» »

2.8ns rami na 9800pro?

2.8ns rami na 9800pro?

1 2
3
»

The B ::

Sam pomoje morš prej flashat z XT biosem. Al pa vsaj z biosem s spremenjenim ID stringom. Ker se pomoje overdrive pojav šele pol... Sam ugibam.
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Caligula ::

9800 SE AIW ma 350 al 360 GPU?
Verjetn 350 a?

s5cougar ::

Lahko malo natančneje opišete, kje naj bi se dalo prebrat temperaturo GPU-ja? Pod Zalmanovim HeatPipe-om mi na 9800Pro-ju tiktaka R360. Originalen bios (2003/10/17 14:33 RADEON 9800 113-A07533-100 BIOS) sem flashal na ATIjev 9800XT (2003/04/29 15:31 R360 Samsung E-die DDR BIOS - P/N 113-A07518-100) in zaenkrat nikjer ne vidim overdrive-a.

Hvala za morebiten odgovor.
Errare humanum est.

The B ::

Rage3d:
You won't get OD or temp monitoring from an R360 core on a 9800. The PWa doesn't have the hardware
to support it. OD is a joke now anyway as it is capped at a whopping 6.75Mhz max OC.

The XT bios(s) will produce higher 3DMark scores clock for clock but not in GL Excess, AquaMark or real
world games, especially OGL based games. The Giga-Cube 8/29/03 E-Die bios (not the XT hacked one)
will allow a little higher core OC's and a lot higher memory OC's which will pump up your real world
gaming FPS.
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: The B ()

Zhupa ::

zdej jest nevem no mogoce bom mal u temo brcnu al pa ne.
sam mam sicer 9600pro od gigabyte-a in mi tudi kaze temperaturo procesorja in sicer v programu od gigabyte-a VTuner. Vem da se program noce instalirat ce nimas gigabyte kartice sam mogoce pa je za probat da si das gigabyte 9800xt bios gor pol pa vids ce bo workal.

hyphh ::

Sm en vprašanje: Če mas radeona 9800 NP SAPPHIRE, pa ga hočes flešnt v PRO, a je nujn da mora bit BIOS OD SAPPHIRE, al lahk tud od GIGACUBE.....itd...

s5cougar ::

Jst mam npr. Sapphire-ovo kartico pa se mi ATI in GigaCube biosa super obneseta (pri XT frekvencah ATI-jev bios da celo več točk v 3DMarku2003 kot GigaCubov, verjetno zaradi zategnjenih timingov). Gigabyte bios in Vtuner pa na isti kartici ne funkcionirata v redu. Vtuner mi pokaže le GPU in memory frekvence, pa še te so napačne.
Errare humanum est.

Zhupa ::

jah jest sm tud zdldu novejso verzijo VTunerja iz weba pa mi je tud narobe kazu, tko da je neki zgleda sfokan, verzija iz original CD-ja mi pa dela tko kot je treba.

s5cougar ::

OK. Bom preveril še tega "originalnega". Hvala za link.
Errare humanum est.

Zhupa ::

ce na PCB-ju nimas winbond-ovga cipa za branje temperaturnih podatkov iz procesorja pol nau nc.

s5cougar ::

Jp. Tudi tokrat je situacija enaka.
Errare humanum est.

DjTonic ::

Temperaturo lahko prebereš v lastnostih gonilnikov pod sekcijo Overdrive ali v Riva Tunerju pod Hardware Monitorink, še slikca za lažje razumevanje.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Zhupa ::

no pa da se jest pokazm kako pr gigabytu to zgleda

T(he) Boss ::

@mIhaz: core clock 8-O, kak ti je to uspelo?

Fury ::

Jest sem se predvsem na uno zensko osredotocu :)

Wad@ ::

Wtf??? Pri meni so na vsaki strani grafe drugačni čipi za ram? Sicer obojni samsung, ampak na enih piše 334, na drugih 322....če se prav spovnim8-O

VASkO ::

ta stevilka ne pravi, da so razlicni rami. pove samo, da so narejeni ob razlicnem datumu. serijska# je nekaj dugega

Zhupa ::

sej core mi gre do 525 sam mi ta Vtuner tega ne omogoca to sm sam tko pokazu drgac pa prilagam dokaz



je pa kle ena fora: v jaetu sm prvo kupu herculesovga z 2.8rami pa se mi je naviju najvec 430/320 pa mel je se hladnjake na ramih pa se mi je po dveh mescih neki zacel pregrevat pa sm ga nesu zamenat za gigabytovga k ma 3.3 rame ta pa se mi navija na 525/355 brez kakrsnjega kol hlajenja ramov in z default coolerjem na procu. Pa ta mi se kaze temperaturo pa voltazo, tko da jest sklepam da je to kksn downclockan XT k mogoce glih nebi recimo dobr delu z overdrivom.

Fury ::

AJAAAAA to je Radeon 9600!! Pol pa ze mozno. Sem mislu da mas 9800 na taki besni frekvenci :D

Malecky ::

fury nc ne spi?:) Glih geekat nehu:D

T(he) Boss ::

Jaz sem tudi mislo, da je r9800pro, samo tudi za 9600 pro ni slabi OC:D
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

flashanje 9800pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
904816 (3412) Black Metalc
»

Kako izvem temperaturo GPU

Oddelek: Navijanje
442338 (1735) Tilen
»

radeon 9800 pro -> XT

Oddelek: Navijanje
131574 (1238) ricola78
»

Katero grafično do nekje 60kSIT?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
985570 (3702) Dr_M
»

hercules 9800np @ 9800pro

Oddelek: Navijanje
171195 (1007) Caligula

Več podobnih tem