» »

Vinjeta 2020

Vinjeta 2020

«
1
2

Ashrack ::

Zaradi prepovedanega prehoda občin in tudi policijske ure bi bilo smotrno da dobimo delno povračilo stroskov nakupa vinjete. Saj se sploh ne smemo voziti po avtocestah izven občine.
....
  • spremenilo: Ashrack ()

;-) ::

Če kupiš lekadol in te spusti po prvem glavobol, tudi zahtevaš denar nazaj za preostanek?

IL_DIAVOLO ::

Tega debilizma tudi jaz ne razumem.

starfotr ::

Boste sedaj končno razumeli, da je plačilo po porabi bolj smotrno, kot pa vse plačevat pavšalno.

blackbfm ::

Po porabi bi bila cena na km kvecjem visja in uporabniki bi se zarad tega začel izogibat ac. Torej bi efektivno se poslabsal promet.

starfotr ::

Ne govorim o prometu in posledicah.

Govorim o ceni. In ta bi bila bolj pravična. Čeprav višja, za tiste, ki vozimo veliko.

Dokaz za to, da ne bi bilo kaj dosti manj prometa na ostalih cestah je tujina, kjer imajo take sisteme in je vseeno na AC veliko prometa, čeprav so AC drage ko žafran.

Uvedba vinjet je spodbudila dodatne nakupe vozil in posledično je več prometa povsod.

Old Spice ::

Uvedba vinjet je spodbudila dodatne nakupe vozil in posledično je več prometa povsod.


Ne. Cene nepremičnin so prisilile ljudi v odhod na periferijo. Relativno nizke cene avtomobilov, samo spodbujajo ta trend. Se vozim veliko po AC, pa z izjemo mestnih vpadnic v konici, drugod ni pretirano veliko prometa. Sedaj, ko cene nepremičnin drugod zaradi tega trenda sledijo mestu, bi vi uvedli še mastno plačevanje za AC? Pa hkrati, se naj še ukine kilometrino pri plači oz. naj jo vključijo v plačo (kjer X eur kilometrine, zelo verjetno ne bo rezultiralo v prirastu same plače za točno X eur)?

Smurf ::

starfotr je izjavil:

Boste sedaj končno razumeli, da je plačilo po porabi bolj smotrno, kot pa vse plačevat pavšalno.

Ja, ampak cestiniti je potem potrebno vse ceste, ne samo avtoceste.

BlackHole ::

;-) je izjavil:

Če kupiš lekadol in te spusti po prvem glavobol, tudi zahtevaš denar nazaj za preostanek?

Lekadola ti noben ne prepreči uporabljat, lahko ga ješ kadarkoli hočeš, ga komu daš naprej. V glavnem, primer ni enak.
LP Marko

FTad ::

BlackHole je izjavil:

;-) je izjavil:

Če kupiš lekadol in te spusti po prvem glavobol, tudi zahtevaš denar nazaj za preostanek?

Lekadola ti noben ne prepreči uporabljat, lahko ga ješ kadarkoli hočeš, ga komu daš naprej. V glavnem, primer ni enak.


ja in ne. Če lekadolu poteče rok, ti ga imaš pa še 3/4 škatle...kdo ti je kriv?

ahac ::

A niso vinjete zdaj 50% znižane?
Lani je Janša to oglaševal... :))


Ampak to bi bil itak populističen ukrep. Denar za avtoceste mora pridt od nekje.
Če ne od vinjet (ki jih plačujejo tudi tujci, ki se čez Slovenijo samo vozijo na morje na Hrvaško) bi pa od drugih dajatev ali davkov (ki jih plačujemo samo Slovenci).


Govorim o ceni. In ta bi bila bolj pravična.
To lahko rečeš za vsako stvar, ki se plačuje pavšalno...
Je ameriški zdravstveni sistem je bolj pravičen, ker vsak plačuje zase? Mogoče dokler ne zboliš...
Ali pa internet: bolj "pravično" kot paketi z neomejenih prenosom bi bilo tudi plačevat vsak MB. Ampak to bi bilo kar slabo za veliko večino userjev...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

MadMen ::

Ja, ampak vsaka pavšalna zadeva, ki se sedaj plačuje ni enako smiselna...če misliš da ti je vožnja po avtocesti od boga dana pravica se malo zamisli.

Siddh ::

Jaz sem za to da vinjete ostanejo. V Avstriji imajo res nižjo ceno vinjete, ampak poglejte kakšna je avtocesta od Šentilja proti Grazu. Par kilometrov samo nabija v avto. Pa koliko % države manj je pokrite z avtocesto napram Sloveniji. Potem so še stroški registracije in zavarovanja precej višji v Avstriji, zavarovanja postajajo dražja za starejše avte. Smo podedovali 15 let star avto - corso, zgoraj je bilo zavarovanje skoraj 1000 €, pri nas manj kot 300 brez bonusa. Tako da primerjava ni smiselna.

Če bi pa šli na cestnino pa bi samo zadovoljili peščico ljudi, ki grejo na avto cesto parkrat na leto. Recimo obisk Zagreba stane 13 €, iz smeri Gruškovja in nazaj. Si predstavljate, da se vsem, ki se iz primorske, štajerske, prekmurja, gorenjske, dolenjske začne računati po 10 € na dan za uporabo avtoceste? Lokalne vzporedne ceste bi popokale po šivih. Vsa podjetja, ki opravljajo razno razne storitve in se vozijo po Sloveniji s službenimi avtomobili, mislite da bi plačevali vsak dan te stroške?
S tem da je neumno pričakovati da bi bile cestnine nižje kot na Hrvaškem, z našimi genialci bi na koncu bile cene dvojne.


bbbbbb2015 ::

Ashrack je izjavil:

Zaradi prepovedanega prehoda občin in tudi policijske ure bi bilo smotrno da dobimo delno povračilo stroskov nakupa vinjete. Saj se sploh ne smemo voziti po avtocestah izven občine.


To je celo res. Druga možnost pa je z odlokom podaljšati veljavnost obstoječih vinjet za čas, ko je bil lock-down.

Pri nas ni class-action tožb. Nekdo bi lahko zahteval, da se veljavnost vijete podaljša, Dars seveda je vedno kratek z denarjem, bi rekel ne, bi ga tožili in sem prepričan, da bi tožbo dobili.

Darsovci seveda v neki svoji maniri pričakujejo, da bodo sedaj prodali kup 2021 letnih vinjet. Nima to z zaračunavanjem po porabi nič. Pavšalno se je plačalo za vožnjo po avtocesti, ki sedaj ni mogoča.

zobnik ::

Vinjete so še mali problem z ostalimi večjimi problemi.
Letošnje se lahko kar potrga dol, saj občinske bodo ravno do konca januarja.
Da bi podaljšal vinjete je nesmisel, da pa bi dal vračilo bo zarad tega ogromna zmešnjava.
Nova cena je že zunaj 110 evrov.

;-) ::

Pomisli na tiste ki plačajo tavečjo.

techfreak :) ::

Saj Dars te ne ovira pri uporabi avtocest. Ce imas utemeljen razlog, lahko brez problema koristis AC.

V tem lockdownu sem dvakrat bil na AC cez teden, in bi rekel da ni nic kaj manj prometa, kot v istem casu lani. Torej ocitno se vinjete precej dobro koristijo.

sunshine403 ::

Resno? Jebena vinjeta je najvecji problem danasnjega casa? Stvar stane manj kot dva tanka bencina, predstavlja se jo pa kot najvecji strosek avtomobila... Ce si ne mores privosciti jebene vinjete brez da pizdis kaksna krivica se ti dela, ker jo ne mores izkoristiti, ti predlagam, da je za naslednje leto ne kupis in se vozis po lokalnih cestah pa bo problem resen. Se boljse pa je, ce gladko prodas avto, ker ce nisi sposoben placat 100eur za vinjeto, potem pac financno nisi sposoben imeti avta.

techfreak :) je izjavil:

V tem lockdownu sem dvakrat bil na AC cez teden, in bi rekel da ni nic kaj manj prometa, kot v istem casu lani. Torej ocitno se vinjete precej dobro koristijo.


To ni cisto res. Vsaj na relaciji Gorenjska-Ljubljana ne. Tu je AC (med tednom, sploh pa med vikendom) kot da bi bila izumrla. V petek sem sel v Ljubljano in sem sredi dneva imel obcutek, kot da je ura 2 zjutraj... vsaj po prometu sodec.

Zgodovina sprememb…

aborko ::

Tebi je bila očitno podarjena, sicer bi vedel da stane 110€, ne 100€.

Ganon ::

starfotr je izjavil:

Boste sedaj končno razumeli, da je plačilo po porabi bolj smotrno, kot pa vse plačevat pavšalno.


Niti slučajno. Vinjete so daleč najboljša stvar.

zobnik ::

Tist k jo ne smemo uporabljat plačujemo tistim, ki se vozjo po njej. Kot solidarnost. Tako je tudi v zdravstvu, 20 let ne rabiš zdravnika, plačuješ vsak mesec 35 evrov tistim, ki rabjo, solidarnost.
Saj to je pointa v državi.

bbbbbb2015 ::

sunshine403 je izjavil:

Resno? Jebena vinjeta je najvecji problem danasnjega casa? Stvar stane manj kot dva tanka bencina, predstavlja se jo pa kot najvecji strosek avtomobila... Ce si ne mores privosciti jebene vinjete brez da pizdis kaksna krivica se ti dela, ker jo ne mores izkoristiti, ti predlagam, da je za naslednje leto ne kupis in se vozis po lokalnih cestah pa bo problem resen. Se boljse pa je, ce gladko prodas avto, ker ce nisi sposoben placat 100eur za vinjeto, potem pac financno nisi sposoben imeti avta.



Problem današnjega časa (v Sloveniji) je, da se venomer pro-forma plačuje za nekaj, kar potem ne dobiš ali pa so bistvene administrativne ovire, da nekaj dobiš.

To je recimo vinjeta, ki je ne moreš izkoristiti, zdravstveno zavarovanje, kjer te posadijo v čakalno vrsto, ter prispevki v penzijski sklad, kjer na koncu dobiš ven mizerijo, zmišljevanje občin, da kasirajo davek na dež, ter podobno.

Pravilen pravilen pristop je, da za vsak evro, ki ga daš od sebe, premisliš in ugotoviš, če si zanj dobil to, kar naj bi pro-forma plačal. Ugotovil boš, da se je in v javno financiranih medijih, Darsu, penzijskem sistemu, zdravstvenem sistemu nabralo ogromno mrtvega lesa (ki je še kako živ, ko to malo podrezaš), ter je treba to malo prečistiti, t.j. zmanjšati izdatke.

Da za kupljeno 12 mesečno vinjeto nisi dobil 12 (oz. 13) mesecev možnosti vožnje po avtocesti je dokaj enostavna ugotovitev. Zato je prav, da se veljavnost podaljša za čas, ko je bil lock-down.

FTad ::

Siddh je izjavil:

Jaz sem za to da vinjete ostanejo. V Avstriji imajo res nižjo ceno vinjete, ampak poglejte kakšna je avtocesta od Šentilja proti Grazu. Par kilometrov samo nabija v avto. Pa koliko % države manj je pokrite z avtocesto napram Sloveniji. Potem so še stroški registracije in zavarovanja precej višji v Avstriji, zavarovanja postajajo dražja za starejše avte. Smo podedovali 15 let star avto - corso, zgoraj je bilo zavarovanje skoraj 1000 €, pri nas manj kot 300 brez bonusa. Tako da primerjava ni smiselna.

Če bi pa šli na cestnino pa bi samo zadovoljili peščico ljudi, ki grejo na avto cesto parkrat na leto. Recimo obisk Zagreba stane 13 €, iz smeri Gruškovja in nazaj. Si predstavljate, da se vsem, ki se iz primorske, štajerske, prekmurja, gorenjske, dolenjske začne računati po 10 € na dan za uporabo avtoceste? Lokalne vzporedne ceste bi popokale po šivih. Vsa podjetja, ki opravljajo razno razne storitve in se vozijo po Sloveniji s službenimi avtomobili, mislite da bi plačevali vsak dan te stroške?
S tem da je neumno pričakovati da bi bile cestnine nižje kot na Hrvaškem, z našimi genialci bi na koncu bile cene dvojne.



Kdaj si se pa ti nazadnje peljal po tej cesti? Z letošnjim letom je bila cesta sanirana v obeh smereh. In to ne le neka minimalna preplastitev, kot je to narejeno v Sloveniji. Malo preveri stanje, preden nabijaš napačne informacije

Ganon ::

FTad je izjavil:

Kdaj si se pa ti nazadnje peljal po tej cesti? Z letošnjim letom je bila cesta sanirana v obeh smereh. In to ne le neka minimalna preplastitev, kot je to narejeno v Sloveniji. Malo preveri stanje, preden nabijaš napačne informacije


Ti drugemu o napačnih informacijah, zraven pa na navržeš še neresnico o Sloveniji. Kako tipično. :))

LightBit ::

FTad je izjavil:

BlackHole je izjavil:

;-) je izjavil:

Če kupiš lekadol in te spusti po prvem glavobol, tudi zahtevaš denar nazaj za preostanek?

Lekadola ti noben ne prepreči uporabljat, lahko ga ješ kadarkoli hočeš, ga komu daš naprej. V glavnem, primer ni enak.


ja in ne. Če lekadolu poteče rok, ti ga imaš pa še 3/4 škatle...kdo ti je kriv?

Tisti ki je povzročil da te glava ni bolela dovolj pogosto.

johanblond ::

starfotr je izjavil:

Boste sedaj končno razumeli, da je plačilo po porabi bolj smotrno, kot pa vse plačevat pavšalno.

Če pravilno razumem tvojo logiko, ja pravično sledeče:
Kupil sem nov avto, nameraval prevoziti 30 000 km (s tem namenom sem tudi kupil nov avto), sedaj sem pa prevozil 5 000 km. Se pravi, da mi moram dobiti 5/6 zneska? Ker sem "porabil avto" na samo 5 000 km.
Zakaj sem prevozil manj je jasno: "Zaradi prepovedanega prehoda občin in tudi policijske ure bi bilo smotrno da dobimo delno povračilo stroskov nakupa vinjete avtomobila. Saj se sploh ne smemo voziti po avtocestah izven občine."
Denar mi mora vrniti država ali prodajalec avtomobila?

BlackHole ::

FTad je izjavil:

BlackHole je izjavil:

;-) je izjavil:

Če kupiš lekadol in te spusti po prvem glavobol, tudi zahtevaš denar nazaj za preostanek?

Lekadola ti noben ne prepreči uporabljat, lahko ga ješ kadarkoli hočeš, ga komu daš naprej. V glavnem, primer ni enak.


ja in ne. Če lekadolu poteče rok, ti ga imaš pa še 3/4 škatle...kdo ti je kriv?


Ja, kriv si si sam. Saj že ko ga kupiš, veš, da imajo tablete rok. Vmes pa ga lahko jemlješ ali pa ne. Vinjeta ima tudi rok, ampak koristiti pa je nekateri ne morejo, ne smejo, ker so sicer v prekršku.
LP Marko

bambam20 ::

A se morda ve, koliko bi naj bil obračunan prevožen kilometer pri elektronskem cestninjenju za osebna vozila na slovenski avtocesti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

kuglvinkl ::

bambam20 je izjavil:

A se morda ve, koliko bi naj bil obračunan prevožen kilometer pri elektronskem cestninjenju za osebna vozila na slovenski avtocesti?


e-vinjeta se nanaša samo na papir. Se prav, kamera bo prepoznala, ali si kupil ali ne. Še vedno gre pa za pavšal.
Your focus determines your reallity

sunshine403 ::

aborko je izjavil:

Tebi je bila očitno podarjena, sicer bi vedel da stane 110€, ne 100€.

Ne jo placam kar sam. Je pa res, da se ne sekiram ali je 110eur ali pa 100 ali pa 150. Ce me pri slabih 3000eur/leto za bencin matra 100eur za vinjeto (sorry 110 da ne bos spet ven padel), pa se nasljednjih 100 in nekaj za avstrijsko, letno za taurner tunnel, pa svicarsko, pol imam probleme drugje ne pa pri vinjeti. Aja pa predvidevam da moram dobiti vrnjenih tudi dobrih 60 jurjev prispevkov, ker letos nisem bil pri zdravniku, penzije tudi ni sem koristil, otrok prav tako nimam torej sem cisto brez veze placeval vse prispevke od place. Lahko to tudi nazaj zahtevam? In ce ze, bi definitivno prej zahteval to nazaj, ker se mi zdi neumno placevat za vas, ki te stvari koristite pa z vasimi placami bore malo placate., kot pa jebeno vinjeto.

MIHAc27 ::

Smurf je izjavil:

starfotr je izjavil:

Boste sedaj končno razumeli, da je plačilo po porabi bolj smotrno, kot pa vse plačevat pavšalno.

Ja, ampak cestiniti je potem potrebno vse ceste, ne samo avtoceste.


Sej nobena cesta ni zastonj. Za lokalne plačaš ob registraciji poleg tehničnega še minimalno 90€ (odvisno on kubikov).

Pa Vinjeto itak podaljšajo.. za 1 letno dobiš 13 mesecev (ker velja od 1.1.2020 do 31.1.2021). Kdor dela malo km, naj naslednje leto vinjete ne kupi in se vozi po lokalnih cestah.

Če imaš sam smolo, da vinjete trenutno ne moreš izkoristit...imaš pač smolo. Sam jo še vedno dnevno koristim, in veliko je še takih.

starfotr ::

Dejstvo pa je, da če bi imeli plačilo po porabi, te teme ne bi bilo.

In sedaj se nekaj zgovarjat, da plačate vinjeto, pa je ne koristite ... Kdo vam je kriv? Požrite sedaj ta strošek.

dj_uro ::

Trenutna vinjeta velja 14 mesecev, ne 13 ;)
vw-klub.si

Dr_M ::

Jest se normalno vozim po AC 5 dni na teden ze celo leto in to celo v drugo obcino in niti enkrat me ni nihce uprasal zakaj in kam grem.

In ja, vinjeta je najboljsa cestnina, kar jih obstaja.
Tisti, ki so mnenja, da je bi moral placevat cestnino po porabi, se itak ne vozijo po AC in se tudi pri placevanju po porabi nebi in bi se naprej delal guzvo po regionalnih cestah. Ne bit tok zagrenjeni in skodozeljni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

starfotr ::

Jaz se vozim 5+ dni po AC. In sem za plačilo po porabi. Zakaj? Zato, ker potem se folk ne bi fijakal kar malo za brez veze po AC, tako kot se sedaj.

Kar pomeni manj gužve, boljša pretočnost, manj onesnaženja ipd.

donvito ::

Ja kdo se pa fijaka za brez veze, daj ne bluzi. Če ti je pretočnost problem pa se vozi po lokalnih.

PARTyZAN ::

starfotr je izjavil:

Jaz se vozim 5+ dni po AC. In sem za plačilo po porabi. Zakaj? Zato, ker potem se folk ne bi fijakal kar malo za brez veze po AC, tako kot se sedaj.

Kar pomeni manj gužve, boljša pretočnost, manj onesnaženja ipd.


Najlažje je samo na svojo rit gledat. Od kod bo manj onesnaževanja? Tisti ljudje, ki so do zdaj po AC commutal bodo pol kaj, nehal? Al se bodo na regionalke preselil, kjer bodo v še večji gužvi skuril več bencina/nafte?

starfotr ::

Fijaka se vsak, ki se sam vozi v avtu in to samo na delo (v prestolnico).

Saj med njimi sem tudi jaz, vendar to ne pomeni, da ne zagovarjam plačila po porabi. Ja, več bi plačal, vendar me to ne moti. Bi bilo pa bolj pravično do tistih, ki se manj vozijo, saj bi vsak plačal, kolikor se pač vozi.

V bistvu, če se že gremo neke pavšale, bi jaz bil za pavšalni sistem še pri gorivu in servisih. Plačal bi npr. 5000 eur na leto in tankaš neomejeno. Ali narediš 100 k na leto ali pa 5, plačal 1000 eur. Me prav zanima, če bi bili za tak sistem.

Saj npr. že sedaj kamioni plačajo manj predornine za Karavanke, kot avti, pa kamioni več onesnažijo in bolj uničujejo ceste. Zakaj ne damo vinjet za kamione?
https://www.dars.si/Karavanke

Mato989 ::

Ja samo to je pa res, me zanima kako bi vsi ki so za vinjete rekli če bi jim rekli plačaj 10.000 za bencin neomejeno tankanje!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

avtek ::

A ti sploh veš koliko km narediš za 10k EUR bencina?

zobnik je izjavil:

Tist k jo ne smemo uporabljat plačujemo tistim, ki se vozjo po njej. Kot solidarnost. Tako je tudi v zdravstvu, 20 let ne rabiš zdravnika, plačuješ vsak mesec 35 evrov tistim, ki rabjo, solidarnost.
Saj to je pointa v državi.


Mislim da tudi tisti, ki jo uporabljamo jo plačujemo. Vsaj v veliki večini. Razen tistih švercerjev :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avtek ()

Invictus ::

Vinjete so dober kompromis med stroški same vinjete in ceno sistema plačila po porabi.

To drugo bi bilo tudi za DARS precej dražje kot je zdaj.

Ko bodo vinjete vezane na tablico avto, bo nadzor še lažji, če bo pa cenejši, je pa vprašanje :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

A ti sploh veš koliko km narediš za 10k EUR bencina?


Približno tako slabo razmerje kot če kupiš vinjeto in se 2x pelješ na morje iz Prekmurja!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Se pač pelješ po stari cesti. Saj uporaba avtocest ni obvezna.

Uporaba goriva za avto pač je :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

avtek ::

Čudno, da vam je fajn ko ni treba stat v gužvi pred cestninskimi in vohat stare golfiče. Ker zdej pač redkokater star golfič piči na AC :)

Utk ::

Približno tako slabo razmerje kot če kupiš vinjeto in se 2x pelješ na morje iz Prekmurja!

Mesečna vinjeta je 30 evrov. V najslabšem primeru plačaš 60 evrov, če greš res dvakrat. Od Murske Sobote do Kopra je 300 km, se pravi 1200. Če misliš, da je cestnina v Italiji, Hrvaški ali Franciji bistveno cenejša za 1200 km, bi reku, da se motiš. Je kar dost dražja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

FTad ::

Ganon je izjavil:

FTad je izjavil:

Kdaj si se pa ti nazadnje peljal po tej cesti? Z letošnjim letom je bila cesta sanirana v obeh smereh. In to ne le neka minimalna preplastitev, kot je to narejeno v Sloveniji. Malo preveri stanje, preden nabijaš napačne informacije


Ti drugemu o napačnih informacijah, zraven pa na navržeš še neresnico o Sloveniji. Kako tipično. :))


Ti očitno ne vidiš dlje od svojega praga in komentiraš nebuloze. Kako tipično.

avtek ::

Zagreb - Split je cestnina cca 23,5EUR (181 HRK), kilometrov prevoziš cca 400.
Iz Lendave do Kopra je cca 300km, se pravi bi v obe smeri (če bi vzeli CRO sistem) plačal cca 35EUR (23,5eur/400*300*2). Se pravi dvakrat je to 70EUR, bog ne daj da bi šel še enkrat, pa še kdaj na obisk h komu v Maribor. Bi bil že krepko preko 110EUR.

Đizs. Če ti je vinjeta predraga in se ti ne splača, pa po regionalkah, kot so omenjali že zgoraj. Ali pa tempomat na 107km/h, da bo v šesti brzini lepo delal mlinček z najmanjšo porabo, pa boš tam prihranil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avtek ()

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Se pač pelješ po stari cesti. Saj uporaba avtocest ni obvezna.

Uporaba goriva za avto pač je :)).


Ni, lahko avto porivaš! Ali imamo kak zakon ki zapoveduje uporabo goriva v avtu?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

feryz ::

Jaz se vsak dan vozim po AC. Kdor se ne, je zgrešil nakup.
Zahtevati od prodajalca denar nazaj zaradi spremenjenih okoliščin s tvoje strani, je neokusno, če že ne kaj drugega.
Če rabiš denar nazaj, piši janezu. On ti je prepovedal vožnjo (komur jo je), ne DARS.

KAVINSKY ::

feryz je izjavil:

Kdor se ne, je zgrešil nakup.


So že pozabili koliko je včasih stala ena vožnja od Ljubljane do Kopra in nazaj. Plus gneča na cestninskih.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihajajo elektronske vinjete (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10611046 (7524) solatko
»

Vozilo (razbitino) prodal v Bolgarijo - Dars ne izda nadomestne vinjete. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
749479 (7453) smacker
»

Vinjete naj ostanejo, ostala načini cestninjenja niso fer (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21949557 (42132) jalovec09
»

Adijo vinjete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14322769 (18893) MrBrdo

Več podobnih tem