» »

Prisilni dopust namesto na čakanje

Prisilni dopust namesto na čakanje

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

doesitmatter ::

Pozdravljeni

Zanima me če lahko me delodajalec prisili v koriščenje novega dopusta? Moral bi imeti par dni dopusta potem par dni delati in potem enkrat, ko se delodajalcu zdi primerno izkoriščen dopust pa bi me dal na čakanje (ni kolektivni dopust, če kdo to misli).

Ganon ::

Osnovne omejitve pri izrabi letnega dopusta
Letni dopust se izrablja v delovni dneh. Če je delavec denimo 4 ure v bolniški, 4 ure pa dela, se pri izrabi dopusta šteje, da je izrabil dan letnega dopusta, ne le 4 ure.

Delavec mora vsaj 2 tedna dopusta izrabiti v kosu. Delodajalec lahko od delavca zahteva,da izrabo teh dveh tednov planira v naprej.

Delavec lahko izrabi 1 dan dopusta na dan po svoji izbiri, mora pa delodajalca obvestiti najmanj 3 dni pred izrabo.*

Starši šoloobveznih otrok imajo pravico izrabiti najmanj teden dni letnega dopusta v času šolskih počitnic.*

* Za oba zadnja primera velja, da lahko delodajalec izrabo dopusta zavrne, če bi odsotnost delavca resneje ogrozila delovni proces.

K0l1br1 ::

doesitmatter je izjavil:

Pozdravljeni

Zanima me če lahko me delodajalec prisili v koriščenje novega dopusta? Moral bi imeti par dni dopusta potem par dni delati in potem enkrat, ko se delodajalcu zdi primerno izkoriščen dopust pa bi me dal na čakanje (ni kolektivni dopust, če kdo to misli).

Ne more te prisilit. Vendar najbrž raje kot na čakanje greš na dopust? Ali pa ga boš šparal za čas, ko firme ne bo več?

Magic1 ::

Tukaj bi se moralo nekaj narediti na državni ravni. Ker drugače bodo eni na plačanem čakanju, drugi pa na prisilnem dopustu. Ni ravno fer. Za šolstvo se že govori, da bodo poletne počitnice v normalnem okviru.
Definitivno bi bilo potrebno del dopusta porabit v tem kriznem obdobju(saj so otroci doma), samo ne da te delodajalec prisili v koriščenje vsega.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

K0l1br1 ::

Magic1 je izjavil:

Ker drugače bodo eni na plačanem čakanju,
80%

Magic1 je izjavil:

drugi pa na prisilnem dopustu.
100%

Magic1 je izjavil:

Ni ravno fer.
Če bomo vsi doma čez par mesecev, bo "fer" faktor nezanimiv.

Magic1 je izjavil:

Za šolstvo se že govori, da bodo poletne počitnice v normalnem okviru.
S tem tempom bo morda letošnji letnik trajal malo dlje kot preostala leta.

mojsterleo ::

Hja, star dopust bo sigurno potrebno prej pokoristiti, preden boš upravičen do nadomestila za čakanje. Taki bodo skor sigurno pogoji po novem korona zakonu.
Je pa res da je dopust 100% krit, si pa hkrati v breme delodajalca. Tko da pomoje noben delodajalec ne bo delavca silil v to opcijo.

IL_DIAVOLO ::

Seveda lahko. Glavno je, da obdrzis službo. Samo ne potem govorit, kako je to bila tvoja odločitev. To je odločitev delodajalca, da ublazi to krizo, kako dolgo pac lahko.

Ce bo trajalo predolgo, bo pač najhujse-odpuscanje.

doesitmatter ::

Stari dopust in nadure sem že pokoristil, ampak problem je da delodajalec hoče da 1 teden delam in 1 teden koristim nov dopust (1 mesec takšen termin). Na koncu hoče da konec aprila mi ostane samo 10 dni dopusta za letni dopust (po aprilu pa na čakanje).

Bud_Bundy ::

Če je že tako da je treba na koncu na čakanje, ne vem za kaj bi sploh kdo šparal dopust. Bolje bit doma in premislit kako naprej.

-=Tomaz=- ::

Pri nas je še bolje. Hočejo, da smo na dopustu, ampak da med tem časom delaš od doma, si razpoložljiv na telefon in si v pripravljenosti, če te pokličejo v firmo.
Te ure, ki jih doma delaš, si pa zapisuješ in se bodo še odločili, kaj bi z njimi.

mojsterleo ::

AndrejO ::

mojsterleo je izjavil:

Hja, star dopust bo sigurno potrebno prej pokoristiti, preden boš upravičen do nadomestila za čakanje. Taki bodo skor sigurno pogoji po novem korona zakonu.
Je pa res da je dopust 100% krit, si pa hkrati v breme delodajalca. Tko da pomoje noben delodajalec ne bo delavca silil v to opcijo.

Delodajalec v tem trenutku nima koristi od zaposlenega, ker ta ne more delati, zato mu je še kako zelo v interesu, da gre na dopust.

Ko bo čas za to, da se znova začne delati in bo delavec delodajalcu znova koristen, pa dopusta več ne bo. Kar bo znova koristilo delodajalcu, ker bo dejansko "odpisal" dneve, ki bi jih tako ali tako moral plačati za čas, ko delavec ne dela.

Na strani delavca to pomeni, da sedaj ko dopusta ne more porabiti ravno za kakšne "počitnice", ga bo še vedno porabljal. Ko bi pa morda želel iti na "taprav" dopust in počitnice, pa ga več ne bo. Kar je seveda neumnost za storiti.

Torej je pod črto edino vprašanje, kako kmalu po koncu ukrepov si lahko oseba najde novo službo. Pri delodajalcu, ki želi celotno breme preložiti na zaposlene, pač ni in ne more biti kakšne prihodnosti.
28.3 čl. Pravil: Argumentirano pritožbo mora uporabnik poslati v oddelek
Slo-Tech, tema Pritožbe. Pritožb poslanih po zasebnih sporočilih,
elektronski pošti ali odprte v obliki tem v drugih oddelkih se ne upošteva.

Mato989 ::

Glede na to da smo v takem času ko niti ne morš ven na pivo in it v katerokoli trgovino kaj šele dejansko NA DOPUST, bi jaz take izjave delodajalca gladko zavrnil... dopust je da se spočiješ (v osnovi) res je sicer da lahko zdaj počivaš, ampak mora pa bit prilagojen na želje delavca... in tudi smiselno razporejen...

Sicer če bi delodajalec trdil, da moram pokoristit LANSKI dopust pred čakanjem na delo, to se načelno strinjam, ampak letošnjega pač ne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

spam321 ::

-=Tomaz=- je izjavil:

Pri nas je še bolje. Hočejo, da smo na dopustu, ampak da med tem časom delaš od doma, si razpoložljiv na telefon in si v pripravljenosti, če te pokličejo v firmo.
Te ure, ki jih doma delaš, si pa zapisuješ in se bodo še odločili, kaj bi z njimi.


Kaj vse se bodo še ti moteni delodajalčki spomnili. Človek ostane brez besed. ;(( Naj se raje spravijo prodajat svoje BMWje, Mercedese, Audije, množico stanovanj pa bo dovolj denarja za tiste patetične minimalce ali celo 20% nadomestila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

Magic1 ::

Boš že videl kaj si bodo vse še lahko spomnili. Do nedavnega so bili zlati časi za zaposlene, sedaj bodo črni za vse. Kdor je bil pameten, si je do sedaj zrihtal dober stabilen šiht. Ostali bodo morali marsikaj požreti za kar nekaj časa, ali pa bili brez službe(ali bit sam svoj šef, ali celo bodoči delodajalec).
Magic

Vazelin ::

Magic1 je izjavil:

Boš že videl kaj si bodo vse še lahko spomnili. Do nedavnega so bili zlati časi za zaposlene, sedaj bodo črni za vse. Kdor je bil pameten, si je do sedaj zrihtal dober stabilen šiht. Ostali bodo morali marsikaj požreti za kar nekaj časa, ali pa bili brez službe(ali bit sam svoj šef, ali celo bodoči delodajalec).

1. Jp, se bojim da so zlati časi zaposlovanja, sladki a kratki 2018-19, šli za nekaj časa.
2. letos nas čakajo nas brutalne razmere na trgu delovne sile, to je že jasno, kjer bo spet par 10 prijav že na obskurna delovna mesta.
3. tudi strokovnih kadrov se ne bo toliko rabilo, npr. programerjev, kjer so zadnja leta kot gobe po težju rasle neke firme in širile obstoječe ... podjetja bodo z nadgradnjami softwera počakale saj jim bo prvenstveno preživetje.
4. post 2008 all over again.
5. se strinjam s predhodnikom ... kdor si je zrihtal stabilen job je zlata vredno. Po možnosti nekje v JS.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

spam321 ::

JS all the way.

Magic1 ::

Zadnja leta so na veliko medicinske sestre zapuščale JS, verjetno vsaj tam ne bo več težav s pomanjkanjem kadra. Samo vprašanje, koliko si lahko država privošči. Zdravstvo se bo moralo še bolj podražit, saj zdaj imamo kar dva zdravstvena problema, ki se potencirata med sabo.
Magic

MacLeod ::

Delodajalec ti mora omogočiti koriščenje letnega dopusta v dogovoru s teboj, v obdobju najmanj 10 dni v enem kosu v tekočem letu ostalo pa nakasneje do 30. junija naslednjega leta. Se pravi po 3 odstavku 162. člena ZDR (Zakon o delovnih razmerjih) imaš pravico preostanek letnega dopusta koristiti v dogovoru z delodajalcem do 30. junija letos.
Vsekakor pa delodajalec gleda na svojo korist in ti bo na vsak način poskušal vsiliti dopust, kot to njemu najbolj odgovarja. Če je to večje podjetje, bo odgovorni, za dobro vodenje (da te nagovori za dopust kot njim odgovarja), seveda za to posebej dobro nagrajen. Pravica do plačanega letnega dopusta je ena od temeljnih socialnih pravic, socialne pravice pa so ustavna kategorija. 50. člen Ustave RS namreč določa pravico do socialne varnosti, v katero spada tudi pravica do plačanega letnega dopusta.
pa še to:
https://www.gov.si/novice/2020-03-17-od...

atubbuta ::

Jaz moram priznati, da bi kar z veseljem vzel vsaj malo dopusta te dni. Po drugi stani pa sem vesel, da se znamo organizirati in smo produktivni tudi v teh težjih dneh.
:)

MadMicka ::

doeisitmatter, jaz bi pač žrtvoval teden dni dopusta, mogoče celo 10 dni. Gre za izjemno situacijo, jasno, da ne moreš biti sedaj na čakanju na delo, ko bi pa stvar zalaufala, bi pa šel na dopust. Treba se je zmenit po pameti.
Sicer pa zakon ne pravi, da se dopust koristi v dogovoru, temveč, da se koristi upoštevaje potrebe delovnega procesa ter potrebe delavca.

Mato989 ::

MadMicka je izjavil:

doeisitmatter, jaz bi pač žrtvoval teden dni dopusta, mogoče celo 10 dni. Gre za izjemno situacijo, jasno, da ne moreš biti sedaj na čakanju na delo, ko bi pa stvar zalaufala, bi pa šel na dopust. Treba se je zmenit po pameti.
Sicer pa zakon ne pravi, da se dopust koristi v dogovoru, temveč, da se koristi upoštevaje potrebe delovnega procesa ter potrebe delavca.


Ja samo kaj ti bo zdaj dopust ko nikamor ne mors, vreme se za kolesarit ni, piknika ne mors met itd..

Skratka to ni dopust ampak zdenje doma
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Ja zakon je zelo nejasno spisan, kot da hočejo da vsak primer konča na sodišču. Glede na to da zakon pravi da se upošteva obe strani jaz tolmačim da to pomeni da sta si dolžna delodajalec in delavec razdeliti "breme" dopusta v času karantena. Torej ne sme delodajalec ti kar zapovedat da bi vsega koristil, ko pa itak ne moreš na izlete. Najbrž ti pa lahko za en del to zapove, sploh če bo karantena daljša, fer razdelitev je proporcionalno glede na dolžino karantene..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Magic1 ::

Se strinjam z zgornjim, vsi bi morali prevzeti delež. Samo je problem, ker nekateri potem na veliko izkoriščajo situacijo. Sam tako pač je. Na srečo imamo zelo socialno državo in lahko greš komot na bolniško, če te nekdo pretirano izkorišča. Je pa spet problem, ker nekateri pa to izkoriščajo. Samo taki bodo verjetno zdaj službo izgubili, ko bo treba viške odslovit.
Vsak se bo moral v pravi meri zase postavit!
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

JaVonTech ::

Drugače bi se zelo strinjal s tistimi, ki so mnenja, da čakanje na delo pomeni 80% plače in nič dela in delo pomeni 100% plače, ter da dopust pomeni 100% plače in nič dela, bi pa želel tu opozoriti, da sami veste, da so trenutno izredne razmere. Če želite lahko ocenite ali pa pogledate stroške dela v vaših podjetjih in izračunate koliko je to na mesec. Potem samo še ugotovite, koliko denarja imajo na računu in hitro ugotovite, da bo razen v posebnih primerih vse pošlo v parih mesecih. Potem to pomeni odpuščanja. Sicer sedaj ko bo država vstopila s pomočjo, se bodo razmere rahlo izboljšale, vendar so poleg stroška dela še drugi stroški.
Skratka, vsemu temu sledi finančna kriza in najbolj pomembna stvar, ki jo lahko narediš med krizo je, da se izkazeš na svojem delovnem mestu in službo obdržiš.

Leko ::

Samo nekateri pa pač nimamo možnosti izbire. Zaradi pomankanja dela nas bodo dali na čakanje za "do" tri mesece. Čakanje doma, če te pokličejo se moraš javit v roku 24ur. Nekaterim podjetjem mogoče to celo odgovarja saj jim bo država krila del stroškov.
Del delavcev, ki so nujni za vzdrževanje podjetja bo še vedno delalo.
Sedaj pa ne veš kaj je bolje ali it na čakanje (če bi vedel, da se boš še sploh vrnil) ali pa se ponudit da bi delal še naprej v precej nezaščitenem okolju in možnosti okužbe.
Če ne bi bil že bolj v rizični skupini in cca 5 let pred penzionom to sploh ne bi razmišljal toda v takih časih pri teh letih spet iskat novo službo pa tudi ni kar tako.

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Ja zakon je zelo nejasno spisan, kot da hočejo da vsak primer konča na sodišču. Glede na to da zakon pravi da se upošteva obe strani jaz tolmačim da to pomeni da sta si dolžna delodajalec in delavec razdeliti "breme" dopusta v času karantena. Torej ne sme delodajalec ti kar zapovedat da bi vsega koristil, ko pa itak ne moreš na izlete. Najbrž ti pa lahko za en del to zapove, sploh če bo karantena daljša, fer razdelitev je proporcionalno glede na dolžino karantene..


Dejansko je tak, da vse kar bo PRISILNO koriščenje LETOŠNJEGA dopusta v teh časih ko nikamor ne morš in si ne morš niti kupit ničesar da bi rihtal recimo bajto ali stanovanje, je nateg delodajalcev nad delavci... edino kar razumem je, da bi delodajalec pričakoval koriščenje LANSKEGA dopusta in morebitnih nadur...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Mi imamo 1 teden za koristit star dopust/ure, drug teden pa ali dopust ali čakanje.

Meni se zdi fer.

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mi imamo 1 teden za koristit star dopust/ure, drug teden pa ali dopust ali čakanje.

Meni se zdi fer.


Meni tudi... kdorkoli v katerikoli firmi pa bo zahteval koriščenje LETOŠNJEGA dopusta v teh časih pa je slepar... ker dopust je da se tudi psihično napolniš z energijo, kar pa nekaterim v teh časih ni mogoče, sploh ker ne morejo opravljat svojih hobijev recimo, ker je marsikaj zaprto in omejeno!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

atubbuta ::

Mato989 je izjavil:


Ja samo kaj ti bo zdaj dopust ko nikamor ne mors, vreme se za kolesarit ni, piknika ne mors met itd..

Skratka to ni dopust ampak zdenje doma


Jaz bi z veseljem se malo z otrokom igral. Imam še 15 dni od lani ter še okoli 80 ur, to je več kot 1 mesec še od lani. Ne bi pa hotel pokoristiti popolnoma celega dopusta še od letos.
:)

Stikalo ::

doesitmatter je izjavil:

Pozdravljeni

Zanima me če lahko me delodajalec prisili v koriščenje novega dopusta? Moral bi imeti par dni dopusta potem par dni delati in potem enkrat, ko se delodajalcu zdi primerno izkoriščen dopust pa bi me dal na čakanje (ni kolektivni dopust, če kdo to misli).


Hehe, razglašena je globalna pandemija eni pa še vedno razmišljate kako boste poleti dopustovali :)

HAHA, jst bi vse sprejel, dokler me je delodajalec pripravljen konec meseca plačati. Dopust, čakanje.. lol vseeno mi je :)

Zavedati se je potrebno da bo gospodarstvo sigurno zgubilo cca 20 % delovnih mest, če ne bo kakšnega čudeža v obliki cepiva, zdravila.

Luk as ::

Tudi če bo ali je že cepivo-zdravilo je prepozno. Škoda je narejena. Naprej je samo še koliko bo le ta velika.
Odpovedi se vrstijo takšne in drugačne. Odpovedi naročil in posledično odpovedi delavcev.
Če jutri vse zaženemo normalno so posledice mesečne, kolikor dalj traja bodo posledice letne.

Lonsarg ::

Načeloma teh 700 miljard novo natiskanih EUR (slovenija je od tega dobila 2.5 miljardi) zadošča za cirka 3 mesece injekcij zaposlenim/podjetjim, bomo sicer videli koliko bo naša država radodarna in kam bo teh 2.5 miljard usmerila.

Če bo zadeva daljša bodo pri ECB najbrž še naprej tiskali, inflacijske posledice dolgoročne znajo biti precej precej nevarne v tem primeru...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

pwn3rrr ::

Naj še jaz povem primer za enega od mojih bližnjih, sem ravno danes izvedel.

V podjetju so praktično vsem pisarniškim delavcem za pretekli teden odredili delo od doma (7:00-15:00), nakar so pa konec tedna od nadrejenih dobili mail/klic, da so se vodilni oz. lastniki podjetja odločili, da bodo v kratkem poslali delavce na čakanje. In ker morajo zaposleni najprej porabiti plus ure in lanski dopust, so jim pa to že sami vse poračunali in sicer so to naredili tako, kot da so vse to koristili že v tem tednu. Se pravi, delavci so dejansko cel teden normalno delali od doma, podjetje je pa upoštevalo, kot da je delavec koristil naprimer 4 dni lanskega dopusta in za en dan plus ur.
Meni se to zdi protizakonito, ti delavci so se pa vsi sprijaznili s tem in bodo kot kaže tiho.

Kakšno je vaše mnenje, je kje kaj zakonsko napisanega okoli tega oz. kaj bi delavec sploh lahko storil v tem primeru.

Mato989 ::

Čisti nateg delodajalca... prijavit na inšpekcijo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Enkrat se bo enmu snelo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Jaz delam od doma, dokler se te razmere ne uredijo, stvari tečejo naprej...

IL_DIAVOLO ::

Je hudič, ko si preplačan za nedelo. Delodajalci že vejo, koga lahko in koga ne morejo oz. ne smejo.

nurmaln ::

pwn3rrr je izjavil:

Kakšno je vaše mnenje, je kje kaj zakonsko napisanega okoli tega oz. kaj bi delavec sploh lahko storil v tem primeru.

Dejstvo je, da so zakoni spisani tako, da močno ščitijo delavca. Če bi upošteval nasvet, ki ga daje Mato, bosta zelo verjetno delodajalec in odgovorna oseba fasala kazen.
ampak...
Obstaja velika verjetnost, da bo delodajalec izvedel, kdo ga je prijavil. Spet je zakonodaja taka, da načeloma varuje delavca pred povračilnimi ukrepi delodajalca. Ampak vse to drži predvsem v trenutku gospodarske rasti, ko ima delodajalec problem dobiti delovno silo, kljub temu da nove delavce potrebuje. Zdajle pa tega sigurno vsaj eno leto ne bo. V času, ko bodo podjetja masovno odpuščala, rezale se bodo plače, zelo težko bo dobiti novo zaposlitev, bi pa močno odsvetoval za********* delodajalca. Delodajalci se bodo v tem času borili za preživetje, če bo kdorkoli kakorkoli drekal, bo zelo na brzino dobil odpoved iz poslovnih razlogov, in v trenutni situaciji delodajalec tega ne bo imel nobenega problema dokazat.

Pamet v roke preden drezaš medveda, zaradi dveh dni dopusta.

Stikalo je izjavil:

HAHA, jst bi vse sprejel, dokler me je delodajalec pripravljen konec meseca plačati. Dopust, čakanje.. lol vseeno mi je :)

Sindikalisti bi se zgrozili, ampak realno zna biti to v trenutni situaciji najbolj pameten odnos.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

atubbuta ::

pwn3rrr je izjavil:

Naj še jaz povem primer za enega od mojih bližnjih, sem ravno danes izvedel.

V podjetju so praktično vsem pisarniškim delavcem za pretekli teden odredili delo od doma (7:00-15:00), nakar so pa konec tedna od nadrejenih dobili mail/klic, da so se vodilni oz. lastniki podjetja odločili, da bodo v kratkem poslali delavce na čakanje. In ker morajo zaposleni najprej porabiti plus ure in lanski dopust, so jim pa to že sami vse poračunali in sicer so to naredili tako, kot da so vse to koristili že v tem tednu. Se pravi, delavci so dejansko cel teden normalno delali od doma, podjetje je pa upoštevalo, kot da je delavec koristil naprimer 4 dni lanskega dopusta in za en dan plus ur.
Meni se to zdi protizakonito, ti delavci so se pa vsi sprijaznili s tem in bodo kot kaže tiho.

Kakšno je vaše mnenje, je kje kaj zakonsko napisanega okoli tega oz. kaj bi delavec sploh lahko storil v tem primeru.


To, kar je napisano zgoraj je za moje pojme kriminal.

"nurmaln", jaz bi se raje izstradal do smrti, kot pa ravnal in razmišljal na način, kot ti pišeš.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Glede na to da smo v takem času ko niti ne morš ven na pivo in it v katerokoli trgovino kaj šele dejansko NA DOPUST, bi jaz take izjave delodajalca gladko zavrnil... dopust je da se spočiješ (v osnovi) res je sicer da lahko zdaj počivaš, ampak mora pa bit prilagojen na želje delavca... in tudi smiselno razporejen...

Sicer če bi delodajalec trdil, da moram pokoristit LANSKI dopust pred čakanjem na delo, to se načelno strinjam, ampak letošnjega pač ne...

Zavrni, in si tehnoloski visek. Glede na tvoje znanje bos dolgo doma, ker delovnih mest ne bo, dokler je in ostaja karantena. Pa se to velja samo za storitveni sektor, ostali bodo rabili kar nekaj casa da bodo uspeli zagnati..... vkljucujoc z vsemi prodajalci v shoping centrih.
Skoda je le, ker nisi sp.In bi imel doma kompletni bruto2, in rekel nimas orihodkov in zapru sp.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ramiz?! ::

Ne razumem zakaj bi delodajalec želel, da greš na dopust, ko pa greš lahko na čakanje in ima s plačilom tebe manj stroška? -50%
Never regret anything, there's always a reason things happen.

nurmaln ::

atubbuta je izjavil:

To, kar je napisano zgoraj je za moje pojme kriminal.

"nurmaln", jaz bi se raje izstradal do smrti, kot pa ravnal in razmišljal na način, kot ti pišeš.

Ja ja, to je lahko napisat, da bi se raje izstradal. Pa da te vidim, ko boš imel dva otroka, kredit za bajto pa ženo ki je ravnokar dobila odpoved zaradi krize.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

ramiz?! ::

ramiz?! je izjavil:

Ne razumem zakaj bi delodajalec želel, da greš na dopust, ko pa greš lahko na čakanje in ima s plačilom tebe manj stroška? -50%

Edit: sploh pa te ne more prisilit, da greš na dopust, lahko je edino stvar dogovora...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

nurmaln ::

ramiz?! je izjavil:

Ne razumem zakaj bi delodajalec želel, da greš na dopust, ko pa greš lahko na čakanje in ima s plačilom tebe manj stroška? -50%

Zato, ker je vse zaprto že dva tedna, še vedno pa ni nobenega veljavnega predpisa, ki bi določil kakršnokoli nadomestilo s strani države za delavce, ki so na čakanju.

ramiz?! je izjavil:

Edit: sploh pa te ne more prisilit, da greš na dopust, lahko je edino stvar dogovora...

Jao kolk teoretikov.
Zakaj misliš, da zakon eksplicitno pravi:
"Delavec ima pravico izrabiti en dan letnega dopusta na tisti dan, ki ga sam določi, o čemer mora obvestiti delodajalca najkasneje tri dni pred izrabo."?

Ja, za ostale dneve se naj bi delodajalec in delavec "dogovorila", ampak delodajalec ti lahko bolj ali manj vedno reče da v določenem času ne moreš na dopust (z nekaj malega omejitvami).
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

bastadu ::

ramiz?! je izjavil:

Ne razumem zakaj bi delodajalec želel, da greš na dopust, ko pa greš lahko na čakanje in ima s plačilom tebe manj stroška? -50%

Malo narobe si tole skalkuliral: če te da na čakanje, je strošek 50% nižji le kratkoročno, dolgoročno pa je strošek 50% višji ...

nurmaln ::

bastadu je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

Ne razumem zakaj bi delodajalec želel, da greš na dopust, ko pa greš lahko na čakanje in ima s plačilom tebe manj stroška? -50%

Malo narobe si tole skalkuliral: če te da na čakanje, je strošek 50% nižji le kratkoročno, dolgoročno pa je strošek 50% višji ...


As per today... je strošek cca 20% nižji, ker delavec na čakanju dobi 80% plače in trenutno delodajalec nobenega nadomestila.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

ramiz?! ::

bastadu je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

Ne razumem zakaj bi delodajalec želel, da greš na dopust, ko pa greš lahko na čakanje in ima s plačilom tebe manj stroška? -50%

Malo narobe si tole skalkuliral: če te da na čakanje, je strošek 50% nižji le kratkoročno, dolgoročno pa je strošek 50% višji ...

Zakaj je dolgoročno 50% višji? Al ti 30 dni plačuje normalno plačo, al pa 30 dni 60% od 80% plače?

Drugače pa: predlog zakona je bil vržen v javnost 12. marca in od takrat se je dalo z 99% trditi, da bo to držalo tudi ob sprejetju ... in guess what ... tudi za nazaj se bo dal uveljavljat
Never regret anything, there's always a reason things happen.

bastadu ::

Pozabljaš, da če te sedaj da na čakanje in ti plača teh 50%, ti bo moral 1x v prihodnosti še vedno omogočiti dopust (100% plačilo) ... če te pa sedaj da na prisilen dopust, pa ga staneš le teh 100% ...

ramiz?! ::

bastadu je izjavil:

Pozabljaš, da če te sedaj da na čakanje in ti plača teh 50%, ti bo moral 1x v prihodnosti še vedno omogočiti dopust (100% plačilo) ... če te pa sedaj da na prisilen dopust, pa ga staneš le teh 100% ...

Aja ok, to je seveda res, ampak jst predpostavljam, da te po zakonu ne more prisilit v dopust, kar pa je teorija, ki se je večina ne more it zaradi različnih razlogov.
Never regret anything, there's always a reason things happen.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čakanje na domu, 80% (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8515544 (9382) mgermo
»

Stari dopust

Oddelek: Loža
233404 (2579) Kinjorts
»

Koriščenje lanskega dopusta

Oddelek: Loža
304510 (3529) <b>klima</b>
»

Izredni dopust

Oddelek: Loža
264162 (2957) St235
»

Vprašanje glede dopusta

Oddelek: Loža
204472 (3454) mojsterleo

Več podobnih tem