Prijavi se z GoogleID

» »

Once Upon a Time In Hollywood (Tarantino )

Once Upon a Time In Hollywood (Tarantino )

strani: 1 2 3 »

Vitez ::

Tarantinu se pripisuje prevelik pomen, glede na to, da je en njegovih prvih Reservoir Dogs remake honkonškega filma City on Fire iz 1987. še scene so ene iste, lol.

https://www.imdb.com/title/tt0093435/

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Vitez ()

belidihur ::

Vitez je izjavil:

Tarantinu se pripisuje prevelik pomen, glede na to, da je en njegovih prvih Reservoir Dogs remake honkonškega filma City on Fire iz 1987. še scene so ene iste, lol.

https://www.imdb.com/title/tt0093435/

Saj se ve, da je tarantino jemal iz drugih filmov. Ampak jemal je kvalitetno.

IL_DIAVOLO ::

Tudi drugi delajo remake oz. zmazke.

Ja, samo Tarantina se predstavlja kot nekega mainstream genija, v bistvu pa tip celo kariero samo jemlje ideje od drugih. De Palma je bil vsaj tolk pošten, da je povedal, da je skoraj vse od Hitchcocka povzel.

Vazelin ::

Daj prosim naštej Tarantino remake in originale, hater :)
I got 99 problems but 2.0usd tezus ain't one.

Veš kaj, jaz te pa res ne bom izobraževal. V glavnem, kdor je pogledal karkoli exploitation filmov 60-ih, špaget vesternov, hongkonških akcijskih filmov..ve, da je Tarantino precenjen. V bistvu tip 50 let stare fore prodaja, lol.

Cruz ::

S kopiranjem ni nič narobe, če se le-to izkoristi na dober/boljši način. Vzornike je lepo pokazati. Za Tarantina sicer ne vem, ker mi ni ravno najbolj zanimiv režiser in sem gledal samo 3 ali 4 njegove filme, ampak lep primer dobrega "kopiranja" se mi zdi pri bratoma Coen. Onadva pa res naklonita lepo čast svojim vzornikom.
Between thought and expression lies a lifetime.

Mene tudi nič ne moti, ker jemlje samo določene sekvence. tarantino je kralj dialogov.

Pri Tarantinu jaz cenim čut za perfekcijo vsake posamezne scene. Boli me k če je posnel kakšen remake. Meni je noro, da lahko en in isti prizor pogledam tudi 10x in je lahko noter še vedno kakšen sladek detajl. Tega ne premore veliko režiserjev.

Meni osebno je gladko na prvem mestu kar se čakajoč filma tiče. Ko Tarantino napove film zastrižem z očmi

Tarantino je edini režiser, ki mu uspeva, da so njegovi filmi odlični tudi 18 let kasneje, kar za ostale režiserje ne moremo zapisat. Mislim, da ga ni režiserja, ki je bil uspešen v začetku kariere in mu to uspeva tudi v današnjem času.

IL_DIAVOLO ::

Nekateri pač vedno najdejo način, da blatijo goata.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nekateri pač vedno najdejo način, da blatijo goata.

8-)

belidihur je izjavil:

Tarantino je edini režiser, ki mu uspeva, da so njegovi filmi odlični tudi 18 let kasneje, kar za ostale režiserje ne moremo zapisat. Mislim, da ga ni režiserja, ki je bil uspešen v začetku kariere in mu to uspeva tudi v današnjem času.

Hecaš se. resno, sprašujem se, kakšne filme sicer fantje gledate, če se vam Tarantino zdi goat.

Tarantino ima top10 imdb movie trenutno. Ne vem, kakšne filme ti gledaš?

Je morda cast v tem filmu GOAT? Od glavnih do stranskih igralcev ogromno first class-a.
Manjka imo še kak Daniel Day Lewis in potem bi lahko govorili o GOAT zadevi, sedaj skoraj GOAT.

Vitez je izjavil:

belidihur je izjavil:

Hecaš se. resno, sprašujem se, kakšne filme sicer fantje gledate, če se vam Tarantino zdi goat.

Raje se vprašaj, kakšne filme gledaš ti, če si mnenja, da Tarantino ni eden najboljših režiserjev vseh časov.

A110 ::

Brez zgodbe. Margot kot statist. Veliko razocaranje. Za mene ocena max 6

dronyx ::

A110 je izjavil:

Brez zgodbe. Margot kot statist. Veliko razocaranje. Za mene ocena max 6

Drugič spoiler alert...:)

Kaj točno je zgoraj spojler?:D

Jaz grem gledat v naslednjih dneh. So pa zgleda mnenja gledalcev precej deljena.

Vazelin je izjavil:

Kaj točno je zgoraj spojler?:D

Izdal je, da je film zanič. Kaj bi rad še več?

kow ::

- tema filma je zelo specificna in veliko konteksta je Neamericanom nerazumljivega
- dolzina filma je precejsnja (160m)
- film si bom (verjetno) se kdaj ogledal - gotovo ni nezanimiv
- v dvorani s(m)o se veckrat krohotali
- brad pitt je, po dolgem casu, zopet 'cool'

Če sem film prav razumel je Rick Dalton metafora za Quentina tarantina? Sicer so se v skoraj porazni dvorani najbolj krohotali na koncu. Po moje podpovprečen film režiserja v zatonu. Najboljša leta QT so očitno že mimo.

Dejansko nihle ne zna napisat nič konkretnega o zgodbi, ker je ni.

Margot je baje v filmu zelo malo oz skoraj nič. Tako pravijo tisti, ki so šli film gledat v kino. Vsi pravijo, da film nima smiselne zgodbe.

dronyx je izjavil:

Po moje podpovprečen film režiserja v zatonu. Najboljša leta QT so očitno že mimo.

Dno je dosegel z Death Proofom pa se je potem pobral in posnel 3 super filme. Samo tematiko je zgrešil.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: belidihur ()

Cruz ::

To, da ni neke zgodbe ni nujno slabost. Saj Tarantino ni znan po dobrih zgodbah. Upam samo, da ne bom cel film gledal nostalgijo in pop reference 60's. Že Ready Player One me je zelo razočaral z obsedenostjo 80's. No, če je že scenarij slab vsaj igralci niso/ne bodo slabi. :)
Between thought and expression lies a lifetime.

Film rešita oba glavna igralca, kinematografija in občutek za podrobnosti. V filmu je veliko posnetkov iz filmov, ki jih snema glavni junak in to doda kakšno uro k sami dolžini. Sam sem dobil občutek da je QT spet hotel pokazati nek trik, ki ga je že izvedel pri enem filmu prej in ta pride na koncu. Ampak večina mlajših po moje ozadja te zgodbe niti ne pozna, tako da je vseeno, kako se vse skupaj konča. Predvsem zaradi igre obeh glavnih igralcev pa vsaj meni film ni bil dolgočasen. Feministke pa bodo verjetno nad filmom navdušene, saj so v njem ženske deležne vsaj toliko, če ne še več brutalnega nasilja kot moški.

Naslednji film pa o zmagi ZDA v Vietnamu (Once upon a time in Vietnam).

Zgodovina sprememb…

• spremenil: dronyx ()

jype ::

Vitez je izjavil:

Ne, zgolj azijski kinematografiji se pripisuje premajhnega.

Tarantino ni od muh:

http://www.bbc.com/culture/story/201908...

dronyx je izjavil:

Naslednji film pa o zmagi ZDA v Vietnamu (Once upon a time in Vietnam).

Evo. Dobro idejo imaš. SI kar predstavljam, kako odličen bi bil to film, sploh ko združimo Tarantinove dialoge in potencirano nasilje in gore krvi. Epsko.

belidihur je izjavil:

Vitez je izjavil:

belidihur je izjavil:

Raje se vprašaj, kakšne filme gledaš ti, če si mnenja, da Tarantino ni eden najboljših režiserjev vseh časov.

Daj bodi no resen. Še v svoji generaciji ni najboljši. Tarantino je trash.

Machete ::

No definitivno ni nek umetniško subtilen in genialen ražiser, je tudi trash, ampak precej gledljiv trash, kar na koncu šteje. Da je ustvaril kar nekaj klasik in pop fenomenov ni za zanemariti. Je dober v svojem poslu zabavljaštva in vseeno poseben. Ni pa nek guru. Ima posrečene izbore igralcev, še boljšo glasbo in slabe zgodbe.
Asrock-Z87Pro4|i5-4670K@4,3|4x4GB|GTX-1080|850EVO-250GB|WD2TB|W10Pro
Galaxy S10

- Hitchcock
- Kubrick
- Tarantino

Mainstream filmski geniji.

Meni je Tarantino med GOAT, kot sem povedal zaradi perfekcionizma, kjer posamezno sceno lahko gledaš tudi 20x, primeri nekaj takšnih GOAT scen:
- Pulp Fiction: Jimmy Situation, vrhunski Harvey Kietel kot Winston Wolf (prizor, kjer se Jimmyu zahvali in pohvali kavo ... sama mimika ... je izreden), 10/10 gladko
- kill bill bar scena: na prvi pogled deluje kot čisti filer in kar neki tko notri napopano, šele na 3 ali 4i ogled opaziš vrhunskost
- inglorious bastards: sam vibe uverture in tisto neznosno pričakovanje in thrill je zelo dope.

Tega je ogromno.

Žal nisem še imel časa gledati Once up... Upam da mi rata v naslednjem tednu.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Vazelin ()

Machete ::

Žrtvuj 3 ure dežurstva na st in pojdi v kino. Bo blagodejno zate in za st :D
Asrock-Z87Pro4|i5-4670K@4,3|4x4GB|GTX-1080|850EVO-250GB|WD2TB|W10Pro
Galaxy S10

Phantomeye ::

ja a je kdo sploh ze pogledal?

A110 ::

ja ampak kot sem ze omenil mi razen glasbe in recimo igre glavnih 2 igralcev ni bilo kaj prevec vsec

Filip8 ::

Leonardo je odigral super, Brad tudi, samo Leonardo je moral igrati več likov, pa je zato prišlo bolj do izraza, po mojem mnenju bi lahko film takoj skrajšali za 40min, ko so neki brezvezni prizori, ampak to je tudi nekako tarantino to hotel, pač takšen stil, da se nič ne dogaja in na koncu vse, ko cela dvorana res uživa in se smeji.
i7-6700k, asus strix gtx 1070, Crucial 2133 ddr4 16gb,
Samsung EVO 850 250gb, 650w
elitebook 2570p, i5-3380m, ssd 120gb
strani: 1 2 3 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Trek (Tarantino)

Oddelek: Sedem umetnosti
161829 (215) Gregor P
»