» »

Zaznan trend porasta povpraševanja po hišah na podeželju

Zaznan trend porasta povpraševanja po hišah na podeželju

1 2 3
4
»

thramos ::

PreviousUser je izjavil:

Samo če se prav spomnim, a ni bilo tudi ob krizi 2008 ful hajpa okoli samooskrbe, podeželja itd., potem pa je kar zamrlo vse skupaj.


Pritisk na remote je kar unique.

Ampak da ne bo kdo mislil, da ta palica nima dveh konev. Če smo vsi remote, potem je konkurenca tudi hribovec, ki se do sedaj ni maral vozit v Ljubljani. In še Bosanec, Indijec, ...

energetik ::

thramos je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Samo če se prav spomnim, a ni bilo tudi ob krizi 2008 ful hajpa okoli samooskrbe, podeželja itd., potem pa je kar zamrlo vse skupaj.


Pritisk na remote je kar unique.

Ampak da ne bo kdo mislil, da ta palica nima dveh konev. Če smo vsi remote, potem je konkurenca tudi hribovec, ki se do sedaj ni maral vozit v Ljubljani. In še Bosanec, Indijec, ...
Vse itak nikoli ne more biti na remote. Tisto pa, kar že sedaj lahko dela Indijec, verjetno tudi že dela.
Možnost vsaj nekaj dni na teden delati od doma pa je veliko olajšanje in manjša izguba časa. To se je pokazalo v zadnjih 2 mesecih, vsaj pri nas. Že pri meni, ki imam relativno blizu šiht, kaj šele pri ostalih, ki se vozijo tudi po 1h v 1 smer. Se zbudiš, skuhaš kavo in v pižami uletiš na telko. Je pa nevarnost, da potem delaš še pozno v popoldne, kar sicer nisi.

-valvoline- ::

Kaj pa druga se lahko opravlja remote poleg it,hotline ter js(js opravljeno delo 0x pisarna=0, 0x remote=0)?

Zgodovina sprememb…

energetik ::

-valvoline- je izjavil:

Slo se bo v visino, ocitno se to najbolj splaca, pac na cimmanj m2 osnove natlacit cimvec sardin. :)
https://www.google.com/amp/s/www.dailym...
Za bogataše očitno. kar naj bodo tam gor. Mene noben ne spravi več v stolpnico živet.
Sem rad prizemljen. Doma odprem 1 vrata in stopim na svojo teraso, travo in vrt. Oziroma grem v kurilnico, vzamem kolo in se direktno odpeljem, po 5min sem že v gozdu.
To mi je ena boljših stvari v bajti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Ganon ::

-valvoline- je izjavil:

Praznenje podezelja je globalni pojav.


Nisem opazil, da bi se pri nas podeželje praznilo. Prej obratno.

-valvoline- je izjavil:

Slo ima to sreco da smo pac kolk tolk zrihtal podezelsko infrastrukturo se v casih juge.


Ker zdaj se pa ne vlaga v izboljšave? Marsikdo bi rekel, da imamo preveč občin, ampak ravno to je eden od razlogov, da imamo podeželje tako lepo urejeno.

PreviousUser ::

Ganon je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Praznenje podezelja je globalni pojav.


Nisem opazil, da bi se pri nas podeželje praznilo. Prej obratno.



Podeželje like Haloze in Goričko se kar lepo prazni.

thramos ::

energetik je izjavil:

Vse itak nikoli ne more biti na remote. Tisto pa, kar že sedaj lahko dela Indijec, verjetno tudi že dela.


Do zdaj smo imeli napram Indijcem to prednost, da smo bili v pisarnah. A so bile posledice res toliko pozitivne ni pomembno, bile so cenjene.

In če jih ne bo več, se bo nabor kadra bistveno razširil tudi na "indijce".

A res misliš da bo nekdo plačeval enako enega developerja, ki sedaj namesto iz Mountain Viewa dela iz Ohlahome? Seveda ne, saj bo sedaj konkurenca množica podeželanov, ki jim prej niti na misel ni prišlo, da bi delali za podjetja iz SV, pa so rajši delali za četrt zneska za lokalce.

energetik je izjavil:


Sem rad prizemljen. Doma odprem 1 vrata in stopim na svojo teraso, travo in vrt. Oziroma grem v kurilnico, vzamem kolo in se direktno odpeljem, po 5min sem že v gozdu.
To mi je ena boljših stvari v bajti.


V petih minutah na kolesu si v gozdu v večini slovenskih mest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

-valvoline- ::

energetik je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Slo se bo v visino, ocitno se to najbolj splaca, pac na cimmanj m2 osnove natlacit cimvec sardin. :)
https://www.google.com/amp/s/www.dailym...
Za bogataše očitno. kar naj bodo tam gor. Mene noben ne spravi več v stolpnico živet.
Sem rad prizemljen. Doma odprem 1 vrata in stopim na svojo teraso, travo in vrt. Oziroma grem v kurilnico, vzamem kolo in se direktno odpeljem, po 5min sem že v gozdu.
To mi je ena boljših stvari v bajti.

Never say never. Problem je izkljucno v cenah. Ce bi 3-4 sobno stanovanje v LJ bilo pol cenejse k hisa v predmestju bi vecina sla v stanovanje predmestje ostalo prazno. Tako pa lepo zabar proda svoje *podarjeno* jazbinskovo stanovanje frisnim priseljencem ali nepremicninskim profiterjem za oddajo, z denarjem si naredi lepo hiso z najmanj 2x m2 stanovanja plus gratis vrt na obrobju mesta. Vsi srecni in zadovoljni. Ljubljancan mastno prodal pozlacene cegle, profiter gulil z najemninami/ali frisni novopeceni ljubljancan(javnosektoras) se vseli in misli da je prejel boga za jajca.
:D

energetik ::

thramos je izjavil:

energetik je izjavil:


Sem rad prizemljen. Doma odprem 1 vrata in stopim na svojo teraso, travo in vrt. Oziroma grem v kurilnico, vzamem kolo in se direktno odpeljem, po 5min sem že v gozdu.
To mi je ena boljših stvari v bajti.


V petih minutah na kolesu si v gozdu v večini slovenskih mest.
V mislih sem imel bolj to, da imam kolo 5m od dnevne sobe, da ni treba laziti po nobenih stopnicah in da če pred bajto ugotovim, da sem pozabil bidon/powerbar, naredim 5 korakov do kuhinje ga vzamem. V bloku bi najprej moral bicikel nazaj peljat in priklenit, nato še nazaj po N-štengah/dvigalu.

boldleaf ::

energetik je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Slo se bo v visino, ocitno se to najbolj splaca, pac na cimmanj m2 osnove natlacit cimvec sardin. :)
https://www.google.com/amp/s/www.dailym...
Za bogataše očitno. kar naj bodo tam gor. Mene noben ne spravi več v stolpnico živet.
Sem rad prizemljen. Doma odprem 1 vrata in stopim na svojo teraso, travo in vrt. Oziroma grem v kurilnico, vzamem kolo in se direktno odpeljem, po 5min sem že v gozdu.
To mi je ena boljših stvari v bajti.


To jaz naredim v Ljubljani.

S tem, da se razen do gozda s kolesom odpeljem tudi do sihta, vmes pa se kaksno jagodo iz vrta zbasem v usta.

Stolpnica? Kje? Nic ne vidim.

Sardine? Tudi ne vidim nobene, te so na morju.

Edino kurilnice pa nimam, kaj bi ob plinovodu z kurlinico? Lahko bi jo naredil, a potem si cool?

Ajaaaaa, sele zdaj mi je potegnilo, da so to samo pravljice s katerimi se tolazijo na provinicialci... ok, kar imejte jih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boldleaf ()

boldleaf ::

Standardi zivljenja so kot povsod zelo razlicni in tudi cene so zelo razlicne. Primerjanje hise / """stoplnici""" izhaja iz cene in "na vas" se gre ziveti ne zaradi ptickov, svezega zraka itd. ampak zato, ker si taksnih stanovanjskih pogojev v mestu ne mores privoscit. Torej nehajte ze nabijat o kvalitetah vasi, ampak preidite na srz problema. Mesto je predrago, da bi si privoscili, kar si na vasi lahko.

In mimogrede, s hiso je precej dela (za tiste, ki sanjajo o njej). Ce imas dve levi roki, je mogoce boljsa in neskoncno cenejsa opcija """stolpnica""".

energetik ::

Jasno da lahko tudi v LJ, če si lahko privoščiš bajto tam. Ampak po drugi strani sem pa jaz na Viču prej kot nekdo iz Šentvida ali celo iz Bežigrada.
Am, dela z novogradnjo je točno nič, če si namesto žive meje postaviš žično ali zidano ograjo, na travo pa spustiš robotsko kosilnico. Noben te ne sili, da imaš vrt in drevesa.

K0l1br1 ::

boldleaf je izjavil:

Standardi zivljenja so kot povsod zelo razlicni in tudi cene so zelo razlicne. Primerjanje hise / """stoplnici""" izhaja iz cene in "na vas" se gre ziveti ne zaradi ptickov, svezega zraka itd. ampak zato, ker si taksnih stanovanjskih pogojev v mestu ne mores privoscit. Torej nehajte ze nabijat o kvalitetah vasi, ampak preidite na srz problema. Mesto je predrago, da bi si privoscili, kar si na vasi lahko.

In mimogrede, s hiso je precej dela (za tiste, ki sanjajo o njej). Ce imas dve levi roki, je mogoce boljsa in neskoncno cenejsa opcija """stolpnica""".





Tako bedarijo si lahko zmisli samo meščan, ki živi v prenatrpani "stolpnici" skupaj s še 500 čudaki.

boldleaf ::

K0l1br1 je izjavil:

Tako bedarijo si lahko zmisli samo meščan, ki živi v prenatrpani "stolpnici" skupaj s še 500 čudaki.


boldleaf je izjavil:

Ajaaaaa, sele zdaj mi je potegnilo, da so to samo pravljice s katerimi se tolazijo provinicialci... ok, kar imejte jih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boldleaf ()

boldleaf ::

energetik je izjavil:

Am, dela z novogradnjo je točno nič


Bos povedal, ko ne bo vec novogradnja, sploh, ce je nisi gradil sam ampak si kupil ze novograjeno, kjer je investitor sparal na materialih ipd.

-valvoline- ::

boldleaf je izjavil:

energetik je izjavil:

Am, dela z novogradnjo je točno nič


Bos povedal, ko ne bo vec novogradnja, sploh, ce je nisi gradil sam ampak si kupil ze novograjeno, kjer je investitor sparal na materialih ipd.

Tocno tako je kot je energetik povedal. Ko je bajta enkrat fertik postavljena, vseeno nova ali renovirana, z bajto ni nobenega dela. Delo je z vrtom, trava,ziva meja itn ce hoces imet, ce ne pa das tlakovce/asfalt in uzivas. Lahko je tudi stanovanje v novogradnji z srotom narejeno, pa mors vse zamenjat.

boldleaf ::

Sploh ne vidim razloga, da bi se o tem pogovarjal naprej, boste povedali :)

-valvoline- ::

boldleaf je izjavil:

Sploh ne vidim razloga, da bi se o tem pogovarjal naprej, boste povedali :)

Sej ti povemo da ni dela. No ja, ciscenje dimnika 1x letno(ce mas tc tega ne delas), kosnja trave v sezoni 2x mesecno cc pol ure.

IL_DIAVOLO ::

Odvisno, kakšna je parcela in kaj imaš na parceli. Na 500 m2 parceli seveda nimaš nobenega dela, na 1000+ m2 parceli pa imaš vsak dan kaj za delat, če želiš.

-valvoline- ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Odvisno, kakšna je parcela in kaj imaš na parceli. Na 500 m2 parceli seveda nimaš nobenega dela, na 1000+ m2 parceli pa imaš vsak dan kaj za delat, če želiš.

Ce zelis, seveda. Lahko mas mini mozirski gaj, lahko veliki vrt pa vsak dan frisno neskropljeno domaco zelenjavo, lahko travo, lahko asfalt. Kar ti pase za tvoj lifestyle.

energetik ::

boldleaf je izjavil:

energetik je izjavil:

Am, dela z novogradnjo je točno nič


Bos povedal, ko ne bo vec novogradnja, sploh, ce je nisi gradil sam ampak si kupil ze novograjeno, kjer je investitor sparal na materialih ipd.

Kupil novozgrajeno, ampak investitor živi 2 hiši stran, ne bi mi prodal podrtije :D
Od 3. faze sem pa sam visel za vratom obrtnikom.
Poleg tega poznam zadosti gradbene fizike in sem ogromno naredil sam, da vem, da je bajta odlično zgrajena. Počena vodovodna cev se pa lahko zgodi tako v hiši kot v bloku. S tem da v bloku plačuješ še spodnjemu sosedu, ki si ga poplavil.

Brez skrbi, če si sam ne bi želel zelenjavnega vrta in sadja, bi mi po vrtu vozila robotska kosilnica, jaz pa ne bi mignil s prstom.
vires in numeris

Invictus ::

-valvoline- je izjavil:


Tocno tako je kot je energetik povedal. Ko je bajta enkrat fertik postavljena, vseeno nova ali renovirana, z bajto ni nobenega dela. Delo je z vrtom, trava,ziva meja itn ce hoces imet, ce ne pa das tlakovce/asfalt in uzivas. Lahko je tudi stanovanje v novogradnji z srotom narejeno, pa mors vse zamenjat.

Zahteva pač nekaj rednega vzdrževanja, ravno tako kot vsako stanovanje. Mogoče malo več zaradi kvadrature, vrt pa je povsem po želji...

Meni je vrt super...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimoZ_ ::

Zdele za vikend sem naredil en izlet s kolesom iz Kranja čez Bobovek, spodnjo srednjo in zgornjo Belo, Bašelj, Mače, Preddvor, Potoče, Breg ob Kokri in nazaj.
Teli kraji lahko rečem, da so tako na videz prijetno podeželje, kjer bi z veseljem lahko živel.
Po večini krajev je videti precej novogradenj, od posameznih stanovanjskih hiš pa do naselij z 10+ stanovanjskimi enotami tako, da očitno prihaja v te kraje več ljudi živet kod pa se jih izseljuje. Meni je narava tam res lepa, kolikor sem gledal tudi ni nobenih očitnih virov onesnaženj tam okoli, kar je dodaten velik plus, polno možnosti je za izlete v hribe, kolesarjenje, maš blizu jezero, reko,...

Če pogledaš Bašelj, ki je še najbolj odmaknjen, imaš ~10min vožnje do AC Kranj zahod in ~15minut AC Kranj vzhod.
Precej zaposlitvenih opcij imaš že v Kranju, Šenčurju, Naklem, kjer si prej kot v 15ih minutah, v LJ pa imaš ~40 min. Če pogledam sodelavce iz LJ, jih precej porabi isto ali še več časa da pridejo na delo iz drugega konca LJ.
In ko imaš družino z otroci, bi raje živel v takem okolju kot pa v Ljubljani.

trancer01 ::

Vsaka lokacija ima svoje prednosti in pomanjkljivosti. Če imaš otroke, je najbolj praktično živeti kraju z vrtcem in osnovno šolo. Iz lastnih izkušenj pa lahko povem, da v naselju zelo prav pride manjši lokalni Mercator, v katerem lahko po znosnih cenah nabaviš vso osnovno hrano in pijačo.

PrimoZ_ ::

To je čisto res, ampak meni osebno ti zgoraj našteti kraji delujejo res top.
Veliko dam na neonesnaženost okolja in bližno konkretnih hribov in narave (Rožnik in Tivoli ni zadost).
Ljubljana mi je bila super, ko sem bil tudent in sem z veseljem prebival tam, danes pa ni v LJ ničesar kar bi res rabil in bi bilo nepogrešljivo.

KAVINSKY ::

boldleaf je izjavil:

Standardi zivljenja so kot povsod zelo razlicni in tudi cene so zelo razlicne. Primerjanje hise / """stoplnici""" izhaja iz cene in "na vas" se gre ziveti ne zaradi ptickov, svezega zraka itd. ampak zato, ker si taksnih stanovanjskih pogojev v mestu ne mores privoscit. Torej nehajte ze nabijat o kvalitetah vasi, ampak preidite na srz problema. Mesto je predrago, da bi si privoscili, kar si na vasi lahko.


Hiše in stanovanja lahko držijo podobno ceno, tako da je bolj stvar preferenc, ne stvar denarja. Če imaš pa res denar si nabaviš bajto v centru mesta. Najboljše obeh svetov.

trancer01 ::

PrimoZ_ je izjavil:

To je čisto res, ampak meni osebno ti zgoraj našteti kraji delujejo res top.
Veliko dam na neonesnaženost okolja in bližno konkretnih hribov in narave (Rožnik in Tivoli ni zadost).
Ljubljana mi je bila super, ko sem bil tudent in sem z veseljem prebival tam, danes pa ni v LJ ničesar kar bi res rabil in bi bilo nepogrešljivo.


Do podobnega mišljenja sem sam prišel skozi leta. Sem pa prvotno tudi gledal nepremičnine v čistih vukojebinah, a sem na koncu po spletu naključij nabavil zadevo v semicivilizaciji, kot temu rečem, čeprav gre v bistvu za dokaj civilizirano območje v primerjavi z res zakotnimi območji. Ugotovil sem, da mi to bolj ustreza kot življenje čisto na samem.

thramos ::

Jaz pa sem ugotovil predvsem, da se okoliščine in s tem želje s časom spreminjajo.

trancer01 ::

Meni bolj ustreza mir kot veliko mestnega dogajanja. Ko sem se začel bližati srednjim letom, so se mi prioritete spremenile.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko bi doplačali za hišo čisto na samem? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18019426 (1340) 111111111111
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43273691 (59490) damirj79
»

Prodaja "za 100 let" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810232 (7982) Heavy
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691115892 (98773) Mato989
»

Obupna slovenska demografija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17725019 (21258) Invictus

Več podobnih tem