» »

Odlaganje smeti v tuj zabojnik

Odlaganje smeti v tuj zabojnik

«
1
2 3

MTB ::

Zadeva je takšna. Živim v bloku z 42 stanovanji in enim skupnim zabojnikom. Zabojnik je postavljen na parkirišču, ki ima dovoz iz glavne ceste, zato je idealna lokacija za ljudi, ki se želijo znebiti svojih smeti.
Pri takšnem dejanju sem že naletel na osebka, ki je pripeljal celo prikolico odpadnega materiala. Redno pa odlagajo svoje odpadke tudi raznorazni podjetniki (računovodski servisi, gostinec...) iz bližnje in daljne okolice. Seveda le ti ne razmišljajo o ločevajnu odpadkov, še manj pa o tem, da zabojnik zapolnijo v 2 dneh in da se potem smeti nabirajo v okolici.
Kaj storiti? Je možno kršitelja kje prijaviti? Ustaviti to na kak način?

Bias ::

V naših koncih imajo v novem naselju kjer so bloki te zabojnike pod ključem, ja res... vsi zabojniki so zunaj in ne v nekem objektu in je ključavnica že na zabojniku original mislim, da sam ta rjav ki je za bio odpadke je pač tak, da se ga odpre. No pa ekološki otok je pa itak občinski in je za vse. Tako da oni problema nimajo, al pa so bolj kulturni mimoidočneži kle pri nas :)

Assass1n ::

Zaklent kontejner druge ni, pri nas v službi se podobno dogaja, sicer ne v takšni meri da bi nam napolnili v dneh dneh notri pa mečejo vsesorte robo. V primeru kakšnih inšpektorjev pa ne vem kako je.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Bias ::

ma v primeru inšpekcije zih na.... uporabnik oz lastniki, blokovci, tko je vedno. torej jst nebi menjal kontejnarja na onega s ključem, ampak bi dal obešenko nekak gor. Mal se znajte, al pa prestavte nekam k bloku.

MTB ::

Kontejner je itak ob bloku, ker je parkirišče 10 m stran.
Se mi zdi da so podjetniki najslabši, danes sem enega "ujel", pa se je zgovarjal, da je njegova kanta pač premajhna. Itak, če pa plačuje najem najmanjše kar jo je možno dobiti. Čudi me le to, da komunalni službi ni jasno, da niti v sanjah plačana kanta ne zadovoljuje njegovih potreb.

einstein :P ::

Zapiši si vse registrske tablice podjetnikov in jih prijavi na policiji.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

MTB ::

Pa to pomaga? Danes sem ga celo fotografiral, potem pa stopil k njemu in mu kulturno razložil v čem je problem njegovega početja.

einstein :P ::

MTB je izjavil:

Pa to pomaga? Danes sem ga celo fotografiral, potem pa stopil k njemu in mu kulturno razložil v čem je problem njegovega početja.


Jah mi je foter rekel že naj slikam registersko, če še kdaj koga vidim, ker so bile včasih podobne težave in je rekel, da ga bo prijavil na policijo ampak potem mi itak ni uspelo nobenega zasačit s fotoaparatom, zdaj pa so zabojniki že na varnem za ogrado, ki je zaklenjena. Vsekakor bi ti pa to priporočil, če vidiš registersko si jo takoj zapiši ali pa slikaj in prijavi na policiji. Potem zagotovo ne boste imeli težav, ker si ne bodo več upali nosit smeti k vam. >:D

lp

Lahko pa se z ostalimi stanovalci zmenite in postavite ogrado, pa vsakemu en ključ...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Varianta je, da kramo, ki jo je pripeljal ponovno naložiš in jo raztreseš npodjetniku pred vhod, hkrati pa napišeš več opozoril, naj svoje smeti odlaga v svoje zakupljene zabojnike in ne v tuje ! Pa seveda narediš štalo, ko vidi največ mimoidočih ..........

Pyr0Beast ::

MTB je izjavil:

Kontejner je itak ob bloku, ker je parkirišče 10 m stran.
Se mi zdi da so podjetniki najslabši, danes sem enega "ujel", pa se je zgovarjal, da je njegova kanta pač premajhna. Itak, če pa plačuje najem najmanjše kar jo je možno dobiti. Čudi me le to, da komunalni službi ni jasno, da niti v sanjah plačana kanta ne zadovoljuje njegovih potreb.


Nekak je podobno tukaj. Lokal se je odločil da ne bo imel smeti (ker mu kazijo izgled) in si tam postavil 'vrt'

Seveda outsourcal vse smeti drugam.

Kaj se da narediti glede tega dejansko ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

jurre ::

nic kaj pametnega se ne da, pri nas so iste tezave, oce se je ze obrnil na inspekcijo pa pravijo, da morajo oni dobiti nekoga, ki pripelje smeti. Zdaj kako bos inspektorja tja pripeljal ravno v tistem casu pa ne vem...Stal pa tudi ne bo cel dan tam.
Policaji pa tudi ne morejo nic.

RejZoR ::

Kontaktiraj komunalo, ki skrbi za te kontejnerje. So ponavad dost našpičeni za te stvari, če jih hočeš kao izigravat na podoben način. Bojo že sami prečekiral te lokale in firme, ki kao nimajo smeti, jih pa vozijo drugim. Ker koneckoncev, če ti nimajo kontejnerjev je komunala ob del zaslužka, tko da jih bo sigurno zanimalo kdo to dela.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tody ::

Najbolje je da se z blokom zmenite da postavite eno kučico ki bo ograjena in notri date zabojnik. Strošek za 42 stanovanj bo minimalen efekst pa maksimalen, ker če boste dal samo ključavnico gor bo prej ali slej folk zgubu ključe pa razbijal ključavnico. Tisto na vratih je težje sesut pa še ključi so večji.

floyd1 ::

Večina se jih odloči za zaklenjene zabojnike, v bloku, kjer sem stanoval prej, pa je bila celo posebna soba za smeti (in ja, je fajn smrdelo po hodniku v pritličju, a tam na srečo ni bilo stanovanj). Je pa potem spet tečno, da vedno rabiš za smeti (še en) ključ.

francek1 ::

einstein :P je izjavil:

MTB je izjavil:

Pa to pomaga? Danes sem ga celo fotografiral, potem pa stopil k njemu in mu kulturno razložil v čem je problem njegovega početja.


Jah mi je foter rekel že naj slikam registersko, če še kdaj koga vidim, ker so bile včasih podobne težave in je rekel, da ga bo prijavil na policijo ampak potem mi itak ni uspelo nobenega zasačit s fotoaparatom, zdaj pa so zabojniki že na varnem za ogrado, ki je zaklenjena. Vsekakor bi ti pa to priporočil, če vidiš registersko si jo takoj zapiši ali pa slikaj in prijavi na policiji. Potem zagotovo ne boste imeli težav, ker si ne bodo več upali nosit smeti k vam. >:D

lp

Lahko pa se z ostalimi stanovalci zmenite in postavite ogrado, pa vsakemu en ključ...

In za prekršek po katerem členu naj bi jih policija preganjala???
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

St235 ::

Policija nima s tem nič. Zadevo se prijavi na inšpekcijo za okolje. Lahko se poda tudi priajvo na komunalo. Če meče noter službene paprirje potem zna bit, da je iz njih razviden tudi naslov podjetja. V takem priemru se vse lepo poslika in pošlje inšpekciji. Če ste v bloku kolikor toliko složni pa ni prbolem tudi odvetnika poklicat naj pošlje zahtevek za odškodnino. Glede na to, da se strošek razdeli na cel blok bo to drobiž.

Drugače pa ja, najbolj učinkovito je če se zabojnike ogradi in da pod ključ. Žal je to edina stvar, ki jo povprečen slovenski podjetnik razume.

MTB ::

Problem ključa je, da se vedno najde kak, ki se mu zaklepati ne da ali pa ključ izgubi, potem pa ostaja odprto... Imamo to sceno z vhodnimi vrati... Tako da to odpade.
Glede inšpekcije mi ni znano, da pri nas sploh kaj deluje. Vsaj glede na stanje v okolici (črna odlagališča, neločevanje odpadkov...).

Venum ::

Alternativa ključu je namestitev varnostne kamere pred vhod, ki bi posnela vse ko so odlagali v vaš smetnjak.

St235 ::

In z posnetki bi kaj?

MTB je izjavil:

Problem ključa je, da se vedno najde kak, ki se mu zaklepati ne da ali pa ključ izgubi, potem pa ostaja odprto... Imamo to sceno z vhodnimi vrati... Tako da to odpade.
Glede inšpekcije mi ni znano, da pri nas sploh kaj deluje. Vsaj glede na stanje v okolici (črna odlagališča, neločevanje odpadkov...).


Hja že sama prisotnost zaprte ograje ima vpliv, ne glede na to ali je dejansko zaklenjeno ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Tody ::

Ja folku se ne bo dal če bo videl da je zaprto. Za tistega enega ali dva pa pač se ga poslika ko meče notri zadeve in če je res smotan pa daje službene papirje notri še to poslika in pošlje potem na inšpekcijo. Sicer bo vrjetno trajalo celo večnost ampak mogoče bo pa pomagal :)

flipflop ::

Jaz bi, če se da, montiral fake kamero za par €, zraven pa dal tablo videonadzor in prepovedano odlaganje smeti razen za stanovalce. Večino bo verjetno že to odgnalo.

IcEk` ::

Rajši vidim da vrže smeti pri meni kot pa v naravo al pa jih na ulici pusti. Vidim, da vas je dost ko se vam da zajebavat s tem. :D

flipflop ::

Problem je, ker ti kanto zabaše in pol ti nimaš kam dat svojih smeti...

mihec87 ::

IcEk` je izjavil:

Rajši vidim da vrže smeti pri meni kot pa v naravo al pa jih na ulici pusti. Vidim, da vas je dost ko se vam da zajebavat s tem. :D


Kje imaš kanto za smeti da ti jo nafilam do vrha..ko boš parkrat plačal kazen zaradi neločevanja boš z puško stal pri kantah, tile pač ponavadi mečejo v kante kakor se jim zazdi....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

IcEk` ::

No, v našem blokovskem naselju so kante na vsakih 30m pa tut ločujejo odpadke le redki, pa nisem še nobenega slišal komplicirat glede tega.

MTB ::

Jaz ločujem smeti, pa ne zaradi tega, ker bi me bilo strah kazni, ampak zaradi svojega prepričanja, da ljudje že itak preveč škode naredimo svojemu planetu na druge načine.
Me pa moti, da plačujem najem velikega kontejnerja, notri pa vozijo smeti raznorazni podjetniki, ki so preveč škrti, da bi plačali večjo kanto pri sebi, jaz pa moram na koncu odlagati smeti zraven.

flipflop ::

Pa jih vzamejo, če jih daš poleg? Pri nas morajo bit v vrečki od komunale, če jih daš v navadno vrečko a smeti, bojo tam poleg kante tudi ostale. Njihova vrečka pa stane 2 al 3 evre.

MTB ::

Kakor kdaj, včasih ostanejo, pa jih damo v kontejner ko ga spraznijo.

Pyr0Beast ::

A dejansko se plačuje kazen za neločevanje ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tody ::

Ja, na Vrhniki išpektor dosti pogosto hodi in gleda kante. Če najde v zeleni kaj kar ni bio potem lepo napiše kazen na hišo in ga sploh ne zanima.

TheRiddle ::

Pyr0Beast je izjavil:

A dejansko se plačuje kazen za neločevanje ?

Če slučajno po pomoti kdo opazi da je kaj napačnega notri, brskat pa nisem še nikogar videl.

Glede ograje se strinjam da zna bit dovolj že visoka mrežasta ograja tudi če vrata niso zaklenjena, opozorilna tabla in pa fake kamera. Če bi pa radi še malo bolj zakomplicirali, pa lahko namestite še eno od sledečih naprav:
    - elektronska ključavnica s tipkovnico za vnos kode
    - elektronska ključavnica z čitalnikom čip ali brezkontaktnih kartic
    - elektronska klučavnica s čitalcem prstnih odtisov
    - elektronska ključavnica s telefonsko centralo in nastavljenim seznamom dovoljenih številk


:D
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheRiddle ()

joze67 ::

Govorimo o smeteh. Biometrična ključavnica? Centrala?

Verjetno v blok vodijo vrata, in verjetno so zaklenjena ali vsaj ponujajo to možnost. Torej ima vsak, ki nese smeti ven, ustrezen ključ (oz. bi lahko imel - moji vsi po vrsti raje zvonijo, kot da bi s sabo vzeli še ključ). Isto ključavnico se uporabi še za zaklepanje smeti in je težava s ključi rešena.

TheRiddle ::

Govorimo o smeteh. Biometrična ključavnica? Centrala?


Nekomu zmankalo baterij pri detektorju sarkazma ... :))
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Mehmed ::

Ograditi pa kak nadstresek zraven ni velika investicija za blok.
Vrata naredis da se sama zapirajo, brez kljuk, kljucavnica enaka kot je za vhod v blok. Resis pozabljeno zaklepanje in izgubljene kljuce.

Druga moznost je, da prestavite smetnjak blizje vhodu. Pac nekam, da ljudem ni spotoma pa da je na oceh, da jih malo odvrne.

Slaba stran obeh resitev je, da bo hisnik ali kdo drug moral smetnjake tiste dni, ko odvazajo smeti, zvleci ven da lahko smetarji pridejo do njih. Pa kasneje nazaj.

Pyr0Beast ::

Al pa klicneš na komunalo naj dostavijo večjo kanto
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Včasih je vseeno boljše potrpet pa pustit da vrže smeti noter. Hvalabogu da hoče vsaj vržt v kanto. Nekateri bi se odpeljali v naravo in zasmetili vse kar se zasmetit da.

Je pa res, da pa to ni izgovor v primeru da imate potem stanovalci probleme, če zabojnik zafilajo do tilta.

Buggy ::

Lokal se je odločil da ne bo imel smeti (ker mu kazijo izgled) in si tam postavil 'vrt'


pa je to sploh mozno? Saj se ne mores kar tako odjaviti na komunali in reci sedaj pa vec ne produciram smeti ne rabite mi odvazat kante ali pac?
A ni to pac tako... ko si enkrat not si not...kot recino RTV davek :D

Pyr0Beast ::

Verjetno niso odjavili

Sam en dan so kante zginile
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MTB ::

Mehmed je izjavil:

Ograditi pa kak nadstresek zraven ni velika investicija za blok.
Vrata naredis da se sama zapirajo, brez kljuk, kljucavnica enaka kot je za vhod v blok. Resis pozabljeno zaklepanje in izgubljene kljuce.

To je na bloku, pa se ključavnica in mehanizem menjata vsaj 2-3x letno, ker stanovalci počnejo vse mogoče.
Sem pa pisal na komunalo. Predlagajo manjše zaprte zabojnike, ki naj bi po njihovih izkušnjah zreducirali takšna dejanja.

St235 ::

Obožujem zaklenjene smetnjake, prineseš vrečo embalaže potem naj bi pa palstenko po plastenko prelagal...

Dosti boljša rešitev je da se fizično omeji dostop in je to to. Pri nas imamo pač v bloku cc 5 ključavnic (2xVhod, kolesarnita, klet, streha) in vse lepo odpira en ključ. Če se xy ključavnica pokvari se pač zamneja specifično ključavnico in je to to.

Mehmed ::

Ne vem kaj delajo z vasimi vrati, ampak drugje ni take krize.

Lahko pa tudi naredite kako sceno. Odvleci smetnjak do lokala med guzvo, prosi za sefa pa reci, da si prisel sam po smeti, da jih njemu ni treba nosit.

Magic1 ::

Ravno danes smo pred hišo(v LJ) dobili nov koš za embalažo. Seveda cena se ne bo spremenila, vendar bodo mešane odpadke odvažali polovico redkeje. Namesto dvakrat na teden, le enkrat. Kar pomeni, da bomo od sedaj dalje plačevali odvoz reciklirnih odpadkov po enaki ceni kot mešane! Fajn so to zrihtal, da ne govorim o izgledu ulice. Na vsakih 10m so tri kante za smeti in to na vsaki strani!

PS: WTF, ravnokar prebral na strani od snage. Novembra dobimo še eno kanto za papir... pa ti niso normalni.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Pyr0Beast ::

Zavohal so dnar
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Magic1 ::

Osnovne storitve, hrana. Povsod kjer folk nima izbire...
Magic

mihec87 ::

Magic1 je izjavil:

Ravno danes smo pred hišo(v LJ) dobili nov koš za embalažo. Seveda cena se ne bo spremenila, vendar bodo mešane odpadke odvažali polovico redkeje. Namesto dvakrat na teden, le enkrat. Kar pomeni, da bomo od sedaj dalje plačevali odvoz reciklirnih odpadkov po enaki ceni kot mešane! Fajn so to zrihtal, da ne govorim o izgledu ulice. Na vsakih 10m so tri kante za smeti in to na vsaki strani!

PS: WTF, ravnokar prebral na strani od snage. Novembra dobimo še eno kanto za papir... pa ti niso normalni.


Torej kam dam npr škatlo od čevljev,ali pa neko škatlo kjer je bil izdelek-Med papir ali embalažo, isto npr steklenico med steklo ali embalažo?

Slovenija dežela kant za smeti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Tody ::

Malce pretiravate. Škatla od čevljev je papir, brez problema, in steklenica je za v steklo, medtem ko plastika v kateri dobiš jogurt ni steklo ane?

Zmeri je lahko najdit probleme kjer se jih hoče.

@Magic1 če se cena ne bo spremenila boli te kurac kdaj oni odpeljejo kako kanto. A njim misliš da se da komplicirat (smetrajem to). To je pač napredek na tem področju. Poileg tega sem prepričan da se dobili ful nekih letakov kaj sodi kam, nas so zasuli s tem.

Magic1 ::

Tody je izjavil:

Malce pretiravate. Škatla od čevljev je papir, brez problema, in steklenica je za v steklo, medtem ko plastika v kateri dobiš jogurt ni steklo ane?

Zmeri je lahko najdit probleme kjer se jih hoče.

@Magic1 če se cena ne bo spremenila boli te kurac kdaj oni odpeljejo kako kanto. A njim misliš da se da komplicirat (smetrajem to). To je pač napredek na tem področju. Poileg tega sem prepričan da se dobili ful nekih letakov kaj sodi kam, nas so zasuli s tem.


Ne štekaš, ne?
Sedaj ti bodo zaračunali za odvoz recikliranega materjala isto kot za neuporabne odpadke in ti nimaš niti izbire koliko katere količine. Vse kante morajo biti enake.
Jaz bi se tudi šel tak biznis. Ljudje ločujejo zame, mi plačajo konkrektno za odvoz, potem pa še ta material naprej prodam... 22€ plačam za smeti, katere 3/4 lahko prodajo.
Magic

Tody ::

Do zdaj so te pa oni kreditiral, tista zemlja na kateri so tvoji nekoristni odpadki, ni zastojn, delavci, ki to delajo niso zastojn, postopki ki jih morajo oni izvajat po tem ko bo tiste zemlje zamnjkal niso zastojn. To da se kamioni iz Ljubljane peljejo v koper (ker pač v lj zamnjkuje prostora) niso zastojn.

Če misliš da se lahko greš tak biznis te ubistvu noben ne ustavi. Vsake x let je razpis za koncesijo in greš lahko komot se prijavit in služit s smetmi.

win64 ::

So slabo izvedli ta sistem. Bi morali malo znižati osnovno ceno in potem računati vsak kilogram mešanih odpadkov. Seveda se bi zaračunalo tudi nepravilno ločevanje v drugih kantah(kazen+računanje za mešane odpadke).
@Magic1: Edino kar si povedal v vseh postih je, da se ti ne da reciklirat. In, da te moti izgled.

Magic1 ::

Narobe, povedal sem da me moti izgled in cena. Reciliram že nekaj časa.
Še ena stvar, ki bo motila nekatere. Po novem bodo nekje odvažali odpadke na tri(3) tedne. Jej, kolk bo dišalo.
Sej boste tudi vi iz blokov začeli kmalu cvilit, ko bodo kante z ostalimi odpadki večinoma polne, smeti pa naokoli. Rumene in plave kante pa boste imeli kar pred vhodom(6-8 od njih, če jim zmanjka 1100 litrskih, dajo kar 3 ali 4 240 litrske).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predrag odvoz smeti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629477 (5282) starfotr
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321387 (16991) Mare2
»

Informacije v kantah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19222724 (19615) krneki0001
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17733809 (30310) mikic007
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468564 (65804) Malajlo

Več podobnih tem