» »

Plačevanje položnic

Plačevanje položnic

«
1
2

mm743312 ::

Ali se da položnico plačati z internetnim bančništvom in kako?
Lp.
  • zaklenil: bluefish ()

Furbo ::

Resno? To je vsa fora internetnega bančništva.

Na telefon daš aplikacijo od banke in slikaš qr kodo na položnici ali pa pretipkaš zadeve v spletno banko. Išči UPN
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mtosev ::

Seveda. Jaz jih prek bankaneta placam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

harvey ::

mm743312 je izjavil:

Ali se da položnico plačati z internetnim bančništvom in kako?
Lp.

Vsi domači ponudniki NKBM, NLB, ABanka.. imajo namenske mobilne aplikacije in z lahko plačaš tako da poskeniraš QR kodo na položnici in se ti izpiše plačilni nalog. Druga varianta je spletni dostop, kjer enostavno izpolniš UPN plačilni nalog in to je to.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

fikus_ ::

mm.... , mislim, da imajo vse "domače" banke aplikacijo za telefon s katero skeniraš QR na UPN in plačaš. Za podrobnosti se obrni na svojo banko.

Ladjar ::

(položnice) Ena izmed največjih "nateg" človeštva...
Za izgube, plačevanje...,se vse vedno bolj poenostavlja, za zaslužek, za pridobivanje dobrin se pa vse bolj komplicira in onemogoča.

Ales ::

Meni plačujejo s položnicami in jaz plačujem s položnicami, ne vem v čem je problem.

Ladjar ::

Morda pa ne veste, ker vam še nihče ni povedal pa jaz tudi ne, sami pa niste odkrili.
Ste že plačali tisto položnico, da bi vam povedali oz. odkrili v čem je problem?

val46 ::

Ma kaj spet "blodiš" Ladjar? Resno, v vsaki drugi temi ko kaj napišeš mi oprosti, ma ni jasno pol k. nič, kaj si sploh hotu povedat. Pa najbrž nism edini.

Ladjar ::

Pa zakaj me "zmerjaš" val46?, pa ne morem za vsakega posebej vedno vse napisat in obrazložit. Povedal sem dejstvo nisem pa pač povedal podrobnosti zakaj vidim to kot dejstvo. Omenjate-omenjaš druge teme, kjer pa sem v nekaterih zelo eksakten ampak večkrat ni v njih vse napisano, da bi razumel v sekundi. V šoli se tudi niste podrobnosti naučil in razumel v sekundah, no morda katere že ampak večine pa ne. In ko nekdo zapiše obširne tekste si je treba vzeti čas in premislek ob branju le teh, da se jih morda da razumeti in ne na prvo žogo "ozmerjati" pisca, da ne ve o čem govori. Tako tam tako tukaj. Mislim, da ni teme, da da bi nekaj omenil ali razlagal ali trdil brez, da bi zato v samih mislih in ozadju imel nekaj kar zagovarja njihovo tezo in konstrukt.

Lej sorry meni je žal, da vi-ti to tako vidiš in da se ne razumemo.

Ales ::

Če v tem času in približno toliko stavkih, kot si jih porabil za pregovarjanje zgoraj, nisi zmogel razložiti niti svoje okvirne ideje o "položnicah", potem ta ideja najverjetneje ni vredna opisovanja ali pa je nisi zmožen opisati.

Čisto iskreno povedano, tisti prvi stavki o "položnicah" zgledajo zelo zmedeno. To, da jih nočeš ali ne znaš razložiti, ne zgleda nič bolje. Vsekakor pa ne sodi v temo, kjer nekdo sprašuje o praktični rabi spletnega bančništva. Malo pomisli še na druge, no.

IL_DIAVOLO ::

mm743312 je izjavil:

Ali se da položnico plačati z internetnim bančništvom in kako?
Lp.


Se marsikaj drugega se da. Elektronska oblika bančnega izpiska, kontrola financ, funkcija "nakazi mi" etc...

Na svoji banki si zrihtaj paket ki ti ustreza in si aktiviraj spletni račun v spletni banki.

Ce te zanima kaj specifičnega me rufni na ZS.

Horas ::

mm743312 je izjavil:

Ali se da položnico plačati z internetnim bančništvom in kako?
Lp.


pojdi na svojo banko in ti bojo tam vse razložli in ti pomagali naložit aplikacijo na telefon ali doma na pc.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Ladjar ::

Ales je izjavil:

Če v tem času in približno toliko stavkih, kot si jih porabil za pregovarjanje zgoraj, nisi zmogel razložiti niti svoje okvirne ideje o "položnicah", potem ta ideja najverjetneje ni vredna opisovanja ali pa je nisi zmožen opisati.

Čisto iskreno povedano, tisti prvi stavki o "položnicah" zgledajo zelo zmedeno. To, da jih nočeš ali ne znaš razložiti, ne zgleda nič bolje. Vsekakor pa ne sodi v temo, kjer nekdo sprašuje o praktični rabi spletnega bančništva. Malo pomisli še na druge, no.


Sam naslov teme je napisan splošno in mislim, da ne vi in še kdo drug s tega foruma ni ravno kompetenten, da soli pamet okrog tega, kaj spada v temo in kaj ne, če pa sami še prevečkrat počnete ravno to kar meni očitate.
Se pa delno strinjam z vami in najbolj uvidevno ter fer je, da se piše na točno določeno temo in samo vprašanje ali polemiko.
Bi pa dejal za vas, ker so mi vaša stališča in "diagnoze" znane že iz drugih tem, da znate druge "karati" o tem kar sami zelo radi počnete in tudi vi niste uvidevni plus tega, da opažam zelo na veliko, da na forumu svoje retorične sposobnosti naslavljate s ti in ne vi iz kar tudi jaz sklepam za vas, da ste morda v živo v življenju do drugih, ki jih osebno ne poznate spoštljivi, uvidevni in jih vikate med tem, ko ste na forumu, kjer pišejo lahko te isti ljudje do njih neolikani in jih tikate, kot da ste skupaj kot se reče "krave pasli", ker ste pač skriti za nadimkom in ekranom in vam ni treba kazati pravega obraza. Dejal bi pa, da ga ravno s tem pokažete.
Kar se tiče glede omenjenih položnic sem izrazil svoje mnenje nisem vam pa dolžan obrazlage le tega, sploh, če si morda iz mojih prejšnjih omemb srečanj z vami v drugih temah niti ne želim.
Sicer za primer vam lahko tudi rečem, kako nespametno se morda sliši, da bi nek odvetnik dejal neko svoje kratko mnenje na določeno zadevo vi bi mu pa zabrusili, da če ne pove več in če ni povedal več verjetno sploh njegovo mnenje ni vredno nič ali pa ni zmožen svojega mnenja sploh obrazložiti.
In ponovno vse to še preden bi vas on vzel za stranko in bi vi plačali tisto uro obrazložitve njegovega pravnega nasveta ali plačali POLOŽNICO za to.
Sicer se pa opravičujem tistemu, ki je odprl temo za besedičenje v vašem in mojem imenu ali nadimku, ker sva-smo tokrat vsi že nekako izven teme ponovno in upam, da je dobil odgovore, ki jih je iskal.

val46 ::

Hehehe, spet ena cela A1 stran papirja, napisanega pa nič. Sorry Ladjar, ampak forum ni namenjen branju "celodnevnih" prispevkov. Za tisto raje vzamem kako dobro knjigo, ne pa 5 min časa na internetu. In kot je Aleš napisal, še vedno razen tebe(oz VAS, da ne bo zamere), nihče nič ne ve o teh tvojih "skrivnostnih" plačevanjih položnic, al karkoli si/STE želel/i povedat v prvem prispevku.

Ladjar ::

val46 je izjavil:

Hehehe, spet ena cela A1 stran papirja, napisanega pa nič. Sorry Ladjar, ampak forum ni namenjen branju "celodnevnih" prispevkov. Za tisto raje vzamem kako dobro knjigo, ne pa 5 min časa na internetu. In kot je Aleš napisal, še vedno razen tebe(oz VAS, da ne bo zamere), nihče nič ne ve o teh tvojih "skrivnostnih" plačevanjih položnic, al karkoli si/STE želel/i povedat v prvem prispevku.


Še jaz eheheh ;)
Vidite, ker si samo za knjigo vzamete čas za forum oz. internet pa le 5 minut je potem dokaj jasno, da ne razumete kakih zadev ali kaj bi morda bilo za njimi in vam podobni "časovniki" in knjižni "molji" prav tako. In brez strahu ne gojim nobene zamere do vas, sploh ste me pa še malo omehčal z vašo spoštljivo retoriko, ki je na internetu na splošno resnično šibka na mnogih področjih.
O mojih kot ste dejal "skrivnostnih" plačevanjih položnic pa ne vem jaz, kako vi veste, da nihče nič ne ve, če že drug ne ve sem jaz tisti , ki bi lahko morda kaj več vedel o tem.
Za konec pa še to, no vsaj upam, da je konec glede tega, če pa ni pa morda kaka nova tema na to ampak se "bojim", da nikjer ne piše da tudi v tisti ne bi bil skrivnosten in vas na magistrski način "vozil" okrog istega jezera.
No za konec: Predlagam, da si pa morda le kdaj vzamete čas za kako temo, ki jo po vaše napišem za celo stran papirja in da tega ne zavržete kar tako brez poprej sledljivega
prečitanja in pomisleka. Morda, morda, morda pa le kdaj več ali pa nekaj novega izveste, kot pa sicer piše v knjigi, ki je že napisana in ne zna ter ne zmore odgovoriti kot jaz, ki sem v tem pogledu živa knjiga.
Lepo in zdravi bodite

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

reeves ::

Ladjar je izjavil:

(položnice) Ena izmed največjih "nateg" človeštva...
Za izgube, plačevanje...,se vse vedno bolj poenostavlja, za zaslužek, za pridobivanje dobrin se pa vse bolj komplicira in onemogoča.

In zato obstajajo tudi alternative. E-račun, trajnik, račun po e-mailu. Še vsi svetujejo, da se preneha s položnicami. Pa še manj provizije je.

Ladjar je izjavil:

Bi pa dejal za vas, ker so mi vaša stališča in "diagnoze" znane že iz drugih tem, da znate druge "karati" o tem kar sami zelo radi počnete in tudi vi niste uvidevni plus tega, da opažam zelo na veliko, da na forumu svoje retorične sposobnosti naslavljate s ti in ne vi iz kar tudi jaz sklepam za vas, da ste morda v živo v življenju do drugih, ki jih osebno ne poznate spoštljivi, uvidevni in jih vikate med tem, ko ste na forumu, kjer pišejo lahko te isti ljudje do njih neolikani in jih tikate, kot da ste skupaj kot se reče "krave pasli", ker ste pač skriti za nadimkom in ekranom in vam ni treba kazati pravega obraza.

Na forumih se praviloma tikamo vsi. Ne gre za nikakršno nespoštovanje. Ne bodi užaljen.

Berem članke o kvantni mehaniki v angleščini in so mi lažje razumljivi, kot tvoji posti.
Brez zamere, ampak tvoj zgornji citat je napisan v enem samem stavku. Rabim pol ure, da dešifriram vse vejice in narekovaje.
Ni problem, če veliko pišeš...kdor bo bral bo, kdor ne, pač ne. Ampak vsaj malo oblikuj besedilo, da bo lažje berljivo.

Ladjar ::

Prav @reeves VSE NA ZLATEM PLADNJU

WizzardOfOZ ::

reeves je izjavil:

In zato obstajajo tudi alternative. E-račun, trajnik, račun po e-mailu. Še vsi svetujejo, da se preneha s položnicami. Pa še manj provizije je.

Trajnik je trganje fiksnega vnaprej določenega zneska iz tvojega računa. Zastarela stvar. Že nekaj časa nazaj je trajnik zamenjala storitev Direktna Bremenitev, kjer firma sporoči tebi in banki, koliko ti mora banka vzet iz računa.

val46 ::

Ladjar je izjavil:

val46 je izjavil:

Hehehe, spet ena cela A1 stran papirja, napisanega pa nič. Sorry Ladjar, ampak forum ni namenjen branju "celodnevnih" prispevkov. Za tisto raje vzamem kako dobro knjigo, ne pa 5 min časa na internetu. In kot je Aleš napisal, še vedno razen tebe(oz VAS, da ne bo zamere), nihče nič ne ve o teh tvojih "skrivnostnih" plačevanjih položnic, al karkoli si/STE želel/i povedat v prvem prispevku.


Še jaz eheheh ;)
Vidite, ker si samo za knjigo vzamete čas za forum oz. internet pa le 5 minut je potem dokaj jasno, da ne razumete kakih zadev ali kaj bi morda bilo za njimi in vam podobni "časovniki" in knjižni "molji" prav tako. In brez strahu ne gojim nobene zamere do vas, sploh ste me pa še malo omehčal z vašo spoštljivo retoriko, ki je na internetu na splošno resnično šibka na mnogih področjih.
O mojih kot ste dejal "skrivnostnih" plačevanjih položnic pa ne vem jaz, kako vi veste, da nihče nič ne ve, če že drug ne ve sem jaz tisti , ki bi lahko morda kaj več vedel o tem.
Za konec pa še to, no vsaj upam, da je konec glede tega, če pa ni pa morda kaka nova tema na to ampak se "bojim", da nikjer ne piše da tudi v tisti ne bi bil skrivnosten in vas na magistrski način "vozil" okrog istega jezera.
No za konec: Predlagam, da si pa morda le kdaj vzamete čas za kako temo, ki jo po vaše napišem za celo stran papirja in da tega ne zavržete kar tako brez poprej sledljivega
prečitanja in pomisleka. Morda, morda, morda pa le kdaj več ali pa nekaj novega izveste, kot pa sicer piše v knjigi, ki je že napisana in ne zna ter ne zmore odgovoriti kot jaz, ki sem v tem pogledu živa knjiga.
Lepo in zdravi bodite

Vsaka čast Ladjar. Knjiga naj ne bi znala odgovoriti na moja vprašanja, ti/vi pa ja, ker si/ste živa knjiga? In kje je kakšen vaš odgovor na to določeno temo potem? Samo neko ovinkarjenje, nakladanje in filozofiranje, konkretnega pa nič. Al sem jaz res tak butec, da iz vsega napisanega ne znam razbrati, kar si/ste želeli povedati?

gruntfürmich ::

val46 je izjavil:

Ma kaj spet "blodiš" Ladjar? Resno, v vsaki drugi temi ko kaj napišeš mi oprosti, ma ni jasno pol k. nič, kaj si sploh hotu povedat. Pa najbrž nism edini.

ladjar je bolnik ki misli da bo živel na zemlji kot kralj. ampak v resnici ga boli to, ker nobeden ne deli svojih dobrin z njim, ker zastonjkarjev in lenuhov pač nobeden ne mara...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

Zdej pa že mene zanima, zakaj so ravno položnice tako zlo... Bi obrazložil? Tako na kratko, dva stavka, da si potem sami poiščemo temo. Pa kaj je alternativa? Včasih so neki inkasanti hodli, al kako že?

Ladjar ::

val46 je izjavil:

Ladjar je izjavil:

val46 je izjavil:

Hehehe, spet ena cela A1 stran papirja, napisanega pa nič. Sorry Ladjar, ampak forum ni namenjen branju "celodnevnih" prispevkov. Za tisto raje vzamem kako dobro knjigo, ne pa 5 min časa na internetu. In kot je Aleš napisal, še vedno razen tebe(oz VAS, da ne bo zamere), nihče nič ne ve o teh tvojih "skrivnostnih" plačevanjih položnic, al karkoli si/STE želel/i povedat v prvem prispevku.


Še jaz eheheh ;)
Vidite, ker si samo za knjigo vzamete čas za forum oz. internet pa le 5 minut je potem dokaj jasno, da ne razumete kakih zadev ali kaj bi morda bilo za njimi in vam podobni "časovniki" in knjižni "molji" prav tako. In brez strahu ne gojim nobene zamere do vas, sploh ste me pa še malo omehčal z vašo spoštljivo retoriko, ki je na internetu na splošno resnično šibka na mnogih področjih.
O mojih kot ste dejal "skrivnostnih" plačevanjih položnic pa ne vem jaz, kako vi veste, da nihče nič ne ve, če že drug ne ve sem jaz tisti , ki bi lahko morda kaj več vedel o tem.
Za konec pa še to, no vsaj upam, da je konec glede tega, če pa ni pa morda kaka nova tema na to ampak se "bojim", da nikjer ne piše da tudi v tisti ne bi bil skrivnosten in vas na magistrski način "vozil" okrog istega jezera.
No za konec: Predlagam, da si pa morda le kdaj vzamete čas za kako temo, ki jo po vaše napišem za celo stran papirja in da tega ne zavržete kar tako brez poprej sledljivega
prečitanja in pomisleka. Morda, morda, morda pa le kdaj več ali pa nekaj novega izveste, kot pa sicer piše v knjigi, ki je že napisana in ne zna ter ne zmore odgovoriti kot jaz, ki sem v tem pogledu živa knjiga.
Lepo in zdravi bodite

Vsaka čast Ladjar. Knjiga naj ne bi znala odgovoriti na moja vprašanja, ti/vi pa ja, ker si/ste živa knjiga? In kje je kakšen vaš odgovor na to določeno temo potem? Samo neko ovinkarjenje, nakladanje in filozofiranje, konkretnega pa nič. Al sem jaz res tak butec, da iz vsega napisanega ne znam razbrati, kar si/ste želeli povedati?


Morda bi lahko zavili v knjižnici še do drugih polic s knjigami in ne vedno ostali samo pri pravljicah pa boste videli, da obstajajo tudi filozofske. In če se mate za nekoga, ki razume čisto vse kar je kdo kdaj napisal ste res en genij.

gruntfürmich je izjavil:

val46 je izjavil:

Ma kaj spet "blodiš" Ladjar? Resno, v vsaki drugi temi ko kaj napišeš mi oprosti, ma ni jasno pol k. nič, kaj si sploh hotu povedat. Pa najbrž nism edini.

ladjar je bolnik ki misli da bo živel na zemlji kot kralj. ampak v resnici ga boli to, ker nobeden ne deli svojih dobrin z njim, ker zastonjkarjev in lenuhov pač nobeden ne mara...


Tebi in podobni so odraz bolane družbe, ki jo moramo zaradi takih živet. Pokvarjenci in žaljivci da vam ni para

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

Badwolff ::

Ladjar je izjavil:


Tebi in podobni so odraz bolane družbe, ki jo moramo zaradi takih živet. Pokvarjenci in žaljivci da vam ni para


Ne boš povedal, kaj je narobe s položnicami, zakaj so tako slab način plačevanja?
Katere položnice sploh misliš? Plačevanje elektrike ali zapufanje in plačevanje na obroke? Eno z drugim najbržnima veze in za to krivit položnice je smešno.

Ladjar ::

Badwolff je izjavil:

Zdej pa že mene zanima, zakaj so ravno položnice tako zlo... Bi obrazložil? Tako na kratko, dva stavka, da si potem sami poiščemo temo. Pa kaj je alternativa? Včasih so neki inkasanti hodli, al kako že?


DOLG-dolgovi (PUF) so in je zvitost človeške domišljije nad drugim človekom in sam dolg v sami realnosti NE OBSTAJA. Zaradi dolga, ker se ga je vzelo kot realnost in nekaj kar je oprijemljivo je velik del sveta (ljudi) v njem in ima težave vsak dan v mnogih zadevah v svojem življenju. Saj je dolg kot tak nevidna veriga, na kateri si sam s svojim verovanjem vanj in ga zato tudi odplačuješ. V resnici DOLGA ni ampak je le namišljen konstrukt. POLOŽNICE so pa ena izmed vej tega DOLGA.
V sami eksistenci (obstoju) včeraj in jutri ne obstaja ampak samo tukaj in sedaj. Zato denimo v živalskem svetu žival reagira vedno in povsod samo na podlagi sedanjosti in preteklih izkušenj ne obstaja pa nekaj, kar SPLOH NE OBSTAJA, kot je to DOLG pri človeku, da bi jo "žrlo" in obremenjevalo lahko vsak dan znova in za leta v naprej.
Človek se zaradi dolga lahko obremenjuje še in še pa tega v resnici ni nikjer drugje kot samo v njegovi glavi in na papirju, ki pa z samo resnično stvarnostjo in realnostjo življenja nima nič. Ni niti blizu narave, niti blizu rastline, blizu živali, blizu človeka ali naravnega okolja. Je samo kot povedano namišljen konstrukt za držanje človeka v nekem pogojenem odnosu. Sedaj je skoraj da dvakrat obrazloženo v tem zapisu zakaj je POLOŽNICA nateg in če tega ne razumete smo zaključili kot v drugih temah, kjer pač ne razumejo zapisanega in pljuvajo po meni.

Utk ::

Se pravi, bi morali plačevat za vsak liter vode posebej sproti?

Badwolff ::

Kot filozofski pristop ok, ajde.
Kot življenjski princip seveda, bolje se je ne zadolževati.
Kot praktični pristop za večino žal ne deluje. Razen če se seveda odpoveš vsaj lastnemu stanovanju do penzije recimo.
Da te pa moti sam mehanizem položnice kot sredstva za plačevanje mesečnih stroškov pa...

Ladjar ::

@Utk
O joj resnično me je groza kako je večina tukaj ali pa se samo tako kaže, v nekem črnem SNU.
Pa zakaj bi ti vodo plačeval komu SPLOH? Pa kdo od bilo katerih ljudi je to VODO rodil ali prinesel na svet, da jo ima pravico drugemu zaračunavati in od njega zahtevati plačilo zanjo. Zaradi takih temnih verovanj se potem znani direktorji na pozicijah eden je bil zelo znan po medijih kar odločil, da reče, da voda sploh ni človekova pravica in če je takih verovanj veliko se na koncu lahko sprejme, da pa sploh nimaš pravice piti in to ti odredi nekdo, ki se je prav tako kot vi rodil gol in bos in nič drugačen.

Badwolff je izjavil:

Kot filozofski pristop ok, ajde.
Kot življenjski princip seveda, bolje se je ne zadolževati.
Kot praktični pristop za večino žal ne deluje. Razen če se seveda odpoveš vsaj lastnemu stanovanju do penzije recimo.
Da te pa moti sam mehanizem položnice kot sredstva za plačevanje mesečnih stroškov pa...



Aaaaaaaaaaaaaaa nehate s to filozofijo TO SO DEJSTVA na katerih SVET stoji, VI pa imate tistega "NATEGATORJA"-goljufivca filozofijo v glavah in mislih, zato se pa plačuje nekaj kar ni. In vse kar se plačuje je od tega sveta in s tega sveta. In nihče resnično nihče NI NIČ prinesel s seboj na svet razen svoje RITI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

Ladjar ::

A razumete, da ste se šolali po programu, ki ga je nekdo drug določil in s šolanjem niste dobili samo informacij o določeni zadevi ampak so vam vnašali zavedno in ne zavedno tudi pravila takšna in drugačna in sam pogled na svet. Zato če vam kdo reče da ste mu dolžan je to za vas sprejemljivo, če bi pa našli nekega "bušmana"-DIVJEGA človeka pa mu dejali, da vam je kaj dolžan bi se vam pa smejal ali pa bil žalosten kako ste lahko v glavi tako skrenili od same realnosti.

kixs ::

Sistem je tak kot je. Ali ga sprejmes ali ne, niti ni vprasanje, ker ga. Tudi ti, sicer ne bi tule tipkal po internetu.

Dolzan si le, ce si kaj dobil.

Ladjar ::

Prosim, da si preberete tisto od vode in kdo je kaj prinesel na svet. Svet je od vseh in vsem je dan in vsi so od njega in na njem.
Tisto kar je na njem pa nima tablico z napisom od koga je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

showsover ::

Ladjar, Zofijini ljubimci je zate bolj primeren forum.
Tule so zadeve precej tehnicne/tehnoloske/poslovne, pac bolj jedrnato izrazanje.
Temi Loza in Problemi clovestva sta bolj kot zanimivost.
Tam se da filozofirat ampak ne gre za zahtevne debate, od katerih je odvisen svet.
Torej, bodi se Zofijini ljubimec, lahko tudi samo skriven obcudovalec.

Ladjar ::

-Če se iz drugega norca delaš sam norec boš postal-

showsover ::

Ne, mislil sem cisto resno.
Vidim, da pac rad pises in razmiljas, moraliziras in filozofiras.
Vcasih, ce mi je dolgcas (redko), odveslam tja:
http://zofijini.net/

OrkAA ::

Ladjar, dajmo najprej razcistit kaj tvoje besede, tvoje besedilo, sporocilo, sestavek, post, poskusa obesedit in sporocit ljudem in osebam, ki sodelujejo na tem forumu in zbiraliscu ljudi, ki obstajajo, zivijo na svetu, berejo in se kot skupek oseb udelezujejo diskusij, izmenjujejo mnenja in zatorej vplivajo en na drugega, prenasajo modrosti in delijo izkusnje en z drugim, med sabo in pa tudi z drugimi, ki v tem casu prisostvujejo debati ali pa le razmisljujoce prebirajo in sestavke in besedila, ki z neko sporocilno vrednostjo delijo informacije med znanja zeljnimi in tistimi, ki z odprto glavo razmisljajo in so sposobni razumet in doumet vrednost sporocila, ki ga pises kot takega in ki je navsezadnje ovekovecen in trajno shranjen ter nesebicno deljen med vsemi, bodisi tistimi, ki si niti ne zelijo razumet, ponotranjit napisanega, bodisi tistimi ki prepoznajo in razumejo besedilno vrednost ter izluscijo sporocilo.

gruntfürmich ::

Utk je izjavil:

Se pravi, bi morali plačevat za vsak liter vode posebej sproti?

ne. vodo mu moraš dati, ker je od vseh.
pa krompir ki si ga ti pridelal tudi, ker je od zemlje.
zakaj bi za to moral nekdo kot je ladjar plačevati. in če nima nič za zamenjavo dobrine, biti celo dolžan...
halo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

IL_DIAVOLO ::

Ladjar je izjavil:

-Če se iz drugega norca delaš sam norec boš postal-


Govoris iz lastnih izkušenj?

GregiB ::

Ladjar je izjavil:

@Utk
O joj resnično me je groza kako je večina tukaj ali pa se samo tako kaže, v nekem črnem SNU.


Eh Ladjar... ni vsak, ki filozofira, filozof... si lep primer (sorry, na forumih tikam vse)
Da o (ekonomski) naravi obveznosti (ne vedno dolga) nimaš pojma je evidentno. Od ukinitve blagovne menjave (barter economy) je institut dolga oz. obveznost nujna glede na naravo porabe ekonomskih dobrin.

Kot je že zapisal Utk je poplačevanje sprotne porabe večine ekonomskih dobrin nemogoče, zato nastane obveznost. Če porabnik plača predporabo (predplačilo, primer telefon, naročništvo časopisa, eBay naročilo), nastane obveznost ponudnika k porabniku. Obratno, če se plača po porabi (elektrika, voda, odvoz smeti), nastaja sprotna obveznost porabnika k ponudniku.

Ladjar je izjavil:

Pa zakaj bi ti vodo plačeval komu SPLOH? Pa kdo od bilo katerih ljudi je to VODO rodil ali prinesel na svet, da jo ima pravico drugemu zaračunavati


Voda je že "zemeljska" dobrina, a jo je treba, preden si jo naliješ v kozarec, izčrpati, očistiti, sanitetizirati, pognati po vodovodu, ki ga je zgradil nekdo drug, nato odvest, spet očistiti, spustiti nazaj v naravo. In ker to ne delaš sam, ampak nekdo drug, imaš do tega obveznost.

Za takšne, kot si ti, pa obstajata zgolj dve možnosti:

1. Ali si vse, kar potrebuješ pridelaš sam. Torej živiš od tekoče vode, brez elektrike in drugi dobrin človeštva, v koči, ki si jo sam zgradiš in vzdržuješ
2. Ali se vrneš v blagovno ekonomijo, torej živiš samo od dobrin, ki dovoljujejo sočasno menjavo. Boš pa tu naletel (vsaj) na problem družbe, ki bo od tebe zahtevala plačilo (davkov), kot tvoj del skupnih stroškov našega bivanja.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Ladjar ::

A je 1 plus 1 dve?
Če sem jaz napisal skupno na forumu 10000 besed in če se je te besede jemalo z rezervo med tem ko ste se šolali, izobraževali, živeli ure in leta z usmerjeno pozornostjo na to, potem je skoraj NEMOGOČE, da koga od vas sploh usmerim in prepričam, da obstaja tisto kar obstaja tudi z drugačnega vidika. Ta vidik se prekriva, tisti, ki so ga pa nekoč imeli so pa končali pod noži, giljotino, streli itd. Pa niso želeli slabega ampak dobro za vse in svobodo. Dobili so pa smrt zmagovalec pa svobodo odločanja in postavitve pravil pa tudi pisanje nekaterih zgodovinskih dejstev. Nekdo od vas je omenil krompir. Ja tudi tisti krompir ti lahko nekdo plača s položnico ali ti njemu ali pa ti ga nekdo na silo vzame kot se je in se verjetno še vedno bo dogajalo.

GregiB ::

Ladjar je izjavil:

potem je skoraj NEMOGOČE, da koga od vas sploh usmerim in prepričam, da obstaja tisto kar obstaja tudi z drugačnega vidika.


Red flag za konec debate... "z drugačnega vidika"... lame excuse za bluzenje
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

UganiKdo ::

Torej ce prav rzumemo so poloznice ultimativno zlo zato, ker bi norali ziveti v utopicnem socialzmu, kjer bi se vse dobrine same od sebe pojavile ko podrgnemo carobno svetilko?

Moram rec da je res boljse ce se drzis brezveznega filozofskega nakladanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Ladjar ::

UganiKdo ::

DING DING WAKE UP
https://www.pb-idrija.si/

free_rider ::

kaj če bi se raj muske držal, pa bi imel lepo eno temo zakupljeno, pa je v ostalih mir pred bolniki...

reeves ::

Ladjar je izjavil:

Prosim, da si preberete tisto od vode in kdo je kaj prinesel na svet. Svet je od vseh in vsem je dan in vsi so od njega in na njem.
Tisto kar je na njem pa nima tablico z napisom od koga je...

Pa saj nihče ne plačuje vode. Kaj ti je? Nehaj plačevat, pa hodi v bližnji potok ponjo.
Če pa hočeš, da ti vodo nekdo prečisti in pripelje do riti (pipe) pa to seveda ne bo zastonj.

Ladjar ::

Kdo je plačal, kdo je postavil vodovod, da ti vodo pripelje do riti? Vesoljci?

Bajto če si zidal si tudi vse od a do ž že plačal, da naj bi ti stala, no seveda če spet ni na kredit. In potem ko je "kao" tvoje boš še kar plačeval davek na to "TVOJE".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

kixs ::

Tako kot si ze prej napisal, noben ni nic prinesel in nic ne bo s sabo odnesel...

Ko placujes komunalo, placas tudi vzdrzevanje in ce je potrebno, tudi investicije v nove vrtine.

GregiB ::

Ladjar je izjavil:

Bajto če si zidal si tudi vse od a do ž že plačal,


Drži... ampak vmes si imel dolg. Od trenutka, ko so ti opeko pripeljali na dvorišče, do trenutka, ko si jo plačal... si imel dolg. Ali... od trenutka, ko si plačal opeko do trenutka, ko so ti jo pripeljali, je imel dobavitelj dolg do tebe. Velja enako za vse okoli gradnje. Ali si nemara stal ob gradbeniku in mu sproti plačal vsako opeko, ki jo je položil, posebej?

Ladjar je izjavil:

In potem ko je "kao" tvoje boš še kar plačeval davek na to "TVOJE".


Čaki mal... govoriš o dolgu (obveznostih) ali davkih? Problem pri teh "drugačnih vidikih"... Hitro se... spreminjajo
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Ladjar ::

GregiB je izjavil:

Ladjar je izjavil:

Bajto če si zidal si tudi vse od a do ž že plačal,


Drži... ampak vmes si imel dolg. Od trenutka, ko so ti opeko pripeljali na dvorišče, do trenutka, ko si jo plačal... si imel dolg. Ali... od trenutka, ko si plačal opeko do trenutka, ko so ti jo pripeljali, je imel dobavitelj dolg do tebe. Velja enako za vse okoli gradnje. Ali si nemara stal ob gradbeniku in mu sproti plačal vsako opeko, ki jo je položil, posebej?

Ladjar je izjavil:

In potem ko je "kao" tvoje boš še kar plačeval davek na to "TVOJE".


Čaki mal... govoriš o dolgu (obveznostih) ali davkih? Problem pri teh "drugačnih vidikih"... Hitro se... spreminjajo


Ne jemlji iz konteksta in ne obračaj. Tako kruh kot opeko se da takoj plačati. Pa žakl cementa tudi.
-------------
Če sem dejal davek sem dejal davek in ne dolg pa tudi ne trobentice...

reeves ::

Ladjar je izjavil:

Kdo je plačal, kdo je postavil vodovod, da ti vodo pripelje do riti? Vesoljci?

Poglej na položnico ;)
Tisti vesoljec, ki mu plačujemo je to naredil. Na svoje stroške. Sedaj mu pa mi vračamo in plačujemo vzdrževanje. Ne plačujemo za vodo.

Ne razumem kaj ni jasno tukaj.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Novodobno suženjstvo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21919345 (11308) 2dark
»

V ZDA se širijo zahteve po možnosti gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10719829 (14689) MrStein

najemodajalci in njihove ideje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29450475 (40857) KAVINSKY
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452276 (29011) MrStein

Več podobnih tem