» »

kazen za prehitro vožnjo slaba vidljivost

kazen za prehitro vožnjo slaba vidljivost

«
1
2

turist1 ::

sem dobil kazen za prehitro voznjo, na sliki se nic ne vidi, razen reg.tablice ponoči...se lahko pritozim? da ne vem kdo je vozil vozilo takrat? ali kaj podobnega?

ne bi rad predolgo zavlaceval, ker potem moram plačati celoten znesek.... pa že polovični mi je veliko, trenutno stanje financ je bolj slabo...

prosim za nesvet
  • zaklenil: AndrejO ()

telexdell ::

Voziš skladno s predpisi, pa stanje financ ne bo trpelo.

Drugače pa-dokazati moraš, da takrat nisi vozil. To lahko storiš s kakšnim računom hotela daleč stran ali potrdila, da si bil takrat v službi ali...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

dunda ::

Če si vozil prehitro, potem ne moreš pričakovati, da te bomo moralno visoko osveščeni slotechovci podprli pri goljufanju države in družbe.
Je pa tudi res, da morajo na strani države biti izpolnjeni vsi potrebni pogoji, da te oglobijo. Tudi pri tem moramo biti državljani čuječi.
Če meniš, da so ti kratene državljanske pravice, se le pritoži. Sicer pa hitro plačaj in naj ti bo to v opomin, da si grešil in vozil nevarno (ne se sedaj izgovarjat, da je bil radar na takšnem mestu, kjer gre za inkasantstvo).
https://www.kacnje.eu

c3p0 ::

Včasih je obveljala tista, da nisi vozil ti, se pa nočeš izpovedat zoper bližnje.

Buggy ::

Od zene sodelavka baje ne placuje kazni od stacionarnih radarjev, ker je avto pisan na moza on pa ima vedno potrdilo, da je bil tisti cas v sluzbi na drugem koncu Slovenije.

Ne vem ce je to res, tako je rekla.

AngelOfDeath ::

Če ima potrdilo da je bil daleč vstran, in se na sliki ne vidi kdo je vozil. In če je pripravljen iti na sodišče pričati. Verjetno bodo klicali tudi tiste ki so bili tedaj z njim da lahko potrdijo njegovo zgodbo.

Potem drži.


Drugače pa mora biti izpolnjenih kar nekaj obveznosti da ti lahko dajo kazen.
Me prav zanima če se držimo Evropske direktive.
Po mojih informacijah naša sodišča kar lepo kršijo precej Evropskih zakonov na vsakem koraku.
Ampak dokler nekdo ne gre do Evropskega sodišča bo to trajalo še naprej.
edit: Slovnica

WizzardOfOZ ::

turist1 je izjavil:

sem dobil kazen za prehitro voznjo, na sliki se nic ne vidi, razen reg.tablice ponoči...se lahko pritozim? da ne vem kdo je vozil vozilo takrat? ali kaj podobnega?

ne bi rad predolgo zavlaceval, ker potem moram plačati celoten znesek.... pa že polovični mi je veliko, trenutno stanje financ je bolj slabo...

prosim za nesvet


Če se na sliki, ki so ti jo poslali, nič ne vidi, še ne pomeni, da nimajo take z visoko resolucijo, kjer se vidi vse.
Je bil en pameten, pa se je pritožil, da na sliki ni on, so mu potem poslali tako z visoko resolucijo, kjer se je točno videlo, da je on vozil.

Plačaj in drugič vozi po omejitvah in po desnem pasu, pa ne boš imel takih problemov.

M-XXXX ::

AngelOfDeath je izjavil:

Če ima potrdilo da je bil daleč vstran, in se na sliki ne vidi kdo je vozil. In če je pripravljen iti na sodišče pričati. Verjetno bodo klicali tudi tiste ki so bili tedaj z njim da lahko potrdijo njegovo zgodbo.

Potem drži.


Drugače pa mora biti izpolnjenih kar nekaj obveznosti da ti lahko dajo kazen.
Me prav zanima če se držimo Evropske direktive.
Po mojih informacijah naša sodišča kar lepo kršijo precej Evropskih zakonov na vsakem koraku.
Ampak dokler nekdo ne gre do Evropskega sodišča bo to trajalo še naprej.

Ne rabiš nič hodit na sodišče, ne rabiš nobenega drugega potunkati, prav tako ne bodo nobenega klicali..
Dokler imaš neko dokazilo, da kot lastnik avtomobila takrat nisi mogel ti voziti se zadeva zaključi...

fikus_ ::

Lahko pošlješ pritožbo in s tem utemeljen dvom, da si vozil ti. Vedi pa, da niso naivni, ker ža vsak "kekec" poskuša izigrati sistem.

nokia6310 ::

Pred dnevi sva se s kolegom kateri je uporabnik mojega vozila katero pa je pisano name vozila iz smeri Velenja proti Žalcu. Na cesti tik pred avtocesto kjer je bila omejitev 50 sva šla 73. Seveda so naju ustavili policaji, In kazen? 500 eur ter tri kazenske točke. Polovica je potem 250. Pa je bilo zvečer, nikjer nikogar skoraj da prazna cesta. Ko je pa treba in nekdo s prehitro vožnjo dejansko ogroža ljudi jih pa nikjer ni.

Ales ::

nokia6310 je izjavil:

Pred dnevi sva se s kolegom kateri je uporabnik mojega vozila katero pa je pisano name vozila iz smeri Velenja proti Žalcu. Na cesti tik pred avtocesto kjer je bila omejitev 50 sva šla 73. Seveda so naju ustavili policaji, In kazen? 500 eur ter tri kazenske točke. Polovica je potem 250. Pa je bilo zvečer, nikjer nikogar skoraj da prazna cesta. Ko je pa treba in nekdo s prehitro vožnjo dejansko ogroža ljudi jih pa nikjer ni.
Misliš tako kot vidva? Pa saj so bili tam, kaj bi še rad?

Aja, rad bi, da ti nalimamo zavorne poti pri 50 in pri 73 km/h?

TOP ::

Ko avto prodaš je najbolj važno,da ga takoj prepišeš,da ne bo slučajno uni nabasal na radar,ker kazen gre lastniku avta.Tole se zgovarjat,kdo in kaj je vozu nima smisla,plačaj dokler je kazen polovička.Stemi raznimi pritožbami je škoda,časa in škoda denarja.

solatko ::

Če, kot lastnik vozila nisi vozil, ko je bilo vozilo v prekršku, je pritožba vsekaor smislna in z dovolj dobrim alibijem, tudi uspešna. Postopek se ob tem ustavi. Ni nobene potrebe, da bi kogar koli prijavil. To je že tolikokrat obdelana tema, z vsemi moralnimi dodatki, da je najbolje nehat. Moderator zakleni, saj ne bomo izvedeli nič novega.
Delo krepa človeka

scipascapa ::

nokia: torej sta šla 80 po števcu....50-80 to je več kot 50% več.

solatko ::

scipascapa - Na kakšni Litijski greš mimo grede z malo boljšim avtom. V MB so ceste, kot je v LJ Šmartinska, Zaloška,... vse omejitev 70 pa ni kakšnih večjih težav in karambolov. V LJ imaš pa štiripasovnico z omejitvijo 50 samo za lupljenje voznikov (Roška).
Delo krepa človeka

2dark ::

M-XXXX je izjavil:


Dokler imaš neko dokazilo, da kot lastnik avtomobila takrat nisi mogel ti voziti se zadeva zaključi...


NI tako enostavno.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

nsa_ag3nt ::

solatko je izjavil:

Če, kot lastnik vozila nisi vozil, ko je bilo vozilo v prekršku, je pritožba vsekaor smislna in z dovolj dobrim alibijem, tudi uspešna. Postopek se ob tem ustavi. Ni nobene potrebe, da bi kogar koli prijavil. To je že tolikokrat obdelana tema, z vsemi moralnimi dodatki, da je najbolje nehat. Moderator zakleni, saj ne bomo izvedeli nič novega.

https://slo-tech.com/forum/t594538/249
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

predi ::

Na kakšni Litijski greš mimo grede z malo boljšim avtom. V MB so ceste, kot je v LJ Šmartinska, Zaloška,... vse omejitev 70 pa ni kakšnih večjih težav in karambolov.
Ne, ne. Ni problemov sploh. 70 sploh ni nobena hitrost. Samo gas.

https://www.vecer.com/za-smrtno-nesreco...

https://www.vecer.com/maribor-21-letnic...

fikus_ ::

V nobenem primeru ni bila hitrost prvenstveni vzrok za nesrečo.

M-XXXX ::

2dark je izjavil:

M-XXXX je izjavil:


Dokler imaš neko dokazilo, da kot lastnik avtomobila takrat nisi mogel ti voziti se zadeva zaključi...


NI tako enostavno.

Aja? Povej kaj od tega ni tako enostavno?
Še celo parking mi je uspelo tako izpodbijati, kaj šele radar...

St235 ::

fikus_ je izjavil:

V nobenem primeru ni bila hitrost prvenstveni vzrok za nesrečo.


je pa hitrost neposredno povezana s posledicami, kar psihopati, ki zagovarjajo prehitro vožnjo radi pozabljajo.

OZZY ::

AngelOfDeath je izjavil:

Če ima potrdilo da je bil daleč vstran, in se na sliki ne vidi kdo je vozil. In če je pripravljen iti na sodišče pričati. Verjetno bodo klicali tudi tiste ki so bili tedaj z njim da lahko potrdijo njegovo zgodbo.

Potem drži.


Drugače pa mora biti izpolnjenih kar nekaj obveznosti da ti lahko dajo kazen.
Me prav zanima če se držimo Evropske direktive.
Po mojih informacijah naša sodišča kar lepo kršijo precej Evropskih zakonov na vsakem koraku.
Ampak dokler nekdo ne gre do Evropskega sodišča bo to trajalo še naprej.


Tole pri moji sodelavki ni šlo čez po pritožbi. Avto pisan nanjo, mož prehitro vozil. Tisti čas je bila v službi.. imela vsa potrdila ter priče, a sodnik ni jeb** tega.. Dal kazen nje ter vse dodatne stoške. Sodba brez možnosti pritožbe.
Zdej pa bodi pameten.
Go with the flow.

louser ::

NI tako enostavno.

Ja, je. Ampak jamranje na forumu ne reši problemov.

predi ::

fikus_ je izjavil:

V nobenem primeru ni bila hitrost prvenstveni vzrok za nesrečo.
Sem kje trdil, da je? Nesreči sta se zgodili na cestah v MB, kjer je omejitev 70 in baje nimamo večjih težav in karambolov. Samo kakšna smrt tu in tam..

Je pa res, da se Balkanci ravno na teh cestah običajno vozijo 90+. Ker, saj veste, znaki za izrecne odredbe so zgolj smernice.

OP naj nam plača, kar nam dolguje, saj je kot Pravi moški(tm) poleg težke noge sposoben tudi prevzema odgovornosti za svoja dejanja.

mertseger ::

turist1 je izjavil:

sem dobil kazen za prehitro voznjo, na sliki se nic ne vidi, razen reg.tablice ponoči...se lahko pritozim? da ne vem kdo je vozil vozilo takrat? ali kaj podobnega?

ne bi rad predolgo zavlaceval, ker potem moram plačati celoten znesek.... pa že polovični mi je veliko, trenutno stanje financ je bolj slabo...

prosim za nesvet


Men greste take pićkice prav na jetra. Si noviz al nisi. Če si potem bod dec, prevzemi odgovornost pa plačaj kar si naredil, če nisi daj ugovor.

louser ::

Če so panduri pravi deci, bodo brez težav dokazali, da je vozil on.
A ti lahko tudi jaz pošljem kaki UPN?
Saj si ja dec in ga boš plačal.
Ne bodi no pićka.

mertseger ::

louser je izjavil:

Če so panduri pravi deci, bodo brez težav dokazali, da je vozil on.
A ti lahko tudi jaz pošljem kaki UPN?
Saj si ja dec in ga boš plačal.
Ne bodi no pićka.


Lahko pošlješ, ampak če nisem koristil storitev ali proizvodov si ga lahko tudi nekam zatakneš.

dunda ::

mertseger je izjavil:

turist1 je izjavil:

sem dobil kazen za prehitro voznjo, na sliki se nic ne vidi, razen reg.tablice ponoči...se lahko pritozim? da ne vem kdo je vozil vozilo takrat? ali kaj podobnega?

ne bi rad predolgo zavlaceval, ker potem moram plačati celoten znesek.... pa že polovični mi je veliko, trenutno stanje financ je bolj slabo...

prosim za nesvet


Men greste take pićkice prav na jetra. Si noviz al nisi. Če si potem bod dec, prevzemi odgovornost pa plačaj kar si naredil, če nisi daj ugovor.


Prav imaš. Res ne razumem teh neodgovornežev, ki vozijo prehitro, potem pa nimajo jajc, da bi to priznali.
Ne zagovarjam nasilja države, da se razumemo.
https://www.kacnje.eu

zobnik ::

Tista slika k si jo dobil nima veze, majo oni še 5x boljšo.
Mislim, da je najboljš plačat in požret.

louser ::

Lahko pošlješ, ampak če nisem koristil storitev ali proizvodov si ga lahko tudi nekam zatakneš.

No ja. Moraš plačati. Ti moraš dokazovati, da nečesa nisi storil in ne jaz, da ti nekaj si storil.
Na, daj mi 100 eur. Si jih dolžan.

stara mama ::

Tale tema bo dosti pametnjakovičev stala dosti denarja :))
Po pritožbi odpade polovička, tako da se tega ne greš če nisi res ziher da bo uspelo.

St235 ::

louser je izjavil:

Lahko pošlješ, ampak če nisem koristil storitev ali proizvodov si ga lahko tudi nekam zatakneš.

No ja. Moraš plačati. Ti moraš dokazovati, da nečesa nisi storil in ne jaz, da ti nekaj si storil.
Na, daj mi 100 eur. Si jih dolžan.


V svoji omjeni intelektualni kapaciteti delaš eno bistveno napako: ti nisi nikakršen faktor, da bi lahko zahteval obratno dokazno breme.

MadMax ::

stara mama je izjavil:

Tale tema bo dosti pametnjakovičev stala dosti denarja :))
Po pritožbi odpade polovička, tako da se tega ne greš če nisi res ziher da bo uspelo.

Včasih je poleg izgubljene polovičke prišel še dodatek (admininstrativni stroški).
Dvomim, da se je cesar dandanes temu odpovedal 8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mertseger ::

louser je izjavil:

Lahko pošlješ, ampak če nisem koristil storitev ali proizvodov si ga lahko tudi nekam zatakneš.

No ja. Moraš plačati. Ti moraš dokazovati, da nečesa nisi storil in ne jaz, da ti nekaj si storil.
Na, daj mi 100 eur. Si jih dolžan.


Ti sploh ne razumeš poante. Če sem dolžen jih boš dobil nazaj, če nisem jih ne boš. Torej če si vozil plačaj, če nisi pa daj ugovor.

Po tvoje je pa "Na, daj mi 100 eur. Si jih dolžan."

Jaz pa tebi nazaj "Dokaži da si mi jih dal" če ne dokažeš ti jih ne vrnem pa čeprav vem da si mi jih dal.

fikus_ ::

Predi, na tvojuh linkanih novicah je še vedno osnovni vzrok drugje in ne hitrost. Od hitrosti je odvisen obseg posledic.

"Ne, ne. Ni problemov sploh. 70 sploh ni nobena hitrost. Samo gas."

Res pa je, da bi bile+e pri 50km/h manjše posledice in tudi možno, da bi se izognili prometni nesreči.

cronos1234 ::

turist1 je izjavil:

sem dobil kazen za prehitro voznjo, na sliki se nic ne vidi, razen reg.tablice ponoči...se lahko pritozim? da ne vem kdo je vozil vozilo takrat? ali kaj podobnega?

ne bi rad predolgo zavlaceval, ker potem moram plačati celoten znesek.... pa že polovični mi je veliko, trenutno stanje financ je bolj slabo...

prosim za nesvet

Lahko se pritožiš, morda ti uspe če v drek potegneš še kakega sorodnika/prijatelja ki bo krivo pričal zate. V nasprotnem primeru je najbolje da plačaš čimprej da bo polovička. Tvoje finančno stanje načeloma nima zveze pri teh prekrških, tudi tisti ki imajo veliko $$$ zelo neradi mečejo denar za kazni. Morda lažje kot ti, še vedno pa zeeelo neradi :-)
Je pa zanimivo da nekateri ljudje v večini vozijo počasi zaradi strahu pred radarjem/policijo, čeprav so omejitve hitrosti prvenstveno namenjene povečanju varnosti voznikov in vseh ostalih ki se znajdejo ob/na cesti. Težko je razumeti da človeka bolj skrbi zaradi nekaj 100EUR kazni kot to da bo v najslabšem primeru zbil otroka/pešca ipd....

solatko ::

belidihur - Iz prve roke ti povem, da je čisto enostavno, če vzpostaviš dovolj močen dvom, torej dovolj očiten dokaz, da avta niti pod slučajno nisi mogel voziti v času prekrška. Se mi pa zdi bedasto, da enak vatel uporabljajo pri parkiranju, saj je takrat avto dlje časa v prekršku.
Delo krepa človeka

Invictus ::

Ena možnost je, da zaprosiš za obročno plačevanje,. Samo potem najbrž ni polovičke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

louser ::

Jaz pa tebi nazaj "Dokaži da si mi jih dal" če ne dokažeš ti jih ne vrnem pa čeprav vem da si mi jih dal.

No, pa si le dojel moj sarkazem.
Naj dokaže tudi gospod palica, da je ta voznik, ki je dobil kazen hkrati tudi vozil.
V mojem primeru tega ni mogel.


V svoji omjeni intelektualni kapaciteti delaš eno bistveno napako: ti nisi nikakršen faktor, da bi lahko zahteval obratno dokazno breme.

Bom dodal /s naslednjič.

Mimogrede so Hrvati radi pošiljali kazni za "nepravilno" parkirana vozila na privatnih zemljiščih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

St235 ::

Naj dokaže tudi gospod palica, da je ta voznik, ki je dobil kazen hkrati tudi vozil.
V mojem primeru tega ni mogel.

Pismenim ze 1000x razlozeno, da je pri teh postopnkih delno obratno dokazno breme skladno z zakonom, kar je potrdilo tudi sodisce.

Mimogrede so Hrvati radi pošiljali kazni za "nepravilno" parkirana vozila na privatnih zemljiščih.


Ja smo razumeli, da si prevec omejen da bi razumel o cemu je govora in vleces v debato idiotizem za idiotizmom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

IL_DIAVOLO ::

Sami izgovori in nasploh nobene odgovornosti.

Plačaj in se v prihodnje vozi pocasneje.

In naj ze koncno resijo to luknjo v zakonu, da je bil lastnik v tem casu na nekem drugem kraju. Avti se ne vozijo sami in tudi ce bi se, lastnik avta je se vedno odgovoren, kaj se dogaja z njegovim vozilom. Potemtakem je tudi zavarovanje neveljavno, ce je bil lastnik nekje drugje, vozilo pa je bilo udeleženo v prometni nesreči.

St235 ::

S katere hruske si pa ti padel?

Kako vezo ima sedaj zavarovanje s prekrski?

Obseg odgovornosti lastnika vozila je jasno definiran in vse to jokanje ne bo nic spremenilo.

solatko ::

IL_DIAVOLO - Če hočejo na vsak način kasirat, naj stacionarne naprave zamenja tam stoječa patrulja 24/7/365 in jim ne bo noben ušel. Zavarovan je avto in ne lastnik, če bi bil lastnik, bi lahko imel 5 vozil na ene tablice, ki bi jih po potrebi menjal, tako, kot imajo v I in delno v A.
Tudi ni nikjer v zakonih predpisano, da lahko vozilo uporablja samo lastnik, ne sme pa ga dati v uporabo osebi, brez veljavnega vozniškega dovoljenja in osebi, ki v trenutku prevzema, kaže nesposobnost upravljanja vozila (opojne substance).
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

turist1 ::

Da ne zaidete preveč s teme.

*Dejstvo je da sem prehitro vozil in da bi se moral držati omejitve. A tem ni dvoma, a to ni bilo vprašanje oz. prošnja za pomoč.


Torej vse kar poslušam med kolegi in znanci in "strokovnjaki" na internetu, vsi nekaj na pamet blefirajo/pametujejo. Dejansko pa nihče ne ve oz. ne pozna "recepta" oz. ni poučen, kako ne plačati kazni? :|

Če se pritožim bom na koncu moral plačati celotno kazen sklepam.

zimurg ::

Povzeto iz podobne teme na s-t


Naslov organa, ki je izdal plačilni nalog

Zadeva: ZAHTEVA ZA SODNO VARSTVO

Kršitelj (ime, priimek, roj., EMŠO, naslov) v zakonitem roku vlagam zahtevo za sodno varstvo zoper plačilni nalog (številka, z dne), ki ga je izdal naslovljeni prekrškovni organ, saj očitanega prekrška nisem storil. V ta namen predlagam, da prekrškovni organ plačilni nalog odpravi.

Izjavljam, da očitanega prekrška ... (prepišeš prekršek iz plačilnega naloga ) nisem storil ker nisem vozil omenjenega vozila, saj sem bil .... tam in tam ... ( če dodaš izjave prič).

Izjavljam, da je z vozilom (tip, reg št. ) katerega lastnik sem, v času očitanega prekrška dne ....... ob ....... uri upravljal moj ožji družinski član, vendar njegove identitete prekrškovnemu organu ne bom posredoval ker ne želim pričati zoper svoje bližnje.

Predlagam, da prekrškovni organ z vpogledom v originalno visoko resolucijsko fotografijo posneto z napravo .... (je navedena na plačilnem nalogu) ugotovi, da očitanega dne ob očitanem času vozila nisem upravljal jaz, pač pa druga oseba (npr. ženskega spola) iz česar sledi, da sam kot domnevni kršitelj nisem objektivno odgovoren za prekršek, ki je bil povzročen ob upravljanju z mojim vozilom.

--------------
Navedeš morebitne druge dokaze:
Npr. račun za burek izdan na tvoje ime ob istem času 50 km stran :)
Podpisane izjave morebitnih prič. Ni pa nujno (to so lahko znanci, prijatelji. Verodostojnost izjav žene/moža/sina/hčerke je v dokaznem postopku bolj tako/tako, saj te navadno pozovejo za dopolnitev zahteve za sodno varstvo z izjavami "nedružinskih" članov.
---------------

Datum, Ime, priimek, podpis
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

turist1 ::

ok, hvala Zimurg, koncno nekaj uporabnega :)

Pa kdo ve bo to dovolj? oz. če ni prič verjetno to ne bo dovolj? Se ne bodo poglabljali globlje...? ker pričal al se pdopisoval ipd.. ne bo nihce od bliznjih...

St235 ::

Dovolj bo ce imajo price vsaj troje cistoh gat v modri barvi in niso rojene med 12.3. in 4.4.

Al kaj tocno bi rad? Ne samo da ogrožaš varnost v prometu in nimas jajc da bi sprejel posledice svojega obnasanja, sedaj bi se rad da nekdo namesto tebe prevzame odgovornost za pritozbo?

1001x je bilo povedano in siroko predebatirano na tem forumu kako in kaj je z zadevo, pa ti je ocitno prezahtevno tudi prebrat.

Kot lastnik vozila moras vzpostaviti utemeljen dvom v to da nisi vozil. Kako to storis in kdaj je dovolj je stvar presoje pritozbenega organa. Ce z ugotovitvijo ne bos zadovoljen imas nadaljnja redna in izredna pravna sredstva.

Glede na to da sam priznavas da dejansko si vozil je prakticno nemogoce da bi razpolagal z verodostojnimi dokazi da nisi vozil. Kar pomeni da ti ostane ponarejanje dokazov in kriva pricanja. Oboje pa so kazniva dejanja in mogoce te bo konkretna kazenska ovadba tebe ali koga od bliznjih, ki je dovolj neumen da bo prical, streznila da se nehaj obnasat kot 3 letna primadona in sprejmi odgovornost za lastna dejanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

louser ::

Pismenim ze 1000x razlozeno, da je pri teh postopnkih delno obratno dokazno breme skladno z zakonom, kar je potrdilo tudi sodisce.

Me ne zanima. Če mi palicaj pošlje sliko, katerega lastnica je ženska, na njej pa je kot voznik bradati čelavi mož, se naj kar jebejo.
In se tudi so.
To je odgovor na vprašanje, ali tisti sestavek dejansko pomaga.
Da, pomaga.

Daj, ne moraliziraj navadnemu smrtniku. Če imaš preveč časa, se podaj v raziskovalno novinarstvo.

Namreč nikjer ne zmoreš omeniti, da je prekrškovni sistem zelo usmerjen proti nižjemu sloju, bogatega pa skoraj da nagrajuje.
Tu imaš dovolj prostora za moraliziranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

St235 ::

Ja, pomaga ce si tako zabit da nisi sposoben prebrat o cem je govora v temi.

Ker OP je dejansko vozil, kar pomeni da na sliki bo lahko samo on.

Prekrskovni sistem (pa tudi vsak drugi) primarno tepe zabite.

Ker tisti sestavek zgoraj govori tocno o delno obrnjemen dokaznem bremenu, kjer moras kot lastnik vozila vzpostaviti dvom v svojo krivdo. In ja to, da je iz alike vidno da je voznik drugega spola/rase/itd kot lastnik je tocno to: vzpostavitev dvoma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

louser ::

Tu je dovolj, da mu pajsnite, da ima Palicaj modra company boljše slike na voljo in na tiste dokumente (namerno?) printajo zgolj zmazke.
Če ima dovolj krivih prič, bi šlo tudi tako skozi.
Je pa to na meji Pirove zmage. Četudi dobiš, postopka nočeš več ponavljati v življenju, ker živcev gre ogromno. Prvič pri pisanju zahtevka za sodno varstvo, drugič pa pri invalidnih pravnikih in sodiščih.
Kazen zanj bo v vsakem primeru - ali denarna ali pa izguba živcev.
Če plača odvetnika, je pa skoraj na istem kot če plača kazen.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitra vožnja z mojim vozilom, šofer drugi (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
766143123 (25335) solatko

Radar ujel (slikal) prekoračitev hitrosti mojega vozila v naselju z omejeno hitrostjo

Oddelek: Na cesti
243241 (2776) AndrejO
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30186883 (51879) Darko!
»

Radar

Oddelek: Na cesti
3811813 (10128) knesz
»

Plačilo kazni za prometni prekršek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6725353 (12668) Aston_11

Več podobnih tem