» »

Goljufivi najemodajalec

Goljufivi najemodajalec

BBCW ::

Pozdravljeni,

najemodajalec je dvignil ceno najemnine in razpolovil uradni znesek le-te na pogodbi. navkljub nestrinjanju z izigravanjem države me je skušal "pomiriti", da je to le njegov problem (kar pa, kot se mi zdi, ni res).

Pogodbo sem bil prisiljen podpisati, da si kupim nekaj časa za iskanje novega stanovanja.

Opcij imam kar nekaj, od plačevanja zneska po pogodbi, do prijave na FURS. Zanima me mnenje izkušenih najemnikov? Ne mislim jesti dreka s strani najemodajalca, zato mi dišijo predlogi, ki bi mi poleg reševanja lastne situacije omogočili tudi discipliniranje goljufa.

Kavbojcev, ki na tak način oddajajo stanovanja imam namreč dovolj.

Mnenja "lastnikov", ki se bodo zgražali nad tem, da hočem zajebat goljufa, me ne ganejo, zato ne izgubljajte časa. Vsi ostali ste dobrodošli s predlogi.

fikus_ ::

Poišči drugo stanovanje. Potem pa, če se ti da ukvarjat z njim, poskrbi za dokaz in posreduješ FURSu.

MrStein ::

Zakaj ne takoj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

6151 ::

Plačuj mu toliko, kot piše na pogodbi.

pirat ::

Ne, pogodbe v resnici nisi bil prisiljen podpisati. Dvomim, da ti je drzal pistolo na glavi. Najemodajalec se je odlocil speljati davcno goljufijo in ti si pri tem sostorilec. Tako preprosto je to.
Prekini pogodbo, sprazni stanovanje, prijavi na FURS. That's it.

Avenger ::

Če prav razumem je šla najemnina iz 100 na 110, na pogodbi je šlo pa iz 100 na 55?

Ok, kaj bi rad dosegel? Če so ti pogoji nesprejemljivi, moraš poiskat drugo stanovanje, torej vloži 100% energije v to. Kot si sam ugotovil, je bila tvoja edina praktična opcija podpisat pogodbo, da si lahko poiščeš drug flet.

To, da bi rad ugriznil najemodajalca je pač tvoj ego, ampak a to res hočeš? Maščevanje? In potem, se boš naslajal, če ga bo doletela kazen? Ali bi ga rad izučil, ga spremenil in naredil v poštenega človeka? :)) Teška prjatu, teška... Škoda energije za vse to, odpri nepremičnine.net in najdi nekaj.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Horas ::

zato se pa stanovanje kupi da maš mir. sam res daj mu toliko kolikor je novo napisal v pogodbi pa naj debelo gleda.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

strawman ::

Dokler te vn ne vrže na nek način mu plačuj toliko kot piše v pogodbi. Legalno ti tukaj ne more kaj dosti, bo pa verjetno iskal druge opcije izselitve v tem primeru.

MrStein ::

Pa kaki nasvet nekoga, ki se na te stvari pozna, ne bi škodil.

Da ne bo potem:
"zakaj si bencin pil?"
"v enem jutube videu so svetovali"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m0LN4r ::

pirat je izjavil:

Ne, pogodbe v resnici nisi bil prisiljen podpisati. Dvomim, da ti je drzal pistolo na glavi. Najemodajalec se je odlocil speljati davcno goljufijo in ti si pri tem sostorilec. Tako preprosto je to.
Prekini pogodbo, sprazni stanovanje, prijavi na FURS. That's it.
Nisi cisto nic kr tko avtomaticno sostorilec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Alien123 ::

pirat je izjavil:

Ne, pogodbe v resnici nisi bil prisiljen podpisati. Dvomim, da ti je drzal pistolo na glavi. Najemodajalec se je odlocil speljati davcno goljufijo in ti si pri tem sostorilec. Tako preprosto je to.
Prekini pogodbo, sprazni stanovanje, prijavi na FURS. That's it.


Če bo on plačeval najemnino kolikor je zapisana v pogodbi ni on nič kriv.

Buggy ::

Najemodajalec bi sedaj rad placal manj davkov, od tebe dobil se ekstra denar, potem pa se dobil od drzave krizno pomoc za izpad dohodka.
Takih zmenetov, ki izkoriscajo situacijo imam sam ze poln ku*ac. Kdor take stvari podpira ali se obrne stran, bo pac s tem zivel.
Jaz bi vsekako vlozil vso energijo, da bi takega pizduna doletela pravica! Najprej vsekakor prijava na FURS, vmes si isces drugo stanovanje, drugega ne vidim. V pogodbi imas verjetno tudi odpovedni rok, kar tako te ne more vreci ven. A denar mu dajes na roke ali imas zavedeno transakcijo? Racuna verjetno nimas?
Je to edino stanovanje, ki ga oddaja. Ce je kaksna moznost se povezi se z drugimi najemniki, ker je verjetno njim naredil isto.

Bojevnik ::

pirat je izjavil:

Ne, pogodbe v resnici nisi bil prisiljen podpisati. Dvomim, da ti je drzal pistolo na glavi. Najemodajalec se je odlocil speljati davcno goljufijo in ti si pri tem sostorilec. Tako preprosto je to.
Prekini pogodbo, sprazni stanovanje, prijavi na FURS. That's it.


Tole, kar je zgoraj napisano.
Druga moznost je pa ta, da ce je v pogodbi polovicen znesek, enostavno placas polovicen znesek :)

Inventorista ::

Moja izkušnja kot najemodajalec.
Pogodba je črno na belem. S to isto pogodbo, je šel najemojemalec in si prijavil stalno prebivališče (torej lahko da so že tam zabeležili znesek). Plačuje mi na TRR. Davčni sem prijavil točno toliko, kot piše na pogodbi! Kličite me idiot, vseeno mi je!
Najemodajalec prijavi dohodek iz oddajanja premoženja v najem do konec februarja. Pogodba ne rabi biti notarsko overjena.
Torej, dokler najemodajalec ne prijavi tvojega polovičnega dohodka, tehnično gledano ni v prekršku. Ali se motim?
Ali ga lahko FURS preiskuje, zaradi namena goljufije, torej na podlagi prijave, to pa ne vem.
Torej, če mu plačuješ na roko in nisi prijavil stalnega prebivališča na tem naslovu, niti nimaš kopije te njegove "mutne" pogodbe.
Ne vem če lahko kaj narediš, razen tega, da vzameš originalno pogodbo in jo posreduješ FURSU po koncu februarja v letu 2021 in da oni potem preiščejo zadevo, koliko je dejansko model prijavil.
Kako dolgo si pa že pri njemu? Mogoče je pa mutil že to leto?

Jirzy ::

@OP
A imas kaksno pisno potrdilo o tem mesetarjenju? Dokler sta se v 'prijateljskih' odnosih, bi se ga splacalo pridobiti, bo FURS verjetno lazje ukrepal.
Jaz bi sicer cim prej poiskal novo stanovanje, lastnika pa prijavil, ko sem ze preseljen.

Ganon ::

Avenger je izjavil:

Če prav razumem je šla najemnina iz 100 na 110, na pogodbi je šlo pa iz 100 na 55?

Ok, kaj bi rad dosegel? Če so ti pogoji nesprejemljivi, moraš poiskat drugo stanovanje, torej vloži 100% energije v to. Kot si sam ugotovil, je bila tvoja edina praktična opcija podpisat pogodbo, da si lahko poiščeš drug flet.

To, da bi rad ugriznil najemodajalca je pač tvoj ego, ampak a to res hočeš? Maščevanje? In potem, se boš naslajal, če ga bo doletela kazen? Ali bi ga rad izučil, ga spremenil in naredil v poštenega človeka? :)) Teška prjatu, teška... Škoda energije za vse to, odpri nepremičnine.net in najdi nekaj.


Pusti človeka, naj goljufa državo, ti samo zamiži in pojdi naprej. :))

NE. Kot tak, si ogromen del problema! Plačuj mu toliko, kot piše v pogodbi. Če bo sikal, mu stopi na prste. Prijavi ga takoj naslednji dan.

starfotr ::

Polovično najemnino imaš po novem, kje je problem ?

Vse uradno.

Če bo kaj pizdil, pa naj te izseli in predloži dokaze za izselitev.

Tako ga boš bolj zajebal, kot, če ga prijaviš na FURS.

myriad ::

Naredi kot je rekel starfotr. Kako ti je posredoval novo pogodbo? Prek maila, osebno? Pisni dokazi ok, ustni je že težje. Anonimno piši FURSu, kaj rabijo, da se ga zjebe.

MIHAc27 ::

Stanovanja danes ne rastejo kot gobe po dežju. Če imaš 30 dni odpovedi pa nobene rezerve....
Jaz sem v 2 letih 2x iskal, obakrat 3-4 mesece. Tko da...

To z plačilom po pogodbi, bi se šel šele zadnji mesec. Drugače prijava na FURS kot so rekli.
Pa potrdilo naj ti da, da je najemnina v celoti plačana (tudi če ni zneska gor). Da ne bo potem kar naenkrat rekel, da mu že 3 mesece nisi nič plačal.

6151 ::

Imaš vsaj 3mesečni odpovedni rok s strani najemodajalca, tko da v najslabšem primeru imaš 3 mesece 50% popust (če najde tehten razlog da sploh odpove pogodbo)

UganiKdo ::

Imaš vsaj 3mesečni odpovedni rok s strani najemodajalca,

odpoved s strani najemojadajalca brez krivdnih razlogov praktic no ne obstaja.

OP, ce placujes najemnino kot pise v pogodbi potem ti pravno formalno kaj dosti ne more. Drugo vprašanje pa je ali si se pripravljen to it, ker ne vemo kak tezak je najemodajalec kake nelegalne prijeme je pripravljen aplicirat. Ce se placuje najemnina, drugace kot je dogovorjeno v pogodbi to samo po sebi ni davcni prekrsek. Davcni prekrsek postane ko FURSU prijavi neresnicne podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

FTad ::

6151 je izjavil:

Imaš vsaj 3mesečni odpovedni rok s strani najemodajalca, tko da v najslabšem primeru imaš 3 mesece 50% popust (če najde tehten razlog da sploh odpove pogodbo)


v teoriji gre tako, ampak na koncu mu pa ne bo hotel vrniti varscine.

Invictus ::

strawman je izjavil:

Dokler te vn ne vrže na nek način mu plačuj toliko kot piše v pogodbi. Legalno ti tukaj ne more kaj dosti, bo pa verjetno iskal druge opcije izselitve v tem primeru.

Saj te ne more ven vreči. Razen, če ni kak psiho...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

MrStein je izjavil:

Pa kaki nasvet nekoga, ki se na te stvari pozna, ne bi škodil.

Da ne bo potem:
"zakaj si bencin pil?"
"v enem jutube videu so svetovali"


Se 100% strinjam.
Ljudje prihitijo na forum in sprašujejo vse živo.

Eno odgovori so dobri (presenetljivo dobri - ne v tej temi, drugje opažam).
A kako vemo, da niso v navzkrižju z zakonom?

Piše lahko vsak. Koliko je pa to strokovno je pa druga zgodba.

Če se gre pa za to, da se o določenem dogodku malo pokramlja, potem je pa forum pravi naslov.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

link_up ::

Enostavno. Zamenjaj stanovanje. Vse ostale tumarije pa raje pusti pri miru, ker v koncni fazi ne bo nic drugace. Imel bos sitnosti in morda potem zadoscenje? Kaksno zadoscenje je, da se skregas s cistilko? Ne vem no, bodi odrasel in pac povej, da se tega ne gres in pojdi drugam. Ce pa mislis biti palica pa bos le se en navadni pajac, ki bi rad bil Calvo.
In and Out

6151 ::

FTad je izjavil:

6151 je izjavil:

Imaš vsaj 3mesečni odpovedni rok s strani najemodajalca, tko da v najslabšem primeru imaš 3 mesece 50% popust (če najde tehten razlog da sploh odpove pogodbo)


v teoriji gre tako, ampak na koncu mu pa ne bo hotel vrniti varscine.


Za varščino greš prek sodišča če ne gre drugače.

Spiky28 ::

OP se je odločil, da bo pravico vzel v svoje roke in odigral superheroja za državo. Jaz ti predlagam, da upoštevaš nasvete vseh 'izkušenih pravnikov', ki so se javili v tej temi, haha.

sniff ::

Mah, dokler bodo vsi gledali stran, se bo to tudi dogajalo. Kako že gre,... priložnost dela tatu. Je pa res, da boš ti izpostavljen (in ne "junaki" na forumu), tako da preden se odločiš ukrepati dobro premisli, kaj so lahko posledice (iskanje drugega stanovanja še najmanjša). In seveda kaj lahko sploh dokažeš, če se odločiš ukrepati s prijavo na FURS. V roki imaš pogodbo za (polovični) znesek, katerega verjetno plačuješ preko TRR oziroma vsaj dobiš potrdilo, da si nakazal. Kako boš dokazal, da mu moraš dati preostanek še na roko? Predvidevam, da prijavlja prihodke iz oddajanja premoženja in da prijavlja toliko, kot piše v pogodbi - torej ne bo v prekršku. Če bi mu "nepogodbeni del" plačeval na njegov TRR in kot referenco navedel "denar na roke za najemnino" bi pa moral on pojasnjevat FURS-u kaj je to. Kaj pa to za tebe pomeni z vidika prekrška pa nisem šel raziskvat.
Predvidevam tudi, da si moral dati varščino? Kar pomeni, da če mu za prvi mesec ne boš plačal preostanka, ki ni na pogodbi, bo lahko zagrozil z izselitvijo (legalno, nelegalno) in zadržanjem varščine. Od tu naprej pa je seveda tvoja ocena kaj to pomeni, ker ne poznamo tvojega najemodajalca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211657 (1075) St235
»

Plačevanje STROŠKOV NA BESEDO?! Stanodajalec zaračunava prevelike stroške, položnic p (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
655887 (3322) m0LN4r
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717814 (7582) St235
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637627 (24102) Timurlenk

Več podobnih tem