» »

Kako rešujete družinske zdrahe?

Kako rešujete družinske zdrahe?

«
1
2

PreviousUser ::

Zdrahe s strani starih staršev v smislu, kaj vse sem jaz v tvojih letih že ustvaril/a, postavil/a bajto z lastnimi rokami ob službi, se vsemu odrekal/a in šparal/a, favoriziranje enega od staršev, seveda tistega po njuni strani, neprestano poniževanje v smislu, da nimaš pravega partnerja itd.

Vse te pridige ob praznikih, ko prideš na obisk. Človek se vpraša, kaj mu je vsega tega treba, konec koncev nikomur ničesar noče in je prišel samo voščit ob praznikih. Vem, da sta moja stara starša, a sit sem vseh teh manipulacij in očitkov.

Kako vi ravnate v takih primerih, se umaknete? Verjetno konfrontacija itak nima nobenega smisla?

Cruz ::

Povej jima, da si srečen.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Raptor F16 ::

Napiješ jih. Kakor se sliši neumno zaradi alkohola 3/4 alovenskih družin sploh funkcionira.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

PreviousUser ::

Raptor F16 je izjavil:

Napiješ jih. Kakor se sliši neumno zaradi alkohola 3/4 alovenskih družin sploh funkcionira.


Dobra. Samo je potem še huje. :D

Pa poslušaš od vseh družinskih članov, kaj je kdo naredil narobe in ko na koncu vprašaš, kaj imaš s tem, se spet preklopi na splošne očitke, kakšen si ti. In da bosta itak vse premoženje prodala, čeprav sem jima že večkrat rekel, da itak nočem od nikogar nič. Ah, brezveze. :D

mzakelj ::

Enkrat pridi pa jih postavi pred dejstvo : če bosta še težila me ne bo več domov... Pa potem res en čas ne hodi domov pa se bosta umirila.

PreviousUser ::

mzakelj je izjavil:

Enkrat pridi pa jih postavi pred dejstvo : če bosta še težila me ne bo več domov... Pa potem res en čas ne hodi domov pa se bosta umirila.


Že naredil... Potem sem bil pa največji prasec... Moja sestra in brat ne govorita že nekaj let in potem meni težita, kakšni da smo, čeprav nimam nič s tem. Onadva pa skregana z vsemi naokoli, z nekaterimi brati nista govorila že deset let.

Meni se tako obnašanje ne zdi normalno, sem toleriral dosti časa, zdaj mi je pa tega dovolj. Sta stara starša, ampak vse ima svojo mejo.

IL_DIAVOLO ::

Skregas se in gres.

Starci so itak največji tezaki in provokatorji. Ne zavedajo pa se, da se bojo rabili pomoc.

Zgodovina sprememb…

mgermo ::

Z toksičnimi ljudmi se ne družim, nima veze, če so družina.

shadeX ::

mgermo je izjavil:

Z toksičnimi ljudmi se ne družim, nima veze, če so družina.


Tbh najboljši komentar. Spremenil ne boš nikogar, sam pa imaš prosto odločitev s kom se boš družil.. odgovor imaš kar naenkrat magično na dlani.

WizzardOfOZ ::

PreviousUser je izjavil:

Zdrahe s strani starih staršev v smislu, kaj vse sem jaz v tvojih letih že ustvaril/a, postavil/a bajto z lastnimi rokami ob službi, se vsemu odrekal/a in šparal/a, favoriziranje enega od staršev, seveda tistega po njuni strani, neprestano poniževanje v smislu, da nimaš pravega partnerja itd.

Vse te pridige ob praznikih, ko prideš na obisk. Človek se vpraša, kaj mu je vsega tega treba, konec koncev nikomur ničesar noče in je prišel samo voščit ob praznikih. Vem, da sta moja stara starša, a sit sem vseh teh manipulacij in očitkov.

Kako vi ravnate v takih primerih, se umaknete? Verjetno konfrontacija itak nima nobenega smisla?


Kupiš ali pa narediš 2 metli (sirkovi ali iz vej), prideš na obisk k tašči in tastu in ju postaviš pred bajto (nasloniš na steno zraven vrat), potem pa ko odprejo vrata, jih povabiš pogledat kakšna odlična nova vozila si jim kupil. Pa taščo, če pometa pred hišo, moraš nujno vprašat če je ravno prišla, al še kam gre.
Na koncu jim pa še poveš:
- da si najbolj srečen, ker imaš vse kar si si želel v življenju.
- da je tvoja žena najboljša in da se nikoli ne skregata, ker se razumeta in znata vse sama narest
- da so oni vsi idioti, kreteni in manjvredni, ker ne znajo drugega kot samo opravljat, se kregat in pljuvat po drugih.
- da do njih hodiš samo po denar, ker drugega itak ne moreš dobiti od njih.

Jaz sem to naredil pri ženinih, žena pa pri mojih doma, pa od takrat naprej noben, ne moji in ne njeni ne rečejo nič več drug proti drugemu, pred mano nikol več ne opravljajo, ne pljuvajo po drugih, ne kažejo več s prstom,... in na splošno se pogovarjamo o normalnih stvareh.

Zgodovina sprememb…

Stikalo ::

PreviousUser je izjavil:

Zdrahe s strani starih staršev v smislu, kaj vse sem jaz v tvojih letih že ustvaril/a, postavil/a bajto z lastnimi rokami ob službi, se vsemu odrekal/a in šparal/a, favoriziranje enega od staršev, seveda tistega po njuni strani, neprestano poniževanje v smislu, da nimaš pravega partnerja itd.

Vse te pridige ob praznikih, ko prideš na obisk. Človek se vpraša, kaj mu je vsega tega treba, konec koncev nikomur ničesar noče in je prišel samo voščit ob praznikih. Vem, da sta moja stara starša, a sit sem vseh teh manipulacij in očitkov.

Kako vi ravnate v takih primerih, se umaknete? Verjetno konfrontacija itak nima nobenega smisla?


Pri nas je podobno, sicer ni tako hudo, ampak vseeno.

Naši starši imajo nek več vrednostni kompleks. Po možnosti so se upokojili pri 50 - 55 letih. Tam nekje 30 let delovne dobe, v pokoju bodo pa živeli 40 let - do 90 leta ali več in imeli relativno visoko pokojnino.

Sicer so res delali, pa tudi nekaj ustvarili. Sedaj se je pa čas tako spremenil, da pač službe ne dopuščajo, da še popoldne zidaš hišo. oz se je tudi način gradnje spremenil, da to ni več smiselno.

S hišami je tako. Ponavadi so dobili kakšno parcelo, najeli ugoden kredit in so imeli pri 30 hišo oz še prej. Potem je kredit propadel in so bili pri 35 letih z ogromno hišo in brez kredita!! Sedaj morata imeti 2 dobro plačo s fakultetno izobrazbo + 20 let kredita, da si pozidata hišo (ki ga morata odplačati). V socializmu je pa lahko navadna čistilka pozidala hišo.

Časi naših staršev so bili dobri. Baby boom generacija, sami so imeli relativno manj otrok (manj dela), kratko delovno dobo, poceni gradnjo, kredite, ki so propadli in v pokoju bodo preživeli več kot so delali. 50 let stari v pokoj, skačejo od energije, dobre pokojnine, lastna nepremičnina, kaj še češ.

Sedaj je veliko težje priti do nepremičnine, normalnega partnerja, kredita, zagotovljene službe.. staršem je lahko ropotati z jezikom. Polni so tega kako so garali (naj mi nekdo razloži, pozidaš si ogromno hišo, si brez kredita in zraven zaslužiš še za 40 let pokojnine in 40 let polnega zdravstvenega zavarovanja :)

MAJKA :)

Sedaj je pa tako, lahko imaš odlične možnosti, ampak da boš dobil za 8 ur dela zelo dobro plačo je pa težko :)

Raptor F16 ::

PreviousUser je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Napiješ jih. Kakor se sliši neumno zaradi alkohola 3/4 alovenskih družin sploh funkcionira.


Dobra. Samo je potem še huje. :D

Pa poslušaš od vseh družinskih članov, kaj je kdo naredil narobe in ko na koncu vprašaš, kaj imaš s tem, se spet preklopi na splošne očitke, kakšen si ti. In da bosta itak vse premoženje prodala, čeprav sem jima že večkrat rekel, da itak nočem od nikogar nič. Ah, brezveze. :D


Če fotr za praznike težak rata, počakam na primeren trenutek ko se dovolj žlahte nabere okol, potem pa s strici in dedki pijemo skupaj. Jaz samo pridno nosim alkohol na kup in nasmejano kimam.

Konc večera smo ko stari kafanski drugari.

In seveda da ti pijan folk ne gre na ku*ac se ga napiješ z njimi. Čudežno boste cel večer dokaj dobro shajali drug z drugim, če boš le uvod naredil dober.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Mr_Globus ()

Stikalo ::

kar se pa tiče kako krmariš, dobro je včasih biti pokončen in jim povedati svoj pogled. Je pa res, da nikoli niso zadovolni. Sam imam otroke in ženo in jim več kot 7 let žena ni bila dovolj dobra... Pa pač res super deklina. Težaki, malo jim jih moreš povedati resničnih in premišljenih, mrtvohladno.

Raptor F16 ::

Stikalo je izjavil:

kar se pa tiče kako krmariš, dobro je včasih biti pokončen in jim povedati svoj pogled. Je pa res, da nikoli niso zadovolni. Sam imam otroke in ženo in jim več kot 7 let žena ni bila dovolj dobra... Pa pač res super deklina. Težaki, malo jim jih moreš povedati resničnih in premišljenih, mrtvohladno.


Saj je v vsaki familiji isto. Nikoli ne boš vsem popoln. Važno da pri sebi popsraviš.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

mr_chai ::

V filmu Ken Park najdeš rešitev Hehhee :D No ne vem kaj naj ti rečem, med nami in našimi starimi starši je generacijski prepad in oni še vedno gledajo na svet skozi stara prepričanja. Oni ne vedo kaj je to twich ali youtube in si sploh ne morejo predstavljati na kakšen način nekateri ljudje služijo denar. Ohrani mirno kri, reci jim, da bo vse v redu in da jih je lepo videti po dolgem času ;)

korenje3 ::

PreviousUser je izjavil:

Zdrahe s strani starih staršev v smislu, kaj vse sem jaz v tvojih letih že ustvaril/a, postavil/a bajto z lastnimi rokami ob službi, se vsemu odrekal/a in šparal/a, favoriziranje enega od staršev, seveda tistega po njuni strani, neprestano poniževanje v smislu, da nimaš pravega partnerja itd.

Vse te pridige ob praznikih, ko prideš na obisk. Človek se vpraša, kaj mu je vsega tega treba, konec koncev nikomur ničesar noče in je prišel samo voščit ob praznikih. Vem, da sta moja stara starša, a sit sem vseh teh manipulacij in očitkov.

Kako vi ravnate v takih primerih, se umaknete? Verjetno konfrontacija itak nima nobenega smisla?


Reci jim da so v njihovih časih delili parcele in gradbeni material, posojila je pa inflacija požrla, ker niso bila vezana na inflacijo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Raptor F16 ::

korenje3 je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Zdrahe s strani starih staršev v smislu, kaj vse sem jaz v tvojih letih že ustvaril/a, postavil/a bajto z lastnimi rokami ob službi, se vsemu odrekal/a in šparal/a, favoriziranje enega od staršev, seveda tistega po njuni strani, neprestano poniževanje v smislu, da nimaš pravega partnerja itd.

Vse te pridige ob praznikih, ko prideš na obisk. Človek se vpraša, kaj mu je vsega tega treba, konec koncev nikomur ničesar noče in je prišel samo voščit ob praznikih. Vem, da sta moja stara starša, a sit sem vseh teh manipulacij in očitkov.

Kako vi ravnate v takih primerih, se umaknete? Verjetno konfrontacija itak nima nobenega smisla?


Reci jim da so v njihovih časih delili parcele in gradbeni material, posojila je pa inflacija požrla, ker niso bila vezana na inflacijo.


V bistvu je še najbolši del bila pridobitev gradbenega dovoljenja. Niso ga imeli. Veliko bajt je po ljubljani in nasploh po Sloveniji bilo postavljenih na črno. Seveda se je to z leti legaliziralo ali pa je bilo že avtomatsko legalno če se je postavilo pred uporabo letalskih slik.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

korenje3 ::

Ja res je. Vse kar se je gradilo na črno v času juge si lahko po osamosvojitvi pridobil gradbeno.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

WizzardOfOZ ::

korenje3 je izjavil:

Ja res je. Vse kar se je gradilo na črno v času juge si lahko po osamosvojitvi pridobil gradbeno.


Izbrani še danes enako delajo.

kuall ::

PreviousUser je izjavil:

Zdrahe s strani starih staršev

Zato pa ne maramo starin.

Kako jaz rešujem družinske zdrahe? ne pogovarjam se en cajt, ampak ker je pogovarjat se prijetno si premislim in se spet pogovarjam.

v resnic pa mi gre cela družina na kurac in vsi ostali ljudje - sej zato pa imam vzdevek fckuall.

imagodei ::

Jao, jao.

Očitno imam ful srečo s tastom in taščo. Ni da se hvalim, ampak res moram izpostavit, da je bilo vredno pogledat tole temo. Ker vidiš, kako so lahko včasih "drobne" stvari pomembne. Oziroma kako te drobne stvari lahko postanejo velika sranja, če niso urejena. Hvala bogu, da se mi ni treba še s tem ubadat; tast in tašča imata svoje fore, ampak nič tako drastičnega, kot pišete nekateri tule.
- Hoc est qui sumus -

blackbfm ::

Vse te pridige ob praznikih, ko prideš na obisk. Človek se vpraša, kaj mu je vsega tega treba, konec koncev nikomur ničesar noče in je prišel samo voščit ob praznikih. Vem, da sta moja stara starša, a sit sem vseh teh manipulacij in očitkov.


Bozicno novoletni prazniki so najmočnejši katalizator za taksno sranje. Problem je v tem da celi december smo z vseh strani bombardirani s sporocili o sreci in veselju. Lajf je perfekten, kot nova stvar iz škatlice. Realno ni, ker nosimo s sabo bremena, napake, obzalovanja, ocitke sebi. Ampak ljudje hocemo resonirat z okoljem, saj decembra pa ja moras bit srecen in vesel. Cel mesec. Se pravi je treba izlit svoj gnoj nekam. Najbližji ljudje potem postanejo najbližja greznica. Tako to deluje.

2dark ::

PreviousUser je izjavil:

mzakelj je izjavil:

Enkrat pridi pa jih postavi pred dejstvo : če bosta še težila me ne bo več domov... Pa potem res en čas ne hodi domov pa se bosta umirila.


Že naredil... Potem sem bil pa največji prasec... Moja sestra in brat ne govorita že nekaj let in potem meni težita, kakšni da smo, čeprav nimam nič s tem. Onadva pa skregana z vsemi naokoli, z nekaterimi brati nista govorila že deset let.

Meni se tako obnašanje ne zdi normalno, sem toleriral dosti časa, zdaj mi je pa tega dovolj. Sta stara starša, ampak vse ima svojo mejo.



Da ste celotna familija, vključno s tabo čudaki.

imagodei je izjavil:

Jao, jao.

Očitno imam ful srečo s tastom in taščo.


Nisi edini. Verjetno si normalno funkcionalen osebek.

Jaz imam enako kot ti. Sta super osebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Mato989 ::

Jaz sem najbolj srecen ko ne rabim hodit na druzinske dogodke.. Pac stari ljudje iz prejsnjega sistema niso za nov svet...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pika na i ::

Mato989 je izjavil:

Pac stari ljudje iz prejsnjega sistema niso za nov svet...

Na njihovo srečo, jih ne morete kar evtanazirat.

Svašta.
Kot da ste OP in ostali ene same, velike perle.
Tale vaš "novi svet" je res bolan do amena.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

mahoni ::

PreviousUser je izjavil:

Zdrahe s strani starih staršev v smislu, kaj vse sem jaz v tvojih letih že ustvaril/a, postavil/a bajto z lastnimi rokami ob službi, se vsemu odrekal/a in šparal/a, favoriziranje enega od staršev, seveda tistega po njuni strani, neprestano poniževanje v smislu, da nimaš pravega partnerja itd.

Vse te pridige ob praznikih, ko prideš na obisk. Človek se vpraša, kaj mu je vsega tega treba, konec koncev nikomur ničesar noče in je prišel samo voščit ob praznikih. Vem, da sta moja stara starša, a sit sem vseh teh manipulacij in očitkov.

Kako vi ravnate v takih primerih, se umaknete? Verjetno konfrontacija itak nima nobenega smisla?

Ce se bos vedno umikal, bos vedno ti tisti, ki bo nasrkal. Posljes jih v tri pivske in zaloputnis z vrati in se prijazno poslovis ter jim das do znanja, da nisi z njimi ovce pasel.

Starsi gor ali dol. Bos samo sebi in svoji familiji, ce jo imas skodoval. Celo zivljenje se umikat pa tudi ni resitev. Naj se oni umaknejo.

Miki N ::

Če imate še starše, ki so "zidali hiše v Jugi"... bi načeloma morali imeti dovolj pošlihtane zadeve - saj niste več adolescenti. Mogoče ste fizično preblizu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

bozicje ::

PreviousUser je izjavil:

Zdrahe s strani starih staršev v smislu, kaj vse sem jaz v tvojih letih že ustvaril/a, postavil/a bajto z lastnimi rokami ob službi, se vsemu odrekal/a in šparal/a, favoriziranje enega od staršev, seveda tistega po njuni strani, neprestano poniževanje v smislu, da nimaš pravega partnerja itd.

Vse te pridige ob praznikih, ko prideš na obisk. Človek se vpraša, kaj mu je vsega tega treba, konec koncev nikomur ničesar noče in je prišel samo voščit ob praznikih. Vem, da sta moja stara starša, a sit sem vseh teh manipulacij in očitkov.

Kako vi ravnate v takih primerih, se umaknete? Verjetno konfrontacija itak nima nobenega smisla?

Povej mu, da bi za postavitev hise danes potreboval dlje casa. Nepremicnine so se obcutno podrazile, vec kot so se place zvisale.

"NaN" ::

Pika na i je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pac stari ljudje iz prejsnjega sistema niso za nov svet...

Na njihovo srečo, jih ne morete kar evtanazirat.

Svašta.
Kot da ste OP in ostali ene same, velike perle.
Tale vaš "novi svet" je res bolan do amena.


Kdo razen tebe govori o evtanaziji?

Netrunner ::

PreviousUser je izjavil:

... jaz v tvojih letih že ustvaril/a, postavil/a bajto z lastnimi rokami ob službi, se vsemu odrekal/a in šparal/a,....


Reči jim da to je posledica napačne vzgoje :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Invictus ::

mzakelj je izjavil:

Enkrat pridi pa jih postavi pred dejstvo : če bosta še težila me ne bo več domov... Pa potem res en čas ne hodi domov pa se bosta umirila.

Tako je.

Če je OP seveda že sploh odseljen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Pika na i je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pac stari ljudje iz prejsnjega sistema niso za nov svet...

Na njihovo srečo, jih ne morete kar evtanazirat.

Svašta.
Kot da ste OP in ostali ene same, velike perle.
Tale vaš "novi svet" je res bolan do amena.


Ne jokaj spet... pač stari ljudje s svojimi predpotomnimi vrednotami niso za ta Svet, zdaj si na njihovi strani, ko bi pa vidla mojega dedeka ki se dere na babico kje je kosilo, ker to je njeno delo v gospodinjstvu, bi pa prva jokcala o feminizmu in enakopravnosti...

Enako je debilno njihovo nabijanje, kako bi moral pri 25tih že imet 2 otroka ker sta ga onadva imela... BLA BLA BLA... brigajo se naj za svoj lajf ko zažirajo davkoplačevalce in so že 35 let v penzijonu!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Pika na i ::

Vaše razmišljanje je za na Luno. Tako da...kar, izvolite, tam gor boste lahko živeli sami po zgolj VAŠIH pravilih.

Lagat se pa tudi ni treba in delat človekoljubov, ker ste že večkrat dokazali, kako bi bilo super, če bi obstajala evtanazija.
In mi prav gotovo ne morete zameriti (pa tudi če mi, me boli patka), če vidim, kam bi vas to zapeljalo.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

dripac ::

Od družinskih zdrah sem se umaknil. Ni družine, ni zdrah...

Žal včasih ne gre drugače, če lastni starši ne morejo preklopit v glavi da ne moreš (ali nočeš) bit identična kopija življenskim nazorom.

Mato989 ::

dripac je izjavil:

Od družinskih zdrah sem se umaknil. Ni družine, ni zdrah...

Žal včasih ne gre drugače, če lastni starši ne morejo preklopit v glavi da ne moreš (ali nočeš) bit identična kopija življenskim nazorom.


Tako je...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skylord ()

Yossarian ::

imagodei je izjavil:

Jao, jao.

Očitno imam ful srečo s tastom in taščo. Ni da se hvalim, ampak res moram izpostavit, da je bilo vredno pogledat tole temo. Ker vidiš, kako so lahko včasih "drobne" stvari pomembne. Oziroma kako te drobne stvari lahko postanejo velika sranja, če niso urejena. Hvala bogu, da se mi ni treba še s tem ubadat; tast in tašča imata svoje fore, ampak nič tako drastičnega, kot pišete nekateri tule.


K sreči je enako pri meni.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

kajetan ::

mgermo je izjavil:

Z toksičnimi ljudmi se ne družim, nima veze, če so družina.



to je res.. lepo si napisal. problem je le, da je to včasih težko v prakso spravit.
je pa tudi res da stare ljudi težko spremeniš (na boljše). karkoli jim poveš gre v 0 ponavadi.


jaz mislim, da največ bolezni povzročajo prav "toksični" odnosi.

mzakelj ::

Sestra brat in jaz smo našo mati spremenili da pri malo čez 60 jemlje CBD kapljice in zadnjič je pribila pri mizi da bi pa mogoče enkrat v drugem letu probala enega pokaditi. Men je kar žlica padla z rok... Tudi starci včasih presenetijo :))
5 let nazaj pa me bi najraje poslala v DonPerino ker mi je najdla zavitek zelene zadeve, baje je bila izredno močna trava, imenovana tudi skunk :)):)):))

kajetan ::

Stikalo je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Zdrahe s strani starih staršev v smislu, kaj vse sem jaz v tvojih letih že ustvaril/a, postavil/a bajto z lastnimi rokami ob službi, se vsemu odrekal/a in šparal/a, favoriziranje enega od staršev, seveda tistega po njuni strani, neprestano poniževanje v smislu, da nimaš pravega partnerja itd.

Vse te pridige ob praznikih, ko prideš na obisk. Človek se vpraša, kaj mu je vsega tega treba, konec koncev nikomur ničesar noče in je prišel samo voščit ob praznikih. Vem, da sta moja stara starša, a sit sem vseh teh manipulacij in očitkov.

Kako vi ravnate v takih primerih, se umaknete? Verjetno konfrontacija itak nima nobenega smisla?


Pri nas je podobno, sicer ni tako hudo, ampak vseeno.

Naši starši imajo nek več vrednostni kompleks. Po možnosti so se upokojili pri 50 - 55 letih. Tam nekje 30 let delovne dobe, v pokoju bodo pa živeli 40 let - do 90 leta ali več in imeli relativno visoko pokojnino.

Sicer so res delali, pa tudi nekaj ustvarili. Sedaj se je pa čas tako spremenil, da pač službe ne dopuščajo, da še popoldne zidaš hišo. oz se je tudi način gradnje spremenil, da to ni več smiselno.

S hišami je tako. Ponavadi so dobili kakšno parcelo, najeli ugoden kredit in so imeli pri 30 hišo oz še prej. Potem je kredit propadel in so bili pri 35 letih z ogromno hišo in brez kredita!! Sedaj morata imeti 2 dobro plačo s fakultetno izobrazbo + 20 let kredita, da si pozidata hišo (ki ga morata odplačati). V socializmu je pa lahko navadna čistilka pozidala hišo.

Časi naših staršev so bili dobri. Baby boom generacija, sami so imeli relativno manj otrok (manj dela), kratko delovno dobo, poceni gradnjo, kredite, ki so propadli in v pokoju bodo preživeli več kot so delali. 50 let stari v pokoj, skačejo od energije, dobre pokojnine, lastna nepremičnina, kaj še češ.

Sedaj je veliko težje priti do nepremičnine, normalnega partnerja, kredita, zagotovljene službe.. staršem je lahko ropotati z jezikom. Polni so tega kako so garali (naj mi nekdo razloži, pozidaš si ogromno hišo, si brez kredita in zraven zaslužiš še za 40 let pokojnine in 40 let polnega zdravstvenega zavarovanja :)

MAJKA :)

Sedaj je pa tako, lahko imaš odlične možnosti, ampak da boš dobil za 8 ur dela zelo dobro plačo je pa težko :)


lepo si napisal, nevem kaj naj sploh dodam. :)

mzakelj je izjavil:

Sestra brat in jaz smo našo mati spremenili da pri malo čez 60 jemlje CBD kapljice in zadnjič je pribila pri mizi da bi pa mogoče enkrat v drugem letu probala enega pokaditi. Men je kar žlica padla z rok... Tudi starci včasih presenetijo :))
5 let nazaj pa me bi najraje poslala v DonPerino ker mi je najdla zavitek zelene zadeve, baje je bila izredno močna trava, imenovana tudi skunk :)):)):))


wow, dobro slišat, da se še kdo od starih malo relaksira! ker ponavadi so vsi zateženi in zaklenjeni za novitete. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

jype ::

Jaz se pa s starši in starimi starši odlično razumem, ker ne luftam doma na njihove stroške, tako kot očitno mnogi v tej temi, ki komaj čakajo, da bodo lahko podedovali reči, ki si jih niso z ničemer zaslužili.

Revčki.

;-) ::

odkar sem podedoval (se vsi zivijo) vse kar sem v tem zivljenju mislil se razumemo odlicno.

IL_DIAVOLO ::

jype je izjavil:

Jaz se pa s starši in starimi starši odlično razumem, ker ne luftam doma na njihove stroške, tako kot očitno mnogi v tej temi, ki komaj čakajo, da bodo lahko podedovali reči, ki si jih niso z ničemer zaslužili.

Revčki.


Ja saj, sem mislil napisati.

Manj se vidis rajsi se mas. Kar se pa tice dedovanja. Podedujes tudi morebitno oskrbo starostnika.

Tako da z moje strani ne hvala, se odpovedujem.

digitalcek ::

Stikalo je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Zdrahe s strani starih staršev v smislu, kaj vse sem jaz v tvojih letih že ustvaril/a, postavil/a bajto z lastnimi rokami ob službi, se vsemu odrekal/a in šparal/a, favoriziranje enega od staršev, seveda tistega po njuni strani, neprestano poniževanje v smislu, da nimaš pravega partnerja itd.

Vse te pridige ob praznikih, ko prideš na obisk. Človek se vpraša, kaj mu je vsega tega treba, konec koncev nikomur ničesar noče in je prišel samo voščit ob praznikih. Vem, da sta moja stara starša, a sit sem vseh teh manipulacij in očitkov.

Kako vi ravnate v takih primerih, se umaknete? Verjetno konfrontacija itak nima nobenega smisla?


Pri nas je podobno, sicer ni tako hudo, ampak vseeno.

Naši starši imajo nek več vrednostni kompleks. Po možnosti so se upokojili pri 50 - 55 letih. Tam nekje 30 let delovne dobe, v pokoju bodo pa živeli 40 let - do 90 leta ali več in imeli relativno visoko pokojnino.

Sicer so res delali, pa tudi nekaj ustvarili. Sedaj se je pa čas tako spremenil, da pač službe ne dopuščajo, da še popoldne zidaš hišo. oz se je tudi način gradnje spremenil, da to ni več smiselno.

S hišami je tako. Ponavadi so dobili kakšno parcelo, najeli ugoden kredit in so imeli pri 30 hišo oz še prej. Potem je kredit propadel in so bili pri 35 letih z ogromno hišo in brez kredita!! Sedaj morata imeti 2 dobro plačo s fakultetno izobrazbo + 20 let kredita, da si pozidata hišo (ki ga morata odplačati). V socializmu je pa lahko navadna čistilka pozidala hišo.

Časi naših staršev so bili dobri. Baby boom generacija, sami so imeli relativno manj otrok (manj dela), kratko delovno dobo, poceni gradnjo, kredite, ki so propadli in v pokoju bodo preživeli več kot so delali. 50 let stari v pokoj, skačejo od energije, dobre pokojnine, lastna nepremičnina, kaj še češ.

Sedaj je veliko težje priti do nepremičnine, normalnega partnerja, kredita, zagotovljene službe.. staršem je lahko ropotati z jezikom. Polni so tega kako so garali (naj mi nekdo razloži, pozidaš si ogromno hišo, si brez kredita in zraven zaslužiš še za 40 let pokojnine in 40 let polnega zdravstvenega zavarovanja :)

MAJKA :)

Sedaj je pa tako, lahko imaš odlične možnosti, ampak da boš dobil za 8 ur dela zelo dobro plačo je pa težko :)


Večkrat povem, ali napišem na kakšen forum: živela leta 1970-1990.
Zeme osebno, tudi zaradi razlogov, ki si jih omenil, daleč NAJBOLJŠA LETA.

Danes moram it na hrvaški otok, da tam kupim in si naredim svežo ribo, ki je, mimogredo, po 6-9 evrov kilogram, v Ljubljani v ribarnici pa je, recimo, ulovljen brancin po 22, ali 24€ ..

imagodei ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kar se pa tice dedovanja. Podedujes tudi morebitno oskrbo starostnika.

Tako da z moje strani ne hvala, se odpovedujem.

Tule sta problematični samo dve zadevi: da se nekateri starejši oklepajo svoje bajte do groba, pa četudi to pomeni bistveno znižano kvaliteto življenja in osamljenost; in to, da si množica starejših, kljub temu, da so 40+ let pošteno delali, ne morejo privoščiti nastanitve v domu upokojencev. IOW, njihova penzija ne zadostuje in bi morali doplačevati otroci. Načeloma s slednjim spet ni nič narobe, če to ne bi pogosto močno zarezalo v gmotni položaj otrok.

Ker pač ni računice, da bi otroci preživelemu staršu s 500 € pokojnine doplačevali še 500 € za oskrbo v domu (hkrati pa namesto v najemniškem stanovanju, za katerega plačujejo 300-400 €/mesec, stanovali v izpraznjeni hiši/stanovanju svojih staršev), je pač kruta realnost, da se mnogi starostniki odločijo za životarjenje doma. Pogosto jim morajo tudi otroci menjavati plenice, jih kopati in hraniti. Patronažna sestra, ki obišče starostnika nekajkrat tedensko pač ni zadostna pomoč - na koncu je to tudi precej časovno zahtevno za otroke, ki imajo svoje družine in svoje otroke.

Pa še en moment je: včasih so bile pogoste družine s tremi, štirimi, petimi otroci. Če je treba skrbeti za obnemoglega starša ali pa prispevati za oskrbo v domu starostnikov, si ti otroci lažje porazdelijo obveznosti. Generacije, ki so danes stare 30-50 let in imajo starše v življenjskem obdobju, ko bodo slej ko prej potrebovali pomoč/oskrbo, imajo običajno manj sorojencev. Pogosto so edinci oziroma imajo kvečjemu še enega sorojenca. Ko bo te otroke doletela skrb za svoje starše, bo to še dodatna socialna bomba.
- Hoc est qui sumus -

digitalcek ::

imagodei je izjavil:


Tule sta problematični samo dve zadevi: da se nekateri starejši oklepajo svoje bajte do groba, pa četudi to pomeni bistveno znižano kvaliteto življenja in osamljenost; in to, da si množica starejših, kljub temu, da so 40+ let pošteno delali, ne morejo privoščiti nastanitve v domu upokojencev. IOW, njihova penzija ne zadostuje in bi morali doplačevati otroci.


Z ljudmi, ki mi NIČ ne pomenijo, dejansko niti slučajno NE ŽELIM preživeti zadnjih 5, 10, 15 let.
Nikoli v življenju se nisem navduševal nad ljudmi, s katerimi me veže recimo le jezik, asocialnost gor ali dol.
In želim umreti doma. Upam, da imam to pravico...

proto ::

imagodei je izjavil:

Jao, jao.

Očitno imam ful srečo s tastom in taščo. Ni da se hvalim, ampak res moram izpostavit, da je bilo vredno pogledat tole temo. Ker vidiš, kako so lahko včasih "drobne" stvari pomembne. Oziroma kako te drobne stvari lahko postanejo velika sranja, če niso urejena. Hvala bogu, da se mi ni treba še s tem ubadat; tast in tašča imata svoje fore, ampak nič tako drastičnega, kot pišete nekateri tule.


To je povezano z izbiro tvoje najdrazje. Ni sans, da sta samo starsa zatezena, zelo verjetno je del tega tudi na "ta mladi", tako, da... kot pravi stara ljudska modrost, poglej njeno mamo pa bos videl kaksna bo sama. Ce si izbral normalno zensko, hkrati pa si sam iz normalne druzine, takih tezav ni. Ko berem kar pisejo zgoraj lahko recem samo "wtf?", nikoli ni nobeno dekle nikoli imelo tezav ne z mojimi starsi ali jaz z njenimi. In tudi alkoholizirat se ni bilo treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proto ()

Ganon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ja saj, sem mislil napisati.

Manj se vidis rajsi se mas.


Ne, on ni tega mislil. Smo pa iz tvojega komentarja razbrali, da imate v družini izredno toksičen odnos.

WhiteAngel ::

PreviousUser je izjavil:

Zdrahe s strani starih staršev v smislu, kaj vse sem jaz v tvojih letih že ustvaril/a, postavil/a bajto z lastnimi rokami ob službi, se vsemu odrekal/a in šparal/a, favoriziranje enega od staršev, seveda tistega po njuni strani, neprestano poniževanje v smislu, da nimaš pravega partnerja itd.

Vse te pridige ob praznikih, ko prideš na obisk. Človek se vpraša, kaj mu je vsega tega treba, konec koncev nikomur ničesar noče in je prišel samo voščit ob praznikih. Vem, da sta moja stara starša, a sit sem vseh teh manipulacij in očitkov.

Kako vi ravnate v takih primerih, se umaknete? Verjetno konfrontacija itak nima nobenega smisla?


V pozitivnem smislu - rečeš, da si vesel, da sta toliko ustvarila in da je pa tebi tvoj partner všeč.

Je pa tako, jaz nekako delim ljudi na konfliktne in nekonfliktne. Prvi samo iščejo in se futrajo s tem, da delajo zdraho in da je ogenj v strehi. Z drugimi se je pa prijetno pogovarjati in ti nič nočejo. No, prvim se ne smeš pustiti.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Ganon je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ja saj, sem mislil napisati.

Manj se vidis rajsi se mas.


Ne, on ni tega mislil. Smo pa iz tvojega komentarja razbrali, da imate v družini izredno toksičen odnos.


A bos rekel, da mladi in stari lahko shajajo skupaj? Morda, dokler sta oba se ziva, ko pa ta mlada ostane sama, se pa vse sesuje v prah oziroma postane zivljenje nevzdržno.

Lp

Oberyn ::

Vse te pridige ob praznikih, ko prideš na obisk

Starejši ljudje običajno ne vidijo več ravno najbolje, zato prideš na obisk s takimi malimi športnimi BT slušalkami, ki so itak cele skrite pod lasmi, pa jih ne bosta videla. V žepu telefon in nabiješ recimo pink floyde, recimo echoes, to lahko človek posluša cel dan. Potem sediš in malo kimaš, sem in tja pa, ko po obrazni mimiki zaznaš, da ne govorita, prijazno izpustiš kakšen ustrezen medmet, recimo kako bo zima letos zgleda topla in da ta mesec še nisi bil prehlajen. Že na začetku pred njo postaviš pol kile poceni kave, pred njega pa pol litra jegermaistra. Ko se plata echoes izteče, prijazno rečeš, da imaš čez pol ure sestanek društva za podporo lokalni fari in se posloviš. To je to. Preprosto kot zjutraj pri zajtrku glasno prdniti. Temu se reče politika.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako ob službi imeti čas za otroke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6313466 (10231) darthvader

Protestniki pomagajte, prosim! Pustite pri miru vnuka! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29346599 (40576) OmegaBlue
»

Božič in praznovanje tega praznika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17426625 (23532) LitralSM

Razmišljanje o Sloveniji

Oddelek: Loža
384945 (4167) Gandalfar

Več podobnih tem