com/health/more-po...


Res je, lahko, vendar je ta oblika bolezni prakticno brez tveganja ker je virus oslabljen in so v telesu ze prisotna protitelesa. Si se vprasal tudi koliko okuzb, smrti in trajnih posledic bi bilo ce nebi bilo cepiv? Imas statistiko na voljo preden so cepiva prisla na trg
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()
««
9 / 10
»»