» »

Božič in praznovanje tega praznika

Božič in praznovanje tega praznika

1 2 3
4
»

Matako ::

jype je izjavil:

Engineer_> Sodeč po zadnjem izletu po ameriki letos poleti...ne, ni. smotan narod, ki še vedno sodi v čase kavbojcev in indijancev.

Tako kot slovenski narod?


Ne žali, mi imamo partizance in domobrance!
/\/\.K.

LuiIII ::

Ali lahko prosim zreduciramo danes naše bipolarne motnje na Miklavž vs. Božiček vs. Dedek Mraz, prosim. Čisto resno.

jype ::

Matako> Ne žali, mi imamo partizance in domobrance!

Če so kavbojci črni al pa beli, potem vsebinske razlike ni.

Engineer_ ::

GGGGG je izjavil:

Tega sicer ne vem, ampak plača ni darilo, tako, da verjetno ne šteje.


kaj pa ti veš kakšne so poslovne nagrade? :P

LuiIII je izjavil:

Ali lahko prosim zreduciramo danes naše bipolarne motnje na Miklavž vs. Božiček vs. Dedek Mraz, prosim. Čisto resno.


ok. Dedek Mraz je slovanska verzija božička.
Božiček je izpeljanka Miklavža. Ima pač neposredne korenine v miklavžu.
Miklavža je, če se ne motim, Sinterklaas, ki ima korenine še v predkrščanskih časi.


(sinterklaas => saint nicholas => santa claus. Celo tu je opaziti tipično ameriško poenostavljanje besed).

V glavnem, vsi so _isti_. Samo izpeljanke ene in iste reči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

jype ::

Engineer_> V glavnem, vsi so _isti_. Samo izpeljanke ene in iste reči.

Jaz nisem tako prepričan. Bo treba ene par biopsij nardit pa mal bolj podrobno pogledat, s čim mamo opravka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

GGGGG ::

kaj pa ti veš kakšne so poslovne nagrade? :P


Vem, da so to običajno nagrade za uspešno delo. Darilo je nekaj drugega.

Engineer_ ::

GGGGG je izjavil:

kaj pa ti veš kakšne so poslovne nagrade? :P


Vem, da so to običajno nagrade za uspešno delo. Darilo je nekaj drugega.


torej me šef nima zelo rad :(

V glavnem delaj kakor češ, samo meni so tvoje vrednote povsem zgrešene in brez vrednosti. Ljubezen meriš glede na ceno darila ki ga dobiš, kar je neumno. Jaz sem bil daleč najbolj vesel ko mi je žena narisala star trek logo, ki sem ga uokviril in dal na steno.
preprosto, iskreno in zelo osebno.

jype je izjavil:

Engineer_> V glavnem, vsi so _isti_. Samo izpeljanke ene in iste reči.

Jaz nisem tako prepričan. Bo treba ene par biopsij nardit pa mal bolj podrobno pogledat, s čim mamo opravka.


kupimo šteko pive in jih počakamo zvečer pri dimniku. se bodo že ujeli na limance!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Rias Gremory ::

Btw, kaj je narobe z našo civilizacijo?

Preveč stvari.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Nissan_GTR ::

The War on Christmas


Proti božiču so sionisti v ZDA začeli pravo medijsko propagandno vojno.

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Evo ga me je bilo že strah:)) Mislim kaj bi judi bili brez genocida in kaj bi bridke židonosilke bile brez naše letalonosilke8-) Sic transit gloria mundi je po moje nova reklama za železnico in naš USS je pa reklama za zdrav trd gorenjski odnos do tujcev. Mislim ne ono pravi. Mamo južnjakov ko dreka in nobenega žida praktično. Ampak ono simbolni!!!!
:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

einstein :P ::

Heisenberg je izjavil:

malo bžičnega smeha:

drugače pa sam tudi ne praznujem božiča, v bistvu ga nikoli nismo, niti starši ali stari starši (verjetno ena dobra lastnost komunizma). Tako da sem odraščal v popolnoma realnem, znanstvenem svetu in sem staršem hvaležen za to.
Je pa kolegica ki ima trenutno najstnico znala povedati, da jo je ta nahrulila ker jo je kot dojenčka krstila - s kakšno pravico ?! hehe


Torej prazniki zate niso realni? Znanstveni, kako to misliš?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Meni se zdi žalostno da ljudje rabijo razlog da se dobijo s svojimi bližnjimi.

Kot da leto nima 365 dni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

T-h-o-r ::

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Nissan_GTR ::

How The Jews Stole Christmas

harmony ::

AmokRun je izjavil:

harmony je izjavil:

V kolikor res to ni verski praznik, zakaj se z druzino ne dobite, ko je npr. muslimanski Bajram?

Ne moremo, ker smo na šihtu.

Včasih pride Božič na soboto, takrat je ponavadi večina doma, pa se ga še zmeraj praznuje.

Aston_11 je izjavil:

Recimo muslimane bi nagnali, od kjer so prišli, protestanti pa so jim neke vrste čudaki. Zase zahtevajo v petkih brezmesno kosilo, za muslimane pa je vse dobro, ne glede na praznike (malice v šoli/vrtcu), pa itak pravijo, da naj gredo, od kjer so prišli. To je menda neko načelo ali nekaj, kar ne razumem prav dobro.


Lep primer krščanskih ekstremistov, katere bi prijavil nadležnim organom, da jim začnejo prisluškovati, ker se lahko zgodi, da postanejo Brevik 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

dr.Akula ::

einstein :P je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

malo bžičnega smeha:

drugače pa sam tudi ne praznujem božiča, v bistvu ga nikoli nismo, niti starši ali stari starši (verjetno ena dobra lastnost komunizma). Tako da sem odraščal v popolnoma realnem, znanstvenem svetu in sem staršem hvaležen za to.
Je pa kolegica ki ima trenutno najstnico znala povedati, da jo je ta nahrulila ker jo je kot dojenčka krstila - s kakšno pravico ?! hehe


Torej prazniki zate niso realni? Znanstveni, kako to misliš?

Ne vem od kje si ti razumel, da mu prazniki niso "realni". Kaj naj bi to sploh pomenilo? Pravi, da je odraščal v družini, ki mu ni prodajala pravljic kot nekaj resničnega, to bi bil povzetek.

Moram še tole reči o videu; res lepo od Megyn, da zagotovi otrokom, da je dejstvo da božiček obstaja in je bel, glede na to da je povprečna starost gledalca Fox news nekje v 60ih :D
ni podatka

harmony ::

Večina vas govori, kako to ni verski praznik, a ko boste umrli vas bo večina pokopanih pod križem.

Aston_11 ::

harmony je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Recimo muslimane bi nagnali, od kjer so prišli, protestanti pa so jim neke vrste čudaki. Zase zahtevajo v petkih brezmesno kosilo, za muslimane pa je vse dobro, ne glede na praznike (malice v šoli/vrtcu), pa itak pravijo, da naj gredo, od kjer so prišli. To je menda neko načelo ali nekaj, kar ne razumem prav dobro.
Lep primer krščanskih ekstremistov, katere bi prijavil nadležnim organom, da jim začnejo prisluškovati, ker se lahko zgodi, da postanejo Brevik 2.
To niso nobeni ekstremisti, taki so običajni med tistimi, ki jih srečujem in ki so prepričani, da me morajo obveščati o dogodkih v cerkvi, ki bi jih po njihovem bilo nujno obiskati 4x dnevno. Ekstremistov si sploh ne predstavljam, ker še pri teh ne rabim narediti nič, pa jih že užalim.

harmony je izjavil:

Večina vas govori, kako to ni verski praznik, a ko boste umrli vas bo večina pokopanih pod križem.
Misliš na ozvedje Labod? Sicer pa ne vidim povezave med praznikom in ilovko. Križ itak ni nekaj, kar bi bilo lastno zgolj rkc (ki je očitno kopirala, kjer se je le dalo, tudi sv. pismo), ravno tako kot si nemški križ niso izmislili švabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Aston_11 ::

Invictus je izjavil:

Meni se zdi žalostno da ljudje rabijo razlog da se dobijo s svojimi bližnjimi.

Kot da leto nima 365 dni.


Jaz sem bil napet že od novembra dalje, ker mi je bilo jasno, da se bo 21. dec. začel daljšati dan, kar pomeni, da bo bicikel še bolj pel, kot poje sicer. Praktično se začne poletje, pomlad, vse živo, je pa res, da jim je to uspelo zafrkniti s božičem, ki pa na srečo ne pade na prvi pomladni dan, torej 21.12. So bili dovolj uvidevni, da niso hoteli še tega premakniti na tako očiten datum in so si pač zmislili nekega svojega.

AmokRun ::

harmony je izjavil:

AmokRun je izjavil:

harmony je izjavil:

V kolikor res to ni verski praznik, zakaj se z druzino ne dobite, ko je npr. muslimanski Bajram?

Ne moremo, ker smo na šihtu.

Včasih pride Božič na soboto, takrat je ponavadi večina doma, pa se ga še zmeraj praznuje.

Kako se pa praznuje Božič?

Invictus ::

Greš v Cerkev in prispevaš za luknjo mariborske nadškofije ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

donfilipo ::

A je vseeno za katero luknjo prispevaš?

Tukaj sem lahko svetnik:))

Ajde da vidimo koliko so v USA prepovedali božič. Če ima letalonosilka prav, se bom resno zamislil8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Jerry000 ::

Bolf3nk je izjavil:

Saj tako je.... otrokom se kupuje iphone ps4 xbo. Da je mir pri hiši. Pravega "duha" božiča več itak ni. Razen izjem. Ko se družina večer pred božičem zbere in okrasi drevo in postavi jaslice.


Ne boš vrjel ampak spet gledate neke stereotipe. Niso vsi tok pr denarju da bi vse to dobival. Ampak ej, kaj je pa narobe če dobi? Mislm...lahko da si celo leto želu pa pač ni mogel dobiti. Eno je biti razvajen mulo k use dobi in nič ne ceni, drugo pa dober dečko ki to dobi in zna ceniti. Saj ne rečem, jaz sem z malimi stvarmi zadovoljen, ampak ej, da me pa xbox pod drevesom čaka pa ja de bom vesel

AmokRun je izjavil:

harmony je izjavil:

AmokRun je izjavil:

harmony je izjavil:

V kolikor res to ni verski praznik, zakaj se z druzino ne dobite, ko je npr. muslimanski Bajram?

Ne moremo, ker smo na šihtu.

Včasih pride Božič na soboto, takrat je ponavadi večina doma, pa se ga še zmeraj praznuje.

Kako se pa praznuje Božič?


Tako da je zbrana drućžina? Družinska večerja in druženje z bližjimi?

Invictus je izjavil:

Meni se zdi žalostno da ljudje rabijo razlog da se dobijo s svojimi bližnjimi.

Kot da leto nima 365 dni.


Kdo je to reku? Sej se tud med letom dobivajo (no usaj mi). In ja, tudi za božič. Nekateri pa ne živijo več v sloveniji ker gre itq use v kurac pri nas, se pa bolj poredko dobivamo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Alexius Heristalski ::

Festivus FTW
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

LitralSM ::

Ne praznujem božiča. Nisem katolik, Slovenija pa mi tudi ni edina dežela, da bi praznoval še njene Svete dni.
Do kdaj sem verjel v Božička? Verjetno do kakega četrtega leta. Sem se pa nekje pri 7 začel zavedati, da čar praznika niso darila.

>Ne boš vrjel ampak spet gledate neke stereotipe. Niso vsi tok pr denarju da bi vse to dobival

In potem morajo še revni starši kupiti frocu popolnoma nepotrebno darilo samo zato, ker je to že tradicija in bi bili v nasprotnem primeru v očeh ljudstva največji kriminalci, ki jim življenje treba odvzet.

Dajmo, prosim, nehat se smešit.
Saj je lepo, da verjameš v nek praznik, ampak potem veruj v njega in ne v njega posledice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Božična blaznost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7410567 (7769) Raptor F16
»

Kam za novo leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13914117 (11030) shadeX
»

Kaj ste dobili za bozic? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19618638 (7143) D3m

Božič - Religija

Oddelek: Loža
141714 (1444) bluefish
»

Božiček, do kdaj ?

Oddelek: Loža
499881 (8050) Ziga Dolhar

Več podobnih tem