» »

Kitajske restavracije in sečuanski poper

Kitajske restavracije in sečuanski poper

trulex ::

V prestolnici sem obiskal praktično vse kitajske, pa nikjer nisem zasledil jedi s sečuanskim poprom. A obstaja pri nas restavracija ki ponuja bolj tradicionalne jedi, ki vsebujejo tudi to začimbo? Razumem da so jedi "prilagojene za naš okus", ampak mi ni jasno zakaj nikjer ni za dobiti takšne jedi, medtem ko v Nemčiji sem pa v prvi kitajski dobil npr. mapo tofu.
Zakaj sem dal v narekovaje da so jedi prilagojene za nas, je pa razlog da je po mojem to čisti nateg, da prišparajo na začimbah in kompleksnosti receptov.

c3p0 ::

Ker so to instant kitajske, vse po vrsti z enako kuhinjo, nianse so le v sposobnostih lokalnega kuharja. Eni so zanič, drugi povprečni.

Emei pri MB je včasih imel take jedi in še marsikaj druga. Potem so se hudo poslabšali in zaprli restavracijo. Zdaj je spet odprta, cene so ostale visoke, nivo hrane pa je padel na povprečnega.

trulex ::

Izgleda da bi Emei res lahko imel kaj takega. Hvala

simpatija ::

Dobrote Vzhoda pri Stari cerkvi v Lj imajo tudi mapo tofu na meniju. Nisem še sprobala, tako da ne vem, kakšen je. Imajo pa kar nekaj drugačnih jedi na meniju od ostalih kitajskih in te so po okusu podobne stvarem, ki sem jih jedla na kitajskem. Se da tudi zmenit, da naredijo bolj "po njihovo".

c3p0 ::

trulex je izjavil:

Izgleda da bi Emei res lahko imel kaj takega. Hvala


Dvomim, da trenutno ima, ker je očitno druga zasedba v kuhinji.

borutz ::

preveri ce imajo v :
https://www.facebook.com/pages/category...
ena redkih kitajskih v Sloveniji na nivoju

trulex ::

simpatija je izjavil:

Dobrote Vzhoda pri Stari cerkvi v Lj imajo tudi mapo tofu na meniju. Nisem še sprobala, tako da ne vem, kakšen je. Imajo pa kar nekaj drugačnih jedi na meniju od ostalih kitajskih in te so po okusu podobne stvarem, ki sem jih jedla na kitajskem. Se da tudi zmenit, da naredijo bolj "po njihovo".

Na Dobrote vzhoda sem pozabil, hvala! Bom moral it pogledat spet. Enkrat sem naročil neko tradicionalno precej pekočo zadevo tako da se mi je natakarca kar smejala ko je prišla pospravit. Mislim da je precej bolj navajena na pekoče kot sem sam :D.

borutz je izjavil:

preveri ce imajo v :
https://www.facebook.com/pages/category...
ena redkih kitajskih v Sloveniji na nivoju

Meni mi deluje dokaj klasičen ampak bom šel vseeno preverit zaradi visokih ocen. Hvala!

Miptrip ::

Kje v MB je kakšna dobra kitajska restavracija z veliko izbire hrane?

Kvinta ::

Edina kitajska v kateri mi nikoli nio blo slabo v MB je http://sichuan.si/

Pol pa še Zlata Srna za rezervo delajo nonstop ni praznikov za njih :)
A.C.A.B

Miptrip ::

Super, v mb jih je dosti kitajska palača, shanghai city, zvezda, peking... Katere je najboljša od teh, prosim za čim več mnenj. Sichuan vidim, da ima kar dobre ocene

boldleaf ::

Sechuanskemu popru se sicer rece timut.

Kupi ga in si naredi sam, en poprazen tofu bos pa ze vrgel skupaj no ;)
In the beginning were the Words and the Words made the world. I am the Words.
The Words are everything. Where the Words end the world ends. You cannot go
forward in the absence of space.

Kvinta ::

Miptrip je izjavil:

Super, v mb jih je dosti kitajska palača, shanghai city, zvezda, peking... Katere je najboljša od teh, prosim za čim več mnenj. Sichuan vidim, da ima kar dobre ocene


Idi probat pa boš sam najboljše vedel ker jaz ti lahko rečem tak kot sem zgoraj napisal kaj mi je dobro tebi bo pa bolj všeč spet ena druga ,pol bo spet nekdo tretji prišo pa bo spet mel svoje mnenje nimamo vsi istega okusa. Jaz sem recimo v Lj v vseh pizerijah jedel ,da sem na koncu 2 lahko pohvalo :D isto je z vsemi drugimi in pa tudi vrjetno z Sechuanskem poprom.
A.C.A.B

zee ::

boldleaf je izjavil:

Sechuanskemu popru se sicer rece timut.

Kupi ga in si naredi sam, en poprazen tofu bos pa ze vrgel skupaj no ;)


Timut? Lokalci v SG mu pravijo secuanski poper (i.e. Sechuan pepper).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

c3p0 ::

Problem teh kitajskih je, da jih imaš lahko 10 v mestu, pa si bodo vse zelo podobne, generične. Sichuan me še zdaleč ni prepričal, je bil prejšnji Emei dosti boljši, dokler niso začeli vsega dvojno solit.

Ales ::

Eden od vzrokov je v tem, da je, vsaj pred leti, večina Kitajcev pri nas bila iz istega konca. Posledično je bila tudi hrana povsod podobna. nabor uvoza tudi. Pač Sečuanska hrana pa še malo prilagojena za naše okolje in za to, kaj se splača delati za količino obiska, itd..

Je pa seveda lahko velika razlika od kuharja do kuharja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegeterjanski nasveti-recepti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313229 (3962) c3p0
»

Kitajske restavracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11125658 (19704) dukedl
»

Prvič v kitajsko restavracijo, kaj priporočate ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8321961 (19104) Grumf
»

Vok in stir-fry (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6715985 (13586) Brane22

Več podobnih tem