» »

Božič in praznovanje tega praznika

Božič in praznovanje tega praznika

1 2
3
4

jype ::

iKst> Btw, kaj je narobe z našo civilizacijo?

Da uni k sami seb pravjo da so moralni tebi pamet solijo kako moraš ti praznovat in v tem sploh ne vidijo problema.

Aston_11 ::

Zdaj reči, da te vrednotijo po neki tablici, koliko jim pomeniš? Pa ja si jim neprecenljiv in darilo bi moralo biti tudi tako.

jype ::

Aston_11> Zdaj reči, da te vrednotijo po neki tablici, koliko jim pomeniš? Pa ja si jim neprecenljiv in darilo bi moralo biti tudi tako.

Saj morda ga je plačal z MasterCardom.

GGGGG ::

Sej surface 2 pro je skoraj neprecenljiv za tistega, ki si ga želi. Za vsakega so neprecenljive različne stvari, nimamo vsi istih vrednot in mislim, da bi morali to spoštovati. Za mene je to npr. surface, za nekoga drugega je pa to verjetno playstation 4, xbox one... Drugi imajo spet čisto drugačne poglede na to in želijo kaj v zvezi z avtomobilom, npr. nove feltne.

Potem so pa še tisti, ki jim materialne stvari ne pomenijo dosti in imajo najraje za božič kak čisto enostaven tedenski all inclusive na Mauritiusu itd.

mihec87 ::

Torej če mi ne kupi vile me ne mara? Potem tebe imajo lahko radi oz jim pomeniš samo ljudem z debelimi denarnicami..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

St235 ::

GGGGG je izjavil:

Sej surface 2 pro je skoraj neprecenljiv za tistega, ki si ga želi. Za vsakega so neprecenljive različne stvari, nimamo vsi istih vrednot in mislim, da bi morali to spoštovati. Za mene je to npr. surface, za nekoga drugega je pa to verjetno playstation 4, xbox one... Drugi imajo spet čisto drugačne poglede na to in želijo kaj v zvezi z avtomobilom, npr. nove feltne.

Potem so pa še tisti, ki jim materialne stvari ne pomenijo dosti in imajo najraje za božič kak čisto enostaven tedenski all inclusive na Mauritiusu itd.


in tisti, ki jim za božič največ pomeni družinsko kosilo. Mislim, da je Jype več kot lepo povzel v čem je problem danšnje družbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

GGGGG ::

in tisti, ki jim za božič največ pomeni družinsko kosilo.


Se strinjam. V teh primerih pač rezerviraš kakšno res hudo restavracijo za to posebno priložnost.

Engineer_ ::

skromnost je lepa čednost.

GGGGG je izjavil:

in tisti, ki jim za božič največ pomeni družinsko kosilo.


Se strinjam. V teh primerih pač rezerviraš kakšno res hudo restavracijo za to posebno priložnost.


ne. skuhaš doma in pokažeš da si se pripravljen vsaj malo potrudit za nekoga namesto da samo s kartico potegneš po terminalu. Če že govorimo o obdarovanju.


Bolj ameriški kot si ti dejansko ne bi mogel bit. Kakšno je javno mnenje o američanih pa veš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

manniac ::

GGGGG je izjavil:

in tisti, ki jim za božič največ pomeni družinsko kosilo.


Se strinjam. V teh primerih pač rezerviraš kakšno res hudo restavracijo za to posebno priložnost.



Ni vse v denarju in podarjanju denarja.

jype ::

Engineer_> Kakšno je javno mnenje o američanih pa veš.

Napačno, kot večina javnih mnenj.

bf pro> Ni vse v denarju in podarjanju denarja.

Saj je rekel, da hoče surface pro, denar itak že ima.

GGGGG ::

Bolj ameriški kot si ti dejansko ne bi mogel bit.


Hvala.

Engineer_ ::

jype je izjavil:

Engineer_> Kakšno je javno mnenje o američanih pa veš.

Napačno, kot večina javnih mnenj.


Sodeč po zadnjem izletu po ameriki letos poleti...ne, ni. smotan narod, ki še vedno sodi v čase kavbojcev in indijancev.
ampak to je že offtopic.

GGGGG je izjavil:

Bolj ameriški kot si ti dejansko ne bi mogel bit.


Hvala.


ni kaj. ne rečem, je lepo da upaš da boš dobil surface. da pa si upaš reči da te nimajo radi ker si ga ne morejo privoščit je pa naravnost svinjsko. sram te bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Vajenc ::

iKst se imo mal norčuje, da bi platično prikazal kako se mu jebe za pomen tega praznika. Po svoje ima prav.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

LuiIII ::

Mislim, da hoče iKst povedati tri stvari:
1. Imam premožne starše
2. Jebe se mi za vse
3. Nobeden me nima res rad (no Surface pa to)

Seveda upam, da se motim.
Ker največ kar pravzaprav lahko podariš se ne meri v denarju. Če bi že moral nekaj meriti bi bil to verjetno čas.

GGGGG ::

Sploh ni bistvo v tem, koliko je kdo premožen. Samo surface 2 pro stane recimo 1 dobro plačo. Toliko se pa že spodobi dati za darilo. Saj nas ni veliko, pa nočejo vsi tako dragih daril. V povprečjo recimo daš 2, maksimalno 3 mesečne plače na stran za božična darila. To se mi pa ne zdi pretirano?

Če bi že moral nekaj meriti bi bil to verjetno čas.


Evo, pa se strinjava. Jaz raje preživim par ur več na dan v službi, pa svojem otroku raje kupim nekaj konkretnega z denarjem, ki ga zaslužim. Kaj je lahko lepšega in bolj božičnega?

jype ::

Engineer_> Sodeč po zadnjem izletu po ameriki letos poleti...ne, ni. smotan narod, ki še vedno sodi v čase kavbojcev in indijancev.

Tako kot slovenski narod?

iKst> Evo, pa se strinjava. Jaz raje preživim par ur več na dan v službi, pa svojem otroku raje kupim nekaj konkretnega z denarjem, ki ga zaslužim. Kaj je lahko lepšega in bolj božičnega?

Mhm, men gre dretje pamžov tut tok na jetra da sm rajš cele dneve na šihtu.

Engineer_ ::

GGGGG je izjavil:

V povprečjo recimo daš 2, maksimalno 3 mesečne plače na stran za božična darila.


torej okoli 3000 eur? ti to resno? osebno sem mnenja da gre za darila max 30 eur. če s tem ni zadovoljen pa grem na sramotilni steber stat z napisom da sem vzgojil slabega, razvajenega mulca.
Nagrade za perfekten uspeh v šoli se obdarujejo posebej in so temu primerno kristalno jasno obrazložene. Če kaj hoče, se mora za to pošteno potrudit. Takole samoumevvno pričakovati surface pro...odpade. naj si ga prigara.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

jype ::

Engineer_> torej okoli 3000 eur?

Maš pa nizko plačo.

Engineer_> osebno sem mnenja da gre za darila max 30 eur.

Meni se pa zdi čisto običajno familijo za kakšen mesec peljat na drug konec planeta in temu rečt darilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mihec87 ::

GGGGG je izjavil:

Sploh ni bistvo v tem, koliko je kdo premožen. Samo surface 2 pro stane recimo 1 dobro plačo. Toliko se pa že spodobi dati za darilo. Saj nas ni veliko, pa nočejo vsi tako dragih daril. V povprečjo recimo daš 2, maksimalno 3 mesečne plače na stran za božična darila. To se mi pa ne zdi pretirano?

Če bi že moral nekaj meriti bi bil to verjetno čas.


Evo, pa se strinjava. Jaz raje preživim par ur več na dan v službi, pa svojem otroku raje kupim nekaj konkretnega z denarjem, ki ga zaslužim. Kaj je lahko lepšega in bolj božičnega?


Hočeš rečt da odsotnost pokriješ z darilom?
Samo čakam dan ko bo pamž hotu ferrarija,vilo..če neboš kupu ga pač nimaš rad ane...

kr1ženska ::

Pustite sedaj tiste kavbojce v amerik in indijanc v rezervatih. Jih že tko celo življenje preganjajo :)

Božič je super praznik, ker imajo pol vsi frej dan tko da se splača tole izkoristit za kako večejo. Z bratoma in sestrama tole prakticiramo zandnjih par let. Kar luštno.. :) Vsaj enkrat na leto se da tole mafijo na kup zbobnat :) Kar se daril tiče pa vsak prinese nekaj za večerjo, ki jo pol tut skupi skuhamo. Pol pa, kar rata pa rata :)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Engineer_ ::

jype je izjavil:


Engineer_> osebno sem mnenja da gre za darila max 30 eur.

Meni se pa zdi čisto običajno familijo za kakšen mesec peljat na drug konec planeta in temu rečt darilo.


vsekakor lahko pelješ. je pa lepo na božično jutro podariti kakšno malenkost. Tako kot ženi za obletnico podariš šopek rož, pa tudi če jo medtem pelješ na izlet po Novi Zelandiji.

jype je izjavil:

Engineer_> torej okoli 3000 eur?

Maš pa nizko plačo.



očitno še vedno višjo kot ti, ki živiš v stanovanju ženinih staršev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

bluefish ::

Povsem možno, da človek trola, vendar je žal taka realnost. Številni ne poznajo drugačnega načina izkazovanja naklonjenosti oziroma pozornosti in so tega zmožni le prek potrošnje - celo do te mere, da za darila vzemajo posojila.

jype ::

Engineer_> Tako kot ženi za obletnico podariš šopek rož

Huh? Zakaj bi pa to počel?

Če so ji rože všeč, ji lahko kakšno prineseš vsak dan.

Engineer_> očitno še vedno višjo kot ti, ki živiš v stanovanju ženinih staršev.

Vsekakor, vsekakor.

Engineer_ ::

ok, drozanje na stran, jype, se strinjam s tabo. Pač se _sam_ odločiš kaj boš podaril in kako boš to podaril. Pričakovati darilo za 1000 eur pa po mojih merilih ni moralno sprejemljivo.

rože vsak dan znajo izgubiti svoj pomen. Šopek ob lepih priložnostih pa vedno zadane bistvo. Pač moje mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

jype ::

Engineer_> Pričakovati darilo za 1000 eur pa po mojih merilih ni moralno sprejemljivo.

Zakaj ne? Saj že ves čas trabunjate, da vrednost ni pomembna! Torej je lahko tudi pet milijonov.

Engineer_ ::

jype je izjavil:

Engineer_> Pričakovati darilo za 1000 eur pa po mojih merilih ni moralno sprejemljivo.

Zakaj ne? Saj že ves čas trabunjate, da vrednost ni pomembna! Torej je lahko tudi pet milijonov.


lahko podariš nekaj za 5 milijonov. pričakovati takšno darilo ni sprejemljivo.

Skromnost je lepa čednost.

jype ::

Engineer_> rože vsak dan znajo izgubiti svoj pomen. Šopek ob lepih priložnostih pa vedno zadane bistvo. Pač moje mnenje.

Saj ne vsak dan. Ko je sezona. Pozimi pač prineseš gnilo travo in suho listje.

Engineer_> pričakovati takšno darilo ni sprejemljivo.

Ne verjamem.

Engineer_> Skromnost je lepa čednost.

Ja, je, zato pa živim v stanovanju staršev partnerke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Engineer_ ::

jype je izjavil:

Engineer_> rože vsak dan znajo izgubiti svoj pomen. Šopek ob lepih priložnostih pa vedno zadane bistvo. Pač moje mnenje.

Saj ne vsak dan. Ko je sezona. Pozimi pač prineseš gnilo travo in suho listje.



takšnega darila bo vsaka bejba vesela, ker si se zelo potrudil da si ga naredil. Če ga ne bo vesela pa naj svojo srečo poišče pri drugem.


jype je izjavil:


Engineer_> pričakovati takšno darilo ni sprejemljivo.

Ne verjamem.



potem te doleti tole:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

LuiIII ::

Bogata darila so pi*kin dim v primerjavi s kakšno res osebno pozornostjo. Pravih daril denar pravzaprav ne more kupiti. Tako nekako kot sreče ne. Lahko kdaj pomaga, a pri pozornostih je dostikrat bolj kot ne samo kamuflaža za to, da niti ne veš koga pravzaprav obdaruješ.
Sam sem recimo veliko bolj vesel kakšnega posrečenega iskrenega voščila kot pa neke stvari, ki nima nobene "dodane vrednosti". Dodane v smislu posebnega pomena, sporočila, simbolike,...

GGGGG ::

Pričakovati darilo za 1000 eur pa po mojih merilih ni moralno sprejemljivo.

rože vsak dan znajo izgubiti svoj pomen. Šopek ob lepih priložnostih pa vedno zadane bistvo. Pač moje mnenje.


Evo, saj isto pišeš kot jaz. Darilo je samo enkrat ali 2x letno. Takrat boš pa ja dal malo več. Ravno to je pravi čar božiča.

Praznik izvira iz legend o svetniku, ki je ljudem v čevlje tlačil denar in potem so ga ljudje začeli posnemati. Danes se je praznik povsem izrodil in v glavno vlogo postavljajo neke božične večerje in podobne zadeve, da bi se izmuznili obdarovanju. Pozabljate na pravo bistvo božiča.

jype ::

Engineer_> potem te doleti tole:

Mene ne. Jaz daril sploh ne pričakujem.

LuiIII> Bogata darila so pi*kin dim v primerjavi s kakšno res osebno pozornostjo.

A bogato darilo ne more biti res osebna pozornost?

LuiIII> Tako nekako kot sreče ne.

Srečo denar dejansko kupuje že tisočletja, je pa zveza očitno logaritmična.

LuiIII> Sam sem recimo veliko bolj vesel kakšnega posrečenega iskrenega voščila kot pa neke stvari, ki nima nobene "dodane vrednosti". Dodane v smislu posebnega pomena, sporočila, simbolike,...

Meni se pa samo zdi, da bi ti rad nov avto, pa nas zdaj poskušaš prepričat, da bi ti z nakupom novega poskušali dokazat, da so draga darila učinkovita.

LuiIII ::

Meni se pa samo zdi, da bi ti rad nov avto, pa nas zdaj poskušaš prepričat, da bi ti z nakupom novega poskušali dokazat, da so draga darila učinkovita.

Ej dejmo probat!

jype ::

OK, a si pisal pismo?

Da ti ne bomo napačne barve kupil.

LuiIII ::

Počasi, počasi saj pišem! Ja če ne bo srebrn bo pa crying game.

mihec87 ::

Bogata darila niso težava-je pa neumno vrednost le tega pogojevati z tem kako te ima negdo rad... Oz očitno nekaterim daje občutek da si lahko kupi pozornost/ljubezen....dekletom ki palijo na to se reče keš p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

LuiIII ::

Na splošno se mi zdi meriti koliko te ima nekdo rad precej nespametno. Ni ta prave merske enote.

jype ::

To drži, v resnici je zveza med količino ljubezni in vrednostjo darila polinomska:

GGGGG ::

Engineer_ je izjavil:



potem te doleti tole:


O shit. Katastrofa.

A si predstavljaš kaj je punca preživljala v tem trenutku? Verjetno si je že več let želela moder avto. Verjetno je bila 100% prepričana, da ga bo dobila, potem pa ti nesposobni in nepozorni starši takole zajebejo rojstni dan. Pomožnosti 16. RD, za katerega se pomoje vsi strinjamo, da je en najpomembnejših dni v našem življenju. Celo življenje imaš lahko grenak priokus zaradi takega dogodka.

Vajenc ::

mihec87 je izjavil:

Bogata darila niso težava-

Odvisno od perspektive. Bogataši imajo najboljše prijatelje dokler so bogata darila. Revni otroci so žalostni, besni in zavidni. Bogati otroci ne cenijo nobene stvari, ker jim je vse dosegljivo s tleskom roke. Kapitalisti si edini upravičeno manejo roke, ker kot je že bluefish omenil, revni celo kredite jemljejo za bogatejšo večerjo in/ali darila.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

Engineer_ ::

pa naj zasluži 2000 eur in gre v avtoličarsko delavnico.

kr1ženska ::

GGGGG je izjavil:


O shit. Katastrofa.

A si predstavljaš kaj je punca preživljala v tem trenutku? Verjetno si je že več let želela moder avto. Verjetno je bila 100% prepričana, da ga bo dobila, potem pa ti nesposobni in nepozorni starši takole zajebejo rojstni dan. Pomožnosti 16. RD, za katerega se pomoje vsi strinjamo, da je en najpomembnejših dni v našem življenju. Celo življenje imaš lahko grenak priokus zaradi takega dogodka.


Pa saj avto se da tut pobarvat. ;)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

LuiIII ::

Heh punca nima pojma kaj je to presenečenje!? :-D

GGGGG ::

Ste res materialisti. A ne štekate, da ni point v avtu ampak v tistem, kar avto pomeni.

LuiIII ::

Aha! Kaj torej res pomeni Mircosoft Surface Pro 2?

Engineer_ ::

kaj pa pomeni. daj, obrazloži, res me zanima kako to vidi razvajen otrok.

Da se ljubezen meri z denarjem? Torej me šef ljubi?! :D:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

LuiIII ::

@Engineer: Ej, pri meni bi to šlo skozi ker sem sam svoj šef!

Engineer_ ::

LuiIII je izjavil:

@Engineer: Ej, pri meni bi to šlo skozi ker sem sam svoj šef!


To pa je že narcisizem
http://www.siol.net/trendi/nasveti/psih...

vsekakor tudi ni zdravo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

jype ::

Engineer_> Da se ljubezen meri z denarjem? Torej me šef ljubi?! :D:D

Če te ne bi maral, bi se te že zdavnaj znebil.

GGGGG ::

Vsakemu darilo pomeni drugo stvar. Ampak ni to bistvo.

Obdarovanje je tisto glavno pri božiču. Iz tega vse izhaja in pravilno je, da praznik praznujemo v tem duhu. Da z darili pokažemo koliko nam kdo pomeni.

RKC je sicer zadeve poskusila zapeljati v drugo smer in povsem izničiti bistvo praznika, ampak na srečo jim ni povsem uspelu.

Da se ljubezen meri z denarjem? Torej me šef ljubi?! :D:D


Tega sicer ne vem, ampak plača ni darilo, tako, da verjetno ne šteje.

LuiIII ::

Ha ha! Bom ženo vprašal če bi bilo to da si kupim npr. (let me think ....) Surface Pro 2, ja, narcisoidno dejanje iz pretirane ljubezni do samega sebe?
Mislim, da vem za odgovor ;-D
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Božična blaznost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7410554 (7756) Raptor F16
»

Kam za novo leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13914078 (10991) shadeX
»

Kaj ste dobili za bozic? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19618631 (7136) D3m

Božič - Religija

Oddelek: Loža
141711 (1441) bluefish
»

Božiček, do kdaj ?

Oddelek: Loža
499878 (8047) Ziga Dolhar

Več podobnih tem