» »

Večja obnova hiše

Večja obnova hiše

l0g1t3ch ::

Kako danes poteka večja obnova hiše, če želiš imeti stvari po regelcih ?
Spreminjal bi nekaj notranjih sten in okno/izhod na teraso -> rabim statika
Rad bi preuredil notranjost in povezavo s teraso/letnim vrtom -> rabim arhitekta

Kdo pa ureja recimo temu projekt ? Torej da je gradbeno, in potem uporabno in naspoh da so vsi papirji ?
Hiša ima trenutno gradbeno dovoljenje, nima pa uporabnega. Tudi skladnost dejanskega stanja z načrtom ni v celoti in bi to sedaj vse uredil.

XCom ::

Vse v enem. Imam pozitivne izkušnje.

http://www.punkt.si/

l0g1t3ch ::

Hvala.

Invictus ::

Če ne boš prodajal naprej, ne rabiš uporabnega dovoljenja. Sploh če je hiša izpred 1968 leta...

Če ne boš podiral nosilnih sten, ne rabiš gradbenega dovoljenja. Tega potrebuješ samo, če spreminjaš nosilno konstrukcijo.

Okno/izhod na teraso, načeloma rabiš, ampak ali se ti da čakat eno leto na dovoljenje preden začneš?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

l0g1t3ch ::

Ni za prodajo.
So pa papirji za moj duševni mir.
Spoh pa bom sam sebi hvaležen zanje če bom nekoč prodajal. Ali pa me bodo potomci meli v lepšem spominu zaradi njih :D

Pa mislim da rabiš uporabno dovoljenje za črpanje sredstev eko sklada.
Okna, toplotna, streha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

sunshine403 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Pa mislim da rabiš uporabno dovoljenje za črpanje sredstev eko sklada.
Okna, toplotna, streha.

Mogoce je odvisno od starosti hisi. Ko sem jaz obnavljal svojo, sva jo kupila brez uporabnega dovoljenja zgolj z gradbenim (pa se to ni bila cisto taksna kot bi morala biti po nacrtih, gradbeno pa iz leta 1982). Nobenih problemov z eko skladom (toplotna, fasada, streha). Prav tako nobenih zahtev za dodatno birokracijo (spremembe gradbenega zaradi drugacnih oken, predelav nosilnih sten...). Tako da glede na trenutne izkusnje pri postavljanju nadstreska za avtomobile, ki naj bi sel po 100% legalni poti... pozabi na dovoljenja in te stvari samo naredi. Razen ce zelis pristati v zaporu ali pa na psihiatricnem oddelku.

l0g1t3ch ::

sunshine403 je izjavil:

Ko sem jaz obnavljal svojo, sva jo kupila brez uporabnega dovoljenja zgolj z gradbenim (pa se to ni bila cisto taksna kot bi morala biti po nacrtih, gradbeno pa iz leta 1982). Nobenih problemov z eko skladom (toplotna, fasada, streha). Prav tako nobenih zahtev za dodatno birokracijo (spremembe gradbenega zaradi drugacnih oken, predelav nosilnih sten...). Tako da glede na trenutne izkusnje pri postavljanju nadstreska za avtomobile, ki naj bi sel po 100% legalni poti... pozabi na dovoljenja in te stvari samo naredi. Razen ce zelis pristati v zaporu ali pa na psihiatricnem oddelku.


Je tako zajebano uredit papirje ?
Verjetno bo s časom samo še bolj :/ in bi zato seda zagrizel v to kislo jabolko.

Invictus ::

Ja, jih je...

Predvsem nimaš nekega točnega časovnega plana, ker je odobritev časovno naključna spremenljivka.

Obnova ti lahko stoji več kot 2 leti...

+
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

l0g1t3ch ::

Se bom pozanimal in preveril še s kakim birojem, kot je zgoraj predlagal XCom, pa potem vidim kje stojim.

sunshine403 ::

Niti ne tako zajebano... problem je, ker se v to vtika vsak, ki ima 2min casa. Ker je na hribu cerkev, je 3/4 vasi spada pod obmocje, ki je spomenisko zasciteno (s tem da v celi vasi ni hise, ki bi bila starejsa kot 30 ali 40 let), kar pomeni da rabis dovoljenje zavoda za kulturno dediscino. Ker gre cez parcelo telekomov kabel (po zraku in brez sluznosti), rabis dovoljenje Telekoma itd. tako da sem jaz prisel zaenkrat na 8 razlicnih dovoljenj. In to za nadstresek do 50m2, ki spada pod enostavne objekte. Kako bi bilo za celo hiso si sploh nocem predstavljat.

Invictus ::

Če si upaš, in ne boš prodajal hiše, naredi brez dovoljenj.

Sam bom nekaj predelal bajto, pa ne mislim nič zaprosit.

Dokler te kdo ne prijavi, ali ne prodajaš bajte, ni panike...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

Kaj pa je problem, če prodajaš? Na nepremicnine.net se na kilometer vidi, da se prodaja večino vsaj delno črnih gradenj.
Magic

IL_DIAVOLO ::

Ne vem, kaj je ljudi tolko strah. To vse narediš sam, pa noben sploh ne ve, da se je kaj delalo, razen kakega soseda.

Nadstreški, garaze, drvarnice, razne prenove, prizidki to pa ja narediš sam oz. ti to naredi kaki majster.

sunshine403 ::

Recimo da se nadstreski, garaze, drvarnice itd. vidijo na vsakoletnih ortofoto posnetkih in ce ga prejsne leto ni bilo, je opcija, da dobis kaksnen obisk in vse kar sledi. Mogoce zato nekateri preferirajo dovoljenje, da lahko mirno spijo. ;) Se pa strinjam... Za prenovo hise, naredis in se ne sekiras. Za nadstreske in ostalo pa... ko ti dopizdi ukvarjanje z birokracijo postavis brez dovoljenj. Jaz sem jim dal se en mesec casa, drugace bo slo pac brez, pa naj se jebejo.

Invictus ::

Magic1 je izjavil:

Kaj pa je problem, če prodajaš? Na nepremicnine.net se na kilometer vidi, da se prodaja večino vsaj delno črnih gradenj.

Banka lahko zateži, ko hočeš kredit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starejša hiša brez gradbenega in uporabnega dovoljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6214974 (6758) otago
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153340 (28605) Matejjjjj
»

Zasteklitev atrija v bloku

Oddelek: Loža
193991 (3078) Mato989
»

Nov gradbeni zakon (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9210647 (7808) Pika na i
»

Prodaja nevrisane nepremičnine v ZK ?

Oddelek: Loža
415494 (4378) telexdell

Več podobnih tem