» »

Petrol po novem zaračunal 70 centov za papirnato položnico

Petrol po novem zaračunal 70 centov za papirnato položnico

«
1
2 3

Phantomeye ::

Petrol bo zdaj po novem, zaradi "okoljske ozaveščenosti" začel zaračunavati 70 centov dodatne provizije tistim, ki ne želijo e-računa. To je en tak "jebi se" vsem, ki ne uporabljajo računalnikov, email-a, mBills, spletne banke (sej, tud, če imaš samo prvi dve stvari in ne pa tudi spletne banke - moraš itak sprintat položnico).

Kakšno je vaše mnenje o tovrstnih praksah?

fireX88 ::

Moje mnenje...it was about time. To bi morali začet delat povsod, kjer je možna izdaja tudi ele. načina položnice. Mogoče nesramno do ljudi, ki ne uporabljajo računalnikov, email-a,... ampak je že čas da jih začnejo. Že dolgo nisem videl človeka, ki ne bi imel "pametnega telefona". Če ve uporabljat telefon za socilana omrežja, potem se naj nauči tudi za to. Ali jim je problem "varnost", češ da ti lahko vdrejo v telefon, potem pa imajo na telefonu en kup aplikacij, ki zahtevajo potrditev takšnih in drugačnih pogojev za delovanje...common???!!!

Tisti, ki še vedno plačujejo položnice na poštah, bankah in podobnih ustanovah si naj seštejejo vse provizije in primerjajo s spletno/mobilno banko + provizijo položnice. Obstaja pa tudi trajnik, ki je še vedno najcenejši.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

shadeX ::

Žal se moram strinjat - pravilno. Spletne banke so povsem enostavne za uporabo, mobilna pa sploh. Vložek v to da se naučiš uporabljat e-bančništvo je zanemarljiv v primerjavi s tem da plačuješ velike provizije poštam, bankam... pa še čas si prihraniš ko ti ni treba hodit tja, čakat v vrsti in še manj zraka onesnažuješ če se z avtom zapelješ tja samo zaradi tega.

Žal tukaj sočustvujem s starejšimi, ker verjamem da za njih uporaba modernih naprav ni tako enostavna (ne velja za vse).


P.S Večina se bo strinjala, da so tole uvedli izključno zaradi kasiranja in primarno ne zaradi razloga kot so ga navedli ampak hej.. zadeva že dosega svoj namen:

"Ejga, a si slišu da je Petrol uvedu 70 centov dodatnih stroškov na plačevanje položnic.. in lej vse to zarad okoljske ozaveščenosti.. kva si misliš??"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

kixs ::

Lahko bi pa dali popust na elektronsko poloznico - 20centov. Saj jih prakticno nic ne kosta. Medtem ko tiskanje in posiljanje stane.

zavajon ::

Meni se zdi to pravilna poteza. Če se ti ne da obnašati se racionalno, potem plačaj.

Invictus ::

Odkar so uvedli QR kodo na UPN, in spletne banke to podpirajo, ni razloga, da sploh dobivaš papirnate položnice...

Če imate kake starejše v družini, bodite fer, in jim plačajte položnice. Saj bodo rade volje dali denar.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kow ::

Mal bedarije pisete. Kajti tudi ni razlogov za elektronske "papirnate" poloznice. V bistvu sploh ni razloga, da jih imenujemo poloznice. Itd.
Saj boste tudi vi enkrat starejsi, pa vas bodo "jeb**i" z novotarijami.

Da pa Petrol upa napisati, da jim gre za okolje, je pa taka svinjarija, da bi jih novinarji morali javno raztrgati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Machete ::

Usekalo bo itak one, ki so na socialnem robu in seveda penzionerje.
Od 80 letne bake zahtevati uporabo mbilsa na iphone pa je perverzno in brezobrazno. Tovrstna provizija je oderuška.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Likalnik ::

Se popolnoma strinjam...jaz imam to že dolgo na vseh področjih...komunala, telemach, banka, petrol, plača...itd...že dolgo ne dobim nič več papirnatega vse na email....oziroma..vse te starejše gospe kot ste napisali, da bo po njih najbolj udarilo...naj si nastavijo trajnik...in ne bo rabila ne spletnega bančništva ne položnice doma...jaz imam vse tako nastavljeno...najlažje pa najhitreje...pa ne rabiš nič razmišljat.

kow ::

Nic razmisljat, a? Imas email na gmailu? Alphabet ve katere storitve uporabljas. Kar pomeni, da jim senkas denar.

Invictus ::

Pošta je imela včasih 2 EUR provizije na položnico, pa nihče ni skakal v zrak.

Zdaj imajo 1 EUR, če se ne motim...

In ja, odirajo penzioniste. Sam mojim staršem lepo plačam položnice, ko se naberejo. Sam mi dajo denar, ampak plkačilo parih položnic je pa narejeno v 1 minuti... Brez provizij...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

HappyPills ::

Pa kake položnice. Trajniki in mir. Nkol nisem razumel tega da bom ročno to plačeval. Vse nenujne bedarije v življenju je treba avtomatizirat sam pa samo delaš quality check.

Master_Yoda ::

Ko bi te UPN QR kode znale banke iz drugih drzav brati bi se slo. Tukaj v sloveniji smo tako posebni da rabimo miljon podatkov za eno kurcevo poloznico placati, od kode namena, etc dalje. Medtem pa je v drugih drzavah dovolj stevilka racuna sporocilo (v katero vpises sklic) ter znesek.
Dovie'andi se tovya sagain.

Phantomeye ::

Recimo, jaz imam vse elektronsko.

Moja mati - po drugi strani - ne zna uporabljati racunalnika, ima neumni telefon - za katerega vcasih clo rabi pomoč.

Tudi, če bi ji jaz plačeval ali printal račune - pomeni samo, da ima middlemana.

Za trajnik oz SEPA tudi rabijo poslat papirnat izpisek, tko, da strošek ostane.

Drugi ponudniki uporabnike za uporabo e-računa nagradijo s popustom, ne obratno.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

kow je izjavil:

Nic razmisljat, a? Imas email na gmailu? Alphabet ve katere storitve uporabljas. Kar pomeni, da jim senkas denar.


kasen denar senkam...komu? imam na trajnik...na email dobiš samo informativno...in komu tukaj plačujem?...in ja dokler je na trajnik ne rabiš razmišlat nič...vsake toliko časa preveriš kaj se dogaja...in si presenečen, ko ugotoviš, da se je komunala in dodatno zdravstevno podražilo...ker nazadnje, ko sem plačeval še po položnicah je bilo dodatno zavarovanje še 27€

Invictus ::

Saj trajniki tudi niso zastonj. Večina bank zaračunava provizijo tudi za trajnike.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kow ::

Tehnicno, denar senkas Googlu. Te informacije imajo trzno vrednost, saj si opazil, da Google ima prihodke. Trenutno nimas opcije, da bi jih prodal sam.
Ampak dobro, omenjam samo konceptualno, ker premalo ljudi se zaveda teh reci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Likalnik ::

se strinjam z obema..nikoli nisem rekel, da je kar koli zastonj....provizijo plačaš povsod ali greš na pošto plačati, banko ali pa imaš na trajnik.....gre za to, da praktično res ne rabiš papirnega izvoda...+ trajnik, da nimaš dodatnih poti na pošto...hočem pa poslati en paket je pa na pošti vrsta do vrat, ker folk še vedno plačuje vsako položnico posebej.
Pač štrom in komunalo moraš plačati vsak mesec....ne glede na to ali imaš denar ali ne, če nočeš, da si v temi brez vode....in kaj je lažjega kot trajnik

111111111111 ::

Vode ti ne smejo odklopit.

Ustava:
Vsakdo ima pravico do pitne vode.

Likalnik ::

Kaj, če ne plačam porabe vode?

zavajon ::

Phantomeye je izjavil:

Drugi ponudniki uporabnike za uporabo e-računa nagradijo s popustom, ne obratno.

Ja, najprej podražijo za 1€, nato dajo 1€ popusta za e-račun :D

Invictus je izjavil:

Saj trajniki tudi niso zastonj. Večina bank zaračunava provizijo tudi za trajnike.

A najbrž nižjo kot pri plačevanju s položnico, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Invictus ::

Vode in elektrike naj se ne bi odklapljalo, ker se gre za osnovne dobrine.

Namesto tega gredo raje v izvršbe.

zavajon je izjavil:


A najbrž nižjo kot pri plačevanju s položnico, ne?

Sam za položnice ne plačujem nič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

WhiteAngel ::

Phantomeye je izjavil:

Petrol bo zdaj po novem, zaradi "okoljske ozaveščenosti" začel zaračunavati 70 centov dodatne provizije tistim, ki ne želijo e-računa. To je en tak "jebi se" vsem, ki ne uporabljajo računalnikov, email-a, mBills, spletne banke (sej, tud, če imaš samo prvi dve stvari in ne pa tudi spletne banke - moraš itak sprintat položnico).

Kakšno je vaše mnenje o tovrstnih praksah?


Meh, sem imel papirnati račun, ker sem mislil, da bodo kakšen popust dali v prihodnosti, če boš preklopil na e-račun. Zdaj bo pa malus, če ga imaš ;((

Phantomeye je izjavil:

To je en tak "jebi se" vsem, ki ne uporabljajo računalnikov, email-a, mBills


shadeX je izjavil:

Žal tukaj sočustvujem s starejšimi, ker verjamem da za njih uporaba modernih naprav ni tako enostavna (ne velja za vse).


To me spominja na tiste stare mame pred 25 leti, ko niso znale računalnika uporabljat. Mi je smešno, da so danes še vedno stare mame, ki ne znajo računalnika uporabljat. Me prav zanima, ali bodo čez 25 še vedno stare mame, ki ne bodo znale računalnika (interneta, telefona) uporabljat. To je tak, neverending story >:D

Zgodovina sprememb…

dvihtelic ::

Machete je izjavil:

Usekalo bo itak one, ki so na socialnem robu in seveda penzionerje.
Od 80 letne bake zahtevati uporabo mbilsa na iphone pa je perverzno in brezobrazno. Tovrstna provizija je oderuška.

In kakšno provizijo imaš na mbillsu?nobene....sej ti ni treba uporabljat iphona, noben ne sili nobenega.
Je pa res težko razložit in pokazat kako vse skupaj deluje, ampak če sta se moja dva starša, ki sta že v letih, navadila na e položnice, se lahko še kdo.

kow ::

Ni tako enostavno:
- bom imel aplikacijo za vsako podjetje posebej?
- imam dovolj dober telefon? (imam nekaj let star budget pametni telefon, aplikacije se odpirajo prepocasi)
- zaupam podjetju (glede varnosti mojih podatkov)

itd.

Phantomeye ::

WhiteAngel je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Petrol bo zdaj po novem, zaradi "okoljske ozaveščenosti" začel zaračunavati 70 centov dodatne provizije tistim, ki ne želijo e-računa. To je en tak "jebi se" vsem, ki ne uporabljajo računalnikov, email-a, mBills, spletne banke (sej, tud, če imaš samo prvi dve stvari in ne pa tudi spletne banke - moraš itak sprintat položnico).

Kakšno je vaše mnenje o tovrstnih praksah?


Meh, sem imel papirnati račun, ker sem mislil, da bodo kakšen popust dali v prihodnosti, če boš preklopil na e-račun. Zdaj bo pa malus, če ga imaš ;((

Phantomeye je izjavil:

To je en tak "jebi se" vsem, ki ne uporabljajo računalnikov, email-a, mBills


shadeX je izjavil:

Žal tukaj sočustvujem s starejšimi, ker verjamem da za njih uporaba modernih naprav ni tako enostavna (ne velja za vse).


To me spominja na tiste stare mame pred 25 leti, ko niso znale računalnika uporabljat. Mi je smešno, da so danes še vedno stare mame, ki ne znajo računalnika uporabljat. Me prav zanima, ali bodo čez 25 še vedno stare mame, ki ne bodo znale računalnika (interneta, telefona) uporabljat. To je tak, neverending story >:D


25 let nazaj je bilo leto 1995. 80 % folka ni doma imelo računalnikov (nimam podatka, leta 2001 je bil odstotek 54 %). Torej je malo hecno, da bi "stare mame" znale uporabljat računalnik.

imam pa podatek za internet doma.

V prvi telefonski anketi gospodinjstev leta 1996 se je 6,5% odstotka vprašanih izreklo za uporabnike interneta, vendar je bil zaradi težav z metodologijo dejanski delež uporabnikov verjetno nižji.
(to je 6,5 % od tistih, ki sploh so imeli računalnik 1996).

Zgodovina sprememb…

ejresnevem ::

Phantomeye je izjavil:

Petrol bo zdaj po novem, zaradi "okoljske ozaveščenosti" začel zaračunavati 70 centov dodatne provizije tistim, ki ne želijo e-računa. To je en tak "jebi se" vsem, ki ne uporabljajo računalnikov, email-a, mBills, spletne banke (sej, tud, če imaš samo prvi dve stvari in ne pa tudi spletne banke - moraš itak sprintat položnico).

Kakšno je vaše mnenje o tovrstnih praksah?

jaz bi VSEM predlagal uporabo spletne banke; saj, ko se naučiš (in naučiš se hitro, samo brati je potrebno, na začetku še najbolj), je enostavno...

imaš preko weba in na mobilniku, kadarkoli (mobilni podatki so danes nekaj osnovnega)...
imaš e-račune, ki jih dobiš v e-banko in jih samo potrdiš/poklikaš za plačilo, ko jih pogledaš...
imaš tudi tiste qr skenerje, ki kar prebere podatke papirnega upn in jih vpiše v e-upn, vidiš zgodovino transakcij za N let nazaj...
ne potrebuješ papirja, če pa že potrebuješ, screen-shotaš in natisnes...

je pa res, da bi bilo racunalnika manj vescim uporabnikom razloziti uporabo na primerih...
in opozoriti na pomembnost digitalnega certifikata (tudi pdf dokumente podpisujes s tem!), gesla ali enkrat-nega zetona.

WhiteAngel ::

kow je izjavil:

Saj boste tudi vi enkrat starejsi, pa vas bodo "jeb**i" z novotarijami.


Elektronska pošta in splet pač niso novotarije, ampak minimum računalniške pismenosti

Phantomeye ::

ejresnevem je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Petrol bo zdaj po novem, zaradi "okoljske ozaveščenosti" začel zaračunavati 70 centov dodatne provizije tistim, ki ne želijo e-računa. To je en tak "jebi se" vsem, ki ne uporabljajo računalnikov, email-a, mBills, spletne banke (sej, tud, če imaš samo prvi dve stvari in ne pa tudi spletne banke - moraš itak sprintat položnico).

Kakšno je vaše mnenje o tovrstnih praksah?

jaz bi VSEM predlagal uporabo spletne banke; saj, ko se naučiš (in naučiš se hitro, samo brati je potrebno, na začetku še najbolj), je enostavno...

imaš preko weba in na mobilniku, kadarkoli (mobilni podatki so danes nekaj osnovnega)...
imaš e-račune, ki jih dobiš v e-banko in jih samo potrdiš/poklikaš za plačilo, ko jih pogledaš...
imaš tudi tiste qr skenerje, ki kar prebere podatke papirnega upn in jih vpiše v e-upn, vidiš zgodovino transakcij za N let nazaj...
ne potrebuješ papirja, če pa že potrebuješ, screen-shotaš in natisnes...

je pa res, da bi bilo racunalnika manj vescim uporabnikom razloziti uporabo na primerih...
in opozoriti na pomembnost digitalnega certifikata (tudi pdf dokumente podpisujes s tem!), gesla ali enkrat-nega zetona.


Ko rečeš, da je nekaj enostavno ... trditev temelji na osebnih izkušnjah? Ker to je isto kot če powerlifter reče, da je 200 kil dvignit enostavno. Če si reden uporabnik računalnika, interneta, pametnega telefona ... potem je spletna banka simple.

Če pa nisi je pa to čisto nov svet. In eni tega sploh ne vidite in štekate.

WhiteAngel ::

Phantomeye je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:


To me spominja na tiste stare mame pred 25 leti, ko niso znale računalnika uporabljat. Mi je smešno, da so danes še vedno stare mame, ki ne znajo računalnika uporabljat. Me prav zanima, ali bodo čez 25 še vedno stare mame, ki ne bodo znale računalnika (interneta, telefona) uporabljat. To je tak, neverending story >:D


25 let nazaj je bilo leto 1995. 80 % folka ni doma imelo računalnikov (nimam podatka). Torej je malo hecno, da bi "stare mame" znale uporabljat računalnik.

imam pa podatek za internet doma.

V prvi telefonski anketi gospodinjstev leta 1996 se je 6,5% odstotka vprašanih izreklo za uporabnike interneta, vendar je bil zaradi težav z metodologijo dejanski delež uporabnikov verjetno nižji.
(to je 6,5 % od tistih, ki sploh so imeli računalnik 1996).


Let me rephrase this. Ko sem bil mlad sredi 90ih, sem razumel stare mame, da nimajo pojma o računalnikih, razumel generacijo mojih staršev, da se "trudijo" slediti, ampak se hitro reči razvijajo (takrat so res se), in bil presenečen/jezen/nerazumevajoč do sovrstnikov, ki jih tehnologija ni zanimala. Danes je generacija mojih staršev v pokoju in večina pač uporablja tehnologijo, ker jo morajo (iptv in facebook sta v glavnem razloga za to). Moji sovrstniki jo podzavestno uporabljajo in sploh ne pomislijo več, da jo. Vedno se pa najdejo starejši jamrači s skromno penzijo na socialnem dnu, ki to ne bi, ker da ne razumejo. Tudi čez 25 let bodo. No, saj verjetno so na dnu ravno zaradi tega, ker je z vsemi rečmi v življenju bilo tako. E-pošta in splet sta samo kolateralna škoda :|

kow ::

WhiteAngel je izjavil:

kow je izjavil:

Saj boste tudi vi enkrat starejsi, pa vas bodo "jeb**i" z novotarijami.


Elektronska pošta in splet pač niso novotarije, ampak minimum računalniške pismenosti


Splet in elektronske poloznice sta 2 popolnoma razlicni stvari. Saj to je moja poanta. V resnici smo se vedno na papirju, samo elektronskemu.
Ljudje v resnici niso racunalnisko pismeni, ampak samo pismeni.

WhiteAngel ::

Phantomeye je izjavil:

Če pa nisi je pa to čisto nov svet. In eni tega sploh ne vidite in štekate.


Pa bo moral postati to vsakdanji svet. E-uprava, e-zdravje, e-davki, zpiz, zzzs, gurs, sodišča ... tudi država (upravičeno) pričakuje neko minimalno računalniško pismenost državljanov. Saj te reči niso nove. Poenostavijo, pocenijo in pohitrijo pa procese mnogokrat.

HappyPills ::

Pač je treba ljudi počasi prisilit da se digitalizirajo jebiga.

Wrop ::

Država nima kaj za pričakovati niti minimalne računalniške pismenosti državljanov. Kaj šele to pričakovati od starejših državljanov.

free_rider ::

fireX88 je izjavil:

Moje mnenje...it was about time. To bi morali začet delat povsod, kjer je možna izdaja tudi ele. načina položnice. Mogoče nesramno do ljudi, ki ne uporabljajo računalnikov, email-a,... ampak je že čas da jih začnejo. Že dolgo nisem videl človeka, ki ne bi imel "pametnega telefona". Če ve uporabljat telefon za socilana omrežja, potem se naj nauči tudi za to. Ali jim je problem "varnost", češ da ti lahko vdrejo v telefon, potem pa imajo na telefonu en kup aplikacij, ki zahtevajo potrditev takšnih in drugačnih pogojev za delovanje...common???!!!

Tisti, ki še vedno plačujejo položnice na poštah, bankah in podobnih ustanovah si naj seštejejo vse provizije in primerjajo s spletno/mobilno banko + provizijo položnice. Obstaja pa tudi trajnik, ki je še vedno najcenejši.


Common? Svetujem kakšen tečaj angleščine najprej, da bomo lahko ločevali kaj pomeni common in kaj c'mon (oz. come on).

Sicer pa bi rad videl današnjo mladino čez 50 let, kaj bo njihov tehnični deficit? Mogoče, ko se bo treba v živo kaj zmeniti, ker ne gre kar vse preko appa.

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

kow je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

kow je izjavil:

Saj boste tudi vi enkrat starejsi, pa vas bodo "jeb**i" z novotarijami.


Elektronska pošta in splet pač niso novotarije, ampak minimum računalniške pismenosti


Splet in elektronske poloznice sta 2 popolnoma razlicni stvari. Saj to je moja poanta. V resnici smo se vedno na papirju, samo elektronskemu.
Ljudje v resnici niso racunalnisko pismeni, ampak samo pismeni.


Elektronske položnice (UPN, e-račun, direktna bremenitev) bodo še vedno v taki obliki, kot so, dokler bomo potrebovali posrednike pri plačilu (banka -> SEPA (->SWIFT) -> banka). Ko/Če bo šlo kdaj na blockchain, bo drugače, ja.

Pika na i ::

Wrop je izjavil:

Država nima kaj za pričakovati niti minimalne računalniške pismenosti državljanov. Kaj šele to pričakovati od starejših državljanov.

Tako. Ker država še sama ni bogvekako pismena.

Starejši imajo radi odrezke od položnic v roki, ne nekje v luftu.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

buttcrack ::

pa tošl debelejši od telefonskega imenika :D

nevone ::

Država bi morala starejšim subvencionirati položnico, če so na socialnem dnu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

WhiteAngel ::

buttcrack je izjavil:

pa tošl debelejši od telefonskega imenika :D


S kuponi iz Mercatorja :))

Invictus ::

WhiteAngel je izjavil:

Ko/Če bo šlo kdaj na blockchain, bo drugače, ja.

Seveda bo posrednik blockchaina to delal iz altruizma...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WhiteAngel ::

Invictus je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Ko/Če bo šlo kdaj na blockchain, bo drugače, ja.

Seveda bo posrednik blockchaina to delal iz altruizma...


Provizijo boš valda moral plačati. Govorim o tem, da imaš denarnico pri sebi in da na daljavo iz kavča plačaš nekaj. Danes za to rabiš denar na banki ali še kakšnega tretjega posrednika (mastercard), ki založi in potem to terja od banke. To ni učinkovito.

zobnik ::

Recimo pri nas sta dva ko o pametnih telefonih nimata pojma, še oglas na bolho ne znata dat. Eni smo pametne telefone uporabljal med prvimi ko je 95% ljudi še tipkala na telefon in začudeno gledala, kaj s prstom vlačmo po ekranu.

Pika na i ::

buttcrack je izjavil:

pa tošl debelejši od telefonskega imenika :D

No, tudi nekateri mlajši imajo raje tošl poln gotovine kot pa plastike>:D
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

KAVINSKY ::

free_rider je izjavil:

Sicer pa bi rad videl današnjo mladino čez 50 let, kaj bo njihov tehnični deficit? Mogoče, ko se bo treba v živo kaj zmeniti, ker ne gre kar vse preko appa.


Ok boomer :))

Saj ne, večini milenijcev in mlajših boomerjev so višek IT pismenosti družbena omrežja, spletni nakupi in Fortnite. Večini se zatakne postaviti kazalo v Wordu, kaj šele ko dobijo Libre Office na mašini. Poiskati kakšen podatek na spletu je že znanost. Ko bo udarila kakšna nova tehnologija bodo enako mrzli kot današnje starejše generacije.

Pac-Man ::

kow je izjavil:

- imam dovolj dober telefon? (imam nekaj let star budget pametni telefon, aplikacije se odpirajo prepocasi)

Mama ima mBills na rabljenem Samsungu za 20 €, kupljenem v prvi vrsti za to. Pred tem ni imela pametnega telefona.
In je navdušena, skeniranje QR kode je zanjo magic.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

tikitoki ::

Ne pogresam poloznic za A1. Dobim elektronsko, morebiten znesek pa poravnam s kreditno kartico. Pravzaprav je bolj prirocno, k hoja in placilo na posti.

mogoce si bom tudi izpiske iz banke uredil elektronske. Bolj prirocni so za hrambo in manjsa moznost, da se kje izgubijo.

gruntfürmich ::

Phantomeye je izjavil:

Petrol bo zdaj po novem, zaradi "okoljske ozaveščenosti" začel zaračunavati 70 centov dodatne provizije tistim, ki ne želijo e-računa. To je en tak "jebi se" vsem, ki ne uporabljajo računalnikov, email-a, mBills, spletne banke (sej, tud, če imaš samo prvi dve stvari in ne pa tudi spletne banke - moraš itak sprintat položnico).

Kakšno je vaše mnenje o tovrstnih praksah?

kaj to pomeni? podaj celoten okvir. koliko se bo plačalo za plačilo položnice na petrolu?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

zuzelka ::

Pac-Man je izjavil:

kow je izjavil:

- imam dovolj dober telefon? (imam nekaj let star budget pametni telefon, aplikacije se odpirajo prepocasi)

Mama ima mBills na rabljenem Samsungu za 20 €, kupljenem v prvi vrsti za to. Pred tem ni imela pametnega telefona.
In je navdušena, skeniranje QR kode je zanjo magic.


Za mamice pri katerih sinček živi doma je to nedvoumo ugodno.
Samo to ni tako pogosto, ker večina svoje sinčke spusti izpod svojega krila.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Phantomeye ::

gruntfürmich je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Petrol bo zdaj po novem, zaradi "okoljske ozaveščenosti" začel zaračunavati 70 centov dodatne provizije tistim, ki ne želijo e-računa. To je en tak "jebi se" vsem, ki ne uporabljajo računalnikov, email-a, mBills, spletne banke (sej, tud, če imaš samo prvi dve stvari in ne pa tudi spletne banke - moraš itak sprintat položnico).

Kakšno je vaše mnenje o tovrstnih praksah?

kaj to pomeni? podaj celoten okvir. koliko se bo plačalo za plačilo položnice na petrolu?


Torej, če plačuješ bencin z Petrol kartico - domov dobiš račun, ki ga plačaš. Zdaj, če se ne strinjaš, da ti račun pošljejo na e-mail oziroma v tvojo spletno banko - plačaš 70 centov več.

KAVINSKY je izjavil:

free_rider je izjavil:

Sicer pa bi rad videl današnjo mladino čez 50 let, kaj bo njihov tehnični deficit? Mogoče, ko se bo treba v živo kaj zmeniti, ker ne gre kar vse preko appa.


Ok boomer :))

Saj ne, večini milenijcev in mlajših boomerjev so višek IT pismenosti družbena omrežja, spletni nakupi in Fortnite. Večini se zatakne postaviti kazalo v Wordu, kaj šele ko dobijo Libre Office na mašini. Poiskati kakšen podatek na spletu je že znanost. Ko bo udarila kakšna nova tehnologija bodo enako mrzli kot današnje starejše generacije.


Sej veš, da je med milenijci in boomerji še ena generacija vmes?

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617119502 (8807) Karen
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943499 (16071) Excavator
»

Plačevanje z mobilnim telefonom

Oddelek: Mobilne tehnologije
204617 (3080) LitralSM
»

Placevanje poloznic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8921111 (16700) drekodovce
»

Najenostavnejše plačevanje položnic

Oddelek: Loža
429578 (6491) Alien123

Več podobnih tem