» »

Monese

Monese

Dober dan ::

A kdo uporablja? Imate kakšne izkušnje s to spletno”banko”? Mogoče kakšna zanimivost?

OvCa77 ::

Uporabljam, podpira tudi Google Pay v Sloveniji brez spreminjanja države, 200€ dviga zastonj. Je pa po novem treba plačati kartico, kar je pa praktično zastonj, če uporabiš referral link. Če ga rabiš, napiši na zs, pa ti ga pošljem.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Dober dan ::

A uporabljaš skupaj z revolutom, ali je Monese čisto dovolj? Na netu sem bral, pa tudi na socialnih omrežjih, da Revolut rad locka račune. Zato se ga raje izogibam. Sem si že kreiral račun. Čakam da me potrdijo. A je še kakšna posebnost, ki bi jo bilo vredno vedeti? Uporabljal bom pa za Apple pay, da ne rabim nosit denarnice seboj. Kako se kaj kartica obnaša na dopustovanju na Hrvaškem? Si že probal kdaj?

OvCa77 ::

Imam tudi revolut, je podobna stvar tudi monese. Dela na Hrvaškem kot ostale kartice, tudi bankomati brez problema.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Dober dan ::

Si kdaj plačal kakšno položnico? Je to zastonj, ali te usekajo 2€?

c0ck4m0u53 ::

Račun sem odprl oktobra/ novembra. Izbral sem simple plan, kjer je vodenje računa brezplačno, kartico pa so mi poslali brezplačno. Plačevanje položnic znotraj EUR območja, je brezplačno, ni provizij.

P. S. Račun je potrebno prijativi FURSu
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Zgodovina sprememb…

Dober dan ::

Danes sem zadevo sprobal, ker pa živim v Rogašli Slatini sem se zapeljal tudi k sosedom in opravil dvig kun za probo. Zadeva dvigne zastonj po Mastercard tečaju, tako da sem zadovoljen. Mal sem prekalkuliral in: zaprl sem Revolut in N26 račune, ravnokar pa sem prijavil Monese na furs, Revolut in N26 pa odjavil oz. označil tam, da so računi zaprti. Ko bom šel na dopust, bom po potrebi razkiral tistih 5€ za Simple plan za dvige na bankomatih (ponujajo 800€ dvigov zastonj+8K prometa) in sfuram dopust. Fajn je ta instant Top-up, da ni treba čakat denarja, da pristane na računu. Revolut ima vse to, je pa najcenejši Plan 8€, s tem da dovolijo sam 400€ dviga..

Ales ::

Najcenejši "plan" pri Revolutu je 0 EUR, ne 8. In na bankomatu dvigneš lahko seveda več kot 200 ali 400 EUR, le da je pri večjih vsotah provizija na dvig.

Vse te spletne banke imajo nekatere prednosti in nekatere pomanjkljivosti v primerjavi z drugimi, vse odvisno od tega, na kak način in zakaj jo nekdo potrebuje.

Pa ne pozabit, da pri tem zbirajo tudi vaše osebne podatke, nakupovalne navade, itd..

OvCa77 ::

Ales je izjavil:

Najcenejši "plan" pri Revolutu je 0 EUR, ne 8. In na bankomatu dvigneš lahko seveda več kot 200 ali 400 EUR, le da je pri večjih vsotah provizija na dvig.

Vse te spletne banke imajo nekatere prednosti in nekatere pomanjkljivosti v primerjavi z drugimi, vse odvisno od tega, na kak način in zakaj jo nekdo potrebuje.

Pa ne pozabit, da pri tem zbirajo tudi vaše osebne podatke, nakupovalne navade, itd..

Kot da navadne banke pa ne. Najbolje je imeti več teh kartic, saj lahko potem imaš več skupnega brezplačnega dviga.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Dober dan ::

Za 2x letno iti na dopust se mi zdi ena kartica popolnoma dovolj, sploh če vzamemo v zakup, da večina potrošnikov na dopustu nikoli ne preseže 1000, ali 2000€.. Nekaj gotovine v žepu, v trgovini plačaš s kartico, po potrebi dvigneš 1x ali 2x neko x vsoto če rabiš in je to to. Pa še bolj pregledno se mi zdi vse na enem mestu. Drugo so seveda ljudje, ki potujejo več. Predvidevam, da so posledično tudi finančno bolj podkovani.

galu ::

Vse fajn, dokler je nekdo ne zlorabi in jo moraš preklicati. Slišano prevečkrat. Glede na dostopnost in ugodnost (zastonj) online bank je backup kartica pametna izbira.
Tako to gre.

ElNuncio ::

Ali kdo ve? Imam na Monese EUR račun in GBP račun . Ali moram oba prijavit na furs posebej ali samo tega z IBAN?
hvala za odgovor

Dober dan ::

Oba moraš prijavit, ker sta ločena računa.

ElNuncio ::

Ampak zahteva Swift/BIC ki je tu ni, zato sprašujem.

Dark000 ::

Se še dobi francoski BIN za gpay?

Dober dan ::

Nima to več smisla uporabljat, napram konkurenci. Cenik so spremenili, tako kot naš mBills. Oboje je postalo potrata časa..

delavec44 ::

Kar sem probal je še vedno zastojn. Vključno z brezplačnim dnevnim topupom s kartico do 500€.

Mbills pa tudi redno uporabljam zaradi podpore qr kode in zastonj sepa nakazili.

Torej uporabno je kakor za koga ;)

barakus ::

Kolk pa stane dvig na bankomatu pa kolk je dnevni limit?

delavec44 ::

Na free paketu zgleda 1,5€ + 2% za valute, ki niso GBP, EUR, RON ali SEK. To so drugi precej bolj ugodni. Na srečo ne uporabljam gotovine oz. kombiniram z drugimi bankami.

Saj neke prednosti kot imeti edino banko niti ne vidim. Meni je fino kot backup revoluta kjer imam dnevni topup s kartico do 500€ in brezplačne transakcije. Pa ta nov bonus 70€ je tudi lep. Ni pa res da je vse plačljivo, pri redni uporabi zame ne vidim stroškov. Kdo drug bi verjetno vzel kak drug paket.

Dober dan ::

Topup na Monese v Starter paketu ni zastonj. Vsaj tako piše v opisu na spletni strani. In to je zame No go. Ne uporabljam že nekaj časa, sem pa bil dolgo uporabnik. Vsaj meni osebno imajo najlepši app.

delavec44 ::

Sem že naložil 1000€ gor. Kot pišem starter paket je 500€ dnevno zastojn. Ti verjetno gledaš nalaganje gotovine.

Dober dan ::

Starter
€0/month
Contactless debit card

FREE
4.95€ for delivery
ATMs

€1.50 fee per withdrawal
2% fee for withdrawals in foreign currencies
Cash top-ups

3.5% fee
Minimum fee €3

Foreign currency card spending

2% fee
Foreign currency transfers

FREE & INSTANT between Monese accounts

delavec44 ::

Saj ti rečem, ne veš kaj gledaš. To je polog gotovine v UK.

Add money to your Monese account with cash at the Post Office and PayPoint locations across the UK

delavec44 ::

Ne morem dopolnit sporočila.
Na netu je zaslediti še:
Debit card top up GBP500 per day (max 2 top ups)/ GBP1,500 per month (max 10 top ups)

Zgleda te limite skrivajo ali pa bi moral brati splošne pogoje. V glavnem nekaj podobnega kot ima revolut s to razliko, da je tam letni limit, ki ga nihče ne pozna :D

STASI ::

Kdo pa zagotavlja likvidnost?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

delavec44 ::

Ni 100k€ bančnega kritja.

Monese current accounts are not protected by the Financial Services Compensation Scheme protection (which guarantees deposits up to GBP85,000). Monese is an agent of PrePay technologies Limited who are licensed as an Electronic Money Institution (Number 900010). Customer accounts are kept segregated from Monese's own accounts and their customer would receive 100% of their balance back if Monese go bust.

Je pa zadeva prišla na trg isto leto kot revolut in ima tudi precej uporabnikov, tako da nekaj staža že imajo.

Ales ::

Staž sam pri sebi pomeni pol k.. pri teh zadevah. Državne garancije morda kaj pomenijo, odvisno kaj eksplodira. To z ločenimi računi pa ne vem, morda.

Pri vseh teh zadevah je treba upoštevati še stroške dokazovanja in čas za postopek vračila, če do česa pride. Je treba dodati take stvari v oceno tveganja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple Pay prispel v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16943572 (1633) Apple
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132019 (6053) buttcrack
»

Bitwala banka

Oddelek: Loža
243713 (487) janezvalva
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943501 (16073) Excavator

Več podobnih tem