» »

Uveljavljanje garancije če si kupil rabljeno?

Uveljavljanje garancije če si kupil rabljeno?

edicl ::

Ali ima kdo izkušnje pri uveljavljanju garancije, če si kupljen kaj rabljeno v garanciji in potem rabiš uveljavit garancijo? Kakšen je tu zakon? Ne govorim o temu da te je kupec nategnil.

Sploh pri stvareh ki so bile kupljene s spleta in imaš potem samo račun na mailu, pa še ta je na naslov in ime prvega kupca.

MIHAc27 ::

Do sedaj kakih težav nisem imel. Se je vedno dalo uveljavljati, tudi če si malce bil nategnjen (izdelek naj bi delal, a ni, pod garancijo se je vseeno zamenjal/popravil)

Joze_K ::

tudi jaz sem rabljeno zadevo kupljeno preko ebaya lahko preko alternate.de brez problemov servisiral.. prvotni kupec mi je moral dati samo izjavo, da odstopa pravico iz garancije (ABTRITTSERKLÄRUNG)..

edicl ::

Konkretno me zanima za mobi kupljen pri nas, ki še ni vzet iz škatle.
Torej, če odprem in že nov ne dela.

val46 ::

Če imaš račun in je nov, ne vem zakaj ti ne bi kdo uveljavljal garancije. Pa nobena izjava ni potrebna v tem primeru, fajn bi bilo edino, da ti prodajalec da poleg telefona še original račun, ker če proda telefon, mu račun itak nič ne rabi. Kot vem so nekatere trgovine malo tečne, če nimaš original računa, ampak po drugi strani ti skoraj vsaka trgovina ki izstavi samo račun sprintan iz tistega "POS" terminala da vedet, da je dobro račun kopirat, ker črnilo čez čas zbledi in se potem slabo vidi na račun. Tako da, kopija naj bi v tem primeru bila enaka originalu. Na koga je račun izstavljen, pa ne bi smelo igrat vloge.

Furbo ::

Pač rečeš, da je bilo darilo, oziroma sploh ne greš razlagati, da ni tvoje ime na računu. Zakaj bi kompliciral nekaj, kar ni treba?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

solatko ::

Še nisem doživel, da bi na računu za fizično osebo bili osebni podatki, tako, da mi ni jasno o čem govorite. Če je izdelek v garanciji, je potreben samo račun in eventuelno garancijski list.
Delo krepa človeka

St235 ::

solatko je izjavil:

Še nisem doživel, da bi na računu za fizično osebo bili osebni podatki, tako, da mi ni jasno o čem govorite. Če je izdelek v garanciji, je potreben samo račun in eventuelno garancijski list.


Pa smo spet pri tem kaj vse ti še nisi doživel. Kot ponavadi postane očitno, da si doživel zelo malo izven nakladanja po forumih. Jaz osebno na primer še nisem videl računa za avto, ki ne bi imel napisanih osebnih podatkov kupca.

Računi na osebno ime tudi pri fizičnih osebah niso nič posebnega, pri mobitelih je pogosto na računu naveden tudi IMEI/seriska aparata. Sama zakonsko predpisana garancija, je nedovisna od tega na koga je naslovljen račun in lahko brez težav s takim računom garancijo uveljavlja tudi tretja oseba. Zatakne se lahko edino pri različnih "dodatnih jamstvih" in zavarovanjih, kjer so pogoji lahko drugačni

Ravno tako se ne pustit okol prinašat raznim zgodbicam o tem, da fotokopiran račun ne velja. Vsak račun ima številko in posledično ni težava preverit njegove verodostojnosti, če bi s tem imel prodajalec/servis težave.

Za zakonsko uveljavljanje garancije moraš imet ali račun ali potrjen garancijski list in to je to. Ima pa seveda prodajelec pravico na računu imet specificirano točno za kateri izdelek gre (seriska ševilka in podobno). Pri večjih stvareh ponavadi tako tudi je.

mzakelj ::

Potrjen garancijski list in račun ter pošlješ. Saj tudi posredniki pošljejo telefon v servis, pa niso lastniki. Noben servis ne komplicira če so vsi papirji izpoljneni. No vsaj garancijski list, ter da je račun zraven. Če je račun pisan na Mohameda iz Etiopije jim je čisto vseeno.

edicl ::

Sam dostikrat pri spletnem nakupu dobim samo mail "račun", in da imaš na svojem računu na njihovi strani zapisano kaj si kupoval.

Enkrat vem da je bila debata da garancija velja za kupca ne za izdelek.

Furbo ::

In tisti 'mail račun' sprintaš, pa je. Nah, kupec ni v garanciji. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

knesz ::

edicl je izjavil:

Sam dostikrat pri spletnem nakupu dobim samo mail "račun", in da imaš na svojem računu na njihovi strani zapisano kaj si kupoval.

Enkrat vem da je bila debata da garancija velja za kupca ne za izdelek.

To se bere, kot da bi servisirali kupca, ko je pokvarjen izdelek :) (verjetno dostikrat upravičeno).
Drugače pa velja za izdelek. Če imaš garancijski list / račun s potrebnimi podatki (serijska?), pošlješ v servis in to je to.

edicl ::

knesz je izjavil:


To se bere, kot da bi servisirali kupca, ko je pokvarjen izdelek


Non-Transferable Warranty

"Corsair provides a non-transferable warranty to the purchaser of Corsair hardware product purchased from an authorized Corsair reseller."

V USA je to standard, pri nas ne vem če delajo probleme ko prideš z računom ki je print screen emaila nekega drugega osebka?

KAVINSKY ::

Pri nas nisem nikoli imel težav, samo na mindfactory sem moral naknadno poslati kupo-prodajno pogodbo z podpisom prvotnega kupca.

edicl ::

KAVINSKY je izjavil:

kupo-prodajno pogodbo z podpisom prvotnega kupca.


To je dobra ideja. A ni kdaj Bolha imela to nekje na svoji strani? Na novi ne najdem.

val46 ::

Ma glede na to kolk kompliciraš, bo najbrž najboljš da greš kar nov telefon direkt v trgovino kupit pa boš mel mir. Resno, koliko nas ti še mora povedat, kaj je edino rentabilno in velja pri garanciji? A si kdaj nesel kaj v garanciji nazaj, pa so te kdaj vprašali po osebni? Če imaš račun ali garancijski list(slednje malokdo sploh še izpolnjuje,ker velja račun kot dokaz in kot garancija), potem ti v naši preljubi državici ne bo nihče najedal, da ti ga ne sprejmejo. Če ni ukradena roba in račun ponarejen, se nimaš kej bat.

Ales ::

edicl je izjavil:

Non-Transferable Warranty ...
V USA je to ...

Ne kapiram, a si prebral poste v tej temi? Npr. tistega od Lakotnik29?

Kaj je zdaj to o Corsairu in ZDA in nevemčem?

Saj si dobil direkten in nedvoumen odgovor na tvoje vprašanje, a ni ok?

val46 ::

Ales je izjavil:

edicl je izjavil:

Non-Transferable Warranty ...
V USA je to ...

Ne kapiram, a si prebral poste v tej temi? Npr. tistega od Lakotnik29?

Kaj je zdaj to o Corsairu in ZDA in nevemčem?

Saj si dobil direkten in nedvoumen odgovor na tvoje vprašanje, a ni ok?


Pa sej sm že gor napisal, da mam občutek, da OP samo išče izgovor, kako ne bi kupil.

edicl ::

Ah fantje, razumem da nimate izkušenj in da teoritizirate. Nisem prosil za vaše občutke, ampak za izkušnje in vidik zakona.


Non-Transferable Warranty je DEJSTVO ki ga očitno ne poznate.
Bobi palčka je edini povedal kaj koristnega in se mu zahvaljujem. Ostali pa čivkajo iz dolgcajta.

Furbo ::

In zakaj bi rabili poznati tujo zakonodajo? Kupuješ v Sloveniji in bluziš v angleščini.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

edicl je izjavil:

Ah fantje, razumem da nimate izkušenj in da teoritizirate. Nisem prosil za vaše občutke, ampak za izkušnje in vidik zakona.


Non-Transferable Warranty je DEJSTVO ki ga očitno ne poznate.
Bobi palčka je edini povedal kaj koristnega in se mu zahvaljujem. Ostali pa čivkajo iz dolgcajta.


Ti razumeš? daj ne smeši se s tako zgrešenimi izjavami.

Takoj v začetku teme sem ti napisal kako stvari stojijo v Sloveniji, kjer poznamo zakonsko predpisano garancijo. Vse o tam naprej so brezvezne blodnje.

Lahko pa sedaj nadaljujemo še o tem kaj se zgodi, če izdelek kupjen v Senegaliji prodaš v Bangladeš potem pa kupec poskuša uveljavlajt garancijo v Dominikanski Republiki na prvi petek po tretji polni luni.

edicl ::

St235 je izjavil:


Takoj v začetku teme sem ti napisal kako stvari stojijo v Sloveniji, kjer poznamo zakonsko predpisano garancijo. Vse o tam naprej so brezvezne blodnje.


Ah nehi no. Poznam ljudi ki so bili po pol leta brez avta ker so se morali po sodiščih tepsti za garancijo, da ne omenjam naših servisov za mobilce ki ti rečejo stik z vodo... ti mi sedaj pa spuščaš neke tehnikalije z zakoni na Balkanu.

Smešiš se ti ko nabijaš kako bi ti še rabljen skret papir uspelo reklamirat, ker poznaš zakone.

St235 ::

In kako vezo ima to nabijanje v tri dni z vprašanjem, ki si ga postavil na za začetku?

Zakaj potem sploh sprašuješ kakšna je zakonodaja, če v omejenosti, ki kar seva iz tvojih postov verjameš, da zakoni tako ali tako ne veljajo na balkanu?

A bomo sedaj slišali, da se servisi sklicujejo na stik s tekočino zato, ker je na računu napačno ime?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

val46 ::

edicl je izjavil:

Ah fantje, razumem da nimate izkušenj in da teoritizirate. Nisem prosil za vaše občutke, ampak za izkušnje in vidik zakona.


Non-Transferable Warranty je DEJSTVO ki ga očitno ne poznate.
Bobi palčka je edini povedal kaj koristnega in se mu zahvaljujem. Ostali pa čivkajo iz dolgcajta.


In kaj bi še rad? Da ti mi kupimo in ko se pokvari, še nesemo na servis? Če dajaš neke zadeve, ki veljajo v ZDA, to pri nas nima nobene veze. Sam praviš da je telefon kupljen pri nas, se pravi, veljajo zakoni v Sloveniji, nikjer drugje. In tudi ti so ti bili že par krat povedani oz.napisani, tako da, če nam verjameš ok, če pa ne, pa dej kakega stotaka več in kupi nov telefon, ki bo pisan na tvoje ime in boš rešil vse težave, pa še nam se ne bo treba ukvarjat s tabo, ki porabljamo svoj čas, za to, da ti poskušamo pomagati in osvetliti kaj velja in kaj ne. Namesto hvaležnosti, potem "ščiješ" po naših znanjih in izkušnjah. Ko te j...

edicl ::

St235 je izjavil:

In kako vezo ima to nabijanje v tri dni z vprašanjem, ki si ga postavil na za začetku?

Zakaj potem sploh sprašuješ kakšna je zakonodaja, če v omejenosti, ki kar seva iz tvojih postov verjameš, da zakoni tako ali tako ne veljajo na balkanu?

A bomo sedaj slišali, da se servisi sklicujejo na stik s tekočino zato, ker je na računu napačno ime?


Se delaš neumenga ko ti paše. Vse je treba 3x napisat, pa še potem se nič ne ve in nič ne vidi. 7 letnik v telesu 40+.

Zakaj se oglašate taki ki vam mamice nosijo gate nazaj v trgovino? Je rekel sinček da so že prej imele rjavo črto po sredi, preden si jih je sploh nadel.

val46 je izjavil:


In kaj bi še rad? Da ti mi kupimo in ko se pokvari, še nesemo na servis?


Ja ljubček, ki je spregledal da v OP piše da sprašujem po izkušnjah in navkljub temu da je en že napisal da je rabil kupoprodajno pogodbo za garancijo še zmeraj veste več od realnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edicl ()

val46 ::

edicl je izjavil:

St235 je izjavil:

In kako vezo ima to nabijanje v tri dni z vprašanjem, ki si ga postavil na za začetku?

Zakaj potem sploh sprašuješ kakšna je zakonodaja, če v omejenosti, ki kar seva iz tvojih postov verjameš, da zakoni tako ali tako ne veljajo na balkanu?

A bomo sedaj slišali, da se servisi sklicujejo na stik s tekočino zato, ker je na računu napačno ime?


Se delaš neumenga ko ti paše. Vse je treba 3x napisat, pa še potem se nič ne ve in nič ne vidi. 7 letnik v telesu 40+.

Zakaj se oglašate taki ki vam mamice nosijo gate nazaj v trgovino? Je rekel sinček da so že prej imele rjavo črto po sredi, preden si jih je sploh nadel.

val46 je izjavil:


In kaj bi še rad? Da ti mi kupimo in ko se pokvari, še nesemo na servis?


Ja ljubček, ki je spregledal da v OP piše da sprašujem po izkušnjah in navkljub temu da je en že napisal da je rabil kupoprodajno pogodbo za garancijo še zmeraj veste več od realnosti.


Več od realnosti? Dobro preberi, kaj ti je bobi palčka napisal, pa se potem še enkrat oglasi...rabil je kupoprodajno pogodbo na mindfactory, ki je v nemčiji in ne pri nas, tako da...prvo razčisti pred svojim pragom oz.pri sebi in šele potem se delaj pametnega. Če pa misliš da si bolj pameten, kot 10 nas, ki ti je tu že hotelo pomagati, pol pa ne sprašuj po forumih in misli da vse veš, brez da se s tem tu hvališ!

St235 ::

Ja ljubček, ki je spregledal da v OP piše da sprašujem po izkušnjah in navkljub temu da je en že napisal da je rabil kupoprodajno pogodbo za garancijo še zmeraj veste več od realnosti.


žal nismo mogli vedet da je OP tako neumen ali pa samo nepismen, da ne loči med Nemčijo in Slovenijo.

Ravno tako nismo mogli vedet da ima OP hudo bipolarno motnjo in je pozabil, da je sam spraševal o tem kako je urejena zakonodaja na tem področju.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

val46 ::

St235 je izjavil:

Ja ljubček, ki je spregledal da v OP piše da sprašujem po izkušnjah in navkljub temu da je en že napisal da je rabil kupoprodajno pogodbo za garancijo še zmeraj veste več od realnosti.


žal nismo mogli vedet da je OP tako neumen ali pa samo nepismen, da ne loči med Nemčijo in Slovenijo.

Isto sem mu ravnokar napisal jaz, sam sej veš, spet bo prilezel ven s kakimi čudnimi idejami. Nekako glede na to, da se je včeraj šele prijavil, mi smrdi najmanj na shintarota...

Machete ::

Umirite se, povejmo mu, da garancija ne velja in je zadeva rešena. Itak to hoče slišat, pa naj sliši.
Sveta pomagavka, da dobiš takega kupca za rabljen telefon. Raje imam korona virus, kot, da en doktorira iz stvari, ki je kristalno jasna. Ebay rad te imam.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

edicl ::

Hmmm, komu bi bilj zaupal.

Roju teoretikov brez izkušenj:

Machete je izjavil:

Umirite se, povejmo mu, da garancija ne velja in je zadeva rešena. Itak to hoče slišat, pa naj sliši.
Sveta pomagavka, da dobiš takega kupca za rabljen telefon. Raje imam korona virus, kot, da en doktorira iz stvari, ki je kristalno jasna. Ebay rad te imam.


Ali enemu z izkušnjami?

KAVINSKY je izjavil:

Pri nas nisem nikoli imel težav, samo na mindfactory sem moral naknadno poslati kupo-prodajno pogodbo z podpisom prvotnega kupca.


Težka obločitev :D

St235 ::

Rofl, to je pa res dilema ali verjet enemu posamezniku, ki je nekaj enkrat dozivel ali 10, ki so ti povsem enako povedali...

Pa glej da ce bos imel tezave z uveljavljanjem garancije, da jim pojasnis da imas prav, ker ima bobi palcka izkusnje s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

tikitoki ::

edicl je izjavil:

Ali ima kdo izkušnje pri uveljavljanju garancije, če si kupljen kaj rabljeno v garanciji in potem rabiš uveljavit garancijo? Kakšen je tu zakon? Ne govorim o temu da te je kupec nategnil.

Sploh pri stvareh ki so bile kupljene s spleta in imaš potem samo račun na mailu, pa še ta je na naslov in ime prvega kupca.


Garancija ni avtomatično prenosljiva in imaš lahko v tem primeru težave.

St235 ::

Lahko to neumnost s cim konkretnim podpres al bomo spet brali nebuloze o ameriki in se ne vem cem?

Dobro bi bilo ce slaboumno upadanje v temo opremite z vsaj malo konteksta, da vemo o cem je govora.

tikitoki ::

St235 je izjavil:

edicl je izjavil:

Ah fantje, razumem da nimate izkušenj in da teoritizirate. Nisem prosil za vaše občutke, ampak za izkušnje in vidik zakona.


Non-Transferable Warranty je DEJSTVO ki ga očitno ne poznate.
Bobi palčka je edini povedal kaj koristnega in se mu zahvaljujem. Ostali pa čivkajo iz dolgcajta.


Ti razumeš? daj ne smeši se s tako zgrešenimi izjavami.

Takoj v začetku teme sem ti napisal kako stvari stojijo v Sloveniji, kjer poznamo zakonsko predpisano garancijo. Vse o tam naprej so brezvezne blodnje.

Lahko pa sedaj nadaljujemo še o tem kaj se zgodi, če izdelek kupjen v Senegaliji prodaš v Bangladeš potem pa kupec poskuša uveljavlajt garancijo v Dominikanski Republiki na prvi petek po tretji polni luni.


Nabijaš. Op ni omenil kje je bilo kupljeno. Veliko ljudje prodaja izdelke kupljene v tujini. Kvalitetna informacija vsebuje tudi dejstvo, da si govoril zgolj za Slovenijo, česar nisi omenil.

St235 je izjavil:

Lahko to neumnost s cim konkretnim podpres al bomo spet brali nebuloze o ameriki in se ne vem cem?

Dobro bi bilo ce slaboumno upadanje v temo opremite z vsaj malo konteksta, da vemo o cem je govora.


Si pač bebo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

val46 ::

edicl je izjavil:

Konkretno me zanima za mobi kupljen pri nas, ki še ni vzet iz škatle.
Torej, če odprem in že nov ne dela.

Evo tikitoki, tle je OP lepo povedal kaj in kje naj bi kupil...se pravi, mobi in pri NAS...če ne znaš brat vsega, se raje ne oglašaj v temo ok?
Zame pri NAS pomeni v Sloveniji. Če pa zate to pomeni ne vem, bangladeš, je pa to tvoj problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

St235 ::

tikitoki je izjavil:

Nabijaš. Op ni omenil kje je bilo kupljeno. Veliko ljudje prodaja izdelke kupljene v tujini. Kvalitetna informacija vsebuje tudi dejstvo, da si govoril zgolj za Slovenijo, česar nisi omenil.

Ok, razumem, si nepismen in ne razumeš kaj je bilo napisano v temi. Vzeto na znanje.

Res pa ne razumem zakaj čutiš potrebo, da narediš bedaka iz sebe in se niti ne potrudiš prebrat teme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

val46 ::

Ti OP pa...bobi palčka ti je lepo tudi povedal, da je kupoprodajno rabil za mindfactory v Nemčiji, med tem ko ti je napisal, da pri nas ni nikoli imel težav...tako da, lahko njega polsušaš, če sam njemu verjameš.

MrStein ::

edicl je izjavil:


Poznam ljudi ki so bili po pol leta brez avta ker so se morali po sodiščih tepsti za garancijo, da ne omenjam naših servisov za mobilce ki ti rečejo stik z vodo... ti mi sedaj pa spuščaš neke tehnikalije z zakoni na Balkanu.

Samo pol leta? Srečneži.
Jaz sem bil skoraj eno leto brez (ne avta, en drug kos opreme za 500 EUR).
Pa nedavno spet 10 dni brez ene naprave, ki se uporablja dnevno. (pozoren bralec bo vedel katere)

Teorija je eno, praksa drugo.

Z besedami: za božjo voljo ne servisirati (garancijsko) v Sloveniji!
Če je možno, sklicevanje na stvarno napako in denar nazaj.

edicl je izjavil:


Non-Transferable Warranty

"Corsair provides a non-transferable warranty to the purchaser of Corsair hardware product purchased from an authorized Corsair reseller."

V USA je to standard, pri nas ne vem če delajo probleme ko prideš z računom ki je print screen emaila nekega drugega osebka?

USA in SLO imata precej drugačno zakonodajo glede tega.
V Sloveniji zakon pove, da je garancija obvezna, ter kaj vse mora vsebovati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

knesz ::

edicl je izjavil:

St235 je izjavil:

In kako vezo ima to nabijanje v tri dni z vprašanjem, ki si ga postavil na za začetku?

Zakaj potem sploh sprašuješ kakšna je zakonodaja, če v omejenosti, ki kar seva iz tvojih postov verjameš, da zakoni tako ali tako ne veljajo na balkanu?

A bomo sedaj slišali, da se servisi sklicujejo na stik s tekočino zato, ker je na računu napačno ime?


Se delaš neumenga ko ti paše. Vse je treba 3x napisat, pa še potem se nič ne ve in nič ne vidi. 7 letnik v telesu 40+.

Zakaj se oglašate taki ki vam mamice nosijo gate nazaj v trgovino? Je rekel sinček da so že prej imele rjavo črto po sredi, preden si jih je sploh nadel.

val46 je izjavil:


In kaj bi še rad? Da ti mi kupimo in ko se pokvari, še nesemo na servis?


Ja ljubček, ki je spregledal da v OP piše da sprašujem po izkušnjah in navkljub temu da je en že napisal da je rabil kupoprodajno pogodbo za garancijo še zmeraj veste več od realnosti.

Jaz in @mzakelj sva ti napisala, da če prineseš garancijski list ali račun ki izkazuje, da gre za isti izdelek (serijska), ga lahko servisiraš tudi če ni osebnih podatkov na računu. Lahko verjameš obema, ker sva svoj čas prodajala telefone (za operaterja in v prosti prodaji). Je to dovolj izkušenj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija, 45 dni, nov izdelek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
22639485 (15010) Furbo
»

Kdaj začne teči garancija?

Oddelek: Loža
213048 (2160) St235
»

Plačala sem eno pečico dobila drugo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8312203 (9536) starfotr
»

Garancija in pravna oseba kot kupec

Oddelek: Pomoč in nasveti
295029 (4312) SeMiNeSanja
»

Garancija pri spletnem trgovcu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11513889 (11561) kratos

Več podobnih tem