» »

Izbira on-line brokerja

Izbira on-line brokerja

««
13 / 16
»»

Vetrpiha ::

Tko kot ameriške. Webull je broker, ki je ponudil zavetje tistim, ki so bežali pred Etorom in Robinhoodom.
No, vsi imajo prste v marmeladi.

Privately held company
Industry
Financial services
Founded
May 24, 2017; 4 years ago[1][2]
Founders
Wang Anquan[3]
Headquarters
New York, USA
Key people
Anthony Denier (CEO)[4]
Products
Electronic trading platform
Services
Stockbroker
Owner
Wang Anquan (35%)[5]
Xiaomi (14%)[5]
Shunwei Capital
Hongdao Capital
Bojiang Capital
Gopher Asset Management
Parent
Fumi Technology[5]
Website
www.webull.com

GregiB ::

Noob vprašanje... je potrebno odprtje online računa pri brokerju prijaviti na FURS?
Če da, je potrebno prijaviti kakršenkoli račun, ali zgolj trgovalni?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

pikachu004 ::

GregiB je izjavil:

Noob vprašanje... je potrebno odprtje online računa pri brokerju prijaviti na FURS?
Če da, je potrebno prijaviti kakršenkoli račun, ali zgolj trgovalni?


Kakšne druge račune si imel v mislih? Bančni račun moreš prijaviti, trgovalnega ne prijaviš.

Vetrpiha ::

Prijaviš pa trgovanje

GregiB ::

pikachu004 je izjavil:

GregiB je izjavil:

Noob vprašanje... je potrebno odprtje online računa pri brokerju prijaviti na FURS?
Če da, je potrebno prijaviti kakršenkoli račun, ali zgolj trgovalni?


Kakšne druge račune si imel v mislih? Bančni račun moreš prijaviti, trgovalnega ne prijaviš.


Pokojninski, Shareplan račun ipd...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Jurrbe ::

Pozdravljeni,

imam dve vprašanji glede nakazil na IB:

1. Ali mora biti nakazilo izvedeno iz TRR računa lastnika IB računa ali je važno samo, da je pri transakciji v namenu napisana IB številka transakcije?

2. Ali pod prejemnika vpišeš J.P.MORGAN -Germany ali Interactive Brokers - Hungary?

Hvala!

AllStarc ::

Vpišeš pravi iban( imajo nemškega) in pa najpomembneje referenca. - tvoja številka pri IB npr. U1234567/Priimek. Predlagam da najprej nakažeš samo majhen znesek npr. 10 EUR in boš takoj vedel če je vse ok.

Jurrbe ::

U1234567/Priimek vpišeš pod namen ali pod referenco SI 00-00000..?

So kakšne posebnosti ko nakažeš večji znesek?

Zdaj sem nakazal manjši znesek in sem dobil zavrnejno, sem pa kot prejemnika vpisal Interactive Brokers in ne J.P.MORGAN -Germany, če je to težava?

LP

Sparkxl ::

Imam račun pri captraderju. Pred 2 tednoma sem nakupil nekaj delnic, porabil ves denar ki sem ga naložil. 2 tedna kasneje imam vrednost settled cash -90€. Včeraj nekaj naložim, vrednost naloženega denarja se mi konstantno malo po malo zmanjšuje, včasih pa poveča. Bi kdo vedel zakaj?

pikachu004 ::

Ker je padla vrednost porftelja ali evra?

Sparkxl ::

Ne gre se portfelij, ampak denar, ki je gor naložen in čaka na nakupe. Ne razumem zakaj se ta vrednost spreminja

Sparkxl ::

Sem pogruntal v čem je keč...valutna nihanja. Ni mi sicer jasno zakaj se ta nihanja odražajo v kešu namesto vrednosti delnice, ampak ok.

V portfoliju imam opcijo convert all to euro.
Ima kdo izkušnje s tem? Če to naredim, se potem vse pozicije pretvorijo v € in nihanje s tem izgine?

Lonsarg ::

Priznam da Captrader vmesnik ni med najbolj enostavnimi, ampak vseeno se bere tvoj stavek kot da mešaš pozicije in denar. V meniju Portfolio sta ločena sklopa, en sklop so pozicije drugi sklop pa je cash, dva ločena sklopa, ne to mešat.

Gumbek convert se pri meni pojavi zgolj pri cash, ker je pač možno v različnih valutah imeti zalogo denarja, enako kot pri slovenskih bankah. Najbrž si denar nakazal v drugi valuti kot pa imaš nastavljeno valuto v kateri spremljaš stanje.

Pozicije pa so v valuti kateri pač so ker je to valuta v kateri kotirajo na borzi, ni to nekaj na kar bi ti lahko vplival. Jaz osebno za manj zmede vedno kupujem ETF sklade ki kotirajo v EUR (tudi če gre za MSCI World ki v ozadju sicer ponavadi bazira na USD).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Sparkxl ::

Res je, sta 2 sklopa...pozicije in cash. In ravno tega ne razumem. Pod cash imam razne valute, v katerih sem kupoval delnice. In vsi ti zneski imajo predznak minus. Torej kupoval sem npr na avstralski borzi in mi pod cash piše -5000aud. Jaz to razumem kot vrednost vsega kar sem tam kupoval?
In potem imam 5 različnih valut z predznakom minus, edino euro je plus. Res ne razumem kaj bi naj ta cash pomenil. Ker gotovina kot taka to ni, ker nisem nič nalagal ali pretvarjal v aud.

Lonsarg ::

Evo sem šel googlat ta tvoj slučaj in se je takoj najdel odgovor:
https://www.captrader.com/en/captrader-...

Izkaže se da Captrader ne dela avtomatskega converta ob nakupu, pač pa ti "posodi" drugo valuto in tudi zaracunava negativno obrestno mero na ta negativni znesek! Skratka ja, definitivno konvertiraj vse v base valuto čimprej. Je pa to še razlog več da se splača čimveč v EUR kupovat delnice če nočeš te kolobocije z ročnim konvertiranjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Sparkxl ::

Najlepša ti hvala za to! Mogoče še mi lahko pomagaš z naslednjo težavo :) opcije imam zdaj 2: convert to eur ali close balance.

V linku ki si ga prilepil piše naj dam "close", ti praviš naj konvertiram, jaz pa imam na izbiro obe opcije :)
Res je, captrader vmesnik je za kozlat

Lonsarg ::

Na linku je desktop program mišljen za profesionalce, ki se grejo tut forex trading, tega ne poznam, pomoje tut ti nimaš tega programa. Čeprav sklepam za zapiranje pozicije pomeni convert v base curency?

Na web vmesniku je zadeva precej preprostejša, ker imaš tam pri Cash pri vsaki valuti tri pikice in gumbek convert in lepo ročno za vsako valuto pretipkaš da si safe.

Sparkxl ::

Sem pogruntal zdaj kako to gre. Bolj zakomplicirano res ne more bit.
Torej imaš 3 pikice. Znotraj njih 2 opcije: convert in close. Sklepaš narobe, čeprav se sliši logično. Convert pomeni da lahko konvertiram samo iz base curency v tujo valuto in ne obratno. Close pa pomeni iz tuje v eur.
Ampak da še malo bolj zakomplicirajo vseskupaj, pa še imajo spodaj pod seštevkom tretjo opcijo, kjer piše convert all to eur. Kar dejansko pomeni close vseh valut :)
Za kozlat, ampak glavno da je rešeno. Hvala še 1x za pomoč

gorceb ::

@Sparkxl kaj nisi konvertiral tvoje base currency (€) v valuto s katero si nakupoval delnice?

Sparkxl ::

Ne, ker imam iz tega razloga margin account, ki to dela avtomatsko. Nisem pa vedel, da moram na koncu ročno to pretvorit nazaj

gorceb ::

Kopirano iz helpa:

2. You have a margin account with CapTrader

Option 1: You exchange your Euros for USD before buying the US-share. The USD are available immediately.
Option 2: You exchange your Euros for USD after buying the US-share. If you do this on the same day (until 22:00 CET), there will be no debit interest.
Option 3: You do not exchange Euros for USD, then buy the US-share on a margin basis and in this case pay interests on the borrowing of the USD amount you have to raise to buy the US share.

Excursus: In this case you take a short position in USD and hedge against falling USD. So if the USD depreciates against the Euro (EUR/USD rises), you make currency gains, but if you are USD short, it costs short interest rates.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorceb ()

styrian ::

A je potrebno Flatex IBAN račun (avstrijski ali nemški) prijaviti FURS-u?

CoreySteel ::

Treba.
Twitter: @CoreySteel_

energetik ::

Vprašanje glede registracije na IB - kot vidim imajo zdaj HU in IE poslovni enoti. Na katero se registriramo Slovenci?
Glede na to, da ni več Inactivity feeja, bom verjetno kar pri IB odprl račun.

RoccoC ::

Avtomatsko te vržejo na HU, če si želiš IE jim lahko pišeš pa te bodo verjetno dali na IE. Po spominu je bilo lani tako da je na HU nekaj višje zavarovanje na keš kot na IE, vendar na HU si imel manj možnosti različnih valut (mislim da samo forint, € in $), na IE imaš cel kup drugih in na HU nisi mogel trgovat spot kovin. Ne vem če je še zmeraj tako.

energetik ::

Tudi na IE strani sem lahko štartal proces registracije, ampak nisem še nič vpisoval, verjetno te kasneje v procesu vrže na HU?
Kaj pa druge surovine pa nafta, so na HU?

RoccoC ::

ad1) ne vem, sam sem že nekaj let na IB, ob selitvi iz WB so stranke iz Slovenije avtomatsko vrgli nas HU (si jim moral pisati prošnjo za IE)

ad2) ne vem, sem na IE, si pa predstavljam da imaš futurese in opcije na futurese za nafto enako kot na IE. Spot nafte nimaš AFAIK.

energetik ::

Sem šel odpret račun na IB. Pa to te slečejo do gat. Dekliški priimek od mame, WTF bodo s tem?

enemon ::

energetik je izjavil:

Sem šel odpret račun na IB. Pa to te slečejo do gat. Dekliški priimek od mame, WTF bodo s tem?


Varnostna vprašanja, ki te jih bodo vprašali, če boš urejal kaj po telefonu z njimi.

Malidelničar ::

A se BKS splača za tuje delnice?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

dussan ::

Malidelničar je izjavil:

A se BKS splača za tuje delnice?


Splača se, če veš, da boš zaslužil z njimi. :) Sicer pa je provizija višja kot pri kakšnih tujih brokerjih. Za SLO razmere pa je relativno poceni.

JimmyO ::

Je možno spremeniti spodnjo nastavitev pri IB?

"Do you qualify for the benefits of the US income tax treaty"



Pri registraciji sem označil "No" zdaj pa berem da bi moral dati na "Yes" če nočem da mi obdavčijo dividende v US.

MooM ::

Eno vprašanje. Rad bi nalagal sredstva na trgovalni račun za sina, ki bi bil odprt znotraj mojega IB računa - prišel sem do ugotovitve, da bi moral particionirati računa (link: https://www.interactivebrokers.com/en/s...

Ima kdo izkušnje s tem? Predvsem me zanima, ali se (in)activitiy fee plačuje samo za 1 račun, verjetno ja? Provizije za nakupe pa normalno za vsak nakup.

DavidPuddy ::

Link ne deluje

Machete ::

Če se prav spomnim itak ni več inactivity feeja na IB.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

djfixme ::

Katera je prava spletna stran za prijavo na IB? Ena stran ima končnico .ie, ena co.uk., ena .com, ena .hu,...

rini ::

Sem danes mislil položiti nekaj denarja na IB, kjer imam cca 30.000 usd delnic, a mi v aplikaciji vsilijo v potrjevanje sledeče sistemsko obvestilo:

The changes to your financial information, trading experience and investment objectives you are about to submit will result in a change to your account qualifications, as indicated below. If you proceed with this information change, your account will no longer qualify for: Margin

Margin: You will be able to close existing positions but will not be able to increase existing positions or open new ones.

Kaj to pomeni??

Lonsarg ::

Margin je posojilo/kredit z njihove strani. Torej da kupis vec delnic kot imas denarja (imas denarja za 1k kupis pa za 2k delnic).

Financni pogoji da ti Margin omogocajo so precej strogi ja. Je pa Margin pri IB trenutno brezobrestni ce upas v to:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

rini ::

Hvala ti :)

andy2k13 ::

Ce jest pravilno razumem tole regulativo, trgovanje z ameriskimi ETFji za nas iz EU preko IB ni mozno za retail investitorje?

Kaneki kan ::

Pozdravljeni vsi skupaj,

iščem ustreznega brokera za moj način investiranja. Vlagal bi v dividendne delnice širom sveta in si tako ustvaril neke vrste lastni sklad :) Glavnice oz. pozicij ne mislim zapirati medtem, ko se bo z zaslužkom od dividend prosto razpolagalo (reinvestiranje, poraba...).
Začetni kapital bo 5k e z dodatnim mesečnim vložkom cca. 300e.

Po prebrani temi predvidevam, da je najboljši kandidat IB (Interactive Brokers). Je tako?

LP

Steinkauz ::

Ne pozabit, da so dividende pri nas obdavčene 25%.
V USA pa 0%.

Jst za nas prednosti divident ne vidim.
Raje vidim, da sklad reinvestira dividende v svoj sklad in se tako dvigne vrednost sklada.

Drugače pa ja, Interactive Brokers je verjetno najcenejši.

pingme ::

Steinkauz je izjavil:

Ne pozabit, da so dividende pri nas obdavčene 25%.
V USA pa 0%.


Pri nas so 27,5%, v USA pa mislim da 30%, ampak jih res lahko z držanjem v določenih stebrih znižaš (samo ven jih ne smes vzeti).
Po dovoru ti sicer USA zaračuna 15%, pri nas pa potem tisti 12,5% doplačaš.

To da dividende niso smiselne, je pa neumnost. Velika večina podjetij v mojem portfelju izplačuje dividende, če se pa odločaš za ETF, je pa res bolj smiselno izbrati accumulating.

Masayoshi ::

LOL, 30% pa ni USA socslovanija... so od 0-20% glede na znesek (20% so šele od 400K plus za samskega) in na status (samski, poročen).

aja, še en link: https://www.nerdwallet.com/article/taxe...

še en aja, tole pišem samo zato, ker ko JJ predlaga znižanje obdavčitve dividend na prejšnjih 25% celoten KUL skupaj z mediji tuli da take odpustke bogatim pa že ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Masayoshi ()

Kaneki kan ::

Zavedam se plusov in minusov investiranja v dividendne delnice. Prednost je predvsem vnovčevanje dividend (sprotni dohodek), ne da se pri tem prodaja delnice. Nekako predvidevam, da če dolgoročno gre market nazvgor, bo tudi vrednost mojega porfolia šla navzgor (seveda ob izbiri zdravih podjetij, pri čemer je potrebno bit pozoren na yield traps podjetja). Sem v drugi polovici 20tih let in imam čas vlagat.

Lonsarg ::

Ce podjetje izplaca za miljon dividend se vrednost podjetja zmanjsa za miljon. Tak da skupna vrednost podjetje plus dividende je neodvisna od tega koliko katero podjetje izplacuje dividende. Torej ne, nobene prednosti ni imeti neko podjetje samo zato ker vec dividend izplacuje. Niti ni minus, pac ne vpliva na zasluzek.

So pa dividende birokratski zalogaj za prijavljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

pingme ::

Masayoshi je izjavil:

LOL, 30% pa ni USA socslovanija... so od 0-20% glede na znesek (20% so šele od 400K plus za samskega) in na status (samski, poročen).

aja, še en link: https://www.nerdwallet.com/article/taxe...

še en aja, tole pišem samo zato, ker ko JJ predlaga znižanje obdavčitve dividend na prejšnjih 25% celoten KUL skupaj z mediji tuli da take odpustke bogatim pa že ne.


Da ni “soc”? ;-)

https://smartasset.com/financial-adviso...

President Joe Biden proposed a top federal tax rate of 39.6% on long-term capital gains and qualified dividends.

Sicer mogoče v taki obliki ne bo šlo skozi, bodo pa vsekakor dvignili.
Ima pa Nemčija 26,375%, pa Francija 30%, …

Cr00k ::

Lonsarg je izjavil:

Ce podjetje izplaca za miljon dividend se vrednost podjetja zmanjsa za miljon. Tak da skupna vrednost podjetje plus dividende je neodvisna od tega koliko katero podjetje izplacuje dividende. Torej ne, nobene prednosti ni imeti neko podjetje samo zato ker vec dividend izplacuje. Niti ni minus, pac ne vpliva na zasluzek.

So pa dividende birokratski zalogaj za prijavljat.


wow, neke nove finance... nisem vedel, da imajo dividende tak vpliv na vrednost podjetja :).

Sem vedno mislil, da se vrednost sredstev zmanjša za vrednost izplačanih dividend in da je vrednost podjetja bolj sposobnost generiranja denarnega toka v prihodnje, pričakovanja/zanimanja vlagateljev, hype... dividende vlagatelje navadno tudi zanimajo in dividendni donos tudi ni za zanemarit :). Je pa res, da ne sme bit edini faktor.

Masayoshi ::

pingme je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

LOL, 30% pa ni USA socslovanija... so od 0-20% glede na znesek (20% so šele od 400K plus za samskega) in na status (samski, poročen).

aja, še en link: https://www.nerdwallet.com/article/taxe...

še en aja, tole pišem samo zato, ker ko JJ predlaga znižanje obdavčitve dividend na prejšnjih 25% celoten KUL skupaj z mediji tuli da take odpustke bogatim pa že ne.


Da ni “soc”? ;-)

https://smartasset.com/financial-adviso...

President Joe Biden proposed a top federal tax rate of 39.6% on long-term capital gains and qualified dividends.

Sicer mogoče v taki obliki ne bo šlo skozi, bodo pa vsekakor dvignili.
Ima pa Nemčija 26,375%, pa Francija 30%, …


Matr, da bi pa vse podatke napisal, recimo to, da bi to veljalo za gross dividende preko 1 milijona na leto, pa ne paše v tvojo agendo? Pa še skoz ne bo šlo.
Pa hrvaška 10%, pa Bosna 0%...

Lonsarg ::

Cr00k je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ce podjetje izplaca za miljon dividend se vrednost podjetja zmanjsa za miljon. Tak da skupna vrednost podjetje plus dividende je neodvisna od tega koliko katero podjetje izplacuje dividende. Torej ne, nobene prednosti ni imeti neko podjetje samo zato ker vec dividend izplacuje. Niti ni minus, pac ne vpliva na zasluzek.

So pa dividende birokratski zalogaj za prijavljat.


wow, neke nove finance... nisem vedel, da imajo dividende tak vpliv na vrednost podjetja :).

Sem vedno mislil, da se vrednost sredstev zmanjša za vrednost izplačanih dividend in da je vrednost podjetja bolj sposobnost generiranja denarnega toka v prihodnje, pričakovanja/zanimanja vlagateljev, hype... dividende vlagatelje navadno tudi zanimajo in dividendni donos tudi ni za zanemarit :). Je pa res, da ne sme bit edini faktor.
Vrednost podjetja vsekakor obsega tudi sredstva, tak da izplačilo dividende kar lepo zmanjša oboje. Mišljeno seveda v povprečju na dolgi rok, ne na borzno ceno tisti trenutek ki je pač špekulacija kot si omenil.

Moj post je bil sicer replika na neka namigovanja v postih pred mano kako dividede pomenijo večji zaslužek, kot vlaganje tam kjer jih manj izplačujejo. To je pogosta napačna predpostavka, noben ekstra zaslužek ni, samo pač podjetje se pač ne odloči s tem denarjem povečati vrednost delnic, ampak raje izplača v denarju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()
««
13 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21141203 (102) gansta
»

Kje kupiti svetovne delnice in kako je z imetništvom?

Oddelek: Loža
172538 (638) JankoR
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547143409 (8112) Thomxy

Več podobnih tem