» »

Nekaj ur prometno dovoljenje poteklo

Nekaj ur prometno dovoljenje poteklo

lenovo2 ::

Na prometni opazil, da ima datum: velja do 26.12. ker je praznik, verjetno ne morem podaljšati? Če grem na tehnične preglede v petek moram plačati kaj več? Vem, da sem v prekršku, če me dobijo pri vožnji.

joze67 ::

Če imaš certifikat in če avto ne potrebuje tehničnega pregleda, lahko vse opraviš po internetu in dobiš potrdilo, ki služi za odganjanje policije, dokler ne dobiš nove knjižice po pošti.

Aha, vidim da je v igri tehnični. Ne plačaš nič več (niti manj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joze67 ()

zmaugy ::

lenovo2 je izjavil:

Na prometni opazil, da ima datum: velja do 26.12. ker je praznik, verjetno ne morem podaljšati? Če grem na tehnične preglede v petek moram plačati kaj več? Vem, da sem v prekršku, če me dobijo pri vožnji.

Vse stane isto, samo če te policija ustavi prej, plačaš kazen.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Vazelin ::

Vse stane isto, samo če te policija ustavi prej, plačaš kazen.

kakšen teden tolerirajo nekateri
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

forplan ::

Sem mi zdi da je 100€ če te dobijo s pretečeno registracijo (do 30dni)

Nasvet: Lepo se pelji v petek do prvega "AMZS" pa je. Če maš tako nesrečo, da med tem dobijo pač se probaš izgovorit...
da se strinjam

fikus_ ::

Ali pa 26. sparkiraš avto pred tehničnimi pregledi. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

joze67 ::

30 dni ima časa, da uredi status vozila. V tem času se z njim načelno ne sme voziti.
Vendar. Registracija mu velja do 26. Če ima smolo in ga v petek ustavi policaj, ko je na poti do TP, bo pač pojasnil situacijo in 99,99% prišel skozi brez kazni. (Če ga ustavi na drugem koncu Slovenije, bo sicer težje pojasneval...) Če ga ustavi po TP, bo z zapisnikom brez težav dokazal, da ve, da je težava, in da ureja.
Tako da v petek sploh ni panike.

EnStot ::

lenovo2 je izjavil:

Na prometni opazil, da ima datum: velja do 26.12. ker je praznik, verjetno ne morem podaljšati? Če grem na tehnične preglede v petek moram plačati kaj več? Vem, da sem v prekršku, če me dobijo pri vožnji.

Ni kaj, takoj po Novem letu greš v arest, avto pa v zaplembo in uničenje. >:D;)

mikhaair ::

Najhuje kar te lahko doleti ni kazen policije, ampak plačevanje škode ob morebitni povzročeni nesreči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikhaair ()

McHusch ::

Niti ne, ker respiro velja še 30 dni po poteku registracije in zavarovanja, če v tem času podaljšaš zavarovanje.

https://www.zurnal24.si/slovenija/ali-z...

2dark ::

McHusch je izjavil:

Niti ne, ker respiro velja še 30 dni po poteku registracije in zavarovanja, če v tem času podaljšaš zavarovanje.

https://www.zurnal24.si/slovenija/ali-z...

Cudno spisan prispevek. Vsaka zavarovalnica po svoje govori. Na koncu so pa problemi in zavarovalnica vse gladko zavrne.

;-) ::

Seveda to velja za vse zavarovalnice, ce si imel celoletno polico.

Miha 333 ::

Kakorkoli, s pretečeno registracijo se ne smeš voziti. Zato tudi jaz predlagam, da jutri parkiraš avto pred tehničnimi pregledi in v petek tam urediš vse formalnosti.

Miha 333 ::

Zna se zakomplicirati, če avto ne bo naredil tehničnega. Namreč za hujše napake ti lahko po novem prepovedo nadaljnjo vožnjo.

Utk ::

In kako bi bilo to drugače od čisto male napake, če avto ni registriran?

Horas ::

na prometni si opazil? kaj si kar tako se spomnil aha zdj bom mal pogledu prometno ka kaj piše gor. o šment poteklo bo jutri. kaj res nič ne študirate par tednov prej???

solatko ::

Vsako leto registriram 2-3 tedne pred potekom in ni problemov. Zavarovalnica te praviloma obvesti en mesec pred potekom.
Delo krepa človeka

;-) ::

Zavarovalnica nima nobenih pravil obvescanja, to je le dobra volja zastopnikov

shadeX ::

solatko je izjavil:

Zavarovalnica te praviloma obvesti en mesec pred potekom.


Mene še nikoli ni.

Edit: V bistvu se spominm da me je, ampak tam 7 let nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Tomas 33 ::

Če se petek normalno pelješ na tehničnega, ti bo vsak normalen policaj toleriral vožnjo z neregistriranim vozilom.

Zavarovanje, pa kot so že omenil, naj bi veljalo še 30 dni po poteku.

ginekk ::

Komot lahko voziš, globa (100 EUR) pri poteku do 30 dni je manjša kot globa, ko ne zamenjaš prometne po spremembi stalnega bivališča (200EUR). Po moje velja tudi polovička, ampak policaj bo toleriral, če vidi da gre za par dni.

Po 30 dneh ti pozovejo s priporočeno pošto, da urediš odjavo vozila in vrneš prometno. Slednje se mi je že zgodilo čisto nehote, ko sem kupil bivši služben avto in sem bil vajen, da registracijo za isti avto ureja nekdo drug.

zobnik ::

Če si kje med Vrhniko-Ljubljano se ne sekiraj, mene tam 15 let niso ustavli, pa se redno vozim tam okol. Kontrole in mobilni radarji so pa extra pogosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnični, zavarovanje?

Oddelek: Loža
132275 (1679) MIHAc27
»

Tehnični pregled in zavarovanje.

Oddelek: Na cesti
163592 (3041) Mare2
»

Tehnični pregled (koliko prej?)

Oddelek: Na cesti
3019576 (17346) solatko
»

Vožnja brez urejenega avto zavarovanja

Oddelek: Na cesti
2710915 (9988) St235
»

Registracija avtomobila in napačen datum na zav. polici

Oddelek: Na cesti
254726 (3975) MadMax

Več podobnih tem