» »

The Last of Us - TV serija

The Last of Us - TV serija

Temo vidijo: vsi
««
3 / 11
»»

ahac ::

Rotten Tomatoes
97%


Metacritic

84


Jaz sicer mislm, da ne bom gledal dokler ne preigram igre, ki pa na PC pride šele marca...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

oo7 ::

Jaz sem že dvakrat preigral tako, da bom lahko kritiziral :D

yayo ::

Me je pa vedno fasciniralo kako imajo angleži kup igralcev, ki so sicer zelo dobri ampak za moje (naše) pojme grdi kot noč. In pogosto igrajo fizično privlačne like, tako dobro, da te celo prepričajo. Verjetno so angleški standardi drugačni od holivudskih kjer jih po mojem še na akademijo ne bi sprejeli zaradi izgleda.

Seveda mi je razmišljanje navdihnila Bella Ramsay, ki je kako leto od snemanja bolj odrasla in zalita v obraz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

oo7 ::

Neil Cuckman zakaj film ne bi bil dobra izbira in so se odločili za TV serijo TLOU - The short answer is that the story is too long. We tried to make it into a movie, and it did not work because what is usually a 15-hour experience and compressing it down into two hours, it didn’t work and there is always something else that is popping out I felt was important to the story. This time around it allowed us to take our time and have a slow burn with the relationship between Joel and Ellie, over a year-long journey that could have only been adapted into a TV show.

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

Jaz sem že dvakrat preigral tako, da bom lahko kritiziral :D



Jaz sem pa že 2 krat pogledal večino igre na youtubu in pogledal večino vmesnih filmčkov, ki se tako gledajo kot film.

oo7 ::

Eden od opisov na -Rotten tomatoes :))

Not seen the series as yet.. but giving it 5* to counter act the few people that gave false reviews who clearly haven't even seen the show

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Zaenkrat na IMDB zelo visoka ocena 9,7 in prva epizoda 9,6.

Že kdo gledal ? Jaz sem mislil gledati včeraj zvečer pa ni bilo še nikjer nič na travniku.

2dark ::

oo7 je izjavil:

Zaenkrat na IMDB zelo visoka ocena 9,7 in prva epizoda 9,6.

Že kdo gledal ? Jaz sem mislil gledati včeraj zvečer pa ni bilo še nikjer nič na travniku.


Zvečer pa še ni moglo biti, ker se je serija začela predvajat šele zvečer v USA. Realno ima igra boljše cutscense... Sicer serija sledi zgodbi v igri, je dost burtalna, tako da nekaj bo. Joelova hčerka je v seriji črnka. Tle res ne morejo, da ne bi mal po svoje. No, to je kmalu za nami . Še čudno, da do Joela baba ni azijka.


Serijo ocenjujejo tisit, ki so fani igre, zato ni realna ocena. Ma kakšnih 9.7. To bi bilo že perfekcija.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Alien123 ::

Malo se bo treba navadit da Ellie ni vizualno Ellie.

Skyman ::

Sej un k jo je izbriral je tud imel nekaj promilov pa mu je bilo cisto ravno..:))

Mogoce danes definitivno tekom tedna pogledam,mam se nekaj od prejsnega konca tedna za pogledat prvo,da se posvetim seriji.Na hitro preskocil 1 del hja znano mi vsa iz PS spile

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

drvo ::

Dober prvi del. Dobra adaptacija, brez pretiranih odstopanj.

oo7 ::

Alien123 je izjavil:

Malo se bo treba navadit da Ellie ni vizualno Ellie.


Saj Pedro tudi ni vizualno podoben Joelu.

drvo je izjavil:

Dober prvi del. Dobra adaptacija, brez pretiranih odstopanj.


Mogoče mi danes uspe pogledati :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Outcast ::

Ja no kr fajn začetek, so fajn predelali igro, čeprav tm ko se srečajo Ellie, Joel pa Tess prvič mi je mal po kavbojsko narejeno na kak način se, je v igri boljše narejeno zagotovo.
Tud liki so ok, če 'pozabiš' kako zgledajo v igri....ja pa ocena je def pretirana lol 9.6??? :D

Zdj čakam še unga idiota da pove da je tamalo cel del gledal samo u čelo lol

BT52 ::

Ma nja neki povprečno. Nisem igral igrce. Vem pa izvleček zgodbe na grobo in kaka je karakterna pot teh dveh glavnih likov. Pascal in tale Ellie nista ne vem kaka igralca. Kaj pa vem. Ni to recimo kemija, kot pri Natalie Portman in Renoju iz Leon filma. Kakorkoli dam šanso, če se bosta bolje sprostila.

D3m ::

Ufff Leon je pa na višjem nivoju, kot pa ta serija.
|HP EliteBook|R5 6650U|

BT52 ::

D3m je izjavil:

Ufff Leon je pa na višjem nivoju, kot pa ta serija.


Ma ja saj nisem niti primerjal. Je pa ta osrednji odnos ključnega pomena za visoko oceno. Več kot 6 ne morem dat. Čeprav je prvi del bil v bistvu prologue v zgodbo.

LeXani ::

Ne vem, meni nič posebnega trenutno, prepočasen tempo, podobno kot walking dead.
Čas prve prijave 04.11.2005

Nikec3 ::

D3m je izjavil:

Ufff Leon je pa na višjem nivoju, kot pa ta serija.

Leon? Kaj za ena zadeva je to?

Glede TLOU:
Prva epizoda je perfektna. Ene scene so dobesedno skopirane iz igrice, dialogi skoraj povsod povsem enaki in dobro deluje. Zelo fajn premestili problem tega, da v igrici pač dosti za brezveze pobijaš, da je tukaj več zgodbe. Muzika je itak osnovana na igri, tema je enaka, pa še casting zelo paše, česar sem se najbolj bal. Tale Bella Ramsey mi je kul in dobro zadane Ellie.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

D3m ::

Googlaj.

Leon the professional
|HP EliteBook|R5 6650U|

svecka ::

podkupljeni rewievi s strani sony in lgbt+ woke histerični novinarji že masovno objavljajo oceno 10 čeprav so komaj pogledali 1 del. Isto kot Tesla in Apple fanboyi. Fanatiki.

Prvi del mi ni bil nič posebnega, dostikrat so zajebal z ključnimi dogodki napram igri (razkritje imunosti Ellie npr), ki so v igri veliko pomenili. Sploh prologe so zajebal z hčerko, ki je katastrofalna. Čist prestara in imaš občutek kot da gledaš Joelovo ljubico/ženo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

todman74 ::

svecka je izjavil:

Sploh prologe so zajebal z hčerko, ki je katastrofalna. Čist prestara in imaš občutek kot da gledaš Joelovo ljubico/ženo.


Tista punca je bila videt nekih 14, 15 let. Pa se mi ni zdela tolk slaba, Koliko bi pa mogla bit stara? Nisem špilal igre...

Sem opazil, da igra notri Anna Torv. Mi je bila kar dobra v seriji Fringe, če je kdo gledal...

tilen03 ::

Kot nekomu, ki ni igral niti ne misli igrati igre, je pa gledal Walking Dead in FTWD, je bilo tole precej slabo in nezanimivo. Prvi del Walking Dead in Fear The Walking Dead je bistveno bolj pritegnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

oo7 ::

todman74 je izjavil:

svecka je izjavil:

Sploh prologe so zajebal z hčerko, ki je katastrofalna. Čist prestara in imaš občutek kot da gledaš Joelovo ljubico/ženo.


Tista punca je bila videt nekih 14, 15 let. Pa se mi ni zdela tolk slaba, Koliko bi pa mogla bit stara? Nisem špilal igre...

Sem opazil, da igra notri Anna Torv. Mi je bila kar dobra v seriji Fringe, če je kdo gledal...


V igri je tamala stara 12 let tukaj je igralka 18 let.
Ellie je v igri stara 14 let tukaj v TV seriji je 19 let.
Joel je v igri star okoli 30 let potem, ko spozna Ellie okoli 50 let.


Danes zvečer bom končno pogledal tole TV serijo saj je že čas :)

AtaŠtumf ::

oo7 je izjavil:

todman74 je izjavil:

svecka je izjavil:

Sploh prologe so zajebal z hčerko, ki je katastrofalna. Čist prestara in imaš občutek kot da gledaš Joelovo ljubico/ženo.


Tista punca je bila videt nekih 14, 15 let. Pa se mi ni zdela tolk slaba, Koliko bi pa mogla bit stara? Nisem špilal igre...

Sem opazil, da igra notri Anna Torv. Mi je bila kar dobra v seriji Fringe, če je kdo gledal...


V igri je tamala stara 12 let tukaj je igralka 18 let.
Ellie je v igri stara 14 let tukaj v TV seriji je 19 let.
Joel je v igri star okoli 30 let potem, ko spozna Ellie okoli 50 let.


Danes zvečer bom končno pogledal tole TV serijo saj je že čas :)


Pač Hollywood in njihov casting za otroke in visokošolce, kjer večino otrok igrajo najstniki, večino visokošolcev pa igralci in igralke stare okrog 30 let.



Drugače pa razen tega, da je Sarah zdaj bolj temne barve, je prvi del zelo dober in serija obeta, ter je odlična in vredostojna adaptacija igre.

Tudi kritiziranje, da ni kemije med Joelom in Ellie je malce butasto, saj sta se šele prvič vidla in ne smeta, niti ne moreta še imeti neke konkretne kemije.

Pa še tole, glede na to, da je model iz špila za Ellie sedaj "tip", sem prav vesel, da ne igra sedaj Ellie v seriji!

Pedro Pascal je pa tudi dobra izbira za Joela.
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

oo7 ::

AtaŠtumf je izjavil:



Pa še tole, glede na to, da je model iz špila za Ellie sedaj "tip", sem prav vesel, da ne igra sedaj Ellie v seriji!



Ne govori prehitro. Čisto možno, da Neil Cuckman Ellie v TLOU 3 spremeni spol in potem imaš Ellen v Elliot.

Mr.B ::

Velike čevlje so si obuli. Bomo videli ali bo šlo po igri ali melodrami človeških odnosov dveh znanih zombi nadaljevank in iskali zgodbo izgubljene priložnosti....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

brett ::

Igre nisem igral, niti je ne poznam...leta pač:)

Prvi del mi je bil solidno ok, igralka, ki igra Ella, pa mi je osebno zelo antipatična. Čeprav dam prav ustvarjalcem, da so izbrali eno tako vizualno (in igralsko zaenkrat) podpovprečno dekle; ne morejo vedno igrati same "klasične" lepotice in simpatični otroci. S tem dobi serija na realističnosti.

Najbolj mimo mi je bilo dogajanje v letu 2003, ko so bili čez dan še vsi v Bostonu OK, zvečer pa že na stotine, tisoče zombijev. Te svetlobno hitre transformacije iz človeka v zombija nisem nikoli razumel. V Naravi potekajo prilagoditve, adaptacije precej drugače. Tudi bolj realistično bi bilo, da bi ta potek trajal kak teden recimo... Aja, in zakaj zombiji nikoli ne jedo drug drugega? So virusi, bakterije in v tem primeru glive tako inteligentni?!

Najbolj pa me zanima v čem je fora posneti še eno serijo na temo zombijev in apokalipse ter teh geto otočkov človeštva. Na to temo je bilo že toliko posnetega (sploh zadnjih 15 let), da ne vem v čem bodo nadgradili to serijo, da bi bila vredna spremljanja!?!

Ocena (zaenkrat) 7/10

BT52 ::

@brett jaz tudi podbno mislim. Zelo pametno od gliv oz prikladno za potrebe skripta IMO. Koliko tole razumem gre za micelij na planetarnem levelu. Kar gliva tudi na nek način je. V igri se njihov organizem širi preko spor. Torej aerosol.

Za serijo so bojda tole opustili, ker bi kao pokrili obraze igralcev. Mene bi tale koncept zanimal. Ker koliko vem se na tak način odkrije immunost Ellie oz lahko narediš številne situacije, ko pade maska dol v območju žarišča spor.

Kakorkoli bomo videli. Bela Ramsey pa me ne navdaja z navdušenjem. Že iz GoTa je bils zelo enodimezinalna igralka. Pravzaprav "whatever" "eyeroll" ob njenih scenah. Ok mogoče je tole bolj vpliv butastega plota v GoTu v zadnjih sezonah. Bomo videli. Mogoče ima širino. Vendar velikrat me prvi vtis ne vara.

joze67 ::

brett je izjavil:

Najbolj mimo mi je bilo dogajanje v letu 2003, ko so bili čez dan še vsi v Bostonu OK, zvečer pa že na stotine, tisoče zombijev.
Ena beseda: exp(x)

BT52 ::

joze67 je izjavil:

brett je izjavil:

Najbolj mimo mi je bilo dogajanje v letu 2003, ko so bili čez dan še vsi v Bostonu OK, zvečer pa že na stotine, tisoče zombijev.
Ena beseda: exp(x)


Jup zato pa je aerosol enih zelo učinkovitih načinov širjenja. Serija pa je opustila tole... Ne vem... Vsekakor bi pomagalo za vsaj eno magnitudo širit populacijo glive.

brett ::

Ok. Recimo da pogojno sprejem obe teoriji: eksponentne rasti okužb in okužbe preko vdihavanja spor. Vseeno se mi potem pri slednji pojavi vprašanje zakaj se mnogi niso "na dihali" teh spor v vsem tem času (leta 2023), ko je toliko tega v zraku? Ali pa je potrebna zadostna bližina prenašala in žrtve oz tako rekoč usta na usta, ipd.?

Še bolj pa me zanima (splošno, ne samo ta serija) kaj je cilj gostitelja (glive, virus,...): vse človeštvo uničiti ali ga spremeniti v zombija - svojega "sužnja" ? Smiselna mi je druga opcija, saj je to opcija za vzdrževanje oz. širjenje svojega genetskega zapisa in obstoja. Ampak potem ni logično zakaj bi bil zombi ubijalsko napadalen do še živečega človeka. Ker z njegovim smrtjo zmanjša sebi življenjski prostor. Bolj smiselen bi bil npr samo "vampirjev" ugriz oz. drugačna variacija prenosa svojega genoma...
Če pa jim je cilj iztrebitev človeške vrste (ali v končni fazi katerekoli vrste), hja potem zakaj bi sploh potrebovali zombije ali pač?! Enostavno bi ga gostitelj uničil takoj. Podvprašanje pa je zakaj bi ga v prvi vrsti sploh želel načrtno iztrebiti? Kaj ima od tega? Narava tega ne počne. Izjem je le eden "izrodek" Narave - človek!

BT52 ::

@bret ne razmišljaj preveč just consume the product :D Bolje razmišljaš slabše je. Ta serija me je vsekakor me vspodbudila, da kupim igro IMO. Ker vidim po odzivih, da je igra boljša.

oo7 ::

Včeraj končno pogledal prvi del. Veliko prizorov je direktno iz igre seveda so morali nekaj novega dodati kajti v igri imaš gameplay.
Prva epizoda mi je bila dobra čeprav največji problem vidim v igralcih. Pascal kot Joel mogoče še nekaj epizod trenutno ga ne vidim sploh pa ne njegovega brata Tommy. Ellie bi morala biti mlajša. Sarah no za to me veseli, da je dobila samo pol ure mi jo je bilo težko gledat s tisto metlasto frizuro.

oo7 ::

BT52 je izjavil:

@brett jaz tudi podbno mislim. Zelo pametno od gliv oz prikladno za potrebe skripta IMO. Koliko tole razumem gre za micelij na planetarnem levelu. Kar gliva tudi na nek način je. V igri se njihov organizem širi preko spor. Torej aerosol.

Za serijo so bojda tole opustili, ker bi kao pokrili obraze igralcev. Mene bi tale koncept zanimal. Ker koliko vem se na tak način odkrije immunost Ellie oz lahko narediš številne situacije, ko pade maska dol v območju žarišča spor.

Kakorkoli bomo videli. Bela Ramsey pa me ne navdaja z navdušenjem. Že iz GoTa je bils zelo enodimezinalna igralka. Pravzaprav "whatever" "eyeroll" ob njenih scenah. Ok mogoče je tole bolj vpliv butastega plota v GoTu v zadnjih sezonah. Bomo videli. Mogoče ima širino. Vendar velikrat me prvi vtis ne vara.



To, da so opustili maske je bedarija. V igri v vsakem kevdru kjer so bile spore so morali nositi maske. Mogoče je celo Pascal kriv za to in se je pritožil, da je ne bo nosil maske, ker se je menda pritoževal pri Manadlorianu, da mora skos nositi masko.


Kar se pa tiče gliv pa so navdih za igro dobili tukaj

oo7 je izjavil:




Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Outcast ::

BT52 je izjavil:

@bret ne razmišljaj preveč just consume the product :D Bolje razmišljaš slabše je. Ta serija me je vsekakor me vspodbudila, da kupim igro IMO. Ker vidim po odzivih, da je igra boljša.


Ja ti priporočam igro;) ker je top!
Jst sm pogledal in še vedno gledam na serijo precej 'neosebno' oz sem ok z izbiro igralcev, starostjo, raso, ampak!LOL določene zadeve so v igri res boljše in tuki so po mojem skromnem mnenju res zgrešili; ustvarjalci bi morali vzeti angle da folk ni preigral igre 1x, 2x, 3x ampak da predstavijo njihov pogled skozi serijo kar je v igri narejeno vrhunsko.
Pač samo motijo me določene'šlamparije' v seriji, je pa čist soliden začetek, recimo za 8.9:)

oo7 ::

Važno, da so dali notri theme glasbo iz igre :)

oo7 ::

Možen SPOILER ampak ni :))



Če bodo res sledili igri potem bosta Joel in Ellie skos na poti in lokacije se ne bodo ponavljale. Lokacija iz prve epizode tega ne bomo več videli.

Horas ::

meni je pa bedno gledat epizodo po epizodo pa čakat teden vmes. raje počakam lepo da je cela sezona vsaj če ne serija.

TWD sm začel gledat ko je bla zuni 6. sezona. tako sem lepo gledal počasi do konca.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

oo7 ::

Horas je izjavil:

meni je pa bedno gledat epizodo po epizodo pa čakat teden vmes. raje počakam lepo da je cela sezona vsaj če ne serija.

TWD sm začel gledat ko je bla zuni 6. sezona. tako sem lepo gledal počasi do konca.



Če je serija zelo zanimiva gledam kar redno vsak teden :)

oo7 ::

The Last of Us HBO | Details, Similarities & Differences | Episode 1

Nikec3 ::

podkupljeni rewievi s strani sony in lgbt+ woke histerični novinarji že masovno objavljajo oceno 10 čeprav so komaj pogledali 1 del. Isto kot Tesla in Apple fanboyi. Fanatiki.

Bedni ste. Zelo. Sem prebral ves backlash pred igranjem TLOU2, jo preigral in mi enostavno ni bilo jasno, kaj bi lahko kogarkoli motilo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Backlash za TLOU 2 je bil popolnoma upravičen.

yayo ::

BT52 je izjavil:

@bret ne razmišljaj preveč just consume the product :D Bolje razmišljaš slabše je. Ta serija me je vsekakor me vspodbudila, da kupim igro IMO. Ker vidim po odzivih, da je igra boljša.

Igra je narejena po tv in filmskih tropih zombie grozljivk. Nič novega ni notri razen dobro napisane zgodbe. Sedaj pa se nekako pričakuje, da bo tv serija narejena po igri, ki ima za vzor par ducat filmov in tv serij (edit: in knjig, McChartyeva The Road je najbolj očitna) ne vem kakšna revolucija. Pa saj je že vse videno. Prvo nadajevanje zgleda decentno dvomim pa, da bo naprej ne vem kako boljše. Če ti je TLOU igra všeč lahko probaš še Days Gone. Bolj "mačo", še bolj akcijska ampak prav tako zelo filmska igra. In podcenjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

oo7 ::

Na redditu ena teorija, da je izbruh povzročila moka ? :|

Horas ::

samo ne tista moka za kuhat in pečt :))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

oo7 ::

Horas je izjavil:

samo ne tista moka za kuhat in pečt :))



Katera pa ? :D

Morison ::

A jest lahko samo nekaj vprašam?
A jaz, ko nisem igral igre in se mi totalno nič ne sanja zakaj naj bi se šlo v igri ali v seriji, a jest lahko gledam serijo?

oo7 ::

Morison je izjavil:

A jest lahko samo nekaj vprašam?
A jaz, ko nisem igral igre in se mi totalno nič ne sanja zakaj naj bi se šlo v igri ali v seriji, a jest lahko gledam serijo?


Seveda zakaj pa ne ?

Morison ::

Ja, ne vem, vprašam določene, če dovolijo, ker eni take mečejo ven, kot, da če nisi preigral vseh iger in če nisi že vnaprej na tekočem, kako mora izgledat in potekat serija potem bolje, da sploh ne gledaš, ker ni vse po njihovih željah.

DarkSite ::

Pogledal 1 del in moram reči, da mi je bil totalno boring.
««
3 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Walking Dead (Daryl &amp; Carol) spinoff

Oddelek: Sedem umetnosti
464320 (211) oo7
»

The Last of Us 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
536011 (338) oo7
»

The Last of Us (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
449115235 (4986) oo7

Več podobnih tem