» »

Klopni meningoencefalitis

Klopni meningoencefalitis

1 2
3
4

gruntfürmich ::

robo125 je izjavil:

Jaz sem enkrat dobil en kup majhnih klopov na hlačah čisto spodaj. Po dobrem pregledu so bili mladi pajki. Očitno sem podrgnil ob gnezdo pajkov. Tudi to je možno.

Če je pomlad in gozd je klopov kar jih češ. Poleti malo manj...

jst pa sem lansko leto dejansko dobil cca 20 izredno malih klopov, ki sem jih opazil šele zvečer ko me je že začelo srbeti, in vsi so bili pripopani name. jih je moja žena kar s težavo odstranjevala, tako so še bili majhni.
ne vem pa če so takšni majhni klopi že lahko kužni...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

robo125 ::

Pri kolesarjenju po obali se za 20 minut uležem pod drevo v kampu Veli jože v Savudriji, pa začne nekaj lezti po roki. Klop. Pa sem šel brez počitka naprej...
Pa sem dobil klope že tudi januarja, ko je ponoči zmrzovalo. Ne vem, če je bilo vedno tako...pa to na takih točkah, ki so blizu mesta, kjer hodijo ljudje trimčkat. Koliko jih morajo šele lovci fasat...ponavadi, ko je ponoči zmrzovalo, jih ni bilo nič.

gruntfürmich ::

okoli gremičevja bo vedno veliko klopov. zdaj ne vem če bo to ravno v središču mesta, ampak na podeželju in v manjših krajih pa jih v živih mejah okoli hiš zna biti veliko.
drugače pa ja, pozimi načeloma ne dobivam klopov ko grem na jago. začnejo se spomladi in končajo jeseni. vmes pa jih praktično ne opažam.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

enemon ::

Tisti, ki hodite okrog po gozdovih - je še kaj klopov glede na precej toplo trenutno vreme?

Kapitan Jack ::

Baje je s tem cepivom tud loterija. Ti lahko pusti neprijetne posledice, ce gre kaj narobe.

dunda ::

enemon je izjavil:

Tisti, ki hodite okrog po gozdovih - je še kaj klopov glede na precej toplo trenutno vreme?

V družini smo jih nekaj imeli v zadnjih dveh tednih. Okolica Kamnika.
https://www.kacnje.eu

gruntfürmich ::

pa niti ni klopov kolikor sem malo hodil naokoli.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

buttcrack ::

Kapitan Jack je izjavil:

Baje je s tem cepivom tud loterija. Ti lahko pusti neprijetne posledice, ce gre kaj narobe.

baje obstaja ena povezava med cepljenjem proti KME in da te kmalu za tem povozi avtobus, naj bi se zgodilo enmu indijcu.

gruntfürmich ::

Kapitan Jack je izjavil:

Baje je s tem cepivom tud loterija. Ti lahko pusti neprijetne posledice, ce gre kaj narobe.

tebi je že samo rojstvo pustilo nepopravljivo škodo na možganih, pa že vedno živiš...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

koyotee ::

:)):)):))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ganon ::

Kapitan Jack je izjavil:

Baje je s tem cepivom tud loterija. Ti lahko pusti neprijetne posledice, ce gre kaj narobe.


Grozljivi stranski učinki, moj sosed se je teden dni po cepljenju spremenil v klopa.

Kapitan Jack ::

Ganon je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Baje je s tem cepivom tud loterija. Ti lahko pusti neprijetne posledice, ce gre kaj narobe.


Grozljivi stranski učinki, moj sosed se je teden dni po cepljenju spremenil v klopa.

Nisem mislil na taksne ucinke. Baje so nekateri doziveli podobno kot bi res fasali to bolezen.

velikBrokoli ::

Kapitan Jack je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kapitan Jack je izjavil:

Baje je s tem cepivom tud loterija. Ti lahko pusti neprijetne posledice, ce gre kaj narobe.


Grozljivi stranski učinki, moj sosed se je teden dni po cepljenju spremenil v klopa.

Nisem mislil na taksne ucinke. Baje so nekateri doziveli podobno kot bi res fasali to bolezen.


Saj vsi vemo, da prav veliko res nisi mislil.

gruntfürmich ::

mislim da itq dobiš oslabljene viruse.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Kapitan Jack ::

gruntfürmich je izjavil:

mislim da itq dobiš oslabljene viruse.

Torej aktivne viruse?

gruntfürmich ::

ne vem, pozanimaj se.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

enemon ::

Kako je letos kaj s klopi? Zadnjič sem sicer bral, da je okužb nekaj manj kot pretekla leta, a se mi zdi, da je klopov kar dosti...

DamijanD ::

Rečeno je bilo, da je klopov manj, ker je bila tolk deževna pomlad. Sam neke razlike nisem opazil

enemon ::

Na NIJZ sem sicer zasledil, da je letos do 23.6. sedem ljudi zbolelo za klopnim meningoencefalitisom.

OutOfTheBox ::

Če si dost po gozdu / travnikih se je smiselno cepit.

Kapitan Jack ::

OutOfTheBox je izjavil:

Če si dost po gozdu / travnikih se je smiselno cepit.

Jeba so stranski ucinki.

bozicek ::

Se večja jeba če ga pa fašeš
Darila letos samo za poredne

Kapitan Jack ::

bozicek je izjavil:

Se večja jeba če ga pa fašeš

Enako je blo s korono.

enemon ::

Pa ima zdaj smisel se it cepit? Baje da je cela jeba, če fašeš okuženega klopa potem se pa še cepiš? Čez zimo se nikoli ne spomnim, pol spomladi in poleti sem pa že pozen.

Kapitan Jack je izjavil:

bozicek je izjavil:

Se večja jeba če ga pa fašeš

Enako je blo s korono.


Uf, korona pa klopni meningitis sta pa čisto različna nivoja resnosti bolezni. Tale meninigitis je res velika jeba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

OutOfTheBox ::

Drži. Najbolje se je cepit nekje konec zime, ker potrebuješ več odmerkov v določenem razmaku preden dobiš polno zaščito.

Če hodiš po gozdu oz travi se vedno preglej (ali nosi dolge hlace). Je pa res da letos tudi sam opažam manj klopov kot lani.

Zgodovina sprememb…

enemon ::

Nekje sem zasledil, da je precej primerov asimptomatskih, zanimivo.

enemon ::

Tisti, ki živite v endemičnih pokrajinah (Koroška, Gorenjska, Osrednjeslovenska, Notranjska) ste vsi cepljeni?

Olajuwon ::

Kapitan Jack je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

Če si dost po gozdu / travnikih se je smiselno cepit.

Jeba so stranski ucinki.



Jaz sem se cepil. 0 stranskih učinkov.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

dunda ::

Jebenti, jaz sem letos imel že xx klopov. No, saj tudi prejšnja. Nekako se mi zdi, da jih staknem podobno število.
Jaz bi se cepil (mislim, da so se ostali v družini vsi), ampak sem tega vraga prebolel in naj bi bil sedaj "pokrit".
In lahko potrdim, da je zadeva hudičevo zajebana. Od sošolca oče je celo umrl.
https://www.kacnje.eu

PacificBlue ::

enemon je izjavil:

Tisti, ki živite v endemičnih pokrajinah (Koroška, Gorenjska, Osrednjeslovenska, Notranjska) ste vsi cepljeni?


Nisem cepljen, pa tudi nismo vsi.
Veliko klopov sem ze fasal, ker zivim pa se velik gibam v naravi. Samo letos 4. Pa se mi tudi zdi, da je letos jih več kot prejsna leta.

koyotee ::

PacificBlue je izjavil:

enemon je izjavil:

Tisti, ki živite v endemičnih pokrajinah (Koroška, Gorenjska, Osrednjeslovenska, Notranjska) ste vsi cepljeni?


Nisem cepljen, pa tudi nismo vsi.
Veliko klopov sem ze fasal, ker zivim pa se velik gibam v naravi. Samo letos 4. Pa se mi tudi zdi, da je letos jih več kot prejsna leta.


Nimaš pojma, https://www.rtvslo.si/okolje/v-slovensk...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

PacificBlue ::

koyotee je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

enemon je izjavil:

Tisti, ki živite v endemičnih pokrajinah (Koroška, Gorenjska, Osrednjeslovenska, Notranjska) ste vsi cepljeni?


Nisem cepljen, pa tudi nismo vsi.
Veliko klopov sem ze fasal, ker zivim pa se velik gibam v naravi. Samo letos 4. Pa se mi tudi zdi, da je letos jih več kot prejsna leta.


Nimaš pojma, https://www.rtvslo.si/okolje/v-slovensk...


Poglej, ta clanek sem prebral ze pred casom..Samo povem svojo osebno izkusnjo. Res pa da ne hodim npr na Dolenjsko=)

Orias ::

Mene so že aprila našli klopi letos. Drugače sem pa magnet za klope. Letos mislim, da je klopov več kot prejšna leta. Pred dnevi sem šel v gozd pogledat za gobe in sem na koncu našel 3 klope na sebi. KME nisem nikoli imel. Se pa že nekaj let borim z boreliozo (2.stadij). Meni se nikoli na mestu pika ni pojavil tisti "flek", ki se širi. Potem te pa na lepem presenetijo simptomi borelioze (bolečine v sklepih, ki se selijo iz enega sklepa na drugi, mravljinčenje obraznih mišic in okončin, glavoboli). Ti simptomi ponavadi izginejo v nekaj tednih in se potem ponavljajo in to najraje v nočnem času :( :(.

Tak, da vsem priporočam, da se gredo 1x na leto testirati za boreliozo (pripada iz zdravstvenega zavarovanja), sploh tiste, ki imajo pogosto klope. Ker v prvem stadiju, je borelioza lepo ozdravljiva, ker je bolezen še prisotna v krvnem obtoku. Ko pa le ta pride do sklepov, živčevja je pa zdravljenje bolj zahtevno in tudi ni tako učinkovito, saj se kljub zdravljenju z antibiotiki borelija pritaji in se sčasoma ponovno pojavijo simptomi.

BlackHole ::

robo125 je izjavil:

Pri kolesarjenju po obali se za 20 minut uležem pod drevo v kampu Veli jože v Savudriji, pa začne nekaj lezti po roki. Klop. Pa sem šel brez počitka naprej...
Pa sem dobil klope že tudi januarja, ko je ponoči zmrzovalo. Ne vem, če je bilo vedno tako...pa to na takih točkah, ki so blizu mesta, kjer hodijo ljudje trimčkat. Koliko jih morajo šele lovci fasat...ponavadi, ko je ponoči zmrzovalo, jih ni bilo nič.


Predlagam, da si pogledaš kakšen je klop. Ni vsak pajek klop. :)

enemon je izjavil:

Pa ima zdaj smisel se it cepit? Baje da je cela jeba, če fašeš okuženega klopa potem se pa še cepiš? Čez zimo se nikoli ne spomnim, pol spomladi in poleti sem pa že pozen.

Kapitan Jack je izjavil:

bozicek je izjavil:

Se večja jeba če ga pa fašeš

Enako je blo s korono.


Uf, korona pa klopni meningitis sta pa čisto različna nivoja resnosti bolezni. Tale meninigitis je res velika jeba.

Saj korona tud. Največ umrlih takoj po kugi. Baje, tak se je pisalo po vseh main stream medijih.
LP Marko

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Orias je izjavil:

Tak, da vsem priporočam, da se gredo 1x na leto testirati za boreliozo (pripada iz zdravstvenega zavarovanja), sploh tiste, ki imajo pogosto klope.

jst sem to omenil svoji zdravnici, pa me je gledala kot da sem iz vesolja, kot da gre to iz njenega žepa in da si nevem kaj zmišljujem...;(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PacificBlue ::

Mal pojamri, da te sklepi bolijo pa te skrbi:)

Orias ::

To je čist odvisno od zdravnika. Sam zatežit je treba. Meni je to prvič zdravnik, ko sem bil prvič v bolnici na infekcijski kliniki zaradi borelioze omenil, da ti pripada 1x na leto testiranje za boreliozo. Ko te že 1x trga v sklepih zaradi bolerije, je že borelija razširjena izven krvnega obtoka si že v kalupu za dolgotrajno "zdravljenje".

Se mi pa smešno zdi, ko slišim da nekateri gredo h zdravniku ali celo na urgenco ko imajo klopa :D:D. Še tak dobro, da jim 1 teden bolniške potem ne pripada :D:D. "Puljenje" klopov bi moralo biti del izobraževanje prve pomoči :D:D:D

BlackHole ::

V življenju sem si z nohti izvlekel že sigurno vsaj 100 klopov. Še nikoli nobenega problema.
LP Marko

Likalnik ::

Tudi jaz še nisem cepljen...tako kot je nekdo zgoraj napisal...vsakič se poleti spomnem, da bi se moral...ampak trenutno ni pravi čas....pozimi pa kar pozabim na to.
letos sem že imel klopa....res, da je bil zelo majhen ampak vseeno.
veliko sem v naravi....res pa je, da se vedno, ko pridem iz gozda grem takoj stuširati...na ta način vsaj kakšnega potencialnega kandidata vsaj splaknem iz mene....

Groot ::

BlackHole je izjavil:

V življenju sem si z nohti izvlekel že sigurno vsaj 100 klopov. Še nikoli nobenega problema.


Saj ne rabiš 100 klopov, ampak rabiš samo enega okuženega. Si imel do sedaj pač srečo da do tega še ni prišlo in upam da bo tako tudi ostalo. Ampak realno gledano je pa klopni meningoencefalitis ena izmed težjih bolezni, ki pa ima zelo zelo lahko rešitev za preprečevanje negativnih posledic. Zato je za tiste, ki so več v gozdu, precej nesmiselno da se ne cepijo.

CrustyDOD ::

Kako je letos ne bi znal reči, ker sem malo manj v hribih, več na kolesu..

Lansko leto je bilo pa polno klopov.. Sva šla v hribe in višinskem pasu 50m, ko sva šla gor sem z nog pobral dol 12 klopov, vsi še pridni lezli po meni. Na poti dol, ko sva prišla v ta pas je bilo še ekstra 8 klopov pobranih.. Edino eden mi je uspel uiti in sem ga našel presesanega nase, ko sva prišla nazaj. Sam redno spremljam tudi med hojo ali kakšen klop leze po meni, vzame par sekund. Praksa od malih nog, ko sem bil vedno v gmajni, živim pa v delu gorenjske, kjer je znano da je velik delež klopov okuženih z KME. Moji (city girl, nikol klopa mela, boji se jih kot kuge) nikol ni blo jasno zakaj takoj, ko pridem domov iz gmajne in grem pod tuš se pregledam. Ker baje to vzame ful časa in ali ni bolj enostavno se cepit? Ampak za borelijo ni cepiva.. Sedaj počne isto kot jest vsakič ko pride iz gmajne, 30 sekund pa se pregledaš.. Najboljše cepivo.. Spemlaj med hojo in po..

Sem se pa šele letos prvič cepil za KME, skoraj vsako leto imel vsaj 4 klope.. Zakaj? Well.. just in case, getting older I guess.. Drugače pa nobenih posledic od cepiva do sedaj, tudi pri mestu pika me ni nič bolelo.. Moja je pa mal vročine dobila prvi dan..

fulk ::

Sicer obstajajo tudi repelenti, ki so izredno učinkoviti.

CrustyDOD ::

fulk je izjavil:

Sicer obstajajo tudi repelenti, ki so izredno učinkoviti.

Bi si mislu ja, našprican in stestirano vse kar je na trgu ampak klopi in komarji imajo mene osebno za magneta ;) V tem primeru je moja šla pred mano pa ni nobenga klopa pobasala.. Da ne povem kako je z komarji.. Sprobano vse kar je na voljo na slo trgu za zaščito v obeh primerih ampak pri meni je no go.. Go figure.. They like me :) Not sure if I share the same felling :D

PacificBlue ::

Ljudje, ki imajo slabse prehranjevalne navade oziroma jedo bolj procesirano hrano bolj privabljajo komarje.

Sam sem vegetarijanec pa me zelo redko piči komar. Pa še to ponavadi verjetno potem ko spijem kaksno pivo:/.

CrustyDOD ::

PacificBlue je izjavil:

Ljudje, ki imajo slabse prehranjevalne navade oziroma jedo bolj procesirano hrano bolj privabljajo komarje.

Sam sem vegetarijanec pa me zelo redko piči komar. Pa še to ponavadi verjetno potem ko spijem kaksno pivo:/.

Hvala za info, jem predvsem zelenjavo iz svojega vrta, meso konzumiram cca enkrat tedensko.. Po pivo se pa strinjam ja, takrat si pa ekstra privlačen..

Alien123 ::

PacificBlue je izjavil:

Ljudje, ki imajo slabse prehranjevalne navade oziroma jedo bolj procesirano hrano bolj privabljajo komarje.

Sam sem vegetarijanec pa me zelo redko piči komar. Pa še to ponavadi verjetno potem ko spijem kaksno pivo:/.


Ja seveda.. Si slabokrven, zato te ne napadajo. Kolegica je vegetarijanka, pa jo skoz pikajo.
Je pa res, da v življenju nisem imel klopa.

energetik ::

Če ne zahajaš v gozd in po neurejenih poteh, ja, potem jih verjetno ne dobiš...

Če pa redno hodiš v naravo, ga fašeš skoraj na vsakem izletu, vsaj da leze po hlačah. Tudi januarja letos mi je lezel eden. Cepil sem se že cca. 10 let nazaj, sedaj samo še obnavljam na 5 let. Ni vredno tveganja, te zverine so povsod.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

PacificBlue ::

Alien123 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Ljudje, ki imajo slabse prehranjevalne navade oziroma jedo bolj procesirano hrano bolj privabljajo komarje.

Sam sem vegetarijanec pa me zelo redko piči komar. Pa še to ponavadi verjetno potem ko spijem kaksno pivo:/.


Ja seveda.. Si slabokrven, zato te ne napadajo. Kolegica je vegetarijanka, pa jo skoz pikajo.
Je pa res, da v življenju nisem imel klopa.


Metabolizem oz hitrost presnove v telesu in oddajanje spexificnih vonjev privablja komarje. Ni odvisno od krvi. Če jes bolj slano, pekoče si pravi magnet za komarje. Pa tudi velikost telesa oz oddajanje toplote in co2. Zato komarji tako radi gredo tud nad nosecnice.

gruntfürmich ::

jaz sem že velikokrat dobil klopa šele naslednji dan, ko sem se že stuširal, pregledal, zamenjal cote...
po mojem v avtu pade dol in potem ti drug dan zleze po nogi gor.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DamijanD ::

Jaz pa sumim, da kje na glavi na kakem lasku počaka.
energetik: važno je tudi kje se giblješ. Imaš področja, kjer klopi praktično ne prenašajo bolezni in tudi ekstreme kot je Gorenjska, kjer je obratna situacija
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cepljenje-delodajalec

Oddelek: Loža
202603 (1602) koli99
»

Cepljenje

Oddelek: Loža
359195 (2880) tikitoki
»

Pik žuželke

Oddelek: Loža
216241 (5531) [D]emon
»

Koliko klopov je okuženih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5820204 (17622) mirage

Več podobnih tem