» »

Kaj narediti glede skupnih kant in nepravilnega odlaganja

Kaj narediti glede skupnih kant in nepravilnega odlaganja

maticb492 ::

Torej živim v večstanovanjski hiši (ni ravno blok), ki si dvorišče deli še z eno hišo, zato imamo na dvorišču/parkirišču vsi kante, skupaj mislim da 8 kant. To so seveda kante za ostale odpadke. Odvažajo jih vsak teden, in so vedno nabito polne vsega sranja, ker določeni sosedi napolnijo stvar takoj, dejansko ne vem če kaka ciganska družina k nam vozi odpadke odlagat (nekateri ne plačujejo komunale in preprosto mečejo v kante ostalih)

Načeloma ne bi rad bil preveč hipsterski in težil zato ker je 90% odpadkov narobe odloženih (niso niti približno ločeni), ampak problem nastane da midva s punco, ki ločujema plastiko in papir, naredima za 2 majhni posodici ostalih odpadkov v enem tednu in še za to včasih NIMAM prostora v SVOJI kanti!

Kje lahko prijavim to inšpektorju, da vsi skupaj plačamo kazen? Lahko to prijavim in dobimo vsi skupaj kazen sploh? Ne vidim druge rešitve kot da bom vsak mesec prijavljal dokler ne začenjo vsaj približno ločevat, da imam prostor v SVOJI kanti za katere prekleto drago plačujem (30EUR na mesec da odvažajo njihovo sranje)

Kaj sploh lahko naredim glede tega? Če ne morem nič bom kanto odjavil oz. zaprosil da jo odvažajo enkrat na mesec ali na 2-tedna kar bi bilo več kot preveč za najine potrebe.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Invictus ::

Kante dajte pod ključ/kartico, pa je zadeva rešena... Investicija iz rezervnega sklada...

Pokliči na lokalno komunalo glede dostopa smetarjev, da ne boste zabluzili, pa je to to...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

maticb492 ::

Imam občutek da večina pride od stanovalcev, tako da se ne bi nič rešilo... Samo trdit valda ne morem, ker ne gledam 24/7 skozi okno.

Ima kdo kje formo za prijavo inšpektoratu? Na straneh od ministrstva najdem samo diva odlagališča pa neko formo kjer moraš točno določeno osebo prijavit z imenom in priimkom.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Zaprosis za svoje lastne kante in potem uporabljas to?

maticb492 ::

Saj imamo, to so te majhne kante. Jaz plačujem samo svojo. Rezervnega sklada in upravnika ni. Nekateri si sploh niso prijavili kant oz. jih nimajo. Ne vem koliko stanovanj je, mislim da v oni drugi hiši jih je kakšnih 8, v naši pa 6 (ločenih stanovanj)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Uizi ::

Zvrtaj 2 luknji in zakleni z verigo, če je kanta tvoja.

maticb492 ::

Uizi je izjavil:

Zvrtaj 2 luknji in zakleni z verigo, če je kanta tvoja.


Mislim, sej ne govorim veliko z sosedi, če še to naredim pa res ne bom več nič rabil govorit z njimi :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

fikus_ ::

Kliči komunalo, razloži, skupaj poiščite rešitev (tudi če je zaklepanje kante).

Okapi ::

Če je res samo tvoja, bodo pametni razumeli, z drugimi se pa itak ni treba pogovarjati. Bolj je problem, ker boš moral paziti, da je odklenjena, ko pridejo smetarji.

T-h-o-r ::

Poklicat tajno policijo, ki naj kršitelje stlači za par mesecev v gulag.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

maticb492 ::

T-h-o-r je izjavil:

Poklicat tajno policijo, ki naj kršitelje stlači za par mesecev v gulag.


Včasih najraje bi :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Furbo ::

maticb492 je izjavil:

Uizi je izjavil:

Zvrtaj 2 luknji in zakleni z verigo, če je kanta tvoja.


Mislim, sej ne govorim veliko z sosedi, če še to naredim pa res ne bom več nič rabil govorit z njimi :D

Ja in kaj? A ti tudi zamerijo, ker zaklepaš svoj avto/bicikl/stanovanje?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Uizi ::

Lepo jim razloži zakaj tak ukrep, kdor bo zameril itak ni vreden pogovora ali pa ravno tisti prišpara 30€/360€letno.

T-h-o-r ::

@maticb: Huawei postavlja prav takšne kamere. Sploh se nikomur več ne bo treba jeziti, ker bodo kršitelji enostavno "odšli."
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

maticb492 ::

Zdaj če razmišljam praktično imam probleme z vašim predlogom

- Ko sem podpisal pogodbo(prej ni bilo kante za to stanovanje), je bila kanta dostavljena (odložena pred hišo) in ne vem več katera je moja, ker so pač vse iste/podobne, tako da bi verjetno moral iskat serijske številke,
- Kolikor razumem kanta sploh ni moja, ampak je v "najemu" tako da ne vem koliko bi bilo komunali všeč da jo prevrtam in zaklepam, ker nisem nikoli plačal nič za kanto, samo mesečno za odvoz (maribor)

Lej, mogoče sem pač prasec in hočem da plačajo, ker so arogantni (mislim da vem kdo je, samo nočem javno pisat imen pa tega), tako da še vedno: ali lahko prijavim inšpektorju, ki pride in nam da skupno kazen, tistih 500€ in vsak plača svoj delež?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

matobeli ::

Ne, vsak bo plačal kazen za svojo kanto, tisti ki nimajo prijavljenih ne bodo nič plačali.
Poklič na komunalo da ti montirajo njihovo ključavnico ki jo smetarji znajo odpret.

maticb492 ::

Ok, pokličem če imajo to opcijo.

(edit: uradne ure so do 14:00)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

karosha ::

Soliden članek iz 2017 na Žurnalu: https://www.zurnal24.si/slovenija/tujci...

Lahko zakleneš smetnjake, ampak tistim, ki to počnejo, ne moreš nič. "Za odlaganje smeti v tuj zabojnik sankcija ni predvidena. Proti kršitelju lahko postopek uvedejo le, če je napačno odložil odpadke. Stanovalci tovrstne težave rešujejo z zaklepanjem ali zamreženjem."

Sploh tole je naravnost svinjsko: "Tretja skupina so prišleki iz drugih občin, predvsem tisti, ki se vozijo na delo v Ljubljano. "Ti doma v avto naložijo svoje odpadke in se potem na svoji poti ustavijo ob zabojnikih kakšnega bloka ter se tako znebijo svojih odpadkov in dobršnega dela stroška zanje," pravijo pri Snagi in uporabnikom predlagajo, da zabojnike fizično umaknejo ter tako preprečijo odlaganje s strani drugih ljudi."

Skratka, zelo neurejeno področje. Glede na mentaliteto povprečnega državljana, bo verjetno treba uvesti konkretne sankcije, če bomo želeli, da se tu sploh kaj premakne.

T-h-o-r ::

Zelo grozno je, da kante kar tako stojijo nekje pri bloku in ne v smetarniku.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

maticb492 ::

Za naš primer so kante na parkirišču za ograjo, ko grem z avtom torej imam daljinec da se mi odpre rampa (ograja). Sicer pa valda peš vrata niso zaklenjena, sploh ni ključavnice gor.

Glede na vsebino smeti in tega kar sem 2x videl pač določene osebe mečejo vse tam notri - od otroških igrač do (otroških) stolov, manjših miz itd., včasih se sprašujem od kod jim vse te smeti, res, prav včeraj sem se z sosedo pogovarjal. Toliko smeti je da ne moreš verjet.

Najraje bi iz firbca na mimovrste zdaj ko je black friday eno kamero kupil, sam zato da vidim kdo nosi vse to :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

Kosek1 ::

maticb492 je izjavil:


Kje lahko prijavim to inšpektorju, da vsi skupaj plačamo kazen?


Bilo je pred nekaj leti. Nekdo je bil tako zagnan kot ti in je zadevo prijavil inšpekciji. Šli so malo pobrskat po kantah in glej ga zlomka. V kanti za preostale odpadke do našli kuverto z naslovom ravno tega človeka, ki je prijavljal zadevo.

matobeli ::

Nice story bro.

T-h-o-r ::

Kosek1 je izjavil:

maticb492 je izjavil:


Kje lahko prijavim to inšpektorju, da vsi skupaj plačamo kazen?


Bilo je pred nekaj leti. Nekdo je bil tako zagnan kot ti in je zadevo prijavil inšpekciji. Šli so malo pobrskat po kantah in glej ga zlomka. V kanti za preostale odpadke do našli kuverto z naslovom ravno tega človeka, ki je prijavljal zadevo.

In potem ste ga pretepli.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

maticb492 ::

Kosek1 je izjavil:

maticb492 je izjavil:


Kje lahko prijavim to inšpektorju, da vsi skupaj plačamo kazen?


Bilo je pred nekaj leti. Nekdo je bil tako zagnan kot ti in je zadevo prijavil inšpekciji. Šli so malo pobrskat po kantah in glej ga zlomka. V kanti za preostale odpadke do našli kuverto z naslovom ravno tega človeka, ki je prijavljal zadevo.



Hahahaha :D

Za ločevanje mi je dejansko vseeno, samo ne morem jih prijavit zato ker odlagajo v kante drugih.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Uizi ::

Ma jaz bi šel preiskat kdo to dela pa direkt skipal bi mu vse pred vhodna vrata. Jaz nerazumem kako ste lahko taki pussiyi. Meni je sosed vozil psa srat na našo stran, sem ga poslal v pičko materino, seveda je zameril a mi je vseeno, marš na polje.

maticb492 ::

Mah, ni vredno tega. Pisal sem na forumu po skoraj 1 letu odkar imam ta problem, ker sem imel viška časa, pa ravno razmišljal o tem. Drugače se ne sekiram glede tega vsak dan in grdo gledam sosede.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Uizi ::

A lahko še jaz pripeljem kaj? Pa še kavo mi boš skuhal.

maticb492 ::

Mah lej, vem na kaj ciljaš, samo nikoli ne veš, lahko mi pa zameri in mi s ključem popraska celo dolžino avta npr. - pa bom na koncu na zelo večjem strošku, pa imel samo še več komplikacij.

Jutri pokličem komunalo pa da vidim kaj rečejo, ste mi dali malo zagona da tokrat res pridem zadevi do dna.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Vsak ima svojo kanto, zakaj bi bili jezni nate, če hočeš red v svoji?

Pač napiši nanjo številko stanovanja ali kaj imaš in če te kdo kaj vpraša kako in zakaj, mu pač rečeš, da je tvoj kolega že fasal kazen zaradi nesortiranja odpadkov in da si je ti ne želiš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FTad ::

Uizi je izjavil:

Ma jaz bi šel preiskat kdo to dela pa direkt skipal bi mu vse pred vhodna vrata. Jaz nerazumem kako ste lahko taki pussiyi. Meni je sosed vozil psa srat na našo stran, sem ga poslal v pičko materino, seveda je zameril a mi je vseeno, marš na polje.


Ja ce je dejansko potem nehal voditi psa na tvojo stran, potem je problem solved. Koga briga, ce je zameril.

WizzardOfOZ ::

karosha je izjavil:

Soliden članek iz 2017 na Žurnalu: https://www.zurnal24.si/slovenija/tujci...

Lahko zakleneš smetnjake, ampak tistim, ki to počnejo, ne moreš nič. "Za odlaganje smeti v tuj zabojnik sankcija ni predvidena. Proti kršitelju lahko postopek uvedejo le, če je napačno odložil odpadke. Stanovalci tovrstne težave rešujejo z zaklepanjem ali zamreženjem."

Sploh tole je naravnost svinjsko: "Tretja skupina so prišleki iz drugih občin, predvsem tisti, ki se vozijo na delo v Ljubljano. "Ti doma v avto naložijo svoje odpadke in se potem na svoji poti ustavijo ob zabojnikih kakšnega bloka ter se tako znebijo svojih odpadkov in dobršnega dela stroška zanje," pravijo pri Snagi in uporabnikom predlagajo, da zabojnike fizično umaknejo ter tako preprečijo odlaganje s strani drugih ljudi."

Skratka, zelo neurejeno področje. Glede na mentaliteto povprečnega državljana, bo verjetno treba uvesti konkretne sankcije, če bomo želeli, da se tu sploh kaj premakne.


Peljem zadnjič psa na sprehod v gozd ob savi. Pa se pripelje po makadamski poti en kangoo, se ene 100m naprej od mene ustavi, zmeče ven vreče smeti in še eno celo sedežno in se odpelje kot da ni nič. Sem poslikal in poslal na inšpekcijo, ampak sedežna in smeti so še vedno tam. Ni nobenega odziva.

Uizi ::

Če prav razumem si poslikal smeti? Naslednjič zapiši registrsko, kar vpričo njega, da bo zašvicu ful.

Pred leti sem v gozdu videl človeka z šibrovko kako nosi zajca v avto, šel sem do njega in mu rekel naj mi pokaže dovoljenje, tip mi reče kdo si ti, da ti bom karkoli kazal.. alrigty then, slikam avto, zapišem registrsko in obvestim lovsko društvo, kako so ukrepali nevem, sem pa potem večkrat opazil lovca na obhodu tam okoli, njega nikoli več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

WizzardOfOZ ::

Poslikal sem tablico, njega in kup smeti, pa vse skupaj poslal na inšpekcijo.

Uizi ::

Huh? Mogoče pa inšpektorje zebe, bodo spomladi.. sramota
Lepo od tebe! :)

rabelj5 ::

če je tvoja kanta potem res ne vidim problema v tem, da bi bila zaklenjena

starfotr ::

Občinski inšpektorat/redarstvo je pravi naslov.

Sicer pa nabavite ograjo oz. ograjo s streho in ključavnico.

Ter seveda potegnite še kabel in kamero. Garantirano najdete svinjo, ki vam dela štalo.

Če imate sistemski ključ, potem pač vgradite en cilinder v to na linku spodaj, drug cilinder naj pa prispeva komunala in si lahko vsi odklepate/zaklepate.

Rešitev za vas:
https://www.locinox.com/en-gb/locinox/e...

WizzardOfOZ ::

Uizi je izjavil:

Huh? Mogoče pa inšpektorje zebe, bodo spomladi.. sramota
Lepo od tebe! :)


Sem šel ravnokar s psom mimo, smeti so še vedno tam, razmetane (prej so bile v vrečah) in sedežna je razbita, v kosih leži naokoli.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

Update za mojo situacijo: sem se šele danes spomnil pravočasno klicati. Verjetno bom menjal na manjši 60 litrski zabojnik, in (če ne gre manjšega) vsaj 14-dnevni, če ne 1 mesečni odvoz. Prišparal bom okoli 200-300€ na leto.

Ključavnica oz. zaklep kante je pa enkratni znesek 50€.

Samo rabim neko potrdilo o številu članov gospodinjstva, tak da najprej še to raziščem, če hočem zmanjšat kanto.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

tony1 ::

Potrdilo o članih gospodinjstva dobiš brezplačno na najbližji izpostavi UE oz. krajevnem uradu, dajo ti izpisek imen prijavljenih oseb na tvojem naslovu oz. v stanovanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

HappyPills ::

Kanto kar zakleni če pač ne gre drugače ne gre. V vasi kjer živita moja stara je tudi bil en vaščan, ki ni nič sortiral in metal kar random v kante pač una k je bla najbilj prazna tja je nafilal vso svojo robo. So ostali popizdili in so 1x vse njegove smeti pobrali ven iz kant in mu jih zmetal na dvorišče ter zraven da naj začne se obnašat in sortirat kokr se zagre. In je pomagalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odlaganje smeti v tuj zabojnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13222978 (1419) NEGAN DEAD
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321385 (16989) Mare2
»

Informacije v kantah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19222721 (19612) krneki0001
»

Ločevanje odpadkov in kazen za celotni blok

Oddelek: Loža
457257 (5568) ...:TOMI:...
»

Komunala in pravno varstvo

Oddelek: Loža
354591 (3844) Magic1

Več podobnih tem