» »

Katero grafično kupiti do 30k?!

Katero grafično kupiti do 30k?!

1
2
3

undefined ::

Brez dvoma Ti4200 128MB, ako ti 30k ni ovira. Samo ne vzet Innovision, ker se ta stvar nič ne navija pa že brez tega se pojavijo defekti kartice. Druge kartice s tem čipom pa boš enostavno navil celo preko meje Ti4400 :)

boštjan ::

9200 od sapphire,gigabyte,connect 3d

mescaline9 ::

Torej pristal si na 9200, 9100 ali Ti4200.

Priporočam ti, da si ogledaš recimo anandtechov ali kak podoben test grafikulj. Nato pa za vsako kartico pri vsakem benchmarku izračunaj

cena/FPS

Tako boš videl kateri ti največ ponuja za denar (v igrah), fičrji so pa druge zadeve in se cenijo zelo subjektivno.

TribesMan ::

Ti 4200 64MB, ali pa R9100 128MB sta zelo sposobni in spodobni kartici, ubistvu ponujata več kot rabi vsak povprečen igričar... Medtem ko tega ne bi trdil za R9200 ali FX5200, ki so milorečeno ena velika jajca... No sej če te zanima zmogljivost teh kartic si malo poglej rezultate 3Dmarkov in Aquamarka3. V slednjemu dobiš z R9100 okoli 20k ali Ti4200 preko 20k točk, medtem ko si z kakim 5200 ali 9200 lahko srečen če prilezeš do 13k. JEst ponavad priporočam R9100.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

undefined ::

> Ti 4200 64MB, ali pa R9100 128MB sta zelo sposobni in spodobni kartici, ubistvu ponujata več kot rabi vsak povprečen igričar...

Pravzaprav sta to že malo podpovprečni kartici tudi za povprečnega igralca. Nekaj povprečnega je recimo R9600. :)

ferdo ::

iceman: ti imaš visoko povprečje

vsak ima svoje povprečje
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

undefined ::

> iceman: ti imaš visoko povprečje

> vsak ima svoje povprečje

Niti ne, ker je potrebno gledat na nove izide iger ter kako se te obnesejo na posameznih karticah. Ne boš menda kupil kartico, ki je zadovoljiva le za včerajšnje igre, jutri pa ti bo nova tekla spet le na 10 fps. :)

TribesMan ::

No kira igra je pa za GF4 4200 pri 1024 prezahtevna da bi laufala s spodobnim framerateom??

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

undefined ::

> No kira igra je pa za GF4 4200 pri 1024 prezahtevna da bi laufala s spodobnim framerateom??

Vsaka bazirana na DX9. :)

frenk ::

iceman: kva pa ce pozabimo dx9, af in aa, pa gremo na resolucijo 1024x768...poj je pa ti4200 na isti ravni kot r9500 PRO:D

Wolfram ::

Težko je pozabit DX9:)
www.igralec.com

frenk ::

a ma mogoče kdo kšne screenshote, ki prikazujejo razliko med dx9 in dx8.1

undefined ::

> ma mogoče kdo kšne screenshote, ki prikazujejo razliko med dx9 in dx8.1

Kot bi rekel, če ma kdo screenshote, ki prikazujejo razliko med Win98 in WinXP. :)

TribesMan ::

Čak mal koliko iger ki bazirajo na DX9 je pa že na policah??

Bore malo... Lahko jih prešteješ na prste...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

undefined ::

> Čak mal koliko iger ki bazirajo na DX9 je pa že na policah??

Po novem letu jih bo že dosti več. Boš potem čez 3 mesece kupil novo kartico?
Samo zato, ker ti nimaš DX9 kartice, ni treba drugim na škodo svetovat, da se tega pa sploh ne rabi. :)

TribesMan ::

Teoretično lahko enkrat na dve leti (v resnici najbrž ne bi zdržala toliko) kupiš grafično za 70kSIT+. Ali pa enkrat na leto za 25kSIT. To je to. Pri prvi možnosti boš imel dobro grafično, ki je prvo leto ne bo izkoristila nobena igra razen testni programi v drugem letu pa bo ena srednja žalost. V druge primeru pa boš imel vedno eno sivo povprečje pa še 20k SIT ti bo ostalo... Jest sem za opcijo 2. Za razliko pa vmes še enkrat nadgradim CPU, RAM ali disk...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

undefined ::

> Ali pa enkrat na leto za 25kSIT.

Za 25k še Ti4200 ne dobiš, ki je DX8, pa še nižjega razreda kartica. :)

frenk ::

iceman: ce nardim screenshot XP-jev in screenshot win98 skorej ni razlike...a to pomen da je med dx9 in dx8 tud ni:D

Magic1 ::

No Ti4200 pa ze ni kartica nizjega razreda, mogoce bo ma se ni. Se ti ne zdi da ce se lahko kosa z 9600 dandanes, da se ni chip drek. A pol pravis da je tud FX kul ker podpira dx9.0 pa ga bo sposoben rolat kot diapozitive(mogoce lahko odstejes FX5900). Pac danasne kartice srednega ranga ne bodo sposobne dolgo casa rolat iger dx9.0. Tako, da se mi ne zdi smotrn nakup kartice, ki je dvakrat drazja kot Ti4200(ma niti tretino ne). Odlocitev je vasa, sej je vas dnar ali od fotra:\

frenk ::

ti4200 ni na ravni r9600 ampak r9500pro...sam par bonbončkov je treba izklopt:)

undefined ::

> iceman: ce nardim screenshot XP-jev in screenshot win98 skorej ni razlike...a to pomen da je med dx9 in dx8 tud ni

Na videz jih včasih res skoraj ni, razen ko pridemo do večje izrabe omenjenega APIja. :)

DavidJ ::

Čeprav sem zgoraj prebral, se še vedno ne morem odločit, katera bi bila kul poleg AMD XP 1800+. Hvala za odgovore. :)

- ATI RADEON 9200se 128Mb DDR
- ATI RADEON 9200 128Mb DDR
- ATI RADEON 9100 64Mb DDR
- ATI RADEON 9000 64Mb DDR
- Gigabyte RADEON 9200 64Mb
- WinFast GeForce5 FX5200 128
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

undefined ::

Smo že rekli TI4200 128MB. Če pa že more bit ATI in hočeš imet še DX9 podporo, potem pa R9600 128MB. Če pa ti za obe zmanjka denarja, pa seveda R9100. :)

boštjan ::

davids,vzemi 9100,če hočeš nujno radeona,samo mislim da 9100 nima 2 ramdacov,kar zna bit problem če hočeš met 2 monitora naenkrat vklopljena

DavidJ ::

Ni keč v tem, da nujno hočem Radeona (sem ponosen lastnik Voodoo 3 2k PCI :8)), vendar lahko 9100 dobim za 21,000 SIT, kar odtehta veliko. Mar ne? :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

undefined ::

Mah, cene grafičnih kartic so nasplošno preveč zasoljene. Ne kupim nič več novega, dokler se tempo drastično ne upočasni in cene znižajo. Če bi vsem karticam spustili ceno za enih 50%, bi bilo še nekam smiselno. R9800 za tam nekje 50k. R9600 za okoli 20k. R9100 okoli 12k. :)

morphling1 ::

Problem je edino najti dobro 9100-ko, jaz sem videl samo take s 5ns spominom, kar ni ok, saj se ne da nič navijat, raje imam 8500, po možnosti s 3.3 ns bga rami (128 MB ver) ker so bile res dobre, drugače pa GF4 4200, do 30k res ni boljše kartice.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

js ::

kolk je pa razlike v hitrosti med ti4200 s 128 in 64 rama? recimo 3dmark in v igrah.

morphling1 ::

3D mark 2k1 še ne uporablja tako velikih tekstur, recimo pri 3D marku 2k3 so pa že od drugega testa dalje teksture velike nad 85 MB tako da tu se začne premetavanje preko AGPja in upočasnitve. Pri igrah je bil pa Jedi Knight 2 prvi zaradi svojih velikih zunanjih map znan po tem da se je prvič pokazala razlika med 64 in 128, seveda mora bit res od 1024*768 naprej, če pa uporabljaš AA je še bolj opazno, razlike so do 50% na tistih mestih. Nove igre bodo samo večale razliko, za ekstremneže, ki špilajo na AA 4x in res. od 1280*1024 naprej, se začne kazat tudi razlika med 128 in 256 MB.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

GANDALF ::

samo nekaj...a se clovek posteno zafrkne, ce kupi innovisna? razmisljam o ti4200 ali pac 4800...winfasti in abiti so pac drazji...se mi pa ne da stran vrzt gore denarja, ker morm itaq kupt se proc, plato inu ram. s svojim denarjem:) zato rahlo sparam.

Zheegec ::

LAHKO da se zafrkneš, samo ni nujno. Recimo imam na starem kompu INNO GF2 MX400 in poleg tega, da je zanič ventilator, nimam hujših problemov >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

franc3e ::

jaz bi mel 9100 viva? a je taka verzija-za zajem videa

lp

frenk ::

reče se vivo:)...za zajem videa rabš firewire

morphling1 ::

Za zajem digitalnega videa rabiš FW. Za analogni video je pa dovolj svideo in vhod, kot ga imajo VIVO kartice ali pa TV-tunerji.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jux ::

Glede skrinšotovo DX9 vs DX8.1 hmm.. Halflife2 podpira oboje in ko sem gledu primerjave, se sicer opazi (recimo na vodi ki je bolj razburkana na DX9) sam ene gromozanske razlike pač nič. Ziher je ni tolk da bi si zdej od ust trgal kruh in namesto tega kupoval r9600PRO. Tudi po hitrosti v HL2 ne zaostaja ti4200 velik.

Kup 4200!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

globoko grlo ::

joj ej, nism glih vsega bral, ampak če ti še ni jasn, pa če še nisi kupu, kup Ti4200 128 MB 8x agp, pa dej 30 al pa 32 čukov pa bo mer

sm pa une slikce od HL2 gledal in je razlika čist u pizdy, oz. ni ne vem kwa, uglavnem brez zveze, se mi je kr mal zafržmagal kakšn hype okrog DX9, če pa skor ni razlike med dx8.1 in dx9. Je pa tut res da nism kkšn ekspert, sm čist tko na uč mal primerjal in ocenjeval, če pa rabiš lupo da vidiš razliko je pa itak brezveze

OBELIKS ::

dejte še men nekaj povedat. nekako me nima, a bi zapravljal za grafično veliko denarja. tako, da me mika 9100. kaj pravite, a bo zdržala do prihoda dx9 kartic, ki bodo po ceni in moči(surovi) konkurirale gf 4200?

undefined ::

> me mika 9100. kaj pravite, a bo zdržala do prihoda dx9 kartic, ki bodo po ceni in moči(surovi) konkurirale gf 4200?

Mislim, da bo. Upam, da maš vsaj CPU na nivoju. :)

OBELIKS ::

jah imam bartona 2500. hotel sem nabaviti kakšnega radeona 9600 pro ali gf 5600 ultra, potem pa sm ugotovil, da ponujajo premalo za zahtevani denar. rahlo niham med chaintech gf 4200 (250/444) za 24k in radeonom 9100 za 16k. u glavnem povejte katera bo zdržala do prihoda poštenih dx9 kartic.

undefined ::

> u glavnem povejte katera bo zdržala do prihoda poštenih dx9 kartic

Obe, če nisi prezahteven, ker imaš že dosti same CPU moči.

frenk ::

zdej se morš sam odločt al daš raj mal več dnarja(ti4200) al maš raj best performance/price razmerja(r9100)...če razmišlaš v pol leta menjat poj nabav r9100, sicer pa ti4200 ampak ne on chaintecha:)

undefined ::

Ne vem, no. Jest bi kupil vsaj R9600 128MB s takšnim CPUjem. Namreč, res je, da bo ponekod CPU dosti pripomogel, ampak pri novih igrah je pa tko, da bo cel računalnik toliko hiter, kot je dober najslabši link v računalniku... v primeru R9100 bo to grafična. :)

OBELIKS ::

hja tale od chaintecha ima 128 rama, je pa rabljena. za 24 k bom težko dobil katerokoli drugo 4200 z 128 rama. kaj več pa ne bil dal, saj se mi zdi brezveze dajat več kot 30k za kartico, ki bo ali hitro zastarala (4200) ali pa za kartico ki nima dovolj moči (9600(pro), 5600(ultra)).

boštjan ::

u glavnem povejte katera bo zdržala do prihoda poštenih dx9 kartic.

mislim da so 9500pro,9600pro,serija9700,serijs9800,serija 5900 in nova verzija 5600ultra zelo močne DX9 kartice,ki so že na trgu,tolko za info.

undefined ::

> kaj več pa ne bil dal, saj se mi zdi brezveze dajat več kot 30k za kartico

Če hočeš igrat igre, potem moraš vsaj toliko investirat v grafično kot si investiral v CPU. :)

OBELIKS ::

se pravi 25k ;)

frenk ::

iceman: ne...v grafično je treba več investirat kot v cpu:D

undefined ::

> iceman: ne...v grafično je treba več investirat kot v cpu

Preberi si še enkrat; rekel sem "vsaj toliko", kar pa ne izključuje tvojega "več". :)

franc3e ::

ecola
od danes sem ponosni lastnik r9000pro 64ddr viva 24.000,00sit - vse igre laufajo 30% boljše kot prej na gf4!

muči me samo ena stvar - kako za vraga naj dvignem osveževanje z to grafo? z nvidijo je blo enostavno, tv na primarni pol pa frekvenca do 120hz!

Ekran mi podpira samo 60 hz!

imam hz tol-ne gre, powerstrip , mi mora kdo pomagat, dx-ne znam priti v setup.

Za vsako pomoč hvala

lp

undefined ::

> od danes sem ponosni lastnik r9000pro 64ddr viva 24.000,00sit - vse igre laufajo 30% boljše kot prej na gf4!

Za 24k si kupil kartico s samo 64MB RAMa?? In poleg tega trdiš, da je R9000 hitrejša od GF4? S katerega planeta si pa ti prišel? :))
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019674 (12739) Janac
»

Katero graf. kartico za 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564507 (3672) Jaffa
»

Primerjava: Kaj je boljše? Radeon 9200 (128mb) ali GF Fx 5200 (128mb) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
744944 (3985) SavoKovac
»

Pomoč pri sestavi novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
191421 (1165) boštjan
»

Še en nakup grafične

Oddelek: Kaj kupiti
161401 (1168) Grey

Več podobnih tem