» »

Katero grafično?

Katero grafično?

Bajkr ::

Živjo!
Namen imam kupiti novo grafično kartico, ki bi jo uporabljal za modelirnike, kot so Inventor 8, SW2005 in ProEWilfire 2.0. Občasno bo tudi za špile.
V mislih sem imel tole grafo: AGP GeFORCE FX 5900XT VIVO 128Mb DVI MSi
Cene so okol 61ksit. Več ne dam za grafično.
Zelo bi bil vesel, če podate kakšno mnenje o tej grafi.
Kje se jo da dobiti in za kakšno ceno?
In kakšno bi vi vzeli na mojem mestu oz. kakšna grafa je primerna za delo z temi programi?

In moj računalnik:
Epox 8HDA5J
Amd Athlon 64 3000+
2x 512DDR
...

delfinus ::

Nimam nic proti tej kartici, imam skoraj identicno MSI geforce FX 5900 SP MyViVo. Cena je edino mal visoka. Smoterneje vzeti MSI ATI Radeon 9800Pro pri Mlacomu za cca 54K Sit.

ferdo ::

imam občutek, da so jih malo prodali pri nas, ker ni nič mnenj o njej.

ŠE preden ti kaj rečem, me zanima kaj te prepriča v nakup nVidie in zakaj ne ATi grafične? tvoji osebni razlogi.

čist tko ti rečem, da Radeon9800 za 54k sigurno naviješ na frekvenco PRO verzije ali še višje, in je glede na ceno in performanse veliko boljši nakup od 5900XT ne glede na proizvajalca grafične.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Bajkr ::

Ko sem brskal po slo-tech sem zasledil, da nekateri priporočajo to kartico in zato nisem kaj dosti razmišljal, ker je ponudba široka in ker se ne spoznam najboljke na sedanje grafične kartice sem tudi odpru to temo, da mi pomagate in priporočate kakšno drugo...
Glede navijanja pa tako.
Zaenkrat se še nisem spušal v te vode in tudi nevem če se bom. Morda pa le. Vendar uničit grafo za 56ksit je pa zame mal preveč.

ferdo ::

lej, izkušnje izoblikujejo pravega človeka.

Uničit grafično je velik pojem, pomisli samo na to, kako proizvajalec določi frekvence čipom ki jih ustvari "recimo GPU enot" ki jih nato vstavijo na PCB "rezino" kjer se nahaja vsa čreva grafične.
Razmišlaj bolj razgledano.

Vsak GPU iz proizvodnega traku je testiran, in vprašaj samega sbe, kako ga testirajo? odgovor na to vprašanje dobiš 100% v forumu "navijanje" kar povprašej;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

pkrzic ::

Bajkr je napisal, da bo kartico uporabljal za Inventor 8, SW2005 in ProEWilfire 2.0 in občasno bo tudi za špile.
Za ta namen je absolutno boljša izbira Nvidia, saj imajo njeni driverji mnogo boljšo podporo za OpenGL (vsi zgornji CAD modelirniki bazirajo na OpenGL izrisu).
Verjemi mi, saj imam Ati Radeon 9500 Pro grafično kartico, pa mi marsikateri od zgornjih programov dela težave pri izrisu. Pri tem mislim naslednje: ne izrisuje kurzorja, pri vlečenju črte se črte sploh ne vidi, izrisovanje artefaktov, pri določenih modelih izrazita počasnost,...
Hvala bogu sem našel Omega driverje, ki samo v verziji 4.7 (izdani Julija 2003) pri moji kartici dobro delujejo. Vsi ostali driverji (tako Omega, kot Catalyst) v zadnjem letu in pol na moji grafični kartici niso pokazali kakšnega napredka pri grafiki v CAD/CAM programih.
Kolikor sem slišal in videl drugje, je Nvidia na tem področju boljša, čeprav so tudi možne težave.
Če imaš denar, pa si omisli Quadro kartico, ki pa je namenjena prav za profesionalno CAD/CAM delo (driverje ima optimizirane za OpenGL).

Bajkr ::

Torej mi priporočate RADEON 9800PRO 128MB dvi/tvout (256bit) 55.632
Kakšno pa je kaj hlajenje pri tej kartici?
Je primerna za modilrnike, ker kolikor sem jast slišal so od ATI kartic za modelirnike bolj primerne FireGL kartice ostale pa naj ne bi bile primerne.

Bajkr ::

Quadro kartice sem si že ogledal. Ker pa so predrage, jih ne mislim kupovat.
Torej kaj priporočate?

pkrzic ::

Kupi tisto Nvidio, ki si jo že na začetku misli. Hitra je dovolj, pa tudi OpenGL bolje podpira kot Ati Radeon kartice.

minirac ::

"Kupi tisto Nvidio, ki si jo že na začetku misli. Hitra je dovolj, pa tudi OpenGL bolje podpira kot Ati Radeon kartice"8-O

Ja Nvidia ma pa openGL cist podobnu hitr kot ATI sm razlika je u tem da lahku mal več stimas pa drgac ce bos tut igrce spilov kdaj vzem ATI!:D
Drgac se ATI mal bol greje sm ma v ta namen tut bulša hlajenja pa se navijes ga lahku kr dobr!:D Drgac mam sam radeon 9500 pa me se ni nikol zafrkavov! :)) :))
Če pa ze kopujes Nvidio si kup Geaforce 6 verzije k so tut ful hude sm ce mas okul 100k:D

Bajkr ::

Pravzaprov sem zdej močno zmeden!
Mi lahko kdo vseen pove kje v LJ kupiti GeFORCE FX-5900XT 128 MB DDR DVI TV-out?
Odločitev bo težka!
Trenutno imam za silo eno ati radeon 9250 128MB in morm rečt da se s prejšno GF4 ti 4200 128MB ne more kaj dosti primerjat. Zdaj pa ne vem.
Če bo Ati radeon 9800 delovala na tak način ne bom nič kaj zadovoljen. Seveda te dve kartici ne morem primerjat.
Naprimer prejšna Gf4 ti4200 je bila stara dobre dve leti pa je bila dosti boljša kot ta radeon 9250.
No nevem!
Mogoče bo pa treba zaslužit še kakšne 40000sit za kakšno quatro kartico...

ricola78 ::

Kupi 5900xt ali 9800pro in z obema boš približno enako zadovoljen! Definitivno se 9250 ne more primerjat z gf4200, ker ima počasnejše jedro in počasnejši ram in povrh vsega mislim da ima 64bitno pomnilno vodilo, kar je 1 krat počasneje kot pri 4200. 9250 je kot 9200se se mi zdi, primirna za igrice stare eno leto in več ter pisarniška opravila.
Kakor sem rekel na začetku 9800pro je definitivno boljša v igrah in približno enako hitra v grafičnih programih (nekje je hitrejša nekje počasnejša). 5900xt je načeloma med počasnejšimi 5900, ker je še 5900 navadna ter ultra in kasnejša revizija jedra je prinesla 5950!
V glavnem je precej manjša razlika med 5900 in 9800pro kot med 4200 in 9250!
Če si pa pripravljen počakati kakšen mesec ali dva, da prideta na trg gf6600 in atiX700, ki bosta v podobnem cenovnem rangu kot omenjeni kartici in precej hitrejši.

delfinus ::

Ce se odlocis za ATI od MSIja zgleda takole. MSIjeva je ena boljsih Radeonov 9800Pro

MSI Radeon 9800 Pro

Ce se pa odlocis za NVidio pa se mi zdi bolj optimalna varnata ASUS Geforce FX 5900. Ima Jedro na 400Mhz in pa Memmory na 850. Za primerjavo. 5900XT razlicice imajo jedro na 390 in memory na 700MHz po defaultu. Asus ima tudi dobro hlajenje. Dobis pa jo ugodno pri JAE za 47k SITov. Poglej

ASUS 9950 TD Geforce FX 5900

lp, D.

Bajkr ::

Živjo!
Bil sem v Jae pa so že razprodali vse V9950/TD/128M.
Tko da kljub temu, da sem se odločil, da kupim to grafično, jo sedaj ne morem dobit.

Ali morda še kdo ve kje jo dobiti.
Naj bo v LJ ali v okolico.

Morph3us ::

Tudi mene vedno bolj mika nakup te grafe, zato ce res kdo ve kje se joi bi dalo kupiti prosm!=) Aja in a se da to graficno asus fx5900 kej navit, koliko?

lp

Oblivion ::

Jst sm svojo navil do frekvenc 5950 ultre, vec pa me je oviralo hlajenje. Pod vodo nism se nc probal.

Morph3us ::

CE smem prasat kaksne so te frekvence?

lp

Oblivion ::

475/950 (gpu/ram) malce vec mi je sel gpu, ma ram se je tam ustavil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019621 (12686) Janac
»

Katero grafično kartico naj kupim študiram že 2 meseca !!!

Oddelek: Kaj kupiti
462301 (1377) hrosc
»

Katero grafično do nekje 60kSIT?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
985570 (3702) Dr_M
»

Nakup nove grafične kartice... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503798 (2892) Caligula
»

NV35 ali GeF FX 5900 Ultra (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584576 (3866) Ahiles

Več podobnih tem