» »

Ramen rezanci

Ramen rezanci

FiReFTW ::

Zadnje čase malo poskušam drugačne jedi doma, netipične jedi ki jih še nisem probal.

No na internetu sem najden nek recept za ramen, pa gledam malo po receptu pa mi je vse logično kaj je, razen ramen rezanci... piše v receptu da potrebuješ 700g ramen rezancev.

Kaj točno so ramen rezanci? Kje jih najdem v trgovini?

buttcrack ::

kitajski nudli

BuDi79 ::

harvey ::

Kaj točno so ramen rezanci? Kje jih najdem v trgovini?


 Ramen

Ramen



Ramen rezanci - po obliki kot naši jajčni rezanci za govejo župo, brez jajc, samo nekoliko daljši in imaš notri dodatek, da imaš bazične (dodaš notri pečeno sodo, če se jih lotiš sam), da so bolj žmohtni v tistih juhah. To je ves point in ni potrebno komplicirati, naredi sam svoje rezance brez te "bazičnostjo", navadni bodo čisto super.

Takole, če se lotiš.
https://www.seriouseats.com/recipes/201...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

svecka ::

Supermarket Kitajski vrt...hrano uvažajo s kitajske, najbolj pristni okusi. juhce so super.

borisk ::

za ramen ima "alex, the french guy cooking" super serijo, kjer opiše vse sestavne dele ramen juhe in kako jo narediti doma.

Master_Yoda ::

Jaz sem nabavil ogromno ramen paketov, ko so jih imeli v Hoferju/lidlu v teh azijskih tednih (4 v 1 kompletu). Zadnjic ko sem jih nabavil pred kaksnim letom pa so vsi mi smrdeli in imeli okus po gumi, in od takrat jih ne prebavim.

Ne vem ali je kvaliteta sla tako dol ali pa so mi mozgani kaksen safety switch stisnili da so mi sedaj nagnusni. Nisem pa probal drugih kot so endomie, etc. samo te iz Hofra/Lidla.
Dovie'andi se tovya sagain.

c3p0 ::

S tem da, eno so ramen paketki, nabiti z ojačevalci okusa, drugo pa ramen, ki ga dobiš v tujini v kakem namenskem ramen pajzlu. Noč in dan.

Master_Yoda ::

Ja, to so bili cheap ramen paketi z flavour packeti.
Dovie'andi se tovya sagain.

borisk ::

js včasih za malco zrihtam kako skledo instant rezancov, ki pa bi jim težko rekel ramen, kupujem pa jih v šparu, majo zelenjavne, piščančje in shirmp, na embalaži klasiče kitajske črke, delajo jih pa na mađarskem :) Za nafilat dozo soli v telesu ni boljšega :)

Za pravo skledo ramen rezancev se moram peljati 50km (miyabi MB) za prvo decent skledo ramen rezancev pa mogoče 50km, lahko pa 500km(nisem še probal miyabi, zgleda sicer OK)

styrian ::

Jaz imam najraje shrimp iz Hoferja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kuharija,... oziroma kaj jeste? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13317177 (14881) Unknown_001
»

Chinese food - rad bi čim več mesa

Oddelek: Loža
121330 (670) Aquafriend
»

Nakup voka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12943184 (29286) echo
»

Prvič v kitajsko restavracijo, kaj priporočate ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8321922 (19065) Grumf
»

Vok in stir-fry (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6715939 (13540) Brane22

Več podobnih tem