» »

Avtooptika vrednosti

Avtooptika vrednosti

Andri24 ::

Pozdravljeni

Včeraj sem bil na avtooptiki v znanem avto centru v Ljubljani. Avto je pri poravnanem volanu šel v levo. Ko je bil avto dvignjen mi je delavec takoj povedal, da na zadnji osi ne more narediti nastavitev, saj ne more odviti vijaka, zaradi slabih puš, sem rekel ok, naj jo opravi samo spredaj. Spredaj jo je napravil v manj kot petih minutah in sploh ni šel na poskusno vožnjo, kar mislim da bi moral narediti. Ko sem se odpeljal, sem na ravni cesti takoj opazil, da zdaj avto vleče v obratno smer, torej v desno. Takoj sem se odpeljal nazaj in jim to povedal, pa so mi rekli da je to pač zaradi "podrte" zadnje osi.

Naj še povem, da je bil avto pred kakšnim tednom na dvigalu pri mojem osebnem mehaniku in ni nikjer na podvozju nobene zračnosti, v roku enega leta sem menjal vse končnike, diske, ploščice, kolesne ležaje, ležaje amortizerja, amortizerje, vzmeti, sprednje silen bloke.

Spodaj prilagam nastavitve. Zdaj me pa zanima sledeče. Je glede na te številke zadnja os res tako zelo podrta, da mi avto zdaj vleče v desno, ali je to samo posledica morebitne površnosti nastavitev na sprednji osi? So nastavitve na sprednji osi narejene tako kot morajo biti? Zame so to čisti hieroglifi, zato bi bil nekomu, ki bi mi odgovoril na ta vprašanja in pokomentiral te vrednosti zelo hvaležen.

https://www.dropbox.com/s/adf4tdvah6edo...

Lep pozdrav

-valvoline- ::

Gume so se ulaufale na prejsnih nastavitvah. Poskus zamenjat gume z leve desno in obratno(skupaj s platisci seveda),ce nimajo dolocenega smera kotaljenja. Ce je smer kotaljena dolocen potem probas rotirat zadnjih spredaj in obratno.

Zgodovina sprememb…

anketar ::

previs sprednja os kle je največja razlika (pred/potem levo in desno) sm pa čisti kavčmehanik

starfotr ::

Gum se levo-desno ne menja. Nikoli.

jocoj ::

Pelji k Bučanu v Tacen. Malo čuden, ampak doktor avtooptike v Ljubljani.

DePalmo ::

Jaz sem imel podobne probleme na P206. Zadnji most je bil zamaknjen in se ga ni dalo nastavljat, pa so mi na Vargalantu na Vrhniki optiko nastavli da je avto šel naravnost kot po tirih. Je tega že kar nekaj let, so pa eni izmed zelo redkih kjer sem bil z optiko zadovoljen v prvo. Drugje sem vedno imel težave, tudi pri "osebnem" mehaniku kjer sem vse naše avte vozil vrsto let.

Drugače pa po optiki testna vožnja ni potrebna, če je narejeno kot je treba.

koyotee ::

https://lmgtfy.com/?q=Marko+koruza

Majster za avtooptiko
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

zobnik ::

Lahko da je puša že slaba in zato vleče v eno stran. Menjava puš pride cca 200 evrov pri kakem fušarju, je treba cel most dol pa preprešat. Ravno to sem moral na svojem renoju naredit letos + spredaj+ zavore. Skupaj menjala še z enim.
A ko se pelješ po ravnem je volan na sredini, ker če je potem spredajj optika OK.

Kitajc01 ::

starfotr je izjavil:

Gum se levo-desno ne menja. Nikoli.

Kateri strokovnjak ti je to povedal ?🤣

zobnik ::

Andri24 je izjavil:


Naj še povem, da je bil avto pred kakšnim tednom na dvigalu pri mojem osebnem mehaniku in ni nikjer na podvozju nobene zračnosti


Na tehničnem majo naprave da preruka podvozje, predlagam da pokliče na tehnični in vprašaš, če majo brezplačni preventivni pregled...če ga ta nima ga ma kak drug.

Andri24 ::

Danes bil se enkrat pri mehaniku. Jutri menjam obe roki zadaj, saj sta ze toliko naceti, da se ne splaca samo pus posebaj.

alexmarsic ::

Ponavadi ne rad se v te stvari spuščam ampak...

Na prednji osi ti Zaostajanje sploh ni naštelal ne levo in ne desno. Ciljni podatki so zato da si z tem nastavijo optimalno zato obstaja tudi odstopanje +/- kar je pri tebi bistveno odstopa zaostajanje moral bi imet 7"04 do 7"64 nekje vmes. Previs ni dobro nastavljen in zato avto vleče moral bi biti na od -0,6 do 0 ti pa imaš tam na -1"03" in 1"17".

Meni je to slaba narejena optika povem iz prakse ker delam razne predelave na vozilih in sem zmeraj pred njimi in gledam ko delajo ker večina je šalabajzerjev in nimajo pojma.

TineTone ::

Kitajc01 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Gum se levo-desno ne menja. Nikoli.

Kateri strokovnjak ti je to povedal ?🤣


Sem že videl grozno nesimetrično obrabljene gume, v tem primeru jih gotovo ne bi prestavljal.

zobnik ::

Včas so optiko delal s špago, štela so spono končnika

Raptor F16 ::

Kitajc01 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Gum se levo-desno ne menja. Nikoli.

Kateri strokovnjak ti je to povedal ?🤣


Pnevmatika ima določeno smer vrtenja, torej ?

Če je tudi na platišču ne obrnaš se bo vrtela narobe, če jo boš dal iz desne na levo. Če ti letno samo prešraufaš komplet gum in pnevmatik, tega ne delaš. Pa še to lahko delaš samo na Simetričnih pnevmatikah. Na asimetričnih pozabi.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Kitajc01 ::

Raptor F16 je izjavil:

Kitajc01 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Gum se levo-desno ne menja. Nikoli.

Kateri strokovnjak ti je to povedal ?🤣


Pnevmatika ima določeno smer vrtenja, torej ?

Če je tudi na platišču ne obrnaš se bo vrtela narobe, če jo boš dal iz desne na levo. Če ti letno samo prešraufaš komplet gum in pnevmatik, tega ne delaš. Pa še to lahko delaš samo na Simetričnih pnevmatikah. Na asimetričnih pozabi.


Nimajo vse pnevmatike določene smeri vrtenja ! Menjajo se naprej nazaj in levo desno glede na pogon avta in priporočilu proizvajalca. Poglej si navodila o vzdrževanju avta !

EnStot ::

Očitno je bil mehanik janšist in je tvoj levičarski avto prepričal, da ga sedaj zanaša desno. Pojdi k sredinsko usmerjenemu optiku, pa ne pozabi avtomobilu natakniti masko, da ne stakne kakšnega ekstremno levo-desnega virusa!;)

Aja, pa še to! Ne pozabi mu razkužiti gume.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: EnStot ()

Siddh ::

Na nekaterih gumah imaš označeno smer vrtenja, na drugih pa zunanjo stran. Slednje lahko menjuješ "križno".


RED_line ::

jocoj je izjavil:

Pelji k Edi Bučan d.o.o. v Tacen. Malo čuden, ampak doktor avtooptike v Ljubljani.


ahm, prav doktor ja. Zato desno kolo jasno štrli ven, ko je pa levo lepo ravno. Zdaj se moram z njim še pregovarjat, saj grem drugam delat optiko.Pa tip je avto še probal in pravi, "malo vleče še v desno, gume so problem". bedak ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po optiki pri Španu je volan še vedno v levo

Oddelek: Na cesti
283669 (2581) TOP
»

Različne avtomobilske gume na oseh (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312472 (10871) rok_p
»

Rotacija oz. obrnjenost pnevmatike

Oddelek: Na cesti
73965 (3611) TheBlueOne
»

Zimske gum poleti ??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23844201 (37920) oemdzi
»

Kater zimske gume? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9213054 (10898) Gray_Warden

Več podobnih tem