» »

V kateri zabojnik spada karton od pice?

V kateri zabojnik spada karton od pice?

1
2
3

tupee ::

To da lepo posortiraš odpadke je kar lep odraz kulture in se takoj vidi kakšni ljudje bivajo na ulici, če se jim ne da niti 1m bolj levo stopiti da vržejo plastenko med embalažo ampak je poln zmeraj najbližji kontejner. Sploh ko je poln kontejner, pokrov ni zaprt in je tam neko cviljenje in škrbotanje.

Morda tisti ki se jim ne da sprehoditi 1 extra meter, lahko razmislijo o selitvi v Indijo? Tam je za take cel raj. Morda Afrika? Morda LA?

Super Sonic ::

ampak je poln zmeraj najbližji kontejner

In kakšen problem je smeti metat v zabojnik? Oz. kaj točno je s tem narobe?

Morda tisti ki se jim ne da sprehoditi 1 extra meter, lahko razmislijo o selitvi v Indijo?

Rili? For fak sake. A ti veš, no - ne veš, ti bom pa jaz povedal, ljudje v Indiji ne mečejo smeti v smetnjake/zabojnike, ampak na najbližja tla.

http://wastewarriors.org/home/garbage-c...

A zdej razumeš kaj primerjaš?

ps
Aja, ni taprav zabojnik, to češ povedat? Ja fnt, kam pašejo določene smeti ti bo povedal samo inšpektor in nobena druga brušura. Kar je dost žalostno je to, da si tako ****, da čeprav dejansko ne znaš ločevat odpadkov, si sveto prepričan da jih znaš in ločevanje celo zagovarjaš. To je kar grozno, ampak gledano na populacijo širše, si OK.

Sicer je pa nagradno vprašanje "V kateri zabojnik spada karton od pice"? Tega defacto ne nihče v tej temi, po moji skromni oceni, ti bodo pa tudi trije različni inšpektorji dali tri različne odgovore. ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

WarpedGone ::

"V kateri zabojnik spada karton od pice"?

V črni. Kamor spada čisto vse.
Zbogom in hvala za vse ribe

Super Sonic ::

V črni.

Črnega so kvalificirali kot "zabojnik za nekoristne odpadke". Zdej, če pride inšpektor, ti bo začel razlagat kaj vse je nekoristen odpadek, zraven pa nabil kazen, ki jo je določila občina.

Boljše vprašanje bi bilo: "v katerih primeri je škatla od pice nekoristen odpadek"?
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

tupee ::

Super Sonic je izjavil:

ampak je poln zmeraj najbližji kontejner

In kakšen problem je smeti metat v zabojnik? Oz. kaj točno je s tem narobe?

Morda tisti ki se jim ne da sprehoditi 1 extra meter, lahko razmislijo o selitvi v Indijo?

Rili? For fak sake. A ti veš, no - ne veš, ti bom pa jaz povedal, ljudje v Indiji ne mečejo smeti v smetnjake/zabojnike, ampak na najbližja tla.

http://wastewarriors.org/home/garbage-c...

A zdej razumeš kaj primerjaš?


Ne, ne vem kaj govorim, ker še nikoli v življenju nisem nesel sam smeti v kontejner in za mano pucajo mati. Zato ne morem vedeti kako izgleda 'ekološki otok' na ulici.

WarpedGone ::

Boljše vprašanje bi bilo: "v katerih primeri je škatla od pice nekoristen odpadek"?

In pravilni odgovor: vedno, kadar je ne skuriš v lastni peči.
Zbogom in hvala za vse ribe

Super Sonic ::

Ne, ne vem kaj govorim, ker še nikoli v življenju nisem nesel sam smeti v kontejner in za mano pucajo mati.

Mati ne znajo ločevati odpadkov, tko da bo dosti boljše, da to naredi, (edini) sin, da bo vse tako kot mora biti. Bi blo pa fajn, ravno takšnim falotom, spustit inšpekcijo v smetnjak. Pa ne zaradi kazni, katera te čaka, ampak zgolj zato, da bi razumel, da ne znaš ločevati odpadkov.

Na način, da drugi z njimi služijo.

In pravilni odgovor: vedno, kadar je ne skuriš v lastni peči.

Ravnokar si fasal ene 400EUR kazni, razen če inšpektor pove, da gre za umazano lepenko, ki pa dejansko sodi v črni zabojnik. ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Za tako kazen nuca najprej vstop v moj kevder kjer me bo vidu, kako te škatle mečem v peč. Tega vstopa, brez sodne odločbe in policijskega spremstva, ne bo dobil. Ko ga pa dobil, pa škatle pač ne bom vrgu v peč ampak bo služila za izolacijo tal...

Mati ne znajo ločevati odpadkov, tko da bo dosti boljše, da to naredi, (edini) sin, da bo vse tako kot mora biti. Bi blo pa fajn, ravno takšnim falotom, spustit inšpekcijo v smetnjak. Pa ne zaradi kazni, katera te čaka, ampak zgolj zato, da bi razumel, da ne znaš ločevati odpadkov.

Tega ne zna niti Snaga sama, v eksaktnem in determiniranem smislu.
Majo luštno PR stran kjer se duvajo kako in kaj. Majo celo aplikacijo, ki ti naj bi povedala kam kaj spada. Pustmo to, da ne zna povedat niti kam spada dežnik, ki je kot vzročno vprašanje vpisano na strani.

-- ja, sej vem.... še ena internetna aplikacija, ki dela tako kot večina njih... ne sploh.
Zbogom in hvala za vse ribe

Super Sonic ::

Za tako kazen nuca najprej vstop v moj kevder kjer me bo vidu, kako te škatle mečem v peč.

Kaj hočeš rečt, da boš/bi inšpekciji blokiral dostop do smetnjaka?

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ne...
:)
Snagino obvestilo boste tako prejeli z naslednjimi obvestili:
- zaradi zaparkiranosti zabojnikov nismo mogli opraviti odvoza odpadkov
- zaparkirali ste dostop do zabojnikov
- napačno ste odložili odpadke, zato jih nismo odpeljali
- odpadkov niste ločili, zato so napačno odloženi in jih nismo odpeljali
- vaš zabojnik je prenapolnjen, zato vas pozivamo k ureditvi zbirnega mesta
- neobrezana drevesa in grmovnice onemogočajo pregledno ter varno vožnjo
- sneg na oziroma ob zabojniku onemogočil odvoz odpadkov


Sicer je pa Zoki postavil lestvico na 800EUR ;)

Tega ne zna niti Snaga sama, v eksaktnem in determiniranem smislu.

To drži, ampak kazen bodo pobral. In ti boš imel občutek največjega packonarja na svetu. Jasno, ti ne, ker te smatram za bolj brihtnega, ampak večini ljudi pa potegne na ta način. Narava, eko, metuljčki, rožice in en packonar, ki ne zna odpadka za pice vržt stran. Iz tega naslova ven tudi ta tema, pravzaprav. Ampak lobij smetarjev je pri svojih miljardah postal resnično effektiven v sodni praksi in čez to prizmo praktično dobijo vse kar želijo.

ps
Oni se obnašajo izrazito tržno. Tisto kar se lahko proda, jim moramo ločevat. Ker se te stvari spreminjajo, se tudi ločevanje spreminja in je ena taka gibljiva stvar. Jasno se od potrošnika pričakuje, da bo vse to spremljal in če ne bo, bo kaznovan. To me spominja na primer vožnje z avtomobilom, kjer nihče od nas ne bi šel v avtošolo, ampak bi doma bral brošure, potem pa šel na cesto, kjer bi srečal policaja. Ampak tam tega sistema, ki ga imajo smetarji ne boš prodal. Oni hočejo in te prisilijo, da greš v šolo in da znaš, ter te na podlagi tega kaznujejo. Smetarji, po drugi strani, talajo brošure in boljš da si jih prebereš. Če ne pride stric inšpektor, ki je pravi sveti Ahiles in te, ob primerni kazni, poduči.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

oemdzi ::

Črnega so kvalificirali kot "zabojnik za nekoristne odpadke". Zdej, če pride inšpektor, ti bo začel razlagat kaj vse je nekoristen odpadek, zraven pa nabil kazen, ki jo je določila občina.

Jaz bi v taki situaciji inšpektorja vljudno zaprosil, da stopi v črni zabojnik oz. zabojnik za nekoristne odpadke.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

WarpedGone ::

SuperSonic:
Kaj hočeš rečt, da boš/bi inšpekciji blokiral dostop do smetnjaka?

Kaj je s tabo? Ti spomin ne potegne dlje od citiranega stavka?

izhodišče: Boljše vprašanje bi bilo: "v katerih primeri je škatla od pice nekoristen odpadek"?

js: In pravilni odgovor: vedno, kadar je ne skuriš v lastni peči.
ti: Ravnokar si fasal ene 400EUR kazni, razen če inšpektor pove, da gre za umazano lepenko, ki pa dejansko sodi v črni zabojnik. ;)
js: Za tako kazen nuca najprej vstop v moj kevder kjer me bo vidu, kako te škatle mečem v peč. Tega vstopa, brez sodne odločbe in policijskega spremstva, ne bo dobil. Ko ga pa dobil, pa škatle pač ne bom vrgu v peč ampak bo služila za izolacijo tal...
ti: (citirano zgoraj)

Peč imam v kevdru v lastni bajti ne nekje zunaj poleg smetnjakov. Kako tvoja zgoraj citirana opazka spada zraven?

Pol se pa pogovarjaj in kej uporabnega zgruntaj ...
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

O še en, ki večino smeti skuri v peči. Nas je že več očitno.
Plastične flaše dobita tastara, konzerve, ostala plastika in embalaža gredo v kanto, vse kar ostane, pa zgori v peči.

Pa imamo potem v dveh tednih (na kolikor pobirajo) samo črno kanto napolnjeno do vrha, rumena je pa nekje na pol.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Super Sonic ::

Kaj je s tabo? Ti spomin ne potegne dlje od citiranega stavka?

Ne rabiš analogije pogovora pisat, lahko samo poveš, da naj še enkrat preberem. Jaz sem eden od tistih zmotljivih ljudi in pri križnem branju gre kdaj kaj tudi narobe.

Pol se pa pogovarjaj in kej uporabnega zgruntaj ...

Kaj boš pa uporabnega zgruntal na to temo?

Pa imamo potem v dveh tednih (na kolikor pobirajo) samo črno kanto napolnjeno do vrha, rumena je pa nekje na pol.

S to črno kanto je tako, da praviloma bi morala biti skoraj prazna.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

krneki0001 ::

Super Sonic je izjavil:

S to črno kanto je tako, da praviloma bi morala biti skoraj prazna.


Razlog?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Malajlo ::

Ker je mogoče precej smeti reciklirati. V tujini dosegajo kar visoke procente. Pri nas pa najraje zakopat...

connel ::

Hehe, preseli se na Bled, boš kaj kmalu začel pridno ločevat odpadke oz. čim manj metal v "navadno" kanto. En odvoz je vračunan v ceno, vsak naslednji odvoz plačaš posebej.

Pithlit ::

Malajlo je izjavil:

Ker je mogoče precej smeti reciklirati. V tujini dosegajo kar visoke procente. Pri nas pa najraje zakopat...

V tujini folk motivirajo da reciklira... pri nas pa: več kot maš za sortirat, več plačaš (ker morajo reveži več kant praznit).

Naj mi dajo popust (kak pameten, ne pa simboličnih 5%) pa bo vse v nulo posortirano. Dokler pa dobivam vsak mesec višjo položnico (trenutno je to 47€! Za to da jim jaz opravljam tlako... pa da mi pred bajto stoji 6 kant!) se pa ne bom preveč sekirala če je karton s 'kečapom premazan', pa da so plastenke začepljene in nestisnjene, pa da so jogurtovi lončki usrani, pa plastenke od čistil niso splaknjene, pa da so kozarci od kislih kumarc s pokrovom (in uni od nutele, pa buteljke začepljene - in to nalašč orenk) vržene med steklo...

Čisto klasično: v sloveniji noben ne zna korenčka nucat. Sam s palcami mahajo okol (sem parkrat dobila položnico ker so ble plastenke v bio kanti... plačala nikol, ker so itak turisti krivi. Ampak so res... banda ušiva... pride, parkira pred vhod, in vse smeti iz avta zmeče v taprvo kanto k jo vid. Gnoj od človeka.)
Life is as complicated as we make it...

Super Sonic ::

Razlog?

Če te zanima kaj kao tja spada, si preber. Je pa odvisno tudi od občine kaj spada v črno kanto, predvsem zaradi odvoza na smetišče. Vsaj dve leti nazaj je bilo tako, če je pa še, pa ne vem.

V tujini folk motivirajo da reciklira...

Ja pa ne. Rak rana našega sistema sta monopol in prisilno kaznovanje, brez, da bi vsakemu gospodinjstvu ustrezno zagotovili poznavanje ločevanja odpadkov. Je pa to težko, ker je zadaj čisti ekonomski interes, ki nima nobene (ali pa zelo malo) veze s čistim okoljem.

Naj mi dajo popust (kak pameten, ne pa simboličnih 5%) pa bo vse v nulo posortirano.

Ne rabiš popusta, rabiš samo prosti trg in več izbire pri smetarjih za odvoz smeti in bo OK.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

WarpedGone ::

Kaj boš pa uporabnega zgruntal na to temo?

Moj predlog sklepa je: v praksi vse spada v črno kanto.
Ker so pravila, kaj spada v kakšno drugo kanto v praksi neizvedljiva brez absurdnih vložkov časa in denarja - čiščenje in razstavljanje odpadkov zato da lahko stekleni del odvreš med steklo, pokrov med pločevinke, ostanke hrane pa spustiš v kanalizacijo skupaj s porabljenim čistilom.

Js takim pravilom pokažem sredinec.
Ločujem tolk, da lahko ločene in razmontirane odpadke sam porabim, kot mi ustreza. Za kakšno sekundarno embalažo, za ogrevanje, itd. Kar ne najde reuse scenarijar, roma v črno kanto. Brez porabljene dodatne vode in čistil in časa.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pithlit ::

Nima veze kako se motivaciji reče. Mora pa bit, in to pozitivna. S palco sicer gre... ampak korenček gre dlje.
Life is as complicated as we make it...

BlackMaX ::

Kar razberem iz te teme je to, da je PREVEČ smeti v naših hišah, ko porabimo določen izdelek. Ali resnično kupujemo preveč ali, pa je treba narediti nekaj na to temo, da se to zmanjša, vsaj s strani proizvajalcev.

Super Sonic ::

Moj predlog sklepa je: v praksi vse spada v črno kanto.

To so pravljice, to ni predlog. Sorry. To kar ti misliš v bistvu nobenga ne zanima na ravni, da bi rešil problem sistemsko. Tehnično imaš morda celo prav, ampak to ni point.

Point se ve kaj je v naši državi: spustit konkurenco na trg in naj se grebejo za odvoz smeti. Pa se bodo, brez skrbi. Zakaj? Ker gre posel v miljone že samo s parimi odpadki, na globalni ravni se pa vrtijo miljarde. To kar mi mečemo v smeti je tehnično prihranjeno delo tistemu, ki odpadke prodaja oz. z njimi drugače služi.

Če bi narisal random krog za random smet bi šel nekako tako takole: Časopis proda -> potrošnik kupi -> potrošnik zavrže -> snaga pobere -> snaga proda -> časopi kupi ->

Snaga je tako celo nervozna v teh primerih, da je kaznivo jemat papir iz modrega smetnjaka, ker se jim krade.

Torej, edina ovca, ki v tem krogu dela zastonj - je potrošnik, ko nese v smeti na pravo mesto v pravo kanto. Če jim podre krog, jim podraži surovino oz. odvzame dobiček. Na sistemski ravni na prostem trgu bi se pobil, da bi zagotovil 99% ločevanje odpadkov, tako, da obstaja velik interes za obe strani. Potrošnik bi izbiral med večimi ponudniki odvoza smeti, ki bi vsakemu potrošniku jasno povedali kaj je za njih ključno, da se za njih ločuje in predstavljam si, da bi za določene odpadke (steklo, plastika in papir) zagotovo lahko dobili celo kaj denarja (govorimo o par EUR/mesec na uč in ob povprečni velikosti gospodinjstva) povrnjenega, podjetje pa bi razpolagalo z visoko stopnjo ločenih smeti, ki so zanimive na trgu.

Tako so pa lobiji v tej državi izbrali drugo pot, pot prisilnega ločevanja z monopolom, ter kaznovanjem, ki v praksi nima nobene veze s čimer koli (tukaj sedaj se lahko vrneva na začetek in razglabljava kaj je za v katero kanto) in vse kar znajo je to, da pridejo ob teh pogovorih naprej z Indijo ali Švico in te zmerjajo z balkancem.

Ker se cca 2 miljona ljudi strinja s tem, praktično ni mogoče in možno, da bo kdaj v bližnji prihodnosti kaj drugače na to temo.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

one too many ::

Malajlo je izjavil:

Ker je mogoče precej smeti reciklirati. V tujini dosegajo kar visoke procente. Pri nas pa najraje zakopat...

To pač ni res.

Mare2 ::

one too many je izjavil:


To pač ni res.


Treba je vedeti, da na forumu sodeluje vsak, ki ima 5 minut časa. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

WarpedGone ::

Point se ve kaj je v naši državi: spustit konkurenco na trg in naj se grebejo za odvoz smeti

Če se že omenja "sklepe"... tega takoj podpišem.
Zbogom in hvala za vse ribe

nagobčnik ::

one too many je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Ker je mogoče precej smeti reciklirati. V tujini dosegajo kar visoke procente. Pri nas pa najraje zakopat...

To pač ni res.


Pomembn je tudi način, kako to dosežejo. Zdaj smo prvi, ker ima Slovenec upogljivo hrbtenico in je navajen na tlako. Če bi smetarji nosili pištole in z njimi kaznovali napačno sortiranje, bi bilo recikliranje (vsaj v Sloveniji) še bolj "uspešno".

Ko potrošnik posortira smeti, to niso več smeti, ampak surovina, pripravljena na direktno prodajo. Če pelješ to na Dinos ipd. namesto v komunalne kante, ti dajo celo dnar.

šernk ::

tupee je izjavil:

To da lepo posortiraš odpadke je kar lep odraz kulture in se takoj vidi kakšni ljudje bivajo na ulici, če se jim ne da niti 1m bolj levo stopiti da vržejo plastenko med embalažo ampak je poln zmeraj najbližji kontejner. Sploh ko je poln kontejner, pokrov ni zaprt in je tam neko cviljenje in škrbotanje.

Morda tisti ki se jim ne da sprehoditi 1 extra meter, lahko razmislijo o selitvi v Indijo? Tam je za take cel raj. Morda Afrika? Morda LA?


če ta post slučajno leti name, ker sem omenil, da se mi ni dalo do zabojnika za karton. še vedno pa po 2 straneh teme si nismo enotni kam karton od pice sploh spada? torej kako naj jebeno ločujemo, če dobiš od vsakega druge informacije?

pri nas v končni fazi pa itak ločevanja še nimamo. 2,5km stran z avtom pa smeti, da bom ločeval ne mislim vozit, razen če mi plačajo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

krneki0001 ::

tupee je izjavil:

To da lepo posortiraš odpadke je kar lep odraz kulture in se takoj vidi kakšni ljudje bivajo na ulici, če se jim ne da niti 1m bolj levo stopiti da vržejo plastenko med embalažo ampak je poln zmeraj najbližji kontejner. Sploh ko je poln kontejner, pokrov ni zaprt in je tam neko cviljenje in škrbotanje.


Ni res, ločevanje je odraz, kako hlapčevski narod smo. Tukaj ni nič kulture, tukaj je samo opravljanje dela, za katerega oni nebi plačevali delavcem, zaslužili pa bi. Torej nič dela in bajni zaslužki - standard za slovenijo. Če hoče kdo ločevanje, naj mi zato tudi plača, da bom opravljal njegovo delo. Samo primer, v kanti je bilo 50 steklenic, naj plačajo magar 5 centov na flašo in to odbijejo od cene komunale.
V kanadi so recimo 25 let nazaj imeli to urejeno. Imeli so posebne škatle (steklo, plastika, kovina, papir). Ko je bil odvoz je prišel s kombijem, popisal koliko je bilo stvari v škatli (mislim da po kilaži) in so to potem odbili od cene komunale.

In če bi bila v sloveniji kaka kultura, bi prvo postavili par obratov za ločevanje in par obratov za predelavo surovin, pri tem zaposlili nekje 20.000 ljudi iz zavoda in jih plačali kot se spodobi, pred hiše pa postavili po eno malo večjo kanto in naj ljudje vse zmečejo notri.
Pa kulture že dolgo ni, ker bi se vsak posameznik zbunil, da v njegovo vas pa ne takega obrata.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

šernk ::

ko bodo naši uvedli kaj podobnega se lahko začne govorit o ločevanju odpadkov: http://ebm.si/p/zw/2013/zero-waste-obci...

ampak pri nas če ločuješ plačaš še več kot če ne ločuješ. Kultura pride sama z nagrajevanjem in ne s kaznovanjem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Malajlo ::

Mare2 je izjavil:

one too many je izjavil:


To pač ni res.


Treba je vedeti, da na forumu sodeluje vsak, ki ima 5 minut časa. :)

In takoj v podnaslovu, da so lahko podatki netočni in v prvem odstavku, da gre velik delež na račun sežiga?
V tujini ne pomeni državo. V Rosenheimu sem pri znancih naštel več kot deset frakcij odpadkov. Če skipajo potem to v isto jamo, ja pol pa ne vem. S tem da so dodatno zaračunali, če jogurtovi lončki niso bili oprani. Najbrž za nagrado, ali kaj?
V Sloveniji nam uspeva zviševati uspešnost recikliranja, super. Ampak bedaki, ki mečejo vse v črno kanto, ne prispevajo prav nič k rezultatu.
Cene (letne) odvoza so pri Snagi cca 60€ (? lucky bastards...), Muenchen s črno kanto pa 150 oz. 300€. Mene opalijo 120. Ampak ista komunala ima cene za sosednjo občino drugačne. Je najbrž razlika, ali sprazni sto kant na uro ali pa tri.

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:


Ni res, ločevanje je odraz, kako hlapčevski narod smo. Tukaj ni nič kulture, tukaj je samo opravljanje dela, za katerega oni nebi plačevali delavcem, zaslužili pa bi.

A potem so Nemci tudi hlapci?

Če bi komunala ločevala, bi bilo ločevanje in pobiranje odpadkov še dražje, in manj učinkovito.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

floyd1 ::

Dokler pa dobivam vsak mesec višjo položnico (trenutno je to 47€!

Resno - koliko sploh plačujete? Ko sem to prebral, me je skoraj kap - pri nas v MB je ta položnica nekaj čez 10€...

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Ni res, ločevanje je odraz, kako hlapčevski narod smo. Tukaj ni nič kulture, tukaj je samo opravljanje dela, za katerega oni nebi plačevali delavcem, zaslužili pa bi.

A potem so Nemci tudi hlapci?

Če bi komunala ločevala, bi bilo ločevanje in pobiranje odpadkov še dražje, in manj učinkovito.


Ne, če potem to prodajo predelovalni industriji naprej ali če sami že delno predelajo in potem prodajo.
Ne vem zakaj jim to potem na Finskem brez problemov deluje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Ni res, ločevanje je odraz, kako hlapčevski narod smo. Tukaj ni nič kulture, tukaj je samo opravljanje dela, za katerega oni nebi plačevali delavcem, zaslužili pa bi.

A potem so Nemci tudi hlapci?

Če bi komunala ločevala, bi bilo ločevanje in pobiranje odpadkov še dražje, in manj učinkovito.


Ne, če potem to prodajo predelovalni industriji naprej ali če sami že delno predelajo in potem prodajo.
Ne vem zakaj jim to potem na Finskem brez problemov deluje.

Zato ker ne jamrajo kako jih smetarji nategujejo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Egidij88 ::

Kaj v Celju so res dobili vsi v dveh blokih po 100€ kazni zaradi kartonov od jajc med embalažo? :))

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Ni res, ločevanje je odraz, kako hlapčevski narod smo. Tukaj ni nič kulture, tukaj je samo opravljanje dela, za katerega oni nebi plačevali delavcem, zaslužili pa bi.

A potem so Nemci tudi hlapci?

Če bi komunala ločevala, bi bilo ločevanje in pobiranje odpadkov še dražje, in manj učinkovito.


Ne, če potem to prodajo predelovalni industriji naprej ali če sami že delno predelajo in potem prodajo.
Ne vem zakaj jim to potem na Finskem brez problemov deluje.

Zato ker ne jamrajo kako jih smetarji nategujejo.


Če imaš v ljubljani samo črno kanto, plačaš manj, kot če imaš črno, rumeno in rjavo. Torej se ločevanje ne splača.
Če imaš samo en 120 litrski smetnjak, potem plačuješ 5€ na en odvoz, torej 10 na mesec. Z vsako dodatno kanto se to poveča.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Master_Yoda ::

Egidij88 je izjavil:

Kaj v Celju so res dobili vsi v dveh blokih po 100€ kazni zaradi kartonov od jajc med embalažo? :))


Kako je sploh to mozno kaznovati pri blokih ? Je kar legalno postalo da more nekdo ki ni nobenega prekrska storil placevati, ker nekoga drugega boli k. v kero kanto kaj vrze ?

WarpedGone ::

Dobrodošel v sloveniji, leglu birokratskega fašizma.
Zbogom in hvala za vse ribe

Blazz ::

definitivno umazan papir/karton od hrane ne gre v papir...

Super Sonic ::

Takoj, ko definiraš kaj je umazan papir in kaj je dovolj umazano, da ga lahko vržeš levo/desno, boš imel prav.

Pri čemer, če bo pred teboj stal inšpektor, ne pričakuj verbalnega duela, ker ima on prav.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Pithlit ::

floyd1 je izjavil:

Resno - koliko sploh plačujete? Ko sem to prebral, me je skoraj kap - pri nas v MB je ta položnica nekaj čez 10€...

Manjša kot je občina (po populaciji, ne po ozemlju), bolj kot so naselja razdrobljena... dražja je komunala.

Pa če bi hotla bit malo žleht (ampak res čist malo... ker ponavadi je kar res tole): Manjša kot je občina, (po populaciji, ne po ozemlju), bolj kot so naselja razdrobljena... nižje so plače, in komunala še toliko bolj udari po žepu.

Še en pokazatelj (poleg dejstva da več kot se ločuje, dražji je odvoz) kolk se monopolizem izkorišča: isto komunalno podjetje - različne cene po občinah/krajih ki jih pokriva.
Life is as complicated as we make it...

WarpedGone ::

definitivno umazan papir/karton od hrane ne gre v papir...

Kako so stvari enostavne ko so napisane na papirju.

A je papir umazan ker sm ga prijel z roko (na kateri je vedno neki švica/maščobe)?
A je papir umazan, ker ga prijez z roko potem ko sm si šel skozi lase z njo?
kaj pa potem, ko sm šel na WC?
kaj pa potem ko sm si z njim obrisal usta?
Kaj pa potem ko sm si z njim obrisal roke po jedi?
Kaj pa potem ko ....

Kolk mm2 velik flek kečapa je lahko še gor, da stvar šteje kot neumazana?

Nemogoča vprašanja na katere je nemogoče praksi pravilno odgovorit. Posledično bo nujno nekaj preveč umazanega papirja med papirjem in nekaj 'premalo umazanega' papirja v črni škatli.

100% profit za državo, ki bo vedno lahko pisala kazni, moralizatorji se boste pa vedno lahko naslajal nad ljudmi, ki vas ne ubogajo, ker papir mečejo v črno kanto al pa med papir mečejo umazan papir.
Zbogom in hvala za vse ribe

dreta ::

Locevanje odpadkov je storitev in za njo bi nam morali zastonj

odvazat smeti ne pa da pisejo celo kazni ko kaksna smet zaide.

Pa se to: Ekolosko se boste obnasali takrat, ko ne boste sproducirali

na tone smeti in ne takrat, ko pridno sortirate vas junk.

Pithlit ::

No ja, smeti ki se jih lahko ponovno uporabi... niso smeti, ampak surovina.
Life is as complicated as we make it...

Bellzmet ::

Smeti so mafija. Mafije ne podpiram. Zato ne ločujem.

Ločevati bom začel takrat, ko bo snaga začela izdajati dobropise za vse kar prodajo naprej, ne pa da iz tega naslova služi mafija.

Pithlit ::

Ni problem da nekdo s tem služi... problem je da nam naše delo (namest njih) celo zaračunajo.
Life is as complicated as we make it...

Manu ::

@WarpedOne

Kompliciraš.

Če je karton od pice čist in ni pomazan z maščobo ali čem drugim, potem gre med papir (modri zaboj). Če pa je karton masten, potem gre med ostale odpadke. Velja za Ljubljano, ne vem kako je urejeno drugje.

Zaradi malenkosti maščobe na kartonu in če ga vržeš med papir ti nihče ne bo težil.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Mare2 ::

Bellzmet je izjavil:

Smeti so mafija. Mafije ne podpiram. Zato ne ločujem.

Ločevati bom začel takrat, ko bo snaga začela izdajati dobropise za vse kar prodajo naprej, ne pa da iz tega naslova služi mafija.


Ta zakon, kolikor sem seznanjen, velja samo za pismene. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Super Sonic ::

Zaradi malenkosti maščobe na kartonu in če ga vržeš med papir ti nihče ne bo težil.

To ti misliš, ampak ne veš pa, da to kar govoriš, ni res. Vse je prepuščeno inšpektorju, ki ti lahko pred nosom stvari obrne kakor si jih želi. W1 ti je čisto prav povedal: škatla je lahko umazana za zabojnik za nekoristne odpadke ali pa gre v zabojnik za papir. Pa ne samo to, da je lahko umazana: na škatli je lahko plastificiran logotip dostavljalca ali bilo_kaj iz plastike. Boš dal to med papir?

Pri nas, ko so delal "racijo" so analiziral praktično vsako smet v prafaktorje: točno tako, kot si ti predstavljaš, da se "ne dela". Je pa res, da so gledal izključno zabojnik za nekoristne odpadke. Tega so obrnil na glavo, trije papki v skafandru so posortiral vse smeti čez celotni ekološki otok in božanski Ahiles je pisal pravdo sredi ulice.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Malajlo ::

plastificiran logotip dostavljalca ali bilo_kaj iz plastike. Boš dal to med papir?
Aha. Tako kot kuverte z okencem. Sicer imam navado, da iztrgam plastiko in jo porinem med embalažo. Če je pa plastificirano, pa med embalažo (npr. kot tetrapak)
http://www.locevanjeodpadkov.si/46/Vpra...
- prazne kuverte z okencem?
Vse kuverte sodijo v zabojnik za papir.
- embalažo/vrečko od limoninega/vanilijevega/rumovega sladkorja?
Če je notranji sloj embalaže iz plastike (folija), je to sestavljena embalaža, kar sodi v zabojnik za embalažo. Če sloja lahko ločite, zunanji sloj odvrzite v zabojnik za papir, notranjega pa v zabojnik za embalažo.

Če te še kaj zanima, kar vprašaj. Zato pa si tu, na forumu, da ti pomagamo in te razsvetlimo.
Tale je poučna:
http://robertfras.blog.drugisvet.com/20...
Ljudje še vedno ne vedo, kam kaj sodi, čeprav komunalna podjetja vsake toliko na dom pošljejo zloženke, kjer je razloženo, kateri odpadki kam sodijo. A očitno ogromno ljudi te zloženke sploh ne pogleda oziroma odvrže v smeti. Človeška lenoba pač.
...
redki vedo, kam sodi čisto vsak odpadek, toda za večino odpadkov bi morali vedeti, kam sodijo. To nekako spada k splošni izobrazbi. /.../ konec koncev na vsakem zabojniku piše, kaj spada vanj in kaj ne. Saj znate brati, kajne?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odlaganje smeti v tuj zabojnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13223053 (1494) NEGAN DEAD
»

Ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
244390 (3244) billy
»

Ločevanje odpadkov - odstranjevanje ostankov hrane in ostalih stvari iz embalaže

Oddelek: Problemi človeštva
365291 (4420) fosil
»

Informacije v kantah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19222872 (19763) krneki0001
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468687 (65927) Malajlo

Več podobnih tem