» »

bukova drva

bukova drva

Pixy222 ::

Lep pozdrav,
začela se je kurilna sezona in za zimo bi moral dokupiti še nekaj kubikov drv za centralno kurjavo, zato me zanima če kdo pozna ali celo kdo osebno po zmerni ceni prodaja drva v okolici Kranja?
hvala za pomoč in lep pozdrav.
  • spremenil: Pixy222 ()

harvey ::

drvanadom.com
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Pixy222 ::

Uf sem malo poguglal nisem vedel za to potencialno nevarnost. Vendar se mi zdi, da zadeva ni petirano kritična saj na leto ne porabim več kot tedna dni za pripravo drv za čez zimo, letos pa je zmanjkalo časa in bom nekaj dokupil. Denarno pa seveda nanese več kot 400€ prihranka, če ne štejem svojega dela tisti teden in to, da sekam v lastnem gozdu :)

Poldi112 ::

Pri narezanih ni praha :)
Je pa prijetna toplota in vonj kamina ter dobrih 50% nižji račun (v mojem primeru, ko mi je alternativa olje, ki se je zadnjih par let 100% podražilo)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

OrkAA ::

Poldi112 ::

Veliko jamranja, nič konkretnega. Jasno, da dim škodi in da so čistejše alternative. Ampak udobje in cena tu totalno zmagata. Pritoži se državi, ki je tako podražila energente. 2 leti nazaj nisem razmišljal o tem, ko me je pa doletel račun za ogrevanje sem pa moral narediti spremembo. Glede ogrožanja sosedov - vsi kurijo drva :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

#000000 ::

@;-) Dej napiš kak podatek o jebenih drevah, kaj te boli K za raka. Tema je o drvah, ne o raku.

OrkAA ::

Govori o rakotvornosti, ne radioaktivnosti.

Utk ::

Najprej naj prepovejo dizel, potem se pa naj sekirajo zaradi drv.

black ice ::

Kakšne so pa kaj cene bukovih drv drugje po Sloveniji? V naše kraje vozijo Madžari za 50EUR/m3. So pa meterska drva, katera je potrebno še razžagati.

Poldi112 ::

Problem je, ker govori na pamet. Nekaj o tem, da včasih so res kurili drva, samo so imeli pričakovano življensko dobo 30. Ne vem, meni to deluje kot točno tisto, česar obtožuje nas, uporabnike drv - vere.

Ker to ni nič drugega kot zavajanje. Veliko ljudi okoli mene že celo življenje kuri premog ali drva, pa so stari tudi do 90 let. Čudež?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

krneki0001 ::

Pri nas kurimo drva že odkar pomnim, pa noben nima raka, tut stari starši ne.

Se pa prišpara na leto vsaj 1200 evrov za neko normalno hišo (2 nadstropji po 100 kvadratov) v primerjavi z ogrevanjem na kurilno olje.
Pri nas, ko imamo svojo hosto, pride pa samo nekaj olja in par litrov bencina za motorko, pa tvoje delo, da to narežeš in potem zložiš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harvey ::

Po podatkih avstrijskega ministrstva za okolje so se emisije ogljikovega dioksida zaradi izkoriščanja biomase kot obnovljivega vira energije v Avstriji zmanjšale za skoraj milijon ton na leto, vendar so se po drugi strani izpusti ogljikovega monoksida in dušikovih oksidov povečali za približno 1000 ton na leto, za dobrih 300 ton na leto pa so se po ocenah ministrstva povečali izpusti trdnih delcev. Na ministrstvu sicer dodajajo, da so povečane izpuste pri izkoriščanju biomase izravnali z zmanjšanji zaradi drugih ukrepov.

vir. delo.si | Kurjenje drv slabša kakovost zraka
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

;-) ::

krneki0001 je izjavil:

Pri nas kurimo drva že odkar pomnim, pa noben nima raka, tut stari starši ne.

Se pa prišpara na leto vsaj 1200 evrov za neko normalno hišo (2 nadstropji po 100 kvadratov) v primerjavi z ogrevanjem na kurilno olje.
Pri nas, ko imamo svojo hosto, pride pa samo nekaj olja in par litrov bencina za motorko, pa tvoje delo, da to narežeš in potem zložiš.

Seveda moji sosedi še tud Renault ni crkno pa vsi vemo da je največji jajc :) Ni mi pa jasno kak lahko prišparaš 1200€ letno ko pa mi damo 1500€ letno za olje...super bi bilo kurit za 300EUR, samo ne za ceno vdihavanja dreka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

fosil ::

Kakor razumem zadevo, tisti škodljivi vplivi dima veljajo samo pri odprtem kaminu, kjer ti del dima uide v prostor.
Pri ogrevanju z zaprto pečjo tega ni.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Truga ::

Ja, ker dim ki gre ven skoz dimnik sploh ne pride nazaj v hiso ane?

Research shows that nearly 70 percent of chimney smoke reenters nearby buildings.


Pa se en spoiler: tvoja lastna hisa spada v "nearby buildings".

krneki0001 ::

;-) je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Pri nas kurimo drva že odkar pomnim, pa noben nima raka, tut stari starši ne.

Se pa prišpara na leto vsaj 1200 evrov za neko normalno hišo (2 nadstropji po 100 kvadratov) v primerjavi z ogrevanjem na kurilno olje.
Pri nas, ko imamo svojo hosto, pride pa samo nekaj olja in par litrov bencina za motorko, pa tvoje delo, da to narežeš in potem zložiš.

Seveda moji sosedi še tud Renault ni crkno pa vsi vemo da je največji jajc :) Ni mi pa jasno kak lahko prišparaš 1200€ letno ko pa mi damo 1500€ letno za olje...super bi bilo kurit za 300EUR, samo ne za ceno vdihavanja dreka.


Mene pridejo drva na leto manj kot 300 evrov. Gozdar mi oceni in zacahna, kaj je za podret v hosti, jaz to podrem, razrežem in zvozim domov. Torej porabim par litrov bencina za motorko, par litrov bencina za prevoz do doma, nekaj olja za motorko in moje delo, če bi na oko izmeril, bi rekel, da največ 50 litrov bencina in 5 litrov olja (pol litra za mešanco in 4 litr za mazanje ketne na motorki).
Na leto porabim samo še od 8 do 10 metrov drv, ker sem raje bajto izoliral s skoraj 20cm debelo izolacijo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

RejZoR ::

Dobre peči imajo izjemno visok izkoristek. Sicer ne tako visok kot peletne čeprav tam moraš pa imet kvalitetne pelete in ne kakšno ceneno sranje polno lepil in ostale svinjarije.
Največja napaka je da folk vzame premočno peč "za rezervo" nakar jo omejujejo pri gorenju in potem je izgorevanje katastrofalno... Peč mora bit primerna za velikost ogrevanih prostorov oz raje malce manj zmogljiva...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

;-) ::

krneki0001 je izjavil:

;-) je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Pri nas kurimo drva že odkar pomnim, pa noben nima raka, tut stari starši ne.

Se pa prišpara na leto vsaj 1200 evrov za neko normalno hišo (2 nadstropji po 100 kvadratov) v primerjavi z ogrevanjem na kurilno olje.
Pri nas, ko imamo svojo hosto, pride pa samo nekaj olja in par litrov bencina za motorko, pa tvoje delo, da to narežeš in potem zložiš.

Seveda moji sosedi še tud Renault ni crkno pa vsi vemo da je največji jajc :) Ni mi pa jasno kak lahko prišparaš 1200€ letno ko pa mi damo 1500€ letno za olje...super bi bilo kurit za 300EUR, samo ne za ceno vdihavanja dreka.


Mene pridejo drva na leto manj kot 300 evrov. Gozdar mi oceni in zacahna, kaj je za podret v hosti, jaz to podrem, razrežem in zvozim domov. Torej porabim par litrov bencina za motorko, par litrov bencina za prevoz do doma, nekaj olja za motorko in moje delo, če bi na oko izmeril, bi rekel, da največ 50 litrov bencina in 5 litrov olja (pol litra za mešanco in 4 litr za mazanje ketne na motorki).
Na leto porabim samo še od 8 do 10 metrov drv, ker sem raje bajto izoliral s skoraj 20cm debelo izolacijo.


Seveda tvoje delo pa nič ne šteje...raje grem na firmo delat kjer imam 60-80€ na uro efektivnega pa si kurjavo kupim.

papasmrk ::

Tazeleni ne vedo več na koga naj se spravijo pa so zdej na piko vzeli uporabnike bukovih drv.
Še dobro da imam od drv najmanj bukve (največ sta gaber in jesen).
To leto smo dali cca 1500 € za 60 m2 drv, kar bi moralo biti za ene 5 sezon.

krneki0001 ::

;-) je izjavil:

Seveda tvoje delo pa nič ne šteje...raje grem na firmo delat kjer imam 60-80€ na uro efektivnega pa si kurjavo kupim.


Kakor ti paše, jaz delam en teden po 4 ure popoldan, pa imam vsa ta drva doma in zložena, pa mi ni treba nikogar plačat, da to naredi.

Rejzor, izkoristki peči na drva so tam okoli 90 do 95 odstotkov. Proti ostalim je to bolj malo, vendar je pa vseeno najcenejše.

Tazeleni naj pa meni plačajo ogrevanje, potem pa ne bom kuril na drva, do takrat naj pa bodo raje tiho in naj se zavlečejo nazaj v jame, brez elektike in tekoče vode.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

Sekanci FTW!!
Gorivo po ceni drv,
udobje pa kot kurjenje na plin/kurilno olje.

Res je začetna investicija ampak se doma zdaj smejimo vsem, ki razmišljajo kako najceneje kurit.

kronik ::

Že vidim državo, ki bo uzakonila obvezne čistilne naprava za dimnike v vsak dom... najcenejša zadeva je toplotna črpalka. So pa drva dosti bolj 'ekološka' kot kurilno olje.

Aston_11 ::

kronik je izjavil:

Že vidim državo, ki bo uzakonila obvezne čistilne naprava za dimnike v vsak dom... najcenejša zadeva je toplotna črpalka. So pa drva dosti bolj 'ekološka' kot kurilno olje.



Mah, najcenejša ravno ni. Ena taka kurilnica stane cca 8kEUR min. Jaz sem si mojo peč zvezano s talnim postavil za jurčka in pol max.

Relanium ::

kronik je izjavil:

Že vidim državo, ki bo uzakonila obvezne čistilne naprava za dimnike v vsak dom... najcenejša zadeva je toplotna črpalka. So pa drva dosti bolj 'ekološka' kot kurilno olje.

No, pol pa naj še spotoma kr prepovejo vsako kresovanje in podobno odprto kurjenje,
naj še prepovejo tud gozdne požare, da bo vse tak kot mora bit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

krneki0001 ::

- peč na drva - 1500 evrov (feroterm)
- 1500 litrski zalogovnik tople vode - 1500 evrov
- radijatorji + bakrene cevi - 800 evrov

Toliko je naju prišlo vse skupaj pred petimi leti, ko sva obnavljala hišo in sva vse na novo kupila.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Poldi112 ::

;-) je izjavil:


Seveda tvoje delo pa nič ne šteje...raje grem na firmo delat kjer imam 60-80€ na uro efektivnega pa si kurjavo kupim.


To ni delo, to je rekreacija. Tebe kdo plača, ko trimčkaš po gozdu? :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

krneki0001 ::

Je*at ga, nekateri morajo hodit na fitnes, drugi se pa s sekiro in motorko po svežem zraku v hosti rekreiramo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

oo7 ::

Mi gremo ponavadi maja v našo hosto nažagamo vse na polena pripeljemo domov doma razbijemo pustimo,da se malo posuši in zložimo in to je to(letos imamo celo za 2 zime napravljenega):)Letno kurjenje pride toliko kot je treba natočit motorko in traktor:)

lampa ::

Za 60-80 euro na uro bi se meni fuckalo za ceno kurjave. Ker pa dobim priblizno desetkrat manj pa ze moram paziti na kaj in koliko bom kuril.

Utk ::

Človek pravi da dobi 60-80 na uro efektivnega dela. To je drobiž. Jaz dobim 100 evrov na efektivno minuto. Vstavim kartico, napišem pin in mi fukne vn 100 evrov, v minuti.
Kolikokrat na mesec je to, in kako spravit tistih 100 evrov v bankomat, je pa druga stvar.

papasmrk ::

@Utk :))

Avenger ::

;-) je izjavil:


Seveda tvoje delo pa nič ne šteje...raje grem na firmo delat kjer imam 60-80€ na uro efektivnega pa si kurjavo kupim.


Hm... kurjavo kupiš? Osebno? Kakšna potrata časa in denarja, moj butler vedno poskrbi, da je pri nas toplo, tako da nastavi termostat na primerno temperaturo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

gruntfürmich ::

;-) je izjavil:

Seveda tvoje delo pa nič ne šteje...raje grem na firmo delat kjer imam 60-80€ na uro efektivnega pa si kurjavo kupim.

zakon. 80€/h = ~21.000€/mesec če delaš malo nadur, kot je v tvojem primeru možno.
svaka čast!
nekateri pač imamo fixni delovnik, in naš prosti čas ni denarno ovrednoten.

Relanium je izjavil:

Sekanci FTW!!

sekanci? se ti hecaš?
čez peletke ga ni.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

Prava tema za prijetno popoldansko branje, polno smeha, ko zunaj dežuje :))
Bi rad dodal samo tole, pa nimam proti kurjenju drv nič proti, celo mislim, da so bolj zdrava kot pa kurilec. Od pamtiveka so ljudje kurili na drva in fsi so pocrkali od pljučnega raka?
A Napoleon Bonaparte se je pa grel na sveče al kaj, da ga ni rak s seboj vzel?
Edino, kar me moti je to, da pri punci, ki živi v bloku, je čez cesto mnjši kvart individualnih hiš, ki, ko pride do sezone, zaženejo kurišče. In potlej včasih, odvisno od vremena, zanese te dimnik pline do blokov in pa seveda not v stanovanja. In včasih je smrad tako močen, da se vprašaš, če kakšen od bojtolastnikov ne kuri mogoče kakšnih gum ali pa plastike ali pa tečne žene, da tako smrdi... in včasih se vprašam, ali lahko kaj sploh naredim. Po črki zakona, seveda, ne s palico in molotovko...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Relanium ::

gruntfürmich je izjavil:


Relanium je izjavil:

Sekanci FTW!!

sekanci? se ti hecaš?
čez peletke ga ni.

Ne, čist nič se ne hecam.
Medtem ko boš ti pozimi hodil okrog po trgovinah, ko bodo vse zaloge pelet pošle pa te bo zeblo za nameček pa ti bojo navili ceno, bom jaz doma v mlin zmetal vse odpadke ki so vsaj malo podobni lesu, od starega pohištva, zaraščene žive meje, nekaj žagovine, ....
Pa mimgrede, nihče mi ne regulira cene ogrevanja ;)

gruntfürmich ::

hehe, če pa si sam pripravljaš gorivo iz raznoraznih odpadkov potem pa imaš morda kaj pozitive. ampak vsi ti odpadki ki jih omenjaš so izredno nekvalitetno gorivo.
vendar mislit da bodo zaloge pošle in da me bo zeblo pa je utopija dandanes...
btw, kaj pa začetna investicija glede na peletke?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mihec87 ::

Je med gorilcem za sekance ter pelete razlika?
Polž vem da je za sekance malo večji..?

Je pa lažje izdelat stroj za delat sekance kot pa pelete.Glede na trend pa mislim da nebo zadeve kar zmanjkalo saj se tudi že kakšna žaga/mizarstvo odloča za izdelavo peletov/sekancev..

Matevz96 ::

gruntfürmich je izjavil:

hehe, če pa si sam pripravljaš gorivo iz raznoraznih odpadkov potem pa imaš morda kaj pozitive. ampak vsi ti odpadki ki jih omenjaš so izredno nekvalitetno gorivo.
vendar mislit da bodo zaloge pošle in da me bo zeblo pa je utopija dandanes...
btw, kaj pa začetna investicija glede na peletke?


Verjemi, da so te raznorazni odpadki, ki vsaj malo spominjajo na les glede na ceno/dobavljivost izredno primerni za sekance, še posebno če imaš svoj mlin in vsaj malo gozda; vse kar je potrebno v gozdu pospravit direktno v mlin in to je to!

Relanium ::

Tako je.
Sicer sem zgoraj omenil da razlika v investiciji vsekakor je in ne mala.
Za ''gorilec'' oz. dozirni sistem sta ponavadi uporabljena dva polža, elektromotor, dva reduktorja in še varnostni mehanizmi.
Poleg tega je pa zalogovnik dosti večji in ponavadi je kar v drugem prostoru.
Investicija je kot ena malo boljša TČ, seveda samo peč z vso periferijo, to pa taka bolj enostavna npr. od podjetja Bider.
Če gledaš kake bolj hi-tech variante ala Froling pa investicije hitro poletijo skozi strop in se nikakor več ne vrnejo.
Mlin je pa drugače strošek čisto za sebe, seveda ti lahk kdo drug melje BP al pa če ga imaš sam ter opravljaš storitve in se ti malo hitreje povrne.
Sama kvaliteta goriva tu sploh ne igra nobene vloge, gorivo pač vedno zgoreva optimalno ker imaš pod kontrolo tako zrak kot gorivo samo.
Če ni kvalitetno ga pač enostavno pokuriš več.

Ampak nasmešek na obrazu ko kuriš ''smeti'' in ob nenehnem dviganju cen K.O, elektike in plina: neprecenljiv :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

RejZoR ::

krneki0001 je izjavil:

;-) je izjavil:

Seveda tvoje delo pa nič ne šteje...raje grem na firmo delat kjer imam 60-80€ na uro efektivnega pa si kurjavo kupim.


Kakor ti paše, jaz delam en teden po 4 ure popoldan, pa imam vsa ta drva doma in zložena, pa mi ni treba nikogar plačat, da to naredi.

Rejzor, izkoristki peči na drva so tam okoli 90 do 95 odstotkov. Proti ostalim je to bolj malo, vendar je pa vseeno najcenejše.

Tazeleni naj pa meni plačajo ogrevanje, potem pa ne bom kuril na drva, do takrat naj pa bodo raje tiho in naj se zavlečejo nazaj v jame, brez elektike in tekoče vode.


You wish. Edilkaminove peletne kaminske peči, ki so ene najboljših v evropi imajo učinkovitost mislim da 93%. Elektronsko krmiljenje in prisilno izpihavanje in vpihavanje zraka. Navadne na drva od Lokaterm imajo mislim da 89%, kar je še vedno zelo visoko ampak daleč od 95%. Tle seveda govorim za kaminske peči, ki jih večina jemlje ta čas.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gruntfürmich ::

Matevz96 je izjavil:

Verjemi, da so te raznorazni odpadki, ki vsaj malo spominjajo na les glede na ceno/dobavljivost izredno primerni za sekance, še posebno če imaš svoj mlin in vsaj malo gozda; vse kar je potrebno v gozdu pospravit direktno v mlin in to je to!

to pa si takšno brezvezno butnil da kar boli. ja seveda je fino če imaš svoj gozd, mar ne???

Relanium je izjavil:

Sama kvaliteta goriva tu sploh ne igra nobene vloge, gorivo pač vedno zgoreva optimalno ker imaš pod kontrolo tako zrak kot gorivo samo.
Če ni kvalitetno ga pač enostavno pokuriš več.

mislim da kvaliteta kar igra vlogo. če imaš preveč nekvalitetnega šrota potem veliko placa zavzema. poleg tega se ti tega čez leto ne nabere veliko, od obrezovanja drevja in rezanja žive meje. če nimaš vsaj nekaj gozda in kakšnih kvalitetnih recimo bukovih sekancev si ga najebal. če že druga ne vsaj zaradi prostora, če ga nimaš neomejeno.
morda pa se motim...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Matevz96 ::

Sem se malo nerodno izrazil, želel sem reči, da v sekance lahko spremeniš vse lesene odpadke (veje...), zato so še posebaj primerni za tiste z gozdom. Verjemi mi, da tudi, če nimaš gozda se z sekanci lahko greješ ceneje kot z drugimi energenti, ker so sekanci veliko bolj dostopni kot pa naprimer peleti; veje za njih pa lahko dobiš pri vsakem kmetu, ki bo vesel, da mu se mu travniki ne zaraščali, torej so stroški le tvoje delo in mletje le teh vej. Priznam pa, da za njih potrebuješ primeren prostor kar pa zna biti velika ovira

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matevz96 ()

Relanium ::

Matevz96 je izjavil:

Sem se malo nerodno izrazil, želel sem reči, da v sekance lahko spremeniš vse lesene odpadke (veje...), zato so še posebaj primerni za tiste z gozdom. Verjemi mi, da tudi, če nimaš gozda se z sekanci lahko greješ ceneje kot z drugimi energenti, ker so sekanci veliko bolj dostopni kot pa naprimer peleti; veje za njih pa lahko dobiš pri vsakem kmetu, ki bo vesel, da mu se mu travniki ne zaraščali, torej so stroški le tvoje delo in mletje le teh vej. Priznam pa, da za njih potrebuješ primeren prostor kar pa zna biti velika ovira

Tako je, skratka vse kar so nekateri celo vesel da se znebijo.
Trenutna cena sekancev je taka, da se jih bolj splača kupovat, drva pa prodajat.

In ne, kvaliteta lesa nima veze (če ni še mariskaj drrugega zraven), celo bukovi sekanci niso najvišje kvalitete (za razliko od drvi).
Tak pravi proizvajalec peči.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

strošek drv in kurilnega olja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556448 (5317) IL_DIAVOLO
»

Strošek drv (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18331971 (27155) stara mama
»

Zalogovnik ali predelava na pelete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7216143 (12650) krneki0001
»

Montaža kotla na drva poleg obstoječega sistema na kurilca

Oddelek: Loža
3611754 (8517) gorjanc
»

Nakup klimatske naprave za ogrevanje A+++ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8432350 (28875) klimatos

Več podobnih tem