» »

Ati Radeon 9600 pro?

Ati Radeon 9600 pro?

Pro2Type ::

Ali se jo splača kupiti (grafično kartico)???

Specifikacije:

Giga Cube ATI RADEON 9600 PRO256MB

Grafična kartica ATI Radeon 9600 PRO je primerna za najzahtevnejše igrice!! Vgrajene ima napredne tehnologije kot so SmartShader 2.1, SmoothVision 2.1, FullStream in Hydravision za kar najboljšo zmogljivost. Kartica bo izredno pospešila tudi vse 2D in 3D aplikacije. Kaj hitro Vam bo postalo jasno, da kartica nima konkurenta v svoji kategoriji kot tudi v svojem cenovnem razredu.

Kartica vsebuje 256MB hitrega DDR pomnilnika, podpira AGP 8x ter vse najnovejše tehnologije! Nudi polno podporo najnovejsi Microsoftovi knjižnici DirectX 9.0! Kartica je primerna tudi za bolj zahtevne uporabnike.

Glavne tehnične lastnosti:
- proizvajalec Gigacube
- Spomin 256 MB DDR
- Grafični procesor Radeon 9600
- Maksimalna ločljivost 2048 x 1536 / 75Hz (32bit barve)
- podpira AGP 8x
- 4 cevovodi
- polna podpora DirectX 9.0 in Open GL
- Priključki VGA 15 pin, DVI-I, TV izhod - S-Video

CENA:

50.783,62 SIT

Je vredna nakupa? (ali je boljša una verzija z 128 MB DDR rama)???

Wolfram ::

Kje pa misliš to kupit? Jaz gledam za isto karto (samo z 128mb ddr) za 40k.
www.igralec.com

Zheegec ::

Razlika med 128MB in 256MB na grafični je ZELO ZELO zanemarljiva, verjetno bo v prihodnosti velika, dandanes pa je 128MB čisto dovolj, tudi za čase Doom3 bo še (najbrž) dovolj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pro2Type ::

Gledal sem jo v COMTRONU

Men se zdi ful ok, sam ne vem kako je kej zanseljiv proizvajalec GIGA CUBE oz če so njihovi izdeljki dobri.

Sedaj imam od sapphiertecha radeona 9100 / 64MB.

Ima kdo izkušnje z njimi?

POJ PRAVTE DA SE SPLAČA KUPT?

Samuel ::

naj nekdo spremeni naslov teme. :D

drgac pa, 256MB na R9600Pro je cist brez veze, 128MB bo cist OK.

Wolfram ::

Priporočam ti, da kupiš 10k cenejšo 128mb različico. Pošlji email temu modelu MAIL (prodaja novo z garancijo-nekaka trgovina po pošti).

Tule imaš pa en test, kjer ocenijo to karto z 8/10 link

lp
www.igralec.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wolfram ()

Pro2Type ::

Poj pravte da se splača kupit raje 128 MB različico za 40.000 sit?

Kok pa je kej od proizvajalca odvisno?
To vem da je procesor skoz isti, po čem se poj proizvajalec razlikuje, np Sapphiretech in Gigacube. Mogoče po dodatni opremi, ali so tud lastnosti grafične druge?

A poj je res najbolje kupiti 128: kje pa je najcenejša?

Wolfram ::

Tam, kjer sem ti dal email naslov :).
www.igralec.com

rap3r ::

@Pro2Type: Kup 128mb različico:
prvič ker je cenejša, to pa ni glavni razlog
drugič je glavni razlog:D , ta da 128mb različica ma 2,8ns rame ,ar znese 350mhz, 256mb verzija ma pa 4ns rame, kar znese samo 250mhz. Ta grafična že tko trpi glede memory bandwitha, tko da uzem raj 128mb verzijo!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Pro2Type ::

Hvala fantje!

Zdej me pa se neki zanima

Gledal sem dve različici eno od proizvajalca GIGA CUBE eno pa od SAPPHIRETECH ATLANTIS.

Atlantis je cena 56000 Giga cube pa 46000, vse specifikacije pa so iste. Je pri prvi več dodatne opreme ali kaj da je za 10000 sit razlike?

Vsi testi k sm jih gledal pa pokažejo čisto enake rezultate!!!

Wolfram ::

Gigacube je veliko manj znana firma. Mislim, da je tu taka razlika.
www.igralec.com

OBELIKS ::

hja na tistem testu zgoraj piše da je samo 3.3 ns ram. se previ da ekstremno se ne bo navijala.

Fury ::

gigacube ma tut neke cudne LE verzije k majo cist zjeban clock.. tko da pazi kaj kupujes... mogoce ma comtron mal "marketing" dobro poglej skatlo pa clock preden kups kej.. ker mislm da je tocno comtron prodaju ene cudne LE varjante k so mele IBR nizji clock za nizko ceno... pazi.

para! ::

Sapphire izdeluje najboljše PBA kartice.
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

boštjan ::

Pro2Type,pri JAE majo gigabyte 9600pro za 55k,poskusi s to, v AGT pa za 50k in mislim da ma AGT sapphire kar je tudi ok.

Tradewind ::

Toliko je govora glede R9600pro, mene pa zanima kira firma izdeluje takšne, kjer je možno dobro OC-janje in seveda dokaj OK stabilnost grafe? Vem da gre saphire tam cca GPU iz 400Mhz na 495Mhz, za rame pa nekak ne vem..?

Kakšne so kaj izkušnje z drugimi prizvajalvi R9600pro, aja pa kakšna je razlika z 9600(non pro)!?

boštjan ::

Kakšne so kaj izkušnje z drugimi prizvajalvi R9600pro, aja pa kakšna je razlika z 9600(non pro)!?

če majo hitre rame gor,pol bo užitek pri navijanju in mislim da z gigabytko ali hercules(žal je draga) ne moreš zgrešit.probaj pa nekje vjagat connect3d 9600pro. glede 9600ne pro,bi jaz reko tako,isto kot za 9500 ne pro,za denar ki se prodava ponuja premalo.te raje 4200

Fury ::

connect3d mam jest (sicer 9500 nepro modabilen) in je cist huda ferma. nisem mel se nobenih problemov, tut OCja se brez volt moda na 380/310 in to s Hynix 3.6ns rami ki so za 275mhz deklarirani :).. za kej vec na ramu bi rabu pa vmod.. pa se mi ne da ... cakam da bo kej stekal :) in ne, benchmarki ne stejejo :)

rap3r ::

izogibat se gigacuba!
Uzem gigabyte al pa sapphire
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

OBELIKS ::

v bof-u imajo gigabyte 9600 pro za 45000 sit

boštjan ::

tolko bolje

Dr.SmaSh ::

A se se da kje dobiti Radeon 9500 PRO v Slo? V Mlacomu jo sevedno imajo na ceniku :\
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

Zheegec ::

Najbrž ne več, že pred meseci so jih nekateri obupano iskali, pa jih ni bilo več:D
Edino rabljeni so še... kot vedno.

P.s.: Mlacom ima na ceniku vse mogoče, pa vsaj polovice tega nimajo :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

Mlacom ima na ceniku vse mogoče, pa vsaj polovice tega nimajo

sad but true:))

VASkO ::

jaz se mam enega r9500 PRO od sapphire, vsi kabli, pretvorniki, CD, 5 mescov stara, Infineon 3.0ns RAM

je na voljo

Fury ::

3.0 ns? si mislu rect 3.3? nism se slisu za 3.0 infinenone?

boštjan ::

vasko,saj veš mali oglasi al pa PM;)

Dami ::

V grazu te pride sapphire 9600pro cirka 32jurjev (s povrjenim davkom), jaz sem pa nabavu sapphire 9800 (navadn) za 55k (brez davka). Pol sn se pa še mal igral >:D
Šit je sam k mam slabe rame ( K4D263238E-GC33 ; kok ns so sploh toti?) tak da OC na pro varianto zaenkrat ne bo mogoč:(
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

DjTonic ::

Rame imaš 3.3ns Samsunge to je mogoče sklepati iz naslova, ki si ga podal. Deklarirani so kot max 300/600 DDR, vendar se na to ne gre zanašati, ker jaz imam 4.0ns Samsunge pa gredo lepo do 325Mhz/650 DDR ;)

VASkO ::

ja Fury, imam 3ns Infineon RAMe na 9500PROju
kolega pa ima 3.3ns Infineone

Fury ::

pomoje si eden od 20 na svetu :P

Dami ::

Djtonic: na kaki frekvenci so deklarirani tvoji rami in ali jih fajn hladiš? Jaz sem dal samo na eno stran one modre rebre, na drugi strani ni placa ker je zalman nižje.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

DeadMeat ::

Jz pa imam namen kupt tole Club 3D Ati Radeon 9800 Pro 128MB DDR TV+Dvi

pa me zanima ce je tole dobr....

pa odgovor bi rabu cimprej!!!!!

http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i...

hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično do nekje 60kSIT?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
985576 (3708) Dr_M
»

2.8ns rami na 9800pro? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1205851 (3552) T(he) Boss
»

Radeon 9600pro ali 9600XT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
513747 (2713) Tradewind
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397950 (6192) js
»

Radeon9600pro VS Gf4Titanium

Oddelek: Kaj kupiti
9901 (759) boštjan

Več podobnih tem