» »

Uvaja se obvezno cepljenje

Uvaja se obvezno cepljenje

««
4 / 10
»»

tardusm ::

zasekamroz je izjavil:

Jaz sem zaradi korone postal proti obveznemu čemur koli v imenu 'javnega zdravja'. Preprosto se je izkazalo da je vse skupaj nateg. Oblast nam je pokazala, da nas lahko pod pretvezo neke minimalno nevarne bolezni in s podporo lažnivih medijev, ki v ljudi napumpajo strah, zaprejo za nedoločen čas in z nami počnejo praktično karkoli. Kaj takega se ne sme ponovit nikoli več. Vse te 'javno zdravje' prisile je treba prepovedat. Pač zdi se mi, da je svoboda veliko bolj pomembna od življenja.


Nekaj vprašanj (in odgovorov):
se ti zdi, da je nekaj sto tisoč presežnih smrti po svetu ...hec...? (brez -neumnih po tvoje- ukrepov bi jih bilo 3+ milijone)
se ti zdi, da je umiranje na hodnikih bolnišnic, v domovih za ostarele ali pač doma (preobremenjen sistem) - hec'
se ti zdijo nakupi dodatne medicinske opreme in enormni stroški javnega zdravstva (vseh nas) ... tudi hec ali nateg
ali dežuranje med. osebja po 12 ur na intenzivni pod respiratorjem in se zavedati, da bolniku ne moreš več pomagati... tudi hec?
in doma celo noč razmišljati,kaj sem čez dan naredil narobe in se morda okužil - tudi hec? ali nateg neke zlobne oblasti.
se ti zdi, da voziš avto po desni... za hec? in prehitevaš po levi,ne prehitro ... seveda samoumevno, ker se ti še živi !!
Najbrž , ker se je v zgodovini izkazalo, da so nekatera pravila pač potrebna, da preživimo.
Rešitev je preprosta: zdravstvena zavarovalnica (javna ali privatna) zahteva 100% povrnitev stroškov za zdravljenje prostovoljno necepljene osebe
-delodajalec lahko taki osebi prepove delo , če tako presodi v oceni tveganja, itd.
Svoboda je seveda pomembna, dokler ne ogrožaš drugih ali ti osebno ne poje /zapoje navček!
Potem tečeš v bolnišnico taiste zlobne države in vpiješ napomaganje.

TineTone ::

imagodei je izjavil:

TineTone je izjavil:

Vlada nam hoče pobrati čim več pravic? Šokantno.

Aja, gre se za naše zdravje. Potem bojo gotovo prepovedali čike pa alko?

Tragikomično se mi zdi, ko se smešiš po forumu.

Ne razumeš niti eksponentne rasti in niti ne dojameš...


Ker je umrlo par debelih penzionistov je sedaj treba prisilno cepiti otroke.

OK intelektualec, v to logiko bi lahko podvomil samo genocidni manijak ;((

St235 ::

TineTone je izjavil:

Globalni IQ strogo upada, kljub temu da ima danes cel svet internet, tablice, knjige, hrano, šole...

IQ je v veliki večini genetika in danes vsak butelj lahko preživi. Seveda na račun inteligentnih ljudi.

Ja, in ti si ziv dokaz tega.

TineTone je izjavil:

imagodei je izjavil:

TineTone je izjavil:

Vlada nam hoče pobrati čim več pravic? Šokantno.

Aja, gre se za naše zdravje. Potem bojo gotovo prepovedali čike pa alko?

Tragikomično se mi zdi, ko se smešiš po forumu.

Ne razumeš niti eksponentne rasti in niti ne dojameš...


Ker je umrlo par debelih penzionistov je sedaj treba prisilno cepiti otroke.

OK intelektualec, v to logiko bi lahko podvomil samo genocidni manijak ;((


Kaj ko bi podal statistiko koliko debelih penzionistov umre za ospicami, otrosko analizo in oslovskim kasljem? Al je tvoja generacija ze tolk degenerirana, da zna samo se nabijat v tri dni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

imagodei ::

Avenger je izjavil:

Običajno si folk predstavlja, da če si cepljen, telo takoj ko je izpostavljeno virusu, pošlje v obrambo bele krvničke, ki virus zradirajo in je mir. Marsikaj gre lahko narobe, lahko je imunski sistem že obremenjen s čim drugim, lahko je šibak zaradi pomanjkanja vitaminov/mineralov, lahko da se imunski sistem ni pravilno naučil kar je cepivo hotelo sprožit, lahko da je virus malo mutiral in ga telo potem ne prepozna, skratka delo obrambe je še vedno naloga telesa, cepivo je samo poskus injiciranja informacije v imunski sistem.

V bistvu je precej jasno, da razlagaš stvari, ki jih ne razumeš oziroma si dal skoz nek "šnelkurz" od SVOOD-a.

V resnici so cepiva genialna, ker sprožijo imunski odziv v osnovi na identičen način kot ob izpostavljenosti t.i. "divjemu virusu". Sigurno pa je "moč" imunskega odziva manjša pri cepivu. To je namenoma, med drugim tudi zato, ker se želimo izogniti povzročanju neprijetnih stranskih učinkov po cepljenju.

Avenger je izjavil:

Pa tudi, imunost pridobljena s cepljenjem je popolnoma drugačna od tiste po preboleni bolezni. Ampak v to se nihče ne spušča prav globoko... Npr, mama, ki preboli ošpice svojo imunost z mlekom prenese na dojenčka, če je cepljena pa ne.

Nič ni popolnoma drugačna. Otrok, ki je ustrezno cepljen proti ošpicam z dvema odmerkoma, je zelo verjetno dosmrtno imun na ošpice. Vsekakor zaščita traja desetletja dolgo. In če zaščita počasi pojenja, to ni razlog za opustitev cepljenja, ampak je to razlog za booster shot.

Učenje krive vere je tudi, da se materina imunost z mlekom prenese na dojenčka. To ne drži. Mati, ki je prebolela bolezen, svojega otroka pasivno zaščiti s protitelesci že preko posteljice v maternici, deloma pa še potem preko mleka - ta del drži. Je pa ta zaščita kratkotrajna in minljiva. Protitelesca se, brez ustreznih belih krvničk, imenovanih "plazmatke", ne tvorijo in jih telo počasi metabolizira. Sposobnost prehajanja materinih protitelesc preko mleka in skozi dojenčkov prebavni trakt pa tudi upada s tem, ko se otrokova prebavila razvijajo in prebavni encimi postajajo močnejši. Pri večini otrok je to okoli 3-4 meseca in najkasneje takrat se prehajanje protitelesc skozi prebavila preneha in titer v krvi začne upadati - čeprav protitelesca ostanejo v krvi do cca 12 mesecev dojenčkove starosti.

In ne boš verjel - tudi to imunologi upoštevajo, ko pripravljajo cepilne programe za otroke: preveč močan odziv pasivne zaščite, ki jo zagotavljajo materina protitelesca, namreč preprečuje ustrezen imunski odziv otrokovega lastnega imunskega sistema in s tem nastanek trajne imunosti. To je del razloga, zakaj otrok praviloma ne cepimo proti ošpicam pred napolnjenim 1 letom starosti - enostavno ne bi imelo smisla.

Skratka, SVOOD-ov šnelkurz ima pomanjkljivosti. Za izpopolnitev znanja predlagam tole risanko, ki smo jo gledali konec '80 in v začetku '90. Ima več koristnih informacij kot pravljice, ki jih prodaja SVOOD:
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

SeMiNeSanja ::

@imagodej - gledam in se čudim, kako se ti ljubi podučevati tiste, ki ne želijo biti podučeni...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

ubermensch ::

Meni je smešno, kako se probamo patetično izogibati nalezljivim boleznim (in posledično naravni selekciji, ki obstaja z razlogom), ne razumemo pa, da nam na dolgi rok to samo škodi. Šibki geni se ne filtrirajo, posamezniki in s tem družba vse bolj degenerira. IQ se niža, fizične sposobnosti ljudi tudi, ker je preživetje omogočeno čisto vsakemu, ne glede na to kako šibke gene ima. Zdravimo "simptome" bolezni - namesto, da bi izkoreninili vzroke. Epidemije se pojavljajo, ker smo preveč gosto poseljeni, ker to, da nas živi na stotine tisoč ali celo milijonov na kupu, pač ni naravno. Bolezni se hitreje širijo zaradi slabe higiene (to smo izboljšali in so bolezni takoj upadle) in pregoste poselitve ljudi. Preveč nas je in preveč na gosto smo poseljeni. Normalno je, da del potomcev ne preživi, preživeli naj bi le tisti, ki imajo najmočnejši imunski sistem in so najbolj pripravljeni na življenje na tem svetu. Vem, da se to sliši nehumano ali karkoli, ampak dajmo le emocije na stran. Na dolgi rok nas bo ta kvazi humanitarizem močno brcnil v rit. Narave se ne da ogoljufati.

SeMiNeSanja ::

ubermensch je izjavil:

Meni je smešno, kako se probamo patetično izogibati nalezljivim boleznim (in posledično naravni selekciji, ki obstaja z razlogom), ne razumemo pa, da nam na dolgi rok to samo škodi. Šibki geni se ne filtrirajo, posamezniki in s tem družba vse bolj degenerira. IQ se niža, fizične sposobnosti ljudi tudi, ker je preživetje omogočeno čisto vsakemu, ne glede na to kako šibke gene ima. Zdravimo "simptome" bolezni - namesto, da bi izkoreninili vzroke. Epidemije se pojavljajo, ker smo preveč gosto poseljeni, ker to, da nas živi na stotine tisoč ali celo milijonov na kupu, pač ni naravno. Bolezni se hitreje širijo zaradi slabe higiene (to smo izboljšali in so bolezni takoj upadle) in pregoste poselitve ljudi. Preveč nas je in preveč na gosto smo poseljeni. Normalno je, da del potomcev ne preživi, preživeli naj bi le tisti, ki imajo najmočnejši imunski sistem in so najbolj pripravljeni na življenje na tem svetu. Vem, da se to sliši nehumano ali karkoli, ampak dajmo le emocije na stran. Na dolgi rok nas bo ta kvazi humanitarizem močno brcnil v rit. Narave se ne da ogoljufati.

Če prav razumem tvojo teorijo, bi moral biti ti eden prvih, ki bi jih naj izločila naravna selekcija?

Stvar namreč nekako ne deluje tako, da se naj 'zgodi' vsem ostalim, samo tebi pa ne.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

ubermensch ::

SeMiNeSanja je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Meni je smešno, kako se probamo patetično izogibati nalezljivim boleznim (in posledično naravni selekciji, ki obstaja z razlogom), ne razumemo pa, da nam na dolgi rok to samo škodi. Šibki geni se ne filtrirajo, posamezniki in s tem družba vse bolj degenerira. IQ se niža, fizične sposobnosti ljudi tudi, ker je preživetje omogočeno čisto vsakemu, ne glede na to kako šibke gene ima. Zdravimo "simptome" bolezni - namesto, da bi izkoreninili vzroke. Epidemije se pojavljajo, ker smo preveč gosto poseljeni, ker to, da nas živi na stotine tisoč ali celo milijonov na kupu, pač ni naravno. Bolezni se hitreje širijo zaradi slabe higiene (to smo izboljšali in so bolezni takoj upadle) in pregoste poselitve ljudi. Preveč nas je in preveč na gosto smo poseljeni. Normalno je, da del potomcev ne preživi, preživeli naj bi le tisti, ki imajo najmočnejši imunski sistem in so najbolj pripravljeni na življenje na tem svetu. Vem, da se to sliši nehumano ali karkoli, ampak dajmo le emocije na stran. Na dolgi rok nas bo ta kvazi humanitarizem močno brcnil v rit. Narave se ne da ogoljufati.

Če prav razumem tvojo teorijo, bi moral biti ti eden prvih, ki bi jih naj izločila naravna selekcija?

Stvar namreč nekako ne deluje tako, da se naj 'zgodi' vsem ostalim, samo tebi pa ne.


Sicer je ad hominem argument ampak ajde, bom bait-al. Če bi bil med temi, ki jih odstrani naravna selekcija tudi jaz, bi pa pač bil, tako je. Ne pravim, da se more zgoditi vsem ostalim, samo meni ne (ne mi probavat vsiljevat nekih strawman argumentov, sposoben si boljšega). O tem se bo narava odločala. Pravim, da se more zgoditi in se tudi bo na tak ali drugačen način, pa če se na trepalnice postavimo. Narave se ne da ogoljufati in naiven je tisti, ki misli da jo lahko. Razni kvazi humanitrani ukrepi samo odlašajo neizbežno agonijo.

SeMiNeSanja ::

ubermensch je izjavil:

Sicer je ad hominem argument ampak ajde, bom bait-al. Če bi bil med temi, ki jih odstrani naravna selekcija tudi jaz, bi pa pač bil, tako je. Ne pravim, da se more zgoditi vsem ostalim, samo meni ne (ne mi probavat vsiljevat nekih strawman argumentov, sposoben si boljšega). O tem se bo narava odločala. Pravim, da se more zgoditi in se tudi bo na tak ali drugačen način, pa če se na trepalnice postavimo. Narave se ne da ogoljufati in naiven je tisti, ki misli da jo lahko. Razni kvazi humanitrani ukrepi samo odlašajo neizbežno agonijo.

Ja, ja... na polni rit srat.....

Ko bi pa šlo zares, bi se pa tepli za zdravila, respiratorje, itd. itd. da bi lahko preživeli.

Tako pametnjačenje je še vedno na koncu pokazalo, kakšne riti so najglasnejši zagovorniki, samo da jih je enkrat prpa stisnila.

V bistvu to samo dokazuje, koliko enih sebičnih osebkov so matere vzgojile. Osebkov, ki jim ni nikoli ničesar manjkalo, potem pa pametujejo, kako bi moralo pol človeštva pokrepat, da bi se vzpostavilo nekakšno 'ravnotežje'. A ko bi bilo treba 'krepeat', bi pa vse naredili, da bi bili v tisti polovici preživelih - čeprav jih je bil prej sam gobec, kako so pripravljeni tudi oni 'oditi', če tako pade žreb.

Res ne vem, zakaj niste raje tiho, kot da trosite take ideje naokoli.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

ubermensch ::

SeMiNeSanja je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Sicer je ad hominem argument ampak ajde, bom bait-al. Če bi bil med temi, ki jih odstrani naravna selekcija tudi jaz, bi pa pač bil, tako je. Ne pravim, da se more zgoditi vsem ostalim, samo meni ne (ne mi probavat vsiljevat nekih strawman argumentov, sposoben si boljšega). O tem se bo narava odločala. Pravim, da se more zgoditi in se tudi bo na tak ali drugačen način, pa če se na trepalnice postavimo. Narave se ne da ogoljufati in naiven je tisti, ki misli da jo lahko. Razni kvazi humanitrani ukrepi samo odlašajo neizbežno agonijo.

Ja, ja... na polni rit srat.....

Ko bi pa šlo zares, bi se pa tepli za zdravila, respiratorje, itd. itd. da bi lahko preživeli.

Tako pametnjačenje je še vedno na koncu pokazalo, kakšne riti so najglasnejši zagovorniki, samo da jih je enkrat prpa stisnila.

V bistvu to samo dokazuje, koliko enih sebičnih osebkov so matere vzgojile. Osebkov, ki jim ni nikoli ničesar manjkalo, potem pa pametujejo, kako bi moralo pol človeštva pokrepat, da bi se vzpostavilo nekakšno 'ravnotežje'. A ko bi bilo treba 'krepeat', bi pa vse naredili, da bi bili v tisti polovici preživelih - čeprav jih je bil prej sam gobec, kako so pripravljeni tudi oni 'oditi', če tako pade žreb.

Res ne vem, zakaj niste raje tiho, kot da trosite take ideje naokoli.


Nobenega pametnega argumenta, ampak same emocionalne nebuloze, tako da nimam na kaj odgovoriti. Drugače pa, sej bo. Ne bit tako emocionalen in reaktiven, ni dobro za tvoje zdravje.

SeMiNeSanja ::

ubermensch je izjavil:

Nobenega pametnega argumenta, ampak same emocionalne nebuloze, tako da nimam na kaj odgovoriti. Drugače pa, sej bo. Ne bit tako emocionalen in reaktiven, ni dobro za tvoje zdravje.

Kakšen 'pameten' argument pa bi rad slišal na tako bedarijo?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

harvey ::

Nič ni popolnoma drugačna. Otrok, ki je ustrezno cepljen proti ošpicam z dvema odmerkoma, je zelo verjetno dosmrtno imun na ošpice.

Zadnji podatki o nedavnih izbruhih v Srbiji tega žal ne potrjujejo in med obolelimi je bilo tudi medicinsko osebje.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

zee ::

Sem bil mislil, da ima Slovenija tovrstno ureditev ze od pamtiveka, pa sem motil. Veseli me, da se bo to podrocje naposled uredilo. Bleferjev in njihovih sledilcev je bistveno prevec v druzbi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

lisaac ::

Sem sicer PROTI obveznemu cepljenju, sem pa ZA da tisti ki ne da cepit sebe/svojega otroka nosi določene "posledice" (beri: posebni vrtci in šole/fakultete ..skratka nič kar podpira državni denar če država stoji za cepljenjem).
Čas je da človek se sam odloči s posledicam vred. Razni zakoni le ščitijo tisti del ljudi katere bi naravna selekcija že zdavnaj pospravila.

Mr.B ::

lisaac je izjavil:

Sem sicer PROTI obveznemu cepljenju, sem pa ZA da tisti ki ne da cepit sebe/svojega otroka nosi določene "posledice" (beri: posebni vrtci in šole/fakultete ..skratka nič kar podpira državni denar če država stoji za cepljenjem).
Čas je da človek se sam odloči s posledicam vred. Razni zakoni le ščitijo tisti del ljudi katere bi naravna selekcija že zdavnaj pospravila.

Nobenega problema,
ti samo podpisi da bos placeval vse stroske zdravljenja in financnega izpada prihodkov druge osebe, ki bo razmisljala kot ti. Ce se bo pač okuzila zaradi tebe.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

imagodei ::

harvey je izjavil:

Nič ni popolnoma drugačna. Otrok, ki je ustrezno cepljen proti ošpicam z dvema odmerkoma, je zelo verjetno dosmrtno imun na ošpice.

Zadnji podatki o nedavnih izbruhih v Srbiji tega žal ne potrjujejo in med obolelimi je bilo tudi medicinsko osebje.

Jao... Empirika to potrjuje... Ošpice so verjetno najbolj nalezljiva bolezen, ki se širi med ljudmi. In kljub temu smo z uvedbo cepljenja v razvitem svetu uspešno omejili njihovo širjenje. Iz epidemije, ki se je pojavljala cca na vsakih 18 mesecev in v kateri je zbolel praktično vsak neimun otrok iz generacije ter njihovi neimuni družinski člani, smo prišli na zanemarljive številke obolelih na letni ravni. Nimam pri sebi podatkov, ampak mislim, da smo v Sloveniji pred antivaxxxersko histerijo imeli obdobje nekaj let, ko sploh nismo beležili nobenega primera ošpic.


Zdaj... Če določen delež ljudi 3 desetletja po cepljenju ni več 100% imun in zboli za blažjo obliko bolezni, iz tega ne moreš vleči sklepa, da cepivo pri večjem delu populacije po teh treh desetletjih ni več efektivno. Kvečjemu kontra - ravno zato, ker so ošpice tako presneto nalezljive in ker medicinsko osebje ni tega preneslo naprej na svoje kolege, družinske člane, osebje v menzi, trgovke, prodajalca na bencinski črpalki itd..., lahko sklepamo, da pri večini cepivo deluje tudi 3 desetletja po prejemu drugega odmerka.
- Hoc est qui sumus -

dexterboy ::

ubermensch je izjavil:

Meni je smešno, kako se probamo patetično izogibati nalezljivim boleznim (in posledično naravni selekciji, ki obstaja z razlogom), ne razumemo pa, da nam na dolgi rok to samo škodi. Šibki geni se ne filtrirajo, posamezniki in s tem družba vse bolj degenerira. IQ se niža, fizične sposobnosti ljudi tudi, ker je preživetje omogočeno čisto vsakemu, ne glede na to kako šibke gene ima. Zdravimo "simptome" bolezni - namesto, da bi izkoreninili vzroke. Epidemije se pojavljajo, ker smo preveč gosto poseljeni, ker to, da nas živi na stotine tisoč ali celo milijonov na kupu, pač ni naravno. Bolezni se hitreje širijo zaradi slabe higiene (to smo izboljšali in so bolezni takoj upadle) in pregoste poselitve ljudi. Preveč nas je in preveč na gosto smo poseljeni. Normalno je, da del potomcev ne preživi, preživeli naj bi le tisti, ki imajo najmočnejši imunski sistem in so najbolj pripravljeni na življenje na tem svetu. Vem, da se to sliši nehumano ali karkoli, ampak dajmo le emocije na stran. Na dolgi rok nas bo ta kvazi humanitarizem močno brcnil v rit. Narave se ne da ogoljufati.

Se podpišem pod tole!
Ampak folku to ne bo potegnilo... to me spominja na otroke iz USA šol; ukinjajo sklece pri telovadbi, ker se mladina čuti "ogrožene" med tem, ko se s telesom približujejo tlom in to posledično zmanjšuje prostor okoli njih... In ko imajo takšni otroke, je človeku hitro jasno, zakaj bi se mnogi takoj preselili na drug planet, če bi to bilo možno...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

c3p0 ::

Kako ste spet prišli na otroke ("za otroke vendar gre!"), ko pa OP govori o obveznem cepljenju zdravstvenih delavcev? So to otroci? Večina postov je offtopic. BWana pa kot ponavadi, briše relevantne prispevke.

Osebno bi svojega otroka cepil v klasičnem režimu cepljenja, sebe pa za gripo in COVID-19 ne bi. Moja izbira, ne rabim argumentirat nikomur, niti na forumu, še manj pa nekemu uradniku, kaj šele kaki korporaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

HappyPills ::

TineTone je izjavil:

Globalni IQ strogo upada, kljub temu da ima danes cel svet internet, tablice, knjige, hrano, šole...

IQ je v veliki večini genetika in danes vsak butelj lahko preživi. Seveda na račun inteligentnih ljudi.


Zakaj se laže? A se zaradi tega boljše počutiš al si samo eden od trolov, ki mora nekaj povedat pa čeprav je to laž? Anitvexx skupnost kriči, kako se ji laže in se jo zavaja a v resnici je ravno ta skupnost skupek največjih lažnjivec ter manipulatorjev.

IQ seveda narašča: "In a comprehensive study of the Flynn Effect, Jakob Pietschnig and Martin Voracek looked at 271 independent samples comprising 3,987,892 participants covering a time span of 105 years (1909–2013)."
They find strong evidence to support the claim that IQ has been increasing substantially over time."
https://ourworldindata.org/intelligence

HappyPills ::

c3p0 je izjavil:

Kako ste spet prišli na otroke ("za otroke vendar gre!"), ko pa OP govori o obveznem cepljenju zdravstvenih delavcev? So to otroci? Večina postov je offtopic. BWana pa kot ponavadi, briše relevantne prispevke.

Osebno bi svojega otroka cepil v klasičnem režimu cepljenja, sebe pa za gripo in COVID-19 ne bi. Moja izbira, ne rabim argumentirat nikomur, niti na forumu, še manj pa nekemu uradniku, kaj šele kaki korporaciji.


Pa ni tako preprosto in ja če bo odrejeno in bo država sprejela, da je cepljenje protic COVID obvezno, se boš ali moral cepiti ali boš moral dokazati zakaj se ne smeš cepit ali pa boš lahko spakiral kufre in šel v državo, ki si cepiva ne more privoščit in upal na najboljše. No lahko boš nosil tudi posledice, ki jih bo država sprejela za tvoj NE. Samo ne in cepetanje pa vrjetno ne bo dovolj.
Keri naivneži lol. A čez naselje tudi pelješ 150 in pričakuješ, da te bodo vsi na miru pustil saj nimaš nobenmu za razlagat kaj in kako? Zaradi takih, kot si ti moramo imet zakone tudi za bedarije.

nekikr ::

Se pravi podpiraš idejo, da država nekaj reče, ljudje pa brez premisleka to naredimo, ker so nam pač tako rekli? Čeprav recimo ravno pri Covidu lažejo toliko, da še sami komaj sledijo? Dobro bi bilo, da bi morala Država dokazati, zakaj rabimo neko cepljenje in ga potem uzakoniti, če je potrebno, ne pa da uzakoni, potem je pa na nas, da jo na sodišču prepričamo v nasprotno. Cepivo za Covid je super primer tega. Moji otroci so cepljeni proti vsem kar je obvezno, pa še proti klopom in tu ni nič sporno. Ne vem pa zakaj bi jih recimo dal cepiti (in sebe) proti Covid, če je virus nevaren le za tiste, ki so na smrtni postelji, stari 85 let in imajo pred sabo največ dva tedna življenja v vsakem primeru. Njih naj cepijo, ostale pa pustijo pri miru.

HappyPills ::

Tega nisem rekel, država mora delati v dobro ljudi, v končni fazi pa smo mi vsi država. Državi je tudi v interesu, da zaščiti svojo investicijo (to so ljudje) v katere vlaga čas in denar. Iz vidika ekonomije državi nikakor ni v interesu, da ji ljudje umirajo sploh pa ne otroci in že tukaj takoj pade ta razlog, da bi država namerno želela škodit s cepivi otrokom, tako kot nekateri antivexx na vsak način želijo prepričat. Čisto iz pragmatičnega in ekonomičnega vidika se državi to nikakor ne splača. Kaj šele iz moralnega.
Vsekakor pa morajo biti cepiva varna, preizkušena. Še Trump, ki poziva k pitju razkužil ne bo mogel kar preskočit vseh vrst testiranj pa čeprav bi on že začel špikat in eksperimentirat z ljudmi.
PA da postavim nazaj provokativno vprašanje, ki bi bilo zrcalo tvojega. Se pravi podpiraš idejo, da vsak lahko počne kar hoče ne glede na pravila in zakone ki so? Ali veljajo samo zakoni, ki se tebi zdijo smiselni?

darkolord ::

Ne vem pa zakaj bi jih recimo dal cepiti (in sebe) proti Covid, če je virus nevaren le za tiste, ki so na smrtni postelji, stari 85 let in imajo pred sabo največ dva tedna življenja v vsakem primeru.
To, da je virus nevaren "le za tiste, ki so na smrtni postelji", je laž.

mahoni ::

A obstaja kaksen test, kjer se da preveriti za kaj si bil vse do sedaj cepljen?

Smrekar1 ::

mahoni je izjavil:

A obstaja kaksen test, kjer se da preveriti za kaj si bil vse do sedaj cepljen?


Ja. Reče se mu "cepilna knjižica".

nekikr ::

Iz vidika ekonomije državi nikakor ni v interesu, da ji ljudje umirajo

Say what? Pa ti veš, da je kajenje dovoljeno? Čeprav ljudje množično umirajo zaradi tega, v povprečju celo 10 let prej? Zakaj? Poglej koliko davka in trošarin se nabere, pa ti bo jasno.

PA da postavim nazaj provokativno vprašanje, ki bi bilo zrcalo tvojega.

Kolega, pretepaš slamnatega moža. Preberi kaj sem zapisal o cepivih, za katere je jasno, da so dobra. Ne samo zapisal, celo otroke peljal na cepljenje.

To, da je virus nevaren "le za tiste, ki so na smrtni postelji", je laž.

Aha, aha, sure. Kaj, ko za spremembo enkrat ne bi samo Kacina poslušal in prebral kakšno stvar, saj ni tako težko.

Vsi umrli v UKC Ljubljana zaradi koronavirusa so bili starejši od 60 let in so imeli tudi druge bolezni

Smrekar1 ::

nekikr je izjavil:


Vsi umrli v UKC Ljubljana zaradi koronavirusa so bili starejši od 60 let in so imeli tudi druge bolezni


80% vseh smrti je bilo oskrbovancev v DSO. Res čudno, da je bila večina starejših od 60 let.

darkolord ::

nekikr je izjavil:

Aha, aha, sure. Kaj, ko za spremembo enkrat ne bi samo Kacina poslušal in prebral kakšno stvar, saj ni tako težko.

Vsi umrli v UKC Ljubljana zaradi koronavirusa so bili starejši od 60 let in so imeli tudi druge bolezni
Kaj, ko bi uporabil malo logičnega razmišljanja?

Ošpice, davica, polio, steklina, kuga, tetanus, ebola, malarija ... so torej popolnoma nenevarne bolezni, ker zaradi njih ni pri nas nihče umrl?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mahoni ::

Smrekar1 je izjavil:

mahoni je izjavil:

A obstaja kaksen test, kjer se da preveriti za kaj si bil vse do sedaj cepljen?


Ja. Reče se mu "cepilna knjižica".


Ja ja...kaj pa ce tega ni?

Smrekar1 ::

mahoni je izjavil:


Ja ja...kaj pa ce tega ni?


"Zdravstveni karton".

mahoni ::

Smrekar1 je izjavil:

mahoni je izjavil:


Ja ja...kaj pa ce tega ni?


"Zdravstveni karton".

Uniceno. Se da na krvi to pogledat?

HappyPills ::

nekikr je izjavil:

Iz vidika ekonomije državi nikakor ni v interesu, da ji ljudje umirajo

Say what? Pa ti veš, da je kajenje dovoljeno? Čeprav ljudje množično umirajo zaradi tega, v povprečju celo 10 let prej? Zakaj? Poglej koliko davka in trošarin se nabere, pa ti bo jasno.

PA da postavim nazaj provokativno vprašanje, ki bi bilo zrcalo tvojega.

Kolega, pretepaš slamnatega moža. Preberi kaj sem zapisal o cepivih, za katere je jasno, da so dobra. Ne samo zapisal, celo otroke peljal na cepljenje.

To, da je virus nevaren "le za tiste, ki so na smrtni postelji", je laž.

Aha, aha, sure. Kaj, ko za spremembo enkrat ne bi samo Kacina poslušal in prebral kakšno stvar, saj ni tako težko.

Vsi umrli v UKC Ljubljana zaradi koronavirusa so bili starejši od 60 let in so imeli tudi druge bolezni


Super, da se strinjaš z mano. Tudi kajenju bo počasi odpelo res je. Ni pa to čez noč ampak sam veš, da se premika v to smer. Včasih se je dalo kadit na busu, vlaku, še pri dohtarju sta skupaj enga pržaga. Zdaj ne smeš niti v lastnem avtu, če imaš notri otroke. Torej ja se premika v smer zaščite prebivalstva, kar si tudi sam dojel v resnici. Nobena taka stvar pa ne pride čez noč tako kot tudi cepiva ne pridejo čez noč. Torej zapisal si, da so cepiva dobra, le to cepivo, ki sploh še ne obstaja ni dobro?

Miki N ::

Smrekar1 je izjavil:

nekikr je izjavil:


Vsi umrli v UKC Ljubljana zaradi koronavirusa so bili starejši od 60 let in so imeli tudi druge bolezni


80% vseh smrti je bilo oskrbovancev v DSO. Res čudno, da je bila večina starejših od 60 let.


Še več. Velika večina žrtev COVID19 pri nas je bila v pokoju - še en argument, da ne hoditi v penzijo prezgodaj, to je konec.

Smrekar1 ::

mahoni je izjavil:


Uniceno. Se da na krvi to pogledat?


Pa tko reči.

Itak da se da. Titer protiteles proti ___________, UKC (katerikoli), AdriaLab in verjetno še kje. Če zdravnik ne presodi, da to potrebuješ, zna biti drago.

UganiKdo ::

mahoni je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

mahoni je izjavil:


Ja ja...kaj pa ce tega ni?


"Zdravstveni karton".

Uniceno. Se da na krvi to pogledat?


načeloma ja, več o tem http://www.imi.si/diagnosticna-dejavnos...

digitalcek ::

tardusm je izjavil:

zasekamroz je izjavil:

Jaz sem zaradi korone postal proti obveznemu čemur koli v imenu 'javnega zdravja'. Preprosto se je izkazalo da je vse skupaj nateg. Oblast nam je pokazala, da nas lahko pod pretvezo neke minimalno nevarne bolezni in s podporo lažnivih medijev, ki v ljudi napumpajo strah, zaprejo za nedoločen čas in z nami počnejo praktično karkoli. Kaj takega se ne sme ponovit nikoli več. Vse te 'javno zdravje' prisile je treba prepovedat. Pač zdi se mi, da je svoboda veliko bolj pomembna od življenja.


Nekaj vprašanj (in odgovorov):
se ti zdi, da je nekaj sto tisoč presežnih smrti po svetu ...hec...? (brez -neumnih po tvoje- ukrepov bi jih bilo 3+ milijone)
se ti zdi, da je umiranje na hodnikih bolnišnic, v domovih za ostarele ali pač doma (preobremenjen sistem) - hec'
se ti zdijo nakupi dodatne medicinske opreme in enormni stroški javnega zdravstva (vseh nas) ... tudi hec ali nateg
ali dežuranje med. osebja po 12 ur na intenzivni pod respiratorjem in se zavedati, da bolniku ne moreš več pomagati... tudi hec?
in doma celo noč razmišljati,kaj sem čez dan naredil narobe in se morda okužil - tudi hec? ali nateg neke zlobne oblasti.
se ti zdi, da voziš avto po desni... za hec? in prehitevaš po levi,ne prehitro ... seveda samoumevno, ker se ti še živi !!
Najbrž , ker se je v zgodovini izkazalo, da so nekatera pravila pač potrebna, da preživimo.
Rešitev je preprosta: zdravstvena zavarovalnica (javna ali privatna) zahteva 100% povrnitev stroškov za zdravljenje prostovoljno necepljene osebe
-delodajalec lahko taki osebi prepove delo , če tako presodi v oceni tveganja, itd.
Svoboda je seveda pomembna, dokler ne ogrožaš drugih ali ti osebno ne poje /zapoje navček!
Potem tečeš v bolnišnico taiste zlobne države in vpiješ napomaganje.


Kratko in jedrnato, pa še "jezno":

Kdor torej ne bo imel (vsajenega) nano čipa:

- ne bo dobil službe
- če jo bo imel, jo bo izgubil
- mu bodo ukinili pokojnino

Glej, kar mislite si.
Boste pa imeli državlajnsko vojno in se bodo "tvoji" lahko zatekli le v podzemska mesta na 3 km globine, ali na na vesoljsko mesto na Mesecu.

Ker tu, na zemlji, jim NE BO za živet. Če ga mislite še dosti srat.

In ne pozabi: pred kakimi petimi leti so bile v Beogradu "anti gay parada" demonstracije.

Rezultat: na urgenci je pristalo 120 policajev in le 20 protestnikov.
Kaj hočem povedati: ko ljudje ponorijo, jih ustavijo le krogle. Potem pa vsi vemo, kaj bi sledilo... Čile verjetno ni več možen...

Mimogrede, Minneapolis: policija ŽE papa. Nikoli več...
Link poišči sam.

Toliko o TVOJIH pravilih, o nuji cepiti se.

Vsi čepirani, vsi pridni...

Kar predlagajte za izbris. Pa vendar se bo to, na vašo veliko žalost zelo realno - zgodilo. Mogoče ne ravno v Sloveniji, kjer smo posrani do amena, garant pa na Hrvaškem, v Srtbiji, v Bosni. In še kje (skoraj gotovo Francija, mogoče Nemčija, Italija).

digitalcek ::

Miki N je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

nekikr je izjavil:


Vsi umrli v UKC Ljubljana zaradi koronavirusa so bili starejši od 60 let in so imeli tudi druge bolezni


80% vseh smrti je bilo oskrbovancev v DSO. Res čudno, da je bila večina starejših od 60 let.


Še več. Velika večina žrtev COVID19 pri nas je bila v pokoju - še en argument, da ne hoditi v penzijo prezgodaj, to je konec.


E, moj Miki, kako se motiš.

Iti v penijo pri štiridesetih - daleč najbolj pametno!
Pri petdesetih - nekaj manj pametno.
Pri šestdesetih - še manj pametno.
Pri sedemdesetih: verjeno še največ 3 leta življenja (nekaj "pridruženih" bolezni, splošna oslabelost, iztrošenost organizma, nezinteresiranost za karkoli).

Iti v penzijo pri petdesetih je torej začetek čisto drugačnega življenja, ne pa konec, kot misli Miki in njemu podobni liki...

Napisal nekdo pri 70+. Torej iz SVOJIH lastnih izkušenj, ne iz linkov! V penziji 20+ let.

stara mama ::

digitalcek je izjavil:


Vsi čepirani, vsi pridni...

Tebe bi morala učiteljica slovenščine malo po riti. Čipiranje je najbolj neumna beseda ki kroži po forumih. Saj ti ne vstavijo čipirja, ampak čip. Tud avti niso čipirani, ampak čipani.

čip_____čipanje
čipir___čipiranje

digitalcek ::

stara mama je izjavil:

digitalcek je izjavil:


Vsi čepirani, vsi pridni...

Tebe bi morala učiteljica slovenščine malo po riti. Čipiranje je najbolj neumna beseda ki kroži po forumih. Saj ti ne vstavijo čipirja, ampak čip. Tud avti niso čipirani, ampak čipani.

čip_____čipanje
čipir___čipiranje


Se pardoniram. Kaj češ, srednja šola, ampak pred 50-imi leti. Pozabil...

c3p0 ::

HappyPills je izjavil:

Samo ne in cepetanje pa vrjetno ne bo dovolj.
Keri naivneži lol. A čez naselje tudi pelješ 150 in pričakuješ, da te bodo vsi na miru pustil saj nimaš nobenmu za razlagat kaj in kako? Zaradi takih, kot si ti moramo imet zakone tudi za bedarije.


Torej si za spremembo ustave RS (če veš kaj to pomeni)? Ovčica ki sledi volji politike in s politiko povezanega dela medicine? Saj si lahko, ampak meni ne boš vsiljeval nobenih cepiv, seveda v moje dobro.

Cepiva "varna"? Vsako cepivo je določenemu deležu prebivalstva nevarno. Govorim za dodobra preizkušena cepiva. Kaj šele za nekaj, kar bo vrženo na trg po hitrem razvoju.

Utk ::

stara mama je izjavil:

digitalcek je izjavil:


Vsi čepirani, vsi pridni...

Tebe bi morala učiteljica slovenščine malo po riti. Čipiranje je najbolj neumna beseda ki kroži po forumih. Saj ti ne vstavijo čipirja, ampak čip. Tud avti niso čipirani, ampak čipani.

čip_____čipanje
čipir___čipiranje

To se ti zmeni s Toporišičem:
https://fran.si/iskanje?FilteredDiction...

nekikr ::

Smrekar1 je izjavil:

nekikr je izjavil:


Vsi umrli v UKC Ljubljana zaradi koronavirusa so bili starejši od 60 let in so imeli tudi druge bolezni


80% vseh smrti je bilo oskrbovancev v DSO. Res čudno, da je bila večina starejših od 60 let.

Čudno, da ne dojameš, da niso bili samo oni okuženi. Okuženi so bili vsi, od otrok do starejših. Umrli pa niso ne otroci, ne starejši ampak zgolj in skoraj izključno samo tisti, ki so bili na smrt bolani in z boleznimi v zadnjih stadijih.

Torej zapisal si, da so cepiva dobra, le to cepivo, ki sploh še ne obstaja ni dobro?

Zakaj se tako grdo lažeš? Te doma niso bolje naučili? Preberi še enkrat za koga sem zapisal, da naj bo cepljen. Če zagovarjam tudi to cepivo, ki enkrat bo, potem najbrž ne pravim, da ni dobro? Samo posiljujejo naj ne z njim po nepotrebnem vseh, če pa lahko učinkovito zaščitijo tiste, ki se jih to tiče (pa čeprav bodo znotraj dveh tednov umrli zaradi ostalih bolezni, ki jih imajo in so v zaključnem stadiju).

darkolord ::

nekikr je izjavil:

Čudno, da ne dojameš, da niso bili samo oni okuženi. Okuženi so bili vsi, od otrok do starejših. Umrli pa niso ne otroci, ne starejši ampak zgolj in skoraj izključno samo tisti, ki so bili na smrt bolani in z boleznimi v zadnjih stadijih.
Okuženih je bilo premalo, da bi lahko naredil zaključek, ki ga delaš. Podatki iz drugih držav (npr. Nju Jork) kažejo, da umirajo tudi ostali (seveda, v nižjem številu).

PS. pod "underlying conditions" štejeta tudi diabetes in povišan krvni tlak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

St235 ::

c3p0 je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Samo ne in cepetanje pa vrjetno ne bo dovolj.
Keri naivneži lol. A čez naselje tudi pelješ 150 in pričakuješ, da te bodo vsi na miru pustil saj nimaš nobenmu za razlagat kaj in kako? Zaradi takih, kot si ti moramo imet zakone tudi za bedarije.


Torej si za spremembo ustave RS (če veš kaj to pomeni)? Ovčica ki sledi volji politike in s politiko povezanega dela medicine? Saj si lahko, ampak meni ne boš vsiljeval nobenih cepiv, seveda v moje dobro.

Cepiva "varna"? Vsako cepivo je določenemu deležu prebivalstva nevarno. Govorim za dodobra preizkušena cepiva. Kaj šele za nekaj, kar bo vrženo na trg po hitrem razvoju.

tudi idioti ste določenemu deležu prebivalstva nevarni, pa smo se odločili da vas bomo raje tolerirali kot streljali.

HappyPills ::

c3p0 je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Samo ne in cepetanje pa vrjetno ne bo dovolj.
Keri naivneži lol. A čez naselje tudi pelješ 150 in pričakuješ, da te bodo vsi na miru pustil saj nimaš nobenmu za razlagat kaj in kako? Zaradi takih, kot si ti moramo imet zakone tudi za bedarije.


Torej si za spremembo ustave RS (če veš kaj to pomeni)? Ovčica ki sledi volji politike in s politiko povezanega dela medicine? Saj si lahko, ampak meni ne boš vsiljeval nobenih cepiv, seveda v moje dobro.

Cepiva "varna"? Vsako cepivo je določenemu deležu prebivalstva nevarno. Govorim za dodobra preizkušena cepiva. Kaj šele za nekaj, kar bo vrženo na trg po hitrem razvoju.


Lej sej je enostavno. Podpišeš da kazensko odgovarjaš, če kdo zaradi tebe zboli in mirna bosna. Povzročitev splošne nevarnosti mislim da je 8 let čuze, če umpre pač uboj. + Kritje vseh stroškov nastalih zaradi zdravljenja tebe in teh, ki si jih okužil ter povezanih stroškov seveda z birokracijo. Jaz takoj podprem to, da se ljudem pusti ta svobodna izbira s tem da jasno sprejmejo posledice take izbire. Ampak tukaj se boš pa uprl ker to pa ne. Ti bi izbiro brez odgovornosti. A miško to ne gre. Če se odločiš peljat 150 čez naselje in ubiješ otroka boš pač šel sedet. Enako mora biti z odgovornostjo tukaj.

digitalcek ::

HappyPills je izjavil:


Lej sej je enostavno. Podpišeš da kazensko odgovarjaš, če kdo zaradi tebe zboli in mirna bosna. Povzročitev splošne nevarnosti mislim da je 8 let čuze, če umpre pač uboj. + Kritje vseh stroškov nastalih zaradi zdravljenja tebe in teh, ki si jih okužil ter povezanih stroškov seveda z birokracijo. Jaz takoj podprem to, da se ljudem pusti ta svobodna izbira s tem da jasno sprejmejo posledice take izbire. Ampak tukaj se boš pa uprl ker to pa ne. Ti bi izbiro brez odgovornosti. A miško to ne gre. Če se odločiš peljat 150 čez naselje in ubiješ otroka boš pač šel sedet. Enako mora biti z odgovornostjo tukaj.


Zaradi mene ne bo zbolel nihče. Ker sem zdrav.

Če pa bi bil okužen, vendar doma v karanteni, pa ga tudi nihče ne prosi, da rine k meni v sobo na pol metra...

In tisoči "po AIDS-anih" so okužili desettisoče drugih. In še bodo.
Pogosto nevede, včasih celo vede. Nekateri glasbeniki so okužili 100+ deklet...

So koga od teh kužnih procesuirali? Je kdo za deset ali 30 okuženih dobil smrtno kazen? NI!
Pa bi jo mogoče moral. Še posebej, če je vedel, da je okužen.

HappyPills ::

"Accountant Valentino Talluto given 24-year sentence after having sex with dozens of women he met online"
https://www.theguardian.com/world/2017/...
HIV-positive man jailed for two years for not warning his ...
https://www.mykawartha.com/news-story/5...

Evo še ena bolj sveža:
Man who 'recklessly' infected three women with HIV jailed for eight years
https://news.sky.com/story/man-who-reck...

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

HIV je bil prvic zaznan v SZ Afriki ze v 20-ih letih 20. stoletja. Tzv. "pacient nic" v ZDA je bil v resnici nekaj tisockrat oddaljen od nicle.

digitalcek ::

HappyPills je izjavil:

"Accountant Valentino Talluto given 24-year sentence after having sex with dozens of women he met online"
https://www.theguardian.com/world/2017/...
HIV-positive man jailed for two years for not warning his ...
https://www.mykawartha.com/news-story/5...

Evo še ena bolj sveža:
Man who 'recklessly' infected three women with HIV jailed for eight years
https://news.sky.com/story/man-who-reck...


1. Moj lajf ni iskanje linkov = vode na moj mlin. Tvoj lajf je očitno iskanje linkov...
2. Našel si cela dva primera, mogoče bi jih v enem tednu največ dvajset..
3. Gre za stotisoče okuženih s strani druge osebe, gre pa tudi za PRAKTIČNO NIČ smrtnih kazni, ali dolgoletnih zapornih kazni.
4. Pri Covidu ne more (ne bo moglo biti) bistveno drugače. Ni varijante...
Kdor bo okuževal, bo okuževal. Brez posledic.

Eden od dokazov:
So tistega edinega covid pozitivnega na letu Frankfurt-Zagreb, ki pa je v leteči krsti, imenovani letalo, okužil skoraj 20 potnikov, že ustrelili? Aha, niso.
Šel je v karanteno. Še v službo mu ni bilo treba it...

Pa tistega, ki je v maju okužil "pol" otoka Brača, tudi niso zaprli.. So pa zato zaprli cel otok!

Gagatronix ::

Da, ker se je zaprtje zadev izkazalo za ucinkovit ukrep za preprecevanje sirjenja visoko virulentne bolezni.

Ampak saj nam je vsem jasno, da tebi niso jasne niti osnove zivljenja v civilizirani druzbi.
««
4 / 10
»»