» »

Obvezna uporaba kolesarske čelade

Obvezna uporaba kolesarske čelade

Temo vidijo: vsi
1 2
3
»

Urbano#Desno ::

jype je izjavil:

Nah, z električnimi kolesi boš komot švigal po mestu z najmanj 50km/h, pa ti nihče ne bo mogel ničesar, ker te ne bo ujel.


Do prvega trdega srečanja z haubo dizel suv-a. :) Upam da se bo lahko opravičil če bo barva opraskana.

jype je izjavil:

Čudež? Ne, samo vozniki jih malo manj namenoma umorijo, ker razumejo, da vsak biciklist pomeni vsaj en avto manj.

A ni ta logika sfaljena? Če ga fardirbaš pol ne bo ne kolesa ne avta.

Zgodovina sprememb…

MasterTade ::

jype je izjavil:

Čudež? Ne, samo vozniki jih malo manj namenoma umorijo, ker razumejo, da vsak biciklist pomeni vsaj en avto manj.


Nekateri ste tako objestni, da bi morali imeti na kolesu kot obvezno opremo še žmigavce, ker z roko skoraj nihče ne nakazuje
Mors omnia aequat

jype ::

Urbano#Desno je izjavil:

Do prvega trdega srečanja z haubo dizel suv-a.
Kako temeljito nimaš pojma o ničemer:



MasterTade je izjavil:

Nekateri ste tako objestni, da bi morali imeti na kolesu kot obvezno opremo še žmigavce, ker z roko skoraj nihče ne nakazuje
Čemu bi kdorkoli nakazoval, če pa itak gledate v telefone?

Urbano#Desno je izjavil:

A ni ta logika sfaljena? Če ga fardirbaš pol ne bo ne kolesa ne avta.
Če ga povoziš, bo naslednji prišel z večjim avtom od tvojega in cesta bo blokirana, dokler ne konča z dostavo, ti boš pa še bolj histeričen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jype ::

Also, SUV, haha:

Vazelin ::


;((
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

jype ::

Že po balanci v prvih sekundah videa vidiš, da to niso biciklisti, ampak razvajenčki, ki so vozili SUVe, pa so jim pogoreli, pa grejo u hervis po bicikl in se ga učijo vozit na javnih cestah.

MasterTade ::

jype je dal dober primer kolesarja, ki mu je vseeno za ljudi okrog sebe in krši predpise ter ogroža sebe in druge
Mors omnia aequat

Urbano#Desno ::

jype je izjavil:

Že po balanci v prvih sekundah videa vidiš, da to niso biciklisti, ampak razvajenčki, ki so vozili SUVe, pa so jim pogoreli, pa grejo u hervis po bicikl in se ga učijo vozit na javnih cestah.


Balanci? Prosim utemelji.

MasterTade je izjavil:

jype je dal dober primer kolesarja, ki mu je vseeno za ljudi okrog sebe in krši predpise ter ogroža sebe in druge


Ma ko tkole vijugajo jaz rečem tale je pa spet enga jype-ta izvedel.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Pustimo ob strani dejstvo, da je promet na Manhattnu obup in prides cez najbolje s podzemno ali pes.

jype ::

Urbano#Desno je izjavil:

Balanci? Prosim utemelji.
Razvajenčku, ki mu je mamica kupila tank, da bo "na varnem", težko kaj razložiš, ker mu manjkajo osnove.

MasterTade je izjavil:

jype je dal dober primer kolesarja, ki mu je vseeno za ljudi okrog sebe in krši predpise ter ogroža sebe in druge
Vozniki osebnih avtomobilov pobijete več kot 99,998% vseh žrtev v prometu.

Urbano#Desno je izjavil:

Ma ko tkole vijugajo jaz rečem tale je pa spet enga jype-ta izvedel.
Mhm, ter s tem rešil planet pred pogubo, medtem ko ga ti pehaš v prepad.

MasterTade ::

Haha, s tako vožnjo boš v prepad pahnil samega sebe. Kolesarji ste kamikaze, ker se neradi umaknete. Če bi nekdo prečkal kolesarsko stezo bi ga raje povozili kot zabremzali ali ga obvozili. Še prej pa bi besno pritiskali na zvonec :))
Mors omnia aequat

jype ::

MasterTade je izjavil:

Haha, s tako vožnjo boš v prepad pahnil samega sebe. Kolesarji ste kamikaze, ker se neradi umaknete. Če bi nekdo prečkal kolesarsko stezo bi ga raje povozili kot zabremzali ali ga obvozili. Še prej pa bi besno pritiskali na zvonec :))
Ne sklepaj o kolesarjih po sebi. Statistika je jasna: Objestni ste izključno vozniki osebnih avtomobilov. Kolesarji rešujemo planet.

Pouči se malo o osnovah:

MasterTade ::

Tvoj video pravzaprav potrjuje mojo izjavo, in to prav dobesedno. Ne vem sicer, zakaj bi si to naredil ampak hvala
Mors omnia aequat

jype ::

MasterTade je izjavil:

Tvoj video pravzaprav potrjuje mojo izjavo, in to prav dobesedno. Ne vem sicer, zakaj bi si to naredil ampak hvala
Kolesarji smo taki - žrtvujemo se za skupno dobro.

Urbano#Desno ::

jype je izjavil:

Mhm, ter s tem rešil planet pred pogubo, medtem ko ga ti pehaš v prepad.


Mah ne stari v Ljubljani imamo trenutno 10-14 stopinj kot bi bili nekje pri gibraltar-u. Meni je prov fajn tali vaši CC, edino kuhanček mi ne paše nad 10 stopinj.:D

jype ::

Tako je, uničuješ planet, ko bodo letele molotovke boš pa trdil, da nisi ničesar kriv.

HappyPills ::

Jype bo pač trajnik za kazni odpru pa bo. Big deal.

jype ::

V svoji dolgoletni ljubljanski "rdeče luči ne gorijo zame" kampanji sem plačal 20 evrov polovičke. Glede na to, da sem prek 15 let vsak delovni dan prevozil vsaj 20 rdečih luči, je to 0.02 centa na prevoženo rdečo luč, kar se mi zdi sprejemljiva cena za to, da mi ni treba upoštevat predpisov, na dela proste dneve pa itak ne kasirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Urbano#Desno ::

jype je izjavil:

Tako je, uničuješ planet, ko bodo letele molotovke boš pa trdil, da nisi ničesar kriv.


Preden začnete z nasiljem morate razmisliti koliko co2 bo zaradi vaših dejanj šlo v luft. Prosim da se obnašate odgovorno do okolja.

jype ::

Urbano#Desno je izjavil:

Preden začnete z nasiljem morate razmisliti koliko co2 bo zaradi vaših dejanj šlo v luft. Prosim da se obnašate odgovorno do okolja.
Bom omenil na prihodnjem partijskem sestanku, ampak dvomim, da se bodo posledice bistveno spremenile. Molotovka je znatno cenejša kot tvoj dizel SUV, pa pokrajšata se med seboj, tako da ekonomsko vojno bomo zagotovo dobili tisti, ki varujemo planet.

s1m0n ::

In kaj je problem čelade?
A mogoče vam "babam" uniči frizuro ali kako že?

Ni tak problem imet čelade na glavi... Res, da je vsiljevanje obvezne uporabe malo zgrešena taktika pa celo naj bi negativno vplivala na uporabo koles.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

silon42 ::

jype je izjavil:

V New Yorku so ponavadi omejeni na 25 mph, kar je ~40 km/h. Boli jih, če folk vozi prehitro in se ubije, vsak je odgovoren zase.


US/Canada mislim da imata 20mph oz 32km/h limit. Tudi pri nas bi lahko to uvedli za elektricna kolesa, ob pedaliranju seveda, do 25km/h pa bi moralo kolo iti brez pedaliranja, kot gre e-skiro.

To je en razlogov da si se nisem kupil e-kolesa, ker se z navadnim treking brez problema peljem 30 po ravni cesti, ce pa bi dodal 10-15 kil bi to bilo tezje. Brez celade seveda, ker povzroca prevec suma in potem ne slisim okolice.

cesnja ::

s1m0n je izjavil:

In kaj je problem čelade?
A mogoče vam "babam" uniči frizuro ali kako že?

Ni tak problem imet čelade na glavi... Res, da je vsiljevanje obvezne uporabe malo zgrešena taktika pa celo naj bi negativno vplivala na uporabo koles.

Ker zmanjsajo previdnost pri obeh skupinah povzrociteljev nesrec. Sofer avta osebo na kolesu zgazi, pa je vse ok, ker je nosila celado. Oseba na kolesu pa tudi pocne neumnosti, ker kaj pa lahko gre narobe, saj imam placebo efekt na glavi.
https://helmets.org/walkerstudy.htm

Trance4mer ::

Vozim se skorja vsak dan v mest s kolesom in čelado uporabljam dokler temperatura ne pade pod 10C pol sem pa žal primoran prešaltat na kapo. Jaz večji problme vidim v mestu, ko ti z telefonom hodijo po kolesarski stezi ali pa ti skočijo kar gor. Na te vesolce samo čakam, da jih nasadim na rogove :D
Je pa res čelada te bo rešila pred padcem iz kolesa, ne bo te pa pred trkom avtomobila.
Drugo kot opažam zdej v zimskem času, ko je krajši dnevni čas. Vsi kolesarji imajo lučke nastavljeno na utripanje, pa kako za vraga ti viš nekoga pred sabo če ti kar naprej utripa luč. Par dni nazaj sem skoraj oslepel, ker mi je z minimalno 1000 lumni utripal nasprot.

k4vz0024 ::

Uvedli bomo čelade, ampkak ne kolesarske, ampak tiste za motoriste!

joze67 ::

Trance4mer je izjavil:

Vsi kolesarji imajo lučke nastavljeno na utripanje, pa kako za vraga ti viš nekoga pred sabo če ti kar naprej utripa luč. Par dni nazaj sem skoraj oslepel, ker mi je z minimalno 1000 lumni utripal nasprot.
Nastavi si svojo loč tako, da boš videl. Večina kolesarjev se bolj boji, da ne bodo videni, kot da ne bodo videli.

zavajon ::

s1m0n je izjavil:

In kaj je problem čelade?
A mogoče vam "babam" uniči frizuro ali kako že?

Ni tak problem imet čelade na glavi... Res, da je vsiljevanje obvezne uporabe malo zgrešena taktika pa celo naj bi negativno vplivala na uporabo koles.

Je problem. A naj grem na koncert in stalno držim čelado v roki? Ali pa na pijačo, kako naj držim v eni roki kozarec, v drugi cigaret in v tretji čelado?

Gagatronix ::

Koristis sredstva javnega prevoza.

zavajon ::

V tej temi je govora o obvezni uporabi čelade na biciklu, ne o javnem prevozu.

Gagatronix ::

V tej temi je govora o obvezni uporabi celade na biciklu, ne o tem kam jo daj takrat ko imas cik v gobcu.

poweroff ::

zavajon je izjavil:

Je problem. A naj grem na koncert in stalno držim čelado v roki? Ali pa na pijačo, kako naj držim v eni roki kozarec, v drugi cigaret in v tretji čelado?

Če se znajdejo motoristi, se bodo pa še kolesarji.
sudo poweroff

Gone ::

poweroff je izjavil:

zavajon je izjavil:

Je problem. A naj grem na koncert in stalno držim čelado v roki? Ali pa na pijačo, kako naj držim v eni roki kozarec, v drugi cigaret in v tretji čelado?

Če se znajdejo motoristi, se bodo pa še kolesarji.


tud tisti ki uporabljajo biciklj in podobne servise ane. Matr ste idioti...

poweroff ::

Ja lej, za varnost gre. Za otroke!

8-)
sudo poweroff

Gagatronix ::

Gone je izjavil:

poweroff je izjavil:

zavajon je izjavil:

Je problem. A naj grem na koncert in stalno držim čelado v roki? Ali pa na pijačo, kako naj držim v eni roki kozarec, v drugi cigaret in v tretji čelado?

Če se znajdejo motoristi, se bodo pa še kolesarji.


tud tisti ki uporabljajo biciklj in podobne servise ane. Matr ste idioti...


Ce mas dnar za biciklj mas dnar tudi za LPP. Ali pa taksi.

jype ::

Gagatronix je izjavil:

Ce mas dnar za biciklj mas dnar tudi za LPP.
To ne drži. Bicikelj stane 3 evre na leto, avtobus pa evro na vožnjo.

Miki N ::

Pa motoristi se nič ne "znajdejo" ampak imajo poseben prostor za spraviti/zakleniti čelado.. tudi večji skuterji.

Ker eden od fenomenov kolesarskih čelad je, da čeprav jih "nihče" ne uporablja... ti jo vseeno ukradejo. :(

poweroff ::

Se bo že našla rešitev. Morda našvasana škatla, kamor se bo spravilo in zaklenilo čelado? Bo pač kolo imelo malo več dodatne opreme. Če bo zato rešeno samo eno človeško življenje, se splača, kajne?
sudo poweroff

Gagatronix ::

jype je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Ce mas dnar za biciklj mas dnar tudi za LPP.
To ne drži. Bicikelj stane 3 evre na leto, avtobus pa evro na vožnjo.


Avto pa v povprecju dva do tri mrtve na mesec.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24 ur anketa: Ali zagovarjate prepoved elektičnih skirojev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22833537 (29415) c3p0
»

Tomos Youngster 45 - Registracija?

Oddelek: Na cesti
102206 (1653) dottor
»

Pešca povozi avto - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19026466 (23889) jype
»

Obvezna čelada za vse kolesarje... (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Šport
29349100 (43398) LeQuack

Več podobnih tem