» »

strošek drv in kurilnega olja

strošek drv in kurilnega olja

1
2
»

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Itak ima vsak svojo situacijo glede ogrevanja. Povsem razumem tiste, ki se ogrevajo na drva in imajo ta energent pri roki. Jaz sem šel s kurilca na pelete leta 2013. Sem investiral samo v gorilec, peč sem obdržal staro Ferrothermovo, ki sem jo kupil leta 1998. Gre za peč na trda goriva, tovarniško nadgrajeno za priklop oljnega gorilca. Predelavo za priklop peletnega gorilca sem naredil sam (predelava vrat kurišča) in to sem naredil tako, da še vedno lahko dam gor oljni gorilec ali pa kurim s trdim gorivom. Kar tudi počnem, ker imamo doma nekaj sadovnjaka in ves obrez zložimo v butare in čez leto s tem ogrevamo vodo (električnega bojlerja nimamo). S to predelavo na pelete zadovoljen, seveda udobja ni takega, kot je pri olju ali plinu, ampak je cena energenta še vedno toliko nižja, da se mi na vrhuncu kurilne sezone splača očistiti peč na 14 dni, in dvakrat tednsko dopolniti pelete v zalogovniku.

Lp

Jože

WizzardOfOZ ::

Poleg tega, če kuriš samo na drva, lahko ves pepel streseš na vrt za gnojivo.

Magic1 ::

Da ne bi stresal pepela kar počez po vsem na vrtu! Ene rastline ga ne marajo.
Magic

WizzardOfOZ ::

Jaz ga na prazno njivo stresam pozimi, ko ni nič na vrtu, potem pa prekopljem spomladi. Pa do sedaj še ni bilo nekih problemov.

Katere ga pa ne marajo, da vidim, če imam kaj takega na vrtu?

Magic1 ::

Naprimer za krompir ni dobro. Pepel je bazičen in zato tudi ni primeren za rastline, ki imajo rade kislo zemljo(npr. borovnice).
Na hitro našel na youtubu, ne vem več kje sem to prvič zasledil:
Magic

IL_DIAVOLO ::

Jaz sem opazil, da zemlja razpade od pepela. Ne vem, mogoče sem ga preveč dal.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17242347 (16583) feryz
»

Strošek drv (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18331993 (27177) stara mama
»

Zalogovnik ali predelava na pelete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7216148 (12655) krneki0001
»

Nakup klimatske naprave za ogrevanje A+++ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8432376 (28901) klimatos
»

bukova drva

Oddelek: Loža
437794 (2095) Relanium

Več podobnih tem