» »

2.8ns rami na 9800pro?

2.8ns rami na 9800pro?

1
2
3

glinik ::

Potem pa mi povejte, zakaj ram ni deloval pri niti eni od deseti karticah (Samsung in Hynix) na 360??? Enostavno ni delalo 100%, no zakaj. Vedite 10 kartic sem stestiral, vse so bile ribe (za navijanje).

Kako ba boste to argumentirali?

Samo to še bom rekel: Še Caligula je v enem postu priznal da se 9800 SE zelo slabo OC, zakaj pol to ne bi tudi za 9800 PRO držalo? Kaj pa če bi morphling1 rekel vse to, kar sem jaz? Kaj bi rekli pol? Vsi bi rekli, ja ja to je res.

OK, da se ne bomo kregali , jaz sem pač napisal to, kar sem videl in doživel. Če pa imate vi neke hude OC kartice, pa ste imeli ogromno srečo. ;)

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Caligula ::

Glink to je splosno znano dejstvo, da kvaliteta komponent po serijah niha. In to je tukaj verjetno pac Samsungova krivda.
Sej mas pri telefonih ogromno serij, kjer ena ali druga komponenta skos nagaja-baterija, sprejemnik,... antena..

Dobavitelji komponent pac dobavljajo kar dobavljajo, zavrnili posiljke pri Sapphiru verjetno niso, ker nazivne vrednosti dosega...

To je pac slabsa serija Samsung RAMov. Nikakor je nebi dajali namerno v top line, ces, da bi sparali.
Pac slaba serija RAMov.

Lahko, da je kaka druga zadeva gor v zvezi z napajanjem, ki je malo bolj boga,..
Samo vedno so serije, ki so malo boljse ali slabse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

VASkO ::

glinik pa povej no, ce si testiral z original BIOSom ali ne?ker tu je glih catch. saj moja tudi z original gre samo na okoli 375mhz, zato treba pa dati tapravi bios gor.

Boki_ ::

Kje pa se dobijo takile BIOSi, ampak ne samo za 9800, za vse radeone. Kaj pa je hack teh biosov, malo omilijo timinge ramov al kaj?
I'm back

DjTonic ::

Tom na tem linku, ki ti ga podajam najdeš orgomno biosev za praktično vse tanove Radeone.

ATI Radeon BIOS Collection

Boki_ ::

A to so prilagojeni? Jst mona sm jih isku in sm bu tut na tisti strani, pa sm mislu da so original.Mona!
I'm back

Fury ::

Vecina jih je original, samo je fora v tem, da vsak proizvajalc drgacne nastavitve uporabla.. in pol so eni bolj OC friendly...

glinik ::

VASkO: Z originalnim biosem sem vse testiral. Kaj misliš da bom na vsako grafo posebej metal bios? Itak se mi je že mešalo ob samih menjavah grafičnih kartic. OK, bom sporobal ta "super" bios, pa bomo videli.

Lp

x_roby ::

Sam sem nabavil ATI Radeon 9800 (Build by ATI). Grem naret OC z RivaTuner in pridem do 380/340, mogoce malenkost vec :| Pol dam gor PRO bios za Samsung DDR die rame in gre clock do 425/365. A je finta v tem biosu? Zaenkrat ga nisem spravil na vec, bo treba za hlajenje poskrbet. V bistvu pa ce das za grafo 37.000 sit, kaj hoces vec... :\
...::: Powered by P4 HTT :::...

Wad@ ::

Nekje zgoraj sem videl da ima sapphire 9800pro 2.8ns čipe. na njih pa piše samsung 313.
Sedaj ma zanima kdo je v zmoti-> ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()

VASkO ::

x_roby, obstajata dve verziji Samsung cipov in tudi dve verziji BIOSa za Samsunge. Eni cipi, katerih produkcija se je koncala lani, imajo oznako RA pred pomisljajem in oznako hitrosti, npr. RA-GC33. tile RA se slabse navijajo. za njih baje deluje najboljse powercolorjev 9800PRO bios.
ce imas pa 8E-GC33 ali GC2A cipe, pa je najboljsi BIOS od gigacube ultimate edition, z datumom 2003/8/29. to je BIOS za E-die Samsung cipe, ki prinese se kakih 12-30mhz dodatnega overclocka.

@Wad@
tisti 313 ne pomeni kolko so cipi ns. mogoce pomeni datum izdelave, npr. 313 = leto 2003, 13 teden. pa na tem linku, ki si ga dal, je oni narobe prepisal zadevo, saj GC24 cipi sploh ne obstajajo. ni niti prebrati vedel, da pise GC2A.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

glinik ::

Dajte mi še samo povedat, kateri program imate za menjavi biosa na grafični?
Bios pa sem si že potegno dol.

Lp

The B ::

Nujno Flashrom! Atiflash smrdi. Zlo.
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

glinik ::

Dajte mi neke linke al kaj takega, drugače se nekakor ne znajdem :D

Lp

The B ::

The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

laibachnsk ::

Mene samo nekaj zanima,a lahko kaj za.ebem z tem flashanjem biosa?(mislim da je uničim kot lahko uničiš matično ploščo)
pa zanima me še kje so kakšna navodila za to...
hvala jest sem laik za te stvari (OC)

Fury ::

Ja, lahko flashas z napacnim biosom al pa ti zmanka stroma med flashanjem.
Pol vrzes not eno PCI kartico, bootas in flashas, al pa na slepo ce nimas nobene PCI kartice.:)
V skrajnem primeru skurs bios cip.

laibachnsk ::

Hvala za odgovor.To me zanimalo če lahko skuriš bios čip,točno to se mi je zgodilo pri flashanju matične.Se pravi ni glih za igranje z biosom....

Fury ::

Mors met nesreco da skurs cip.. nej bi prezivel kar lepo stevilo flashanj.. pomoje ni panike, ampak ce mas kksno prekletsvo nad sabo pol ne vem :)

laibachnsk ::

jah eno plato sem skuril (k7s5a) in sem zdaj malo skeptičen glede tega .
Samo kakor vidim vsi flashate grafične in do zdaj nisem videl(prebral) nobenega primera da je kdo skuril bios čip od grafe,tako da mislim da ni kakšne velike panike razen če glih takrat zmanjka elektrike.Mislim pa flashat Saphhire 9800 pro 128mb.

glinik ::

Jaz bom tudi flašal svojo 9800 PRO Safirkico :D

The B: Zvočniki špilajo?

Me res zanima kakšen bo rezultat.

Lp

The B ::

Zaenkrat še! :D
Drgač pa tud če gre kej narobe pr flashu se da "v temi" brez problema nazaj flashat. Sam treba je originaln bios spravt. Men se je ponesrečl prvič ko sm to počel pa se je vse dobr iztekl. Sam ne atiflasha uporabljat ker je prov on zajebu. S flahromom sm pa pol še ene petkrat to naredu pa je blo vedno vse kul. Pa tud drugač se folk pritožuje nad atiflashom.
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

glinik ::

Malo noro vprašanje, samo kako poženem flashrom?
Kako dam gor nov bios?

Lp

The B ::

Nardiš boot-disk in gor skopiraš vse file od flashroma in bios. Pol si pa prebereš readme file in si zapišeš kaj morš narest. Ne pozabt spravt originaln bios preden flashas. Za flashanje je mensezdi treba napisat:
flashrom -p 0 imebiosa.bin

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

glinik ::

ok, thanks.

Lp

5er--> ::

Malo offtopic, ampak:
Kaj mi priporočate za mojega R9700Pro AIW od Sapphire-a?
Ima k4d26323ra-gc2a čipe.

_spirit_ ::

Jaz imam ravno to grafo (9800pro) z 2,8 Hynix rami, ki naj bi bla od Sapphira. Poskusil sem z Sapphirovim biosom da bi jo fleshal v XT... kartica se lepo flesha, vsaj na začetku, potem se lepo zlowdajo windowsi, prepozna novo kartico in sicer XT, ko pa začne inštalirat driverje (DNA 4.3) pa se pojavi po nekaj sekundah črn ekran in tam se veselje ustavi... :(

Tistim ki je že uspelo.. kateri bios ste uporabili?

p.s. Rami so HY5DU283222 AF-28 342A

VASkO ::

@glinik
si zrihtal? koliko vec se ti navije?

se malo offtopic, moj sapphire 9800PRO 128MB, kupljen pred tednom dni, ima R360 jedro in sem ga dal pod vodo. bom videl, ce se zdaj se RAM kaj bolj navije. GPU pa dela sedaj na 455mhz, prej pa na 425mhz. testiram pa z rthdribl, ta program pokaze artefakte kakih 20-30mhz prej kot pa 3dmarki in ostala sara.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

The B ::

Jst sm pa slišu da se r360 slabš navijajo... No boš povedu. A so rthdribl une frnikule? Kako pa zgledajo artefakti tm? Bele pikce? Ker jst sm najlaži opazu artefakte povzročene od jedra pri Trolls Lair testu tm nad okni v sencah bele pikce.
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Malecky ::

Jaz sem zdaj z Canyon R9800SE@9800pro pri 480/370, sem namontiral en cheap cooler:))

VASkO ::

ja, to so one kuglice. artefakti pa se v tem programu pojavijo pred vsemi ostalimi, tudi pred 3dm2k3. in to niso pikice ampak zacne kar fejst sneziti, bliskati, bele kroge risati...

se malo offtopic. na pelugi se je pojavil na ceniku Retail ATI 9800 128MB za piclih 179eur ali 35 tisocakov po vrnitvi mwst. Zdaj pa ce to ni deal, pol pa res vec ne vem...

KoReNJe ::

a se splaca navijat ram na graficni sploh? baje ne pospesi igrc, ampak samo zacetno nalaganje v ram na graficni.

glinik ::

VASkO: Ne, nič še nisem, saj nisem imel časa. Zdaj si grem vodno (cpu) montirat, sem komaj zdaj dobo ves material. Grafa bo še malo počakala :) Vsekakor bom poročal, kako se bodo stvari istekle...

Lp

Caligula ::

Malecky a si se ti zatipku pa gre sam na 380 al ti gre res na 480? 8-O

morphling1 ::

Nope ne verjamem da se je zatipkal, saj sem jih jaz pretestiral do 430MHz z zanič default coolerjem in unim čigumijem namesto paste.
Me je pa moja dobrota koštala, da bi tudi meni kaka ostala, ker trenutno nimajo na zalogi več teh kartic, so pa res dobre saj so se modale skoraj 50% uspešno, navijejo se pa vse lepo čez 400MHz
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

kaj bos s 9800SE tombolo igral, ce dobis novega 9800PRO z 8E-GC2A in R360 jedrom za 40 jurjev...

Malecky ::

Vasko ja v AT....eni nismo ravno ob meji;((

480 je 3Dmark zgledno....brez da mam okna odprta pa da ni artefatu pa bolj 470 mogoce 475. Vcore je 1.6V mogoce malce vec, kar pomeni da bom z 1.8V prebil 500mhz kar je pa ze kar vredu za ta cheap shit:D skoda ker je ram v pizdi...cez 370 sami artefakti ni vazno kaj...

Cosmo ::

V čem je sploh razlika med R350 in R360?
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

VASkO ::

r360 je na XT karticah in ima vgrajeno temperaturno diodo v jedru

Primoz78 ::

Vasko ma cisto prav...danes sem dobil Club3D Radeon 9800SE iz emisijie, sem narocu zame in za kolega...Ze po defaultu ma 378 CPU in 337 RAM,....sam nikakor ne gre softmodat...sem probal z z dvemi vrstami driverjev ( Omega in se softmodeATI ) pa so vedno artifakti...ceprav mi Artifact meter 5 pri Omega driverjih vedno pokaze da ni nic...:'( :'( :'(

Lp Primoz

ilija_ilic ::

Če bi že kupoval v Pelugi.. ali se splača bolj uzet mogoče R9700 PRO 128MB DDR za 173 EUR od R9800 PRO 128MB DDR za 211,90 EUR? Sicer naj R9700 nej nebi imel DVI izhod in TV-OUT (čeprov ta s tv-outom je mal sumljiva), ampak recimo, da teh dveh stvari ne rabiš.

Torej kaj od teh dveh se bolj splača uzet?

lp, ilija

OwcA ::

9800
Otroška radovednost - gonilo napredka.

VASkO ::

zakaj pa ne 9800 ATI retail 128MB za 179eur pri pelugi?

Wolverine ::

Kako prepoznaš razliko med R350 in R360?
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

VASkO ::

dol vzames kuler in pogledas kaj pise na jedru
sicer pa so zdaj baje se samo R360 na vseh karticah, tudi na SE (po pricevanjih kupcev)

SleepLess ::

jaz sem vceraj nekaj modificiral svojega radeona 9800pro in opzail da imam tudi 360gpu. Prej je nekdo rekel da ima vgrajeno temp. diodo v jedru. kje se pa da temp. pogledat ?

boštjan ::

v samih radeon gonilnikih

OZZY ::

A je že kdo sprobal atijev E-die bios od 9800pro iz 2003-04-29 flešat 9800np na pro.

Je mogoče boljši od teh e-die biosov :
Gecube 2003-04-29
Gigacube 2003-08-29
Powercolor 2003-04-29


Mam zdej original ati 9800np z e-gc2a rami gor pa me mal zanima ker bi bil najbolj. Vasko mislim, da je prijavu, da je od gigacuba. Kaj pa original ati???
Go with the flow.

@ljash ::

boštjan: jst isto ne najdem kje bi pogledu za temp. A to mislš v Hydravisionu a kje?


LP,
bmw-f1

boštjan ::

če je,pol je v sekciji overdrive
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

flashanje 9800pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
904823 (3419) Black Metalc
»

Kako izvem temperaturo GPU

Oddelek: Navijanje
442341 (1738) Tilen
»

radeon 9800 pro -> XT

Oddelek: Navijanje
131577 (1241) ricola78
»

Katero grafično do nekje 60kSIT?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
985580 (3712) Dr_M
»

hercules 9800np @ 9800pro

Oddelek: Navijanje
171198 (1010) Caligula

Več podobnih tem