» »

Obvezna čelada za vse kolesarje...

Obvezna čelada za vse kolesarje...

««
6 / 6
»
»»

WarpedGone ::

Če bi se ti zavedal kaj pravzaprav zagovarjaš bi te bilo zelo sram, v dno duše sram. Oz. bi se hitro premislil.
Pot v pekel je tlakovana z dobrimi nameni.


Torej boš podprl zakon, ki bo prepovedal vsa vozila in tudi tek? Pa pozimi boš prepovedal hojo zunaj, ker kdo lahko pade na spolzkem? Vse to bi namreč prihranilo precej postelj v soči...

Si pa hkrati dovolj favlast, da ljudi ne izobražuješ o teh nevarnostih.

Edit2: Cilj NIKOLI ne opraviči sredstev.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Marilyn ::

WarpedGone je izjavil:

Če bi se ti zavedal kaj pravzaprav zagovarjaš bi te bilo zelo sram, v dno duše sram. Oz. bi se hitro premislil.
Pot v pekel je tlakovana z dobrimi nameni.


Torej boš podprl zakon, ki bo prepovedal vsa vozila in tudi tek? Pa pozimi boš prepovedal hojo zunaj, ker kdo lahko pade na spolzkem? Vse to bi namreč prihranilo precej postelj v soči...

Si pa hkrati dovolj favlast, da ljudi ne izobražuješ o teh nevarnostih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

Okapi ::

Marilyn, čelade bi morale biti obvezne tudi v avtomobilih, ne? Pa varnostni pasovi bi morali biti štiritočkovni? In vsi avtomobili bi morali imeti vgrajen rollbar, se strinjaš?

O.

ahac ::

Samo dejstva poglejte oz. posledice nase "naivnosti".Sploh me ne zanima kakšen je namen države oz. razlog da je uvedla takšen zakon - ampak če bo zaradi tega ena postelja v Soči prazna, namesto polna..bo zame zakon upravičen.Dejte si mal v razmislek....


Daj ti poglej dejstva!
Dejstvo je, da je v drugih državah št. kolesarjev upadlo za 30%. Dejstvo je, da je kolesarjenje tam postalo BOLJ NEVARNO. Dejstvo je, da če se ne pelješ v trgovino s kolesom, se pelješ z avtom.
Dejstvo je, da se ti zdravje orenk poslabša, če se ne gibaš dovolj.
Dejstvo je, da je kolesarjenje najbolj varno na Nizozemskem, kjer najmanj ljudi nosi čelade!
To so dejstva!

Čisto možno je, da bi v Soči imel celo več ponesrečencev zaradi tega. Daj si mal v razmislek, da vse skupaj ni tolk enostavno, kot si nekateri predstavljate.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Marilyn ::

Okapi je izjavil:

Marilyn, čelade bi morale biti obvezne tudi v avtomobilih, ne? Pa varnostni pasovi bi morali biti štiritočkovni? In vsi avtomobili bi morali imeti vgrajen rollbar, se strinjaš?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

ahac ::

Torej se strinjaš, da je prav, da število kolesarjev upade in, da se število voženj z avtomobili poveča?
In strinjaš se, da je prav, da kolesarji postanejo še bolj izpostavljeni nevarnostim v prometu?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Okapi ::

ej...en nasvet.POČASI BERI če negre drugače.
Zajemi sapo, preberi še enkrat, lahko tudi naglas, če ne gre drugače. Sprašujem te po tvojem mnenju o obveznem nošenju čelad v avtu, štiritočkovnih pasovih in rollbarih. Bi moralo to biti obvezno ali ne? Saj svoje mnenje menda imaš tudi o tem, če ga imaš o kolesarskih čeladah? Ali pa si morda strokovnjak samo za kolesarske čelade, na avtomobilske se pa ne spoznaš?

O.

techfreak :) ::

kolesarji so zelo izpostavljeni nevarnostim v prometu

Avtomobilisti, motoristi in pešci pa niso?

noraguta ::

Marilyn je izjavil:

Okapi je izjavil:

Marilyn, čelade bi morale biti obvezne tudi v avtomobilih, ne? Pa varnostni pasovi bi morali biti štiritočkovni? In vsi avtomobili bi morali imeti vgrajen rollbar, se strinjaš?

O.


ej...en nasvet.POČASI BERI če negre drugače..no pa dejmo še enkrat, že ki sem pri volji...pišem izključno o kolesarjenju in stem povezano varnostjo...ČELADO NA GLAVO o drugem jst ne razglabljam.no mogoče bo pa zdej šlo, bo?
(zakaj se zelo zelo strinjam z tem zakonom: kolesarji so zelo izpostavljeni nevarnostim v prometu , osebnih izkušenj) THE END


čelada te ne obvaruje. sem se že peljal z kolesom , pa nisem v soči. ni lepšega kot veterc kateri veje čez mojo plešo. Če si smotan te ne reši niti čelada. ali je vožnja z kolesom tvegana. najbrž,da ni 100 procentno varna ampak zadosti , da ne rabiš ne čelade , ne luči pri belem dnevu. sicer pa sprehodi se do nizozemske kjer se na veliko kolesari pa potem nabijaj o worst case primerih.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

w00tnes ::

Marilyn je izjavil:

Sram bi me moralo biti ker zagovarjam varnost?...sram bi me moralo biti, ker se strinjam stem, da človek nosi čelado in poskrbi zase?...pa ti razumeš, da jst sploh ne razglabljam tukaj kaj in kako, jst samo pravim..ČELADO NA GLAVO...in si že nekaj naredil zase....prosim te lepo..razmisli malo o temu, čemu greš kontra!!! ne piši mi nekih bedastih primeriov o nekih hojah in nevem kaj še vse...Pišem iz določenih osebnih izkušenj in doživetij...Poglej!Pojdi danes malo v Sočo, pa se malo pogovarjaj z ljudmi.Boš?Boš vidu, da boš hitro spremenu mnenje;)


Jaz pa vsako zimo gledam babice, ki se razbijajo po pločnikih (v večini sicer ni kaj hujšega, kakšna si pa tudi kolk razbije, samo čakam, da keri melona poči)
Obvezna zimska oprema za pešce: dereze pa čelada, da si ne bo kdo glave razbil na pločniku!

šernk ::

Sploh me ne zanima kakšen je namen države oz. razlog da je uvedla takšen zakon - ampak če bo zaradi tega ena postelja v Soči prazna, namesto polna..bo zame zakon upravičen.


problem je v tistem ČE.
imamo kakšno študijo ali bo stvar dejansko delovala? realnost iz izkušenj drugje so bile prikazane. sam sem že rekel: obvezna čelada, jaz z avtom v trgovino.

posledice: 50% manj kolesarjev in 5% več avtomobilistov, avtomobilisti posledično manj previdni na kolesarje, več bližnjih srečanj, več postelj v soči zapolnjenih.

sicer pa koliko jih je sploh tam zaradi padca s kolesa? 90%?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

oldguy ::

Ja, seveda, dajmo prepovedat kar kolo. Pa ne bo nobenega v Soči, anede?

Pa ko smo že pri tem, največ nesreč se zgodi doma, torej preselimo vse prebivalce vsaj 20km stran od doma, da bodo varni še pred tem. :P

Fašist, according to WarpedOne...pa še terorist. Ne seri s svojimi cevkami, lahko poveš svojo izkušnjo pa bomo sočustvovali, če jo pa uporabljaš za strašenje ljudi, pa forget it... Patetičen si. Misliš, da nihče nima kake težje izkušnje razen tebe?

Tele čelade pa so mušji prdec v primerjavi z gradnjo kolesarskih stez povsod, kjer je možno. To pa bi bil ukrep, ki bi ga pozdravljal in podpiral. Naredil bi več za popularnost in varnost kolesarjev kot pa tri "zastonj" čelade vsakemu slovencu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

lurker ::

ahac je izjavil:

Daj ti poglej dejstva!
Dejstvo je, da je v drugih državah št. kolesarjev upadlo za 30%. Dejstvo je, da je kolesarjenje tam postalo BOLJ NEVARNO. Dejstvo je, da če se ne pelješ v trgovino s kolesom, se pelješ z avtom.
Dejstvo je, da se ti zdravje orenk poslabša, če se ne gibaš dovolj.
Dejstvo je, da je kolesarjenje najbolj varno na Nizozemskem, kjer najmanj ljudi nosi čelade!
To so dejstva!

Čisto možno je, da bi v Soči imel celo več ponesrečencev zaradi tega. Daj si mal v razmislek, da vse skupaj ni tolk enostavno, kot si nekateri predstavljate.

Ja, pa poglejmo dejstva. Tale gospa, ki je naračunala -30% kolesarjev. Erm, nekdo bi ji RESNO moral povedati, da bi bilo bolje, če bi ostala doma za šporhetom (no, sej so ji povedali). Zahteva kar pogum, da pod takimi številkami napišeš tako tolmačenje.

 No comment.

No comment.



WarpedGone je izjavil:

A da bom prevelik strošek? Oprosti, tudi jaz plačujem OBVEZNO zavarovanje. Dvignite premijo če ne zadošča al pa jo naredte prostovolno. A to pa ne?

Drekcpekc ::

Torej, a kdo ve zdaj kako je s tem zakonom?

Sem gledal zasedanje parlamenta v torek, ko so ravno govorili o tem, ampak nisem nikjer potem videl, kako je zdaj s tem, a bo ta zakon obveljal in kdaj?

Aston_11 ::

Kolesarju bi bolj pomagal IronMan oklep kot čelada, ko ga tovornjak naguzi. Je pa res, da ko se fajn razsuješ po cesti, nimaš direktnih udarcev po tintari, kar ti vsaj omogoči, da preživiš (in da imajo potem delo v Soči).

Go-ahead ::

Ali bomo prva država, kjer bo čelada obvezna?

Aston_11 ::

To sploh ni slabo z obvezno čelado. Npr. mulca ne spustimo na kolo, če nima čelade. Od staršev je odgovorno, da so enako zavarovani kot mulc ali boljše. Ni mi sicer jasno, v kakšnih okoliščinah pride čelada v poštev, čeprav sem že parkrat pogrnil, kot rečeno, če te upali tovornjak, čelada nima več veze.

Izi ::

Bo treba potrpeti, dokler zračne blazine za kolesarje ne postanejo vsakdanje, potem čelada ne bo več potrebna.
Zračna blazina za kolesarje
Zadeva sploh ni vidna, je spravljena v ovratniku in se napihne samo ob padcu. Edina slaba lastnost trenutno je cena 300 EUR ;((

Glede čelad za kolesarjenje pa po moje ni panike, se bomo hitro navadili. Otroci jo tako ali tako že dolgo obvezno nosijo, starejši pa bi morali biti mladini za vzgled.
Jaz nosim čelado na kolesu že od nekdaj in se mi zdi, da se pritožujejo zgolj tisti, ki jo sploh še nikoli niso probali. Kolesarska čelada je lahka tako, da jo sploh ne čutiš, zračna, da jo lahko nosiš tudi sredi poletne pripeke, pa še poceni je.

Edino kar se strinjam s komentarji zgoraj je, da za upokojence, se pravi starejše od 65 let čelada ni ravno potrebna, glava je pri njih še najtrši del telesa. Kosti in sklepi so že tako krhki, da se večine padcev konča na invalidskem vozičku, ne glede na čelado.

Sicer pa če ste opazili v novem zakonu, vsaj jaz, nisem opazil kazni za tiste, ki čelade ne bodo imeli. "Organ" ti sicer lahko prepove vožnjo ampak kazni pa ti ne bo mogel zaračunal. Ali sem kaj spregledal?
Ali bodo spuščali ventilčke >:D ali kako so si to zamislil? Za slovenijo se ve, da brez hudih sankcij nič ne funkcionira.

ahac ::

Go-ahead je izjavil:

Ali bomo prva država, kjer bo čelada obvezna?


Ne.


Aston_11 je izjavil:

To sploh ni slabo z obvezno čelado. Npr. mulca ne spustimo na kolo, če nima čelade. Od staršev je odgovorno, da so enako zavarovani kot mulc ali boljše. Ni mi sicer jasno, v kakšnih okoliščinah pride čelada v poštev, čeprav sem že parkrat pogrnil, kot rečeno, če te upali tovornjak, čelada nima več veze.

Za mulca je prav, da ima čelado.
Ampak smo pa malo nazaj razlagal zakaj bo tak zakon naredil več škode kot koristi.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

jype ::

Kljub temu, da mislim da je pametno imeti čelado, je praviloma nimam. Si bom moral omislit tako, ki se jo da imet na glavi tudi ko nisi na biciklu, ker čelade pač ne moreš pospravit v čisto poln ruzak, ko greš po opravkih po mestu.

Čelado nosim pri vožnji s kolesi, ki niso namenjena vožnji z manj kot 15 km/h in prepuščanju prednosti vsakemu drugemu udeležencu v prometu.

Izi ::

Aston_11 je izjavil:

kot rečeno, če te upali tovornjak, čelada nima več veze.

Si pa našel skrajnost, tudi če te vlak povozi ti čelada ne bo pomagala >:D
Če pa te, kot kolesarja, povozi avto pa ti bo čelada še kako prav prišla, namreč večina jih umre ravno zaradi udarca z glavo v šipo, potem pa tako ali tako padejo čez avto ali nazaj na cesto. Čelada bi znala rešiti precej ljudi v trčenjih med avtomobilom in kolesarjem, predvsem v mestih, kjer so majhne hitrosti.
Če ti divjaš navzdol po kakšni ozki cestici iz hriba in na ovinku čelno treščiš v avto pa kot smo že nekajkrat videli čelada ne pomaga kaj dosti.

Vikking ::

Nisem bral celotne teme in me zanima, če je res da za NE nošenje čelade ne bo predpisana nobena denarna kazen?

Če to drži, potem bo potrebno biti vseeno previden. Kajti zavarovalnice bodo imele zakonsko podlago, kjer jjim verjetno ne bo treba izplačevati premij za tiste ki so se poškodovali pri vožnji kolesa in niso nosili čealde.

Sicer sam uporabljam vedno uporabljam čelado. A gre za rekreativno kolesarjenje, kjer je zgodba precej drugačna od nekoga ki se pelje s kolesom le v trgovino.

Je pa res če bodo sprejeli takšen zakon me čudi da so naprimer izpustili smučarje (precej bolj agresiven šport, z večjo možnostjo naleta v drugo osebo).

Načeloma podpiram obvezno nošenje čelade, ampak ne moreš zahtevati od kakšne starejše ženske ali možaka da si bo nataknil čelado, ko bo odšel v bližnjo trgovino ali gostilno.

USS Liberty ::

Tudi jaz sem že slišal, da bo čelada sicer obvezna, ne bo pa nobene globe za odrasle, če čelade ne boš imel. Torej več kot to, da te policist opozori, se ti ne bo moglo zgoditi, če ne boš nosil čelade? Če se pa motim, naj me pa lahko popravite...

http://www.mzp.gov.si/fileadmin/mzp.gov...

na tem linku v točki sedem piše, da je globa predpisana samo za otroke
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Vikking je izjavil:

Je pa res če bodo sprejeli takšen zakon me čudi da so naprimer izpustili smučarje (precej bolj agresiven šport, z večjo možnostjo naleta v drugo osebo).

Kar se tiče smučanja imajo otroci tudi obvezno nošnjo čelad, prav povsod. Odrasli smučarji pa so kot kaže bolj pametni kot kolesarji, saj v večini primerov že nosijo čelade. Kako je na slovenskih smučiščih ne vem, jaz smučam precej v Avstriji in Italiji in zadnje 2 leti je že kar težko srečati smučarja brez čelade, čeprav le ta za odrasle ni predpisana z zakonom. Čelada je pri smučariji že kar obvezen del opreme tako kot rokavice in palice. Tako da zakon verjetno niti ni potreben.
Tudi če smučaš brez palic te ne bodo kaznovali, boš pa izpadel malo čudno. Enako si sedaj že skoraj čudak, če se na smučišču pojaviš brez smučarske čelade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

BlaY0 ::

Kolesarska čelada v prometu je en velik joke, vsaj kar se vožnje po cesti tiče. Ogroženost se v tem primeru ne bo zmanjšala niti za procent. No, v bistvu se bo ker se bo zaradi tega manj ljudi vozilo s kolesi, se bo pa zato toliko več ljudi vozilo z avtomobili in se bo tu ogroženost povečala... ko te avto enkrat nabaše ti kolesarska čelada bolj malo pomaga. Bi pa jasno pomagala, če bi se dve stari mami na kolesih zaleteli na kolesarski steze. Torej v tem primeru te čelada varuje predvsem pred samim seboj in neobvladovanjem svojega prevoznega sredstva. Čelado bi potemtakem lahko predpisali tudi vsem pešcem, ki hodijo po cestišču ali bankini (kjer seveda ni pločnika) ali pa recimo vsem blondinkam, ki med hojo klofajo SMS-je na mobija...

Kar se tiče smučanja... tam si malo bolj enak med enakimi kot pa na cesti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

Dokler te ratrak ne kresne :)

Izi ::

Verjetno bo spet vse na policistih.
Glede ne predpisane kazni je treba biti pazljiv:
Ne gre se samo za opozorilo, čeprav te ne bo kaznoval ti policist lahko prepove vožnjo kolesa. In če potem prepovedi ne upoštevaš pa si že v drugem prekršku zaradi neupoštevanja navodil policije, za kar pa ti lahko nabijejo kar pošteno kazen :D

Pyr0Beast ::

haha, dobra :)

Otroci naj imajo čelade, starejši pa kakor želijo.

Sicer bi na kolesu rabil bolj ščitnike za komolce in noge kakor čelado IMO.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

USS Liberty ::

Kresalova naj raje preganja kriminalce v belih ovratnikih, pa njeno mamo Frederiko, pa njeno familijo in prijatelje, ne pa da piše neke butaste zakone o kolesarskih čeladah. Ona, ki se v visokih petah vozi s porscheji, itak nima pojma o ničemer iz normalnega življenja normalnih slovenskih ljudi, še najmanj pa o rekreativnem kolesarstvu. Kresalova in cela vlada niso doslej še niti ene pametne stvari naredili, vsaka stvar, ki se jo ti ljudje dotaknejo se spremeni v šit...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

BlaY0 ::

Obvezna čelada na kolesarski stezi bi se meni zdela dobra rešitev...

Hardstyle ::

TESKAn je izjavil:

ahac je izjavil:

Jaz zdaj sicer nimam kolesarske čelade, ampak si jo bom kupil... za takrat, ko športno kolesarim. Če se zapeljem do frenda ali v trgovino je pa res ne rabim.


Ti povem eno zgodbo, od motorista sicer, ma poanta ostane. Sem štopal in mi ustavi, roke cele povite. Kaj se je zgodilo? Sicer ima polno opremo, ampak enkrat se je malo zapeljal, kaj se pa lahko zgodi, rajt? No, zgodilo se je, da je padel in si lepo podrsal obe roki.

Še ena podobna zgodba. Se je ena soseda vračala z avtom domov, do njene hiše je bilo še ~100m _ravne_ ceste. Kaj se lahko zgodi na tako kratki poti, ane? No, jo je zmotil mulc na zadnjem sedežu pa je zapeljala direkt v parkiran avto od moje sestre.

Tako da ne govorit, da ker greste samo 100m stran, se vam ne more nič zgodit.

Tukaj so največje nevarnosti debilni vozniki. Včeraj me je npr. izsilil nekdo z tovornjakom. Lepo me je gledal in vseeno speljal... jaz naj pa bremzam. Par tednov nazaj sem šel čez prehod za pešce pri zeleni pa je vame (čez rdečo) rinil avtobus. Ko te povozi tovornjak ali avtobus, seveda čelada ne pomaga veliko.

In zato se moreš zavarovat, kolikor se lahko. In ne govori, da ti čelada ne bo pomagala, če te avto/tovornjak lih tolk butne, da letiš po cesti, tvoja betica pa proti tlom. Ali proti robu pločnika.

Iz mesca v mesec vidim kako se naše svoboščine ukinjajo...all for the good of the community.

Lej, če kolesarji ne bi po tekočem traku kršili predpisov in bi imeli vsi vsaj izpravno kolo (luč, odsevnike), tako pa jih je treba očitno malo trše prijet, da bo kaj efekta. Sploh pa, čelado dobiš za 40€ in ti zna kdaj pomagat, da boš lahko vstal in odkorakal stran, namesto da boš ležal na tleh in stokal. Plus, čelado kupiš samo enkrat.


Lej pa koj k boš ti pravil da kolesarji ne spoštujejo predpisov oz. nimajo izpravnih koles? Od kdaj pa vozniki avtomobilov spoštujete predpise in se vozite s prižganimi lučmi tudi podnevi? Kdo pa še ti dan danes ustavi na prehodu za pešce(kjer ni semaforjev) in ti tako da prednost? Sam moraš "poskusit srečo" s tem da stopiš na cestišče in tako dobesedno avtomobilu odvzameš prednost. In sedaj ko je že nekaj tednov zapored zjutraj do 10ih megla, pa se ti pripelje avto po tvoji strani(prehiteva) in to brez luči? Kasneje pa naletiš na bedaka, ki ima cel čas prižgano zadnjo meglenko. Da se o krožnih sploh ne menimo, sploh o dvopasovnih, kjer ljudje iz notranjega pasa za izhod zavijejo na zunanji! pas, kljub temu da ima notranji pas svoj! izhod in ti tako lepo uniči sprednji del avtomobila. Aja, pa si že kje v krožiščih videl tablo za obvezen smerokaz ob izhodu? V Avstriji ja, pri nam pa ne. Si že videl policista ki bi take prekrške kaznoval? Jaz pri nam še ne(v mb so baje 1x meli akcijo na glavnem trgu to pa je vse), v Avstriji pa jih vidim skoraj vsakič na katerem izmed rondojev.
Ko vidiš ljudi štartat vzratno iz parking boxa in ti lepo odvzame prednost, pa čeprav si na kolesarski cesti(ki je btw označena s rdečo "preprogo"), pol pa še ti on jebe vse po spisku ker nisi TI pazil, da gre on vzratno?
Bluetooth slušalke bi za moje pojme dosti bolj pripomogle k varnosti v prometu za vse udeležence v prometu, ampak ne...mi bomo raje poskrbeli za čelade, ki so popolni nesmisel.
Zakaj v mestih še zmeraj tlakujejo granitne kocke in jaške(zračnike) ko pa ženske hodijo v petah in sem že par x videl kako so se razbile, pa jih še vedno tako tlakujejo.
In kje drugje si videl da jaške oz. ventile "montirajo" na cestišče in to na KOLESNICE, kjer je že vnaprej jasno da se bo začelo posedat, nastajale bodo luže in posledično bodo pešci mokri ampak tega ni treba popravljat ker pač.
Zakaj je na cestah/pločnikih še zmeraj lanski šoder, ki zmanjšuje varnost kolesarjev in rolerjev/skejterjev? Zakaj tega nihče ne pomete? Aja, ker mora raja sama skrbet za pločnik - malo morgen. Ob 6ih grem v službo, ob 2h-3h pridem domov in izvem, da se je na "mojem" pločniku ob 12ih neka babica razbila in da sem jaz kriv, ker nisem očistil pločnika. Ja pa kaj še.
Pazi zdaj to, zakaj za oznake na cestiščih uporabljajo gladko barvo in ne česa drugega, ki nebi zmanjševala oprijema? Ravno iz tega razloga so na AC oznake "pobrušene" da vozilo ne izgubi oprijema. V mestih pa še zmeraj veselo barvajo zebre.
Zakaj se na cestninskih postajah in mejnih prehodih ne uporabljajo kamere nad cestišči s katerimi bi zmanjševali nevarnost odpadanja snega in ledu iz tovornjakov/avtobusov(seveda, bi jih potem mogli izločit iz prometa da se očistijo)?
Kaj ti pomaga pluženje snega, če pa plug ne "seže" v kolesnice zato ker je cesta uničena v nulo, in tako spluži samo sredinski del ceste, ki ti itak nič ne koristi.

Ko se uredijo zgoraj omenjene zadeve, bom prvi v vrsti čakal pred trgovino da si nabavim čelado!

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Odrasli smučarji pa so kot kaže bolj pametni kot kolesarji, saj v večini primerov že nosijo čelade.


To ni stvar pameti.
Smučanje je vedno šport. Kolesarjenje se pa deli na športno in transport.

Če bi bilo možno, da se z smučmi zapeljem čez vas do prijatelja, čelade ne bi vzel. Ampak, ker pa vedno ko smučam to delam športno, jo pa vedno nosim.

Športni kolesarji tudi večinoma nosijo čelade, pa čeprav ni zakona (in tudi, če se sploh ne vozijo po cestah).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Drekcpekc ::

Torej... zakon že velja?

Hardstyle ::

Zakon "velja" ja. V narekovajih pa zato, ker ti policaj ne more napisat kazni :D Tak da je enako če jo uporabljaš ali ne.

P.S.
čelada ti ne pomaga nič, če nimaš luči, odsevnih teles itd. Baje, tak pravijo eni tu na forumu.

Zgodovina sprememb…

grex ::

BigWhale ::

So morda predpisali tudi kresnicke (za pesce)? To bi bilo pametno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Okapi ::

policist lahko prepove vožnjo kolesa.
Ja, v starih časih so v podobnih primerih radi spuščali ventilčke.;((

O.

joze67 ::

Pa ima podlago za spuščat ventilčke? V starih časih je podlaga bila v aksiomu: policaj ima vedno prav.

joze67 ::

Tako ali tako je totalni fail, da se življenski prostor - naselja so pač habitat ljudi - spreminja v tako nevaren kraj, da na cesto ne smeš stopiti brez ustrezne varnostne opreme. Najbolje kak osebni tank (vsaj do avtomobila).

Rippy ::

To, kar bom napisal je bolj kot ne nepomembno za trenutni zakon ampak poznam primer v katerem je čeleda rešila življenje.

Prijatelj (takrat star 12 let) je na nekakšnem tekmovanju za nagrado dobil kolesarsko čelado. Po tem gre s kolesom domov in po enem zelo strmem delu ceste "koliko gre". Zgubi ravnotežje in s svojo novo čelado v mlajše drevo. Čelada popolnoma uničena, drevo je na pol presekal ampak on je bolj, kot ne nepoškodovan. V podobni situaciji sem sam bil ... brez čelade ampak sreča v nesreči sem ravno prav priletel (tokrat ne v drevo), ker drugače me nebi niti "full body armor" rešil.

Sicer nič novega...otroci so pač norci in ne razmišljajo najbolj pametno :) ...carry on.

Pyr0Beast ::


Prijatelj (takrat star 12 let) je na nekakšnem tekmovanju za nagrado dobil kolesarsko čelado. Po tem gre s kolesom domov in po enem zelo strmem delu ceste "koliko gre". Zgubi ravnotežje in s svojo novo čelado v mlajše drevo. Čelada popolnoma uničena, drevo je na pol presekal ampak on je bolj, kot ne nepoškodovan. V podobni situaciji sem sam bil ... brez čelade ampak sreča v nesreči sem ravno prav priletel (tokrat ne v drevo), ker drugače me nebi niti "full body armor" rešil.

Mogoče bil pameten ravno zaradi čelade ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Rippy ::

Jap...če se ne motim ga je zanimalo koliko več bo števec pokazal, "ker je s čelado bolj aerodinamičen" :D.

noraguta ::

BigWhale je izjavil:

So morda predpisali tudi kresnicke (za pesce)? To bi bilo pametno.

so itak že , se pa sušlja da bo obvezna uporaba tudi podnevi v kombinaciji z reflektorjem.

Osvetlitev pešcev
97. člen


Pešec, ki vleče ali potiska po vozišču ročni voziček ali se vozi po vozišču v invalidskem vozičku, mora imeti ponoči in ob zmanjšani vidljivosti na vozičku prižgano najmanj eno svetilko, ki oddaja belo svetlobo, pritrjeno na levi strani, ki mora biti vidna od spredaj in zadaj. Svetloba svetilke ne sme slepiti drugih udeležencev v cestnem prometu.
Pešec, ki ponoči hodi zunaj naselja ali v neosvetljenem naselju, kjer ni pločnika ali pešpoti, po vozišču ali tik ob njem, mora nositi na vidnem mestu na strani, ki je obrnjena proti vozišču, svetilko, ki oddaja belo svetlobo, ki je vidna s sprednje in zadnje strani, ali odsevnik iz prvega odstavka 92. člena tega zakona.
Organizirana skupina pešcev, ki hodi ponoči zunaj naselja ali v neosvetljenem naselju po vozišču, mora uporabljati na začetku in na koncu skupine najmanj po eno svetilko, ki oddaja belo svetlobo. Svetilke morajo biti nameščene tako, da jih lahko drugi udeleženci v cestnem prometu pravočasno opazijo.
Z globo 40 € se kaznuje za prekršek pešec, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.
Z globo 80 € se kaznuje za prekršek organizator skupine pešcev, če skupina ni osvetljena, kot to določa tretji odstavek tega člena.

Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

LeQuack ::

Prepovejo naj avte v mestih in bodo vsi ti zakoni nepotrebni. Poleg busa pa naj začne vozit tramvaj pa na obrobju velika parkirišča, kjer lahko izbereš avtobus, tramvaj, taxi ali pa kolo za sposodit.
Po tem sanjarjenju sem se zbudil in ugotovil, da sem še vedno na balkanu. Ah ja.
Quack !
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24 ur anketa: Ali zagovarjate prepoved elektičnih skirojev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22832693 (28571) c3p0
»

Tomos Youngster 45 - Registracija?

Oddelek: Na cesti
102184 (1631) dottor

Več podobnih tem