» »

Božič in praznovanje tega praznika

Božič in praznovanje tega praznika

«
1
2 3 4

Lisica ::

Zanima me, ali vsi praznujete božič? tudi tisti, ki niste verni?

Ker poznam veliko ljudi, kateri se "važijo" z lučkami jaslicami in okraski a so pravi antikristi :D

Kako z vami? Je to bolj "družinski" čas, v katerem je družina skupaj, ali kako gledate na to

lp

bluefish ::

Lisica je izjavil:

Ker poznam veliko ljudi, kateri se "važijo" z lučkami jaslicami in okraski a so pravi antikristi :D
Božič za večino itak že dolgo ni verski praznik, če je sploh kdaj bil.

Pač, eden od dela prostih praznikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

St235 ::

nope, pri nas praznujemo novo leto. Klerikalnega kapitalističnega debeluha iz coca-cole reklame vstrajno ignoriramo. :)

mr1two ::

Družinska večerja ali kosilo. Čas za druženje, ko imajo običajno vsi čas. Dobro za prit nazaj v stike, ali pa tudi ne, če se ne maraš preveč :)).

Vsekakor družinski praznik v naši hiši. Versko zaznamovan? Mja, ne, ker nihče od nas ne hodi v cerkev.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

Vajenc ::

Pri nas smo zbrani na družinski večerji, kjer se vsako leto preveč najemo, nekaj spijemo in s skupnimi močmi rešimo svet. Zadnja leta z darili razveselimo le otroke. Če imamo proti polnoči še vedno željo po druženju, gremo nekateri pogledat na polnočnico, čeprav nas večina ni krščena in mi ogled cerkve v tem času pomeni toliko kot ogled lučk v centru Ljubljane.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Ganon ::

Zame božič ni verski običaj. Pač gre za nek družinski praznik, ko se po navadi zberemo skupaj in nekaj dobrega pojemo, hehe. :D

mtosev ::

ljudi zanima božič, ker dobijo stuff/darila
če ni bilo daril bi praznovanje božiča hitro zamrlo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pegasus ::

Praznik je, ko imam mir v službi, da lahko naredim to kar sem imel v planu že lani ;((

harmony ::

V kolikor res to ni verski praznik, zakaj se z druzino ne dobite, ko je npr. muslimanski Bajram?

Nikec3 ::

Pri nas ni nihče veren a Božič vseeno praznujemo, ker je po mojem to dober razlog za druženje s prijatelji in družino. Drugače pa jaz z Božičem praznujem kapitalizem. 8-)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

AmokRun ::

harmony je izjavil:

V kolikor res to ni verski praznik, zakaj se z druzino ne dobite, ko je npr. muslimanski Bajram?

Ne moremo, ker smo na šihtu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

Nikec3 ::

harmony je izjavil:

V kolikor res to ni verski praznik, zakaj se z druzino ne dobite, ko je npr. muslimanski Bajram?

Ni verski praznik, je pa močno zakoreninjen v naši kulturi, ki je močno povezana s katolištvom. S tem sem se sprijaznil kljub temu, da se v življenju ne mislim udeležiti nobenega verskega obreda (če ni ravno zelo družbeno zaželeno).
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

opeter ::

Božič je postal le še eden v vrsti "potrošniških" praznikov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vajenc ::

opeter je izjavil:

Božič je postal le še eden v vrsti "potrošniških" praznikov.

Prvi in še vedno glavni. Ampak velikost fonda za darila je povsem stvar posameznika.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Oberyn ::

Nisem veren, zaradi česar mi najpomembnejši krščanski praznik ne pomeni nič. Ne praznujem ga in ga ne štejem kot dela prost dan (dela proste dneve si tudi sicer večinoma sam izbiram, glede na obseg dela in roke). Praznujem pa novo leto, vendar večinoma tako, da se s par somišljeniki umaknem daleč v hrib ali gozd, kjer popijemo par glažev merlota ali kaj takega, potem pa gremo domov.

Arto ::

Oberyn je izjavil:

Nisem veren, zaradi česar mi najpomembnejši krščanski praznik ne pomeni nič.

Če se ne motim, je najpomebnejši krščanski praznik velika noč.

bedak ::

praznuje se CocaCola Božička in ne božič :)) kar posledično vodi v družinska srečanja

flipflop ::

Zanimivi (oziroma niti ne) ste tisti, ki morate ob vsakem katoliškem prazniku vsem naokrog razlagat kako vi pa tega ne odobravate in kako je to samo praznenje denarnic. Ponavadi tistim ki pa te praznike praznujejo. Ste večinoma še bolj fanatični kot katoliki. A ne morete enostavno ne praznovat in it po svojih opravkih naprej?

Bolf3nk ::

Saj tako je.... otrokom se kupuje iphone ps4 xbo. Da je mir pri hiši. Pravega "duha" božiča več itak ni. Razen izjem. Ko se družina večer pred božičem zbere in okrasi drevo in postavi jaslice.

flipflop ::

To je pa problem staršev ne praznika.

Phantomeye ::

Jaz ne praznujem božiča, ampak se pa vključujem v nekatere aktivnosti povezane z njim. Veren/neveren, človek se pač ne odreče dobri hrani, ki jo pripravijo drugi na ta dan.

Makes sense?

opeter ::

Jep. Razmišljaš z želodcem namesto glave.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

AmokRun ::

Kako se sploh praznuje Božič? Greš k polnočnici in jutranji maši. Moliš božične molitve in prebiraš Sveto Pismo ... Kdo bo pred ali po božičnem kosilu v roke vzel SP, prebral odlomek ali dva in v družinskem krogu razmišljal o prebranem? Ali tukaj sploh kdo praznuje Božič ali pa ste sami lučkarji? :D

Aston_11 ::

flipflop je izjavil:

Zanimivi (oziroma niti ne) ste tisti, ki morate ob vsakem katoliškem prazniku vsem naokrog razlagat kako vi pa tega ne odobravate in kako je to samo praznenje denarnic. Ponavadi tistim ki pa te praznike praznujejo. Ste večinoma še bolj fanatični kot katoliki. A ne morete enostavno ne praznovat in it po svojih opravkih naprej?
Meni so bolj zanimivi katoliki, ki tumbajo, da je to nek oh in sploh praznik, vsem po vrsti, tudi tistim, za katere vedo, da jih to ne zanima. Od čebelarjev in modelarjev recimo tega ne doživljam, da bi me opominjali, kdaj rojijo čebele ali pa da bi onanirali na servo motorčke. In zgolj z ignoranco se jim ne da dopovedati, da naj te pustijo pri miru. Pali pa žalitev...

Oberyn ::

flipflop je izjavil:

Zanimivi (oziroma niti ne) ste tisti, ki morate ob vsakem katoliškem prazniku vsem naokrog razlagat kako vi pa tega ne odobravate in kako je to samo praznenje denarnic. Ponavadi tistim ki pa te praznike praznujejo. Ste večinoma še bolj fanatični kot katoliki. A ne morete enostavno ne praznovat in it po svojih opravkih naprej?

Avtor teme je explicitno vprašal:
Kako z vami? ... kako gledate na to
Torej so razpredanja o tem, kako gledamo na to zadevo, natančno predmet te teme in boš moral potrpeti.

Vajenc ::

Aston_11 je izjavil:

flipflop je izjavil:

Zanimivi (oziroma niti ne) ste tisti, ki morate ob vsakem katoliškem prazniku vsem naokrog razlagat kako vi pa tega ne odobravate in kako je to samo praznenje denarnic. Ponavadi tistim ki pa te praznike praznujejo. Ste večinoma še bolj fanatični kot katoliki. A ne morete enostavno ne praznovat in it po svojih opravkih naprej?
Meni so bolj zanimivi katoliki, ki tumbajo, da je to nek oh in sploh praznik, vsem po vrsti, tudi tistim, za katere vedo, da jih to ne zanima. Od čebelarjev in modelarjev recimo tega ne doživljam, da bi me opominjali, kdaj rojijo čebele ali pa da bi onanirali na servo motorčke. In zgolj z ignoranco se jim ne da dopovedati, da naj te pustijo pri miru. Pali pa žalitev...

A imamo za množično rojenje čebel kakšen dela prost dan?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Aston_11 ::

Vajenc je izjavil:

A imamo za množično rojenje čebel kakšen dela prost dan?
Rojenje čebel bi si zagotovo zaslužilo prosti dan. Od čebel imamo koristi, od masovnega onaniranja ljudi, ki verjamejo v to, da človek ustane po smrti, pa imamo samo množico potencialnih shizofrenikov. Pa nobene koristi od drugače zgubljenega dneva v ta namen.

flipflop ::

Vas pa res boli ta ubogi praznik. Mislim da večina ljudi se pač zbere v družinskem krogu na skupnem kosilu/večerji, mogoče kakšno simbolično darilo da se izkaže pozornost in to je to. Malo spremembe od ostalih dni, ko se samo nekam hiti. Nekaterim bi pač bolj ustrezalo stanje kot je v kakšni severni koreji kjer ni kapitalističnega božiča, pa da bi se vsi obnašali na isti način in razmišljali iste stvari.

s1m0n ::

Bolj kot bi se sekiral zakaj in kako se praznuje božič in ali je za to potrebno biti veren (krščan...) se bi raje sekiral na kakšne ostale naše "svete" praznike, ki še jih prej ne bi potrebovalo kot božiča. Ko ste/smo bili otroci je ta praznik imel in še ima na otroke drugače vpliv, kot ga vidimo starejši in to je za otroke potrebno ohranit pa ne le zaradi daril.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Nikec3 ::

Rojenje čebel bi si zagotovo zaslužilo prosti dan. Od čebel imamo koristi, od masovnega onaniranja ljudi, ki verjamejo v to, da človek ustane po smrti, pa imamo samo množico potencialnih shizofrenikov.

Imaš prav. Ampak Božič s tem nima veze. Večina ljudi za Božič pije coca-colo in se dobro prehranjuje. Tudi jaz. :D Pa me to nič ne moti, čisto ok mi je.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

pegasus ::

In ker smo melting pot balkanskih narodov, je idealno, če skupaj s sosedi potegnete še v pravoslavni božič/novo leto in imate žrtje in fešto od srede decembra do srede januarja.

Aston_11 ::

pegasus je izjavil:

In ker smo melting pot balkanskih narodov, je idealno, če skupaj s sosedi potegnete še v pravoslavni božič/novo leto in imate žrtje in fešto od srede decembra do srede januarja.

Moji sosedi so zdravi katoliki in drugim religijam ne priznavajo enakih možnosti kot svoji. Recimo muslimane bi nagnali, od kjer so prišli, protestanti pa so jim neke vrste čudaki. Zase zahtevajo v petkih brezmesno kosilo, za muslimane pa je vse dobro, ne glede na praznike (malice v šoli/vrtcu), pa itak pravijo, da naj gredo, od kjer so prišli. To je menda neko načelo ali nekaj, kar ne razumem prav dobro.

Furbo ::

Lisica je izjavil:

Zanima me, ali vsi praznujete božič? tudi tisti, ki niste verni?

Ker poznam veliko ljudi, kateri se "važijo" z lučkami jaslicami in okraski a so pravi antikristi :D

Kako z vami? Je to bolj "družinski" čas, v katerem je družina skupaj, ali kako gledate na to

lp


Cerkev nima monopola nad jelkami (zimzelena drevesa so že od nekdaj častili ljudje), niti nad lučkami (lahko so za novo leto),... in trapanja raznih vernikov o tem zakaj ima nekdo jelko, če pa ne hodi klečeplaziti v cerkev samo kažejo na neinformiranost le teh.

Marsikdo (npr jaz) pa tudi občasno postavi jaslice, pa čeprav me v cerkvi ne vidijo. Sama ideja boga mi je všeč, generalni zastopnik je pa totalno v riti in me ne bo videl.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sensei ::

pegasus je izjavil:

In ker smo melting pot balkanskih narodov, je idealno, če skupaj s sosedi potegnete še v pravoslavni božič/novo leto in imate žrtje in fešto od srede decembra do srede januarja.

Točno to počnemo :)

mtosev ::

Furbo je izjavil:


Marsikdo (npr jaz) pa tudi občasno postavi jaslice, pa čeprav me v cerkvi ne vidijo. Sama ideja boga mi je všeč, generalni zastopnik je pa totalno v riti in me ne bo videl.
papež frančišek je zlo kul oseba.lahko se osredotočiš nanjga
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

The Player ::

Božič je še eden od praznikov na koledarju, ki se ga pač praznuje (ker lahka)

Veren ali ne, nima veze, kdo se bo odrekel delu prostemu dnevu in dobrot na mizi. Seveda, se potem ta priložnost uporabi za druženje (pri enih praznikih bolj kot pri drugih). Drgač pa tut če nebi blo Božiča pa novga leta, bi se ju še zmerm praznovalo, ker že prej, ko so bili pogani, so praznoval obdobje, ko se začnejo dnevi daljšat ipd.

Tko k recmo 1. maj al pa velka noč al pa 15. avgust so isto prazniki, ki se jih praznuje neglede na verozipoved, ker je vsakmu všeč, da si na čase odklopijo možgane od vsakdana.

To, da pa ne praznujemo na bajram oz. muslimanske praznike je pa enostavno odgovor: zato, ker je krščanstvo bilo na slovenskem območju imelo večji vpliv kot islam.

Razlog za praznovanje Božiča je tudi tradicija. Vse kar starši počno, gre to tudi na otroka in iz roda v rod. Če recimo nebi praznoval Božiča, ker smo npr. ateisti, ga pač tud otrok nebi v prihodnosti, ko bi imel svojo družino in njihovi otroci in obratno.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Za mene je božič, čas ko se lahko srečaš z ljudmi s katerimi se med letom recimo bolj težko.
Imaš malo več časa, kot običajno in greš na obiske oz. dobiš obiske od ljudi, ki so malo bolj daleč.
Na kmetih je to čas, praznik, ko več ni dela na njivah z vinom itd.

Je čas potic, dobrot in kolin in domačega kuhanega vina :D

Je čas ko mogoče pogledamo z familijo skupaj kak film, ker drugače ga zelo težko.

Razlika med 1.majem, 15. avgustom in božičom je da niso vsi na morju in drugje, ampak večinoma doma.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

donfilipo ::

Božični prazniki so namenjeni, da se zbere družina in kaj praznično poje in popije. Ker sem ostal sam, se imam v jedru maksimalno ok:), če lahko kupim kake ribce in pol kile kruha. Doma nikoli nisem pil, čeprav sem nedvomno bil med vrhunskimi manekeni uniona8-)...in tako kuhano vino, ali jezusova kri nekako odpadeta, ...pa nič zato.

Klinc bi pa bil, če bi zmanjkalo štroma, kurjave in podobno...e potem pa sa svu štirkašku tehniku savremenosti in IT poganov8-)..lahko mirno tudi sam na tihem želim, da bi božiček in sorodni miti dejansko obstajali. Res včasih s solzami!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Rias Gremory ::

Ugh, prazniki mi grejo na penis.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

donfilipo ::

Ma sej ni tako hudo tale božič.

Po pričanju udbe, naši ateistični neolibsi za antispell zvečer štejejo denar, ali gredo kakemu brezdomcu ukrast kak evro,...mislim tisti najbolj resni:))

Tako da ni take sile. Večna sveta dobrota ima celo vrsto zelo efektivnih antispellov, ki so celo nekako spretno vgrajeni v sistem. Jasno je namreč, da hudič lepo skrbi za to, da brezdomec izgubi zadnji evro, ki vandra na račun škrtega, zlobnega in ponavadi grdega Ebeneezerja Scroodga:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

ToniT ::

@donfilipo
Ti rabiš najmanj žensko (če ne še kaj več....)

jest10 ::

bedak je izjavil:

praznuje se CocaCola Božička in ne božič :)) kar posledično vodi v družinska srečanja


Angleška verzija pravi:
White Rock Beverages had already used a red and white Santa to sell mineral water in 1915 and then in advertisements for its ginger ale in 1923.[32][33][34] Earlier still, Santa Claus had appeared dressed in red and white and essentially in his current form on several covers of Puck magazine in the first few years of the 20th century


Tako da ne, coca-cola se ni zmislila rdečega božička.

St235 ::

ker to kateri kapitalisti so si ga izmislili res naredi razliko...

Personanonim ::

Tko mal za hec:





..drugače pa imho večina ljudi tale praznik dojema kot nek del lokalne kulture (tudi globalne) brez nekega posebnega specifičnega poudarka na verskem delu..pač folklora..tko kot kurentovanje recimo...me pa ne moti striktno versko dojemanje in praznovanje praznika...
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

111111111111 ::

Jaz sem za vsak praznik. :) Pri domačih mi pa ni problem pomolit pred božično večerjo (ponavadi molim da me po večerji ne bo razneslo), ker je gor toliko dobrot, da verjamem, da se bo nekdo rodil iz mojega trebuha, ko se najem. :) Skratka super praznik, jaz bi tudi muslimanske dal za obvezne, skratka vse možno, da se praznuje in slavi. Prekratko je to življenje, da bi samo delali, je treba proslavit.

jype ::

Chuapoiz> jaz bi tudi muslimanske dal za obvezne, skratka vse možno, da se praznuje in slavi.

Se globoko strinjam. To bi močno pomagalo gospodarstvu, ker bi lahko tisti, ki radi delamo, v miru delali veliko večji del leta.

jest10 ::

St235 je izjavil:

ker to kateri kapitalisti so si ga izmislili res naredi razliko...

Le da si ga kapitalisti niso izmislili.
Ampak urbanim legendam je tako lepo verjeti ane?

Heisenberg ::

malo bžičnega smeha:

drugače pa sam tudi ne praznujem božiča, v bistvu ga nikoli nismo, niti starši ali stari starši (verjetno ena dobra lastnost komunizma). Tako da sem odraščal v popolnoma realnem, znanstvenem svetu in sem staršem hvaležen za to.
Je pa kolegica ki ima trenutno najstnico znala povedati, da jo je ta nahrulila ker jo je kot dojenčka krstila - s kakšno pravico ?! hehe

donfilipo ::

Lakotnik29 je včeraj ob 21:56:21 izjavil:
ker to kateri kapitalisti so si ga izmislili res naredi razliko...

Le da si ga kapitalisti niso izmislili.




Kapitalisti so iz njega naredili potrošniško parodijo na nadnaravno, če ne kar na boga direktno. Ampak v jedru to počno ves čas in vedno bolj odprto. Vprašanje je če to nekako ne poruši nečesa, da se potem pokaže čisti šejtan>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

St235 ::

lahko nas pa razsvetliš od kje izvira koncept rdečega debeluha z belo brado. Do sedaj smo slišal za coca-cola in White Rock Beverages.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Božična blaznost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7410573 (7775) Raptor F16
»

Kam za novo leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13914147 (11060) shadeX
»

Kaj ste dobili za bozic? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19618645 (7150) D3m

Božič - Religija

Oddelek: Loža
141715 (1445) bluefish
»

Božiček, do kdaj ?

Oddelek: Loža
499888 (8057) Ziga Dolhar

Več podobnih tem