» »

Komunala in pravno varstvo

Komunala in pravno varstvo

dronyx ::

Zadnjič so mi komunalci pustili v nabiralniku Opozorilo, da so v moji kanti za smeti našli odpadke, ki tja ne sodijo - na obrazcu so označili papir in embalaža.

Sam mislim da zelo vestno ločujem odpadke in kot vemo je ločen odpadek dejansko surovina, ki ima svojo ceno, ki pa jo komunala ne priznava.

Doma sem večkrat opazil, da so v mojo kanto za smeti odvrgli odpadke nekateri, ki dvorišče pred hišo izkoriščajo za prehod ko ni nikogar doma. Na dan, ko komunala odvaža odpadke je potrebno kanto odpeljati na cesto, ki je zelo prometna in kjer seveda tudi kdorkoli lahko odpre kanto in vanjo zabriše embalažo od soka, papirček in kaj podobnega, kar "komunalnim inšpektorjem" pade v oči in kar je očitno lahko povod za globo v višini 208,64 €!

Glede na to, da pri obstoječem zbiranju in odvozu komunalnih odpadkov sam nimam popolnega nadzora nad tem, kaj konča v kanti za smeti me zanima, ali imam možnost kakšnega sodnega varstva v takšnem primeru? Glede na način, na katerega se izvaja prekrškovni postopek sem mnenja, da to pravno ne zdrži, ker se prekrška ne da zadosti dobro utemeljiti. Nenazadnje celo pri prometnih prekrških imaš možnost da dokažeš, da avta nisi vozil ti, tu pa očitno globo plača avtomatično tisti, ki je lastnik kante in ta ni nujno storilec prekrška.
  • spremenil: dronyx ()

noraguta ::

pošlji dopis z identičnim opisom na komunalo. pa prosi za pojasnilo ali bi želeli osebni prevzem vsebnika.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

WarpedGone ::

wellcome to idiocracy and prepare your butt for even bigger guns..

in seveda pozabi na kakrsnokoli moznost uspeha.
Zbogom in hvala za vse ribe

s1m0n ::

Podoben problem je bil pri nas :) Nič ne moreš ti si odgovoren kaj je v tvoji kanti za smeti!

dronyx ::

noraguta je izjavil:

pošlji dopis z identičnim opisom na komunalo. pa prosi za pojasnilo ali bi želeli osebni prevzem vsebnika.

Sem jim poslal vprašanje, na kakšen način lahko ob sedanji praksi odvoza komunalnih odpadkov in nezaklenjenih kantah garantiram "integriteto" odpadkov oziroma vsebino kante. Če bo potrebno bom šel tako daleč, da bodo uvedli kante, ki bodo imele šifre kot trezorji.

Nas imajo čedalje bolj za idiote in nas lupijo kjer se da za marginalne prekrške, medtem ko so na drugi strani državo pripeljali na rob bankrota.

Tega imam jaz počasi dovolj! Sedaj bom vsakič slikal vsebino kante, ki jo postavim na cesto in na sodišču bodo tudi komunalci morali priti z dokazi in argumenti. Če se hočejo tako igrat, prav, imam tudi jaz svoje adute.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

BALAST ::

Če bo potrebno bom šel tako dalecc, da bodo uvedli kante, ki bodo imele šifre kot trezorji.


Ko bodo pa hekerji ponoči odklepal tvojo kanto in metali not stare baterije ali še kaj hujšega, boš še vedno odgovoren za svoje smeti. :))
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

noraguta ::

jah če imaš ti dovolj še ni rečeno, da bo stvar funkcionirala, kajti inšpektor je še zmer car. ampak ob zadostnem številu pritožb se pa mogoče kaj premankne. sploh dokler sploh ne obstajajo reciklacijski centri in se vse skupaj odpelje na deponijo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Mehmed ::

Ne ostane ti drugega, kot da jim dostavis smeti osebno pa streses na mizo.
Pa uveljavljaj kak popust potem, ker niso imeli stroska odvoza.

Preprecis lahko. Moral bi stati zraven nje ko jo pridejo praznit. Preostanek casa pa pod kljuc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

dronyx ::

Pošlji na urda zamaščenke zahtevo, o upravičensoti postavitve kamere...... Zagotovo bo zavrnjeno, potem pa žogico pošlji komunali....

Mislim da meni ni potrebno nameščati kamere in če želijo, lahko delajo to komunalci. Kolega je dobil posnetek radarja, da je prehitro vozil in je policiji poslal izpisek registratorja ur, kjer se je videlo, da je bil takrat v službi. To je bilo dovolj, da mu ni bilo potrebo plačati kazni in iskati šoferja. Jaz pa bom kot rečeno na sodišču dokazal, da sedanji način ne omogoča pravilno preganjanje storilcev prekrška in za to so krive tehnične omejitve načina pobiranja komunalnih odpadkov, kjer so kante tehnično nezavarovane in se odvoz vrši iz ceste, ki je javna površina in jaz ne morem preprečiti, da ne bi uporabljal moje kante še kdo drug. Ko tole dobi v roke moj pravnik sem prepričan, da bo iz tega nastalo kakšnih 20 gosto tipkanih strani, ki jih noben na komunali ne bo razumel. Sodišče pa mislim da ne bo imelo druge možnosti, kot da mi pritrdi. :D

Zgodovina sprememb…

Gladi ::

Cool story bro, pač to glede odvetnika :))

Dokaž da nisi ti vrgel v koš neprimernega izdelka pa bo

Mr.B ::

Tudi tako, kot si napisal.
Ignoriraj, dokler dejansko ne dobiš papirja naslovljenega na tebe..... Ker tisti papir na kanti, ni namenjen tebi saj je postavljen na kanto postavljeno na javni površini..., kjer ni omejitve kdo in kaj dela.... Potem pa lahko dejansko od regiraš nakako tako da na koncu smatraš dopis, kot po pomoti poslana neutemlejne a pripovedka, in da boš moral v bodoče od regairati .....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

noraguta ::

dronyx je izjavil:

Pošlji na urda zamaščenke zahtevo, o upravičensoti postavitve kamere...... Zagotovo bo zavrnjeno, potem pa žogico pošlji komunali....

Mislim da meni ni potrebno nameščati kamere in če želijo, lahko delajo to komunalci. Kolega je dobil posnetek radarja, da je prehitro vozil in je policiji poslal izpisek registratorja ur, kjer se je videlo, da je bil takrat v službi. To je bilo dovolj, da mu ni bilo potrebo plačati kazni in iskati šoferja. Jaz pa bom kot rečeno na sodišču dokazal, da sedanji način ne omogoča pravilno preganjanje storilcev prekrška in za to so krive tehnične omejitve načina pobiranja komunalnih odpadkov, kjer so kante tehnično nezavarovane in se odvoz vrši iz ceste, ki je javna površina in jaz ne morem preprečiti, da ne bi uporabljal moje kante še kdo drug. Ko tole dobi v roke moj pravnik sem prepričan, da bo iz tega nastalo kakšnih 20 gosto tipkanih strani, ki jih noben na komunali ne bo razumel. Sodišče pa mislim da ne bo imelo druge možnosti, kot da mi pritrdi. :D

ne, ne, ne in ne tu je druga zgodba. komunalc ti ne napiše globe hodijo inšpektorji. in pišejo globe praktično za vsak smetnjak. niti dokazovat ne moreš.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

dronyx ::

In kako to v praksi izgleda? Inšpektor strese na cesto vsebino smetnjaka, forenzično zavaruje kraj dogodka, preveri vsak kos odpadka, če je na listi dovoljenih, morda poslika situacijo...?

Pred nekaj časa mislim da je bilo po radiju, kako težko in sofisticirano je pravilno ločevati odpadke, saj celo strokovnjaki za smeti niso bili enotnega mnenja, kaj kam sodi. Recimo banalen primer za katerega se mi ne ljubi študirat, kam sodi je papir, v katerega zavijajo ponavadi salamo. Ta je plastificiran na eni strani in vprašanje, če to sodi med papir. Po moje ne. Take reči, kjer nisem siguren, vržem potem v navadno kanto, ker se mi zdi tako bolj prav. Če hočejo, pa jim seveda lahko zmečem v zabojnike z ločenimi odpadki kar hočejo. Tam me bodo težje dobili, kot pri domači kanti in vem, da nekateri prav zanalašč mečejo med papir steklenice in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mr.B ::

Bi oral videti dopis, lahko pa začneš, češ da kot pravno neuka oseba, si obtožen s strani neznane osebe, oziroma tega inšpektorja..., ki te obtožuje da si v kanto za smeti, postavljeno na javnem mestu vrgel, oziroma odlagal.... Ter prosim dan in uro, kdaj si metal, ter jasno identifikacijo v katero kanto.... Drugače se boš kot državljan RS moral proti dotični osebi preko odventiške pisarne, sprožiti kazesnko ovadbo, .... Seveda pa ste se morda pri pisanju "generičnega" dopisa morda zmotili, ter st me hoteli samo obvestiti da boste prali kanto, tega in tega dne, in ...... Ter smatram da je prišlo do pomote na vaši strani. ..... Napišeš malo bolj politično, ampak sem ti dal namig, ker v končni fazi, ne vem po katerem zakonu odgovarjaš za stvar postavljeno na javnem mestu, brez kakršnega koli tehničnega varovanja, ki dejansko nisi podpisal nikakršnega papirja, ki bi jasno identificirala, to kanto, kot kanto ki pripada temu oziroma tem stanovanjem, oziroma stanovalcu....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

telexdell ::

Poraja se vprašanje, čigava je kanta za smeti? Če je kanta od komunale, potem za smeti odgovarjajo oni, če pa je kanta moja, potem pa odgovarjam jaz. In kolikor vem na njej ni mojega imena ali kakšne druge identifikacije. Kako lahko vem, da je inšpektor gledal v kanto, v katero jaz mečem smeti. Če kanta stoji na moji parceli ni nujno, da je moja!

PS- kako komunalci z varnostniki lovijo osebe, katere praznijo kante s papirjem, je bilo že večkrat objavljeno. Je papir (smeti) od lastnika kante ali od tistega kateri, ga je dal v kanto? Če velja zadnje, zakaj komunalci govorijo o krajah? Če velja prvo, zakaj mi težijo, kaj je v njihovi kanti pred mojim vhodom?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

fosil ::

Glede na to da je šlo samo za opozorilo verjetno ne moreš na podlagi tega sprožat kakšnih postopkov naprej.
To boš lahko naredil šele takrat ko boš dobil kazen.
Tako je!

dronyx ::

@telexdell: Vsaj pri nas je kanta od komunale in mislim da jo dobiš brezplačno "na reverz". Glede na višino zagrožene kazni (prek 200 €) pa bo potrebno malo bolje opredeliti, kaj je dejansko prekršek, kdo je storilec in kakšna je odgovornost uporabnika posamezne kante za smeti. Jaz trdim, da tole sedaj na sodišču gladko pade in to bom, če dobim izrečeno kazen, tudi dokazal. V primeru, da mi sodišče pritrdi, se zna zgoditi, da bodo tudi vsi ostali kaznovani masovno zahtevali denar nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Pyr0Beast ::

Hoteli ste ekofašizem, zdaj ga pa še požrite
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dronyx ::

Pyr0Beast je izjavil:

Hoteli ste ekofašizem, zdaj ga pa še požrite

Naj k vsemu temu dodam, da je naša komunala tudi malo z našo pomočjo najboljša v Sloveniji, kar se tiče ločenega zbiranja odpadkov in baje že danes dosega standarde, ki so predvideni za EU šele leta 2020.

Ampak kot vse kaže jim je sedaj odveč tudi to, če morajo enkrat ali dvakrat na mesec odvažati smeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

s1m0n ::

Pri nas je to odvažanje 2x na mesec naredlo pravo svinarijo! Ti zbirni otoki so napolnjeni do vrha :)

urosh ::

@dronyx: jaz sem moral obe kanti kupiti za svoj denar. Niso mi ju kar "podarili". Kako je drugje ne vem...

telexdell ::

urosh je izjavil:

@dronyx: jaz sem moral obe kanti kupiti za svoj denar. Niso mi ju kar "podarili". Kako je drugje ne vem...

Kolikor se spomnim, jo prvič kupiš sam. Nato pa jih menja komunala, ko se poškoduje ali uniči.
Nekaj podobnega je pri elektriki, kjer kupiš števec nato pa ga brezplačno preneseš na elektro.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

MIHAc27 ::

Pri nas (LJ) so sedaj nafilali vse pločnike z temi rumenimi zabojniki. Ko gledam po ulici jih je sedaj 5-6 na 200m. Prej so bili narazen tudi po 400-500m.

Z biološkimi odpadki pa nevem no... včasih kako vejico vržem v sosedov zabojnik (ker je dejansko bližje kot tisti, ki je naš). Skoraj zmeraj vidim smeti v plastični vrečki. Zadnjič sem pa celo videl piksne. Kdo jih meče tako notri ne vem, so pa verjetno kar stanovalci.
Nič nimam proti obveščanju kaj sodi kam, ker ljudje vidim da res ne vejo (tudi jaz včasih nisem prepričan, kot je na primer plastificiran papir za živila kot je že en omenil). Se mi pa zdi narobe kaznovati, ker ne vejo na komunali kdo meče notri. Vsaj pri nam, ki so zabojniki dostopni vsakemu ki gre mimo.

Za papir nas pa eden obvesti dan preden pobira (1x na mesec). Pred vrati mu lepo pustimo zvito in odpelje. Če se z tem lahko preživi, super.

WarpedGone ::

Obstaja samo ena zanesljiva in legitimna pot ločevanja odpadkov: odkupovanje že ločenih odpadkov (i.e surovin).
Pa lahko kr ukinejo pobiranje, bomo sami zadeve fural tja, oz. nam bodo "cigani" vse odpeljali.
Zbogom in hvala za vse ribe

dronyx ::

@WarpedOne: To jaz trdim že ves čas. Tako ločeni odpadki so surovine, ki imajo svojo ceno in gredo v stotine ton. Da se komunalni posel naredi pregleden, bi morali obvezno imeti dostopne podatke, kakšna je ta vrednost na letni ravni, koliko pride to na posameznega "zavezanca" in kje se to obračuna. Jaz nisem zasledil, da bi zaradi ločevanja odpadkov bile položnice kaj nižje, torej očitno tu nekdo na naš račun dobro služi pod pretvezo ekologije.

nategujejo in strižejo nas pa itak, kjer se le da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Pyr0Beast ::

dronyx je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Hoteli ste ekofašizem, zdaj ga pa še požrite

Naj k vsemu temu dodam, da je naša komunala tudi malo z našo pomočjo najboljša v Sloveniji, kar se tiče ločenega zbiranja odpadkov in baje že danes dosega standarde, ki so predvideni za EU šele leta 2020.

Ampak kot vse kaže jim je sedaj odveč tudi to, če morajo enkrat ali dvakrat na mesec odvažati smeti.


If you win retarded olympics you are still retarded

Namesto da bi šli raje v kakšne 'low-pollution' izdelke, se preseravamo z ločevanjem odpadkov.

Kar je organskega je tako ali drugače segnilo in ni nikoli predstavljalo problem skupaj z ostalimi smetmi.

Tudi, kje je sploh point ločevanja? Še v industriji plastike nočejo predelovati zanič izdelkov in jih futrati nazaj v proizvodno linijo zaradi nizke kvalitete in potrebnega še večjega števila kemikalij in barvil.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

poweroff ::

Hmm, kaj pa daje komunalcem pravico, da brskajo po mojih odpadkih???
sudo poweroff

WarpedGone ::

Point je, da se birokrat ne dela pametnega kaj se splača in kaj ne ampak da samo odpre linijo oz. igrišče, kjer tisti kateri mislijo, da se jim to splača, lahko odkupujejo, kar pač mislijo, da se jim splača odkupovat. Pa naj bojo to bananini olupki temnozelene barve al pa srebrne aluminijaste piksne.

Kar je pa brezvrednosti, pa lahko odkupuje komunala, pa jim bojo cigani to tja vozili. Cena mora le pokriti strošek transporta pa bo vse spucano.

Od kje jim denar? Daš jim ga, ko zadevo kupiš novo - i.e. del DDV.
Zbogom in hvala za vse ribe

dronyx ::

poweroff je izjavil:

Hmm, kaj pa daje komunalcem pravico, da brskajo po mojih odpadkih???

Verjetno je zadeva urejena na enak način, kot pri prometu, ko dajo s predpisi in zakoni pooblastila redarstvu in policiji, da tvoj avto obsevajo z laserjem. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

poweroff ::

OK, samo razlika je precejšnja.

Za koji kurac imajo oni za gledat kaj jaz mečem stran oziroma dobiti vpogled v moj življenjski slog??? Konec koncev za kurčev odvoz smeti celo plačam.
sudo poweroff

WarpedGone ::

Ne, plačaš za obvezno lastno delo z ločevanjem.
Zbogom in hvala za vse ribe

dronyx ::

WarpedGone je izjavil:

Ne, plačaš za obvezno lastno delo z ločevanjem.

Z ločevanjem odpadkov smo mi vsi postali na nek način honorarni sodelavci komunale, le da nisem prepričan, ali za svoje delo dobimo kakšno plačilo.

WarpedGone ::

Dobiš negativno plačila, kadar nisi dovolj priden delavec.
Zbogom in hvala za vse ribe

dronyx ::

Jaz samo še čakam, kdaj nam bo Ministrstvo za kmetijstvo naložilo, da mora vsak zavezanec letno prinesti na zbirališče po 5 kg jurčkov, 10 kg marel in 18 kg lisičk. Tako se je lahko iti biznis, če ti drugi delajo brezplačno.

Pyr0Beast ::

Oz. ur a slave.
Manj te z bičem mahajo če si priden.

Še vedno te pa tepejo
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Magic1 ::

Sem se že napisal o tej problematiki na forumu pa me je par modelov takoj napadlo, da ne ricikliram, kaj mi ni jasno. En me je celo prepričeval da lahko imaš v smeteh en mesec piščanje kosti in kožo pa nič ne smrdi...
Nimam nič proti ločevanju, vendar da bom gledu kante, ki se bodo poredko praznile, na vsakih par metrov in plačeval polno ceno za reziklirne odpadke...s tem da dobiš 200EUR kazni, če je slučajno kaj v napačni kanti. Ne ne, to je čisto navadni nateg.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odlaganje smeti v tuj zabojnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13223089 (1530) NEGAN DEAD
»

Predrag odvoz smeti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629759 (5564) starfotr
»

Informacije v kantah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19222939 (19830) krneki0001
»

Nas bo ločevanje odpadkov rešilo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6514519 (13344) tony1
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468737 (65977) Malajlo

Več podobnih tem