» »

Tomos Youngster 45 - Registracija?

Tomos Youngster 45 - Registracija?

dottor ::

Imam zgoraj omenjen motor, pa me zanima kako je z registracijo tega modela? Youngster obstaja v dveh izvedenkah - 25km/h ter 45km/h. Ali je potrebno motor prijavit kot 49 kubičen in ga registrirat, zavarovat ter imet čelado?

Gre za ta model:
http://www.tomos.si/slo/modeli/moped/yo...

Glede na nov zakon ki prihaja v veljavo (katerega podpiram) me zanima če je bolj smiselno ga "prijavit" kot 45km/h ali ga "predelat" na 25km/h. Vem da bo registracija in zavarovanje potrebno pri obeh ampak je pol trik s čelado. V noveli zakona (če sem prav razumel) bo lahko uporabnik izbral ali bo imel na glavi motoristično ali kolesarsko čelado. Tu je še stroškovna razlika med 25km/h ter 49ccm pri registraciji in zavarovanju.

Se je že kdo kej poglabljal v zakon ki prihaja vn glede petindvajsetk? Že vnaprej hvala.

PS: So me že dobili na valje in policist ni kompliciral, ko je v papirjih videl da je model 45 in ne 25 me je pustu naprej...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

sočan ::

Po moje pusti tako kot je...Tudi predelava ni tako enostavna kot se zdi.Ne mislim na mehanski del ,ampak na papirnati. Je potrebno to homologirati.

Čelada spet ni noben problem ,ker te mopedistične znajo biti prav šikane in nič bolj okorne od kakšne kolesarske. Cenovno pa spet mopedistična kolesarska tu nekje.

Strošek ,oziroma razlika v strošku registracije je pa omembe ne vredna.
lp

dottor ::

Izglasovali veto na registracijo in zavarovanje.. cepci eni ;((

Vseeno hvala za odgovor, ampak zgleda da ne bom rabu sploh. Lahko bi vsaj na čelado dali veto ne pa na vse skupaj :P
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

konspirator ::

Zakaj cepci ?
Saj zakonodaja že obstaja, samo izvajati jo je potrebno (tj. spraviti iz prometa vse, ki se z "25kmh kolesi s pomožnimi motorji" vozijo več kot je dovoljeno).

Meni je bolj zoprno, ker vozniki 25 kmh vozil večinoma nimajo zavarovanja odgovornosti.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Pač registracija in zavarovanje 25tkih bi blo več kot dobrodošlo... zdej se ti mulc s 25tko zaleti v avto pa ne veš ne kdo ne evrov ne boš vidu. Tako bi po tablici lahko dal prijavo in njegova zavarovalnica bi krila stroške...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Assass1n ::

Isto je če dobiš kolesarja v avto...
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Invictus ::

Assass1n je izjavil:

Isto je če dobiš kolesarja v avto...

Prosim da gledaš na cesto. Tvoj avto ni edini udeleženec v prometu. Poleg tega je kolo 5x lažje od tiste 25 km/h prdulje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Pa še mulci ki "drvijo" 40+ z specjalkami relativno dobro obvladajo svoje kolo, kar bi pa težko rekel za one druge mulce na prduljah:))

dottor ::

Danes gledal 24ur pa je bil prispevek glede čelad. Kar se tiče 25km/h je potrebna motoristična čelada al je lahko kolesarska (v predlogu zakona je bila možnost izbire ene al druge)?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

konspirator ::

Motorna kolesa s pomožnim motorjem: kategorija do 25 kmh na kolesarski stezi ne potrebuje čelade.

edit: vidim da so bile nedavno spremembe zakona:
obvezna registracija vseh motornih dvokolesnikov (tudi kategorija 25 kmh), obvezna čelada na kolesu do 18 leta, obvezna čelada (kolesarska/prava) na vseh motornih dvokolesnikih kategorije 25 kmh.
http://www.primorske.si/Novice/Slovenij...
http://www.dolenjskilist.si/2016/11/21/...

V soboto sta začeli veljati noveli zakona o dopolnitvah zakona o motornih vozilih in zakona o spremembah in dopolnitvah zakona o pravilih cestnega prometa. Kot so sporočili z ministrstva za infrastrukturo, obe noveli zagotavljata višji standard varnosti voznikov in potnikov na kolesih, kolesih s pomožnim motorjem in mopedih, katerih konstrukcijsko določena hitrost ne presega 25km/h.

Zakon o dopolnitvah zakona o motornih vozilih uvaja obveznost registracije vseh mopedov, pri katerih trajna nazivna moč pogonskega motorja ne presega 4 kW in konstrukcijsko določena hitrost ne presega 25 km/h, in ti mopedi morajo biti registrirani od 1. maja 2017 dalje.

Zakon o spremembah in dopolnitvah zakona o pravilih cestnega prometa spreminja definicijo kolesa, pri voznikih in potnikih na kolesih zvišuje starostni pogoj za uporabo zaščitne kolesarske čelade, in sicer iz 14 na 18 let. Pri voznikih in potnikih na mopedih, katerih konstrukcijsko določena hitrost ne presega 25 km/h, je uporaba čelade obvezna ne glede na starost. Kot ustrezna zaščitna čelada se na mopedih, katerih konstrukcijsko določena hitrost ne presega 25 km/h, šteje tako uporaba kolesarske zaščitne čelade kot tudi homologirane zaščitne motoristične čelade.

Kot so še sporočili z ministrstva, morajo vozniki mopedov z največjo hitrostjo do 25 km/h od 19. novembra dalje voziti drug za drugim po kolesarskem pasu, kolesarski stezi ali kolesarski poti. Kjer teh prometnih površin ni oz. niso prevozne, smejo voziti ob desnem robu smernega vozišča v smeri vožnje. Z uveljavitvijo sprememb in dopolnitev zakona o pravilih cestnega prometa vozniki mopedov z največjo hitrostjo do 25 km/h zaradi ogrožanja pešcev in drugih ranljivejših skupin udeležencev ne smejo voziti v območju za pešce.
--

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Hvala za tale izzsek ;) Se pravi bo treba it po čelado, maja pa še na tehnični in zavarovanje :)

Se pa odločam da na policijski dražbi provam kje odkupit kak original 25km/h tomos in dam 45km/h mašino dol in 25km/h gor in porihtam homologacijo (katera s pogovorom na tehničnem ko sem delal za avto, nebi smela bit problem).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220163 (12990) zmaugy
»

Vožnja motornega vozila do 50ccm(kubikov).

Oddelek: Loža
2512741 (4140) Gapi
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932731 (2833) St235
»

Vprašanje: Koliko km/h se lahko vozim na mopedu?

Oddelek: Na cesti
167465 (6707) XtodaZ
»

50 ccm

Oddelek: Loža
458810 (6463) Formula 1

Več podobnih tem