» »

Izbira on-line brokerja

Izbira on-line brokerja

««
5 / 16
»»

Grho ::

Živjo vsem. Rad bi dobil brokerja, ki ponuja dostop do OTC delnic. Pa da po možnosti nima provizije oz. čimmanjšo :) Trenutno trgujem prek Trading212, vse večinoma super, nima pa veliko OTC delnic. Prej sem imel Degiro, ki pa so mi ga zaprli.
Odprt imam tudi Firstrade, kjer pa še nisem začel trgovati. Malo me moti daje potreben wire transfer (cca 0,5% stroškov na transfer), ampak ker je to US Broker drugače ne gre če prav razumem. Ima kdo kake izkušnje z njimi? Uporablja CASH ali MARGIN account in zakaj enega ali drugega?
Oz, kot rečeno, odprt sem tudi za kakega drugega brokerja ki ponuja OTC, z nič oz čimmanj provizije.

libreus ::

enemon je izjavil:

Mi je pa recimo čudno, da bo Trading212 nadaljeval s poslovanjem v UK tudi za EU uporabnike, medtem ko IB seli vse EU uporabnike v na novo ustanovljene podružnice v EU?

My thoughts exactly.

ubermensch ::

plavi69 je izjavil:

Captrader mi v začetku meseca pošlje podatke o prejetih dividendah za pretekli mesec, katere si vnesem v excel seveda preračunane v EUR in odvedenim davkom 15%. Tako da si tekoče za vsak mesec pripravim podatke, katere ob koncu leta posredujem preko e-davkov Fursu. Je pa dejstvo če imaš več mesečnih plačnikov kot so O, MAIN, GOOD.. ti vzame malo več časa. Kakšno uro na mesec ter ob koncu leta mislim med 2 do 3 ure bo že vendar na to nisem nikoli polagal pozornost.


A ni davek na dividende 25%?

Zdravko1 ::

Jaz sem na beanstox app ( drivewealth LLC)) eden od lastnikov je Kevin O'Leary,
lahko kupis vecino USA equities-ni pa veliko EU delnic, tudi dosti ETF-ov. Sam mam ARKK, ARKG, ICLN, KWEB, CLOU, FIVG. Strosek 15 dolarjev za 3 mesece, vsak nakup-prodaja delnice strosek 1 cent (10 delnic-10 centov). Transfer dnarja na racun strosek 35 usd.
Mas pa strosek se z nalaganjem denarja na racun, z MS kartico 3,49 % od visine nakazila.

i33a ::

Ima kdo kakšno informacijo glede Tradestation Global in odprtja novega računa iz EU.
(Zaradi Brexita imajo spodaj napisano: "At present, the TradeStation Global product is not available to EU residents.")
Lahko pričakujem, da bodo kmalu uredili zadeve ali je bolje da odprem račun na Trading212?
Lahko počakam kak mesec, bistveno dlje pa ne bi čakal glede tega..

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

RoccoC ::

Mogoče zato, ker se s prvim ali drastično zniža zavarovanje - IBIE, ali pa se zniža zavarovanje in onemogoča forex in spot metal trgovanje -IBCE....

enemon ::

i33a je izjavil:

Ima kdo kakšno informacijo glede Tradestation Global in odprtja novega računa iz EU.
(Zaradi Brexita imajo spodaj napisano: "At present, the TradeStation Global product is not available to EU residents.")
Lahko pričakujem, da bodo kmalu uredili zadeve ali je bolje da odprem račun na Trading212?
Lahko počakam kak mesec, bistveno dlje pa ne bi čakal glede tega..


A je možno da Tradestation Global ostane v UK, enako kot Trading 212? Jaz imam na obeh odprt račun, ampak bi raje nadaljeval na Tradestation, če se bo dalo.

i33a ::

Glavni minus Interactive Brokers vidim v tem, da imajo inactivity fee. Ker ne bom dnevno nekaj kupoval/prodajal ampak le parkrat letno in nimam 100+k€ za vložiti se mi zdi nepotreben strošek.

RoccoC ::

Pa pojdi na captrader, je v bistvu ibkr, tam imajo mislim da 1€ inactivity na mesec, no če ti je pa 12€ na let preveč je pa mal brezveze imet kej na borzi imo...

enemon ::

RoccoC je izjavil:

Pa pojdi na captrader, je v bistvu ibkr, tam imajo mislim da 1€ inactivity na mesec, no če ti je pa 12€ na let preveč je pa mal brezveze imet kej na borzi imo...


Na kateri EU podružnici IB pa bo Captrader odpiral nove račune?

RoccoC ::

Ibie

Machete ::

i33a je izjavil:

Glavni minus Interactive Brokers vidim v tem, da imajo inactivity fee. Ker ne bom dnevno nekaj kupoval/prodajal ampak le parkrat letno in nimam 100+k€ za vložiti se mi zdi nepotreben strošek.


Fiji so zanemarljivi. Ne rabiš 100k, ker ni minimalnega stanja ali vložka.
Po želji.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

enemon ::

Machete je izjavil:

i33a je izjavil:

Glavni minus Interactive Brokers vidim v tem, da imajo inactivity fee. Ker ne bom dnevno nekaj kupoval/prodajal ampak le parkrat letno in nimam 100+k€ za vložiti se mi zdi nepotreben strošek.


Fiji so zanemarljivi. Ne rabiš 100k, ker ni minimalnega stanja ali vložka.
Po želji.


Nad 100k ni več inactivity feeja pri IB, verjetno je to mislil.

barakus ::

enemon je izjavil:

Machete je izjavil:

i33a je izjavil:

Glavni minus Interactive Brokers vidim v tem, da imajo inactivity fee. Ker ne bom dnevno nekaj kupoval/prodajal ampak le parkrat letno in nimam 100+k€ za vložiti se mi zdi nepotreben strošek.


Fiji so zanemarljivi. Ne rabiš 100k, ker ni minimalnega stanja ali vložka.
Po želji.


Nad 100k ni več inactivity feeja pri IB, verjetno je to mislil.


A tud ce sam nakazes 100k gor?

enemon ::

barakus je izjavil:

enemon je izjavil:

Machete je izjavil:

i33a je izjavil:

Glavni minus Interactive Brokers vidim v tem, da imajo inactivity fee. Ker ne bom dnevno nekaj kupoval/prodajal ampak le parkrat letno in nimam 100+k€ za vložiti se mi zdi nepotreben strošek.


Fiji so zanemarljivi. Ne rabiš 100k, ker ni minimalnega stanja ali vložka.
Po želji.


Nad 100k ni več inactivity feeja pri IB, verjetno je to mislil.


A tud ce sam nakazes 100k gor?


Z njihove strani:

Account Maintenance Fee
Will be equal to zero if:
Account has Net Liquidation Value >= USD 100,000 (or non-USD equivalent) or
USD 10 in commissions generated in a calendar month.

Vir: https://www.interactivebrokers.com/en/i...

pumaxx ::

Oglašam se prvič v tej temi ker bi rabil pomoč. Pri flatex-u imam odprt trgovalni račun že kar nekaj let vendar sem se sedaj odločil za menjavo ker so postali predragi. Začelo se je z negativnimi obrestmi za sredstva na računu od marca pa "Depotgebühren" oziroma vodenje računa glede na trenutno vrednost depoja (0.1% letno obračunano kvartalno). Novi broker bi moral podpirat prenos depoja ker nimam namena prodajat pozicij.
Hvala za nasvete.

enemon ::

Računi na Tradestation Global se prestavljajo na IBIE, torej na Irsko. Sem pričakoval Madžarsko, tako da sem kar zadovoljen.

Grho ::

Hvala za odgovor. Ni čisto zastonj, res pa v vsakem primeru se plača brokerja. Še vedno se mi zdi Firstrade boljša opcija (nima pa DMA, bolj švoh platforma,..)

Zdravko1 je izjavil:

Jaz sem na beanstox app ( drivewealth LLC)) eden od lastnikov je Kevin O'Leary,
lahko kupis vecino USA equities-ni pa veliko EU delnic, tudi dosti ETF-ov. Sam mam ARKK, ARKG, ICLN, KWEB, CLOU, FIVG. Strosek 15 dolarjev za 3 mesece, vsak nakup-prodaja delnice strosek 1 cent (10 delnic-10 centov). Transfer dnarja na racun strosek 35 usd.
Mas pa strosek se z nalaganjem denarja na racun, z MS kartico 3,49 % od visine nakazila.

StarMafijec ::

Grho je izjavil:

Prej sem imel Degiro, ki pa so mi ga zaprli.

Zakaj so ga zaprli?

Grho ::

Eno daytrading/swing vprašanje. Če se odločim za ameriškega brokerja.

Če naložim npr 50.000USD pri brokerju. In imam npr 49.000 USD odprtih pozicij z delnicami. Potem se odločim da prodam delnico XYZ za 10.000USD in minuto zatem kupim delnico ABC za 10.000USD. To potem držim nekaj dni, tednov,..
Ali je to možno izvest? V CASH accountu kot razumem ne (moram počakati na settle), kaj pa v MARGIN? Ali moram plačati kake obresti (za koliko dni, dokler ni narejen settle za XYZ, cca 2-3 dni?)

tnx

Grho ::

Ker sem ga odprl prepozno (mislim da nekje konec 2018, nisem 100%), in so tistim ki so po določenem datumu odprli račun odrekli gostoljubje. Imel sem rok do kdaj moram zapreti pozicije. Sedaj imam Trading212, ki je meni boljši broker, sploh nobenih provizij za delnice/ETF, večji nabor delnic (kolikor se spomnim če primerjam kaj je imel Degiro in kaj ima sedaj T212). Tako da ni dileme, T212 > Degiro. Pri bolj naprednih željah, sta oba podhranjena, ampak za long-term držanje in tudi kak daytrade je t212 odličen.

StarMafijec je izjavil:

Grho je izjavil:

Prej sem imel Degiro, ki pa so mi ga zaprli.

Zakaj so ga zaprli?

peter234234 ::

začetniško vprašanje. zanima me dolgoročno vlaganje v etf sklade. izbiram brokerja, najbrž Interactive Brokers.

med drugim bi kupil tudi ARK sklade, mislim pa, da jih večina ni na volj v Evropi (https://ark-invest.com/etfs/). ali prav razumem, da je mogoče v Evropi kupiti le ARK Disruptive Innovation (ARKK) kot UCITS. kaj je UCITS?

ali lahko preko IB kupim ARKK? sam tega žal ne znam preveriti?

obstaja kakšen spletni servis, ki zna primerjati strukture skladov in poiskati podobne?

hvala za pomoč, peter

Zgodovina sprememb…

peter234234 ::

sem ravno našel dokaj dober odgovor glede ARK v Evropi (not gonna happen), če slučajno še koga zanima. https://community.trading212.com/t/ark-...

RoccoC ::

enemon je izjavil:

Računi na Tradestation Global se prestavljajo na IBIE, torej na Irsko. Sem pričakoval Madžarsko, tako da sem kar zadovoljen.


Zakaj si pa s tem zadovoljen? Trguješ s spot metal, forex? Če ne, si ornk na slabšem na IBIE vsaj glede zavarovanja...

RoccoC ::

Grho je izjavil:

Eno daytrading/swing vprašanje. Če se odločim za ameriškega brokerja.

Če naložim npr 50.000USD pri brokerju. In imam npr 49.000 USD odprtih pozicij z delnicami. Potem se odločim da prodam delnico XYZ za 10.000USD in minuto zatem kupim delnico ABC za 10.000USD. To potem držim nekaj dni, tednov,..
Ali je to možno izvest? V CASH accountu kot razumem ne (moram počakati na settle), kaj pa v MARGIN? Ali moram plačati kake obresti (za koliko dni, dokler ni narejen settle za XYZ, cca 2-3 dni?)

tnx


ja plačaš obresti koliko ti pa piše navadno pod pricing - margin rates...

enemon ::

RoccoC je izjavil:

enemon je izjavil:

Računi na Tradestation Global se prestavljajo na IBIE, torej na Irsko. Sem pričakoval Madžarsko, tako da sem kar zadovoljen.


Zakaj si pa s tem zadovoljen? Trguješ s spot metal, forex? Če ne, si ornk na slabšem na IBIE vsaj glede zavarovanja...


Bral sem o nekih madžarskih blodnjah o nacionalizaciji, davkih na izplačila ... Se mi zdi Irska vsekakor bolj stabilna in normalna. Je pa tudi res, da se po moje pri IB ne rabimo kaj dosti bati, da bi šlo kaj narobe, kjerkoli so že nastanjeni.

fallen24 ::

Odločam se med odprtjem pri IB ali T212. Kaj priporočate?

pingme ::

fallen24 je izjavil:

Odločam se med odprtjem pri IB ali T212. Kaj priporočate?


Enako kot bi vprašal ali priporočate Mercedes E ali Volkswagen Passat ;-)

fallen24 ::

pingme je izjavil:

fallen24 je izjavil:

Odločam se med odprtjem pri IB ali T212. Kaj priporočate?


Enako kot bi vprašal ali priporočate Mercedes E ali Volkswagen Passat ;-)


IB je Mercedes? :)

tt33 ::

Še tu vprašam, če kdo morda ve. Letos bom prvič na davkarijo prijavljal dividende. Mi lahko nek znalec pomaga razumeti IB report glede tega? Fake številke spodaj.

1. Sklepam, da moram prijaviti vrednost posameznih dividend, kot jih vidim pod Dividends v reportu za lani:

To je sicer v USD in IB očitno teh zneskov (v tem primeru $44.8 in $16.1) ne zna avtomatsko pretvoriti v EUR? Torej moram ročno konvertati po ustreznem tečaju za dan izplačila?

2. Ob izplačilu dividend so bile te najprej navedene na profilu pod Dividends postavko, potem pa so od tam sčasoma izgnilie - morda so se mi prestavile pod likvidna sredstva oz. cash, nisem pa 100%. Nekaj v tej smeri kaže spodnja slika, ampak ne vem, kako si razlagati Po in Re kodo oz. zakaj je dividenda potem negativno predznačena. Lahko kdo razloži, kaj se tu dogaja in ali se dejansko z zamikom samo prenesejo dividende pod moj cash na računu?

pingme ::

fallen24 je izjavil:

pingme je izjavil:

fallen24 je izjavil:

Odločam se med odprtjem pri IB ali T212. Kaj priporočate?


Enako kot bi vprašal ali priporočate Mercedes E ali Volkswagen Passat ;-)


IB je Mercedes? :)


IB je najboljši broker, to sploh ni debate. Obstajajo “cenejši”, ampak nad določenim zneskom ta cenejši postane cenen oz. dražji (neustrezni izpisi, neažurnost, netransparentnost, nezmožnost prenosa, ...).
Govorim iz izkušenj - prvi sem objavil tu objavil “reklamo” za T212 v letu 2019 in verjetno sem prvi tudi prešel iz T212 in IBKR in to je bila (kar berem še vedno na T212 forumih) najboljša odločitev. To, da dodaja T212 nove featurje ala pie, ne nudijo pa preglednih izpisov, kar so osnove, je milo rečeno sumljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

pingme ::

Accurals so dividende po presečnem datumu (ko si do njih upravičen) in pred izplačilom. Izpiši samo dividende in tax witholding, ki ga furs prizna.

nexion ::

Tisti, ki ste (bili) na IBUK, ali je že kdo dobil potrditev, da je račun prenesen na IBIE zdaj po Brexitu? Oz. kako veš, kdaj imaš račun prenesen?
Nikjer ne najdem informacije ali potrditve. So pa očitno na IB precej zasedeni, ker tudi na maile ne odgovarjajo. Čakam odgovor že en teden.
Po 17.1.2021 naj bi IBUK računi imeli na voljo samo še prodajo pozicij.

enemon ::

nexion je izjavil:

Tisti, ki ste (bili) na IBUK, ali je že kdo dobil potrditev, da je račun prenesen na IBIE zdaj po Brexitu? Oz. kako veš, kdaj imaš račun prenesen?
Nikjer ne najdem informacije ali potrditve. So pa očitno na IB precej zasedeni, ker tudi na maile ne odgovarjajo. Čakam odgovor že en teden.
Po 17.1.2021 naj bi IBUK računi imeli na voljo samo še prodajo pozicij.


Jaz sem bil na IBUK preko Tradestation Global in še nisem dobil nobenega potrdila o prenosu na IBIE.

pingme ::

nexion je izjavil:

Tisti, ki ste (bili) na IBUK, ali je že kdo dobil potrditev, da je račun prenesen na IBIE zdaj po Brexitu? Oz. kako veš, kdaj imaš račun prenesen?
Nikjer ne najdem informacije ali potrditve. So pa očitno na IB precej zasedeni, ker tudi na maile ne odgovarjajo. Čakam odgovor že en teden.
Po 17.1.2021 naj bi IBUK računi imeli na voljo samo še prodajo pozicij.


Jaz sem bil včeraj prenešen na IBCE, dobiš obvestilo pred in po migraciji. Zamenjajo tudi številko accounta.

nexion ::

Hvala obema za odgovor.
Sem dobil danes odgovor tudi iz IBKR, da poteka prenos v več fazah in delajo prenose v skupinah. Tako da eni bodo prej, drugi kasneje preneseni.

humle ::

Ima kdo informacijo kako bo po migraciji z inactivity fee-jem za uporabnike TSG?

Meee ::

Zivjo, zanima me ce kdo vlaga mesecno v index sklade/etf sklade? Torej da vsak mesec nakazes nek znesek (sam razmisljam o 200 eur, mogoce kater mesec tudi vec), ki bi se potem razdelil na 2 ali 3 razlicne sklade. Vazno mi je da je gre zadeva avtomaticno, torej da ne rabim sam rocno vsak mesec kupovat dela skladov. A kater online broker to omogoca? Pa sori, ce je neumno vprasanje, se res ne spoznam prevec :)

buttcrack ::

dvomim, da bo šlo avtomatsko, razen pri kakšnem slo brokerju, kjer te konkretno olupijo.
Sicer imaš pa minutko dela. Narediš mesečno plačevanje na trr brokerja in potem 3 dni za tem greš na njihovo stran in kupiš toliko robe kot si jo lahko privoščiš.

zebra2 ::

Trading212.com funkcijo auto-invest. Tako da bi si lahko pri svoji banki vzpostavil mesečno ponavljajoče se nakazilo na T212, tam pa auto-invest v ETF VWCE.

https://helpcentre.trading212.com/hc/en...

Meee ::

Hvala, bom preveril Trading212 in to funkcijo. Drugače bom pa ročno urejal vsak mesec, vem da ne vzame veliko časa - a hitro pozabiš, nimaš časa, ali pa začneš kalkulirat glede na vrednost ali kupiš ali čakaš da pada,,...in bi se rad izognil skušnjavi, ker moji občutki in znanje niso na nekem nivoju :)

Pri slovenskih skladih imava pa že kar nekaj denarja s punco vloženega (Generali) in ga ne bi več dodajal. Z Generali sva sicer kar zadovoljna, stroški so za Slovenske razmere še kar nizki, a bi rad še malo dodal v pasivne sklade in še nižje stroške.

Grho ::

Jaz tudi delno zapuščam T212, nekaj sredstev za kak day/swing trading bom še imel na njem pa tudi zaradi likvidnosti (dokaj hiter in poceni prenos nazaj na banko) .. grem na Firstrade.
Na Firstrade sem sredstva prenašal prek Revoluta, kjer sem EUR-->USD. Za cca 1 mesec imam Revolut premium da lahko to izvedem po zelo dobrem exchange rateu. Iz Revoluta na eno slovensko banko ki ima nizke stroške SWIFT transferja in od tam na Firstrade (iz revoluta direktno ne sprejemajo). Na ta način sem privarčeval malo več kot 1% investicije

Kratek povzetek razlogov da zapuščam T212:
T212 je sicer poceni (nič stroškov) in za buy&hold zelo zelo soliden. Tudi swing trade gre čist ok in daytrade z nekaj rizika (počasni so in kdaj se obesi sistem). Priporočam še vedno za tako investiranje za začetnike. Ima dober nabor delnic/skladov.
Problemi pa so:
- izpisi transakcij, tega sploh nima (lotil se bom da sam naredim programček, če kdo kaj najde da že obstaja naj mi sporoči :))
- cca 1x na mesec jim zmrzne sistem, orderji ti obstanejo se sprostijo po 10-20minutah ali več, nimaš nobenega vpliva (zgodilo se mi 1x da je obstal order za par ur in se sprožil), ukinili so trenutno tudi online pomoč
- včeraj npr so se mi orderji sprožali po več minut zakasnitvije. Sem izgubil kak procent, ampak tokrat je bilo to še sprejemljivo (hehe, dokler si v plusu tudi to poješ)
- stop-loss se lahko sproži tudi nad postavljeno mejo, to se mi je zgodilo 2krat in sploh nisem mogel verjeti, šlo je za minimalno razliko, ampak ravno to šteje
- kot rečeno, nabor delnic je zelo soliden (napram degiro, toro,.), mi pa manjkajo OTC delnice kdaj
- zavarovanje sicer je prek FCA in FCSC do 85.000 funtov.. ampak glede na zgoraj našteto sem malo izgubil zaupanje

Za Firstarde povem ko začnem bolj resno.. največji minus ki ga trenutno vidim je platforma za trgovanje. Ko ga prerasem grem na IB oz kaj v tem rangu

c0dehunter ::

Jaz imam okoli 20k na Trading212 in sem zadovoljen. Sicer sem kupil samo ETF (Vanguard VWCE - accumulating) ki ga mislim držat 20 let. Ker gre za dolgo dobo, me malo skrbi kaj se lahko zgodi z T212 v tem času, zato sem se za naslednjih 20k (spet v VWCE) odločil poiskat drugega brokerja. Izsledki:

- Captrader: registracija hujša, kot sprejemni izpit za Harvard. Opustil. So mi še neke mejle v nemščini pošiljali - ignore.
- Interactive Brokers - ni mi všeč 10$ fee / mesec
- TradeStation Global - ne sprejema več SLO klientov trenutno

Kaj še preostaja, da ni mesečnih feejev?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Krenforum ::

Za take zneske moras vzeti dobrega. Tukaj vidim jaz ali Optimtrader (inactivity fee na leto 50€ plus davek).

Ali pa moj predlog: odpri IB direktno, nakazi gor, kupi. Itak prve tri mesece ne racunajo inactivity feeja. Potem pa movas account k captradeerju. Kjer nimas inactivity feeja. Oziroma ga lahk potem premaknes se kam drugam. K Optimu ali k Tradestation International (ko bodo odprli registracije za eu stranke). Itak so vsi na IB in je super zadeva. Delinkas od enega in premaknes drugam. Mislim da lahko potem celo iz T212 preneses na IB, placas tistih 10€ ali koliko stane in imas vse na enem..

Jerry2020 ::

Zakaj naj bi bili takšni zneski problem?
Sam imam cca. 40k na etoru. Vidite v tem kak problem dolgoročno? Sicer vplačila in izplačila potekajo hitro in brez težav.

mit3k ::

Poskusi se saxo bank, kolk sem gledal ni nekih hudih fee-jev, edino min. polog je 10k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mit3k ()

Grho ::

Firstrade nima fee-jev in je že dolgo na trgu, 500.000 USD zavarovanja.


c0dehunter je izjavil:

Jaz imam okoli 20k na Trading212 in sem zadovoljen. Sicer sem kupil samo ETF (Vanguard VWCE - accumulating) ki ga mislim držat 20 let. Ker gre za dolgo dobo, me malo skrbi kaj se lahko zgodi z T212 v tem času, zato sem se za naslednjih 20k (spet v VWCE) odločil poiskat drugega brokerja. Izsledki:

- Captrader: registracija hujša, kot sprejemni izpit za Harvard. Opustil. So mi še neke mejle v nemščini pošiljali - ignore.
- Interactive Brokers - ni mi všeč 10$ fee / mesec
- TradeStation Global - ne sprejema več SLO klientov trenutno

Kaj še preostaja, da ni mesečnih feejev?

Grho ::

T212 ne omogoča prenosa portfelja. Je v planu,se pa glede na njihove odzive to zamika v prihodnost. Škoda za njihovo vse slabšo podporo in vse večje tehnične težave (včeraj spet crash ob odprju). Upam da to uredijo

Krenforum je izjavil:

Za take zneske moras vzeti dobrega. Tukaj vidim jaz ali Optimtrader (inactivity fee na leto 50€ plus davek).

Ali pa moj predlog: odpri IB direktno, nakazi gor, kupi. Itak prve tri mesece ne racunajo inactivity feeja. Potem pa movas account k captradeerju. Kjer nimas inactivity feeja. Oziroma ga lahk potem premaknes se kam drugam. K Optimu ali k Tradestation International (ko bodo odprli registracije za eu stranke). Itak so vsi na IB in je super zadeva. Delinkas od enega in premaknes drugam. Mislim da lahko potem celo iz T212 preneses na IB, placas tistih 10€ ali koliko stane in imas vse na enem..

Steinkauz ::

c0dehunter je izjavil:

Jaz imam okoli 20k na Trading212 in sem zadovoljen. Sicer sem kupil samo ETF (Vanguard VWCE - accumulating) ki ga mislim držat 20 let. Ker gre za dolgo dobo, me malo skrbi kaj se lahko zgodi z T212 v tem času, zato sem se za naslednjih 20k (spet v VWCE) odločil poiskat drugega brokerja. Izsledki:

- Captrader: registracija hujša, kot sprejemni izpit za Harvard. Opustil. So mi še neke mejle v nemščini pošiljali - ignore.
- Interactive Brokers - ni mi všeč 10$ fee / mesec
- TradeStation Global - ne sprejema več SLO klientov trenutno

Kaj še preostaja, da ni mesečnih feejev?


Jst imam zelo podobno situacijo.
Sam sem vseeno prešel na captrader.
Ampak je pa res noro. Prov vidi se, da so birokratski nemci.

Da se registriraš moreš miljon nekih podatkov pa form izpolnit.
V formi lahk podaš sam eno datoteko, zato sm slikal osebno sam z ene strani. Valda so mi pol mail poslal, nej jim še drugo stran pošljem.
Sm jim reku, nej si raj formo poštimajo, da ne bo treba klientom prfjev kreirat.
Pol v formo valda podaš email pa telefonsko, ampak ti potem nardijo račun na info@captrader.com email in morš naknadno spremenit ročno in njim pisat, da si spremenil email al pa jih klicat! Bl prfuknene stvari še nism vidu.
SMSe dobiš tudi vse kr v nemščini.
Ene 5 dni je trajal, da sm mel dejansko odprt račun in poštiman.

Čist druga izkušnja k trading212 k so mi naslednji dan že vse potrdil.

Ampak nažalost kot si že opazil ni neke velike izbire za nas.

No pol k maš račun s pravim mailom pa to mi je končno ratal nakazat denar.
To je blo zelo hitro, isti dan, kar ponavad pr t212 ni blo.

Za nakup je tut precej bolj kompleksen UI.

Tko da ja, nucam trenutno to.
K maš enkrat poštiman pol za 1x mesečno investirat not, ni tolk slab.

Trading212 ma tko ene 10x bolj user friendly UI za začetnika.
Za profije pa je mogoče ta bolš k dobiš poleg captrader UI tudi link do interactive brokers UI in lahko prek tistega trguješ.
Sam tam men pa res ni blo nč jasno :))
««
5 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21141241 (140) gansta
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172541 (641) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547143445 (8148) Thomxy

Več podobnih tem