» »

Petrol po novem zaračunal 70 centov za papirnato položnico

Petrol po novem zaračunal 70 centov za papirnato položnico

1 2
3
»

bbbbbb2015 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Pa kake položnice. Trajniki in mir. Nkol nisem razumel tega da bom ročno to plačeval. Vse nenujne bedarije v življenju je treba avtomatizirat sam pa samo delaš quality check.


Trajnikov skoraj ni več. Direktne bremenitve so sedaj. Trajnik je bil za fiksen znesek, direktna bremenitev je pa ko firma vsak mesec sposorči banki, koliko ti morajo trgat z računa.

In ko bo nekdo naredil napako, pa vnesel namesto 100€ znesek 1000€, ti bodo to avtomatsko pobrali z računa. Sej potem vrnejo, ampak ti si potem kak dan dva brez denarja.


Ne vem, kaj je vse za enega folka tu gor, a v življenju imam eno samo direktno obremenitev in to za tuji - belgijski avto, ker so dali pri plačilu zavarovanja dve opciji: ali vse naenkrat za plačati ali pa 12 obrokov, a z direktno obremenitvijo.

To skoraj ne morejo sfaliti, ker se to zavarovanje ne spreminja.

Drugače pa vam v praksi povem, se dogajajo napake. Največkrat recimo, ko se menjavajo števci, predvsem za vodo. Skratka, nikomur toliko ne zaupam, da bi si smel jemati denar iz mojega računa, brez da jaz ne dam blagoslov, razen za ta en unikaten primer.

jocoj ::

Nekaj tu omenjate določene popuste, če prejemaš elektronske položnice namesto papirnatih. Kdo pa to ponuja? Ker imam ukinjenje čisto vse v papirnati obliki in nisem zasledil popustov. Razen, če je tukaj mišljeno, da pri vseh obračunajo tarifo za papiranto položnico.

111111111111 ::

Sploh obstaja način, da dobiš račun in ga moraš potrditi. Ne direktna obremenitev.

WhiteAngel ::

111111111111 je izjavil:

Sploh obstaja način, da dobiš račun in ga moraš potrditi. Ne direktna obremenitev.


Seveda, eračun.

V vrtcu in šoli so me posebej spraševali ali želim fizično položnico, eračun ali direktno bremenitev.

Drugače se ti tudi direktna bremenitev pokaže nekaj dni prej (odvisno, kdaj jo pošljejo) in jo lahko skenslaš v ebanki za tisti mesec, če ti kaj ni všeč.

Zgodovina sprememb…

toro69 ::

Skrita podražitev.

111111111111 ::

eračun je slovenska fora ali evropska?

harvey ::

kow je izjavil:

Mal bedarije pisete. Kajti tudi ni razlogov za elektronske "papirnate" poloznice. V bistvu sploh ni razloga, da jih imenujemo poloznice. Itd.
Saj boste tudi vi enkrat starejsi, pa vas bodo "jeb**i" z novotarijami.

Da pa Petrol upa napisati, da jim gre za okolje, je pa taka svinjarija, da bi jih novinarji morali javno raztrgati.

Problem so slamice in ne tone dodatne embalaže (folije), ki se generira skoraj v vsakem podjetju. Zakaj pa prej niso znižali tistim, ki so presedlali na e-račun za 70 centov račun enako npr, Telekom ali NLB izpiski, nič nisi na boljšem, če imaš e-poslovanje, vsaj poštnino in print položnice bi moral imeti popust :)

jocoj je izjavil:

Nekaj tu omenjate določene popuste, če prejemaš elektronske položnice namesto papirnatih. Kdo pa to ponuja? Ker imam ukinjenje čisto vse v papirnati obliki in nisem zasledil popustov. Razen, če je tukaj mišljeno, da pri vseh obračunajo tarifo za papiranto položnico.

Točno to, popusta sam nisem zasledil razen, da si npr. pred časom dobil 200 točk v klubu zvestobe pri Telekomu.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

WhiteAngel ::

111111111111 je izjavil:

eračun je slovenska fora ali evropska?


Evropska. E-invoice

Phantomeye ::

jocoj je izjavil:

Nekaj tu omenjate določene popuste, če prejemaš elektronske položnice namesto papirnatih. Kdo pa to ponuja? Ker imam ukinjenje čisto vse v papirnati obliki in nisem zasledil popustov. Razen, če je tukaj mišljeno, da pri vseh obračunajo tarifo za papiranto položnico.


recimo A1, tole imam na računu:

gruntfürmich ::

Jst osebno ne želim imeti nobenega trajnika, nobene direktne bremenitve. Ne želim da mimo mene poslujeta podjetje in banka. Prav tako mi ni za nastavljat zadeve če si spremenim banko ali ponudnika storitev.
Folk naj mi pošlje položnico (e ali hard) in to je to.
Nobenih drugih for.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

Pika na i je izjavil:

Wrop je izjavil:

Država nima kaj za pričakovati niti minimalne računalniške pismenosti državljanov. Kaj šele to pričakovati od starejših državljanov.

Tako. Ker država še sama ni bogvekako pismena.

Starejši imajo radi odrezke od položnic v roki, ne nekje v luftu.


Wtf... Drzava smo ljudje!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nevone ::

Mato989 je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Wrop je izjavil:

Država nima kaj za pričakovati niti minimalne računalniške pismenosti državljanov. Kaj šele to pričakovati od starejših državljanov.

Tako. Ker država še sama ni bogvekako pismena.

Starejši imajo radi odrezke od položnic v roki, ne nekje v luftu.


Wtf... Drzava smo ljudje!


Z država je označila državne organe, to bi pri vsej pameti lahko vedel.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

stara mama ::

gruntfürmich je izjavil:

Jst osebno ne želim imeti nobenega trajnika, nobene direktne bremenitve. Ne želim da mimo mene poslujeta podjetje in banka. Prav tako mi ni za nastavljat zadeve če si spremenim banko ali ponudnika storitev.
Folk naj mi pošlje položnico (e ali hard) in to je to.
Nobenih drugih for.

Se strinjam!
Direktna bremenitev je v bistvu dajanje pooblastila drugima dvema podjetjema, da se sama med seboj dogovarjata, kako bosta delili tvoj denar! In ko ti enkrat nekdo nekaj neupravičeno zaračuna, moraš ti posredovat in sprožit postopek, da tist denar dobiš nazaj. Marsikdo se za manjše vsote s tem sploh ne ubada. Pri fizični položnici (ali e-položnici) pa to ne gre skozi.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Poznam iz vasi enga k plača položnice samo na pošti, nikol ne v trgovin al na petrolu, prav da rab potrdilo od pošte na katerega nekaj natisnejo...v mercatorju tega ni.

WhiteAngel ::

stara mama je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Jst osebno ne želim imeti nobenega trajnika, nobene direktne bremenitve. Ne želim da mimo mene poslujeta podjetje in banka. Prav tako mi ni za nastavljat zadeve če si spremenim banko ali ponudnika storitev.
Folk naj mi pošlje položnico (e ali hard) in to je to.
Nobenih drugih for.

Se strinjam!
Direktna bremenitev je v bistvu dajanje pooblastila drugima dvema podjetjema, da se sama med seboj dogovarjata, kako bosta delili tvoj denar! In ko ti enkrat nekdo nekaj neupravičeno zaračuna, moraš ti posredovat in sprožit postopek, da tist denar dobiš nazaj. Marsikdo se za manjše vsote s tem sploh ne ubada. Pri fizični položnici (ali e-položnici) pa to ne gre skozi.


Delata iz muhe slona. Še vedno dobiš položnico nekaj dni prej po mailu in podatek o direktni bremenitvi nekaj dni prej v ebanko. Če se ti da ubadat, lahko vse preverjaš in kenslaš po potrebi. Še več časa pa bi porabil, če bi imel položnico za plačat. Z ženo imava ... 11 direktnih bremenitev: elektrika, internet, komunala, 2xtelefon, 2xdopolnilno, šola, glasbena šola, vrtec, kredit - mogoče sem še kaj pozabil. V preteklosti se nama je zgodilo, da sva pozabila kaj plačati, ko jih še nisva imela, in potem imaš še več dela. Osebno se mi zdi škoda časa, da bi se ukvarjal s temi je*enimi položnicami. 18. v mesecu vem, da moram imeti tistih 800 EUR na računu in to je to. Itak zaupaš svoji banki, ker hrani tvoj denar in tudi zaupaš storitvam, ki jih plačuješ, ker jih itak koristiš. Da bi kdo zafučkal pri bremenitvah zgoraj, se nama še ni zgodilo. Limita nimava, tako da če ni sredstev gor, se pač bremenitev ne izvede in si na istem, kot da bi jo skenslal.

gruntfürmich ::

ja, je razlika če imata 11 položnic ali pa jst ki imam samo 1 redno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ginekk ::

A Petrol pošilja kaj reklam o ugodnih nakupih, popustih za elektriko v nabiralnike? Kaj pa tisti papirji, nalepke, kupončki, ki jih silijo ob vsakokratnem nakupu goriva? Kdo pa to plačuje? Saj jasno kot beli dan zakaj to počnejo, s papirnatimi računi nič ne dobijo, čisto strošek so, med tem ko so reklame za tržni namen.

mrgapo ::

Hmm zakaj pa ne dajo bonusa 70 centov za tiste, ki imajo eracun.
Tole je samo skrito dviganje cene ali pa sparanje na svoji strani.

2dark ::

zobnik je izjavil:

Poznam iz vasi enga k plača položnice samo na pošti, nikol ne v trgovin al na petrolu, prav da rab potrdilo od pošte na katerega nekaj natisnejo...v mercatorju tega ni.


Kako , da ni. V mercatorj ti pri plačilu položnice izdajo račun, ki dokazuje, da si plačal. lol. Na pošti ti sicer pritisne štempelj na odrezek , nimaš pa dejansko dokazila, da si plačal.

Mato989 ::

nevone je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Wrop je izjavil:

Država nima kaj za pričakovati niti minimalne računalniške pismenosti državljanov. Kaj šele to pričakovati od starejših državljanov.

Tako. Ker država še sama ni bogvekako pismena.

Starejši imajo radi odrezke od položnic v roki, ne nekje v luftu.


Wtf... Drzava smo ljudje!


Z država je označila državne organe, to bi pri vsej pameti lahko vedel.

o+ nevone


Saj drzavni organi so tudi ljudje... Al kdo mislis da na policiji dela pa na upravnih enotah wtf...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

2dark ::

mrgapo je izjavil:

Hmm zakaj pa ne dajo bonusa 70 centov za tiste, ki imajo eracun.
Tole je samo skrito dviganje cene ali pa sparanje na svoji strani.


Pa dobro. Smo že milijonkrat povedali da petrol omogoča plačevanje položnic BREZ PROVIZIJE z aplikacijo mBILLS. tega nima noben drug ponudnik v Sloveniji. Nobenih stroškov..

opeter ::

Na pošti stane plačilo ene položnice okoli enega evra oz. celo več, odvisno od vrednosti plačila:


Več pa v ceniku.
https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

2dark ::

opeter je izjavil:

Na pošti stane plačilo ene položnice okoli enega evra oz. celo več, odvisno od vrednosti plačila:


Več pa v ceniku.
https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...



Ljudje imajo preveč denarja pa hodijo na pošto. Na koncu leta se pa čudi, zakaj nima denarja, ko na pošti pusti 120€.

nevone ::

Saj drzavni organi so tudi ljudje... Al kdo mislis da na policiji dela pa na upravnih enotah wtf...


Pol je pa pika na i čist prou povedala.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mato989 ::

nevone je izjavil:

Saj drzavni organi so tudi ljudje... Al kdo mislis da na policiji dela pa na upravnih enotah wtf...


Pol je pa pika na i čist prou povedala.

o+ nevone


Narobe je povedala ker drzava ni nepismena racunalnisko... Tudi svetovno gledano smo zelo pismeni... Kar se itja tice...

Je pa problem pri nas povezanost in podobno glede storitev tam bi pa lahko bilo bolje... Tam bi se pa po estoniji in internet idju lahko zgledovali
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gagatronix ::

2dark je izjavil:

zobnik je izjavil:

Poznam iz vasi enga k plača položnice samo na pošti, nikol ne v trgovin al na petrolu, prav da rab potrdilo od pošte na katerega nekaj natisnejo...v mercatorju tega ni.


Kako , da ni. V mercatorj ti pri plačilu položnice izdajo račun, ki dokazuje, da si plačal. lol. Na pošti ti sicer pritisne štempelj na odrezek , nimaš pa dejansko dokazila, da si plačal.


Tebi malo logika sepa ? Potrjen odrezek UPN-ja je dokazilo o placilu.

bbbbbb2015 ::

stara mama je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Jst osebno ne želim imeti nobenega trajnika, nobene direktne bremenitve. Ne želim da mimo mene poslujeta podjetje in banka. Prav tako mi ni za nastavljat zadeve če si spremenim banko ali ponudnika storitev.
Folk naj mi pošlje položnico (e ali hard) in to je to.
Nobenih drugih for.

Se strinjam!
Direktna bremenitev je v bistvu dajanje pooblastila drugima dvema podjetjema, da se sama med seboj dogovarjata, kako bosta delili tvoj denar! In ko ti enkrat nekdo nekaj neupravičeno zaračuna, moraš ti posredovat in sprožit postopek, da tist denar dobiš nazaj.


Tako je. Se strinjam.
Po mojih izklušnjah se najbolj zaplete pri:
- menjava števca, menjava priključka, menjava ne vem česa
- ODPOVED storitve, odpved naročila

Sploh ta druga stvar je ekstremno problematična. V Sloveniji imajo vsi razdelane poslovne procese za NAROČANJE, ZA ZARAČUNAVANJE. Odpoved naročila pa je treba s privat golobom pošiljati, ker se jim zgubljajo tudi priporočene kuverte. VRNITI denar pa mislim, da še nisem srečal nikogar, ki bi kar vrnil. Od kompliciranih procedur, kjer mora generalni direktor odobriti vračilo 10 EUR do tega, da 9. dan reklamiraš, oni pa ti rečejo: "Fak, pozen si miško. Ne sprejemamo več reklamacij."

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

Se mi zdi da nekateri mešate provizijo za plačilo z izdajo računa.

Tu gre za to, da Petrol zaračuna papirnat račun, ki naj bi ga izdal za svojo storitev. Provizija za plačilo pa je plačilo storitve, da ti nekdo plača položnico, s tem da sproži nakazilo iz tvojega računa na naslovnika. Te slednje provizije so skorajda že čisto neizogibne, tudi v spletnih in mobilnih bankah.

V skrajni fazi, če bo praksa Petrola eskalirala, bo vsaka trgovina ali avtomat za parkiranje po nakupu vprašal, če želiš papirnat račun in to dodatno zaračunala. Alternativa bo e-poštno potrdilo poslanu lastniku plačilnega sredstva. Edino za plačilo z gotovino ne vem kaj bodo naredili. Morda bo pa to še eden od argumentov zakaj je poslovanje z gotovino nepotrebno.

opeter ::

ginekk je izjavil:

Se mi zdi da nekateri mešate provizijo za plačilo z izdajo računa.

Tu gre za to, da Petrol zaračuna papirnat račun, ki naj bi ga izdal za svojo storitev. Provizija za plačilo pa je plačilo storitve, da ti nekdo plača položnico, s tem da sproži nakazilo iz tvojega računa na naslovnika. Te slednje provizije so skorajda že čisto neizogibne, tudi v spletnih in mobilnih bankah.

V skrajni fazi, če bo praksa Petrola eskalirala, bo vsaka trgovina ali avtomat za parkiranje po nakupu vprašal, če želiš papirnat račun in to dodatno zaračunala. Alternativa bo e-poštno potrdilo poslanu lastniku plačilnega sredstva. Edino za plačilo z gotovino ne vem kaj bodo naredili. Morda bo pa to še eden od argumentov zakaj je poslovanje z gotovino nepotrebno.


Aja, čakaj ... pa res. To sem nekako spregledal. Hvala za opozorilo!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617119517 (8822) Karen
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943506 (16078) Excavator
»

Plačevanje z mobilnim telefonom

Oddelek: Mobilne tehnologije
204620 (3083) LitralSM
»

Placevanje poloznic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8921115 (16704) drekodovce
»

Najenostavnejše plačevanje položnic

Oddelek: Loža
429579 (6492) Alien123

Več podobnih tem